Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kurandaki çelişkiler

haksöz

Önerilen İletiler

-Hilal savaşı içimizde artık..

Külliyen kaybeden biziz yani;toptan kazanan başkaları...

Ü.M. sedelina

Sayın diyemiyorum. Bana karşı yapmış olduğunuz bu çirkin iftiradan dolayı sizleri esefle kınıyorum. Yazılarımın içinde hıristiyanlığı savunan bir tek kelime göstermenizi bekliyorum

Bu kadar ucuz senaryolarla kurtuluş savaşının arkasına sığınmanız ise tam bir acziyet.

Ulu önder Atatürk kurtuluş savaşını hem haçlılardan hemde köhnemiş hilacilerden kurtulmak için verdi.Eğer sizde onun kadar objektif olabilseydiniz, hilalcilerin tarafında olmazdınız

Yalnız şu var ki Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet, ne var ki, o Hilal'i bayrağına seçmiştir... Öyle ki, Tarihin kanıtıdır, Hilal İslam'dan önce de Türklüğün Simgesidir... İslam'dan sonrada... eski Gök-Türk paralarında Hilal ve Yıldız sembolleri, aynen Türk Bayrağındaki şekliyle geçer... Dil uzattığınız şeye dikkat ediniz, zira manasını bilmiyorsunuz... uzun uzadıya açıklama yapmak gerekmez, kaldı ki kişinin imzasını üstünüze alınmışsınız, özellikle buna çok güldüm...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu iş iyice çığırından çıkmaya başladı..

Hakaretlerin biri bin para..

Ne bu...?

Sırf yazmak içinde yazılmazki..

Önce Kutsal değerlere saldır sonra hilal'e bayrağa.. ben çekiliyorum arkadaşlar bu tartışmadan..

Konu Kurandaki çelişkilerdi (çeliki yoktur)

Onca çelişki iddasını açık açık çürüttük..

Okumak isteyen arkadaşlarımız okur..

Olay bundan ibaret..

Saygılarımla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

-Hilal savaşı içimizde artık..

Külliyen kaybeden biziz yani;toptan kazanan başkaları...

Ü.M. sedelina

Sayın diyemiyorum. Bana karşı yapmış olduğunuz bu çirkin iftiradan dolayı sizleri esefle kınıyorum. Yazılarımın içinde hıristiyanlığı savunan bir tek kelime göstermenizi bekliyorum

Bu kadar ucuz senaryolarla kurtuluş savaşının arkasına sığınmanız ise tam bir acziyet.

Ulu önder Atatürk kurtuluş savaşını hem haçlılardan hemde köhnemiş hilacilerden kurtulmak için verdi.Eğer sizde onun kadar objektif olabilseydiniz, hilalcilerin tarafında olmazdınız

onu size yazmadım,o benim forum imzam :) nerden çıkardınız ve alaka kurdunuz anlayamadım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşırı bir dincinin topluma zararı ne kadarsa, aşırı bir dinsizin zararıda aynı ölçüde... Önyargılı diye suçladıkları inananlardan daha fazla önyargılı oldukları ortada. Göremediklerini bizimde göremeyişimize şaşırıyorlar, oysa biz gördüklerimizi görmemelerine şaşırmıyoruz...

Kişinin kendisi nasılsa karşısındakini öyle bilirmiş. Birini suçlarken önce bir düşünün kendi yaptıklarınızı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşırı bir dincinin topluma zararı ne kadarsa, aşırı bir dinsizin zararıda aynı ölçüde... Önyargılı diye suçladıkları inananlardan daha fazla önyargılı oldukları ortada. Göremediklerini bizimde göremeyişimize şaşırıyorlar, oysa biz gördüklerimizi görmemelerine şaşırmıyoruz...

Kişinin kendisi nasılsa karşısındakini öyle bilirmiş. Birini suçlarken önce bir düşünün kendi yaptıklarınızı.

Aşırı dinsizden kastınızı anlayamadım sayın sardunyam... "Aşırı dinci" tamam... "Dinsiz" de tamam.. Lakin "aşırı dinsiz" den kastedilen nedir onu anlayamadım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşırı dinsizden kastınızı anlayamadım sayın sardunyam... "Aşırı dinci" tamam... "Dinsiz" de tamam.. Lakin "aşırı dinsiz" den kastedilen nedir onu anlayamadım...

