Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

alın size ibretlik görüntüler

tonquc

Önerilen İletiler

bizim söylediklerimisi hiçç yalanlayamadınız sayın tarafsız..

ne kadar iddia atıysanız ucu kopuk bilimsel olmayan uydurma teorilerdi..

biz elimisdeki kitapla konuşuyoruss..

getirin bilimsel bir gerçek inanalım..

dünyanın yaşı var diosunuz inanıyorus..

çünkü allah yarattı...

sonsuzluk kavramını tartışıyorsunuz....

efet sonsuzluğa inanıyorus..

çünkü allah sonsuz..

ama bing bang la ortaya çıktığına inanmıyoruss

çünkü delilsiz..

bing bangın sonsuz kadar olduğuna inanmıyorus çünkü delilsizz...

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 76
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

TARAFSIZ'ın söylediği hiçbirşeyde bilimsel olarak itiraz edilebilecek birşey göremedim ben bugüne kadar.

Sizin kanıtınız kendi kendiyle çelişki içinde olan kitap mı?

çünkü delilsiz..

Buna kralx cevap versin.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

getirin bilimsel bir gerçek inanalım..

dünyanın yaşı var diosunuz inanıyorus..

çünkü allah yarattı...

sonsuzluk kavramını tartışıyorsunuz....

efet sonsuzluğa inanıyorus..

çünkü allah sonsuz..

çünkü delilsiz..

saygılar...

Bana göre inançlıların inandığı hemen hemen her olgu oluşum bilimde de bir karşılık bulur. Daha doğrusu şöyle söylemek gerekir; Her mucizenin bir bilimsel açıklaması vardır. Ben buna inanıyorum. Kimisi bilimsel açıklaması varsa mucize olamaz diyor. Kimisi de Mucizelerin bilimsel açıklanması olmayan şeyler olduğunu düşünüyor. Bilim çağımızda o kadar ilerledi ki hemen hemen herşeye mantıklı bir açıklama getirebiliyor. Ama bazı mümin arkadaşlar bilim bir açıklama getirdiği için bazı şeylere bilimi reddeder gibi konuşuyorlar bilim uyduruyor gibi tavırlarda bulunuyorlar bana göre bu çok yanlış.

Sizden alıntı yaptım bunun nedeni iletinizdeki bazı konulara değinmek istememdi.

birinci husus big bang teorisi kanun aşamasına gelmemiştir. bu da kesin doğrudur denemeyeceği anlamına gelir. Bunu evrim için de söyleyebiliriz. Bilimde kanun olmamış birşeye kesin gözüyle bakılmaz (kesinliğe yakındır). Tabi bu konuda yanlış bilgi sahibiysem doğru bilgi sahibi arkadaşlar lütfen uyarsınlar.

Kuranda biz tatlı ve tuzlu suyu birbirinden ayırdık der. Bilimde biri ters akıntı biri dip akıntı vs. dir olması gayet normaldir der. (böyle basite indirgemiş şekilde ifadeler kullandığım için tepki göstermeyeceğinizi umuyorum). ama bu onun bir mümin inanışına göre kuranda açıklanmış allahın bir mucizesi olmasını engellemez bana göre.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Tonguç kardeşim, Allah bu sistemi ve bu düzeni bugün insan oğlunun kısmen çözebildiği bir bilim ışığında yaratmış ve Allahın sünnetinde değişiklik olmaz deniyor yani o caminin yıkılmaması tabiî kide sağlamlığına dalalettir diğer ev vs. ise daha az sağlam olmasına bu Allahın sistem ve düzenidir ve değişmez dahası sadece bir nefes alıp vererek hayran kalabileceğimiz bu yaratılışta böyle mucizelere ne luzüm. İşin derinine inme vakti gelmişken, yaratıcıya (ister tanrı, ister Allah, ister her şeyde var olan bir güç diyelim) ulaşma, özünü anlamak varken.

