Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Hrant DİNK öldürüldü...

burble

Önerilen İletiler

ALINTI(iLyAdA @ Jan 25 2007, 02:44 AM) Geri Git Bul

Bu çağrıyı yapan arkadaş, kendi yazısında da kullansaydı keşke izanı..

Sevgili 'iLyAdA';

Biraz daha sakin lütfen… Kişiliklerimizi çatıştırmanın hiç gereği olmadığı gibi… Hiç birimize de yararı yok.

Sevgili GeceKuşu, yukarda alıntıda gösterdiğiniz sözcük öncelikle tarafımdan tüketilmemiş,

bu bir karşı koyuş tarzıdır "hepimiz Taner Kışlalıyız" pankartı açılınca herkes kişiliğinden vazgeçip taner kışlılaının bütün kişiliğini mi benimsemiş oluyor.

biraz izan lütfen.

yukarıdaki son cümleye istinaden yazılmıştır...

sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 383
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

'' ben filistinim'' demek sorun yaratmaz bu ülkede, ama '' hepimiz ermeniyiz '' v.b ifadeler '' katil devlet hesap verecek '' türü ifadelerle beraber söylenirse bunda bir sorun var demektir. Kapsamı geniş ifadelerle ve ne olup olmadı tam anlaşılmamış bir durum hakkında kesin hüküm koyucu olmak nefret üretir. Bir kısım aydın geçinenler bu tür olaylarda hemen bozuk plak gibi bu tür sloganlarla heryerde bitiyor. Derin devlet vardır bunun tartışması başka birşeydir. Ne demek katil devlet hesap vericek !!!!!!

Bu karşı şiddeti azaltmaz bilakis azdırır ve yeni nefret tohumları ekilmesine yol açar. Her milli olan ama az ama çok bu tür sloganik ifadelerden kendisine bir pay biçecektir. Sorunu artırmaktan başka birşeye hizmet etmeyen yaklaşımlardan herkes kaçınmalıdır.

Kimse en genel ifadelerle bu ülke ve insanın töhmet altında bırakamaz ve sorunların kaynagı olan düşüncelerle hiç bir sorunu da çözemez, çümkü bizat kendisi bir sorundur.

Herşeyden önce bir insan öldürüldü haksız yere ve insan olarak sadece insan olarak karşı durulabilir, tabiki özdeşleştirici ifadeler yakışıksız degildir , söylenebilir........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu yazıya kendi adıma cevap verme gereği duydum. parmaklarımdan dökülenlerle bilinç altımda olanlar hiç bir zaman çakışmaz, ben eğer bu cinayetin vahşet olduğunu söylüyorsam bilinç altımda da öyle hissediyorumdur... eğer öyle hissetmeseydim bunu da açık yüreklilikle söyleyecek cesarete sahibim... tekrar tekrar söyleniyor ama, neden bizim Türk aydınlarımızın canına kastedildiğinde ermeni halkı ''etnik kimliklerle birlikte tek vücut olduğunu'' göstermedi öyleyse... tek vücut olmak sadece Türklere özgü bir duygu mudur? neden aynı birlik ve beraberliği, kardeşlik gösterisini Asala örgütü bizim aydınlarımızın canına kıydığında da görmedik... böyle tek taraflı tek vücut olunmaz, bunun altında başka şeyler aranır o zaman.

Arkadaşım bize karşı yapıldığında" hepimiz Türküz" dememeleri aslında onların ırkçı olduğunu kanıtlamıyor mu acaba?Üstelik ermeni sorunu ile ilgili bir tartışma açılırsa -ki bir kaç başlık açıldı -bu olayla ilgili görüşlerimi belirtmiştim açılırsa gene çekinmeden söylerim söyleyeceklerimi ama bu ayrı bir konu bana göre.Ve Hrant Dink in her söyleminin doğru olmadığını da yazımda belirttim zaten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili gelincik size birşey sormak istiyorum diyorsunuz ki hrant dink fikir adamıydı tamam buna katılıyorum diyorsunuzki verilen tepkiler yerindeydi ama ben buna katılmıyorum diyeceksiniz ki neden ? Bizim kaç tane diplomatımız ateşemiz ermenilerce katledildi biliyormusunuz..? ve bunların sonucunda ermenistan'ın bunları ufacıkta olsa kınadığını duydunuz mu ? kocaman bir HAYIR.. ve şimdi bana gelmiş diyorsunuzki tepkiniz yerinde değil kusura bakmayın ama bence tepkimiz az bile bence hrant dink'in cenaze törenindeki tepkiye karşılık çok daha büyük bir tepki vermeliydik.

Diyorsunuzki karnındaki çocuğuyla birlikte duvara çivilenen,hunharca katledilen atalarımıza,vatan evlatlarımıza karşı biz susalım barış elçisi olalım öylemi siz hangi bakış açısından bakıyorsunuz neye barış elçiliği yapıyorsunuz açıkça anlamadım aslında anladımda anlamak istemiyorum ben geçmişte yapılanları unutmadım ve neye ve kime barışla yaklaşacağımı çok iyi biliyorum sevgili gelincik

Saygılar,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cenazeye katılanlar "Hepimiz Hrant'ız Hepimiz Ermeniyiz!" diye pankart taşıdılar.

bkz: Üzeyir Garih ve İshak Alaton cinayetleri..

kimler öldürdü?

birini ne idüğü belirsiz bir tinerci

peki nerde?

gecenin bir yarısı mezarlıkta..

diğeri ise kendi gizli servisi krallar gibi bi operasyon ile öldürüp ülkede ekonomik dengeye müdahele etmeye çalıştı..

bu arada Hrant Dink i öldüren ve öldürtenleri Milliyetçi Duygu ile milli menfaatleri korumak için öldürdü denmesin lütfen!!

ve kimse bu cinayet için türklüğü karaladı hak etti demesin kendinizi kandırıyosunuz..

siyaset akıl oyunları ile yapılır..

bugüne kadar milli menfaatlere laf söyleyenler neden ortada o zaman?

peki neden bir soruşturma yapılmadı bugüne kadar..

milliyetçiliği bahane etmesinler..

etmeyin..

bunu yapanlar ve yaptıranlar milliyetçilik ile uzaktan yakından ilgisi olmayan milli duyguları olmayan insanlardır..