Ben söyleyeyim arkadaşım... kast ettiği şey, körükörüne Ateizme sarlan ve bu uğurda önüne gelen inanca saldıran kimseler... Nasıl ki bazı Müslümanlar, "Aşırı Dinci" tanımlamasını kabul edemiyorsa, bazı Ateistlerinde "Aşırı Dinsiz" tanımlamasını kabul edememeleri normaldir... Ancak sizde takdir edersiniz ki, her Ateist bilinçli olarak Ateist olmuyor... nasıl ki bir şey bilmeden, sadece ön kabullerle Ateist insanlar varsa (ki burda örneğini çok açık görüyoruz), aynı şekilde öyle Müslümanlarda olabilir... Nasıl ki, Aşırı dinci kimseler varsa, inancını abartarak yaşayan kimseler varsa, yine Ateizmi başka inançlara haksızca saldıracak kadar abartarak yaşayan kimselerde vardır (ki bunun da örneğini gördük)... Burada sizi kastettiğimi sanmayın, üstünüze alınmayın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşırı dinci nasıl saplantılı bir şekilde gözü kapalı bir kavganın içine giriyorsa aşırı dinsiz de aynı şeyi aynı yöntemle yapıyor. Bunda anlaşılmaz bişey olduğunu sanmıyorum, inanmadıkları halde bir görünmez inanca sahipmişlercesine saplantılı ve önyargılı suçlamalar ve gerilim... Bilemiyorum anlatabildim mi?

İnananlar inandıklarını ispata çalışıyorlar, inanmayanlar (yokluğu) ispata çalışıyorlar... Fark var mı?

Her şeyin aşırısı zarar veriyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunda anlaşılmaz bişey olduğunu sanmıyorum, inanmadıkları halde bir görünmez inanca sahipmişlercesine saplantılı ve önyargılı suçlamalar ve gerilim... Bilemiyorum anlatabildim mi?

İnananlar inandıklarını ispata çalışıyorlar, inanmayanlar (yokluğu) ispata çalışıyorlar... Fark var mı?

...

Çok doğru açıklamışsın sardunyam beynine sağlık :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet kimileri ayetlerin konusuna, önüne ve arkasina bakmadan

cimbizla cekip alir ve sözüm ona bunlari Kuran'in çeliskisi veya

yanlisligi olarak aktarir.

Sureler ve ayetler içerisinde konu bütünlügünü göz onüne almadan,

çok çok ayri surelerden ayetleri seçip bunu sunmaya çalışıyorlar

Ama nafile... bir bütün olarak Kuran çelişki içermez çünki

Allah kelamidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben söyleyeyim arkadaşım... kast ettiği şey, körükörüne Ateizme sarlan ve bu uğurda önüne gelen inanca saldıran kimseler... Nasıl ki bazı Müslümanlar, "Aşırı Dinci" tanımlamasını kabul edemiyorsa, bazı Ateistlerinde "Aşırı Dinsiz" tanımlamasını kabul edememeleri normaldir... Ancak sizde takdir edersiniz ki, her Ateist bilinçli olarak Ateist olmuyor... nasıl ki bir şey bilmeden, sadece ön kabullerle Ateist insanlar varsa (ki burda örneğini çok açık görüyoruz), aynı şekilde öyle Müslümanlarda olabilir... Nasıl ki, Aşırı dinci kimseler varsa, inancını abartarak yaşayan kimseler varsa, yine Ateizmi başka inançlara haksızca saldıracak kadar abartarak yaşayan kimselerde vardır (ki bunun da örneğini gördük)... Burada sizi kastettiğimi sanmayın, üstünüze alınmayın

Kesinlikle yanlış.Hiç bir ateist körükörüne değil, aksine yıllarca islamı sorgulayan, kafa patlatan ve bilinçli bir şeklide bu tercihi yapan insanlardır.Size göre an cahil olarak gördüğünüz bir ateist, yine size göre en alim kabul ettiğiniz birinden, islamı çok daha iyi bilir.En kral alim geçinen bir ilahiyatcı bile, bir ateistin karşısında islami konularda tartışamaz.Zira müslümanlara pompaladıkları makyajları onlara söktüremeyeceklerini gayet iyi bilirler.

