Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önce Hepimiz Ermeniydik Simdi Hepimiz Hristiyan Olduk

Ulyanov

Önerilen İletiler

Hrant Dink suikastından sonra Yüzbinlerce Kisi ye hepimiz ermeniyiz dedirten ödp bu sefer de hepimiz hristiyanız sloganıyla malatyadaki katliamı protesto etti. Ama bu sefer buyuk bir kitle yerine cok kucuk bir toplamın bu sloganı atıyor olması sasırtıcıydı. Ancak merak ettigim sey su bir islamcı öldürüldügünde islamcı milliyetci öldürüldügünde milliyetci ceteci öldürüldügünde ceteci vs vs olacakmıyız yoksa artık sabit bir kimlige kavusup kardesim biz hristiyan da değiliz ermeni de degiliz kimimiz türküz kimimiz kürdüz kimimizde lazız ama bu olanlara karsıyız diyebilecekmiyiz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim eger ÖDP hepimiz Hiristiyaniz diye olan katliami protesto ediyorsa, bu onlarin kimlik sorunu oldugunu göstermez. Neden anlamak istemiyoruz "hepimiz Hiristiyaniz veya Ermeniyiz" denildigi zaman, bunu ne anlama geldigini. Bu su anlama geliyor, Tprkiye'de Hiristiyanlar azinlik, Buna Ermeni vatandaslarida dahil. Eger o insanlara sadece ve sadece dinlerinden ve irklarindan dolayi katliam yapiliyorsa, o azinligi desteklemek amaci ile söylenen destektir. Türkiye'de bugüne kadar bu olaylarin disinda adi suclu olarak bir Ermeni veya hiristiyan vatandas öldürülmüstür, sebebi de muhakkak kisisel bir durumdur. Bu tür olaylarda hic bir zaman bir hepimiz Ermeniyiz veya Hiristiyaniz denilmemistir. Ama son olaylar bunlardan farkli. Katliama ugrayan insanlar sadece ve sadece baska dinden ve milletten olduklari icin fasist ve seriatci gücler tarafindan yapilmistir. Tabiiki bu bir insanlik sucudur ve öldürülen insanlarla dayanisma cercevesinde söylenir. Kimlik sorunumuz falan yok bizim. Ben Türküm ve müslümanim, ama su an utaniyorum, cünki memleketimde baska dinden ve milletten insanlar rahat yasayamiyor. Bende onlarla dayanisma olsun diye "hepimiz Hiristiyaniz" sloganina sonuna kadar katiliyorum. Tabiiki gene bazilari diyecek, bakin gene Türkiye üzerine oynanan bir oyun bu sözler, vatan bölmek isteniyor falan filan. Hepsi hikaya bunlarin. Gercek olan Türkiye'de malesef yeteri kadar irkci, fasist ve seriatci katiller kol atiyor ve gün gectikce vahsilesiyorlar. Bunlara karsi direnmemiz gerekli.

Saygilar

Hrant Dink suikastından sonra Yüzbinlerce Kisi ye hepimiz ermeniyiz dedirten ödp bu sefer de hepimiz hristiyanız sloganıyla malatyadaki katliamı protesto etti. Ama bu sefer buyuk bir kitle yerine cok kucuk bir toplamın bu sloganı atıyor olması sasırtıcıydı. Ancak merak ettigim sey su bir islamcı öldürüldügünde islamcı milliyetci öldürüldügünde milliyetci ceteci öldürüldügünde ceteci vs vs olacakmıyız yoksa artık sabit bir kimlige kavusup kardesim biz hristiyan da değiliz ermeni de degiliz kimimiz türküz kimimiz kürdüz kimimizde lazız ama bu olanlara karsıyız diyebilecekmiyiz....

Arkadasim eger ÖDP hepimiz Hiristiyaniz diye olan katliami protesto ediyorsa, bu onlarin kimlik sorunu oldugunu göstermez. Neden "hepimiz Hiristiyaniz veya Ermeniyiz" denildigi zaman bunun ne anlama geldigini bilmek istemiyoruz? Bu su anlama geliyor, Türkiye'de Hiristiyanlar azinlik, buna Ermeni ve diger uluslardan vatandaslarida dahil. Bunlar Türk vatandasi. Eger o insanlara sadece ve sadece dinlerinden ve irklarindan dolayi katliam yapiliyorsa, o azinligi desteklemek amaci ile söylenen destektir. Türkiye'de bugüne kadar bu olaylarin disinda adi suclu olarak bir Ermeni veya hiristiyan vatandas öldürülmüstür, sebebi de muhakkak kisisel bir durumdur. Bu tür olaylarda hic bir zaman bir hepimiz Ermeniyiz veya Hiristiyaniz denilmemistir. Ama son olaylar bunlardan farkli. Katliama ugrayan insanlar sadece ve sadece baska dinden ve milletten olduklari icin fasist ve seriatci gücler tarafindan yapilmistir. Tabiiki bu bir insanlik sucudur ve öldürülen insanlarla dayanisma cercevesinde söylenir. Kimlik sorunumuz falan yok bizim. Ben Türküm ve müslümanim, ama su an utaniyorum, cünki memleketimde baska dinden ve milletten insanlar rahat yasayamiyor. Bende onlarla dayanisma olsun diye "hepimiz Hiristiyaniz" sloganina sonuna kadar katiliyorum. Tabiiki gene bazilari diyecek, bakin gene Türkiye üzerine oynanan bir oyun bu sözler, vatan bölmek isteniyor falan filan. Hepsi hikaya bunlarin. Gercek olan Türkiye'de malesef yeteri kadar irkci, fasist ve seriatci katiller kol atiyor ve gün gectikce vahsilesiyorlar. Bunlara karsi direnmemiz gerekli. Avrupada su an Türkiye'de olan olaylar manset olarak yayinlaniyor ve bu tabiiki Türkiye icin iyi bir durum degil. Saygin bir ulus olarak yasamak istiyorsak, öncelikle icimizdeki canileri temizlememiz gerekli ve coktan olmasi gereken hosgörü ve özgürlükler uygulansin. Sözde degil uygulamada din ve vicdan özgürlügü olmali. Nasil biz müslümanlara avrupada tahammül gösteriliyor ve hicbirimiz müslümanligi yayiyoruz diye öldürülmüyoruz, irkcilk var tabiki avrupa ülkelerinde de, ama devlet ve insanlar cok duyarli. Her yil yüzlerce, binlerce hiristiyan müslüman olabiliyor ve hic bir sorunla karsilasmiyorlar. Ama Türkiye'de Hiristiyanlik icin calisan insanlar dislaniyor ve öldürülüyor. kimler tarafindan öldürülüyor? Seriatci ve fasist gücler tarafindan öldürülüyor.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sorun hepimizin ermeni olup olmaması veya hristiyan olup olmaması değil. Ben o gün hrant dink cinayetinde atılan sloganların art niyetli olmadığını düşünüyorum. Orada verilmek istenen mesaj, hepimiz aynıyız dı bana göre. Tabi ki bu ülkede art niyetli ermeniler de var ama o gün oradakilerin amacı o değildi. Ayrıca ermeni olmakta ne gibi bir problem var ben anlamadım. Sonuçta hepimizin belirli bir kökeni var ve bu ülkede yaşayan ermeniler de bu ülkenin vatandaşı. Hayır ermeniler kötüdür biz bunu kabullenemeyiz demek kafatasçılık olur bana göre ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Galiba problem 'isyanci' ve 'metalmania' nın bahsettiği yerde baslıyor. Elbette hepimiz ermeniyiz yada hepimiz hristiyanız söylemleri bir ard niyet ifadesi olarak görülmüyor görülemez. İsyancı rumuzlu arkadasımız bu soylemlerin gelistirilmesinde bir siyasi kaygı oldugunu yazmıs ve örneklerle acıklamıs demiski adi suclardan dolayı öldürülen ermeniler ve hristiyanlar icin böyle bir söylem gelistirilmemistir, bu soylenenlerin her birinin dogru oldugunu düsünsek bile ermeni yada hristiyan bir vatandasımızın sırf bu kimliklerinden dolayı öldürülmesi ki cinayetleri isleyenler de farklı bir amac icin bu cinayetleri işleme olasılıkları olsa bile kamu oyuna yansıyan yüzüyle bu cinayetleri kendi kimliklerini(Türk ve müslüman) tehlikede gördükleri yada savunmak istedikleri icin gerceklestirdiklerini beyan etmistir. Şimdi bana kalırsa hepimiz Hristiyanız yada hepimiz ermeniyiz die yapılan bu gösteriler de öne cıkan görüs sudur. Bu insanlar bizden farklı bizden olmayanlar ve biz onların yanındayız. Ancak yüzbinlerce insanın biz türküz ve hic kimseye bizim bu kimligimizi korumak adına bu insanları öldürmelerine izin vermeyecegiz mesajını verebilmesi gereklidir ve galiba zor olan da bu güne kadar gerceklesmeyende budur tabii illahi türk oldugunuzu vurgulamanız gerekmez ama galiba kimlikler üzerinden siyaset gelistirenlere verilebilecek güclü bir yanıt niteligi tasıyabilir. Bu anlamda türkiye de aydın insanların ermenilere yada diger azınlıklara arka cıkma mesajını verme gayelerinden daha cok kendi toplumumuzun asınan,erozyona ugrayan dokusunu değistirmeye çalısmak olmalıdır. Arz ederim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover:

