Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sizce Hangi Şehir En İyi / Lezzetli Mutfağa / Yemeklere Sahip?

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Hangi Şehir En İyi Mutfağa / Yemeklere Sahip?

Lütfen düşüncelerinizi örneklerle aşağıda açıklayınız... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye için eğer konu et ise bence Antep... Zeytinyağlı ise Ege mutfağı tabii ki :) (Cunda Adası'nda yediğim zeytinyağlılar kadar lezzetlisini henüz hiçbir yerde yemedim.)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Türkiye için eğer konu et ise bence Antep... Zeytinyağlı ise Ege mutfağı tabii ki smile.png (Cunda Adası'nda yediğim zeytinyağlılar kadar lezzetlisini henüz hiçbir yerde yemedim.)

Evet Gaziantep dendimi enteresan yemekler geliyor aklıma... Örnekler: Soğan kebabı (Hayatımda yeyediğim en güzel kebaptı diyebilirim...) Kelle Paça (İnanılmaz bir ortamda istediğiniz parçaları seçiyorsunuz herşeyi ayrı ayrı hazırlamışlar ve en sonunda bakır sahanda size sunuyorlar)

Hatay ve Adana derim.

içli köfteden, ceviz reçeline kadar zengin bir mutfak kültürleri var.

her yemeğin hakkını veriyorlar.

salataları bile tek başına ana yemek gibi.

özellikle Hatay kültür turlarına katılmayı seven arkadaşlara önerilir.

Hatay evet katılıyorum. Özellikle bu ilde geçirdiğim süre içinde öğrendiğim birkaç şeyi paylaşmak isterim. Bana göre Hatay Türkiye'nin meze merkezi. Antakya Harbiyede regülatörde oturmuş yemek yiyecektik. Bir arkadaşım hadi mezeleri seçelim dedi birden bire bir yürüyen meze arabası geldi gözlerime inanamadım onlarca belkide yüzden fazla meze vardı arabanın üstünde...

İkinci anım ise Harbiye'de derenin içine atılmış masalarda pantalon paçalarımızı katlayarak suyun içinde yediğimiz o mangalda tavuk kızartması hiç aklımdan çıkmıyor... smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hatay'a henüz gitmedim ama gitmeyi çok istiyorum hatta ben mesela İstanbul'da künefe yemeyi hiç tercih etmem hep kendi kendime Hatay'a gidince yerim derim :)

Antep'in baklavalarını da unutmamak lazım tabii.. 

Bu yıl Kars'a gideceğim var mı Kars'la ilgili öneri :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben kıyaslama yapacak kadar şehir gezmedim.

Ege yemekleri güzeldir ama..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hatay'a henüz gitmedim ama gitmeyi çok istiyorum hatta ben mesela İstanbul'da künefe yemeyi hiç tercih etmem hep kendi kendime Hatay'a gidince yerim derim smile.png

Antep'in baklavalarını da unutmamak lazım tabii.. 

Bu yıl Kars'a gideceğim var mı Kars'la ilgili öneri smile.png

Artvin Kars'a çok yakın zamanın olursa mutlaka geçiş yapmanı önerebilirim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Artvin Kars'a çok yakın zamanın olursa mutlaka geçiş yapmanı önerebilirim smile.png

Artvin'e çok gittim. Karadenizli olmanın faydası, memlekete gidince her fırsatta bir Karadeniz turu düzenleriz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Evet Gaziantep dendimi enteresan yemekler geliyor aklıma... Örnekler: Soğan kebabı (Hayatımda yeyediğim en güzel kebaptı diyebilirim...) Kelle Paça (İnanılmaz bir ortamda istediğiniz parçaları seçiyorsunuz herşeyi ayrı ayrı hazırlamışlar ve en sonunda bakır sahanda size sunuyorlar)

Soğan kebabı bişey mi..Ben geçen hafta İstanbul'da Gaziantep mutfağından yeni dünya kebabı yedim.İnanılmazdı, müthişti.İlk başta önerdiklerinde çekimser yaklaştım."Yeni dünya tatlı bir meyvadır dedim.Kebapla bağdaştıramadım.Yanılmışım..İlk fırsatta evde de deneyeceğim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

İlk fırsatta evde de deneyeceğim..

demiştim veee

10418186_836729126356774_102276008933297

Sonuç istediğim gibi olmadı ama olsun en azından denedim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 6 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.