Burdan öyle atıp tutması kolay.Denemek isteyen gitsin ateist forumlara bakalım becerebilecek mi?

Yine ateistler,müslümanların sıkça karaladığı gibi, ahlaksız,sadist hiç bir kural tanımayan canavarlar değil. En ahlaklı geçinen bir müslümandan bile daha çok ahlaki değerleri savunan erdemli ve dürüst insanlar.

Ben ateist değilim.Ama kim olursa olsun haksız yere çamur atılmasına razı olmadığım için bunları yazmak zorunda kaldım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

önyargının bukadarı olursa imza bile alıntı yapılabılır sanırım...buralara uğramayalı ortam çok değişmiş anlaşılan :(

Aslında pekte değişen bir şey yok buralarda sevgili Sedelina,

Bir kaç yeni arkadaş geldi çok meraklanma.

Yapılar yine hep aynı, inananlar-inanmayanlar.

Aynen bıraktığın gibi tartışıyoruz kardeşçe şunun şurasında.

İnananlar görebildikleri (!) şeyleri önyargısızca (!) anlatıyorlar.

İnanmayanlar göremediklerine önyargılıca (!) göremedikki diyorlar.

Bu böylecene sürüp gidiyor bildiğin gibi.

Bizim buralardan herkesin selamı var, seni seviyorlar.

Kal sağlıcakla. :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşırı dinci nasıl saplantılı bir şekilde gözü kapalı bir kavganın içine giriyorsa aşırı dinsiz de aynı şeyi aynı yöntemle yapıyor. Bunda anlaşılmaz bişey olduğunu sanmıyorum, inanmadıkları halde bir görünmez inanca sahipmişlercesine saplantılı ve önyargılı suçlamalar ve gerilim... Bilemiyorum anlatabildim mi?

Her şeyin aşırısı zarar veriyor...

Sevgili sardunya,

"Bunda anlaşılmaz bişey olduğunu sanmıyorum, inanmadıkları halde bir görünmez inanca sahipmişlercesine saplantılı ve önyargılı suçlamalar ve gerilim... Bilemiyorum anlatabildim mi?"

Şimdi ben de alındım görüyormusun?

Benmiymişim, inanmadığım halde görünmez inanca sahipmiş gibi davranıp, önyargılı suçlamalarda bulunan.

Bir de bilimselciye öylemi ?

Deney yapmadan, araştırmadan birde önyargıyla suçlama, öylemi?

"İnananlar inandıklarını ispata çalışıyorlar, inanmayanlar (yokluğu) ispata çalışıyorlar... Fark var mı?"

Bu cümlede ünlem işareti olmadığı için anlayamadım. Kusuruma bakma.

Ama anlamışsam eğer, yokluğun bir bilimsel "ispat"ını yapmaya çalışacağım.

Sizin oralarda sık sık sular kesilirmiş duyduğuma kadarıyla. (bizlerde olmaz)

Musluğu açarsında tısss sesi duyarsınya, bu suyun "yokluğunun" deneysel ispatıdır.

Biz inanmayanların, "yokluğu" ispat için, bunun gibi :) daha çoook deneylerimiz var. Milyonlarca...

Ama hep "doğruyla" sonuçlanıyor.

Selamlar. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Musluğu açarsında tısss sesi duyarsınya, bu suyun "yokluğunun" deneysel ispatıdır.

Biz inanmayanların, "yokluğu" ispat için, bunun gibi :) daha çoook deneylerimiz var. Milyonlarca...

Aaaa olurmu hiç sevgili Bilimselci,

Su aslında akıyordurda siz görememişsinizdir.

Nede olsa Allah sizin gözlerinizi kör etmiş, kalbinizi mühürlemiş.

Yada önyargılı olduğunuz için suyu görememişsinizdir.

Yada kesin ABD nin veya CHP nin inananlara komplosudur.

Bir kere Allah katında suyla, filan deney yapılmaz. O insanın yaptığı tüm deneylerden münezzehtir.

Suyuda o yaratmıştır, deney yapmayı da o yaratmıştır.

