Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Malatya'da baskın...

burble

Önerilen İletiler

Haber henüz çok yeni,ayrıntılar ve olayın gelişimini öğrenmeden elbette peşin hükümle bir şeyler yazmak yanlış... Haberi sizlerle paylaşmak istedim;

Yayınevine kanlı baskın: 4 ölü

Malatya'da bir yayınevine düzenlenen saldırıda 4 kişi öldürüldü. Yayınevinin Hıristiyanlıkla ilgili kitaplar bastığı belirtiliyor.

Malatya'da bir yayınevinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan olayda 4 kişi öldü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Niyazi Mahallesi'nde bir yayınevinde henüz belirlenemeyen nedenle olay çıktı. Olayda 3 kişi öldü. Yaralanıp camdan atlayan bir kişi de hastanede hayatını kaybetti.

Olaya karışanlarla ölenlerin kimlik bilgileri henüz tespit edilemedi.

Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve cumhuriyet savcısı, olay yerinde incelemelerde bulunuyor.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KATiLLER BU ÜLKENIN KATiLLERI

Cesit Cesit katil türleri .,Kimisi söför olmus katilin tam kendisi,, kimisi Dayi olmus sokaklarin katili

kimisi,.,Hoca olmus beyinlerin katili,.kimide zengin olmus paranin katili,,bunlar katil türleri

KiMiSiDE MÜSLÜMAN OLMUS MÜSLÜMANLARIN KATiLI evet malatyadaki ta kendisi

onlar Müslümanligin katleden katiller,.,Töleranssiz katiller,.

Olamaz böyle sey,.,inanamiyorum artik,.,bizler Neleri paylasmak istemiyoruz.,

Bu Ülkemizde BIR BILEN VARMI.,.,

Bu olay.,.birdegil iki degil,.,.bu kadarmi bu cagda yozlastik,.,.yeter Artik

Babanizin Ülkesimi,.,istediginiz gibi kullanacaksiniz

Kominizim bile böyle kullanmadi

ABD yi.,.,Bütün Dünya Katil diyor,.,Bizedemi desinler

YOBAZLAR

Artik birileri bunlari okula göndersin

Ali veliyi ögretsin Dünyayi

ögretsin ,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,yeteerrrr be

:shuriken: yamyam frankfurt

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"(A.A) - Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, bir yayın evindeki saldırıda ölen 3 kişiden birinin yabancı uyruklu olduğunu bildirdi.

Daşöz, olay yerindeki incelemelerden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın saat 13.30 sıralarında meydana geldiğini, olay yerine giden polis ekiplerinin içeride 2 ölü ve 1 yaralı ile karşılaştığını, hastaneye kaldırılan yaralının yolda hayatını kaybettiğini söyledi.

Camdan aşağıya atlayan Emre Günaydın'ın yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ifade eden Daşöz, öldürülen kişilerin içeride elleri ve bacakları sandalyeye bağlanmış ve boğazları kesilmiş vaziyette görüldüğünü ifade etti.

Yayınevinin Zirve Yayıncılık olarak hizmet verdiğini dile getiren Daşöz, olayın oluş nedeniyle ilgili şu anda herhangi bir bilgi veremeyeceklerini, soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti.

Daşöz, yayınevine geçmişte bir saldırı girişiminde bulunulduğunu, buna yönelik önlem alınıp alınmadığının sorulması üzerine, emniyetten koruma talebinin olmadığını ifade etti.

Daşöz, içeride İncil olup olmadığı yönündeki soruya ise içeride kitaplarla ilgili ayrıntılı inceleme yapmadığını belirtti.

Bu arada, olayda silah kullanılmadığı, saldırının bıçakla yapıldığı bildirildi.

Polisin, şüpheli gördüğü 4 kişiyi gözaltına alarak sorgularına başladığı belirtilirken, yaralı olarak Malatya Devlet Hastanesine kaldırılan kişinin adının Emre Günaydın olduğu ifade edildi.

Yayınevi ile aynı binada bulunan Cem Vakfının Malatya Şubesi Başkanı Eşref Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sözkonusu yere giren çıkan çok sayıda kişinin olduğunu, orada yayıncılık yapıldığını bildiklerini söyledi. Doğan, olayın nasıl meydana geldiğini bilmediklerini, herhangi bir ses duymadıklarını söyledi."

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okudugum kadariyla öldürülenler Incil dagittiklari icin bu saldiriya ugramislar ve domuz bagi ile baglanmislar. Ülkücüler de onlari gecmis zamanda tehtdit etmisler.

Ne yazikki, yazilanlar dogru ise, bizler halaaa tas devrinde yasiyoruz ve kendimizden baskasina hicmi hic tahamüllümüz yok. ve bunuda cogu zaman islam ve vatan kurtarma adina yapiyoruz. Almanya'da yasiyorum ve burada her yil bir cok hiristiyanin islama gectigine tanik oluyorum. Yani burada hiristiyanlik disindaki diger dinlerede tahammül ediliyor ve rahat birakiliyor. Islam propagandasi hic bir baskiya ugramadan yapilabiliyor, kuran okullari aciliyor. Ama nedense 21. yüzyilda halaaa Türkiye'de müslümanlik disindaki diger dinlere tahammül edilemiyor ve cani saldirilarda bulunuluyor. Iste seriatci ve fasist cetelerin Türkiye'yi getirmis oldugu yer burasi. Simdi gene tüm dünyadan elestiri alacagiz ve cogumuz buna kizacagiz. Bizi sevmeyen cok, ama kendimize artik soralim neden böyle. iste cevabi, Türkiye'de bu tür olaylar oldugu sürece hakli olarak herkes tarafindan nefret edilecegiz. Daha kisa zaman önce bit ermeni asilli vatandasimiz hunharca öldürüldü, sebebide, güyaa Türklere küfür etmis. etmisse kanun var verir cezasini, sanami kaldi cezasini vermek, bunun neresi ilericilik ve kalkinmislik? Asiri dinciligin ve milliyetciligin bize verecegi ancak bu canilik olur. Utaniyorum bu olaylari duydukca Türk oldugumdan. Ama kimse bosuna sevinmesin, sessiz cogunluk, yani bariscil insanlarimiz bu zalimlere prim vermeyecek. Yaziklar olsun insanlik adina bu igrenc katliami yapanlara!!!!

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okudugum kadariyla öldürülenler Incil dagittiklari icin bu saldiriya ugramislar ve domuz bagi ile baglanmislar. Ülkücüler de onlari gecmis zamanda tehtdit etmisler.