Sevgiler saygılar

Allah hepimizin ilmini artırsın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen şahitsin yani? Gördün? Bu söylediğin şey senin kafana küçüklükten bu yana enjekte edilen birşey değil de, gerçek yani? Şahitsin? :stuart:

gördüğümü söylemedimki neden başka taraflara çekiyorsunuz...ben bu bilgileri kuranı kerimden alıyorum..müslümanın klavuzundan yani...beyninin içinde düşüncenin varolduğunu biliyorsun demi hayvandan ayırımının bu olduğunu biliyorsun düşünceyide göremiyorsun ama varlığınainanıyorsun soyut bir alemden bahsediyoruz ......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

levisly3ak7mq8.jpgbakalım ne göreceksiniz:)

Müslüman ülkelere bayram tebriği yapmış levıs ne kadar düşünceliler değilmi?oysa ki dikkatli bakınca namaza durmuş müminleri resmetmişler akılları sıra dalga geçerek incelik yapıyorlar daha öncede pepsi nin buna benzer bir reklamı olmuştu.Eeee tüketirsek düşünmeden olacağı budur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Müslüman ülkelere bayram tebriği yapmış levıs ...

...pepsi nin buna benzer bir reklamı olmuştu.

Ben de aynı şeyi söyledim de, bunu post eden arkadaş neden etmiş anlamadım :unsure:

Malayca (Malezya ve Endonezya'nın dili) bir Levi's reklamı. Ayrıca yine Malayca, "Ramazan Bayramınız kutlu olsun" diyor.

Ne bu şimdi? Bilmece, bulmaca oyunu mu oynuycaz? :stuart:

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Affınıza sığınarak birşey söylemek istiyorum. Zamanın birinde sevgili Sezen Aksu bir konserinde "şeyime kaş göz çizsem ondan daha fazla birşeye benzer" demişti. İki şey arasında kıyaslama yapmak değil amacım. Ama sadece günümüzde herhangi birşeyi olduğunun tam tersi göstermeye muktediriz. Bilgisayar ortamında yapılamayacak görüntü yok gibi sanırım. Hatta ve hatta bir aralar bilim insanlarının bilgisayarın artık koku bile verebileceğini söylediklerini duymuştum (tabi pc ye takılan bir aparat sayesinde). Bir de bazı enteresan şekiller/oluşumlar olmuyor mu oluyor elbette bunu da inkar etmek gözümüzü tamamen kapatmak olur. Ama kalkıp da Levi's ın reklam için bilgisayar ortamında hazırlattığı bir şeyi bak dokuma makineleri bile allahı zikrediyor gibi aksetmek çok çok yanlış olur.

Bir de sevgili arkadaşım istersen artık resim göndermek yerine biraz da güzel görüşlerini gönder biz de faydalanalım yorumlarına yorum ekleyelim.

Saygılar,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Affınıza sığınarak birşey söylemek istiyorum. Zamanın birinde sevgili Sezen Aksu bir konserinde "şeyime kaş göz çizsem ondan daha fazla birşeye benzer" demişti. İki şey arasında kıyaslama yapmak değil amacım. Ama sadece günümüzde herhangi birşeyi olduğunun tam tersi göstermeye muktediriz. Bilgisayar ortamında yapılamayacak görüntü yok gibi sanırım. Hatta ve hatta bir aralar bilim insanlarının bilgisayarın artık koku bile verebileceğini söylediklerini duymuştum (tabi pc ye takılan bir aparat sayesinde). Bir de bazı enteresan şekiller/oluşumlar olmuyor mu oluyor elbette bunu da inkar etmek gözümüzü tamamen kapatmak olur. Ama kalkıp da Levi's ın reklam için bilgisayar ortamında hazırlattığı bir şeyi bak dokuma makineleri bile allahı zikrediyor gibi aksetmek çok çok yanlış olur.

Bir de sevgili arkadaşım istersen artık resim göndermek yerine biraz da güzel görüşlerini gönder biz de faydalanalım yorumlarına yorum ekleyelim.

Saygılar,

Sayın shatin

Ben arkadaşın bu resmi yollamakla dokuma makinelerinin falan zikretmesi gibi saçma bir mantıkla bunu yolladığını sanmıyorum. -_-

Size bir konuda hak veriyorum ki internet ortamında dolaşan her resme aldanacak değiliz.

Gerçek olanı da var olmayanı da... Üzerinde oynanmış olması kuvvetle muhtemeldir zaten.

