Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dini inancınıza saygı gösteriliyor mu?

Misafir ali0_1

24 üye oy verdi

1. 1. Dini inancınıza saygı gösteriliyor mu?

• EVET
      12
    • HAYIR
      12
    • BU KONU HAKKINDA TARTIŞMAYA GİRMEDİM
      0

Önerilen İletiler

• Cevaplar 52
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• 1 yıl sonra...

ben bu hayatta bir çok şeyi dolu dizgin yaşamış biri olarak,,, ve sonradan kitaba yani Kurana inanan ve bu yolda hayatını değiştiren biri olarak anlıyorumki hayır... bu ülkede inanca saygı gösterilmiyor... sanki okuduğunuz üniversite gittiğiniz kurslar sanatsal alandaki bütün faaliyetleriniz yetenekleriniz ,,sadece başınızı kapatmanızla birlikte uçtu gitti... bu ülkede gerçekten de dini değerlerden.. köyümüzdeki kasabamızdaki teyzelerimizden utanır olmuşuz... ha ya dinciler... bir ateistin kellesini alarak... bir hristiyanı öldürerek din yayıyor cihat ediyorlar öyle mi... o insan kendisine zarar vermediği halde... yani bu yolla din daha güzel yayılıyor demek... üzgünüm ama bizim ülke diye bir kavram yok artık arkadaşlar... bizim kültür diye bir kavram da yok... herkes herkese karşı fazlasıyla saygısız zaten.h... iyiki yıllardır tv ye fazla bakmıyorum arkadaşlar...en azından biraz daha uykudan uzak kalabiliyorum.. ara ara baksam içim kan ağlıyor... birşeyler çok kötüye gidiyor... ama yalnızca gidiyor... hızla gidiyor... bütün dış oyunlar bütün kimliğimizi bozma çabaları yerine geldi diye düşünüyorum... yakında çok ama çok büyük olaylar başladığında saygıdan daha ciddi problemlerimde olacak... ne yüzünden topunun vatan haini olduğu siyasetçilerimiz yüzünden... artık hepimiz ayrımlara takılı kalan bölücü vatan hainleri değil miyiz sanki... nerde ayrı düşünceler olsa da kavga etsek değil mi? saygı... sadece dini mi sordunuz... işte ben buna şaşarım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Soru yanlış. İslam insan hayatına saygı gösterirmi şeklinde olmalı idi

Ankete bile saygı gösterilmiyorki inanaçlara saygı gösterilsin..

Arkadaşımız o şekilde bir anket açmak istemiş o onun iradesi ve saygı gösterip oyunuzu kullanın yada kulanmayın..

Sizde diğer türlü bir anket istiyorsanız kendiniz açarsınız olur biter..

Sonsuza kadar kendisine inanmayan inasanları vahşet içinde yakarak (fırında tavuktan bahsetmiyoruz, İNSAN BU) diğer inançlara ne kadar saygı gösrerdiğini anlamak zor olmayacak.

O bir saygısızlık değil, yaratanın bir kanunudur..

Bu kanunu bu hükmü kabul etmiyorum dersin olur biter..

Saygısızlığın tanımını kontrol ediniz..

Şimdi hukukta hırsıza 5 yıl hapis cezası verilir dense hırsız kalkıp bu bana saygısızlık diyebilir mi..:) ?

Ama der mi der..:)

Buradada aynı, Allah insanları yaratmış ve hükmünüde belirtmiştir..

Sen zaten dinlere innamıyorsun inanmadığın şeyin hükmü seni neden üzsün , sen yine masal de geç..

Olmayan şeyin hükmünün muhatabı değilsen madem nedne saygısızlık addediyorsun..

Demekki varlığına sende inanıyorsun ki var kabul edip hükmünden rahatsız oluyorsun..

Sen desen ki, inananlar ikinci bir evrende yakılacak onlara azap edilecek ben bunu saygısızlık olarak kabul etmem..

Eğer o ikinci evren varsa eğer ve bende inandığım için o evrende yakılacaksam yapacak birşey yok dewrim, benim inancım değişmez derim..

Dedimya saygısızlığın tanımını bir daha kontrol ediniz..