Dolayısıyla suyun akıp akmadığını siz göremezsiniz.

Allah, zamandan mekandan, deneyden, sorgulamadan, sorudan, cevaptan, bilimden münezzehtir.

Allah katında böyle şeyler olmaz.

O bahsettikleriniz insana mahsustur.

İşte bilim budur.

Doğru yolu arıyorsanız, mutlaka bilimsel düşüneceksiniz.

Yani düşünmeden düşüneceksiniz.

Düşünseniz bile, düşünmüyormuş gibi yapacaksınız.

Yada düşünmeyip, düşünüyormuş gibi yapacaksınız.

Yada ne bileyim, USP veya KYE yada OPF nin komplosudur belkide.

Hidayete ermeniz dileğiyle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Bilimselci,

Üzerine alındığına göre demek ki sende "kör bir inançsızlıkla" saplantılı bir savunma içindesin.

Musluk örneği ise çok komik, demek sular kesilince tıısss sesi geliyor ve bu yokluğu ispatlıyor öylemi, tısss sesi de musluktaki havadan kaynaklanıyor değil mi, demek ki su olmasa da muslukta görünmez bir şey var "hava" su neden oluşuyor H2O değil mi, oksijenin sesi geliyor yani yakında sular akacak demek oluyor bu... :)

Evrensel arkadaşım, oldukça eğleniyorsun görüyorum ki, sana iyi eğlenceler diliyorum... Evet en azından sizin gözlerinizin bağlı olduğunu biliyorsunuz, bu da bir aşamadır. :) Hadi kal sağlıcakla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben burada bilimsel birşey göremiyorum..

Musluktan gelen tıss sesi suyun yokluğunun ıspatı değildir..

Bakın bu konuda size bir bilimsel açıklama yapayım..

Gerçi size göre biz bilimselci değiliz ama bir okuyun bakalım ikna olacakmısınız..:)

Musluktan iki türlü tıss sesi gelir..

1- Dışardan içeri..

2- İçerden dışarı..

Dışardan içeri nasıl olur..?

Su kesileli biraz müddet geçmiştir ve sizizn musluğu kullanmadığınız zaamn diliminde, diğer kişiler kullanmışlardır ve şehir şebekesinde su tükenmiştir..

Bu duurmda içeri doğru bir vakum oluşmuştur..

Siz musluğu açtığınızda içeriye doğrı bir hava girişi olur bu girişte tam tıss olmasada tısss'a benze bir ses duyarız..

İçerden Dışarı Tıss sesi..

Siizn kastettğiniz ses budur..

Bu ses suyun kesildiğinin değil geliyor olduğunun işaretidir..

Şehir şebekesine su verilmiştir, ancak sizin musluğunuz kapalı olduğu için, sizin şebekesine girmeye çalışan su, dışarıya doğru bir basınç oluşturmuştur..

Siz musluğu açtığınzda bu basınçlı hava önden dışarıya çıkar ve bir kaç suyla karışık tıslamadan sonra su akar..

Gördüğünüz gibi bu konudaki bilimsel dediğiniz saptamalarınız yanlıştır...

Not: Bu bilgiler tamamen mantığımda oluşturduğum ve aklederek ulaştığım bilgilerdir..

Biraz akıl yürütme, biraz tefekkür, biraz mantık, biraz bilgi ve hem bilimselcilik hemde inanç, hayat bundan ibaret arkadaşalr.. :)

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hangi tıss sesi..?:)

İçerden dışarı olan mı, dışardan içeri olan mı..?

Cepte mangır sesi paranın varlığının ıspatıdır..

Fakat mangır sesi yoksa para yok değildir..

Zira cepte o an kağıt para var olabilir..

Bu da benim mantığım...

Şimdi düşünelim bakalım buradan nereye varabiliriz..??

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Bunda anlaşılmaz bişey olduğunu sanmıyorum, inanmadıkları halde bir görünmez inanca sahipmişlercesine saplantılı ve önyargılı suçlamalar ve gerilim... Bilemiyorum anlatabildim mi?"

Şimdi ben de alındım görüyormusun?

Benmiymişim, inanmadığım halde görünmez inanca sahipmiş gibi davranıp, önyargılı suçlamalarda bulunan.