Türklere yönelik, başta ASALA olmak üzere Ermeni terör örgütlerinin saldırıları, 1973 yılında başladı ve aralarında diplomatlar, güvenlik görevlileri ve işadamlarının da bulunduğu 41 Türk vatandaşı katledildi. Bir Türk diplomatının yetişmesi kolay mı? Büyük emeklerle yetiştirdiğimiz diplomatlarımızı gözünü kırpmadan kimin dedeleri öldürdü dersiniz?... İşte bizim şehitlerimiz, işte Türkiye'nin şehitleri... Ruhları Şad Olsun...

Yüzlerini başka yöne çevirip, kendi şehitlerini gormeyenlere …

“Hepmimiz Hirantiz hepimiz ermeniyiz” slogani atanlar, bu yaziyi okuduktan sonra da “hepiniz birer TURK olurmusunuz? “

BUYRUN SİZ ERMENİ OLMAYA DEVAM EDİN VE NE OLUR ÖYLE DE KALIN...

:clover::clover::clover:

Biz ermeni değiliz diyenler hepimiz ırkçı olduk arkadaşlar, faşist olduk, cani olduk vay be dedim bir an biz neymişiz...

Daha önceki iletimde de söyledim insanların ölmesi kimseyi mutlu etmez ama ben dünyanın en çok yalnız bırakılmış, herbir yanından bir lokma koparılmaya çalışılan milletinin evladıyım... Türk'üm, bunu söylediğimde ırkçı mı oluyorum buna itiraz edenler kendilerini ne olarak tanımlıyorlar? Ermenistanda Hrant Dink cinayetini kınamak için sokaklara dökülenler "katil Türkler, 1.500.000+1, soykırım devam ediyor" gibi pankartlar taşıdılar... ama ırkçı olan biz olduk. Sevgili gelincik kınamaların ardında bile bilinç altında başka birşey var demişsiniz bu gerçekten çok üzücü... Biz Ermeni değiliz dediğimiz içinmi inanmıyorsunuz bir insanın katledilmesinden duyduğumuz üzüntüye... Gerçekten anlamak zor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover::clover::clover:

Biz ermeni değiliz diyenler hepimiz ırkçı olduk arkadaşlar, faşist olduk, cani olduk vay be dedim bir an biz neymişiz...

Daha önceki iletimde de söyledim insanların ölmesi kimseyi mutlu etmez ama ben dünyanın en çok yalnız bırakılmış, herbir yanından bir lokma koparılmaya çalışılan milletinin evladıyım... Türk'üm, bunu söylediğimde ırkçı mı oluyorum buna itiraz edenler kendilerini ne olarak tanımlıyorlar? Ermenistanda Hrant Dink cinayetini kınamak için sokaklara dökülenler "katil Türkler, 1.500.000+1, soykırım devam ediyor" gibi pankartlar taşıdılar... ama ırkçı olan biz olduk. Sevgili gelincik kınamaların ardında bile bilinç altında başka birşey var demişsiniz bu gerçekten çok üzücü... Biz Ermeni değiliz dediğimiz içinmi inanmıyorsunuz bir insanın katledilmesinden duyduğumuz üzüntüye... Gerçekten anlamak zor...

önce arkadaşımıza bir cevap vereyim. gösterirmisin şimdi kim "bunu demiyenler faşisttir, ırkçıdır" vs yazmış. kim şimdi size ırkçısınız faşistsiniz dedi ? böyle bir şey söyliyen var mı ? yok ? yada varsa buyrun gösterin. eğer yoksa, neden bahsediyorsunuz. Önce başkaları adına kendinize ithamda bulunup sonra cevap veriyorsunuz galiba.

sadece siz değil başka arkadaşlarda. "vay efendim ırkçı ilan edildik, faşist ilan edildik" diyor. allah aşkına bunu siz söylüyorsunuz yani şu an kendinize sizin dışınızda burada faşist vs diyen yok.

gerçekten merak ediyorum bu nasıl bir tarz böyle.

siz neredesiniz bize ne ermenistanda ne slogan attıklarından. biz öldürülen kendi vatandaşımızdan bahsediyoruz.

Bir ermeni asıllı türk vatandaşı katledilmiş. burada insanların bahsettikleri konular ermeniler ermenistanda şöyle slogan atmış şu ülkede şöyle yapmışlar. bize ne? biz dışarıda başkalarının ne yaptığına mı endeksliyiz.

aslında sizlersiniz şu anda itham yapan. O pankartı açan ve arkasında yürüyen insanlar sanki kendilerini ermeni gibi görüyorlar. Gerçekten merak ediyorum orada anlatılanı anlamak mı istemiyorsunuz ? çok örnekledim

Bu ülkede Filistinde yapılanları protesto etmek için, "HEPİMİZ FİLİSTİNLİYİZ" pankartı açılınca Filistinli mi olduk.