Acaba tanımlarda mı değişti..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence türk halkı dine gereğinden fazla düşkün.bu kadar dindar toplumda pozitif bilimler gelişmez.çünkü bilimle din kavgalıdır ve çelişir.bence türk halkı inancını yitirmemeli ama bu kadar fazla dindar da olmamalı.bilim din kavgasına bir kaç örnek yazayım.

tıp bilimi, günde 2 litre su içmek lazım diyorsa yaza gelen bir ramazanda nasıl oruç tutar bu insanlar?ya da böbrekelri ne hale gelir?

din kainattaki tek muhteşem canlı insandır diyorsa buna inanan bir bilim adamı uzayda canlı arar mı?

bilim canlıyı yaşatmak için organ naklini gerekli görüyorsa inancı gereği organını bağışladığı zaman ahirette eksik dirileceğini düşünen adam organını bağışlar mı?

bu liste uzar gider böyle.

bazı yerlerde doğru dürüst okul bile yokken,,,, olsa da adam gibi öğretmeni yokken,

tam teşekküllü hastane yokken , kıytırık sağlık ocağıyla insanlar idare ediyorken ,dip dibe cami yapan bi toplumuz.bu doğru değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pozitif bilimlerle islam asla çelişmez aksine pozitif bilimler islamın emridir..

Müslüman bilim adamlarının ve alimlerinin eserlerini ve ne bulduklarını defalarca yazdık....

tıp bilimi, günde 2 litre su içmek lazım diyorsa yaza gelen bir ramazanda nasıl oruç tutar bu insanlar?ya da böbrekelri ne hale gelir?

Oruçlu olunan zaman 24 saat değilki..:)

Sahur ve İftar aynı gün içersindedir..

O iki litre su yine içilir..

Orucun insan sağlığına faydası tespit edilmiş bir gerçektir, islam dini dışındaki insnaların bile oruç ayında oruç tuttukları vakidir..

din kainattaki tek muhteşem canlı insandır diyorsa buna inanan bir bilim adamı uzayda canlı arar mı?

Uzayda insan aramak başka canlı aramak başkadır, canlıların hepsi insan mı..:)

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pozitif bilimlerle islam asla çelişmez aksine pozitif bilimler islamın emridir..

Müslüman bilim adamlarının ve alimlerinin eserlerini ve ne bulduklarını defalarca yazdık....

Oruçlu olunan zaman 24 saat değilki..:)

Sahur ve İftar aynı gün içersindedir..

O iki litre su yine içilir..

Orucun insan sağlığına faydası tespit edilmiş bir gerçektir, islam dini dışındaki insnaların bile oruç ayında oruç tuttukları vakidir..

Uzayda insan aramak başka canlı aramak başkadır, canlıların hepsi insan mı..:)

Saygılar..

tabi ki ramazanda 24 saat oruç tutmuyoruz. ama 2 litre su içsek bile , 40 derece sıcakta bir de çalışıyorsak zaten o 2 litre su bir kaç saatte ter olarak çıkıp gidiyor.bence din adamları ve bilim adamları bu konuda kafa kafaya verip otururp düşünmeliler.

uzayda bizden daha zeki varlık var mıdır bilemeyiz. bilime göre kanıt yok ve var diyemeyiz. ama olmadığına dair de kanıt yok yok da diyemeyiz. ama din buna direk yok der.dindar bir bilim adamı bunu araştırmaz yani.ben bazı çelişkilerin olduğunu düşünüyorum.saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben toplumda bu kadar dindarlığın olmasından rahatsızım. bu dine dayalı yaşam tarzını getirir zaman içinde.bu çağın yaşam tarzı bu değil.

örneğin dini hukukta idam cezası vardır. hırsıza el kol kesme gibi uygulamalar yapılmıştır..

diyelim adamı hırsız diye kolunu kestik, ya gerçek hrısız 2 yıl sonra vicdan azabı çekip teslip olursa adama kolunu geri getirebilecek miyiz?

tamam adamı katil diye astık.peki 2 yıl sonra gerçek suçlu vicdan azabı çekip teslim olrusa ve bu ispatlanırsa astığımız adamı geri getirebilir miyiz o adamın da kul hakkı yaşama hakkı yok mu?

dinsizlik bir boşluk olabilir.adam mutlu da değilse insanı kaosa sürükler. ama fazla dindalık da iyi değilid.r adamın iç huzuru yoksa çevresine baskı yapar. ben bu çağın insanının pozitif bilimelrdne bu kadar kopuk,dine bu kadar düşkün olmasını doğru bulmuyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tamam adamı katil diye astık.peki 2 yıl sonra gerçek suçlu vicdan azabı çekip teslim olrusa ve bu ispatlanırsa astığımız adamı geri getirebilir miyiz o adamın da kul hakkı yaşama hakkı yok mu?