Ne yazikki, yazilanlar dogru ise, bizler halaaa tas devrinde yasiyoruz ve kendimizden baskasina hicmi hic tahamüllümüz yok. ve bunuda cogu zaman islam ve vatan kurtarma adina yapiyoruz. Almanya'da yasiyorum ve burada her yil bir cok hiristiyanin islama gectigine tanik oluyorum. Yani burada hiristiyanlik disindaki diger dinlerede tahammül ediliyor ve rahat birakiliyor. Islam propagandasi hic bir baskiya ugramadan yapilabiliyor, kuran okullari aciliyor. Ama nedense 21. yüzyilda halaaa Türkiye'de müslümanlik disindaki diger dinlere tahammül edilemiyor ve cani saldirilarda bulunuluyor. Iste seriatci ve fasist cetelerin Türkiye'yi getirmis oldugu yer burasi. Simdi gene tüm dünyadan elestiri alacagiz ve cogumuz buna kizacagiz. Bizi sevmeyen cok, ama kendimize artik soralim neden böyle. iste cevabi, Türkiye'de bu tür olaylar oldugu sürece hakli olarak herkes tarafindan nefret edilecegiz. Daha kisa zaman önce bit ermeni asilli vatandasimiz hunharca öldürüldü, sebebide, güyaa Türklere küfür etmis. etmisse kanun var verir cezasini, sanami kaldi cezasini vermek, bunun neresi ilericilik ve kalkinmislik? Asiri dinciligin ve milliyetciligin bize verecegi ancak bu canilik olur. Utaniyorum bu olaylari duydukca Türk oldugumdan. Ama kimse bosuna sevinmesin, sessiz cogunluk, yani bariscil insanlarimiz bu zalimlere prim vermeyecek. Yaziklar olsun insanlik adina bu igrenc katliami yapanlara!!!!

Saygilar

dostum daha olayın mahiyeti ortaya çıkmadan bir takım asılsız ithamlar yapmamak lazımdır.

biliyorsun bu ülkede o kadar çok faili meçhul cinayetler var ki, kimi aklı evveller bu failleri bulunamayan olayların üstünden yola çıkıp kimi politik çatılar bile kuruyorlar. şimdi sizde aynı potaya girmeyin isterseniz.

son örnek mesela, siz Hrant'ın öldürülmesi olayının tam olarak aydınlandıgını düşünüyormusunuz.

burası Türkiye, hiç bir şeyin göründügü gibi olamayacagı bir ülke ve biz burada yaşıyoruz.

Gaffar Okkan cineyetinden sorumlu tutulanları bile başka suçlardan suçlu buldular ama cinayeti yapacak 'ustalıkda' görmedi mahkeme.( bunlar bu 'işi' yapacak kapasitede degildir dedi kısaca) böylece bu adi cineyetde faili meçhul olarak yerini aldı tozlu rafdaki digerlerinin yanına.

bütün bunları göz önüne getirmeden yapılan yorumlar tamamen duygusal planda ve çok hatalı yorumlardır.

selamlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Korkuğum o ki, bu dönemeçte bu tür vakalara sık rastlayacağız, bir millet uyandı onun uyanmasından korkanlar o milleti yeniden korkuya salmak isteyecekler, içeride ve dışarıda bulunan ihanet şebekeleri el birliği ile çatışmalar çıkartacaklar. Çok dikkatli olmak lazım.

kiminin elinde din maskesi olacak, kiminde milliyetçi maske olacak, kiminde bir başka şey. aslolan Türkiye Cumhuriyetinde bölünmez bütünlüğü, ilkelere bağlılıkla kanıtlamak olacak. Bakın bir kesim çok tedirgin oldu Cumhuriyet yürüyüşünden; kim onlar, emperyalizmin Türkiye'de ki kuklaları.

bu kuklalar herşeyi kullanmaya müsaittir ve onların en büyük düşmanı M. Kemal ATATÜRK'tür.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu nasıl vahşet?

Malatya'da gelen baskılar üzerine Kay-Ra olan adını Zirve olarak değiştiren ve Hıristiyanlıkla ilgili eserler yayınlayan yayınevine düzenlenen saldırıda 3 kişi yaşamını yitirirken, 2 kişi ise ağır yaralı olarak hasteneye kaldırıldı. Olayda yaşamını yitirenlerden birinin Alman vatandaşı olduğu bildirildi. Yayınevindekiler elleri ayakları bağlanarak boğazları kesilerek öldürüldü.

Malatya'da bir yayınevinde çıkan olayda 3 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, olayın saat 13.30 sıralarında meydana geldiğini, olay yerine giden polis ekiplerinin içeride 2 ölü ve 1 yaralı ile karşılaştığını, hastaneye kaldırılan yaralının yolda hayatını kaybettiğini söyledi. Daşöz, saldırıda ölen 3 kişiden birinin yabancı uyruklu olduğunu bildirdi.

Camdan aşağıya atlayan Emre Günaydın'ın ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ifade eden Daşöz, öldürülen kişilerin içeride elleri ve bacakları sandalyeye bağlanmış ve boğazları kesilmiş vaziyette görüldüğünü ifade etti.

Yayınevinin Zirve Yayıncılık olarak hizmet verdiğini dile getiren Daşöz, olayın oluş nedeniyle ilgili şu anda herhangi bir bilgi veremeyeceklerini, soruşturmanın sürdürüldüğünü kaydetti.

Daşöz, yayınevine geçmişte bir saldırı girişiminde bulunulduğunu, buna yönelik önlem alınıp alınmadığının sorulması üzerine, emniyetten koruma talebinin olmadığını ifade etti.

Olayın ardından gözaltına alınan 4 kişinin sorgusunun devam ettiğini dile getiren Daşöz, hastaneye kaldırılan Emre Günaydın'ın ifadesine başvurulacağını bildirdi.

Yayınevinin daha önce "Kayra" adıyla faaliyet gösterirken incil dağıttığı için ülkücü gruplar tarafından protesto edildiği ve adını "Zirve" olarak değiştirildiği öğrenildi.

YARALILARIN DURUMU

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Murat Cem Miman, yayınevindeki çıkan olayla ilgili hastaneye iki yaralının getirildiğini bildirdi.

Miman, yaptığı açıklamada, hastaneye getirilen yaralılardan birinin adının Emre Günaydın diğerinin ise Uğur olduğunu, ancak soyadının henüz belirlenemediğini söyledi.

Emre Günaydın'ın söz konusu yayınevinin bulunduğu binadan aşağıya atladığını ya da atılmış olabileceğini, yoğun bakıma alındığını söyledi.

Diğer yaralının boğazından, sırtından ve karnından bıçaklandığını ifade eden Miman, bu kişinin ameliyata alındığını, hayati tehlikesinin bulunduğunu kaydetti.