helin'nin demesi gibi hepimiz insanız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hepimiz insanız

insan olamadan başka birşey olamayız

Bir keresinde Bekir Coşkun'un köşe yazısında bir tespitini okumuştum ve çok doğru bulmuştum.

Şöyle diyordu;

önce insan olamadan, dindar olmaya kalkarsak, insan olamadığımız gibi dindarda olamayız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sorun hepimizin ermeni olup olmaması veya hristiyan olup olmaması değil. Ben o gün hrant dink cinayetinde atılan sloganların art niyetli olmadığını düşünüyorum. Orada verilmek istenen mesaj, hepimiz aynıyız dı bana göre. Tabi ki bu ülkede art niyetli ermeniler de var ama o gün oradakilerin amacı o değildi. Ayrıca ermeni olmakta ne gibi bir problem var ben anlamadım. Sonuçta hepimizin belirli bir kökeni var ve bu ülkede yaşayan ermeniler de bu ülkenin vatandaşı. Hayır ermeniler kötüdür biz bunu kabullenemeyiz demek kafatasçılık olur bana göre ...

+ :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne Ermeni oldum nede Hırıstıyan ben Müslüman Türk'üm,

Bu cinayetin asıl amaçlarından biride bu değilmi?Toplumu değer yargılarından uzaklaştırmak.Kimse bana bu tip söylemleri söyletemez.....Söyleyipte asıl amaçlara hizmetmi edelim.

Bir cinayetle kimlik,bir cinayetle din değiştirir olduk ne ala memleket...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu cinayetin asıl amaçlarından biride bu değilmi?Toplumu değer yargılarından uzaklaştırmak.Kimse bana bu tip söylemleri söyletemez.....Söyleyipte asıl amaçlara hizmetmi edelim.

:clover::clover:

amaçları yine ,büyüyen millyetçilik ve ulusalcılığ'darbe vurmak....

bakalım şimdi kimleri suçlu çıkaracaklar......

HEPİMİZ AHMET GÜNGÖRÜZ,HEPİMİZ ALİM YARBAYIZ,HEPİMİZ MEHMEDİZ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover::clover:

amaçları yine ,büyüyen millyetçilik ve ulusalcılığ'darbe vurmak....

bakalım şimdi kimleri suçlu çıkaracaklar......

HEPİMİZ AHMET GÜNGÖRÜZ,HEPİMİZ ALİM YARBAYIZ,HEPİMİZ MEHMEDİZ..

Siz halaa Türkiye'deki azinliklara olan baskilari görmemezlikten gelmeye devam edin. Isinize geldigi gibi anliyorsunuz olaylari. Ne alakasi var simdi burada yazdiklarinin öldürülen insanlarla. Elma ile armutu karistirmaya devam edin, inatla devam edin. Yaziklar olsun bize. Utaniyorum vallahi.

Önce insanlik!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

katledilen her cana yazık olmuştur insanlık suçu ve insanlık ayıbıdır

ama

katledilenlerin ardından atılan sloganlarda amaçlıdır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim kimse Hiristiyanlastirma pesinde degil.,.olamazda,. deger yargilari dedigin eger dinimizse .,Bu dahada yanlis

AMAC REJIM ÜLKEMIZIN YÖNETIM ANLAYISI ,.,Bunu yikma bunu parcalama senoryasi ,.,kücük kücük Azinliklara bölüp parcala böl yönet anlayisi.,

kimse kimsenin Müslümanligini elinden alma pesinde degil .,fakat su gercegide unutmayalm herkes,,.kendi inancini tanitmaya,.,sevdirmeye.,.

ve hatta.,.kendi inanci yönünde onu kendi saflarina katmak isteyebilir,.,

bundada korkunc ,,bir durum yoktur,.,bu konuda cok hassas olmakta yarar vardir.,belki birileri bu durumu kullanmak istemistir,.,ve yahutta Toplumuzun degisen deger yargilarindan kaynaklanan korkunc cinayet islenmistir

Cünkü.,kimse kendi inancini tam anlamiyla kavramasi icin ömrü yetmez,.,inanclarin dili yoktur,,,huzurdur.,,Ruh güzelligidir,.,yüce Tanrimiza bu güzellikleri yarattigi icin,.Dualarimizdir,.,

Dinini degistirenler.,.,Bu Dünyada.,.,hep istisna olarak kalacaktir,.,onlarida saygi gösterelim,.insanlari sevelim

Bir bakalim Dünyaya yayilan yurdumuzun insanlarini.,kültürünüde beraber götürmüstür ,,inancinida.,,Avrupada bir Müslüman Azinlik yaratmistir,.,Unutmayalim Amerikada bile durum aynidir,.,vede heryerde Camimiz vardir

Lütfen bu konulara daha hassas yaklasalim,.,.Ne Ermeni oldum nede Hırıstıyan ben Müslüman Türk'üm,.,,deyip

ucuz yoldan olaya yaklasmayalim.,,,.BIZ OLMADIKSAK SEN HIC OLMAYACAKSIN TABII,.

