Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

kurtler ne ıstıyor

machiavelli

Önerilen İletiler

Ya nerde buğday ya....

Benim bildiğim buğdayın %50 si konyadan geliyo...

Neyse mesele bu değil...

Veda Hutbesini ben de okudum...

İslamı da biliyorum...

Ne diyor müslüman müslümanı öldüremez...

Malını alamaz...

Haramdır...

Doğrudur kürtler hiç adam öldürmediler...

Hiç mezra basmadılar...

Hiç ev okul hastane yağma etmediler....

Doğrudur...

Karakurt kardesim,uyusturucu diyecegine bugday dedi.cok görme,normaldir o bölgeler acaip sicak oldugundan ne dyeceklerini kestiremiyorlar.Günes carpmasi malum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 149
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Uyuşturucu mu Afyonmu Hııı öyLe Bir Şehriniz Vardı Dimi Ewet biLiyorum... Ayrıca Uyuşturucunun %50 si Pakistandan geLir Sizin vatandaşınız kuLLanmasa GetiriLmez heraLde Bunun Faturasını KürtLere DeğiLde KuLLanan ***** GençLerinize Keseceksin.

hee aLman Vatandaşımı Demişsin Hayır Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyım MALESEF

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Irkçılık yapmak istemiyorum.Ama sizin Türk olduğunuza inamıyorum,çünkü Türklüğe aidiyet bilinci sizde yok,en Kürt dostu Türk sosyalisti bile federatif yapıyı tartışmaz(Ha kalkıp bana açıkca Kürtçü olan İsmail Beşikçiyi savunursanız o başka).Turgutlu ilçesi 80lerin başından beri Kürt göçüne maruz kalmaktadır.(Ama çok fazla değil).Ayrıca Rumdan itikadların(dönmelerin)olduğunu benim oralı bir çok değer verdiğim mühendis arkadaşım söylemişti.

Kısacası "Kalimera Komşi":lol:

Ne kadar üzücü bir durum Alpozan,yazdiklarin gercegi yansitiyor,Azerbaycan,Kuzey Kibris,Bati Trakya,Iran ve daha bircok ülke.Özgürlük savasi verenler hernedense baskalarinin özgürlügü söz konusu olunca seslerini keisiyorlar.Örnegin Türkiyede hep özgürlük cigirtkanligi yapanlari gördünmü hic,Karabag Türkleri icin konustuklarini,Kuzey Kibris icin konustuklarini,veya baska yerlerde baski ve esir hayati yasayan Türkler icin mücadele ettiklerini,göremezsin Cünkü Türkiyeyi bölme savasi verenler Ermenistanda yunanistanda iranda egitim gördüler.ve ellerine kalasnikoflar alarak asker avina ciktilar.Sen bakma onlarin özgürlük yalanlarina,nekadar yalan söylediklerini yaptiklari haritayi gördügünde zaten anlarsin.o kadar ilgincki Ermenilerin Türkiyeyle ilgili haritalari ile bizdeki özgürlükcülerin haritalari üstüste konuldugunda ayni oldugunu hayretle görürsün.yani amac özgürlük veya ekonomik filan degil.Amac Türkiyenin bölünmesidir,sen bakma birilerinin aksini söylemesine,

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uyuşturucu mu Afyonmu Hııı öyLe Bir Şehriniz Vardı Dimi Ewet biLiyorum... Ayrıca Uyuşturucunun %50 si Pakistandan geLir Sizin vatandaşınız kuLLanmasa GetiriLmez heraLde Bunun Faturasını KürtLere DeğiLde KuLLanan ***** GençLerinize Keseceksin.

aslinda yazmiycaktimda dayanamadim yine.Avrupa narkotik bürolarinin verdikleri raporlar, PKK nin esrar yani uyusturucu pazarinin cok büyük bölümünü elinde tuttugu ve uyusturucudan elde edilen gelirin silahlanmaya kullanildigni anlatirken sen hala kendi fantazilerini anlatmakla mesgulsün.Yani siz hala beyazi siyah gösterme cabasindasiniz bunlari Türkiyede ve Avrupada kimse yutmuyor artik.Yalanlarinizla Avrupaliyi kendinize acindirdiginiz günler cok geride kaldi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede yaşamak istemiyorsan...