Polis, olayla ilgili olarak 6 kişiyi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Alman vatandaşın kimliği belirlendi

Malatya'da Zirve Yayınevi'ne gerçekleştirilen saldırıda boğazı kesilerek öldürülen Alman vatandaşının kimliğinin Kirman Geske olduğu belirlendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2003 yılından beri Türkiye'de ve Malatya'da bulunan Alman Geske'nin ikamet izniyle bu ilde 4 yıldır bulunduğu kaydedildi.

Bu gün Irak'da 167 şii,sünniler tarafından öldürüldü(NTV)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış anlama ama aslan34 aynı diğer taraf gibi sende her olaydan sonra kendince hazırlanmış metini yazıyorsun buraya...

Gelelim bu insanların hoşgörüsüzlüğüne:

Almanyadaydım bir grubun içinde ve bir sürü Türk ve ALman vardı masada. Tartışma dinler üzerine devam ediyordu ve birden bir Türk işadamı bir Kuran çıkardı ve bir Almana hediye etti ve bu bütün Almanların Kurana sahip olmasına kadar devam etti...

Bir süre sonra arkadaşımla ben yanlız kaldık ve sordum bu burada yaygın mı yani Kuran dağıtımı ve arkadaşım orada yaşıyor 'Yaygın ne demek evlere kadar gönderiyorlar'

Anlayacağınız hoşgörüsüzlük almış başını gidiyor anlayamadığım neden kendi dinini yayabiliyorsunda başkalarının dinini yaymasını niye hazmedemiyorsun....

Anlamıyorum anlayamayacağım...

Benim dünya görüşüme tamamen ters şeyler bunlar. İnsanları İncil dağıtıyor diye öldürmek, insanları oruç tutmuyor diye öldürmek, insanları inanmıyor diye öldürmek, sözün kısaskı insanları dünya görüşleri ve dini inanışları yüzünden öldürmek ve bu liste devam eder

Anlamıyorum anlayamayacağım...

emin ol ben zerre miktarı endişe duymuyorum bu tür hadiselerde.

isteyen istedigi dini yaysın

isterse incil dagıtsın, isterse kiliseye çagırsın. hatta bu tür insanlarla oturup münazara etmek gayet dogal bir durum.

benim özgüvenim hayli hayli yüksek, hakikat neyse onun peşinden gitmeyi zül addetmem.

hiç bir şey demesem de herkes cürmü kadar yer yakar der geçerim.

lakin söz konusu arkadaş daha fol yok yumurta yok sallayıp durmuş, bu yanlış ve bu ülke bu türden ajitasyonlara müsait bir ülke.

her kim birini yok yere sırf inancı için öldürüyorsa bu çok büyük bir zulümdür. bu bir yobazlıkdır.

böyle bir sakat durumu kabul etmek mümkün degil.

normal bir ülkede olsak bazı şeyleri olagan degerlendiririz, lakin baya uzun bir süredir anormal şartlarda yaşıyoruz.

birilerinin mal bulmuş magribi gibi, önünü ardını bilmeden her şeyin üstüne atlaması işleri daha anlaşılmaz kılıyor..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

emin ol ben zerre miktarı endişe duymuyorum bu tür hadiselerde.

isteyen istedigi dini yaysın

isterse incil dagıtsın, isterse kiliseye çagırsın. hatta bu tür insanlarla oturup münazara etmek gayet dogal bir durum.

benim özgüvenim hayli hayli yüksek, hakikat neyse onun peşinden gitmeyi zül addetmem.

hiç bir şey demesem de herkes cürmü kadar yer yakar der geçerim.

lakin söz konusu arkadaş daha fol yok yumurta yok sallayıp durmuş, bu yanlış ve bu ülke bu türden ajitasyonlara müsait bir ülke.

her kim birini yok yere sırf inancı için öldürüyorsa bu çok büyük bir zulümdür. bu bir yobazlıkdır.

böyle bir sakat durumu kabul etmek mümkün degil.

normal bir ülkede olsak bazı şeyleri olagan degerlendiririz, lakin baya uzun bir süredir anormal şartlarda yaşıyoruz.

birilerinin mal bulmuş magribi gibi, önünü ardını bilmeden her şeyin üstüne atlaması işleri daha anlaşılmaz kılıyor..

Arkadasim o sallayip durmus dedigin kisi benim. Lütfen yazdiklarimi iyi oku. Daha bastan söyledim ve dedimki "Eger dogruysa bu yapilanlar" diye basladim. gene söylüyorum, eger o insanlar Incil dagittiklari ve Hiristiyan olduklari icin vahsice öldürüldüyseler, vah halimize. Vah halimize, sizin gibi arkadaslar varki bu olaylari ciddiye almiyorlar. Vah halimize. Utaniyorum. Sikisinca, yok faili mechul diyoruz, yok dis kaynakli diyoruz , diyoruz da diyoruz. Biz sadece kendimizi aldatiyoruz. Failler belli tüm cinayetlerin, ama malesef aydinlatmak isteyen gücler az. karanlik gücler eline gecirmis bu güzel vatanimizi, tüm insanlari birbirine düsürüyorlar. Daha düne kadar oruc tutmuyor diye baltayla öldüren ve kestiugi yenmez diye alevileri asagilayan zihniyet ve Sivas'ta insanlarimizi canli canli yakan gücler dogal olarak müslüman olmayanlara da tahammül edemiyecegi acik bir gercek. O zihniyet her türlü vahseti yapmaya hazirdir. Bunu örnekleri cogaltilir. 11 eylül olaylari, Afganistan ve Irak'ta olan olaylar birer örnektir. Daha sii ve sunniler birbirlerini her gün öldürüyorlarsa oturup kendimizi sorgulamamiz gerekli. Dogru yoldamiyiz? Simdi AB ülkeleri bizi hakli olarak elestirecekler ve almak istemeyenler ellerinde koz bulunduracaklar ve bizler gene bagirip duracagiz. Türkün Türkte baska dostu yok diye. Olmaz böyle sacmaliklar, yeter artik, dünyayi kendimize düsman ilan ediyoruz ve sonrada dostumuz yok diye feryat ediyoruz. Bu cag disi gericilerin yüzünden daha basimiz cok agriyacak.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim o sallayip durmus dedigin kisi benim. Lütfen yazdiklarimi iyi oku. Daha bastan söyledim ve dedimki "Eger dogruysa bu yapilanlar" diye basladim.

saygilar

iyi toptan atalım müslümanları buradan !!

yıllardır belli şablonlarda söylene gelenler bu ülkeyi germekden başka bir şey yapmıyor.

dogruysa yanlışsa gibi hukuksuz bir dil kullanmanın mantıgı yoktur.

Türkiyedeki birileri gibi yazılanlardan kendinizi açık etmeyin.

durun hemen acele etmeyin.

