Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ERKEKLER VE KADINLAR

Radya

Önerilen İletiler

tek tek cevap vermeyeyim ben efeeemm ama Radya süpersin valla gülmekten öldürdün beni .Yeme de yanında yat felsefesi buradan geliyor demek :D

Felsefe dedik felsefeden devam edelim.

Nietzche 'nin kadınlar hakkındaki düşünceleri :

"Bir kadınla birlikte olmaya mı gidiyorsun ? Kamçını unutma !!!

"Utanmak için çok şey vardır kadında.Ukalalık, yüzeysellik, öğretici havası, küçük hesaplar, frensizlik, şimdiye değin, erkek korkusunun egemeliğinde kalmış çok iyi baskı altında tutulmuş boşboğazlık."

kaynak: blog.milliyet.com.tr

şimdi ben laf yetiştirmiyorum tabiki kimseye :P Ki beni tanıyanlar bilir kadınları severim kadınlarda beni çok sever (çapkınlık anlamında değil.Zaten onu beceremem çarpılırım :D ) yani benim kadınlarla sorunun yoktur aksine çok severim

Koca koca filozoflar neler demişler kadınlar hakkında.Acaba hangi kadınlar dedirtmiş bı sözleri ayrı bir konu.Genele bağlamışlar hemen :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bütün erkekler öküzdür, ama bütün kadınlarda budisttir ve öküze taparlar islik.gif

Tam size yanlış olan birşeyleri söylemek için hazırlanırken, "konu hakkında mutlaka birileri birşeyler söylemiştir" diye düşünüp forumu karıştırdım. Buldum da nitekim.

Ben susuyorum, onlar anlatsınlar şimdi.

Ama burada bir sorun var arkadaşlar; Budistler Öküze falan tapmaz ki. Heralde o da Reha' nın yazacak konu bulamayıp beyin öküzlemesi geçirmesiyle ilgili

Kesinlikle katılıyorum canım bu yoruma, bu olduğu gibi saçmalığın daniskası wink.gif

Hindiuzm ile Budizm birbirine karıştırıldığından olsa gerek buradaki bu sacmalık da biggrin.gif

Hinduizm, aynı zamanda Brahmanizm’dir ve çok tanrılı bir dindir. En önemli tanrıları ise

1-Brahma (dünyayı yaratan)

2-Siva (yaşam ve ölümü yaratan)

3-Vişnu (dünyayı koruyan) dur.

Ayrıca insanlar Hinduizm de insanlar çeşitli sosyal sınıflara ayrılırlar. Buna ‘kast’ sistemi denir.

1-Brahmanlar (din adamları)

2-Prensler ve askerler

3-Çiftçiler ve hayvancılıkla uğraşanlar

4-İşçiler, sanatkarlar ve köleler.

Ve tabii bir de hiçbir sınıfa dahil olmayan paryalar var ki onlar en aşağı tabaka sayılırlar.

Karma yasalarına bağlıdırlar ve geçmişte yapmış oldukları her şeyin gelecekte karşılığını göreceğine inanırlar aynı zamanda reenkarnasyona inanırlar, ruh onlar için ölümsüzdür. Kişi ölür ve başka bedenlerde yeniden can bulur. Bu can buluş sadece insan bedeninde değil, kimi zaman hayvan veya bitki bedeninde de olabilir. Bu yuzdendir ki hayvan ve bitki canına kıymak insan canına kıymak kadar kötü bir şeydir Hinduizm’de… Ölülerini gömmezler küllerini yakarak Ganj Nehrine savururlar bu yuzden Ganj nehri Hinduzim’in en kutsal yerlerinden birisidir… İnekler onlar için kutsal hayvanlardır, ineklerin yanı sıra başka hayvanlar da vardır kutsal olan ki onlar bu hayvanların ya hayvan bedenine girmiş birer tanrı ya da değişik tanrıların habercileri olduğuna inanırlar…

Hindu dinine sonradan geçmek mümkün değildir. Yani Hindu olabilmek için Hindu anne ve babadan doğmak gerekmektedir. Yani hani bazen derler ya Allah’a tapmıyorsan öküze tap diye, böyle bir şey maalesef mümkün değildir. Cahilce yapılmış bir öneridir bilginize biggrin.gif