Bu durum.,,.Tehlikede olan Dünya Müslümanligini.,.,dahada Tehlikeli duruma sokar,.,.

Türkiyemizin bütünlügünü korumak bu rejimizi korumak,.,.ATATÜRK ILKELERINE SAHIP CIKMAK Dünya Müslümanligina yapilacak,.,En büyük güzelliktir.,.,.

Lütfen benide.,kültür Müslümanligi yapiyor.,,ve yahutta hic anlamiyor demeyin,.,Sayin basbakanimizin

deyimiyle.,.,ben Avrupada ,.Müslüman kelle sayisina giriyorum,.,

vede o sekilde.,Hayata gözlerini kapayacaktir,.,ve bizimde artik Mezarlarimiz var.,,.buralarda :(

Burda uyuyan insanlarimizin ,,huzur icinde uyumasida sizlerin ,,birhassa sizlerin elinde

Saygilar

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye üzerinde oynanan oyunlar dünyanın pek çok ülkesinde de oynanmakta, Güney Amerika'nın ve İspanya'nın da bunlardan muzdarip olduğunu biliyoruz, asıl mesele insanların oyunu görmelerine rağmen kutuplaşmaktan geri kalmamaları, Türkiyede insanlar Cumhuriyete, laik ve demokratik sisteme bağlılıklarını kanıtlayabilirlerse bu sorun aşılır ama görünüşe göre hala bu oyuna bilmeden oyuncu olanlar var, Türkiye Kurtuluş mücadelesine hala devam ediyor eğer bu savaşta gelip gelirse dünyada dengeler değişecek. İslam ve Türk dünyası bundan cesaret bulacak ve emperyalizm büyük zarar görecek. Ama bunun olması için toplumsal uzlaşı ve bilinçlenme şart.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim kimse Hiristiyanlastirma pesinde degil.,.olamazda,. deger yargilari dedigin eger dinimizse .,Bu dahada yanlis

AMAC REJIM ÜLKEMIZIN YÖNETIM ANLAYISI ,.,Bunu yikma bunu parcalama senoryasi ,.,kücük kücük Azinliklara bölüp parcala böl yönet anlayisi.,

kimse kimsenin Müslümanligini elinden alma pesinde degil .,fakat su gercegide unutmayalm herkes,,.kendi inancini tanitmaya,.,sevdirmeye.,.

bundada korkunc ,,bir durum yoktur,.,bu konuda cok hassas olmakta yarar vardir.,belki birileri bu durumu kullanmak istemistir,.,ve yahutta Toplumuzun degisen deger yargilarindan kaynaklanan korkunc cinayet islenmistir

Cünkü.,kimse kendi inancini tam anlamiyla kavramasi icin ömrü yetmez,.,inanclarin dili yoktur,,,huzurdur.,,Ruh güzelligidir,.,yüce Tanrimiza bu güzellikleri yarattigi icin,.Dualarimizdir,.,

Dinini degistirenler.,.,Bu Dünyada.,.,hep istisna olarak kalacaktir,.,onlarida saygi gösterelim,.insanlari sevelim

Bir bakalim Dünyaya yayilan yurdumuzun insanlarini.,kültürünüde beraber götürmüstür ,,inancinida.,,Avrupada bir Müslüman Azinlik yaratmistir,.,Unutmayalim Amerikada bile durum aynidir,.,vede heryerde Camimiz vardir

Lütfen bu konulara daha hassas yaklasalim,.,.Ne Ermeni oldum nede Hırıstıyan ben Müslüman Türk'üm,.,,deyip

Bu durum.,,.Tehlikede olan Dünya Müslümanligini.,.,dahada Tehlikeli duruma sokar,.,.

Türkiyemizin bütünlügünü korumak bu rejimizi korumak,.,.ATATÜRK ILKELERINE SAHIP CIKMAK Dünya Müslümanligina yapilacak,.,En büyük güzelliktir.,.,.

Lütfen benide.,kültür Müslümanligi yapiyor.,,ve yahutta hic anlamiyor demeyin,.,Sayin basbakanimizin

vede o sekilde.,Hayata gözlerini kapayacaktir,.,ve bizimde artik Mezarlarimiz var.,,.buralarda :(

Burda uyuyan insanlarimizin ,,huzur icinde uyumasida sizlerin ,,birhassa sizlerin elinde

Saygilar

Tesekkür ederim sayin "efendi Türkler" arkadasim tesbitin icin. Tabiiki cok dogru, her dinden insan ve topluluk kendi dinini ve inacini ayni biz müslümanlar gibi yaymak isteyebilir ve bundanda cekinecek bir sey yok. Hem devamli deriz, Incil kutsaldir diye. O zaman neden bu düsmanlik Hiristiyanliga karsi anlamiyorum. "Nehiristiyan oldum nede Ermeni, ben sadece müslümanim" diyerek kendi kendimizi digerlerinden soyutluyor ve onlari sanki ********** bir inanc ve toplummus gibi lanse et´diyoruz. Bu dogru degil. Önce insaniz. Herhangi birimiz icimizden tesadüfen ailemiz den dolayi hiristiyan veya ermei bile olabilirdik, Hicbirimiz müslümanligi kendi irademiszle secmedik. Yanlis anlasilmasin, bunu yanlis oldugunu söylemiyorum, ama herkesin ne dinden ve irktan oluslari onlarin aile ve dogdugu ülkeden kaynaklaniyor. Onun icin herseyden önce insaniz. Eger insanligin dogusu Adem ile Havvandan ise zaten hepimiz kardesiz. O nedenle hic kimse kendini baskasindan üstün görmeye ne hakki var nede dogrudur. Tüm irklara ve dinlere saygi gösterelim ve tahammül edelim.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygilar

Arkadaşım toplumları bir arada tutan ve sağlıklı bir toplum halinde barındıran ortak değer yargılardı,belki din,belki kimlik,belki aynı geçmişten gelmek.....

Taviz kelimesi sana ne çağrıştırıyor bilemiyorum ama ben taviz kelimesine şiddetle karşıyım.

Bugün size sıradan normal birşeymiş gibi gelen bana göre ciddi anlamda toplum,milletin bekası tehdit eden söylemlerden kaçınmalıyız.