HEPİMİZ IRAKLIYIZ , pankartı açılınca ıraklı mı olduk.

yada amerikada zenciler ırkçılar tarafından katledilince HEPİMİZ ZENCİYİZ pankartıyla yürüyen beyaz amerikalılar zenci mi oldu bir günde.

O pankartın arkasında yürüyenlerde en az sizin kadar türktürler. Siz o pankartla anlatılmak isteyeni artık bukadar açıklamaya rağmen anladığım kadarıyla anlamak istemiyorsunuz. yada anlamamak işinize geliyor.

Armanın yazdıklarına gelince.

şu nedir arkadaşlar "o olayı protesto edenler, ASALA diplomatlarımızı şehit ettiğinde neredeydi?"

bu sorunun amacı nedir. Yani bu ülkede diplomatlarımızın şehit edilmesine tepki gösterilmemiş midir ?

yada o insanlara göre diplomatlarımız şehit değilmidir anlatılmak istenen bu mu yani ?

nerede bir hayvan hakları için eylem düzenlense mutlaka ortaya bir tane "siz hayvanların haklarını savunuyonuzda. insanların haklarını niye savunmuyonuz" adamı çıkıverir, ve sanki bunu söyleyen adamın ömrü insanların hakları için mücadelede geçmektedir. Ve klasiktir bu ülkede bir şeyi protesto edince şu söylenir "şehit cenazelerine niye gelmiyonuz" sanırsınızki bunu söyleyenlerin ömrü şehit cenazelerinde geçmektedir. Ve sanki böyl kurallar vardır "aa sen hrant dınkin cenazesinemi katıldım . o zaman kesin şehit cenazesine gitmiyorsundur"

HONEST arkadaş sana bir şey sorucam. Hrant Dınk ermensitan vatandaşı mıydı. yoksa Türkiye vatandaşı mı ? bize ne ermenistanın ne tepki verdiğinden. allah aşkına sen neyin kavgasını veriyorsun. Burada katledilen senin ülkenin vatandaşıdır. senin ülkenin gazetecisidir. Türkiyede doğmuş türkiyede büyümüş ve türkiye cumhuriyeti vatandaşı bir insanın katlinden bahsediyoruz. Ve sen bize, ermenistanın öldürülen türklere tepki vermediğinden bahsediyorsun.

nasıl bir mantıktır ya. Hrant Dınk in katledilmesine türk halkının verdiği tepkiyle, asalanın katlettiği diplomatlarımıza ermenistanın tepki vermediğini kıyaslamak. Tekrar söylüyorum Hrant Dınk ermenistan vatandaşı mı. Nasıl bir vatanseverlik anlamadım seninkisi.

Benim vatanseverlik anlayışıma göre. kimliğinde TC yazan herkes bu vatanın evladıdır. ve etnik kökeni ne olursa olsun tüm diğer vatandaşlar kadar bu ülkenin parçasıdır.

TC Anayasası:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk'tür"

ve demişsinki cenazeye Leyla Zana katılmış, o p k k lıdır. vs 100,000 insan katılmış. her siyasi görüşten, en sağdakinden en soldakine. hristiyanından müslümanına kadar. Ama sana göre haa Leyla Zana da katılmış o halde p k k lı dimi oraya katılanlar.

muhakkak olandırki. o pankartta o yürüyüşte. Türk halkının ne kadar duyarlı olduğunu. Irkçı katillerin ekmeye çalıştığı düşmanlık tohumuna karşı, nasıl bütünlükte bir davranış sergilediğini göstermiştir.

ancak malesef yine birileri, klavye başında kendini onlardan daha fazla türk hissetmiştir.

bir şey söyliyecem. tanrı aşkına şu bilgisayarların başından biraz kalkıp. dışarı falan çıkın. insanlar sizin gözünüzle bakmıyor ve herkes anlatılmak istenenin ne olduğunu anlıyor.

O pankartın arkasında hiçbir rahatsızlık duymadan, ve tam kimliğimde yürüdüm. ve şimdi sizlere göre eğer bir günde ermeni olduysam. ve kendinizi klavyenizin başında benden daha fazla türk hissediyorsanız, emin olabilirsiniz milli hassasiyet ve duygularda üç slogan atıp klavye milliyetçisi kesilmediğime. ve milli hassasiyetlerimin bir olaya bakıp sırf " ben cici bir insanım, ve ben daha vatanseverim" i anlatmak için karşımdakine saldırmadığımıda görebilirsiniz.

100 binlerce türk yürüdü o pankartın arkasında. ve en azından onlar katledilen bir ülke evladına, katledilen bir vatandaşlarına arkasında kilometrelerce yürüyecek, sahip çıkacak kadar vatanseverdi. klavye başında iki fw mail okuyup. birilerini ermeni veya hain ilan edenlerden değildi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şanım TÜRK soyumTÜRKüz Hepimiz, ermeniyiz Diyenlere Duyurulur HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ BİR ERMENİ ÖLDÜ ON BİNLER YÜRÜDÜ HER YIL ON BİNLERCE ŞEHİT VERİYORUZ HANGİNİZ YÜRÜDÜNÜZ ?

