Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Hazır değişiklik yapıulırken, benim de bir önerim var.

Misafir rua

Giyinme özgürlüğü  

16 üye oy verdi

1. 1. Kampüse donla girilmeli mi?

• Evet, destekliyorum
      10
    • Hayır, desteklemiyorum
      1
    • İsterseler çıplak girsinler, beni bağlamaz.
      5

Önerilen İletiler

ne kadar komiksiniz. hayranlığımı herkesle paylaşmak isterim.

Kahretsin huyum kurusun tek kelimemle insanlar bana hayran kalabiliyor... :D

Baş örtüsü ile donunu bir tutan bu Zekeriya Beyaz zihniyetinde insanların ortaya attığı fikirler nedense oruçlu mideme oturuveriyor....

Don çokta büyük bir gereksinim değil pantolonunuzun altına don giymezseniz kimse farkında olmaz ama fermuara dikkat :whistling:

Şurda yaptığıma bak yahu ne idiğünü bilmediğim insanlarlar don muhabbetine girdim sus suheda.. :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 57
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Dini ve siyasi sembol olmasa bu kadar problem olurmuydu başörtüsü... Laik cumhuriyette inancım gereği uyguluyorum dediğin şey o andan itibaren semboldür... Ancak demokrasi gereği başına şapka, örtü, şal, tülbent ne istiyorsa koymakta özgürdür insanlar... bu özgürlüğü dünyanın bütün inançlarına eşit sağlamanız gerekir... Bir budist öğrenci turuncu kıyafetleri ile üniversitelerimize girmek isterse aynı hoşgörü onada gösterilmelidir o zaman... Aksi halde Rabbena, hep banacılık yapmış oluruz... Onada demokrasi değil ancak dayatmacılık denir...

Ve benim asıl merak ettiğim başörtüsü okullarda serbest olursa bunu siyasi olmayanını nasıl belirleyeceğiz bide ağızlarını bile kapatarak gözleri görünecek şekilde giyinenlerede serbest olacakmı? Yani çarşaflıların da okullara öyle girmesi mümkün olacakmı? :unsure:

Don mevzusuna gelirsek oda siyasi bir sembol olursa yasaklanır... O saatten sonra millet donsuz kalır... Siyaseten ve inancım gereği giyiyorum bu donu dersen yasaklanır oysa don bir çamaşır yani ihtiyaç için giyilir... <_<

Rua sakıncalı şeyler söylemişsin... :blink::P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biliyorum bir don tartışması olmadığını :wassat:

kılık kıyafet özgürlüğü istemiyormu bu demokratlar bende diyorum o zaman inancım için yada siyasi görüşüm için bunu kullanıyorum diyen herkesin her kıyafeti serbest olacakmı?

o andan itibaren donun üstüne pantalon giymeden gitmek istiyorum diyebilirsin... kimse karışamaz... -_-

birde başörtüsü bişeyi örtmek için kullanılmıyormu pantalon, etek, hırka, yelek bunlarda örtmek için giyiliyor aralarında ne fark var ben demokratlara soruyorum, biz zaten demokrat değiliz sevgili Rua, anlamaya çalışıyoruz bu demokrasi nemenem bişeymiş... :closedeyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biliyorum bir don tartışması olmadığını :wassat:

kılık kıyafet özgürlüğü istemiyormu bu demokratlar bende diyorum o zaman inancım için yada siyasi görüşüm için bunu kullanıyorum diyen herkesin her kıyafeti serbest olacakmı?

o andan itibaren donun üstüne pantalon giymeden gitmek istiyorum diyebilirsin...

birde başörtüsü bişeyi örtmek için kullanılmıyormu pantalon, etek, hırka, yelek bunlarda örtmek için giyiliyor aralarında ne fark var ben demokratlara soruyorum, biz zaten demokrat değiliz sevgili Rua, anlamaya çalışıyoruz bu demokrasi nememem bişeymiş... :closedeyes:

:):clover:

Çok sevgili sardunyam,

senin bu tartışmanın bir don tartışması olmadığını anlayabileceğini biliyorum. sana karşı yazılmış bir mesaj değildi.