Budizm ise Hindistan’ın ikinci büyük dinidir ve Hinduizm’deki puta tapma inancına tepki olarak doğmuştur. Bu dinin kurucusu Guatama (Buda) adında bir prenstir. Bu dinin en önemli yanı ki bu özellikle onun Hindistan’da ikinci büyük din olmasına sebep olmuş olan kast sistemini reddetmiş olmasıdır. Budizm de sınıf ve ırk ayrımına da izin vermez. Böylece alt sınıflarda bulunan insanlar arasında bu din hemen yayılmış bu da sürekli bir biçimde Brahmanlar ile Budistler arasında şiddetli kavgalara sebebiyet vermiştir.

Yani Budizm ile öküze tapmak denilen durumun birbirleriyle bir alakası yoktur...

Kafîdir bence.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

illaki kafi sevgili taylan abi smile.gif az çok bende budizm' in öküze dayalı bir din olmadığını biliyorum..

yanlız burda amaç bizlerin öküz olduğu yada kadınların öküz sevdiği değildi, sadece makaraydı sevgiler smile.gif

Eh peki madem :) Ben de aynı kıvamda devam edeyim.

Şu noktada memleketteki öküz sayısı konusuna da değinmek lazım. İstatistikler TUİK'ten alınmıştır.

TÜİK, 2008 Hayvansal Üretim verilerini açıkladı. Buna göre, 2008 yılı sonu itibariyle toplam büyükbaş hayvan sayısı bir önceki yıla göre yüzde 1.58 azalarak 10 milyon 946 bin 239 başa geriledi. Büyükbaş hayvanlar arasında yer alan sığır sayısı yüzde 1.60 azalarak 10 milyon 859 bin 942 baş olurken, manda sayısı ise yüzde 1.88 artarak 86 bin 297 baş olarak gerçekleşti.

Ve dikkatinizi çekerim bu öküzler sadece 4 ayaklı olanlardır. 2 ayaklı olanları da sayacak olursak of of of.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Koca koca filozoflar neler demişler kadınlar hakkında.Acaba hangi kadınlar dedirtmiş bı sözleri ayrı bir konu.Genele bağlamışlar hemen :D

bak işte kadının önemi :)

ne filozoflar, ne şairler, ne yazarlar tarihin şu sayfalarında bir birrrrrr yer edinmişler kadınlar sayesinde :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak işte kadının önemi :)

ne filozoflar, ne şairler, ne yazarlar tarihin şu sayfalarında bir birrrrrr yer edinmişler kadınlar sayesinde :P

belki de ne krallar ne imparatorlar oturdukları yerden olmuşlardır yine kadınlar sayesinde :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hepsinin köküne kibrit suyu..<_< (ERKEKLERİNNN!)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz ağaç mıyız ki kökümüz olsun :stuart:

Ağaç mı..:D

Bu benzetme sizler için iltifat olur..aslaaa..-_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yüzden erkekler hiç bir zaman yaşlanmazlar :)

nereye erkekler yaşlanmaz. erkekler yaşlanır da belli olmaz aslında galiba. dünyada 100 milyon erkek nüfusu fazla olmasına rağmen 60 yaş üstü nüfusun nerdeyse 4 te 3 ü kadın. erkekler çalışırken kadınlar o hastane bu hastane dolşırken uzun ömürlü oluyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

akıllı deli Hint mitolojisinden devam edelim o zaman :)

Tanrı, kaplumbağanın yavaşlığını,boğanın bakışını, fırtına bulutlarının kasvetini, tilkinin kurnazlığını, boranın dehşetini aldı, sülüğün yapışkanlığını, kedinin yaramazlığını, hindinin kabarışını, gergedan derisinin sertliğini onlara ekledi.bunların üzerine ayının kabalığını, bukalemunun şıpsevdiliğini, sivrisineğin vızıltısını kattı ve erkeği yarattı. Sonrada yarattığı erkeği adam etsin diye kadına verdi

:D iyi makara yapmışlar. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yılmaz abi ayıp etmiş,burada pozitif ayrımcılık var :unsure:

