Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Hazır değişiklik yapıulırken, benim de bir önerim var.

Misafir rua

Giyinme özgürlüğü  

16 üye oy verdi

1. 1. Kampüse donla girilmeli mi?

• Evet, destekliyorum
      10
    • Hayır, desteklemiyorum
      1
    • İsterseler çıplak girsinler, beni bağlamaz.
      5

Önerilen İletiler

Sevgili arkadaşlar,

Demokrasiyi demokratlardan fazla savunanlar,

Halkını sevip de, asıl halkçı benim, sen değilsin diyenler,

Halk iktidar oldu, zulüm bitti diyenler,

Ben de sizden olmaya karar verdim. Bana destek verin.

Beyaz donla kampüse girmek istiyorum. Herkes istediği gibi giyinme hakkına sahiptir, öyleyse ben de donumu giyip kampüs kampüs dolaşmak istiyorum. Demokrasisnin gereği de budur.

Herkes istediğini giysin; Yeter artık zulüm bitsin.

Yağmurlu havalar hariç (ıslanınca içi görünüyor) kampüse beyaz donumla girme özgürlüğümü istiyorum. Bu benim en doğal hakkım. Anayasa değişikliği yapılırken benim bu demokratik talebim de dikkate alınsın. Eğer yeterli desteği bulabilirsem Ankara'ya gidip meclisin kapısına dayanıp bu isteğimi söyleyeceğim ve çok ciddiyim.

Teşekkür ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 57
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

sayın rua sizi destekliyorum en tabi hakkınız. üstelik donla girdiğiniz kampüste anında tanınırsınız oysa çarşafla girmek isteyenlerin kim olduğunu anlamak imkansız olacaktır. hem don giymek herkesin hakkı. :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın rua sizi destekliyorum en tabi hakkınız. üstelik donla girdiğiniz kampüste anında tanınırsınız oysa çarşafla girmek isteyenlerin kim olduğunu anlamak imkansız olacaktır. hem don giymek herkesin hakkı. :P

teşekkür ederim sayın BlackCADY. Sizin gerçek bir demokrat olduğunuzu biliyordum.

Şeffaf ülke, şeffaf insanlar.

Ama eminim ki burada sizden daha demokrat olan arkadaşlar da vardır. 2 evet oyu var şimdilik. Gerçek demokratlar nerede? Onları da bu demokrasi mücadeleme davet ediyorum. Onlarda demokrasinin bir göstergesi olan "beyaz don giy" adını verdiğim bu kampanyaya katılsınlar. Hepsinin desteğini bekliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet arkadaşlar,

baskıları önlemek adına yapılan her girişim kutsaldır. demokrasi insanların istedikleri gibi düşünmesi istedikleri gibi giyinmesidir.

baskılardan kurtulalım. herkes istediği gibi giyinsin. önemli olan kafamızın içidir, üstümüze giydiklerimiz değil. destek vermenizi bekliyorum.

eğer yeterli çoğunluğu yakarsam, toplumda kendimi kabul ettirme şansım olur. hele hele %50 ye yaklaşırsam beyaz don giymeyenleri hapse attıracak anayasal değişiklikler bile yaptırma şansımız olur. demokrasi çoğunluğun yönetimi değil mi? tüm halk ve demokrasi taraftarları. takım elbiseler giymeyi genel kural kabul eden tektipleşmiş bu toplumsal yapıdan sıyrılalam. herkes donla çıksın dışarıya. sivil darbe geliyor haydi....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili arkadaşlar,

Demokrasiyi demokratlardan fazla savunanlar,

Halkını sevip de, asıl halkçı benim, sen değilsin diyenler,

Halk iktidar oldu, zulüm bitti diyenler,

Ben de sizden olmaya karar verdim. Bana destek verin.

Beyaz donla kampüse girmek istiyorum. Herkes istediği gibi giyinme hakkına sahiptir, öyleyse ben de donumu giyip kampüs kampüs dolaşmak istiyorum. Demokrasisnin gereği de budur.

Herkes istediğini giysin; Yeter artık zulüm bitsin.

Yağmurlu havalar hariç (ıslanınca içi görünüyor) kampüse beyaz donumla girme özgürlüğümü istiyorum. Bu benim en doğal hakkım. Anayasa değişikliği yapılırken benim bu demokratik talebim de dikkate alınsın. Eğer yeterli desteği bulabilirsem Ankara'ya gidip meclisin kapısına dayanıp bu isteğimi söyleyeceğim ve çok ciddiyim.

Teşekkür ederim.