Bir de bilimselciye öylemi ?

Deney yapmadan, araştırmadan birde önyargıyla suçlama, öylemi?

"İnananlar inandıklarını ispata çalışıyorlar, inanmayanlar (yokluğu) ispata çalışıyorlar... Fark var mı?"

Bu cümlede ünlem işareti olmadığı için anlayamadım. Kusuruma bakma.

Ama anlamışsam eğer, yokluğun bir bilimsel "ispat"ını yapmaya çalışacağım.

Selamlar. :clover:

Teşekkürler sevgili bilimselci...

Açıklamalırının gücü sayesinde aydınlanmamak ve duyarsız kalmak mümkün değil...

Kimileri din misyonu üstlenmiş onun sonucu olmuş,,

Kimileri din uzlaşmacılığına soyunmuş ve iki arada bir derede kalmış,

Kimileri din olgusunu ticari bir yapı içerisine sokmuş alabildiğine kaymağını yemekte,

Kimileri din kavramı içerisinde teslimiyetini (inanç köleliğini) tamamen içselleştirmiş,

Kimileri din felsefesini hayatın her alanına sokarak onu tamamıyle yozlaştırmış, koşullar ve gelişmeler karşısından çeresiz bırakmış...

Ama ne yaziki en doğrusun bana göre Öripidies Adaletsiz Tanrı, Tanrı değildir.' cümlesi Hz İsadan önce söylenmiş bir sözdür ve hala adalet sağlanamamış bir dünyanın insanlarıyız...

Fakat aklın yolu birdir ve tabirinin yerindeliği ile çeşmeden su gelip gelmemesi ile ilgilidir..

Kiminın deposunda su, kiminin deposunda ise sadece tıssssssss vardır...

Biz aldık alacağımızı...

Teşekkürler, Üstü kalsın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimileri din olgusunu ticari bir yapı içerisine sokmuş alabildiğine kaymağını yemekte,

Kimileri din kavramı içerisinde teslimiyetini (inanç köleliğini) tamamen içselleştirmiş,

Kimileri din felsefesini hayatın her alanına sokarak onu tamamıyle yozlaştırmış, koşullar ve gelişmeler karşısından çeresiz bırakmış...

Ama ne yaziki en doğrusun bana göre Öripidies Adaletsiz Tanrı, Tanrı değildir.' cümlesi Hz İsadan önce söylenmiş bir sözdür ve hala adalet sağlanamamış bir dünyanın insanlarıyız...

Fakat aklın yolu birdir ve tabirinin yerindeliği ile çeşmeden su gelip gelmemesi ile ilgilidir..

Biz aldık alacağımızı...

Bu arada unutmadan sevgili bilimselci...

Bilinir ki Kemalistler yobaz, gerici ve şiriatçi olmamak kaydı ile her türlü inanca saygı duyarlar.

İnancına saygı duydukları kişinin din inancına katılmayabilirler ama..

onun inanç özgürlüğüne saygı duyarlar.

Kendi inançlarını başkalarına dayatmak isteyenlere karşı çıkarlar.

Kemalistler, din inancı olmayan kimseye de, onların kendi inancına saygı duymaları koşulu ile saygı duyarlar.

Laikliğin inançlara saygılı olma kuralının anlamı budur. İ

İnanç özgürlüğü de budur.

Kendi inancını başkalarına zorla kabul ettirme çabası inanç özgürlüğü değil,

din satıcısının zorbalığıdır.

Belkide kabul edilmek istenmeyen ve bu gerçeğin peşinde koşmayanlardır takiyeci ne dersin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz aldık alacağımızı...

Hep kimileri..:)

Tartışmada çok büyük bir metod hatası var..

Ben ateistlerden kötü ahlaklıları yada kötü davranışta olanları yazarak işte ateistler bunlardır, ateizm budur diyerek ateizm'i suçlarsam ne kadar tutarsız olur dimi..

Aynı şekilde sizinde, islamı istismar eden insanları baz alarak islam'ı tenkit etmeniz o kadar tutarsızdır..

Ayrıca bilimsel olarak "musluk tıssslık ve yokluk" analizine bir cevap bekliyoruz..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"kâfir icadıdır, istemezük" :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.