Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

alın size ibretlik görüntüler

tonquc

Önerilen İletiler

• Cevaplar 76
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

BrainSlapper

eğer bunları 180 derece döndürüp iki üç taneyi yanyana getirirsek Allah lafzı da oluşturabiliriz

yada en basitinden, iki insan poposunu yanyana getirirsek ordanda bir sonuç çıkartabiliriz

yani anlatmak istediğim Allah lafzının çok kolay bir şekil olduğudur

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BrainSlapper

eğer bunları 180 derece döndürüp iki üç taneyi yanyana getirirsek Allah lafzı da oluşturabiliriz

yada en basitinden, iki insan poposunu yanyana getirirsek ordanda bir sonuç çıkartabiliriz

yani anlatmak istediğim Allah lafzının çok kolay bir şekil olduğudur

Sevgili tarafsız,

Benim anlatmaya çalıştığım şey de bu zaten.

4 tane yanyana büyümüş kavak ağacını da Allah lafzı diye yutturmak mümkün.

Başka kültürler, aynı şeyi trident (şeytan yabası) olarak yorumlayabilirler.

Doğadaki herşeyi birşeye benzetmek mümkün.

Bu işin ustası ise, falcılar. Abuk sabuk şekilleri bile birşeye benzetirler.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

balpetegindeallahlafzdz7.jpg

Arıcılıkla uğraşan bir arkadaşımın bu konuyla ilgili cevabı

“Arılar, çok temiz böceklerdir. Temizliğe çok önem verirler. Özellikle kovan içi temizliğine... Kovan içini, kendilerine göre çok temiz tutarlar. Kendilerince yabancı olabilecek hiçbir maddeye tahammül edemezler. Yabancı bir madde varsa bunu, ne yapar eder kovandan dışarıya atarlar. Dışarıya atmaya güçlerinin yetmediği büyük ve ağır nesneleri de mecburen balmumu ile sıvar ve üstünü kaparlar. Kendilerince yabancı olan her türlü maddenin üstünü de balmumu ile sıvar kapatırlar.

Anadolu’nun bazı yörelerinde köylüler arılarını haşlanmış tavuk (!) ile beslerler !!! Tavuğu haşlar, arılar yesin ve bal verimi artsın diye, kovanın içine uygun bir yere koyarlar.

Tabii ki, arılar et ile beslenmezler. Kovan içinde birdenbire ortaya çıkan bu koskoca nesneden hoşlanmazlar. Bal yapmakta harcıyacakları mesailerini, bu tavuğu minicik minicik parçalar kopartmak sureti ile dışarı taşıma işine ayırırlar. Tavuğun, koparabildikleri tüm etlerini kovan dışına taşırlar. Tabii, arıyı ve tavuğu yanyana koyarsanız verilen mesai çok fazla bir mesai olmalıdır. Yapabildikleri temizlik sonunda kovan içinde koca bir tavuk iskeleti kalır. Onu dışarıya taşıyamadıkları için, ürettikleri balmumu ile tamamen sıvar ve kapatırlar. Böylece yabancı maddeden kurtulurlar. Sonra tekrar bal yapma işine dönerler.

Bu arada, tavuğun etlerinin tamamen yok olduğunu ve ortada yalnızca bir iskelet kaldığını gören köylüler, arılarının tavuğu yemiş (!) olmasına çok sevinirler !! Tabii ki, arıların bu tavuğu yediğini düşünürler. Onların safiyane amacı, arıları et ile besleyerek daha güçlü olmalarına katkıda bulunmaktır !!! Bu sayede bal verimi artacaktır !

Arılar tarafından halen doldurulmakta olan bir bal peteğini kovandan al, peteğin üzerine yabancı bir madde ile (yağ, parmak izi, kirli su, vs.) Hasan yaz, Hüseyin yaz, ne yazarsan yaz. Arılar, peteğin üzerinde bulunan bu yabancı maddeyi hemen fark edeceklerdir. Kendilerine ait olmayan, tanımadıkları bu yabancı maddeyi, bir pislik, kirlilik olarak algıladıklarından, ürettikleri balmumu ile sıvar, örterler. Bu faaliyet bittiğinde, bal peteğinin üzerinde yazdığın yazıyı net olarak okuyabilirsin.