Allah'ın varlığını anlamak için bu tür resimlere ihtiyacımız yok.

Gördüğümüz bu alemin hepsi zaten onun varlığının delili.

Saygılarımla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın shatin

Ben arkadaşın bu resmi yollamakla dokuma makinelerinin falan zikretmesi gibi saçma bir mantıkla bunu yolladığını sanmıyorum. -_-

Size bir konuda hak veriyorum ki internet ortamında dolaşan her resme aldanacak değiliz.

Gerçek olanı da var olmayanı da... Üzerinde oynanmış olması kuvvetle muhtemeldir zaten.

Saygılarımla..

Biz müslümanlara göre öyle ama müslüman biri bile olsa böyle şeylere inanıp milletin önüne getiriyorsa bunu kınamak gerekir. Bunu yapan insanlar müslümanlarla dalga geçilmesine varılacak kadar ileri giden sonuçlara sebebiyet veriyorlar. İnternette bulduğu iki bulut resmini iki ağaç resmini gelip burada yok rüku ediyor ağaç yok bulutlar tesbih ediyor yok kaya secdeye vardı demek müslümanlara karşı gösterilecek alaycı bir tavır oluşturtuyor. kaya kim bilir nice senelerdir aynı vaziyetteydi ağaç kim bilir kaç senede o evreye geldi. hadi dersin ki kaya yukarı doğru yükseliyordu bilmem ne olayı oldu da bak şimdi secde eder vaziyette duruyor diye. ama bu kadarı da biraz (hatta bayağı) saçma oluyor. ve müslümanlar için olumsuz etki oluşmasına sebebiyet veriyor.

Biz müslümanlar da en az ateistler kadar bilime inanan bilimin varlığını kabul eden gelişimi için uğraşan insanlarız. Biz de ne yalnızca peygamber bilir yalnızca hoca bilir demiyoruz. Ama böyle yapan insanlar sayesinde bu görüntü oluşuyor. Ağaç rûku etti buyur müslüman ol kardeş daha ne görmek istiyorsun demek abes kaçmıyor mu? kapıda ağaç büyütmeye kalkarsın her gün çocuğun ağacın üzerinde sallanırsa ağaç eğri gelişim gösterir. Bu kadar düşüncesiz davranmak bana göre yanlış

saygılar,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz müslümanlara göre öyle ama müslüman biri bile olsa böyle şeylere inanıp milletin önüne getiriyorsa bunu kınamak gerekir. Bunu yapan insanlar müslümanlarla dalga geçilmesine varılacak kadar ileri giden sonuçlara sebebiyet veriyorlar. İnternette bulduğu iki bulut resmini iki ağaç resmini gelip burada yok rüku ediyor ağaç yok bulutlar tesbih ediyor yok kaya secdeye vardı demek müslümanlara karşı gösterilecek alaycı bir tavır oluşturtuyor. kaya kim bilir nice senelerdir aynı vaziyetteydi ağaç kim bilir kaç senede o evreye geldi. hadi dersin ki kaya yukarı doğru yükseliyordu bilmem ne olayı oldu da bak şimdi secde eder vaziyette duruyor diye. ama bu kadarı da biraz (hatta bayağı) saçma oluyor. ve müslümanlar için olumsuz etki oluşmasına sebebiyet veriyor.

Biz müslümanlar da en az ateistler kadar bilime inanan bilimin varlığını kabul eden gelişimi için uğraşan insanlarız. Biz de ne yalnızca peygamber bilir yalnızca hoca bilir demiyoruz. Ama böyle yapan insanlar sayesinde bu görüntü oluşuyor. Ağaç rûku etti buyur müslüman ol kardeş daha ne görmek istiyorsun demek abes kaçmıyor mu? kapıda ağaç büyütmeye kalkarsın her gün çocuğun ağacın üzerinde sallanırsa ağaç eğri gelişim gösterir. Bu kadar düşüncesiz davranmak bana göre yanlış

saygılar,

Sayın shatin

Aslında aynı düşündeyiz ve bende sizde tamamiyle katılıyorum.

Beni yanlış anlamanızı istemem."Ağaç rûku etti buyur müslüman ol kardeş daha ne görmek istiyorsun demek abes kaçmıyor mu?" tabiki abes kaçar.