35 000 mehmetçik öldü hangi biriniz sokaga döküldü

arkadaşlar bu bana daha yaşı 14 olan bir kardeşimden geldi başkalarına bunu duyurmak istedi ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öldürülen bir türkiye cumhuriyeti vatandaşıydı. anladın mı?

kanımca önce vatanseverliğin tanımını. ve Atatürk Milliyetçiliğinin ne olduğunu bir daha oku. Hran Dınk in fikirlerine katılmam. Ama gözümde senin kadar türktür, ve senin kadar bu ülkenin evladıdır. Çünkü kimliğinde TC yazmaktadır.

ben Asker şehit edilincede proteste ederim. Hırant Dınk öldürülüncede.

bunun nesi rahatsız ediyor seni.

iki slogan yazan. forumda iki copy paste yapan. bizden fazla vatansever kesildi be.

ne yaptın sen, benden fazlamı askerlik yaptın, bütün günlerin şehit cenazelerinde mi geçiyor. Yoksa Taptuk Emre'Nin dergahına beş yıl odunmu taşıdın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..

Sevgili CYRANO; :clover::clover::clover:

Size ne demeli, şu anda gerçekten bilemiyorum.

Son günlerde vakitsizlikten foruma pek giremiyorum, girsem bile sadece okumaya vakit bulabiliyorum.

Ama sizin bu yazılarınızı okudukça gerçekten sizinle gurur duyuyorum ve sadece bunu diğer arkadaşlarda vurgulayabilmek amacıyla dayamayıp bu iletiyi göndermek zorunda kaldım.

Çok teşekkürler sevgili CYRANO, gerçektende çok teşekkürler.

Gerçekleri, insan kayırmadan, bu bendendir, şu şundandır demeden, karşı tepkilerden korkmadan dile getiren nadir kişilerdensiniz.

Sevgili arkadaşlar,

Bu CYRANO'nuzun kıymetini bilin.

Herkez onun kadar objectif olup vede birilerine batar diye çekinmeden bu kadar fedakarlık yapmaz.

Onun sözlerini dikkatli okursanız, birşeyler öğrenir ve zararlı çıkmazsınız.

Özellikle bu topicte yazdıklarını lütfen daha dikkatli okuyunuz.

Benden söylemesi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazı arkadaşlar için önemli olan kimlikteki T.C ibaresi,vatanseverlik o kimlikte T.C yazsın isterse adam azılı sapık olsun mantığıyla ölçülüyor bu arkadaşlar için heralde..

Bence o mitinge katılanların bir çoğu ermeniydi ve doğaldı cenazelerini aldılar ve kendi geleneklerine göre merasimini yapıp defnettiler ama birde geri kalan bir grup vardı onlarda Türkiyeyi kaosa sürüklemek isteyen art düşünce besleyen kişilerdi(kendi fikrim) Türk kanı zehirli bir kandır diyen bu vatandaşı sırf T.C kimliği taşıyor diye savunmam tamamen mantık kurallarına sığmayan bir davranış olur her Türk vatandaşı gibi

Saddamın cenazesinde tek bir şii varmıydı veya ahmet kaya'nın cenazesinde milliyetçi düşünceli biri varmıydı nasıl bir mantık bu pkk'lıların oraya katılmasını normal bir davranış görüyor onuda anlamadım..

Kayda değer bilgiler gördüğümüzde okumasınıda biliriz bunun için uyarılmaya ihtiyacımız yok her söylenen gerçek değildir gerçekler o veya bu söyledi diye gerçek olmaz arkadaşlar

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili gelincik size birşey sormak istiyorum diyorsunuz ki hrant dink fikir adamıydı tamam buna katılıyorum diyorsunuzki verilen tepkiler yerindeydi ama ben buna katılmıyorum diyeceksiniz ki neden ? Bizim kaç tane diplomatımız ateşemiz ermenilerce katledildi biliyormusunuz..? ve bunların sonucunda ermenistan'ın bunları ufacıkta olsa kınadığını duydunuz mu ? kocaman bir HAYIR.. ve şimdi bana gelmiş diyorsunuzki tepkiniz yerinde değil kusura bakmayın ama bence tepkimiz az bile bence hrant dink'in cenaze törenindeki tepkiye karşılık çok daha büyük bir tepki vermeliydik.

Diyorsunuzki karnındaki çocuğuyla birlikte duvara çivilenen,hunharca katledilen atalarımıza,vatan evlatlarımıza karşı biz susalım barış elçisi olalım öylemi siz hangi bakış açısından bakıyorsunuz neye barış elçiliği yapıyorsunuz açıkça anlamadım aslında anladımda anlamak istemiyorum ben geçmişte yapılanları unutmadım ve neye ve kime barışla yaklaşacağımı çok iyi biliyorum sevgili gelincik

Saygılar,

Öncelikle şunu söylemekte yarar görüyorum kimse kimseyi ırkçı ,faşist diye suçlamadı bu bir,

Aksine bizim insanlarımız öldüğünde bizim verdiğimiz aynı tepkiyi gösteremeyen azınlık ,asli vatandaşlar ile dış ülkeler kendilerini açıkça belli etmiş oldular ve gerçekten aslında kimlerin ırkçı ve faşist olduğunu göstermiş oldular.

Burada ki "hepimiz ermeniyiz" sözünün mecazi anlamda olduğu ortada iken öyle ama onlarda bir sürü insanımız ölürken hiç tepki vermediler demek aslında iyi olmuş şerefsize demekle eş anlamlıdır hiç kimse kusura bakmasın bu da iki,

Ermeniler zaten hayatlarında alabildikleri en büyük cezayı bu ülkenin asli unsuru iken azınlık statüsüne indirilmekle zaten almışlardır ve bana göre de asıl ağırlarına giden budur.