Yani, peteğin üzerine, yağa batırılmış bir suluboya fırçası ile yazdığın bir yazı, arıların bu yazının üstünü balmumuyla sıvaması sonucunda net olarak okunabilir bir hale gelir.

Arılar o kadar hassas ve temizdirler ki, bir bal peteğinin insan eli değmiş yerlerini bile balmumu ile sıvar kapatırlar. Biz buna benzer örnekleri arıcılık dersinde çok gördük ve hatta denedik. Petekte bulunan Allah yazısı olayı, açıkça arının istismar edilmesidir. Öyle şey olmaz. ”

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Petekte bulunan Allah yazısı olayı, açıkça arının istismar edilmesidir. Öyle şey olmaz.

Katakuta

sayende arılar hakkında biraz daha bilgi sahibi olduk

Ayrıca dediğin gibi arıların istismar edilerek Allah lafzı ortaya çıkarılabileceği gibi

bunun tesadüf olma ihtimalide vardır

çünkü o kadar basit bir şekildirki, üç beşt çubuğun yanyana gelmesi yeterlidir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın tonguç maneviyatının verdiği imanla birşeyler paylaşmışsın teşekkürler bırak da onların dediği gibi tesadüf olsun tüm bunlar birgün hçbişeyn tesadüf olmadıklarını anlıyacaklardır bu gibi insanlar hep olmuştur peygamber efendimizin yanında yaşamış olanlardan cennetle müjdelenenler olduğu gibi ebu cehil gibileri herzamn varolmuştur.onları kendi halinebırakmak gerkir.çünkü onların da gideceği bir yer var ...sabırlı olun ve asla inancınızı birkaç engel ki hep aynı şahıslar kaybetmeyin saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taş duvar

inananlar inançlarını kaybetmesinler, kimseye inanmayın demiyoruz

bizim hedefimiz taptaze beyinli çocuklar, kafası karışık olanlar, sorgulamak isteyenler ve bir arayış içinde olanlar

onları daha gerçekçi ve bilimsel düşünmeye en önemliside CEHENNEM KORKUSUNDAN uzak düşünmeye teşvik ediyoruz

onlara Allah yoktur yada vardır demiyoruz

bizi öncelikle gerçeğin ne olduğu ilgilendiriyor

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALLAH razı olsun taş duvar..ilginden dolayı...ALLAH(c.c)efendimiz bu kafirlerin kalplerini mühürlemiştir..hiç bir faydası yok ondan başkada kimse bu kafirleri ona inandıramaz bu imkansız bir şey..ben elimden geleni yaptım müslümanlık görevimi yapıyorum yoldan çıkanları hak dine davet ediyorum ama imkansız dedim ya..bukadar mucizeye rağmen inkar ediyor kafirler..ama enin de sonun da doğru olanı anlıcaklar felaketler yaklaşıyor görecekler onlarda neyse kardeşim..ALLAHın selameti üzerinde olsun taş duvar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALLAH razı olsun taş duvar..ilginden dolayı...ALLAH(c.c)efendimiz bu kafirlerin kalplerini mühürlemiştir..hiç bir faydası yok ondan başkada kimse bu kafirleri ona inandıramaz bu imkansız bir şey..ben elimden geleni yaptım müslümanlık görevimi yapıyorum yoldan çıkanları hak dine davet ediyorum ama imkansız dedim ya..bukadar mucizeye rağmen inkar ediyor kafirler..ama enin de sonun da doğru olanı anlıcaklar felaketler yaklaşıyor görecekler onlarda neyse kardeşim..ALLAHın selameti üzerinde olsun taş duvar

Kitab'ın bildirdiğine göre: Allah, hangi topluma mucize göstermişse, o toplumun gösterilen mucizeye rağmen inanmayanlarını genellikle helak etmiştir.
.