Bu ülke vatandaşıyım derken maalesef diyorsan...

Git kuzeyırakta yaşa...

Kimse mani olmuyor....

Sokun şunu beyinlerinize....

YA SEV YA TERKET

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PoLitika Banane PKK Uyuşturucu Sattı İse Banane Kardeşim Aynı Şeyi Türk MafyaLarıdA Yapıyor. Gerçi Ben Uyuşturucu SatıLmasını DestekLemiyorum Sen KürtLer Satıyo Gibi SöyLemişsin Tepkim Bunadır. istanbULda Çoğu Yerde KaLpazanLık YapıLıyor Ben TürkLer KaLpazan Diye GeneLLiyomuyum Hayır Ozaman Sende GeneLLemiceksin. Ben Barzani ve TaLabani yi DestekLiyorum PKK Hiç Umurumda DeğiL Dedim Ama Kıt Kafan anLamıyor Bunu.

Karakurt Sende Şu söyLeyecekLerimi Beynine İyi YerLeştir

Burası Mezopotamya Sen Kimi Kimin Toprağından Kovuyosun ? geLde Çıkar BakaLım ÇıkartabiLiyorsan. Sevmiyorum Kardeşim Ne Seni Ne Senin Zihniyetini Nede Senin DevLetini. DevLet Kendi İnsanını Vatandaşı Görüyorsa Eğer Kobay oLarak KuLLanmaz. ( ŞEMDİLLİ oLayı ) Doğuya Hizmet Getirdik Diyosun GAPı Gösteriyorsun. Tarihine Bak Ne Kadar Zaman oLmuş GAP oLaLı ÇOOKKK Zaman Önce Dimi Peki Koskoca ToprakLarda 30 yıLdır 1 Projemi Yaptınız Bumudur Hizmet ? Doğu iLe Batı Arasındaki Fark Neden Uçurum ? DevLet Bizi Vatandaşı Gibi Görmediki Biz Onu DevLet Gibi GöreLim. Sözün Özü

YA DEVLET GÖREVİNİ YAP YADA YAPANLARA ENGEL OLMA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PoLitika Banane PKK Uyuşturucu Sattı İse Banane Kardeşim Aynı Şeyi Türk MafyaLarıdA Yapıyor. Gerçi Ben Uyuşturucu SatıLmasını DestekLemiyorum Sen KürtLer Satıyo Gibi SöyLemişsin Tepkim Bunadır. istanbULda Çoğu Yerde KaLpazanLık YapıLıyor Ben TürkLer KaLpazan Diye GeneLLiyomuyum Hayır Ozaman Sende GeneLLemiceksin. Ben Barzani ve TaLabani yi DestekLiyorum PKK Hiç Umurumda DeğiL Dedim Ama Kıt Kafan anLamıyor Bunu.

Karakurt Sende Şu söyLeyecekLerimi Beynine İyi YerLeştir

Burası Mezopotamya Sen Kimi Kimin Toprağından Kovuyosun ? geLde Çıkar BakaLım ÇıkartabiLiyorsan. Sevmiyorum Kardeşim Ne Seni Ne Senin Zihniyetini Nede Senin DevLetini. DevLet Kendi İnsanını Vatandaşı Görüyorsa Eğer Kobay oLarak KuLLanmaz. ( ŞEMDİLLİ oLayı ) Doğuya Hizmet Getirdik Diyosun GAPı Gösteriyorsun. Tarihine Bak Ne Kadar Zaman oLmuş GAP oLaLı ÇOOKKK Zaman Önce Dimi Peki Koskoca ToprakLarda 30 yıLdır 1 Projemi Yaptınız Bumudur Hizmet ? Doğu iLe Batı Arasındaki Fark Neden Uçurum ? DevLet Bizi Vatandaşı Gibi Görmediki Biz Onu DevLet Gibi GöreLim. Sözün Özü

YA DEVLET GÖREVİNİ YAP YADA YAPANLARA ENGEL OLMA

Ve kürt maskeler düşer....

sen bir pkk sempatizanısın....

artık bunu anlamak için alim olmaya gerek yok son yazını okumamız yeterli...

mezopotamyada ki sen yine bilmiyor olacaksın kürt türkler de kürtler kadar eskidir...