Bu söylediklerin her suç-ceza ilişkisi için geçerlidir..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben toplumda bu kadar dindarlığın olmasından rahatsızım. bu dine dayalı yaşam tarzını getirir zaman içinde.bu çağın yaşam tarzı bu değil.

örneğin dini hukukta idam cezası vardır. hırsıza el kol kesme gibi uygulamalar yapılmıştır..

diyelim adamı hırsız diye kolunu kestik, ya gerçek hrısız 2 yıl sonra vicdan azabı çekip teslip olursa adama kolunu geri getirebilecek miyiz?

dinsizlik bir boşluk olabilir.adam mutlu da değilse insanı kaosa sürükler. ama fazla dindalık da iyi değilid.r adamın iç huzuru yoksa çevresine baskı yapar. ben bu çağın insanının pozitif bilimelrdne bu kadar kopuk,dine bu kadar düşkün olmasını doğru bulmuyorum.

yanlış..

"bence türk halkı dine gereğinden fazla düşkün" tamamen yanlış... yapılan uygulamalar islamla bağdaşmaz.. çevrenizde gördüğünüz her Allah diyen ,,Allah ın emrine göre yaşayan değildir.. ya da kalben hisseden inanan değildir... ya da yaratan inancını geçtim.. daha bir çoğu Kuran bile okumuş olmadığı gibi(ki sorsan o kitaba inanırlar) ve namazda okudukları surenin (hadi genelde kısa kısa toplam 10 taneyi ezberleseler) anlamını bile bilmezler ya da bir zamanlar okuyup unutmuşlardır..

"bu kadar dindar toplumda

pozitif bilimler gelişmez.çünkü bilimle din kavgalıdır ve çelişir" yanlış.. islam dini asla bilimle çelişmez.. tam tersine bütün doğa olaylarına karşı hassasiyet ve fen gerektirir.. çünkü dinimize göre doğada ayetler vardır ve rabbimizin bizlere öğretecekleri bitmez...

""tıp bilimi, günde 2 litre su içmek lazım diyorsa yaza gelen bir ramazanda

nasıl oruç tutar bu insanlar?ya da böbrekelri ne hale gelir?"" yanlış.. en yüksek sıcaklarda bile olsa oruç tutan kişi uyuklamaya ve üşümeye başlayacaktır... belki bunda kişinin tok olmasından daha fazla faydalar vardır.. ben bilim adamı ya da kadını değilim ama bize verilen hiçbir emrin zararı olabileceğine inanmıyorum... hepsinde illaki faydalar var ancak bunlarda çok ince algılama ve tabiki bilim ilim gerektiriyor...siz tıppın oruç için yaptığı araştırmalardan ne örnekler verebilirsiniz?

"din kainattaki tek muhteşem canlı insandır diyorsa buna inanan bir bilim

adamı uzayda canlı arar mı?" bu konuda xlark tades arkadaşımıza katılıyorum.. inananın canlı merakı o kadar kuvvetlidir ki hatta sırf bu merak ve etrafını dünyayı doğayı algılama onu inanca sürüklemiştir.. örneğin inandığımız yaratan inandığımız kitabında sivrisinek ve üstününe dikkat çeker... kuran mucizeleri yazarak netten bakarsanız ve tahammül edip her birini izleyebilirseniz ve önyargısız kestirip atmadan önce aksi bilimsel kanıtları ıspatlayabilirseniz.. bizler burdayız... merakla bekleriz.. ayrıca insanın en güzel biçimde yaratılmış olmasıyla kainattaki tek muhteşem olması anlamlarını da ben çok bağdaştıramadım.. öyle ya insan yeri gelir bu dünyadaki gelmiş geçmiş bütün canlıların en şerlisi en korkuncu en aşağısı da olabilir...