Benim demek istediğim artık o resimle ilgili bu kadarda saçmalamamıştır demek.

İnanmayan bir insan böyle resimleri görmekle inanmaz adı üstünde inanmıyor.

Görmek isteyen biri Allah'ı her yerde görecektir. Görmek istemeyen de hiçbir yerde...

Düşüncesiz davranması bana göre de yanlış. Aksini söyleyen hiçbir şey yazmamışım.

Yazıma bi daha bakarsanız görebilirsiniz, yanlış anlaşılmak istemem. :)

Muhabbetle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın shatin

Aslında aynı düşündeyiz ve bende sizde tamamiyle katılıyorum.

Beni yanlış anlamanızı istemem."Ağaç rûku etti buyur müslüman ol kardeş daha ne görmek istiyorsun demek abes kaçmıyor mu?" tabiki abes kaçar.

Benim demek istediğim artık o resimle ilgili bu kadarda saçmalamamıştır demek.

İnanmayan bir insan böyle resimleri görmekle inanmaz adı üstünde inanmıyor.

Görmek isteyen biri Allah'ı her yerde görecektir. Görmek istemeyen de hiçbir yerde...

Düşüncesiz davranması bana göre de yanlış. Aksini söyleyen hiçbir şey yazmamışım.

Yazıma bi daha bakarsanız görebilirsiniz, yanlış anlaşılmak istemem. :)

Muhabbetle..

Estağfirullah o yazıları size hitaben yazmadım ben zaten. Sanırım ortada biraz iletişim kopukluğu oldu. Ben o yazıları, resimleri gönderen arkadaşa hitaben yazdım.

:clover: Yanlış anlaşıldıysam affola

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın shatin

Saygılarımla..

:clover: kesinlikle katılıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...
eldekiallahyazsjv2.jpg

sözüm inanmayanlara,

diyelimki siz haklısınız allah yok ahiret yok hesap yok

ve siz ve biz birlikte öldük, yanyana toprağın altına girdik, yani bu dünya hayatı bitti.

biz ne kaybettik; televole kültürü bir yaşam mı, olsun varsın bizce sorun değil.

siz ne kazandınız............

ve diyelimki biz haklıyız allah var ahiret var hesap var

siz ne kaybettiniz............

değermi 55 60 yıllık sefaya..............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sözüm inanmayanlara,

diyelimki siz haklısınız allah yok ahiret yok hesap yok

ve siz ve biz birlikte öldük, yanyana toprağın altına girdik, yani bu dünya hayatı bitti.

biz ne kaybettik; televole kültürü bir yaşam mı, olsun varsın bizce sorun değil.

siz ne kazandınız............

ve diyelimki biz haklıyız allah var ahiret var hesap var

siz ne kaybettiniz............

değermi 55 60 yıllık sefaya..............

Bazılarına hikayeler cazip gelir bazılarınada kumar. Nedense araştırmak kimseye cazip gelmez çünkü zahmet ister...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eee be kardeşim kafire ne bu dünyada nede öbür tarafta yer yoktur.. bu bile fazla o firavuna bide öbür taraftaki haline bakmalı wah wah halinize kafirler

Olay budur yaa...

Sormak lazım:

İnsana insana kin güttüren bir Tanrı, ibadet edilmeye layık mıdır diye...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
Kalplerin mühürlenmesi allahın en büyük yanlışlarından biridir. Bir şeye mühür vurma işlevsiz hale getirmek demektir. Kalbi mühürlü olan/duran insan en fazla bir kaç saniye yaşar. Oysaki milyonlarca kalbi mühürlü/işlevsiz olduğu iddia edilen kafirler hayatlarına devam etmektedir.