Evet donla girersen kesin demokratik bir insan olursun.... Ya türbana o kadar takılmışız ki yeni anayasanın diğer maddelerini unutmuşuz içlerinde bazı maddeler var ki gerçekten yapılması gerekli maddeler incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence donlada girebilmeli çıplakta

gerçi çıplak girmeye kalkarsanız teşhircilikten kodesi boylayabilirsiniz ama dona kimse karışmamalı -_-

bu arada merak ettim donla girmek yasak mı?

donla girmek yasak. baskıcı sistem işte.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet donla girersen kesin demokratik bir insan olursun.... Ya türbana o kadar takılmışız ki yeni anayasanın diğer maddelerini unutmuşuz içlerinde bazı maddeler var ki gerçekten yapılması gerekli maddeler incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız....

türbanla girme isteği demokratik bir istekse benim ki neden demokratik bir istek olmasın.

türbana takılmakta ısrar ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türbanla girme isteği demokratik bir istekse benim ki neden demokratik bir istek olmasın.

türbana takılmakta ısrar ediyorum.

Bu baş örtüsü olayı dini inancı gereği dir, olay bu kadar saptırılamz yani baş örtüsü ile donu kıyaslamak olurda bu kadar olmaz .

inanın siz donla gezerseniz siz demokrat olursunuz ,gerçi sözde demokratlar nedense don gibi hakları aryarak demokrat oluyorlar.

Emin olunki siz böyle bir girişimde bulunun sizi destekleyen demokratlar çoğalır hatta ben bile sizi desteklerim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Rua...

Öncelikle donunuzun herhangi bir siyasi partiyi temsil etmediğini kanıtlamanız lazım bize.

Ne malum belki de arılı, kelebekli, ampüllü, böcüklü falan bir don giymeyeceğiniz?

Hem, ya donda siyasi bir simge haline gelir ve

"Bundan sonra üniversiteye donla girmek yasak" diye bir yasa koydurursa Akp?

Zaten oldukça demokrasisiz bir millettik,

Şimdide işimiz gücümüz yoktu "Donsuz" bir millet mi olalım yani bu mudur istediğiniz?

Biliyorsunuz Tayyip "Şiir" okuduğu için hapse atıldığında

"Düşünce Özgürlüğü" olmadığından dem vurdu uzun zaman.

Ama sonra onu eleştiren ne kadar "Karikatür" varsa hepsini dava etmişti

Ve çatır çatırda tazminat almıştı...

Yani bunlar işlerine gelince "Düşünce Özgürlüğü Savaşçısı",

İşlerine gelince de "Düşünce Özgürlüğü Düşmanı" oluveriyorlar

Ve minareyi kılıfına çok güzel uyduruveriyorlar.

Yani şimdi bunlar "Türban"ın siyasi bir simge değilde

Sadece "Giyim-Kuşam" olduğunu söylüyorlar ya hani!?

Emin olun ki siz donla gittiğinizde onun bir siyasi simge olduğunu söyleyecek

Ve Anayasaya aykırı olduğunu da utanmadan söyleyip yasaklayacaklardır...

Gel etme bizi donsuz bırakma Sayın Rua...

Zaten bir tek o kaldı üzerimizde.

Sağolsun Akp "Milli Değer" adına ne varsa aldı götürdü,

Bir tek donumuz kaldı bir yerimizde...

Bizi ondan edecek şeyler yapmayalım olur mu?

Ben "Evet" oyu verdim ama yine de belli edilmesin yav...

Bir de bakmışsınız "Donlular" ve "Donsuzlar" diye ikiya ayrılmışız

Ve partiler bu sefer bundan oy kotarmaya başlamış...

"Oylarınızı bize verin, don giyme özgürlüğüne kavuşun..."

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanlar.. ah benim insanlarım,yalanla besliyorlar sizi..

halbuki açsınız,etle,ekmekle beslenmeye muhyaçsınız..

yeryüzünde ezilen,ikinci sınıfa atılan ********* kadın;üzerine zorla giydirilen bu rolü benimsedi kendini duvarlar ardına türbanlar,altına kapattı.resmi ideoloji de,dini ideoloji de kanunların çarşafları altında ezilen sınıflara,ezilen uluslara,ezilen cinslere daha da ezilmelerini öngören yasalarla önümüzde duruyor..

demokrasiyi bu ironilerle mi sorguluyoruz hala;insanlar işkencelerden geçirilirken,bizler daha fazla doyabilelim daha özgür olabilelim diye birileri canlarından geçerken...