"bilim canlıyı yaşatmak için organ naklini gerekli görüyorsa inancı gereği

organını bağışladığı zaman ahirette eksik dirileceğini düşünen adam organını

bağışlar mı?" .. neden? ahirete kadar organlarımız çürümeden mi bekletiliyoruz... yani bizim en küçük hücremizden bile beslenen çürükçül bakterilerden hücrelerimiz toplanacakta organ başkasında olunca bize mi ulaşmayacak.. hadi cidden ulaşmayacak farklı bişey mi olmayacak.. yani bizi yaratan ve hepimizi tek bir insan yaratır gibi yeniden yaratacağını vurgulayan Rabbimizin gücünden şüpheniz mi var.. bizde şüphe yokta o yüzden sorular bazen tuhaf kaçıyor...ahirette eksik dirileceğini düşünen adam cidden bu konuyu ne derece düşünmüştür ve inandığı ahiretin özelliklerini ne derece Kuran mükemmelliğinde okumuş ve nasibini almıştır...

""bazı yerlerde doğru dürüst okul bile yokken,,,, olsa da adam gibi öğretmeni yokken,

tam teşekküllü hastane yokken , kıytırık sağlık ocağıyla

insanlar idare ediyorken ,dip dibe cami yapan bi toplumuz.bu doğru değil. ""

peki bütün bunların dinle alakası ne? dinle alakası olsa neden cami kadar din okulları yok.. neden herkes sular seller gibi arapça eğitimi almıyor(arapça okumak için değil arapçayı dil olarak anlamak için kastım)... peki her köşesi cami de bu ülkenin camiler hafta içi her namaz vakti dolup taşıyor mu? ... yani dindar gördüğünüz herkes 5 vakit namazda mı? cumadan cumaya bir araya gelen cemaatin öğle namazına bile tahammülü yok.. bir bayan olarak ben gittim camiye hayretler içinde cumadan sonra çoğunun nasıl öğle kılmadan çıktığını gördüm... yürekten dindar insanlar olsaydı toplum genelinde rabbimizin yardım etmemizi emrettiği alanlarda sürekli çaba harcar en çokta dinimiz adına okulların üzerine düşerdik... ama bizde ters işliyor.. o kadar dindarızki başı kapalı genci daha en başında cahil olarak sıfatlandırıp okullara almama kararı veriyoruz ve sözüm ona aydınlarımız bunu yapmakla din ve devlet işlerini ayırıyor... ne yani bu kızın başını örtmesine vesile olan ya da olmayan ama yaklaşık olarak aynı dini düşüncelere sahip olan babasını ya da erkek kardeşini neresinden tanıyıp kurumlara sokmayacaksınız... hadi onu geçtim bu insanları okutmamak onları daha mı aydın yapacak.. yani illa bu kızları imamhatip okullarına göndermek ve belli bir kalıbı aşamamalarına sebep olmak medeni bir davranış mı ya da aydınlıklarına yakışır mı? Ha bütün bu uygulamalar hep başımızda dindar gibi algılanan kişiler varken mi oldu da diğerleri varken farklıydı? kısacası siyasi ve toplumsal saçmalıklarımızla dindarlığın ya da yüce kitabın alakası yokturrr...

""uzayda bizden daha zeki varlık var mıdır bilemeyiz. bilime göre kanıt

yok ve var diyemeyiz. ama olmadığına dair de kanıt yok yok da diyemeyiz.

ama din buna direk yok der.dindar bir bilim adamı bunu araştırmaz yani.

ben bazı çelişkilerin olduğunu düşünüyorum.saygılar. "" din yok demez var der... uzayda yani bu dünyanın ötesinde bizden zeki varlık var ve belki bizden zeki yaratılmışlar da var.. ama din yaşarken o katlara ulaşmamıza açık kapı bırakmaz.. inanan için çelişki yok sen düşüne dur... kanıt yok var diyemeyiz yoka kanıt yok var diyemeyiz.. umarım kanıtlayacak kadar vaktin olur...

"ben toplumda bu kadar dindarlığın olmasından rahatsızım. bu dine

dayalı yaşam tarzını getirir zaman içinde.bu çağın yaşam tarzı bu değil.

örneğin dini hukukta idam cezası vardır. hırsıza el kol kesme gibi

uygulamalar yapılmıştır.."" tam da bu çağın yaşam tarzı olmalı bence... hırsızlık bu kadar ilerlemişken bundan iyi önünü kesecek uygulama bulamazsın..

""diyelim adamı hırsız diye kolunu kestik, ya gerçek hrısız 2 yıl sonra

vicdan azabı çekip teslip olursa adama kolunu geri getirebilecek miyiz?""

hayır kim sana görmeden bilmeden şahitler olmadan falan hırsız diyecekte sen keseceksin.. bir kere kural hırsızın hırsızlık yaptığı eli kesmektir ki bunu da birinin illaki görmesi gerekirkii o lkişinin de mümin olduğu düşünülürse yalan yere iftira hakkı da yoktur.. ya sanki durduk yere herkes herkesi doğrayacak..