'çamur at izi kalsın' mantıgı gütmemek lazım .

en azından sorun sizin dediginiz gibi olsada çözümün sizde olmadıgı nasılda belli oluyor.

not; amerikayı agzınıza almadan şii ve sünni kesimleri anmanız ne kadarda absürt. (işin siyasi boyutunu geçtik, sanki yüz yıllardır birbirlerini yiyyorlar)

selamlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şiiler ve Sünniler yüzyıllardır birbirini yiyorlar. Bırakın dinler arası çatışmayı, mezhep çatışmalarından çok kan döküldü yeryüzünde, peki ama neden? Ve nasıl?

Kerbela'da peygamber torununu katledenlerde kendilerine müslüman diyorlar, ama akıl alır gibi değil bir müslüman gerçekten dini öğrenmiş bir müslüman sırf inancı farklı diye bir başkasını öldürür mü?

Tasavvuf filazofları sevgi diye yanıp tutuşurken, bırakın inkarcıya küfür etmeyi, ona sevgi ile kucak açabiliyorken kalbine insan sevgisi koymadan, müslüman olunabiliyor mu?

Her can kutsaldır, her canlının yaşam hakkı kutsaldır, haksız yere can alan, bütün insanlığı öldürmüş gibidir.

Emperyalizmin tuzakları çok çetin, aman ha o tuzaklara düşmeyelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iyi toptan atalım müslümanları buradan !!

yıllardır belli şablonlarda söylene gelenler bu ülkeyi germekden başka bir şey yapmıyor.

dogruysa yanlışsa gibi hukuksuz bir dil kullanmanın mantıgı yoktur.

Türkiyedeki birileri gibi yazılanlardan kendinizi açık etmeyin.

durun hemen acele etmeyin.

'çamur at izi kalsın' mantıgı gütmemek lazım .

en azından sorun sizin dediginiz gibi olsada çözümün sizde olmadıgı nasılda belli oluyor.

not; amerikayı agzınıza almadan şii ve sünni kesimleri anmanız ne kadarda absürt. (işin siyasi boyutunu geçtik, sanki yüz yıllardır birbirlerini yiyyorlar)

selamlar.

Arkadasim Türkiye'de olan olaylara karsi duyarsiz olamayiz. Irak ta Amerikanin yaptigi cinayet ayri ve dini cinayetler ayri. Yalanmi yani siilerle sunnilerin birbirini düsman gördükleri ve her an catistiklari. neden görmek istemiyoruz. Isimize geleni görüp digerini görmezsek olmaz. Yalanmi Türkiye'de oruc tutmadigi icin balta ile kesilen ögrenci? Yalanmi Sivas olaylari, Corum ve Maras olaylari. Buralarda bazilari dini bahane edip insanlari yakip kesmedilermi???? Yani bunlari devamli dis güclermi yaptiriyor bize? Bizler bu kadar suursuzmuyuz? Kimse artik yutmuyor kardesim bu palavralara. Bizde hala cag disi yasamak isteyenler var, ama o insanlar dih´gerlerinide cag disi yasatmak istiyor, sorun burada. Amerika'nin nasil bir katil ülke oldugunu zamaninda DENIZ GEZMIS ve Asik Mahsuni Serif hepimize anlattilar, ama onlara utanmadan komunist diye küfür ettik, bizler Amerika'yi iyi taniyoruz, ama gerici dinci fasistleride taniyoruz. Sizde taniyin artik. Biz özgür bir Türkiye istiyoruz, hr dinin ve inancin serbest oldugu bir ülke sitiyoruz. Taliban usuli bir ülke asla istemiyoruz. Bunun dinle alakasi yok. Dini alet ediip cag disi yönetmek isteyenlerin isi bu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim Türkiye'de olan olaylara karsi duyarsiz olamayiz. Irak ta Amerikanin yaptigi cinayet ayri ve dini cinayetler ayri. Yalanmi yani siilerle sunnilerin birbirini düsman gördükleri ve her an catistiklari. neden görmek istemiyoruz. Isimize geleni görüp digerini görmezsek olmaz. Yalanmi Türkiye'de oruc tutmadigi icin balta ile kesilen ögrenci? Yalanmi Sivas olaylari, Corum ve Maras olaylari. Buralarda bazilari dini bahane edip insanlari yakip kesmedilermi???? Yani bunlari devamli dis güclermi yaptiriyor bize? Bizler bu kadar suursuzmuyuz? Kimse artik yutmuyor kardesim bu palavralara. Bizde hala cag disi yasamak isteyenler var, ama o insanlar dih´gerlerinide cag disi yasatmak istiyor, sorun burada. Amerika'nin nasil bir katil ülke oldugunu zamaninda DENIZ GEZMIS ve Asik Mahsuni Serif hepimize anlattilar, ama onlara utanmadan komunist diye küfür ettik, bizler Amerika'yi iyi taniyoruz, ama gerici dinci fasistleride taniyoruz. Sizde taniyin artik. Biz özgür bir Türkiye istiyoruz, hr dinin ve inancin serbest oldugu bir ülke sitiyoruz. Taliban usuli bir ülke asla istemiyoruz. Bunun dinle alakasi yok. Dini alet ediip cag disi yönetmek isteyenlerin isi bu.

Tüm barbarlıklar emperyalizm'in (sömürü zihniyeti) yaptırımlarıdır.

Emperyalizm barbarlığını yaparken din, milli kimlik ve ahlak olgularına sığınırlar.

Ayrı gördüğün barbarlıkların tümü emperyalist amaçlardır.

Uyumayalım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BiR KEREDE SiZ SÖYLEYiN TÜRKiYE LAiKTiR LAiK KALACAK

Almanya,,Sokaklarinda bugün Birkat daha kahroldum,,.Ayip denen Terbiyesizliginde bir sonu var Bu noktada,.,ne olursa olsun,.hangi kafadan düsünürsen düsün.,.ister emperyalizm yaptirdi de,,ister,,prokovosyon de.,o zaman derler neredesin kardesim.,.,Gel ozaman

bu prokovosyona ortak olma Cikalim Meydanlara,.,Biz bunu kabul etmiyoruz Bu Ülke bunu kabul etmiyor diyelim,.,

Birkerede hep beraber diyelim,.,

HADI CIKIN MEYDANLARA BU ÜLKE ICIN ,,Avrupali Türkler icin Bütün Dünyaya yayilmis Ulusun icin.,!!!