çünki aynı zamanda aynı göç yolu üzerinden gelmişlerdir...

hazarın kuzeyi....

ve bu devlet kendini bölmek isteyen son kelle düşünceye kadar görevini yapacaktır...

doğudaki spor tesislerine bak...

türkiyede çok az yerde var bunlar stadlar falan....

gap neden 30 yıldır bitmedi....

sizin yüzünüzden...

bu memleket neden milyarlarca doları mermiye veriyor sizn yüzünüzden...

Şunu da o beynine kaynak makinesiyle mi yazarsın neyle yazarsan yaz.....

BÖLEMEZSİNİZ.......

BÖLDÜRMEYECEĞİZ...........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK Semptizanı DeğiL Barzani Sempatizanıyım Açıkca SöyLedim Bunuda...

Bu MemLeket Neden MiLyarLarca doLarını mermiye Veriyor biLmiyomusun Senin GibiLerin Zihniyeti Yüzünden IrkçıLık Irkını Üstün kıLma ÇabaLarı diğer Irkı Kendi Irkın Yapma ÇabaLarınız Yüzünden ve Şunu Hiç Unutma... AdaLetin Bittiği Yerde Kan Çıkar...

Avatarıma Takmışsın bir Yazındada Avatarıın AnLamı Şu ELimiz koLumuz BağLı ÖzgürLük İstiyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TC ANAYASASI...

BİRİNCİ KISIM

Genel Esaslar

I. Devletin şekli

MADDE 1. – Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

II. Cumhuriyetin nitelikleri

MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Millî marşı “İstiklal Marşı”dır.

Başkenti Ankara’dır.

IV. Değiştirilemeyecek hükümler

MADDE 4. – Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

V. Devletin temel amaç ve görevleri

MADDE 5. – Devletin temel amaç ve görevleri, Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.

VI. Egemenlik

MADDE 6. – Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir.

Türk Milleti, egemenliğini, Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır.

Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasadan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.

Yukarıda ki maddeleri iyi okuyun.. Bu maddeler bizi bağlamaz diyen zihniyetin nerede nefes alıp vereceği de bizi bağlamaz..Bu kanunlara uymayanlar teröristler için gerekli düzenlemelerde ceza hukukunda açıkça belirtilmiştir.. Kara Kurt ve diğer arkadaşlarımdan ricam bu bölücülere cevap verme zahmetine girişmemeleri olacaktır.. Zira bölücü zihniyete gerekli cevap Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından gerekli yerlerde zaten verilmektedir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anayasanı Seveyim Anayasanı Bak Bakayım Anayasanda KürtLer DevLet Kuramaz Yazıyormu ? Irakta KuruLan Kürd DevLetine VeriLen Tepkide Anayasadan mı GeLiyor...

1.Tarihte Kürt devleti diye bir devlet hic olmadi

2.Kürtce diye asla bir dil yoktur.

pkk lilara sorular

1.Kürt devleti hangi tarihte yasamistir.