Bu konuda yine Hrant Dink bir gazeteye vermiş olduğu röportaj da şöyle demekteydi:(ASLINDA YAPMIŞ OLDUKLARI HATALARINI DA KABUL EDEREK)

-Kürtler aslında bizim zamanımında düştüğümüz oyunlara geliyorlar emperyalistler bizi kullandılar ve işleri bittiğinde bizi Türklerle başbaşa bıraktılar.Şimdi aynı hatayı kürtler yapıyor bu oyunlara gelmesinler.

Bu söylediğinin sanırım herhangi bir yoruma ihtiyacı yoktur.

İlk iletimde söylediğim şeyi yine tekrarlamak istiyorum KÖTÜLÜĞÜ ADALETLE İYİLİĞİ İYİLİKLE KARŞILAMAK GEREKİR.Eğer bunu beceremiyorsak bizim insanlarımız öldüğünde aynı tepkiyi vermediler dediğimiz insanlardan hiç bir farkımız kalmaz.

İki ayaklı adına insan denilen biyolojik varlık insani değerleri ölçüsünde anlamlıdır ve bu insani değerler kişilerin ırkına ,inancına,milliyetine ve rengine göre değişmemelidir bu da üç.

Saygılar sunuyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1.  

önce arkadaşımıza bir cevap vereyim. gösterirmisin şimdi kim "bunu demiyenler faşisttir, ırkçıdır" vs yazmış. kim şimdi size ırkçısınız faşistsiniz dedi ? böyle bir şey söyliyen var mı ? yok ? yada varsa buyrun gösterin. eğer yoksa, neden bahsediyorsunuz. Önce başkaları adına kendinize ithamda bulunup sonra cevap veriyorsunuz galiba.

sadece siz değil başka arkadaşlarda. "vay efendim ırkçı ilan edildik, faşist ilan edildik" diyor. allah aşkına bunu siz söylüyorsunuz yani şu an kendinize sizin dışınızda burada faşist vs diyen yok.

siz neredesiniz bize ne ermenistanda ne slogan attıklarından. biz öldürülen kendi vatandaşımızdan bahsediyoruz.

Bir ermeni asıllı türk vatandaşı katledilmiş. burada insanların bahsettikleri konular ermeniler ermenistanda şöyle slogan atmış şu ülkede şöyle yapmışlar. bize ne? biz dışarıda başkalarının ne yaptığına mı endeksliyiz.

aslında sizlersiniz şu anda itham yapan. O pankartı açan ve arkasında yürüyen insanlar sanki kendilerini ermeni gibi görüyorlar. Gerçekten merak ediyorum orada anlatılanı anlamak mı istemiyorsunuz ? çok örnekledim

Bu ülkede Filistinde yapılanları protesto etmek için, "HEPİMİZ FİLİSTİNLİYİZ" pankartı açılınca Filistinli mi olduk.

HEPİMİZ IRAKLIYIZ , pankartı açılınca ıraklı mı olduk.

önce bana cevap ver sıra diğerlerinede gelir bu nasıl bir üslup...

siz sokakta hepimiz ermeniyiz pankartıyla gezdiniz diye size ermeni oldunuz diyende olmadı

neden geriliyorsunuz

bende Türk vatandaşıyım, üstelik aslımda Türk

eee şimdi siz buna da gerilirsiniz aslı Ermeni olunca ne oluyor diye?

hiç bir şey olmuyor...

itham yapmadık, siz böyle yorumladınız, biz sadece (en azından ben) o pankartı taşımama hakkımı kullanıyorum, taşıyanlarında doğru yaptığını düşünmüyorum... bunu söylemeye hakkım olduğunu düşünüyorum...

size kim ermeni oldunuz dedi gösterirmisiniz?

orada anlatılanı gayet iyi anlıyorum sayın Cyrano isterseniz açayım... Sadece Ermeni olduğu için öldürüldüyse, bizde Ermeniyiz, Hrant olduğu için öldürüldüyse bizde Hrant'ız... anlamışım değilmi? bende diyorum ki, Ermeni olduğu için öldürüldüyse öldürene lanet olsun, Hrant olduğu için öldürüldüysede lanet olsun... her kim bir başkasını kimliğinden ötürü öldürüyorsa onlarda kahrolsun... ama asıl biz anlatamıyoruz sanıyorum Ermeni değiliz dediğimiz için eleştiriliyoruz, ırkçılık yapmakla suçlanıyoruz. Irkçı=faşist

bunu belki siz ima etmediniz ama bazı arkadaşlar altında başka mana aradılar...

siz o pankartı taşıma hakkına sahipseniz, bende taşımama hakkına sahibim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1.  

önce bana cevap ver sıra diğerlerinede gelir bu nasıl bir üslup...

siz sokakta hepimiz ermeniyiz pankartıyla gezdiniz diye size ermeni oldunuz diyende olmadı

neden geriliyorsunuz

bende Türk vatandaşıyım, üstelik aslımda Türk

eee şimdi siz buna da gerilirsiniz aslı Ermeni olunca ne oluyor diye?

hiç bir şey olmuyor...

itham yapmadık, siz böyle yorumladınız, biz sadece (en azından ben) o pankartı taşımama hakkımı kullanıyorum, taşıyanlarında doğru yaptığını düşünmüyorum... bunu söylemeye hakkım olduğunu düşünüyorum...

size kim ermeni oldunuz dedi gösterirmisiniz?

orada anlatılanı gayet iyi anlıyorum sayın Cyrano isterseniz açayım... Sadece Ermeni olduğu için öldürüldüyse, bizde Ermeniyiz, Hrant olduğu için öldürüldüyse bizde Hrant'ız... anlamışım değilmi? bende diyorum ki, Ermeni olduğu için öldürüldüyse öldürene lanet olsun, Hrant olduğu için öldürüldüysede lanet olsun... her kim bir başkasını kimliğinden ötürü öldürüyorsa onlarda kahrolsun... ama asıl biz anlatamıyoruz sanıyorum Ermeni değiliz dediğimiz için eleştiriliyoruz, ırkçılık yapmakla suçlanıyoruz. Irkçı=faşist

bunu belki siz ima etmediniz ama bazı arkadaşlar altında başka mana aradılar...

siz o pankartı taşıma hakkına sahipseniz, bende taşımama hakkına sahibim.

sanırım siz topicte sadece kendi yazdıklarınızı okuyorsunuz.