Dünya insanlarinin Dinide Bölünmez,.,Dinler aslinda bir bütündür Evrenseldir,.,,.Manevi huzur arayanlarin ,.,huzuru bozmayin diyelim,.,

DINLER SIYASETE KARISTIRALAMAZ DiYELiM YÜCE TANRIMIZIN Kitaplarini ,.,birbirine karsi getirmeyin diyelim,.,

Bu ülke bölünmez bu ülke hepimizin,.bu ülke ,,Bütün Dinlere kapisi Aciktir Diyelim,.,

Siyasetcilere ,, Manevi huzurumuzu bozmayalim diyelim.,yarinlar gec olmadan

VARMISINIZ HEP BERABER MEYDANLARA INELIM BU UGURSUZ SEYTANI HEP BERABER KOVALIM

Bizlerde birbirimizi ,,.kirmadan,, yemeden.,Bu Modern cagda,.,tatli bir Rönesansi ,.,

hayata gecirelim.,,Evet bu görevde,.en cok bu Ülkenin yetisdirdigi vatan evladi

imam hatip mezunlari,.cikacaklar Meydana ,, AYDINLIK GÜNLERE IMZA ATACAK

TÜRKIYE LAiKTiR LAiK KALACAK,..,.Cekin elinizi,.Din Adina insanlardan

Birakin halki ,,huzuru kendi arasin bulsun,.,

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sadece Türkiye'de degil dünyanın herhangi bir yerinde işlenen zulümlere de duyarlı olmalıyız.

buna kim ne diyebilir.

amerikan emperyalizminin ve benzerlerininde cinayetleri ve dini olarak dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir din adına işlenen cinayetlerde lanetlenmeyi hak ediyor.

Irak şii ve sünnilerinin temelinde siyasi olan düşmanlıklarıda kabul edilir degil.her dinin mezhepleri zaman zaman kendi aralarında malesef çatışıyor. akli selim sahibi kimse böyle olmasını istemez ama istemek kendi başına yetmiyor.

lakin Türkiyede son zamanlarda işlenen kimi adi işlerin ardından, önceden sanki ellerine verilmiş metinleri okur gibi yapılan yorumlar artık iyice sıktı ve sorunları artırmakdan başka bir şeye de hizmet etmiyor.

normal yaşamları dinle uzaktan yakından alakası olmayan kimi soytarılar kimseye alakasız eleştiri vermez, vermemelidir.

danıştay baskının zanlılarını bar, pavyonlardan toplandıgını daha unutmadık.

özgür bir Türkiye istemek, her dinin ve inancın serbestce yaşandıgı bir yer olmak (tarihimden utanıyorum) elbetde arzulanan bir durumdur. Diger inançların oldugu gibi müslümanlıgıda özgürce yaşamak isteyen milyonlar var bu ülkede.

gelin görün ki bunların nasıl gerçekleşecegi konusunda anlaşmak lazım ve en 'saçma düşüncelere' özgürlük istedigimiz bir zamanda insanları daha fazla şiddete ve kendi içine kapanmaya zorlayacak argümanlardan sakınmamız lazımdır.

istisnalar kaideyi bozmaz, istisnalardan hareketle hiç bir yapı oluşmaz.

Türkiye, her fikrin çok rahat bir şekilde ifade edildigi bir yer olmak zorunda, ama her fikrin. yok şöylemiş, olmadı böyleymiş, amalarla mamalarla engellenmeyecek bir demokrasi için mücadele etmek zarurettir. hiç bir görüş şiddet içermedigi müddetçe sahipleri tarafından savunulabilmeli.

ne kadar primitif olursa olsun.

cinayet, 'çagın dışında' olanların degil sadece, 'çagın çok içinde' olanlarında işleyebildigi bir insanlık suçudur.

bu vahşet dışarda içerde gibi vb. argümanlarla anlaşılacak bir şey segil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sadece Türkiye'de degil dünyanın herhangi bir yerinde işlenen zulümlere de duyarlı olmalıyız.

buna kim ne diyebilir.

amerikan emperyalizminin ve benzerlerininde cinayetleri ve dini olarak dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir din adına işlenen cinayetlerde lanetlenmeyi hak ediyor.

Irak şii ve sünnilerinin temelinde siyasi olan düşmanlıklarıda kabul edilir degil.her dinin mezhepleri zaman zaman kendi aralarında malesef çatışıyor. akli selim sahibi kimse böyle olmasını istemez ama istemek kendi başına yetmiyor.

lakin Türkiyede son zamanlarda işlenen kimi adi işlerin ardından, önceden sanki ellerine verilmiş metinleri okur gibi yapılan yorumlar artık iyice sıktı ve sorunları artırmakdan başka bir şeye de hizmet etmiyor.

normal yaşamları dinle uzaktan yakından alakası olmayan kimi soytarılar kimseye alakasız eleştiri vermez, vermemelidir.

danıştay baskının zanlılarını bar, pavyonlardan toplandıgını daha unutmadık.

özgür bir Türkiye istemek, her dinin ve inancın serbestce yaşandıgı bir yer olmak (tarihimden utanıyorum) elbetde arzulanan bir durumdur. Diger inançların oldugu gibi müslümanlıgıda özgürce yaşamak isteyen milyonlar var bu ülkede.

gelin görün ki bunların nasıl gerçekleşecegi konusunda anlaşmak lazım ve en 'saçma düşüncelere' özgürlük istedigimiz bir zamanda insanları daha fazla şiddete ve kendi içine kapanmaya zorlayacak argümanlardan sakınmamız lazımdır.

istisnalar kaideyi bozmaz, istisnalardan hareketle hiç bir yapı oluşmaz.

Türkiye, her fikrin çok rahat bir şekilde ifade edildigi bir yer olmak zorunda, ama her fikrin. yok şöylemiş, olmadı böyleymiş, amalarla mamalarla engellenmeyecek bir demokrasi için mücadele etmek zarurettir. hiç bir görüş şiddet içermedigi müddetçe sahipleri tarafından savunulabilmeli.

ne kadar primitif olursa olsun.

cinayet, 'çagın dışında' olanların degil sadece, 'çagın çok içinde' olanlarında işleyebildigi bir insanlık suçudur.

bu vahşet dışarda içerde gibi vb. argümanlarla anlaşılacak bir şey segil.

A´rkadasim Türkiye'de müslümanligin neresini serbestce yasayamayan var anlamis degilim. Lütfen acik olalim nerede ve ne zaman Türkiye'de müslümanlar inanclarini serbestce uygulayamamislardir? meseleyi devletkurumlarina cekmek istiyorsaniz yanlis yoldasiniz. Dini inanc kisiseldir ve onu yasamakta kendisinin özel hayatinda gecerlidir. Ama suda gercek Türkiye'de milyonlarca müslüman yani alevi vatandasimiz dislanmaktadir. Buna ne dersiniz sayin bayim. Önce kendinden olmayan mezheplere ve dinlerede inanclarini serbestce yasama özgürlügü verki senin bu konuda ne kadar ciddi oldugunu anlayalim. lafla degil. Türkiye'de yasiyoruz ve buradaki olan katliamlara duyarsiz kalamayiz ve diger inananclara baski yapilmasina göz yumamayiz. Mademki islam hosgörü dini ise bunu uygulayalim ve diger inanclara yasama hakki verelim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Malatyada oyun içinde oyun.