demokrat olmak bu mu demektir gerçekten kana bulanmış dünya içinde onlara hak veren zihniyetlere,şu dünyaları kurduğumuz ellerimize,beyinlerimize zincirleri takanlara'hak vermek,bizi sefalet altında inleten ideolojilerini yaşatma özgürlüğü sunmak mıdır'gerçekten demokrasi..hak ve haksızlık kavramını bi kez daha sorgulayalım bence.bu topraklarda başkaları var mı haksızlığa uğrayan...insanca yaşamayı kimler hakediyor ve insanlık kimlerin tekelinde..

ciddi anlamda şunu da soruyorum arkadaşlar 'özgürlük ne demektir' demokrat kime denir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

rua donla denize bile girmek yasak amaaa :D

biz sakalla giremedik üniversiteye

okulun yanında berber vardı sakallı olanlar hemen oraya koşarlardı.

berber-rektör elele :D

ve hiç tepki göstermedin sesini çıkarmadın öyle mi..

içim çok acır şayet sustuysan bu gaspa..karşı çıkalım artık şu gayya kuyusu gerici sistemlere

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu baş örtüsü olayı dini inancı gereği dir, olay bu kadar saptırılamz yani baş örtüsü ile donu kıyaslamak olurda bu kadar olmaz .

inanın siz donla gezerseniz siz demokrat olursunuz ,gerçi sözde demokratlar nedense don gibi hakları aryarak demokrat oluyorlar.

Emin olunki siz böyle bir girişimde bulunun sizi destekleyen demokratlar çoğalır hatta ben bile sizi desteklerim.

başörtüsü dini inanç gereğidir. ben zaten her şeyi saptırıyorum, benim de ne kötü huyum var sayın kaplan-200. din adı altında siyaset yapanlar gibi samimi bir demokrat olamadım ben bir türlü. zaten demokrat olamamak benim kaderimde var. ne yapsam olmuyor.

demek üniversite kampüsüne girerken üzerinizdeki kıyafet dini bir inancın gereği ise sorun yok. ilginç bir yaklaşım. yani amaç dininizi ortaya koymak. ben diğerlerinden daha dindarım demek. burada bizim beyaz don sınıfta kalır. ben bu düşünceyi üretirken olayı dine dayandırmayı unutmuşum. eğer bir dini akıma bağlayıp ÖZGÜRLÜÜÜK, DEMOKRASİİİİ diye bağırsaydım, insanlar benim demokratlığıma daha çok inanacaklardı.

uyarınız için teşekkür ederim. kendimi ve ortaya attığım bu hareketi bu doğrultuda biraz daha geliştireceğim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

rua donla denize bile girmek yasak amaaa :D

biz sakalla giremedik üniversiteye

okulun yanında berber vardı sakallı olanlar hemen oraya koşarlardı.

berber-rektör elele :D

bilmem mi.. :)

git traş ol gel bizim başımızı derde sokma deyip kaç kez kapıdan çevirdiler beni :) eski günleri hatırladım, gözlerim yaşardı şimdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Rua...

Öncelikle donunuzun herhangi bir siyasi partiyi temsil etmediğini kanıtlamanız lazım bize.

Ne malum belki de arılı, kelebekli, ampüllü, böcüklü falan bir don giymeyeceğiniz?

Hem, ya donda siyasi bir simge haline gelir ve

"Bundan sonra üniversiteye donla girmek yasak" diye bir yasa koydurursa Akp?

Zaten oldukça demokrasisiz bir millettik,

Şimdide işimiz gücümüz yoktu "Donsuz" bir millet mi olalım yani bu mudur istediğiniz?

Biliyorsunuz Tayyip "Şiir" okuduğu için hapse atıldığında

"Düşünce Özgürlüğü" olmadığından dem vurdu uzun zaman.

Ama sonra onu eleştiren ne kadar "Karikatür" varsa hepsini dava etmişti

Ve çatır çatırda tazminat almıştı...

Yani bunlar işlerine gelince "Düşünce Özgürlüğü Savaşçısı",

İşlerine gelince de "Düşünce Özgürlüğü Düşmanı" oluveriyorlar

Ve minareyi kılıfına çok güzel uyduruveriyorlar.

Yani şimdi bunlar "Türban"ın siyasi bir simge değilde

Sadece "Giyim-Kuşam" olduğunu söylüyorlar ya hani!?

Emin olun ki siz donla gittiğinizde onun bir siyasi simge olduğunu söyleyecek

Ve Anayasaya aykırı olduğunu da utanmadan söyleyip yasaklayacaklardır...

Gel etme bizi donsuz bırakma Sayın Rua...

Zaten bir tek o kaldı üzerimizde.