fikirlerine katıldığımı belirtir, saygılarımı sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dini ve siyasi sembol olmasa bu kadar problem olurmuydu başörtüsü... Laik cumhuriyette inancım gereği uyguluyorum dediğin şey o andan itibaren semboldür... Ancak demokrasi gereği başına şapka, örtü, şal, tülbent ne istiyorsa koymakta özgürdür insanlar... bu özgürlüğü dünyanın bütün inançlarına eşit sağlamanız gerekir... Bir budist öğrenci turuncu kıyafetleri ile üniversitelerimize girmek isterse aynı hoşgörü onada gösterilmelidir o zaman... Aksi halde Rabbena, hep banacılık yapmış oluruz... Onada demokrasi değil ancak dayatmacılık denir...

Ve benim asıl merak ettiğim başörtüsü okullarda serbest olursa bunu siyasi olmayanını nasıl belirleyeceğiz bide ağızlarını bile kapatarak gözleri görünecek şekilde giyinenlerede serbest olacakmı? Yani çarşaflıların da okullara öyle girmesi mümkün olacakmı? :unsure:

Don mevzusuna gelirsek oda siyasi bir sembol olursa yasaklanır... O saatten sonra millet donsuz kalır... Siyaseten ve inancım gereği giyiyorum bu donu dersen yasaklanır oysa don bir çamaşır yani ihtiyaç için giyilir... <_<

Rua sakıncalı şeyler söylemişsin... :blink::P

türban dini bir sembol olabilir. ama zamanla nasıl siyasallaştığını görüyoruz. demek ki dini bir sembol aynı zamanda siysallaştırılabiliyor. peki ben dersem ki benim inançlarım donla gezmeyi emrediyor, o zaman nasıl olacak. herhalde bana senin inancın ne biçim bir inançtır diyemezler. kimse kimsenin inancını sorgulayamaz. öyleyse soru şu: herkes başkalarını rahatsız etme pahasına dini ve siysi sembolleri her önüne gelen yerde kullanacaksa toplumsal kaosun önüne nasıl geçeceğiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Don çokta büyük bir gereksinim değil pantolonunuzun altına don giymezseniz kimse farkında olmaz ama fermuara dikkat :whistling:

Şurda yaptığıma bak yahu ne idiğünü bilmediğim insanlarlar don muhabbetine girdim sus suheda.. :angry:

valla bana sorarsanda don başörtüsünden daha büyük bir ihtiyaç.

Don senin için büyük bir gereksinim olmayabilir ama sanırım diğer insanlar için büyük bir gereksinim.

Rahat etme meselesi sanırım. "Fermuara dikkat" şeklindeki tecrübeye dayalı tavsiyen için sağol. Ben şahsen vazgeçmeyi düşünmüyorum giymekten. İnsanlar görsün görmesin. :)

Bencede sus yani :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla bana sorarsanda don başörtüsünden daha büyük bir ihtiyaç.

Don senin için büyük bir gereksinim olmayabilir ama sanırım diğer insanlar için büyük bir gereksinim.

Rahat etme meselesi sanırım. "Fermuara dikkat" şeklindeki tecrübeye dayalı tavsiyen için sağol. Ben şahsen vazgeçmeyi düşünmüyorum giymekten. İnsanlar görsün görmesin. :)

Bencede sus yani :)

:w00t:

:lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kahretsin huyum kurusun tek kelimemle insanlar bana hayran kalabiliyor... :D

Baş örtüsü ile donunu bir tutan bu Zekeriya Beyaz zihniyetinde insanların ortaya attığı fikirler nedense oruçlu mideme oturuveriyor....