2.Türkler kürt devletini nezaman yikmislardir

3.Kürt devletinin parasinin ismi neydi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba açıkcası ebn bu konun ne kaadr hahssas bir konu olduğunu bildiğim için elimden geldiği kaadr hassas davarnamya çalışacacağım ama olurda sürçi lisan edersem affola şimdi mevzuya gireyim arkadaşlarım bakın gördüğünüz gibi arkadaşlar diyorum ve hiç birbirimizi bölmeye ayırmaya çalışmıyorum benim gçözümde bütün türkiye cumhuriyeti vatandaşalrı birdir bende bir laz olarak nacizane görüşümü diel getirmek istiyorum akrdeşlerim bence bu sorunun asıl nedeni iki tarafın halkı değil yüce develtimizin basiretsizliği ve problemi analyıp çözmeye çalışmamasıdır ben bir insan olarak şahsen hiçbir kürtü türkü ne kendimden üstünndede alçak görürüm benim gözümde bütün dinelr bütün ırklar milletler birdir yaratılanı severim yaratandan ötürü ama amlesef güzel ülkemizde bu kavganın çıkmasını isteyen bu kavgalardan kendilerine rant sağlayan kesimler vardır ve bu kesimin kim olduğunu herkes bilmektedir ve bunun adını vermeemme egrek yo sanırım ama ben bir çok ülkücü insanal konuştum bence ülkücü arkadaşların görüşü yanlıştır ben bu konuda kürt halkına hak veriyorum açıkçası neden diyecekseniz çünkü ülkücü kesim yada kendini koyu milliyetçi gören insanalr milliyetçilik değil ırkçılık yapıyorlar ve fikirleri çok yanlış türkiyeed sadece türkler yaşıyormuş gibi davranıyorlar ve bunun dışındakielri analmak istemiyor herkeze iftira atarak laz yoktur kürt yoktur o yoktur bu yoktur diyorlar yada diyemedikelrinden dolayı demeye açlışıyorlar ama bence bu fikir problemleri çözmez ve arttırır onun için neden birbirirmizi analamya çalışmıyoruzda siz kötüsübnüz biz iyiyiz yarışına giriyoruz hiç bir zamn anlamıyorum bunun kime ne faydası olacak yada bu ülkeden kürtler veya lazlar evya herneyse diğer halklar gitse kim ne kazanacak lazca veya kürtçe bitse hangimize ne faydası olacak bu ülke bir kültürler mozaiğidir neden bunu anlamaya çalışmıyoruz ayrıca şimdi bana sataşan arakdaşlar olabilir lazlar kim diye goglede arar istediğiniz her bilgiyi toplayabilrisiniz zaten onun için bu konuda açıklama yapmama gerek yok herhalde ama gerekirse siz sorarsınız ben elimden geldiği kaadr analtmaya çalışırım arkadaşlarım bırakalım bu ırkçı muhabbetleri türkçülüğü kürtçülüğüde ülkmeizden ters gidenz birtıon eşy avr işsizlik kol geziyor hergün gasp cianyetten yüzlerce insan ölüyor ülkede dolandırıcılığın hertürlüsü var bunalra çözüm arayalım biz dediğim gibi hiçbir zxaman bölemkten yana değil birleştirmekten yanayız am ne olur halklar nirbirlerine daah insancıl ön yargısız ve birbirlerini asimile etmemeye özen göstersin çünkü kürdüde lazıda çerkezide boşanağıda hepimzi bu devletin çocukalrıyız neden birbirimizi analmak varekn birbirimizle dalaşmaya açlışıyoruz hiçbirimizinb birbirimizden üstüğnlüğü yok bunu anlayın ve hepinize çok sevdiğim bir cümle söylürum SKUDAS XALKAPEŞİ CUMAOBA halkların kardeşliği cidden bu duyguya bu günelrde hepimizin çok ihtiyacı var

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir tarafta toprakların,diger tarafta anaların cigerleri yanıyor...Bir tarafta askerlerimiz polislerimiz şehit ediliyor,diger tarafta ormanlarımız yakılıyor...Aynı pusuda üç askerimiz şehit ediliyor,aynı bölgede üç yangın birden çıkıyor.***** beyinler,ne yeşile,ne de insana acıyor...Sorsan niye yaptındiye...Anlatırlar sana haklardan bahsederler...Özgürlükten ve insanca yaşamadan bahsederler...Sen benim cigerimi yakıyorsun...Evladıma kurşun sıkıyorsun...Milli varlıgımı yok ediyorsun...Ve üstelik bunu da alçakça,arkadan vurarak ve pusu kurarak yapıyorsun...İnsan ol ki insanlık bekle...Adi olmaktan vazgeçip adil ol ki adalet bekle...Gündüzleri otellerde komisin,oto parkçısın...Geceleri niye hayvan olup daglara çıkıyorsun...Ne suçu var, ne günahı var?Neden ormanları yakıyorsun?Sahibin kim senin?Kimin adına havlıyor ve ısırıyorsun?Acımamı bekliyorsun?Adaletmi?Ne istiyorsun?Toprakmı?O topraga tez zamanda kavuşacaksın merak etme...Senin ihtiyacın sadece 2 metreye 3 metre bir çukur.Seni Oraya yine bu eller gömecek...Cenaze namazların yine bu camilerde kılınacak...Musalla taşın,o yaktıgın daglardaki madenlerden çıkacak...Seni o taşın üstünde,yine bu memleketin sularıyla yıkayacaklar?Ne istiyorsun söylesene?İstedigin nedir?Menzilin nedir?Sen sadece bir piyonsun,anlamıyormusun?Piyonlar sadece düşer...Atın kim,vezirin kim,şahın kim biliyormusun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