Kuranda beyinden bahseden tek bir ayet bile yoktur.BU nasıl bir ilahki yarattığı kulların beyni olduğunu bilmiyor ?

merhabaaaa,uzun bir uğraştan sonra üye olabildim,slm kata kuta ,

yorumların üstünden çok zaman geçmiş ama tesadüfen girdiğim bu sitedeki yorumları okuyunca yorumsuz geçemedim umarım ulaşır ve okur hatta cvp yazarsınız,

şimdi cevaba geleyim,arkadaşım,kalplerin mühürlenmesi demek fiziksel anlamda bir oluşum değildir,burada kuranda bahsedilen şu ki;o kafirlerki onlara ne kadar mucize ne kadar peygamber gelirse gelsin ona inanmıycaklardır,ayrıca onların kalbini allah mühürlemiyor,oda şu şekilde,Allahü tealanın ezelden ebede olacak herşeyi bilmesine kader diyoruz,allah zaten onlara irade ve nefis vermiş,ve hürce kulannma izni vermiş,ancak onlar bu iradelerini bu yönde kullanmışlardır,hatta allah onlara çok defa şanslar vererek,elçisine yani peygamber efendimize zulmedenler olmasına rağmen azap göndermekte acele etmemiştir.kafirler netice oalarak hiçbişekilde kabul etmemiş ve üstüne zulme devam etmişlerdir.az öncede dediğim gibi allah zaten bunu bildiği için kuranı kerimde bunlardan bu şekilde bahsetmiştir.çünkü kuran geçmiştende gelecektende haber veren sonsuz bir kitaptır.ayrıca kuran da beyinden bahsedilmiyor demişsin,bunu kelime olarakmı yine fizik kurallarının açıklanması vs. şeklinde mi soruyorsun anlamadım fakat şunu belirteyim kuran "insanın 5 duyusu vardır,beyin şu bölümlerden oluşur diye sofistike bilgiler vermez,bu kitabın içeriği herşeyi kapsar .buna örneğin:kuranın tüm ayetlerinde önce işitmeden sonra görmeden sonra da histen(kalp,beyin gbi)bahsediliyor,bu kelimelerin geçtiği tüm ayetlerde sıralama bu şekildedir.hemen bir iki ayet yazayım sana ;

O, sizin için kulakları, gözleri ve gönülleri inşa edendir; ne az şükrediyorsunuz. (Mü'minun Suresi, 78)

Allah, sizi annelerinizin karnından hiçbir şey bilmezken çıkardı ve umulur ki şükredersiniz diye işitme, görme (duyularını) ve gönüller verdi. (Nahl Suresi, 78)

Yukarıdaki ayetlerde Allah'ın insana bahşettiği birtakım duyulardan bahsedilmektedir. Dikkat edilirse, Kuran'da bu duyulardan hep belli bir sıra ile bahsedilmektedir: Duyma, görme, hissetme ve anlama.

Embriyolog Dr. Keith Moore, Journal of Islamic Medical Association'da yayınlanan bir makalesinde, embriyonun gelişim sürecinde iç kulakların ilk halinin belirmesinden sonra gözün oluşmaya başladığını ifade etmektedir. Hissetme ve anlama merkezi olan beynin ise, kulak ve gözün ardından gelişimine başladığını söylemektedir.ne ilginç değilmi.sana küçücük nacizane bir önerim kuranı oku,ama yavaş yavaş ,peygamber efendimiz onu 3 günden daha az sürede okuyanın onu anlamayacağını belirtmiş.bunlar çok ince nüanslar,tabi yakalayabilirsek,kendine çok iyi bak,umarım okursun,cevabını bekliycem... :))))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana göre inançlıların inandığı hemen hemen her olgu oluşum bilimde de bir karşılık bulur. Daha doğrusu şöyle söylemek gerekir; Her mucizenin bir bilimsel açıklaması vardır. Ben buna inanıyorum. Kimisi bilimsel açıklaması varsa mucize olamaz diyor. Kimisi de Mucizelerin bilimsel açıklanması olmayan şeyler olduğunu düşünüyor. Bilim çağımızda o kadar ilerledi ki hemen hemen herşeye mantıklı bir açıklama getirebiliyor. Ama bazı mümin arkadaşlar bilim bir açıklama getirdiği için bazı şeylere bilimi reddeder gibi konuşuyorlar bilim uyduruyor gibi tavırlarda bulunuyorlar bana göre bu çok yanlış.