Bence sus suheda değil de, ağzını hic açmasaydın suheda olmalıydı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:lol::lol:

Sayın Tengeriin boşig,

bir kere akp ye bu denli kızgın olduğunuza göre siz de yeterince demokrat değilsiniz. zaten adınızı düzden okudum, tersten okudum, harflerin yerlerini değiştirdim ama bir sonuca varamadım. burada bir gomanistlik bir anarşiklik olabilir. bu durum benim gibi demokrat olma yolunda gece gündüz ter döken birini çok tedirgin etti, söyleyeyim. daha önceki yazılarınıza da göz attım. siz düpedüz laik-militarist-tehlikeci mi ne öyle bişeysiniz yahu.

bir kere ben işin püf noktasını çözdüm. olay meseleyi dine dayandırmakmış. ben işin bu kısmını atlamışım. ama bir kaç saat içinde sağlam bir çözümle geri geleceğim. hem mesele milleti donlular donsuzlar diye ikiye bölmek olunca gerçek demokrasinin bayrağını elinde tutan hükümet bana destek verecektir. ben buna inanıyorum.

Valla Sayın Rua,

Mustafa Kemal'in ve "Bilim"in gerektirdiği ölçüde "Laik"im...

Mustafa Kemal'in "Bursa Nutku" uyarınca, gerektiğinde "Militarist" olmalıyım diye düşünüyorum...

Varlığımızı "Sömürü Düzenine" köle etmek isteyen kımıl zararlısı tehlikelilere karşı da Tehlikleli olmalıyız diyorum...

Sizi bilmem ama donuma karıştırmam ben :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla Sayın Rua,

Mustafa Kemal'in ve "Bilim"in gerektirdiği ölçüde "Laik"im...

Mustafa Kemal'in "Bursa Nutku" uyarınca, gerektiğinde "Militarist" olmalıyım diye düşünüyorum...

Varlığımızı "Sömürü Düzenine" köle etmek isteyen kımıl zararlısı tehlikelilere karşı da Tehlikleli olmalıyız diyorum...

Sizi bilmem ama donuma karıştırmam ben :D

demokrasiden uzaklaşıp darbeci-laikçi-militarist-tehlikeci olmak pahasına size bir çiçek gönderiyorum :clover:

don meselesine gelince: ben benimkini feda ettim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

başörtüsü dini inanç gereğidir. ben zaten her şeyi saptırıyorum, benim de ne kötü huyum var sayın kaplan-200. din adı altında siyaset yapanlar gibi samimi bir demokrat olamadım ben bir türlü. zaten demokrat olamamak benim kaderimde var. ne yapsam olmuyor.

demek üniversite kampüsüne girerken üzerinizdeki kıyafet dini bir inancın gereği ise sorun yok. ilginç bir yaklaşım. yani amaç dininizi ortaya koymak. ben diğerlerinden daha dindarım demek. burada bizim beyaz don sınıfta kalır. ben bu düşünceyi üretirken olayı dine dayandırmayı unutmuşum. eğer bir dini akıma bağlayıp ÖZGÜRLÜÜÜK, DEMOKRASİİİİ diye bağırsaydım, insanlar benim demokratlığıma daha çok inanacaklardı.

uyarınız için teşekkür ederim. kendimi ve ortaya attığım bu hareketi bu doğrultuda biraz daha geliştireceğim.

Sevgili rua evet sizin için bir anlamı olmasada çoğunluğun inancı gereğidir baş örtüsü, ayrıca din adına siyaset diyorsunuz neymiş efendim merve kavakcıdan sonra baş örtüsü sembol olmuş.

Ya kadeşim merve kavakcı kim?şimdi merve kavakçı için bunca insalar başörtüsü takamayacakmı?

Sevgili rua senin kampüsün değil daha cumhuriyet yoktu, o baş örtüsü o insanların başıdaydı, şimdimi sorun oldu.

Sevgili Sardunyamın dediği gibi'' Ancak demokrasi gereği başına şapka, örtü, şal, tülbent ne istiyorsa koymakta özgürdür insanlar... bu özgürlüğü dünyanın bütün inançlarına eşit sağlamanız gerekir... Bir budist öğrenci turuncu kıyafetleri ile üniversitelerimize girmek isterse aynı hoşgörü onada gösterilmelidir ''diyor

Yalnız müslümanlar için değil inancı gereği isteyen istediğini giymelidir.Anadolu kadınlarımızın giydiği gibi modern giyim olası gerek(kara çarşaf gibi değil)

''ben bu düşünceyi üretirken olayı dine dayandırmayı unutmuşum'' diyorsunuz sevgili rua çok inandırıcısın ,canım kardeşim sen hiç dine dayandırırmısın bilmezyiz yazılarını,yanlış anlamışız tabii siz demokratsınız birden bire donla gezmek geldi aklınıza....o nedenle sanırım, yanlış anladım sizi,özür dilerim.

gerçek söylüyorum sizin donunuzu destekliyorum....istiyorsanız niye olmasın ,yeterki donsuz olmayı istemeyin.