Hepimiz ermeniymişiz..? Nedir bu kardeşim burası Türkiye bu sloganı atan ya gerçekten ermenidir yada çok şeyin bilincine varmamış bir şahsiyettir.Kusura bakmasınlar ama bu vatanın büyütüp beslettiği kişi bu vatana ihanet ediyorsa arkasından böyle sevgi gösterisinde bulunmak abes bir olaydır yapanıda şiddetle kınıyorum böyle yaparak esamesi bile okunmayacak bu adamı kahraman ilan ettiler hergün onlarca vatan evladı ölüyor

Bizler Türk'üz Türklüğe hakaret ettiği söylenilen birinin ardından Hepimiz Ermeniyiz diye slogan atıp pankart açmak bana göre kimliğine vatanına ihanettir

[/quote

Hrant Dink'in cenazesinde biz Ermeniyiz diye slogan atanlar yumruk sallayanlar Gaziosmanpasada Ümraniyede Okmeydaninda devlete saldiranlardan gayri kimselr degillerdir yani sehit edilen her Türk evladinin kani ellerine bulasmis olanlardir.

BUYRUN SİZ ERMENİ OLMAYA DEVAM EDİN VE NE OLUR ÖYLE DE KALIN...

birileri bu yaklaşımları eleştirdikçe siz "ben ermeni değilim diyene neden saygı göstermiyorsunuz" diyorsunuz. bu topicte kimse kimseyi ne ırkçılıkla ne faşistlikle suçladı. ima dahi edilmedi. sizin böyle yorumladığınız bir ileti bir cümle varsa gösterirseniz sevinirim.

ve yine kimse öyle bir şey söylemedi diyorsunuz. ancak bu topicte hepimiz ermeniyiz pankartının arkasında yürüyenler, "vatan haini, şehitlerin kanı ellerine bulaşmış kişiler, ermeni, " ilan edildi değil mi.

size neden o pankartı taşımadınız diyen oldumu?

sanırım sizde bu ibareleri okumamışsınız. ama benim henüz okuduğum hiçbir iletide görmediğim şekilde, birilerinin türküm diyenlere faşist ırkçı dendiğini görmüşsünüz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkez sonradan Müslüman olabilir ama hiç kimse sonradan Türk olamaz....

hiç şaşırmıyorum bu yaklaşıma.

19,yy da bu topraklara yüzbinlerce çerkes ve çeçen göç etmiştir. ve birinci dünya harbindede, kurtuluş savaşındada, osmanlı rus savaşındada, balkan harbindede. bu gün hala türk ulusunun büyük kahramanları olarka anılan kimseleri yetiştirmişlerdir.

makedonya kahramanı enver paşayı yetiştirmişlerdir.

osmanlı yurdu işgal tehlikesiyle karşı karşıya kalınca. tüm kıtada kelle koltukta mücadele eden teşkilatı mahsusanın kurucularını ve fedailerini yetiştirmişlerdir. kuşçubaşı eşrefleri, yakup cemilleri, ismail canbulad ları, ömer naci leri yetiştirmişlerdir.

Atatürk'ün en yakın silah arkadaşlarını yetiştirmişlerdir. refet beleleri, rauf paşaları, ayıcı kazımları yetiştirmişlerdir.

ve onlar türk değildir dimi sana göre. ne yazıkki onların aziz hatırasına vatanları için bir dakika düşünmeden canlarını veren bu kahramanların büyük gayretleri ve fedakarlıkları sayesinde bu gün türk sancağı altında yaşıyanlar bu türk laflar ederler.

Lafa ve imaja gelince Atatürk'e methiyeler düzüp onun yolundan gittiğini söyleyip, sonra onun fikirlerinin tam zıttı olarak kafatası milliyetçiliği yapmanızıda yadırgamıyorum.

şaşırmıyorum

"lazlar, pomaklar, arnavutlar, lezgiler, çerkesler, çeçenler, türklerin savaşması gereken iç düşmanlarıdır" diyen Nihal Atsız'dır ya fikir babası bazılarının.

oysa Atatürk anayasaya

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes türk'tür" maddesini koymuştur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte hala takıldığınız nokta hepinizin. benim için bir ermeni öldürülmedi bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı öldürüldü.

fikirlerine katılmadığım, yanlış bulduğum bir kişi öldürüldü.

ve hala ermenistan şöyle yaptı fransa böyle yaptıdan bahsediyorsunuz.

ya bize ne. katledilen bizim vatandaşımız değil mi. eğer etnik kimliği farklı olduğu için o öldürülen bir tc vatandaşı değilde ermeni oluyorsa orada duralım arkadaşım. bunun adını koyalım o zaman.

301 hakkında yaptığın yoruma ise insaf diyorum. Arkadaşım bu ülkenin başbakanı da 301 den ceza alıp yatmadımı.