Şaka bi yana,bi bayan olarak en büyük dileğim bayanlarla çalışmamak,gerçekten anlaşılmazlar.Tabi anlaşılmayan erkeklerin sayısı da az değil,ama maşallah kadınlarda ki duygusallık hasta ediyor sağlıklı adamı -_-

ayrıca ben bir feministim :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yılmaz abi ayıp etmiş,burada pozitif ayrımcılık var :unsure:

Şaka bi yana,bi bayan olarak en büyük dileğim bayanlarla çalışmamak,gerçekten anlaşılmazlar.Tabi anlaşılmayan erkeklerin sayısı da az değil,ama maşallah kadınlarda ki duygusallık hasta ediyor sağlıklı adamı -_-

ayrıca ben bir feministim :sweatingbullets:

Louann Brizendine'nin "Kadın Beyni"ni okumanı öneririm Mavi...

O kitabı okuduktan ve Türkiye'de belirli bir dönemde araştırma yaptıktan sonra;

Türkiye'de Kadın Algısı konusuna eğilmeye karar verdim direk...

Feminizm noktasında elbette değil;

Ama kadınlar erkeklerden çok daha ince düşünüyorlar, bu kesin...

Ancak çok daha ince düşündükleri için hep vakit kaybediyorlar :)

Valla bak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla bak...

Süper bir tespit dostum,gerçekten çok ince düşündükleri için kaybediyorlar.Acaba şunun bunun ne giydiğini,kimin ne yaptığını da merak etmeleri de mi bundan :unsure:

Kadın olmak gerçekten çok zor;hele ki yalnızsanız.Ülkem için diyorum;bakış bir kere yanlış,toplum daha bazı şeyleri idrak edememiş.Dünya da da durum çok farklı değil.

Yalnız,üzülerek söylüyorum ki kadınlar gerçekten de dış dünyadan bi haber,kendilerine takılı kalmış varlıklar.Pireyi deve yapmakta çok ustalar,mübarekler bi başladılar mı konuşmaya;susturana aşk olsun."Bi sus kadın" olayı böle başlıyor zanimca :lol:

Bence kadın bu olmamalı,o bir annedir.Yetiştirdiği insandır.O bir eştir,eşine de kendisiyle beraber sadık olmayı öğreten.Kadın gerçekten erkeklere oranla çok şefkatlidir,insan sevgisi ile doludur.

Ben bir feministim demiştim değil mi :sweatingbullets:

Kadınlar,kadınlarımız...lütfen size yakışanla daha güzel olduğunuzun bilincinde olun(yakışan derken değerleri kasettim)

Kitab not alınmıştır dostum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla bak...

Tengerin ..Kadın Beyni deyince bir ara cinsiyet nedir, ne değildir , xy kromozomları ne işe yarar cinsiyet belirlemede diye başlangıcı olan bir belgesel seyretmiştim o geldi aklıma.Hayvanlardaki dişi/erkek ayrımı ile insanlardaki dişi/erkek ayrımını sorgulayan sorulardan sonra kadın ve erkek beyni üzerine, deneklere yapılan testlerden örnekler verildi. Erkeklere ve kadınlara aynı sorulardan oluşan testler verilip bunları çözmeleri istendi ve çözerken nasıl bir davranış sergiledikleri izlendi. Kadınların sözel ağırlıklı ve sosyal konulardaki sorulardan oluşan başarıları erkeklerden fazla fakat erkeklerin sayısal sorulardaki başarıları kadınlardan daha fazla idi. Yapılan üç boyutlu MR çekimlerinde soruları çözerken kadın beyninde aktif hale gelen 4 bölge bulunurken erkeklerin beyninde 3 bölge çalışıyordu.Bu fazladan olan bölge kadınlar hakkında hep "ince düşürler" diye söylenen sözün kanıtıydı adeta. Ne olursa orda oluyor. :) Erkeklerde o yok , o yüzden daha düz mantık düşünüyorlar. Mesela bir kadının karışık adresi bulmakta kullandığı yol mağaza isimleri, çiçekler ve heykelleri takip etmek olurken, erkekler sokak numaraları veya direkt ellerindeki adrese bakmakla aradıklarını buluyorlar. Ama kadınlar daha çabuk :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.