Ama donsuz olsanız eminim daha demokrat olursunuz, daha fazla destekçiniz olur, milyonlar sizin için donsuz gezer eylem yapar, burası türkiye ......emin olun....

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili rua evet sizin için bir anlamı olmasada çoğunluğun inancı gereğidir baş örtüsü, ayrıca din adına siyaset diyorsunuz neymiş efendim merve kavakcıdan sonra baş örtüsü sembol olmuş.

Ya kadeşim merve kavakcı kim?şimdi merve kavakçı için bunca insalar başörtüsü takamayacakmı?

Sevgili rua senin kampüsün değil daha cumhuriyet yoktu, o baş örtüsü o insanların başıdaydı, şimdimi sorun oldu.

Sevgili Sardunyamın dediği gibi'' Ancak demokrasi gereği başına şapka, örtü, şal, tülbent ne istiyorsa koymakta özgürdür insanlar... bu özgürlüğü dünyanın bütün inançlarına eşit sağlamanız gerekir... Bir budist öğrenci turuncu kıyafetleri ile üniversitelerimize girmek isterse aynı hoşgörü onada gösterilmelidir ''diyor

Yalnız müslümanlar için değil inancı gereği isteyen istediğini giymelidir.Anadolu kadınlarımızın giydiği gibi modern giyim olası gerek(kara çarşaf gibi değil)

''ben bu düşünceyi üretirken olayı dine dayandırmayı unutmuşum'' diyorsunuz sevgili rua çok inandırıcısın ,canım kardeşim sen hiç dine dayandırırmısın bilmezyiz yazılarını,yanlış anlamışız tabii siz demokratsınız birden bire donla gezmek geldi aklınıza....o nedenle sanırım, yanlış anladım sizi,özür dilerim.

gerçek söylüyorum sizin donunuzu destekliyorum....istiyorsanız niye olmasın ,yeterki donsuz olmayı istemeyin.

Ama donsuz olsanız eminim daha demokrat olursunuz, daha fazla destekçiniz olur, milyonlar sizin için donsuz gezer eylem yapar, burası türkiye ......emin olun....

saygılar

Merve Kavakçı isimli kadının söylemlerini onaylıyorsun demekmi oluyor. Başörtüsünü siyasallaştıran üstelik yasaklanmasına sebep olan çürümüş düşünceleri meclise yeniden sokalımmı? Gerçi bu saatten sonra neyin tartışmasını yapıyoruz türban yüzünden Türkiye'yi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine şikayet etmiş kadın Çankaya'da, diğeri Başbakanlıkta oturuyor. Bu saaten sonra üniversitelere girse ne olur girmese ne?

Türkiye'de özgürlük ve demokrasi sadece türbanlılara ve kürtlere isteniyor. Laik ve Türk olanların demokratik hakkı yok. O yüzden donsuz gezmek isteyenleri bırakın desteklemeyi derhal linç ederler. Konya'da başı açık diye kadın gazeteciyi nasıl hırpaladıklarını hatırlıyoruz. Burası Türkiye derken bir daha düşünün bu ülkede asıl haksızlığa uğrayan kimler.

Laik ve demokratik Türkler değilmi? Onlar birilerine göre faşist, diktacı, Atatürkçü oldukları için darbeci.

bu memleketin bir bez parçasından daha önemli sorunları var ama bravo başımızı kaldırıp bakmıyoruz. İnancı gereği yapılıyor denilen şey Türkiye'nin rejimini dipten sarsmış insanlar arasında bölücülük çıkarmış ama kim görüyor. Bu nasıl bir inanç şeklidir devlet düşmanlığına sebep oluyor. Başını örten ve o şekilde üniversiteye girmeye çalışan kadınların yanında cübbesiyle ona eşlik edecek erkeklerede kimse karışamaz o zaman. Birde bunların yanında modern giyimiyle okumaya çalışacakların vay geldi haline.