Demek ki bizde bu uydurma şekillere inanmadığımız için helak olacağız öylemi?Bu arada tonguç arkadaşım sana belgesel kanallarını izlemeni öneririm.Özellikle hıristiyanlıkta sözü edilen ve zaman zaman mucize diye ortaya atılan stigmata tekniklerinin nasıl basitçe oluşturulduğu hakkında belki bir fikir sahibi olursun.Bende bulutlara bakarken bunları bir sürü şekle benzetebiliyorum.Bundan kolay ne var?Bu toplum helak olacaksa bu tür saçmalıklara inandıkları için helak olacaklar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALLAH(c.c)efendimiz bu kafirlerin kalplerini mühürlemiştir

tonguc

o zaman kafirler neden cehennemde yanacaklar ?

Allah inanmayanların kalplerini mühürlemişse neden sorumlu tutuluyorlar ?

sen böyle temelsiz iddialarda bulunursan böyle çıkmaza düşersin

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tonguc

o zaman kafirler neden cehennemde yanacaklar ?

Allah inanmayanların kalplerini mühürlemişse neden sorumlu tutuluyorlar ?

sen böyle temelsiz iddialarda bulunursan böyle çıkmaza düşersin

saygılar

kafirler ALLAH(c.c)a ve gönderdiği elçilere kuranı kerime ve gönderdiği mucizelere rağmen inanmadıkları için ebediyen cehenneme atılacakları belirtilmiştir kuranı kerimde.. böyle bir ayet kuranda yazıyor açıp okursan daha iyi anlarsın..inanmakla ısrar ettikleri içinde kalpleri mühürlenmiştir ve dönüşü yoktur...yeri bellidir saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın tonguç maneviyatının verdiği imanla birşeyler paylaşmışsın teşekkürler bırak da onların dediği gibi tesadüf olsun tüm bunlar birgün hçbişeyn tesadüf olmadıklarını anlıyacaklardır bu gibi insanlar hep olmuştur peygamber efendimizin yanında yaşamış olanlardan cennetle müjdelenenler olduğu gibi ebu cehil gibileri herzamn varolmuştur.onları kendi halinebırakmak gerkir.çünkü onların da gideceği bir yer var ...sabırlı olun ve asla inancınızı birkaç engel ki hep aynı şahıslar kaybetmeyin saygılar

Ya bir Atasözü vardı: Dinime söven Müslüman olsa...

Ya arkadaşlar... Din, inanç vs... Böyle şeylerle savunulmaz... Bunlara inanmıyorlar diye de kimse dinden çıkmaz... Açıkçası ben böyle şeylerin gerçek olduğuna pek inanmıyorum. Uzun zamandır Photo Shop ile uğraşıyorum ve kendi fotoğraflarımı vampir şeklinde şekillendirebiliyorum mesela... Ama şimdiye kadar kimsenin kanını içmedim... İstediğiniz herhangi bir resmi yollayın, üzerine sizin adınızı anlaşılmayacak şekilde yazayım... Ayrıca Sayın Katakuta'nın dediği mantıklı geldi. Oraya bir yazı yazılıp üzerine arılar bal mumu yapmış olabilir yani... Arılar gerçekten temiz hayvanlar, yuvalarında yabancı varlık bulundurmuyorlar. Bunu biliyordum daha önceden de...

Yani, bakın... İnancı daha gerçekçi şeylerle savunun. Bir iki fotoğrafa inanmıyor diye kimseyi aforoz edemezsiniz...

Hıristiyanların sayfalarını falan açın netten, belki bulursunuz... Haberlerde her zaman çıkıyor mesela. Onlarda bir sürü böyle şekil getiriyorlar. Mesela bir çit vardı. Yandan bakınca gerçekten Hz. Meryem Silüetini oluşturuyordu...

Hatta Türkiye'de de, yılın belli dönemlerinde Atatürk'ün silüetinin oluştuğu bir yayla var. Hatta Asker bile koydular oraya, nöbet tutturuyorlar. Çok meşhur... Atatürk "Kutsal Bir Peygamber" falan mı yani? Sadece bir tesadüf... Çok güzel ve hoş bir tesadüf sadece, o kadar... Yani bu fotoğraflar gerçekse bile (ki ben pek inanmıyorum) hoş birer tesadüf olmalı...