Sağolsun Akp "Milli Değer" adına ne varsa aldı götürdü,

Bir tek donumuz kaldı bir yerimizde...

Bizi ondan edecek şeyler yapmayalım olur mu?

Ben "Evet" oyu verdim ama yine de belli edilmesin yav...

Bir de bakmışsınız "Donlular" ve "Donsuzlar" diye ikiya ayrılmışız

Ve partiler bu sefer bundan oy kotarmaya başlamış...

"Oylarınızı bize verin, don giyme özgürlüğüne kavuşun..."

Saygılarımla...

:lol::lol:

Sayın Tengeriin boşig,

bir kere akp ye bu denli kızgın olduğunuza göre siz de yeterince demokrat değilsiniz. zaten adınızı düzden okudum, tersten okudum, harflerin yerlerini değiştirdim ama bir sonuca varamadım. burada bir gomanistlik bir anarşiklik olabilir. bu durum benim gibi demokrat olma yolunda gece gündüz ter döken birini çok tedirgin etti, söyleyeyim. daha önceki yazılarınıza da göz attım. siz düpedüz laik-militarist-tehlikeci mi ne öyle bişeysiniz yahu.

bir kere ben işin püf noktasını çözdüm. olay meseleyi dine dayandırmakmış. ben işin bu kısmını atlamışım. ama bir kaç saat içinde sağlam bir çözümle geri geleceğim. hem mesele milleti donlular donsuzlar diye ikiye bölmek olunca gerçek demokrasinin bayrağını elinde tutan hükümet bana destek verecektir. ben buna inanıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanlar.. ah benim insanlarım,yalanla besliyorlar sizi..

halbuki açsınız,etle,ekmekle beslenmeye muhyaçsınız..

yeryüzünde ezilen,ikinci sınıfa atılan ********* kadın;üzerine zorla giydirilen bu rolü benimsedi kendini duvarlar ardına türbanlar,altına kapattı.resmi ideoloji de,dini ideoloji de kanunların çarşafları altında ezilen sınıflara,ezilen uluslara,ezilen cinslere daha da ezilmelerini öngören yasalarla önümüzde duruyor..

demokrasiyi bu ironilerle mi sorguluyoruz hala;insanlar işkencelerden geçirilirken,bizler daha fazla doyabilelim daha özgür olabilelim diye birileri canlarından geçerken...

demokrat olmak bu mu demektir gerçekten kana bulanmış dünya içinde onlara hak veren zihniyetlere,şu dünyaları kurduğumuz ellerimize,beyinlerimize zincirleri takanlara'hak vermek,bizi sefalet altında inleten ideolojilerini yaşatma özgürlüğü sunmak mıdır'gerçekten demokrasi..hak ve haksızlık kavramını bi kez daha sorgulayalım bence.bu topraklarda başkaları var mı haksızlığa uğrayan...insanca yaşamayı kimler hakediyor ve insanlık kimlerin tekelinde..

ciddi anlamda şunu da soruyorum arkadaşlar 'özgürlük ne demektir' demokrat kime denir?

arkadaşım. demokrat istediğini giyene denir. yukarıdan evet'i işaretleyin, beyaz dona destek verin. ben mi anlatamıyorum yahu. siz böyle yaparsanız avrupa birliğine almazlar bizi. lütfen...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kampüse donla girmeye çalışan olur mu bilmem ama eğer biz bir dine mensup kişilerin dini kıyafetlerini serbest bırakırsak içimizde yaşayan diğer dinlerden olan vatandaşlarımız da papaz kıafetleriyle vs. girmek isterlerse ne yapacağız. sonuçta laik olan ülke her dine eşit yaklaşan devlettir. eğer onlarınki serbest bırakılmazsa bu bir çifte standart olmayacak mı ? diyelimki onların da dinin kıyafetlerini giymelerini serbest bıraktık ve buna ses çıkarmadık bu sefer üniversitelerde müslüman-gayri müslim atışmaları veya onlar arasında bölünmeler yaşanmayacak mı ? yaşanmaz demeyin dün sağ sol çatışmaları yaşanmışsa üniversitelerde buda yaşanır. zaten yasak olmasının sebebi de bu.

daha önceleri üniversiteye "başörtüsü" ile girme problemi yoktu ve hiçbirine de ses çıkartılmıyordu. ancak bu ne zaman kullanıldı o zaman bu yasak olarak konuldu....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım. demokrat istediğini giyene denir. yukarıdan evet'i işaretleyin, beyaz dona destek verin. ben mi anlatamıyorum yahu. siz böyle yaparsanız avrupa birliğine almazlar bizi. lütfen...