Önce misyoner gibi okullarda tevhidi yaymaya çalışırlar sonra onlara uymayanlarla çatışırlar bunlar bu ülkede yaşandı. Sonra üniversiteye gitmeye çok meraklı olan ve kafasının içini aydınlatmış olan başını açmakta bir sakınca görmez demekki öncelikli amaç eğitim almak değil. Okulu bitirdiklerini farz edelim sonrada kamusal alanda çalışmak isteyecekler. Türbanlı kadın doktorlar erkek hastaları muayene etmeyecek. Saçını göstermekten korkan bir erkek hastayı muayenede etmez. Ama türbanla çalışmak için eylem yapacaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygılar

beni desteklerler değilmi sevgili kaplan-200, burası türkiye. akp gibi amerikancı, islami söylemlerle insanları kandiran ve buna karşın milyonlarca müslümanın katledilmesine ortak olan bir oluşumu destekleyip iktidar yapan bir halk beni de destekler donsuz gezersem.

dine dayandırma meselesine gelince, keşke buradaki herkes benim gibi, olay ve olguları her fırsatta dine dayandırarak haklı çıkma çabasında olmasa. ama bu kez inanca dayandırıyorum evet. benim bir inancım var ve inancım gereği kampüse donla girilmelidir.inancımı sorgulayacak değilsiniz ya. benim inancım bunu emrediyor. destekleyecek misiniz? hiç sanmıyorum. çünkü eminim ki siz sadece kendinize tahammül ediyorsunuz. bir budistle aynı masada oturmak istemezsiniz. aynı derslikte bulunmak istemezsiniz. yahudiler ve hıristiyanlar da sizin için rahatsızlık verici bir öğedir. tabi burada siz derken senin şahsından bahsetmiyorum. ama genel davranış eğilimi budur ve bunu sen de çok iyi biliyorsun. fakat bunu itiraf etmelisin. bu gerçeği itiraf etmen senin şahsiyetinden bir şey eksiltmeyeceği gibi, tartışmanın yönünde bir uzlaşı unsuru olacaktır.

oruç tutmadığım için yemekhanede saldırıya uğradığımı daha önce belirttim. oruç tutmayanlara bile tahammül edemeyen bir anlayışın budiste, hıristiyana, okula donla gelene nasıl tahammül göstereceğini bana anlatır mısın? bu mümkün değildir. gerçekçi olalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Insanlar basörtüsüz olduklarinda dinsiz olmazlar,ama donsuz olduklarinda;artik fazlasina girmiyorum.

Don en lüzumlu olandir.bir müslümanin basörtüsüz veya türbansiz olmasi olaganüstü bir olay degildir ama donsuz olmasi müslümanliga yakismaz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başörtü ve donu aynı kefeye sokan sevgili demokrat arkadaşlar;

İnsanın kendini kimliğiyle,değerleriyle ifade etmesi demokrasinin gereğidir,

Ama;

Başka insanların değerlerini bu kadar basitleştirmek neyin gereğidir?

Biri bana açıklasın!

İnsan yaşamı varolmanın savaşıdır,

Neden bizim olmayan hayatlara bu kadar tepkiliyiz?

Herkes kendine anlatmaya çalışsın!

Ayrıca Din ve Siyaseti birbirine indirgeyerek böylesi temel hakları görmemezlikten gelmek zulmün alasıdır.AKP diyorsunuz,başörtüyü AKP mi icat etti?Sol ve Sağ partilerin;demokrat ve faşist geçinenlerin bu ülkeye zararları apaçıkm ortadayken kalkıp da böyle saçma yasakları desteklemeniz de oldukça saçma.Gelin inançlarımızı,değerlerimizi daha kayda değer olgularla tartışalım. B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama;

Biri bana açıklasın!