şimdide 301 i mi savunuyorsun ve 301 değiştirilsin diyenelre çakal mı diyorsun.

bir yandan sırf şiir okudu diye Tayyip Erdoğan hapis yattı bu nasıl demokrasi deyip. Bir yandanda 301 değiştirilsin diyenlere "çakal" demek. nasıl bir mantık açıklar mısın.

Yada Tayyip Erdoğan sana göre Türklüğe hakaret mi etmiştir. mademki 301 i savunuyorsun. dün AKP değilmiydi 301 değiştirilsin diyen. şimdi "çakal" mı oldu bunu söyleyenler. bu mu senin demokrasi anlayışın

koy adını o zaman, 301 ii savunuyorsan Tayyip Erdoğanda Türk düşmanıdır sana göre. ben yatmadım ya 301 den hapis o yattı.

bazen sizleri anlamak gerçekten mümkün değil. Tayyip Erdoğan 301 den hapis yatınca. bu yasanın değiştirlmesi için bağıranlar şimdi 301 savunucusu mu oldu ??

301 değiştirilsin diyenler "çakal" sa sana göre. savunduğun partiyi de "çakal" yaptın demektir.

ve 301 i savunuyorsan Tayyip Erdoğanda Türk düşmanıdır sana göre, ben yatmadım ya 301 den o yattı türklüğe hakaret ettiği gerekçesiyle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yapma cyrnao.. Bari bana mantık oyunu yapma :) Hafızamız o kadar da kötü değildir.. Erdoğan TÜRK düşmanlığı yapmaktan mı hapse atıldı !! :) 301 in kaldırılmasını isteyip duranlar başta Akp lilermidir yoksa ermeni katliamı masalına sinsice destek veren Orjanlar Eliflermidir ? Ve hep merak ediyorum neden yazdıklarıma somut karşılıklar veremezken minderi değiştirme gayreti içerisindesin ..! Konu Hrant Dink bile değil aslında konu Hrant Dinkin öldürülmesinin üzerinden prim yapmaya çalışanlar ki sen nedense bunu görmek istemez bir havadasın ? Sorulara cevap alamıyorum.. Hiç değilse neden Hrantın vasiyetine uyulmadı ? Neden sloganlar atıldı ? Neden hepimiz ermeniyiz olduk da hepimiz insanız olamadık ? :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazı arkadaşlar takılmış hrant dink Türk vatandaşıydı verilen tepkide Türk olduğu için normaldi.

Ozaman sorarım o arkadaşlara abdullah öcalan öldüğü zaman elinize bir pankart alır hepimiz pkk'lıyız diye yürürsünüz ozaman bu mantıkla benim anladığım mantık bu söylemlerinizden çıkardığım.

Saygılar,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazı arkadaşlar takılmış hrant dink Türk vatandaşıydı verilen tepkide Türk olduğu için normaldi.

Ozaman sorarım o arkadaşlara abdullah öcalan öldüğü zaman elinize bir pankart alır hepimiz pkk'lıyız diye yürürsünüz ozaman bu mantıkla benim anladığım mantık bu söylemlerinizden çıkardığım.

Saygılar,

doğru onun da kafa kağıdında T.C yazıyo ya...

bazen sadece T.C yazması yeterli olmuyor maalesef arkadaşlar, bazılarının kimliğinde de dini İslam yazıyo ama İslam diniyle alakası yok adamın...

Gerçek bir Türk , gerçekten TÜRK gibi davranır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hiç şaşırmıyorum bu yaklaşıma.

19,yy da bu topraklara yüzbinlerce çerkes ve çeçen göç etmiştir. ve birinci dünya harbindede, kurtuluş savaşındada, osmanlı rus savaşındada, balkan harbindede. bu gün hala türk ulusunun büyük kahramanları olarka anılan kimseleri yetiştirmişlerdir.

makedonya kahramanı enver paşayı yetiştirmişlerdir.

osmanlı yurdu işgal tehlikesiyle karşı karşıya kalınca. tüm kıtada kelle koltukta mücadele eden teşkilatı mahsusanın kurucularını ve fedailerini yetiştirmişlerdir. kuşçubaşı eşrefleri, yakup cemilleri, ismail canbulad ları, ömer naci leri yetiştirmişlerdir.

Atatürk'ün en yakın silah arkadaşlarını yetiştirmişlerdir. refet beleleri, rauf paşaları, ayıcı kazımları yetiştirmişlerdir.

ve onlar türk değildir dimi sana göre. ne yazıkki onların aziz hatırasına vatanları için bir dakika düşünmeden canlarını veren bu kahramanların büyük gayretleri ve fedakarlıkları sayesinde bu gün türk sancağı altında yaşıyanlar bu türk laflar ederler.

Lafa ve imaja gelince Atatürk'e methiyeler düzüp onun yolundan gittiğini söyleyip, sonra onun fikirlerinin tam zıttı olarak kafatası milliyetçiliği yapmanızıda yadırgamıyorum.

şaşırmıyorum

"lazlar, pomaklar, arnavutlar, lezgiler, çerkesler, çeçenler, türklerin savaşması gereken iç düşmanlarıdır" diyen Nihal Atsız'dır ya fikir babası bazılarının.

oysa Atatürk anayasaya

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes türk'tür" maddesini koymuştur.

Kafatası Milliyetçiliğini dilinize doladınız tam sürat gidiyorsunuz bakıyorumda...Sonrada kim size ırkçı,faşist,kafatasçı dediki siz kendi kendinize dediniz diyorsunuz...Laf ve imajla Atatürk Milliyetçisi olunsaydı niceleri olurdu zaten...