"tamam adamı katil diye astık.peki 2 yıl sonra gerçek suçlu vicdan azabı

çekip teslim olrusa ve bu ispatlanırsa astığımız adamı geri getirebilir

miyiz o adamın da kul hakkı yaşama hakkı yok mu?" iyi ya kul hakkını inanan zaten öteki tarafta alıyor... sonucu gerçek suçlu düşünsün ... bu arada yukarıda yazdıklarım bu durum içinde geçerli...

"dinsizlik bir boşluk olabilir.adam mutlu da değilse insanı kaosa sürükler.

ama fazla dindalık da iyi değilid.r adamın iç huzuru yoksa çevresine baskı yapar.

ben bu çağın insanının pozitif bilimelrdne bu kadar kopuk,dine bu kadar düşkün

olmasını doğru bulmuyorum. "evet bu çağın insanı ne de çağdaş ilerliyor değil mi... katılıyorum illaki bilim ilim sanat ne ararsan gerekiyor... ama bunun önündeki engel din değil... kimse de sandığın kadar dindar değil.. dindar olsalardı dediğin gibi bugün herkes herkese selam verir güvenir yardımlaşır yalansız sözlerin tutulduğu bana dokunmayan bin yaşasın sözünün özünde yatan saygı çerçevesinde(yani herkes kendi günahını yüklenir ve herkes kendinden sorulur) vs vs vs tam bi ütopya oldu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu söylediklerin her suç-ceza ilişkisi için geçerlidir..

Saygılar..

Tespit doğru ama Sonuç ve olması gereken düşünce ve tavırın ne olduğu eksik kalmış...

Evet bu söylenenler "her suç-ceza ilişkisi için geçerlidir.."

İşte bu nedenle bazılarımız İdam Cezasına karşıdır...

El, kol kesilmesine, göz çıkarılmasına...Kısasa kısasa karşı dururlar...

Bazılarımız da bu karşı olmayı, evrensel insani değerleri bir türlü anlamlandırıp kavrayamaz...

Ortaya Çıkan/Çıkacak olumsuzluklara rağmen geçmiş uygulamalardan yana olurlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fakat dikkat ettim, konu açılalı 2 sene olmuş...

Neyse...

Konuya verilen ilk cevabı destekliyorum:

DIGER INANCLARA SAYGI GÖSTEREN, KESINLIKLE SAYGI GÖRÜR.

Olay bence bundan ibarettir ancak bu birazda insanın yaşadığı ortam ile ilgili bir şey diye düşünüyorum.

Kendi ailenizde ya da dışarıda bile karşınızdakine saygı duyduğunuz sürece saygı görmeniz kaçınılmazdır.

Ben saygı duyuyorum ve bunu hissettiriyorum.

Bu yüzden şimdiye kadar benimsediklerim ve düşündüklerim çoğu zaman aşırı bulunsa da çevremde, her hangi bir tatsızlık ya da huzursuzluk yaşamadım...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın gecekuşu..

Bakın bu işler böyle bir kaç cümle ile anlatılamaz açıklanamaz...

Suçun kesinleşmesi,

Suçlunun itirafı..

Şahitlik..

Şahitlik olayıda kendi içinde ayrı bir konudur..

Şahitlik edenlerin halk önündeki kişilikleri, yalan söyleme ihtimallerinin olup olmaması, şahitlerin adedi...

Bazı fiillerin bizzat fiil aşamasında en az xx kişi tarafından görülmesi ve bu xx kişilerin yalan söyleyip söylememe gibi özelliklerinin incelenmesi..

Fidye teklifi..

Fityenin reddi yada kabulü..

vs..vs...

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dünyada islam ülkesi olup da insanına değer veren,hukuk devleti olan,

pozitif bilimlerde ilerlemiş, vatandaşına insani yaşam standartları sunabilmiş bir tane islam ülkesi yok.isviçre ayarında bi ülkedne bahsetmiyorum. hiç olamzsa yunansitan standartlarında olsun ...

bu din ne kadar güzel olrusa olsun 1400 yıl önce geldiği günkü gibi uygulanmaya çalışılırsa olacağı bu..sadece islam değil,..her din eskidir.çağa uyarlanması lazım. islam dünyası muhafazakarlık etmiş olmak için muhafazakarlık ettiği sürece, yenilik ve reform kelimelerini duymaktan bile nefret ettiği sürece ,muhafazakarlığı düşünce tembelliğine bahane ettiği sürece sömürge olmaya mahkumdur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çağa uyarlanması lazım

Bana söyler misin İslamın hangi hükümleri çağa uydurulmalıdır ve neden..