demokrat ezen sınıfın resmi ideolojisiyle bizleri sömürmesini haklı,böyle bi ideolojiyi meşru görene,özgürce insanların bizleri ezmesini savunanlara,bunca haksızlıklara sömürüye gözlerini kapatıp da biraz olsun bu oligarşiyi eleştirmeden yoksun,demokrasiyi istediğini giymekle ölçene denmez gerçekten resmi ideolojiyi hakettiğince yargılayana demokrasi mücadelesi verene denir demokrat ki beyaz donla dolaşmak (ya da neyse işte) demokrasinin ölçütü değildir.demokrasi mücadelesi böyle verilmez.sistemi böyle tedirgin edemezsin

arkadaşım sen böyle bi soruyla demokrasiye kendince atıflarda bulunmuşsun,ben de artık bu ironilerin bi tarafa bırakılması gerektiğini demokrasi arıyorsak yüzümüzü ezilen milyonlara dönmemizi söyledim..

avrupa birliğine bizi almamalarında en ufak katkımız olursa da ne mutlu bize:

Avrupa Birliği, bugünkü sermaye düzenine yeni olanaklar açmaktadır. Sermaye sınıfının kazandığı yerde, emekçiler kaybeder. “Hepimiz aynı gemideyiz” sözü, sınıfsal çelişkilerin var olduğu koşullarda büyük bir yalandır. Son yıllarda Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde kaybeden hep emekçiler, kazananlar ise patronlardır. Çünkü AB kapitalistlerin örgütüdür. Türkiye burjuvazisinin bu örgüte girmek için can atmasının arkasında, orada yalnızca sermayenin borusunun ötmesi yatmaktadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demokrat ezen sınıfın resmi ideolojisiyle bizleri sömürmesini haklı,böyle bi ideolojiyi meşru görene,özgürce insanların bizleri ezmesini savunanlara,bunca haksızlıklara sömürüye gözlerini kapatıp da biraz olsun bu oligarşiyi eleştirmeden yoksun,demokrasiyi istediğini giymekle ölçene denmez gerçekten resmi ideolojiyi hakettiğince yargılayana demokrasi mücadelesi verene denir demokrat ki beyaz donla dolaşmak (ya da neyse işte) demokrasinin ölçütü değildir.demokrasi mücadelesi böyle verilmez.sistemi böyle tedirgin edemezsin

arkadaşım sen böyle bi soruyla demokrasiye kendince atıflarda bulunmuşsun,ben de artık bu ironilerin bi tarafa bırakılması gerektiğini demokrasi arıyorsak yüzümüzü ezilen milyonlara dönmemizi söyledim..

avrupa birliğine bizi almamalarında en ufak katkımız olursa da ne mutlu bize:

Avrupa Birliği, bugünkü sermaye düzenine yeni olanaklar açmaktadır. Sermaye sınıfının kazandığı yerde, emekçiler kaybeder. “Hepimiz aynı gemideyiz” sözü, sınıfsal çelişkilerin var olduğu koşullarda büyük bir yalandır. Son yıllarda Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde kaybeden hep emekçiler, kazananlar ise patronlardır. Çünkü AB kapitalistlerin örgütüdür. Türkiye burjuvazisinin bu örgüte girmek için can atmasının arkasında, orada yalnızca sermayenin borusunun ötmesi yatmaktadır.

peki peki; kahrolsun kapitalizm, yaşasın sosyalizm, tamam....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

donsuzdur üstünde pantalon vardır, don vardır pantalon yoktur. :)

ikincisi demokratik bir eylemdir (azgın demokratlara duyurulur) :D

kesinlikle demokratik bir eylemdir.

40 yıldan sonra 41. yılda demokratlığı kimseye bırakmayanları çağırıyorum. her fırsatta, mangalda kül bırakmayanları bu tartışmaya davet ediyorum.

günün birinde biz inancımız gereği donla geziyoruz deyip okula donla gelmek isteyenler olursa o zaman ne yapılacak. demokrasinin gereği türbanla okula gitmekse, onlara da izin verilmesi gerekmez mi?

bu bir şaka değil. gayet ciddiyim. buyrun fikrinizi söyleyin.

Önemli Not: yukarıda bahsettiğim donla kampüse girme eylemi, benim daha önce donsuz gezdiğimi göstermez. bu konuda yanlış anlamalar söz konusu olduğunu gördüğüm için açıklama gereği duydum. tam olarak donumuzu giyiyoruz ve fakat donun üstüne patolon giymiyoruz. yani sadece don giyiliyor (bunu açıklamak zorunda kaldığıma inanamıyorum :blink: )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.