Herkes Kelime-i Şehadeti getirerek müslüman olabilir fakat Türk olamaz..Hrant Dink'in kimliğinde T.C vatandaşı yazıyor diye Ermeni olduğunu,Türklere karşı kin beslediğini,bu toprakların ekmeğiyle büyümesine rağmen Türk halkını aşağılayan biri nasıl olurda Türk olabilir...Türkiye Hrant Dink'in ölümü ile bir evladını kaybetmemiştir...Nice evlatlarını kaybetti Türkiye...Nice Şehitler verdi....Gazetecisi,polisi,askeri ile... O zaman neden böyle bir başlıklar atılmadı...T.C vatandaşı olup da nice vatan hainleri var...Sırf T.C vatandaşı diye bir vatan hainine aslı Türk olmayana karşı bu düşüncem asla değişmez...Varın siz hala kafatasçı Milliyetçi olarak yargılamaya devam edin ve fazlada şaşırmayın...

Eğer Ermeni diye öldürüyorsa bende ermeniyim....
Ben değilim...Ermeniler benim atalarımı hunharca öldürmüşken,topraklarıma gözünü dikmişken...Bir Ermeni öldürülüyor diye Ermeni olamam...Sadece insan olarak ölümüne üzülebilir Rahmet dileyebilirm....

Eğer Kürt diye öldürüyorsa bende kürdüm....

Ben Kürt değilim...Aslı olmayanın neslide olmaz...Vatanıma,toprağıma,askerime,devletime kurşun sıksınlar sonrada ben bir Kürt öldürülüyor diye Kürt olayım....Sadece insan olarak üzülebilir Rahmet dileyebilirm...

...

...

...

Bir Kürt , Ermeni vs vs. bir Türk öldürüldüğünde ben Türk'üm diyebiliyor mu ? Hayır asla... Neden sıraladığınız maddeler içerisinde bir Sağcı-Milliyetçi diye öldürüldüğünde Sağcı ve Milliyetçiyim diyemiyorsunuz ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar,

Evet sevgili arkadaşım,Apo denilen şahsında kimliğinde Türk yazıyor değilmi?...Ve buda tüm yaptıklarını haklı göstermek için yeterlidir herhalde.

Savunmaya bak yahu adam Türk vatandaşıymış "Ne Mutlu Türküm diyene" demiş Atatürk,Ne Mutlu Türk olana değil işte bu sözün büyüklüğüne ve söylenişte ki içeriğine bir kez daha dikkat çekilsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

HONEST arkadaş sana bir şey sorucam. Hrant Dınk ermensitan vatandaşı mıydı. yoksa Türkiye vatandaşı mı ? bize ne ermenistanın ne tepki verdiğinden. allah aşkına sen neyin kavgasını veriyorsun. Burada katledilen senin ülkenin vatandaşıdır. senin ülkenin gazetecisidir. Türkiyede doğmuş türkiyede büyümüş ve türkiye cumhuriyeti vatandaşı bir insanın katlinden bahsediyoruz. Ve sen bize, ermenistanın öldürülen türklere tepki vermediğinden bahsediyorsun.

TC Anayasası:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk'tür"

O pankartın arkasında hiçbir rahatsızlık duymadan, ve tam kimliğimde yürüdüm. ve şimdi sizlere göre eğer bir günde ermeni olduysam. ve kendinizi klavyenizin başında benden daha fazla türk hissediyorsanız, emin olabilirsiniz milli hassasiyet ve duygularda üç slogan atıp klavye milliyetçisi kesilmediğime. ve milli hassasiyetlerimin bir olaya bakıp sırf " ben cici bir insanım, ve ben daha vatanseverim" i anlatmak için karşımdakine saldırmadığımıda görebilirsiniz.

buyrun gösterelim: sevgili gecekuşu arkadaşımızın 25.01.2007, 04:54 de yazdığı #92 nolu ileti: ''Konuyu ırkçılık temelinde yorumlayarak ele alan değerli arkadaşlar'' bu nasıl bir tarz peki sevgili CYRANO!! neymiş CYRANO demek ki böyle bir ileti varmış ve bizde bir taraflardan uydurmuyormuşuz... demek ki kendimiz söyleyip kendimiz cevap vermiyormuşuz...

biraz önce ki iletimde de belittim bazen sadece T.C yazması yetmiyo maalesef... önemli olan gerçek bir TÜRK gibi davranabilmektir... anayasada ne diyor ''vatandaşlık bağıyla bağlı'' diyor... nüfüs kağıdında T.C yazan herkes Türk'tür demiyor...

sevgili sardunya'nın da dediği gibi sen o pankartı taşıma hakkına ne kadar sahipsen, aynen bende taşımama hakkına o kadar sahibim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilinç altında aslında başka şeyler yatıyor derken bazılarınız tepki gösterdi görüyorum ki hiç yanılmamışım.Bazılarınızın neyi eksik kalmış biliyor musunuz önünüzde bir mehteran bölüğü . :(

Ve arkadaşlar kalemiyle mücadele eden bir adamla eline silah almış bir teröristi nasıl aynı kefeye koydunuz merak ettim doğrusu bu nasıl bir mantıktır anlayamadım çünkü iddaa ettiğiniz gibi ben ve benim gibi düşünen arkadaşların mantığı ile inanın hiç örtüşmüyor.

Sizin cümleleriniz kadar afilli olur mu bilemem ancak ben yaşamıma veda ederken insan kalmayı başarabilmenin ve gerçek bir vatansever olabilmenin verdiği iç huzuru ile gözlerimi kapamak istiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.