Siz bir müslüman Türk olarak kalkıp "ben hırıstıyan bir ermeniyim"derseniz belki özünüzden birşey kaybetmezsiniz ama tavizin ilk admını atmış olursunuz.

Hiç kendinize sorma zahmetinde bulundunuzmu bilmiyorum ama isterseniz ben sorayım size,neden ülkemizde hırıstıyan ve ermenilere karşı bir oluşum var son zamanlarda öldürülenlere dikkat ettinizmi?

Yada şöle diyeyim bu insanları kimler neden öldürüyor?Bakın sözde ermeni soykırımı yasası tanıtılmaya çalışılıyor,bununla bir ilgisi olabilirmi?

Herkes kendi milliyetciliğinin davasını güderken dünyada siz kalkıpta hepimiz ermeniyiz yada hırıstıyanız derseniz siz daha neyin ne olduğu ayrımını fark etmemişsiniz demekki.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım toplumları bir arada tutan ve sağlıklı bir toplum halinde barındıran ortak değer yargılardı,belki din,belki kimlik,belki aynı geçmişten gelmek.....

Taviz kelimesi sana ne çağrıştırıyor bilemiyorum ama ben taviz kelimesine şiddetle karşıyım.

Bugün size sıradan normal birşeymiş gibi gelen bana göre ciddi anlamda toplum,milletin bekası tehdit eden söylemlerden kaçınmalıyız.

Siz bir müslüman Türk olarak kalkıp "ben hırıstıyan bir ermeniyim"derseniz belki özünüzden birşey kaybetmezsiniz ama tavizin ilk admını atmış olursunuz.

Hiç kendinize sorma zahmetinde bulundunuzmu bilmiyorum ama isterseniz ben sorayım size,neden ülkemizde hırıstıyan ve ermenilere karşı bir oluşum var son zamanlarda öldürülenlere dikkat ettinizmi?

Yada şöle diyeyim bu insanları kimler neden öldürüyor?Bakın sözde ermeni soykırımı yasası tanıtılmaya çalışılıyor,bununla bir ilgisi olabilirmi?

Herkes kendi milliyetciliğinin davasını güderken dünyada siz kalkıpta hepimiz ermeniyiz yada hırıstıyanız derseniz siz daha neyin ne olduğu ayrımını fark etmemişsiniz demekki.

Ben bu görüsünüze katilmiyorum. Sözde ermenisoykirimi kabul ettiriliyor laflarinin arkasina giderek vahsetler hakli gösterilemez. Buna müsede edemeyiz. Soyda ermenisoykiriminin yanlis oldugunu tartisarak ve delillerle ispatlamamiz gerekli. Onlar yanlis yapiyor diye bize Hiristiyanlara ve Ermeni vatandaslara karsi katliam uygulamamiz gerekmez. Bu cok yanlis bir sey. Alevilere yapilan katliamlara ne demeli?? Onlardami sözde haklarini istiyorlar??? ******, birakalim bu tür yanlis düsünceleri. Elma ile armutu birbirinden ayiralim artik. Her yapilan vahsetin arkasinda dis gücleri veya baska faktörleri arayarak katileri korumus ve yeni katillere firsat vermis oluyoruz. Destek, dayanisma ve acilarini paylasmak amaci ile söylenen "hepimiz Hiristiyaniz veya hapimiz Ermeniyiz" sözlerinden kocunmamamiz gerekli. Hic kimse kendi kimliginden ve dininden taviz vermis olmuyor. Evrensel düsünelim ve dostlugu gelistirelim. Karsi taraf yanlis ta yapsa, yaklasimimiz ayni yanlislikla olmamasi gerek, bilhassa dogru davranmakla olur kazanmak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim ...Tabiiki Toplumlari bir arada tutan deger yargilaridir,.Ama bu deger yargilarini degerlendirirken yapabilecek en ufak hata deger yargilardan,,,cikip,.,.yargilama,,kendi halkini sanik sandalesine ,,cikarip.,yakmakta vardir.,!!!

Taviz,.,.,tavizkar olmak tabiki cok kötü.,.,örnegin istanbulda bir okula giriyorsun,.,ordan bir sinifa daliyorsun,,sirana oturuyorsun,.,bön bön bakip inceliyorsun.,sinifindaki Arkadaslarini,.,hepsi ayri cins.,.ayri yöreden..,ayri sive.,ayri karekter ayri kafa yapisi.,.,Gelde Taviz kar ol,.,.,ne yapmali.,.vallahi orasini bilemem,.,cünkü benim hinazi dönemine hayranligim yok,.,,Cünkü bende ayri bir cinsim.,,

Milliyetcilige gelince gelismis toplumlarda.,Milliyetcilik,.,Ülkesine gelen göcmenleri bile kucaklar.,,!!! ONLARI BIRAK yeni gelecek disardan nüfusa bile o Milliyetciligin icinde yer ayrilmistir,.,.

iste Toplumlarda deger yargilari ,,..vede yeri,.,

Hiristiyanlastirma.,,.Avrupada inanin yakinda Camilerimizin sayisi Kilise sayisina kavusacaktir

Ama benim korkum Bizdeki tetirginlik,.,onlara gecerse.,.,öyle ya,.zaten ispanya Basbakani ,,italya basbakani Hep bizmi Tavizkar olucaz,,Müslümanlardan özür dileyecegiz diye aciklamalarda bulunmuslardi.,.Üzülmüstük.,Ama o noktada kaldi..iyiki.,.,.Bizler ne kadar tedirgin olmustuk.,.buralarda.,.

Evet bende diyorumki.,.kendi Halkimizi inanclari ne olursa olsun görüsleri ne olursa olsun kimsenin onlari tedirgin etmeyi hakki yoktur,.,.

ISTANBULDAKI O SINIFI ,,SINIFTAKiLERiDE KIMSENiN SINIFLARA BÖLMEYE HAKKI YOKTUR

Cünkü benim Ülkemde En Az Bir Avrupa Ülkesi kadar Medeniyeti yakalamistir,,bu Medeniyeti kücük görmek vede bu Medeniyeti yikmaya calismak.,.,Bu Ülkeyi bu güzellikleri kiskanmaktir.,.

evet bu kiskananlar bugünlerde haril haril ülkemizi zor durumda birakmak icin ellerinden geldiklerini yapiyorlar,,.

Bunlara yapilacak en net cevap kafalari karistirmadan.,Bu Ülkeyi bu Cumhuriyete sahip cikmaktir,.,

Tabiiki istanbuldaki o siniflari yerinde görebilmek istiyorsaniz.,.,

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim ...Tabiiki Toplumlari bir arada tutan deger yargilaridir,.Ama bu deger yargilarini degerlendirirken yapabilecek en ufak hata deger yargilardan,,,cikip,.,.yargilama,,kendi halkini sanik sandalesine ,,cikarip.,yakmakta vardir.,!!!