Hiç bir insan bu resimleri görerek Müslüman olmaz. Olacak olsalar Hıristiyan olurlar. Çünkü bu adet onlarda daha çoktur. Sizinkinden kat kat fazlasını koyarlar önünüze. O zaman Hıristiyan mı olacaksınız? Ya da olur musunuz?

Bakın Sayın Aslan34 ne demiş...

gerek yok tüm bunlara hiç gerek yok...

Haklı...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kafirler ALLAH(c.c)a ve gönderdiği elçilere kuranı kerime ve gönderdiği mucizelere rağmen inanmadıkları için ebediyen cehenneme atılacakları belirtilmiştir kuranı kerimde..

tonguc, burada bir çelişki var

"ALLAH(c.c)efendimiz bu kafirlerin kalplerini mühürlemiştir" dedin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tonguc, burada bir çelişki var

"ALLAH(c.c)efendimiz bu kafirlerin kalplerini mühürlemiştir" dedin

Kalplerin mühürlenmesi allahın en büyük yanlışlarından biridir. Bir şeye mühür vurma işlevsiz hale getirmek demektir. Kalbi mühürlü olan/duran insan en fazla bir kaç saniye yaşar. Oysaki milyonlarca kalbi mühürlü/işlevsiz olduğu iddia edilen kafirler hayatlarına devam etmektedir.

Kuranda beyinden bahseden tek bir ayet bile yoktur.BU nasıl bir ilahki yarattığı kulların beyni olduğunu bilmiyor ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taş duvar

inananlar inançlarını kaybetmesinler, kimseye inanmayın demiyoruz

bizim hedefimiz taptaze beyinli çocuklar, kafası karışık olanlar, sorgulamak isteyenler ve bir arayış içinde olanlar

onları daha gerçekçi ve bilimsel düşünmeye en önemliside CEHENNEM KORKUSUNDAN uzak düşünmeye teşvik ediyoruz

onlara Allah yoktur yada vardır demiyoruz

bizi öncelikle gerçeğin ne olduğu ilgilendiriyor

saygılar

Insan olanin cehennemden korkmasina ne gerek varki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kalplerin mühürlenmesi allahın en büyük yanlışlarından biridir. Bir şeye mühür vurma işlevsiz hale getirmek demektir. Kalbi mühürlü olan/duran insan en fazla bir kaç saniye yaşar. Oysaki milyonlarca kalbi mühürlü/işlevsiz olduğu iddia edilen kafirler hayatlarına devam etmektedir.

Kuranda beyinden bahseden tek bir ayet bile yoktur.BU nasıl bir ilahki yarattığı kulların beyni olduğunu bilmiyor ?

bak arkadaş..mühürlü derken işlev yapamaz anlamında demiyorum...sadece hak dine dönemez müslümanlığa kapalıdır artık inandıramaz hiç bir şey kişiyi(kafiri)ALLAHA...diğer türlü denmiyor.. bu kuranı kerimdede yazıyor merak ediyorsan açbi oku derim

kardeş o fotoların hiçbiri montaj falan değil birkere anlıyan insan..gördüğünde ehemen anlar azda olsa o kendini belli eder tamam mı...hadi onları geç elindekine ne demeli sana en yakın mucize elinde avucunun içinde ALLAH lafzı var herkeste vardır bu...budamı fotomontaj:))))bak hadi durmaaa görr

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak arkadaş..mühürlü derken işlev yapamaz anlamında demiyorum...sadece hak dine dönemez müslümanlığa kapalıdır artık inandıramaz hiç bir şey kişiyi(kafiri)ALLAHA...diğer türlü denmiyor.. bu kuranı kerimdede yazıyor merak ediyorsan açbi oku derim

tonguc, hala çelişkiyi devam ettiriyorsun

kalpleri mühürlenmiş bir insan inanca açık değildir demek isteniyor, ve bu etki Allah tarıfından yapılıyor

çelişki ise şurada

Allah kalplerini mühürlediği kişiyi cehennemde cayır cayır yakıyor, bir insanın mümin olması Allah tarafından engellenmişse, o insanın herhangi bir açık kapı bırakılmamış demektir