Kapkara gemiler içinde,boyunlarına takılan zincirlerle birer ****** gibi beyaz adam tarafından Amerika’ya getirilmiş ve yüzlerce sene köleliğin en aşağısına maruz tutulmuşlardı. Amerikalıların kendi çıkarları için yaptığı iç savaş sonrası, lafta özgürlüklerini aldıkları halde beyaz adamla aynı tuvalete girmelerine bile izin verilmediği için altmışlı yıllarda Martin Luther King ve Malcolm X gibi büyük liderlerinin öncülüğünde ayağa kalkmışlardı. Tepelerine inen coplara, kamçılara ve dipçiklere rağmen insan gibi yaşamak için gene insanca yöntemler kullanan zenciler tam başarıya ulaşacaklardı ki karanlık odanın birinde düğmeye basıldı. Martin Luther King ve Malcolm X ardı ardına işlenen suikastlerle mermi yağmuruna tutuldular ve onların yere düşen bedenleriyle beraber barışçıl yöntemler kullanarak beyaz adamı alt edebileceklerini düşünen milyonlarında umutları yerle bir oldu. Hemen arkasından derin eller tarafından kurdurulan ve zencilerin haklarını silahla alacaklarını söyleyen “Kara Panterler” ortaya çıktı ve kendilerinden öncekilerin aksine buldukları her yere saldırmaya başladılar. Barışçıl yöntemlerle tepkilerini gösteren ve korkusuzca kafalarını polis coplarına uzatan insanlara yönelik olumlu duygular yerlerini bir anda öfke ve korkuya bırakarak zenci özgürlük hareketi rayından çıkarıldı. Bugün özgürlükleri için mücadele eden zenciler imajının yerine, tüm gün kokain çekip insan öldürmenin faziletlerini anlatan müzikler dinleyen ve boş kaldığı zaman da birbirlerini kurşun yağmuruna tutan gangster zenci imajı konulmuştur.

Ejderha gibi üzerlerine çullanan Kızıl Orduyu ellerindeki derme çatma silahlarla ülkelerine girdiklerine pişman eden, dünya susarken tepelerine bombalar yağdıran Rus jetlerine iman dolu göğüslerini siper eden Çeçen direnişçileri, tüm insanlığa vatan nasıl savunulur dersi veriyorlardı. Bilmedikleri bir buz cehennemine atılan daha on sekiz yaşına bile basmamış küçük Rus askerlerini esir aldıktan sonra ellerindeki tek tas sıcak çorbayı bile onlarla paylaşan Çeçen direnişçilerinin fotoğrafları ajansları doldurduğu zaman tüm bir dünya kamuoyu Rus saldırganlığını kınamış ve Çeçen kahramanlığına sempati duymaya başlamıştı. Küçücük bir ülkenin cesur insanları ,tepelerine inen top mermileri,napalm bombaları ve kimyasal silahlara rağmen özgürce yaşamak için yaptıkları kahramanca mücadelede tam başarıya ulaşacaklardı ki gene karanlık odanın birinde o melun düğmeye basıldı. Çeçen direnişi komutanları bin bir türlü ihanetle kendi insanları tarafından öldürüldüler ve direnişin simgesi Cevher Dudayev korkakça atılan bir füzenin patlamasıyla şehit edildi. Hemen arkasından gene bilinmeyen eller tarafından gönderilen bir takım fanatikler ortaya çıkarak sivil hedeflere saldırmaya başladılar. Daha önce ellerindeki bir tas çorbayı esirlerle paylaşanların tersine bu fanatikler ele geçirdikleri esirleri boğazlarını keserek öldürüyor üstelik bunları kameraya çekerek internette yayınlıyorlardı. Tepelerine inen bombalara rağmen kendilerini öldürmeye gelenlere bile insanca davranan kahraman Çeçen askerleri imajının yerine,nereden geldikleri belli olmayan, sivil hedeflere acımasızca saldıran ve ellerine geçirdikleri esirleri boğazlayarak öldüren “terörist Çeçen” imajı konulmuştur.

İngilizlerin entrikası ve İsrail’in yayılmacı politikaları yüzünden kendi ülkelerinde esir duruma düşürülen, hayatları hayvanların bile durmayacağı mülteci kamplarında geçen, çocukluklarını yaşayamadan kendilerini vatan mücadelesi içinde bulan Filistinli ufacık çocuklar İntifadayı başlatmıştı. Dev gibi tankın karşısına elindeki ufacık sapanla çelikten bir kahramanlık abidesi gibi duran minicik Filistinli çocuğun resimleri tüm dünya televizyonlarına mührünü basmıştı. Onlarca yıldır kangrene dönüşen ve hem İsrail hem de Filistinlilere büyük acılar yaşatan kanlı işgalin bu küçücük çocukların sapanlarıyla tuzla buz olabileceği umudu yeni yeşermeye başlamıştı ki o kahrolası karanlık odanın içindeki o hain düğme işlemeye başladı. Bir anda ortaya çıkan yüzleri maskeli,üstleri bombalı insanlar kendilerini İsrail’deki pazar yerlerinde,belediye otobüslerinde ve eğlence kulüplerinde patlatmaya başladılar. Tepelerinden geçen tank paletlerine rağmen silaha başvurmayan ve ellerindeki taşlardan başka bir savunması olmayan kahraman Filistinli çocuklar imajının yerine, üzerlerine sardıkları bombalarla belediye otobüslerindeki çocukları havaya uçuran “barbar Filistinliler” imajı konulmuştur.

Ülkelerinin adım adım sömürgeleştirilmesini acı dolu gözlerle izleyen.Tüm hayatlarını boş gözlü zombiler gibi büyük Uluslararası şirketlerin kölesi olarak geçirmeleri istenen. Milli onurları ve bağımsızlıklarının tepesine kara çuvallar giydirilen. Nereye dönseler başka bir ihanetle karşılaşan Türk milleti de, tarihi boyunca ne zaman Milli bir uyanışa doğru hamle edecek olsa o karanlık odalardaki fitne düğmelerine basılmıştır. O düğmelere her basıldığında gencecik insanlar üniversite kapılarında delik deşik edilmiş,yazarları plastik bombalarla havaya uçurulmuş ve toplum önderleri sırtlarından vurulmuştur. Bugün Malatya’da sergilenen oyun kısa bir süre önce İstanbul’da oynanan oyunun başka bir perdesidir. Malatya da öldürülen misyonerleri oraya gönderenlerle, onları vurduranlar aynı ellerdir. Milliyetçi ve vatansever Türk insanı imajı, şeytani eller tarafından “Katiller” imajına döndürülmek istenmektedir. Bu şeytani ellerin sahiplerine buradan haykırıyoruz ki, defalarca oynadığınız bu oyunu ve basmaktan yorulmadığınız fitne düğmelerini biliyor ve insan maskelerinizin ardındaki canavar yüzlerinizi görüyoruz, boşuna ümitlenmeyin, durduramayacaksınız.