Taviz,.,.,tavizkar olmak tabiki cok kötü.,.,örnegin istanbulda bir okula giriyorsun,.,ordan bir sinifa daliyorsun,,sirana oturuyorsun,.,bön bön bakip inceliyorsun.,sinifindaki Arkadaslarini,.,hepsi ayri cins.,.ayri yöreden..,ayri sive.,ayri karekter ayri kafa yapisi.,.,Gelde Taviz kar ol,.,.,ne yapmali.,.vallahi orasini bilemem,.,cünkü benim hinazi dönemine hayranligim yok,.,,Cünkü bende ayri bir cinsim.,,

Milliyetcilige gelince gelismis toplumlarda.,Milliyetcilik,.,Ülkesine gelen göcmenleri bile kucaklar.,,!!! ONLARI BIRAK yeni gelecek disardan nüfusa bile o Milliyetciligin icinde yer ayrilmistir,.,.

iste Toplumlarda deger yargilari ,,..vede yeri,.,

Hiristiyanlastirma.,,.Avrupada inanin yakinda Camilerimizin sayisi Kilise sayisina kavusacaktir

Ama benim korkum Bizdeki tetirginlik,.,onlara gecerse.,.,öyle ya,.zaten ispanya Basbakani ,,italya basbakani Hep bizmi Tavizkar olucaz,,Müslümanlardan özür dileyecegiz diye aciklamalarda bulunmuslardi.,.Üzülmüstük.,Ama o noktada kaldi..iyiki.,.,.Bizler ne kadar tedirgin olmustuk.,.buralarda.,.

Evet bende diyorumki.,.kendi Halkimizi inanclari ne olursa olsun görüsleri ne olursa olsun kimsenin onlari tedirgin etmeyi hakki yoktur,.,.

ISTANBULDAKI O SINIFI ,,SINIFTAKiLERiDE KIMSENiN SINIFLARA BÖLMEYE HAKKI YOKTUR

Cünkü benim Ülkemde En Az Bir Avrupa Ülkesi kadar Medeniyeti yakalamistir,,bu Medeniyeti kücük görmek vede bu Medeniyeti yikmaya calismak.,.,Bu Ülkeyi bu güzellikleri kiskanmaktir.,.

evet bu kiskananlar bugünlerde haril haril ülkemizi zor durumda birakmak icin ellerinden geldiklerini yapiyorlar,,.

Bunlara yapilacak en net cevap kafalari karistirmadan.,Bu Ülkeyi bu Cumhuriyete sahip cikmaktir,.,

Tabiiki istanbuldaki o siniflari yerinde görebilmek istiyorsaniz.,.,

Saygilar

Hiristiyanlastirma:Avrupada, yakinda Camilerimizin sayisi Kilise sayisina kavusacaktir..diyorsunuz ama neye dayanarak diyorsunuz?

bugün örneğin isviçre'de istediğin yerde cami yapamıyorsun önüne defalarca engel çıkarıyorlar...

ayrıca camilerde minare yapılmasına izin verilmiyor....vs.vs...

türkiyede ise KİLİSELERİN AÇILŞINI resmi törenlerle ve bakanlar tarafından açılıyor....

sevgili kardeşim aslında türkiye'de camilerimizden çok kilise olacaktır....göründüğü gibi..

yunanistan'da ise türkçe isim olanlar ayrı muamele görülüyor.....doğu türkistan'da orada yaşayan soydaşlarımız türkçe isim kullanamıyor,ve dinlerini yaşayamıyor....

ustelik türkler'in üzerinde nükler deneme yapılıyor...evet yıl 2007 daha oradaki insanlarımız işkence altında ama dünya bunu görmüyor,duymuyor.............

yıllardan beri ülkemizde MİSYONER'LİK failiyetleri çaba gösteriyor, bunlara yoktur demek ylanış olur...

cumhuriyet öncesi türkiye'de yüzlerce misyoner okulları açılmıştır.

osmanlının çoküşün'de ve yıklışında misyonerlerin büyük rolleri olmuştur...

CUHURİYAR GAZETESİ 3 MAYIS 1929 tarihli gazete'de bir haber var...haberin başlığı ''MİSYONERLERİ KOVMA DERNEĞİ''

gerekçesi ise misyonerlerin türkiyede emperyalizim'in uzantısı olan yıkıcı,bölücü ve milli varlığımızı,birlik ve bütünlüğümüzü tahrip etmişlerdir ve etmek istemeleri'dir.

ve bu derneği gazeteciler kuruyor,gazetecilerin kurduğu dernek oysa şimdi tam tersi misyonerliğe hizmet eden( istisna haricinde )yine gazeteciler...

şimdi bazı gerçeklerin görmemezden anlamazdan gelinmesini anlamıyorum...

ulusal yerine küreselliği bizlere kabuletirmiş'ler,bunun başka açıklaması varmı bilmiyorum....

herşey normal ....hepimiz ermenide olabiliriz.....

hepimiz hıristiyanda olabiliriz.....

ama...müslüman'lar katledildiğinde hepimiz müslüman olmuyoruz.....

mehmetcik'lerimiz şehit edildiğinde hepimiz mehmet olmuyoruz....

tuturulmuş bir slogan''yaşasın halkların kardeşliği,yaşasın küreslleşme''

bir mehmetçik şehit olunca nerde bu kardeşlik sloganları atanlar....anlamış değilim...

silahla yapamadıklarını bugün siyasi politikayla,parayla yapıyorlar....

1 mayıs 2004 te AB'ye katılan ülkelerin hepsi'de ''ÜLKELERİN'DE YABANCILARA SATIŞI YASAKLADI...oysa bizim

karış karış topraklarımız satılıyor.....misyonerlik çalışmalırı almış başını gidiyor....halk'ın artık milli birlik bağları yok olmuş durumda...değerlerimiz yok ediliyor ilk okul kitaplarında yeni müfredat programı uygulanıyor..

ilk okul 4. ve 7 sınıflarda ''vatandaşlık görev ve sorumlulukları'' toplumda insanların birbirleri ile ilişkileri''çevreyi yurdu ve dünyayı tanıma dersleri veriliyordu...

yeni uygulamada ise bunların yerine BİREY VE KİMLİK''KÜLTÜR VE MİRAS''KÜRESEL BAĞLANTILAR''insanlar ,yerler ve çevreler ile saman,süreklilik ve değişim anlatılacak..

burada ''Anadaolu türklerin değildir.Batı medeniyetin beşiğidir.....anlatılıyor..