Ayrıca Din ve Siyaseti birbirine indirgeyerek böylesi temel hakları görmemezlikten gelmek zulmün alasıdır.AKP diyorsunuz,başörtüyü AKP mi icat etti?Sol ve Sağ partilerin;demokrat ve faşist geçinenlerin bu ülkeye zararları apaçıkm ortadayken kalkıp da böyle saçma yasakları desteklemeniz de oldukça saçma.Gelin inançlarımızı,değerlerimizi daha kayda değer olgularla tartışalım. B)

Arkadasim galiba gelisen olaylari izlemekte zorlaniyorsun,ki olaylari basite indirgeye biliyorsun,burda bir ülkenin gelecegi tartisiliyor,bu gelecekte bu tartisma dona kadar indiyse tabiki hersey donun altina bakiyor.. neden islam Alemi geri kalmistir hic bir sekilde ciddi analiz yaptinizmiki herseyi te,ye alabiliyorsunuz,bu donlar bu donlarin alti tartisilmazsa hic bir sekilde ciddi adim atilmaz.! sayin rua Donu yakalamis bizimde birakmaya niyetimiz yok.. tabi biz kokmamis ahlakli Donlardan bahsediyoruz biz o Donlarla bir arada yürümeye kararliyiz.. pink floyd,un bir klipindede vardi cok hos.!

temel hak gibi gördüklerin bir zulmün baslangici degil sonudur...

Ha bir de su var kimseyi hain ilan etmiyoruz kimseyi kesmeye de niyetimiz yok seriatcilar gibi. Ama bu gidis kötü gidistir Ayak altında kalan bu cumhuriyetin cocuklari daha derinlemesine inersek bu cografya olur. Bu tarih boyunca böyle olmus.?

Hitlerin partisine oy veren Almanlar sonucun 1945 yılındaki gibi olacagını hic sanmıyordu. Onlar Hitlerin söyledigi gibi olacak sandılar. Hesaplar yanlıs cıkınca Hitlerin verecek bir canı vardı verdi kurtuldu. Ama kabak halkın basına patladı.!

ama unutma bu ülkede saglam insani bile delirtecek bastan cikaracak olgularin olusumlarin ,olduguna var sayarsak.! örnek asagiya koyacagim bu 2007,i türkiyesine ait.?

Örümcek kaplamış beyinler.!

Bir yobazlık abidesi gibi..

4193560.jpg

Saygilarimla ,bizim donumuza bize birak.!

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama;

Biri bana açıklasın!

neden başörtüsünü siyasi bir simge haline getirip de bu tür tartışmalara alet edenleri eleştirmiyorsunuz. siz suçluyu yanlış yerde arıyorsunuz ve sığ düşünüyorsunuz.

ben şunu iddia ediyorum.(artık yazmaya yoruldum yaa) tekrar ve sanırım 4. kez ifade edeyim. anlaşılan her anlamayana tek tek anlatmak zorundayım: diyelim ki sadece donla gezmek benim kültürel ya da dini inancımın gereği ve zorunluluğu. ve bir öğrenci olarak donumla derse girmek zorundayım. benim dinimi sorgulama hakkına sahip olmadığınıza göre, türbana duyduğunuz saygıyı bu noktada benim donuma da gösterecek misiniz? soru bu ve bu kadar basit.bu durumda yukarıda söyledikleriniz benim inancımı baside almak ve önemsememek olmuyor mu?

ayrıca asla kimsenin değerlerini baside almıyoruz. bunu da ısrarla belirteyim. dinlemeden yorum yapmak ve fikir ednmek sizlerin düşüncesindeki insanlarda bir genetik hastalaık haline gelmiş. bütün bu tartışmalardan çıkardığım sonuç budur. ama karşınızdakini ve giderek toplumu dinlememek; buna karşın suçlamak ve inanç düşmanı olarak itham etmek ciddi bir tehlikedir. bu huylarınızdan vazgeçmenizi umarım.

bitirirken akp ve köklerinin neyi icadettiğini söyleyeyim: zaten varolan başörtüsünü aldı, dini yobazların elinde yoğurdu ve kendi ellerinde siyasallaştırdı. ben başörtüsüne saygılı biri olarak en çok akp ve kokuşmuş köklerine kızıyor ve isyan ediyorum. siz de öyle yapmalısız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.