Sizden alıntı yaptım bunun nedeni iletinizdeki bazı konulara değinmek istememdi.

birinci husus big bang teorisi kanun aşamasına gelmemiştir. bu da kesin doğrudur denemeyeceği anlamına gelir. Bunu evrim için de söyleyebiliriz. Bilimde kanun olmamış birşeye kesin gözüyle bakılmaz (kesinliğe yakındır). Tabi bu konuda yanlış bilgi sahibiysem doğru bilgi sahibi arkadaşlar lütfen uyarsınlar.

Kuranda biz tatlı ve tuzlu suyu birbirinden ayırdık der. Bilimde biri ters akıntı biri dip akıntı vs. dir olması gayet normaldir der. (böyle basite indirgemiş şekilde ifadeler kullandığım için tepki göstermeyeceğinizi umuyorum). ama bu onun bir mümin inanışına göre kuranda açıklanmış allahın bir mucizesi olmasını engellemez bana göre.

Saygılar.

merhaba shatin,

ayıptır sölemesi ben bugün üye oldumda ,bu siteyide ilk defa geziyorum ve galiba hemen hemen her yoruma bi cevabım olucak :)))

çok güzel bir noktaya değinmişsin ,evet allahın mucizesi olarak yada birtakım şifreler çözülerek bahsedilen şeylerin hemen hemn hepsinin bilimde açıklamsı var doğru,ancak sana şöyle bir şey söyliyim,bundan 1400 küsür sene evvel teknolojinin bilim zerresinin bilinmediği bir zamanda inen bir kitapta bunların bahsedilmesi bir tesadüfmüdür sence,ki buna benzer birçok örnek var ,eğer istersen gönderirim daha sonra,teknoloji ilerledikçe bunlar cevaplanıyor,ortaya çıkyorki kıyamete kadara daha çok çıkıcaktır,bunların o zamanda nerden bilindiği,zaten allahın bunları kuranda belirtmesinden peygamber efendimiz ve onun paylaştığı büyük sahabeler dışında o zamanın insanlarının anlamasına olanak yoktu,işte tamda bu ironi burada siliniyor,şuanda senle yaptığım bu yazışmayı allah biliyor ve yeryüzünde sen ve ben gbi birçok insan bunu srguluyor,allahü teala da bunu bilerek kuranda böyle ayrıntılara yerveriyor (ki bunların verilmesinin çok büyük anlamlarıda var sadece bu konuşmalar ve birilerinin aa bak doğru inandım demesi değil) ki insanlar düşünüp anlayalım diye,kendine çok iyi bak,allaha emanet ol,umarım okursun ve cvp yazarsın ,hoşçakaaaaallll :))))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tonguc

o zaman kafirler neden cehennemde yanacaklar ?

Allah inanmayanların kalplerini mühürlemişse neden sorumlu tutuluyorlar ?

sen böyle temelsiz iddialarda bulunursan böyle çıkmaza düşersin

saygılar

merhaba tarafsız,

sana tonguçun vermediği cevabı izninle ben veriyim,

başa arkadaşlarada yorum yazdım ama soru veya düşünceler hep bu yönden geldiği için geçemiyorum,

şimdi allahın insanların kalplerini mühürlemesi demek allah onların kalbini buna kapattı demek değil,allah kader diye inandığımız ve imanın şartı olarak bildiğimiz,ezelden ebede herşeyi bilmektedir.yada başka bir deyişle sonsuz önce ve sonsuz sonrayı.. zaten allahü teala bu insanların böyle yapacağını biliyor,insan yaratılıyor,yaptığı hiçbirşeye ölüm ve doğum dışında karışmıyor,herşeyi onların kendi iradesine bırakıyor,kader sadece allahın bunları önceden bilmesi demktir,dolayısıyla bunları bildiği için kuranı kerimdede apaçık bi şekilde bunu belirtiyor,ki elçisi peygamber efendimize bilmesine rağmen görevi veriyor,bunlar insanların kendi tercihidir ve unutmamamlıdırki imtihanıdır,onların sınav kağdını bu şekilde dolduruyor,

işte burda belirtilen şey tam olarak budur,kuranı tefsir eden değerli ve en bilgili tefsrciler yada din profesörleride bunu bu şekilde anlatırlar,olay bundan ibarettir,

hoşçakall,diyceksinki biz bu konuyu geçeli yıllar oldu ama napiyim arkadaşım ,tesadüf girdim bu siteye :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.