Anadolu türklere ait değil,başka medeniyetlere aitolduğu küreselleşmenin gereği olduğu anlatılıyor...

ilk okul 4.sınıf kitaplarında ise dini bayramlarımız'la beraber paskalya bayramı anlatılıyor,yine okuma parçasında haç karşısında ağlayan kız çocuğu resmi...misyonerlik değilmi.....yada ne anlatılmaya çalışılıyor..

madem AB'ye gireceğimizden bunlar yapılıyorsa, neden AB bizim bayramlarımızı kitaplarında yazmıyor....

ben sizin kadar olaya normal olarak bakmıyorum.............bunlar bizleri uyuşturarak yavaş yavaş eriyip gitmemizi istediklerini düşünüyorum...

saygılar........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiristiyanlastirma:Avrupada, yakinda Camilerimizin sayisi Kilise sayisina kavusacaktir..diyorsunuz ama neye dayanarak diyorsunuz?

Bak Arkadasim ,,bu gercegi herkes bilir Avrupada yasayan,,artik bazi seyleri devamli izahat etmenin anlami yok,,,bunu iyi kavramaya calis.,.,en ufak kasabada bile,.,bir iki cami vardir.,.,sebebi.,.,süleymancilar.,.,,yok efendim,.,.gülenciler,.,sen konun neresindesin,.,.anlamadim.,Avrupaya kara yoluyla bastan sona gecersen,.Minareleride yeterince görürsün.,.,!!!

Minaresiz olanlarda.,her köyde oturan iki üc Ailenin bir araya gelerek yaptiklari,,.,.!!!

Tabii Avrupa ülkeleri bir kasabaya,,,yirmi cami yapilmasini izin verirlermi Türiyedeki gibi.,.,onu zaman gösterir,,

Onun icin birsey diyemem.,.,cünkü onlarin her kasabada bir kilisesi vardir.,,.!!! Dayandigim nokta,.,!!! oldumu olmadisa büyük bir kasabada en az üc dört tane cami vardir.,.,isvecreye gelince ,,iyi arastir ne kadar Türk yasiyor orda vede ne kadar cami vardir.,.,oldumu

Misyonerlere.,gelince.,.,osmanlida Hiristiyan gelin modaydi,,.nedersin.,.,vede seni bugüne kadar yötenleri iyi bir arastirirsan ,,neler görürsün neler,.,,!!! ne gelinler görürsün..,Gerci benim icin sorun degil ,,ama senin bilmek istedigin icin yaziyorum

Osmanlinin Misyonerlere ihtiyaci zaten olmamisti.,.bastaki padisahlarimiz,.,zaten,.,Evlendikleri bayanlarin hepsi zaten,.,

o göreve uygun nitelikteydi,.,.zannediyorum,.,birazda onun sevdasi.,.,osmanliyi iyi yipratmisti,,.,

Birde Müslüman kardeslerimizden bahsediyorsun,.,.tabiki kardeslerimiz ,fakat,,!!!

Müslümanlar katledildiginde ,,en fazla aciyi,,ceken Türkler olmustur.,,.elinin tasinin altina koyanda Türkler olmustur

Bunu iyi incele,,.birinci Dünya savasinda ,,!!! o senin dedigin ülkeler yani Müslümanlari katleden ülkeleri,,Türkiye tek basina savasirken,.,.senin dostlarin nerdeydi,,.,demezlermi.,.,yoksa cesaretlerini kaybedip.,.,arkadan vurmayami calismislardi,,.!!! ,.hadi onlari da gecelim .,.,Türkiye ,,yani Müslüman Ülke kiprista zafer elde etmisti.,simdi o zafferi bile sahip cikamayanlar, kimler,.,Nerde Müslüman kardeslerimiz,, hazir zafferi bile sahip cikamayanlari ,,,bana kardesler diye yutturmaya kalkiyorsun,,demeyelim ,,,.issallah günün birinde sahip cikariz birbirimize,.,ilk önce kipris gitsin arkasindan Türkiye.,.,söylermisin geriye ne kalir.,,,!!! Müslüman Alemi kalirmi ,,Biz onlari görebiliyoruz onlar görebiliyormu

Neyse bizim icin genede kardeslerimiz.,.,BIZLER LAIK OLDUGUMUZ ICIN BIZLER GERCEKLERI GÖREBILIYORUZ BIZLERIN BASARISI ONLARIN BASARISI.,.,Ah., ATAM,., Ah.,.,ne günlere kaldik,.,

Anadolumuz tabikii Medeniyetlerin besigi olmustur,.,buralar batinin degil.,.tabiki bu topraklarda yasayan Türklerindir,,Burasi Türkiye Cumhuriyetidir.,.,Ne mutlu Türküm diyenlerindir,.,.,Bu topraklar ABD nin bir kasabasi degildir,.,birileri buna cevirmeye kalkiyor yerli isbirlikcileriyle.,.,.önemli olan buna karsi uyanik olmaktir,..,Avrupadaki Minare sayisini saymakla degil,.,.,

Birileri bizi uyusturarak eritmekten bahsediyorsun,,,,Herhalde bizi yönetenler bosuna bizi yönetmiyorlar.,uyusursa ilk önce onlar uyusur.,.,o zaman anlariz,.,öyle birsey olup olmadigini .,.,onun icin üzülme.,.,!!!

yeterki onlarin hallerini iyi takip edelim.,.,

AB nin bizim bayramlarimizi yazmadigini belirtmissin,..,ilk önce biz yazicazki.,.,ondan sonra onlar yazsin.,.

Neler yazmamiz gerektigini,.,.,onuda.,.,bizler bulacagiz.,.,.,

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

ben sizin kadar olaya normal olarak bakmıyorum.............bunlar bizleri uyuşturarak yavaş yavaş eriyip gitmemizi istediklerini düşünüyorum...

saygılar........

Sayin Kaplan-200, *******. Neden acikca söylemiyorsun düsünceni. Sen Türkiye'de müslümanlik disindaki baska bir dine tahammül edemiyorsun ve onlari Türkiye icin büyük tehlike görüyorsun. kendi ülkende baska dinden insanlara yapilan haksizliklara destek verecek kadar yazilar yaziyorsun ve ayni zamanda baska ülkelerde islama karsi tavirlarin oldugunu iddaa ediyorsun.