Ama bakın gelişmişlik, teknoloji ve bilim için cevaplayın..

İslamın hangi hükümleri bilme engeldir, hangi hükümleri teknolojiyi reddeder..

Yani kısaca İslamın neleri değişmesi lazımdır..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çağa uydurma gibi bir şeye gerek yok.

Toplumlar kendi kurallarını zamanı geldikçe ortaya koyarlar zaten...

Veraset sisteminden sonra Anayasa/Liberal sisteme geçiş gibi...

Kısasa Kısas ya da Recm cezaları gibi...

Bu konuda herhangi bir karşıtkabulünün olduğunu düşünmüyorum aslında ama siz niye özellikle bu alanda istediniz?

Yoksa diğer alanlardaki kabullere güvenemiyor musunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar istediğim örnekler uygulanan ve bireysel olanlar üzerinedir..

Recm gibi veraset hukuku gibi örnekleri kastyetmiyorum bu hükümler zaten uygulanmıyor..

Örneğin namaz hac zekat vs teknolojiye engelmidir, bilme engel midir..?

Yada Kur'an ın diğer idari olmayan emirleri mesela bilmi emretmesi gibi emirleri teknolojiye engel midir..

Bana bunlarla ilgili örnek verebilir misiniz..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yada Kur'an ın diğer idari olmayan emirleri mesela bilmi emretmesi gibi emirleri teknolojiye engel midir..

Bana bunlarla ilgili örnek verebilir misiniz..

örneğin

Canlılığın oluşumu bilimin konusudur, dolayısıyla ne olursa olsun müslüman bir bilim adamı, Allah tarafından canlılığın çamurdan sudan yaratıldığı seçeneğinden başka bir seçenek düşünemeyecektir, düşünürse imanından şüphe etmiş olacaktır, örneğin bilimsel bir bulgu, canlılığın evrim geçirdiğini gösteriyorsa buna itimat etmeyecek dolayısıyla taraf olacaktır. Örneğin bir kanıdının hamileliğinde 3 değil 5 karanlık evre görürse bunun yanlış olduğunu düşünüp bilimsel varileri bir kenara itmek zorunda kalacaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslamın hangi hükümleri bilme engeldir, hangi hükümleri teknolojiyi reddeder..

Yani kısaca İslamın neleri değişmesi lazımdır..

Saygılar..

modern hukuk kadın ve erkeği eşit kabul eder. ama hiç bir din ve hiç bir dine dayalı hukuk anlayışı kadın erkek eşitliğini onaylamaz.sadece müslümanlıkda değil. diğerleri de.

bu konuda fazla ayrıntıya girmek istemiyorum. bu ülkede bu konuları çok konuşanın ****.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

örneğin

Canlılığın oluşumu bilimin konusudur, dolayısıyla ne olursa olsun müslüman bir bilim adamı, Allah tarafından canlılığın çamurdan sudan yaratıldığı seçeneğinden başka bir seçenek düşünemeyecektir, düşünürse imanından şüphe etmiş olacaktır, örneğin bilimsel bir bulgu, canlılığın evrim geçirdiğini gösteriyorsa buna itimat etmeyecek dolayısıyla taraf olacaktır. Örneğin bir kanıdının hamileliğinde 3 değil 5 karanlık evre görürse bunun yanlış olduğunu düşünüp bilimsel varileri bir kenara itmek zorunda kalacaktır.

bu konuda sizinle aynı fikrideyim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canlılığın evrim geçirdiğini gösteriyorsa buna itimat etmeyecek dolayısıyla taraf olacaktır.

Evrim teorisi ıspat edilirse, yada kanun olursa bir kez daha yazışırız..

Karanlık evrenin 5 olduğu ıspatlanırsa bir kez daha yazışırız.. :)

Hangi bilimsel ı kanun islama ters dedim yada dediler..?I

Ispatlandı- kanunlaştıda retmi ettik..?

Bu soruları çok samimi soruyrum hangi bilimsel kanun islama ters denildi..

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.