Sevgilerimle

Serdar Kuru

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih okuyanlar bilir bugün olanlar dünde olmuştu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Malatyada oyun içinde oyun.

Ülkelerinin adım adım sömürgeleştirilmesini acı dolu gözlerle izleyen.Tüm hayatlarını boş gözlü zombiler gibi büyük Uluslararası şirketlerin kölesi olarak geçirmeleri istenen. Milli onurları ve bağımsızlıklarının tepesine kara çuvallar giydirilen. Nereye dönseler başka bir ihanetle karşılaşan Türk milleti de, tarihi boyunca ne zaman Milli bir uyanışa doğru hamle edecek olsa o karanlık odalardaki fitne düğmelerine basılmıştır. O düğmelere her basıldığında gencecik insanlar üniversite kapılarında delik deşik edilmiş,yazarları plastik bombalarla havaya uçurulmuş ve toplum önderleri sırtlarından vurulmuştur. Bugün Malatya’da sergilenen oyun kısa bir süre önce İstanbul’da oynanan oyunun başka bir perdesidir. Malatya da öldürülen misyonerleri oraya gönderenlerle, onları vurduranlar aynı ellerdir. Milliyetçi ve vatansever Türk insanı imajı, şeytani eller tarafından “Katiller” imajına döndürülmek istenmektedir. Bu şeytani ellerin sahiplerine buradan haykırıyoruz ki, defalarca oynadığınız bu oyunu ve basmaktan yorulmadığınız fitne düğmelerini biliyor ve insan maskelerinizin ardındaki canavar yüzlerinizi görüyoruz, boşuna ümitlenmeyin, durduramayacaksınız.

Sevgilerimle

Serdar Kuru

Aslında yazının tamamını alıntılamak isterdim çok güzel olmuş,ancak bu kısım bile yazının içeriğini anlatmak için yeterli sanıyorum.Elinize sağlık.

Malatya'da işlenen cinayet,gerçekten bardağı taşıran bir cinayet 3-4 tane 16 yaşlarında çocuk türlü işkencelerle üç kişiyi resmen dilim,dilim keserek öldürüyor,bu nasıl bir vahşiliktir aklım almıyor.

Bu coğrafyaya yani Anadoluya gelip yerleşmek zor değil önemli olan burada tutunup yaşamaktır tarih boyunca sayısız milletlere ev sahipliği yapmış bu toprakların en uzun süreli sahibi olan bir toplumuyuz biz Türkler,belliki birileri bu ev sahipliğimizden sıkılmış olmalı,belliki birileri evimize,yurdumuza göz dikmiş olmalı,bu cineyetin devletle yada milletle asla ilişkisi olduğuna inanmıyorum daha öncekilerde olduğu gibi.

Türkler barbardır,İslam dini terör dinidir,gibi imajlar çizilmeye çalışılıyor ve maalesef bu tip çirkin benzetmeleri sahiplenip resmen üzerine tepetaklak atlayan yine içimizde ki her sözlerine Amerikan epreyalizmi yeryerden yere vurarak başlayan iki yüzlü gürüh çanak tutmaya devam ediyor.

Dün bize hepimiz ermeniyiz söylemi yaptıran bugünde hepimiz hırıstıyanız söylemini yaptırıp ardından "ne var bunda"deyip asıl amaçları toplum tüm değer yargılarının altına dinamit yerleştirmek olanlara sormak lazım "o çocuklar kimdir?ve bu cinayetler neden işlenmiştir"

İlk çağlardaki insan toplumlarında bile görülemeyecek vahşilikte bunları yapanda yaptıranda bizden değildir,önce 16 yaşında bir çocuk kalkıp bir papazı vurdu,ardından yine 16 yaşında bir çocuk Ermeni bir gazeteciyi İstanbulun orta yerinde vurdu ve ardın yine aynı yaşlardaki çocuklar gözü dönmüş bir şekilde misyonerleri öldürdü,tüm bunlar bir zincirin halkalarıdır.

Peki neden Malatya?Misyonerlik çalışmaları sadece Malatyadamı var?Hayır hemen her şehirde mevcut bu tip faaliyetler,peki Malatyanın kurban seçilmesinin Ermeni gazetecinin ölümü ardından Elağzısporla Malatya arasında oynan maçta 90 dk boyunca Elazığ taraftarlarının Ermeni Malatya diye slogan atmasının bir bağlantısı varmıdır?Belkide sıradaki hedef şehir o zaman tespit edildi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Malatya'da işlenen cinayet,gerçekten bardağı taşıran bir cinayet 3-4 tane 16 yaşlarında çocuk türlü işkencelerle üç kişiyi resmen dilim,dilim keserek öldürüyor,bu nasıl bir vahşiliktir aklım almıyor.

Evet Arkadasim sana katiliyorummm.,.,,.,nasil yapabilirler.,.böyle cinayeti,.inanilir gibi degil.,Aslinda insan oglu

ölünceye kadar cocuktur,.,insan oglu düsünen Güzellik Abidesidir yeryüzünde.,Birer cicektir

gün geliyo nasil oluyorda canavarlasabiliyor.,.

Demekki yüce Tanrimiz..,bosuna yaratmamis.,cehennemi,.,onunda bir bildigi vardi demekki.,.Güzellik Abidesi gün gelip

Güzellikler canavari olabiliyor,,.

Bu güzellikler Abidesi gün geliyor birer cocuk canavarina dönüsebiliyor.,Gün geliyor.,,Sivastaki gibi.,Otellin önündeki

büyük canavarlara dönüsebiliyo.,,

Gün geliyo,,canavar Okadar Büyüyorki,.,Dev canavar olup,,Meclisin icinden,.,insanlara güzellik Abidelerine

Amin dedirtecek kadar.,.,,GAZABINIZ MÜMAREK OLSUN DEDITTEREBILIYOR .,.,canavar icimizde,.,

Arkadaslar,.,.Unutma bu canavarin yasiyok Canavar icimizde kol geziyor.,.,Bunu Ruhumuzdan Atacakta bizleriz.,.

ISSALLAH BUNU ILK GÖREN AKP OLURDA AYAKTA ALKISLARIZ.,.,,zaman daraliyor.,

TÜRKIYEMIZDE CANLAR CALIYOR issallah Dualarimiz Türkce Ezanla biter,.,

Bu cografyada Ev sahibinide bu yakisir.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet Arkadasim sana katiliyorummm.,.,,.,nasil yapabilirler.,.böyle cinayeti,.inanilir gibi degil.,Aslinda insan oglu

ölünceye kadar cocuktur,.,insan oglu düsünen Güzellik Abidesidir yeryüzünde.,Birer cicektir

gün geliyo nasil oluyorda canavarlasabiliyor.,.