Anladigim kadariyla sen olan gercekleri görmemekte inat ediyorsun ve gecmisten beri bizde hastalik olan komplexlere devam ederek inadina yanlis yolda gitmeye devam ediyorsun. Müslümanliga güveniyorsan birakin isteyen istedigi misyonerligi yapsin, kimseye zarar vermezler. Ama tabiiki kenine güven önemli. Türkiye'de bazi cevreler bundan rahatsiz oluyorsa, bu korktuklari anlamina gelir. Avrupa da öyle bir duruma geldikki, müslümaniz diye kizlarimizi sipor ve yüzmeye bile yollamiyoruz ve Avrupalilardan da anlayis bekliyoruz. Öyle bir müslümanlik yapiyoruzki Avrupa ülkelerinde, herkese orta cagda yasamayi iyi gibi göstermeye calisiyoruz. Camiilerimiz mantar gibi patlamis, önüne gelen hocalik yapiyor ve genclere vermis olduklari sadece hiristiyanlarin kötü oldugunu anlatmak oluyor genelde. Birde ne kadar hos görüsüz oldugumuzu kendi aramizda bile yasiyoruz. Mesela ramazan ayinda oruc tutmayan bir türk vatandasini tutan bir baskasi sanki dogal hakkiymis gibi uyariyor veya domuz eti yerse kiziyor. Birakin herkes kendisi karar versin. hani islam da hosgörü vardi? nerede bu hosgörülük? kendisi gibi islami uygulamayana hosgörü falan yok arkadasim, bunuda burada acikca yazalim. faiz haram diye camiilerde vaaz vererek vatandaslarin paralarini calan islami sirketleri biliyoruz. Veya hem issizlik ve sosyal yardim alip ta hemde kacak calisan ve dindar gecinenleride biliyoruz. ve cogunun da merkez bankasinda dövizleri var, yakalananlar cok oldu. Bunlar günah sayilmiyormu? Yani haksiz yere kazanc ve yardim almak günah degilmi? Devletten vergi kacirmak günah sayilmiyormu?

Arkadasim önce kendimizi düzeltelim ve müslümanligi hak ettigi gibi uygulayalim ve sonra baskalarini elestirelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Maalesef Ermeniyiz!

Yıldırım Türker

Tarihi Tahrif Kurumu (TTK) Başkanı Yusuf Halaçoğlu, onlarca yılın umutsuz hedefi-tepemizde asılı kılıç olan 'birlik ve beraberlik' ülküsü konusunda nihai adımı atıp az kalsın hepimizi birleştiriyordu ki suçüstü yakalandı.

Doğal olarak da ırkçılık ve bölücülükle suçlandığında şaşkınlıktan iyice hırçınlaşmış bir bilim insanı olarak muradının bölücülüğün tam tersi olduğunu ünledi.

Gerçekten ve içtenlikle hayli uzun sürmüş başkanlığı süresinde muradının Anadolu'nun çok çatlaklı, mozaikle özdeşleştirilen tarihi ve kültürel mirasının üstüne şıpınişi beton dökme gayreti olduğunu defalarca kanıtlamıştı.

Halaçoğlu'nun, linççi bir kalabalık karşısında aslanlar gibi savaşan özbeöz Türk bir bilim insanı olarak dimdik durup heyheylenmesinde bir içtenlik okumak mümkün. Söylediklerine gerçekten inanıyor.

Gazetesinden atıldıktan sonra demokrasi mücahidi ilan edilen Emin Çölaşan gibi bu saldırılardan rütbesine rütbe ekleyerek çıkabileceğini umuyor besbelli. Ama artık makam arabasını yolda durdurup bizzat alnından öpecek bir Cumhurbaşkanı da yok. Kendini Bostancıbaşı sandığını daha vize meraklısı Belediye Başkanı'yken belli etmiş Başbakan tarafından kapı gösterilmeyeceği için mağdur durumuna da düşmeyecek. Dolayısıyla Halaçoğlu'nun 'galiptir, bu yolda mağlup' bir gazi olamayacağı da kesin.

Aslında daha önce de değerli tahrifat-tezvirat işlemleri sırasında suçüstü olmuş lâkin itibarından ve çalışma azminden hiçbir şey kaybetmemişti.

Baskın Oran, dün Radikal İki'deki mükemmel yazısında durumu özetlemişti.

Bu 30'lu yıllardan kalma tarihçi bilim insanımızın özgeçmişinde mükemmel noktalamalar mevcut.

Bir tarihçiden çok bir komplo teorisyeni, bir işkilli Türk olarak tanıdığımız Halaçoğlu, Orhan Pamuk'u da Nobel aldığında 'casus' ilan etmişti.

En az Çölaşan kadar gözükara ve egosu nefretle şişmiş bir milliyetçi olduğu için Hrant'ın cenazesindeki kalabalık bile bu bilim insanının asabını bozuyordu. Çölaşan, ne kadar katil sever olsa da sonuçta bir gazeteciydi. Şahsi fikirlerini yazıyordu. Halaçoğlu ise Başbakanlığa bağlı bir kurumun başında bulunan bir devlet görevlisiydi. Buna rağmen konuşurken en ufak bir çekincesi olmadığını biliyoruz: "Elde kafa biçimindeki pankartlar önceden hazırlanmıştı. Sanki bu ölüm onlar tarafından önceden biliniyormuş gibi tavır takındılar.

O kafalar sayesinde katılanlar iki misli göründü... kimler finansman sağladı?" demekte bir beis görmemişti.

Her fikirden insanın aklını başına toplayıp tarihçilere havale ettiği Ermeni katliamı konusuna kendini adamışlığına daha önceki çalışmalarından tanık olduğumuz Halaçoğlu'nun son yiğitlik gösterisi de kof çıkmıştı. Daha önce TTK ile Ermeni tarihçi Ara Sarafyan, Harput Ermenileri üzerine araştırma yapmak üzere sözleşmiş, ancak Halaçoğlu'nun 1915 yılı Harput'una ait belgeler bulunmadığını açıklamasıyla çalışma daha başlamadan sona ermişti.

Geçtiğimiz ekim ayında Gündem gazetesinde Nusaybin'in Kuru (Xirebaba) Köyü'nde köylüler tarafından bulunan toplu mezardan fotograflar yayınlandı. Pek çok kafatası ve kemik fotografları. Mezar yeri için kazılan araziden geniş odalı bir mağara, mağaradan birçok kemik çıkmıştı. İsveç'te 'soykırım uzmanı' olarak görev yapan Prof. David Gaunt, mezarın 1915 ve sonrasında katledilmiş Ermeni ve Süryanilere ait olabileceğini iddia etti. İddianın İsveç Parlamentosu'na taşınması üzerine Halaçoğlu, hodri meydanı çekip Gaunt'a ortak araştırma önerisinde bulundu. Önceki gün ilk araştırma yapıldı.

İsveç'tan kalkıp gelen profesör Gaunt'u sevimsiz bir sürpriz bekliyordu. Nitekim on beş dakika süren 'saha çalışması'nın ardından durumun 'bilimsel açıdan bir kâbus' olduğunu söyleyecekti. Gaunt, sağanak yağmur altında mağaraya inildiğini ve gördükleri karşısında şaşkınlığa uğradığını anlatıyordu: "Mezara indiğimizde daha önce fotoğraflarda görülen iskeletler ve kafatasları yoktu. Birkaç kemik parçası dışında mezar boştu. Bütün yolu, içinde neredeyse hiç iskelet olmayan bir mezara atlamak için mi geldim...? Üstelik iskeletlerin olmadığına bir tek ben şaşırdım. Diğer profesörler, kaymakam, arkeolog gayet mutlulardı. 'Nerede iskeletler?' demediler.