Dolayısıyla o insanın hiçbir sorumluluğun olmaması gerekiyor

Yani hatalı bir mantık yürütülmüş

kardeş o fotoların hiçbiri montaj falan değil birkere anlıyan insan..gördüğünde ehemen anlar azda olsa o kendini belli eder tamam mı...hadi onları geç elindekine ne demeli sana en yakın mucize elinde avucunun içinde ALLAH lafzı var herkeste vardır bu...budamı fotomontaj:))))bak hadi durmaaa görr

o fotolar foto montaj değil, tesadüfen oluştuğuda belli, tesadüfen oluşan bir sürü şekil vardır

BrainSlapper de sana bir örnek gösterdi

Allah lafzı ise üç dört dik çubuğun bir araya gelmesiyle oluşuyor, bundan daha basit ne olabilirki

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım bu zamana kadar size zaman tanımadımı okadar mucizeler elçiler göndermedimi inanmadınız buna rağmen şimdide inanmıyorsunuz inkar ediyor alay geçip küçümsüyorsuunuz karşılığıda bu olsa gerek mühür...sizin sonunuzu düşünemiyorum zaten of offf allah ıslah etsin sizi

Seni leylek getirdi masalına ilk ne zaman gülümsedin?

Kaf Dağının ardında güzl güzel ülkeler, mutlu mutlu yaşayanlar olduğuna ilişkin masala ilk ne zaman güldün?

Sana peygamberler gönderildiği masalaına ne zamana kadar inanacaksın?

Saygılar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım bu zamana kadar size zaman tanımadımı okadar mucizeler elçiler göndermedimi inanmadınız buna rağmen şimdide inanmıyorsunuz inkar ediyor alay geçip küçümsüyorsuunuz karşılığıda bu olsa gerek mühür

bu forumda dışarıda rastladığınız gibi saf insanlar yok

gördüğün gibi herkes çok iyi fikir yürütüyor,

o yüzden herhangi bir köyde yaşayan, teknolojiden uzak Ayşe nine Mehmet dede mantığı yok burada

foruma böyle genel dini ifadelerle, repliklerle katılacaksan kimseye bir yararın olmayacaktır

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu forumda dışarıda rastladığınız gibi saf insanlar yok

gördüğün gibi herkes çok iyi fikir yürütüyor,

o yüzden herhangi bir köyde yaşayan, teknolojiden uzak Ayşe nine Mehmet dede mantığı yok burada

foruma böyle genel dini ifadelerle, repliklerle katılacaksan kimseye bir yararın olmayacaktır

saygılar

sayın tarafsız allahC.C) ruhları yarattığı zaman sormuştu rabbiniz kim diye birinci

defada hepsi kabul ettiler daha sonraki soruşlarında bazı ruhlar kabul etmediler allah onları direk cehennemine koysaydı ozaman bu duruma itiraz edeceklerdi.kalpleri mühürlü olanlar bunalrdır.FAKAT ALLAHC.Cun burdada kullarına ne kadar adaletli olduğunu görüyoruz.çeşitli entrikalarla bu insanların göğsündeki imanı koparamayacaksınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın tarafsız allahC.C) ruhları yarattığı zaman sormuştu rabbiniz kim diye birinci

defada hepsi kabul ettiler daha sonraki soruşlarında bazı ruhlar kabul etmediler allah onları direk cehennemine koysaydı ozaman bu duruma itiraz edeceklerdi.kalpleri mühürlü olanlar bunalrdır.FAKAT ALLAHC.Cun burdada kullarına ne kadar adaletli olduğunu görüyoruz.çeşitli entrikalarla bu insanların göğsündeki imanı koparamayacaksınız.

Sen şahitsin yani? Gördün? Bu söylediğin şey senin kafana küçüklükten bu yana enjekte edilen birşey değil de, gerçek yani? Şahitsin? :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cunku burdada kullarına ne kadar adaletli olduğunu görüyoruz.çeşitli entrikalarla bu insanların göğsündeki imanı koparamayacaksınız.

Taşduvar, BrainSlapper'in sorularınıda yanıtlamanı bekliyorum ama şunuda belirteyim

Biz gerçeklerle uğraşırız entrikalarla değil

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.