Demekki yüce Tanrimiz..,bosuna yaratmamis.,cehennemi,.,onunda bir bildigi vardi demekki.,.Güzellik Abidesi gün gelip

Güzellikler canavari olabiliyor,,.

Bu güzellikler Abidesi gün geliyor birer cocuk canavarina dönüsebiliyor.,Gün geliyor.,,Sivastaki gibi.,Otellin önündeki

büyük canavarlara dönüsebiliyo.,,

Gün geliyo,,canavar Okadar Büyüyorki,.,Dev canavar olup,,Meclisin icinden,.,insanlara güzellik Abidelerine

Amin dedirtecek kadar.,.,,GAZABINIZ MÜMAREK OLSUN DEDITTEREBILIYOR .,.,canavar icimizde,.,

Arkadaslar,.,.Unutma bu canavarin yasiyok Canavar icimizde kol geziyor.,.,Bunu Ruhumuzdan Atacakta bizleriz.,.

ISSALLAH BUNU ILK GÖREN AKP OLURDA AYAKTA ALKISLARIZ.,.,,zaman daraliyor.,

TÜRKIYEMIZDE CANLAR CALIYOR issallah Dualarimiz Türkce Ezanla biter,.,

Bu cografyada Ev sahibinide bu yakisir.

Saygilar

TESEKKÜRLER!!!!!! Cok dogru söylemissin dostum. Böyle cesaretli olalim, gercekleri yazalim ki yanlislarimizi düteltebilelim. Bakin bir cok arkadasimiz bize aksedilen o kücümseklik duygusunu kirip vahseti görebiliyoruz. Ibret olsun tüm cahillere. Vatanseverlik budur, Türkiye'de herkesi kucaklamaktir ve herkese saygi göstermektir. Yoksa kuru kuruya bedavaya vatanseverlik ve dindarlik olmaz. Din ve vatanseverlik adina o güzel Türkiye'mde yillardan beri binlerce güzel insanlarimiz katledildi ve birbirlerine düsürüldü. Artik maske düstü, kimse "dis güclerin provokasyonu" hikayesine inanmiyor. Bizler o kadar cahilmiyizde her olayi dis gücler yapsin. Yüzyillardan beri icice baris ve kardeslik duygulariyla yasayan dinleri ve milletleri artik o güzel vatanimizda rahat birakin eli kanli caniler ve cahiller!!!! Biz sizleri istemiyoruz. Siz bizim yüzkaraimsiniz. Utaniyorum sizin gibi ****l ve ****** ayni bayrak altinda yasadigima.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dostum daha olayın mahiyeti ortaya çıkmadan bir takım asılsız ithamlar yapmamak lazımdır.

biliyorsun bu ülkede o kadar çok faili meçhul cinayetler var ki, kimi aklı evveller bu failleri bulunamayan olayların üstünden yola çıkıp kimi politik çatılar bile kuruyorlar. şimdi sizde aynı potaya girmeyin isterseniz.

son örnek mesela, siz Hrant'ın öldürülmesi olayının tam olarak aydınlandıgını düşünüyormusunuz.

burası Türkiye, hiç bir şeyin göründügü gibi olamayacagı bir ülke ve biz burada yaşıyoruz.

Gaffar Okkan cineyetinden sorumlu tutulanları bile başka suçlardan suçlu buldular ama cinayeti yapacak 'ustalıkda' görmedi mahkeme.( bunlar bu 'işi' yapacak kapasitede degildir dedi kısaca) böylece bu adi cineyetde faili meçhul olarak yerini aldı tozlu rafdaki digerlerinin yanına.

bütün bunları göz önüne getirmeden yapılan yorumlar tamamen duygusal planda ve çok hatalı yorumlardır.

selamlar.

Sayin arkadasin simdi yavas yavas katiller ve onlarin görüsleri ortaya cikiyor. malesef tahimlerimiz dogru cikti. Siz ne dersiniz su an icin bu yapilan insanlik disi cehalete. Yoksa siz halaa kendi kendinize **** tasarlayip bu katliami baskallarinin yaptiginami inaniyorsunuz??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yine aynı hikayeler yea.

bir adma ermeni olduğu için öldürülünce "bunu yapan türk olamaz türklüğü karalamak için yapılmıştır"

bir adam hristiyan olduğu için öldürülünce "bunu yapan müslüman olamaz, müslümanlığı karalamak için yapılmıştır"

aynı teranaler. hacı bu hikayelerle nereye kadarya.

Türk milliyetçiliği diye, milliyetçilikle alakası olmayan ırkçı barbar fikrileri gençlerin kafasına doldurmanın neticesi olamazmı bu.

Müslümanlık diye tarikat yuvalarında yurtlarında, müslümanlığı kendi çarpık kafalarıyla algıladıkları biçimde gençlerin kafalarına doldurmaları olamazmı.

olanda tam bu bence.

tarikat yuvaları kapatılır adına zulum diyeceksin. kaçak kuran kursları basılır adına zulum diyeceksin. buralarda gençlerin kafaları o çarpık vahşi fikirlerle doldurulur ve bunun sonucu malatya olur ondan sonrada çıkıp bunu yapanlar başkalarıdır diyeceksin.

geç bunları anam babam geç bunları.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama suda gercek Türkiye'de milyonlarca müslüman yani alevi vatandasimiz dislanmaktadir. Buna ne dersiniz sayin bayim.

benim dediklerimle senin dediklerin arasında bir ilişki yok.

yaşanmayan ya da baskı altında daha dogrusu kaale alınmayan herhangi bir inanç varsa bunun sorumlusu devletdir; bana ne diyorsun.

alevi vatandaşlarımız yerel anlamda yani sokakda hangi inançlarını yaşayamamışlar ; yaşayamıyorlarsa sorun tabi ki.

demokratik anlamda diyanetin kaldırılmasını inanın sizden çok ben isterim. yani öyle, falan inançda temsil edilsin safdilligine düşmeden kaldırılması tarafındayım.

eger din hadi söyleyelim bireyin şahsi durumuyla alakalıysa sadece , ne diye devlet devasa dini kurumlar oluştursun degil mi?.

ama bunu Türkiyenin elitlerine anlatamazsınız.

ulusal faşizm dalgası çıkarımları, gene aynı yerden hareketle degerlendirmek lazımdır.

benim bildigim en son 14 nisan mitinginden eleştiri konusu oldu misyonerlik.

ulusal faşizm bu misyonerlik işi ile epeydir alakalı zaten....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.