Yağan yağmurun suyuyla kemiklerin toprağın altına gömülmüş olabileceğini söylediler ama kazıp çıkarma girişiminde bulunmadılar. Demek ki orada bir şey olmadığını onlar da biliyorlardı. Hiçbir koşul bilimsel çalışma yapmaya uygun değildi, bilimsel açıdan kâbus gibiydi."

Geçtiğimiz ekim ayında mezarın ilk halinin fotoğrafını çeken Dicle Haber Ajansı muhabiri Bergüzar Oruç, mezara ilk geldiğinde kemiklerin, iskeletlerin ve 50'ye yakın kafatasının sayılabildiğini söylüyor. Şimdi ise sadece birkaç kemik kaldığını teyit ediyordu.

Bu arada Halaçoğlu, mezarın Roma döneminden kalma olduğu iddiasında ısrarlıydı. Her fırsatta bu görüşünü tekrarlıyor, "Antropologlara, adli tıp uzmanına, savcıya falan gerek yok; işte gittik gördük, örnek aldık, bunlar Roma kalıntılarıdır" diyordu. Gaunt'a göreyse durum farklıydı: "Mezar Romalılardan kalmış olabilir ama Romalılar ölülerini çok daha özenli gömüyorlardı. Fotoğraftaki iskeletler dağınık bir şekilde duruyordu. Romalılar o şekilde gömmüyorlardı ölülerini. Ayrıca biliyoruz ki, I. Dünya Savaşı sırasında yaşanan olaylarda cesetleri kuyulara, mağaralara atıyorlardı. Mezar mekânı Romalılara ait olsa bile, kemiklerin kime ait olduğu hâlâ belli değil. Kimdi o insanlar?"

Halaçoğlu, "Yağmurla içeriye yarım metre su dolmuş, biraz da toz toprak girmiş ve kemiklerin üzeri örtülmüş," diyor. Ona kalırsa araştırma, mağara Roma dönemine ait olduğu için son buldu. "Dedim ki, parça ister misiniz, topraktan, analiz yapacak mısınız?

Yok dediler. Çünkü kemikler Roma dönemine aitti. Eline kazmayı da verdik, küreği de. Bakmadı bile."

David Gaunt yanıtlıyor: "Toprağı kazıp örnek alabileceğimi, bazı küçük kemikleri alabileceğimi söylediler. Bunun bilimsel çalışma için yeterli olmayacağını, normal bilimsel prosedürü takip edip etmediğimizden emin olmadığımı söyledim."

TTK (Tarih Tahrip Kurumu) Başkanı Halaçoğlu, Cumhuriyetini seven mutlu bir Türk. Yani bir Mutlu Türk Bilim İnsanı.

Şimdi de çıkmış sinsice Ermenilikten dönenlerin nüfusumuzdaki yoğunluğu üstüne değerli bilimsel açıklamalarda bulunuyor. Taha Akyol türü bezdirici sonradan görme liberaller tarafından anlayışla karşılanan tezi gerçekten tüyler ürpertici.

30'lu yıllara yaraşır tezi, bir taşla bütün kuşları vurup Cumhuriyet'i yeniden esas demografik temellerine oturtma çabasını yansıtıyor. Onun için oldukça acul ve fazlaca gayretkeş. Bu teze göre, Kürtler zaten yoktular. Hiç olmadılar. Onlar Türkmen boyu.

Alevi diye dışlananları da Kürt sanmayın. Onlar Türk.

Alevi Kürt denilegelenler de MAALESEF Ermeni.

Dağların alikıran başkeseni Kürtler de zaten dönme Ermeniler. Öldürünce sünnetsiz çıkıyorlar. Ki Akşener bacı zamanında bunu belirtti diye Ermeni cemaatinden özür dilemek zorunda kalmıştı.

Hicap duymadan 'Maalesef Ermeni' diyebilen bir adam, ırkçı olduğunu reddediyor.

Elindeki listelerden kişisel hazinesi olarak bahsederken de devleti adına bir itirafta bulunmuş oluyor. Ama bunları zaten biliyorduk. Minnesota Üniversitesi öğretim üyesi Taner Akçam anlatıyor: "1915'de tehcirin ölüm demek olduğunu hemen hemen herkes biliyor. Hayatlarını kurtarmak için bazı Ermeniler Müslümanlığa geçtiler. Başlangıçta müsaade edildi. Fakat canlarını kurtarmak için çok sayıda Ermeni din değiştirince, özel bir emirle din değiştirme yasaklandı. Dönmelerin bol miktarda seyahat ettikleri görülünce hükümet bu Ermenilerin nüfus kayıtlarına özel bir işaret koyulması ve nüfus cüzdanlarının 'dönme' oldukları anlaşılabilecek şekilde doldurulması gerektiğini bildirdi. Yani 1930'larda dönmeleri tespit etmek için özel bir çalışma yapmaya gerek yok. Çünkü elde yeteri kadar belge vardı. Bugün bile meselâ, askeri okullarda bile vatandaşların etnik kökenine dikkat edilir. Eğer yok edilmediyse bu din değiştirenlerle ilgili belgeler Osmanı dönemine ait arşivlerde halen bulunuyor. Dönemin yabancı kaynaklarında da belgeler mevcut. Asıl ve en önemli kaynak Osmanlı arşivleri."

Kısacası, Halaçoğlu, bir bilim insanı değil, öncelikle Türkiye Cumhuriyet tarihinin duramamış patlamış bir bekçisidir. Tarihin iyi olduğunu kim söylemiş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mesele ermeni veya hristiyan olmakta değil. orada herhangi bir partinin olup olmaması da önemli değil. orada tkp, ip gibi partiler de olabilirdi. orada atılan sloganlar biz türk değiliz ermeniyiz anlamına gelmiyor. orada denmek isteniyor ki biz de onun düşüncelerindeniz bizi de öldür. ayrıca hrant dink davası da çok ayrı birşey. adamcağız resmen linç edildi toplum tarafından. onun söylediklerini lütfen okuyun, iyi tahlil edin ve ondan sonra bu adam hakkında yorum yapın. hrant dink ermeni diasporası taraffından aforoz edilmiş bir kimse. ermeni soykırımı hakkındaki düşüncelerinden dolayı. ayrıca bir makalesinde de "türkün pis kanı ermeninin temiz kanıyla temizlenecek" ifadesi de kendisinin görüşü değildir. o bu görüşte olanları eleştirmektedir. katılıdığı televizyon programlarında hep bunu dile getirmiştir. düşüncesi böyleyken neden bir anda çark etsin. asıl konuya dönecek olursak ermeni olmak ve hristiyan olmak bu kadar koymamalı. evet hepimiz türkiye cumhuriyeti devleti üzerinde yaşıyoruz ve hepimiz türküz. bu bir gerçek ama orada atılan sloganlar türk olmayı reddetmek anlamına gelmiyor. bunu iyi ayırmak gerekiyor.saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.