TÜRK'ün TÜRK'ten BAŞKA DOSTU YOKTUR!!!

bunu beyinlerimize kazımadığımzı sürece Osmanlı İmparatorluğu'na döneceğiz.Hasta adamı oynamaya başladık Sayın Başbakan sayesinde zaten!!!

yok kardeşim kürtlere devlet falan,kuzu kuzu yaşayacaklar o topraklarda,bişeymi yapmak istediler asker basacak tepesine olacak bitecek.imralıda yatıyor zaten biri.bide diyarbakırdakilerle,leyla zana ve ekibini topladıkmı köklerini büyük ölçüde kurutmuşuz demektir!!!

saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her ulusun kendi kaderini tayin etme hakkı vardır....Bu Winson ilkelerine gorede böyledir Marksist teoriye gorede böyledir...tc de ordu da pkk da haksız siddet kullanmaktadır....ordu cok mu iyi dogu da sürülerce yapılmıs haksızlık var......Basit bir mantıkla eger sen orada türk milliyetciligi yaparsan orada yasayan kürtlere de kürt milliyetciligi yapma hakkı dogar...kimse istiklal marsını veya genlige hitabeyi ezberlemek zorunda degildir en basitinden....diyarbakır olaylarında cocuklar gözaltına alınıyor klasik yasak sırasından gectikten sonra istiklal marsı okutuluyor okuyabilenler serbest bırakılıyor okuyamayanlara da dayak tabi ki.... bu devlet fasistlerce yönetiliyor ve fasist uygulamalarca yönetiliyor....yani devletin fasistligi kendi karsıtlarını dogurup kendi infaz ediyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her ulusun kendi kaderini tayin etme hakkı vardır....Bu Winson ilkelerine gorede böyledir Marksist teoriye gorede böyledir...tc de ordu da pkk da haksız siddet kullanmaktadır....ordu cok mu iyi dogu da sürülerce yapılmıs haksızlık var......Basit bir mantıkla eger sen orada türk milliyetciligi yaparsan orada yasayan kürtlere de kürt milliyetciligi yapma hakkı dogar...kimse istiklal marsını veya genlige hitabeyi ezberlemek zorunda degildir en basitinden....diyarbakır olaylarında cocuklar gözaltına alınıyor klasik yasak sırasından gectikten sonra istiklal marsı okutuluyor okuyabilenler serbest bırakılıyor okuyamayanlara da dayak tabi ki.... bu devlet fasistlerce yönetiliyor ve fasist uygulamalarca yönetiliyor....yani devletin fasistligi kendi karsıtlarını dogurup kendi infaz ediyor...

arkadaşım :excl: ne winson ilkesinden bahsediyorsun sen ya onlar geride kaldı geride kalmayan tek şey bazı kürtlerin ülkemize nasıl zarar verdiğidir bizim ordumuz bütünlüğümüzü tehlikeye atan herşeye layığıyla cevap vermiştir bu yüzdendir ki pkk dağlardan inemiyor henüz ben türküm de milliyetçiyimde senin diyarbakırlı çocuğun da mardinli dedende bitlisli teyzende "milletimizin" marşını ezbere bilip "atamızın" hitabesini şerefle okumalıdır okumazsa ya herşeyi bırakıp gitmelidir yoksa bedelini öder ben birde şunu merak ediyorum siz tek başınıza devlet kurup da ne yapacaksınız yıllarca gap dendi şu dendi bu dendi 1. kalkınma bölgesi oldunuz nasıl olurda yüce milletimin desteği olmadan yaşarsınız sonunuz barzaninin sömürgeliği olur ama neyse bunu engelleyecek süper bir ordumuz var allahtan eğer yönetimi bu kadar faşist buluyorsan ................ git kuzey ıraktaki ırkdaşlarının yanına belki bir devlet kurup yakamızı bırakırsınız nedersin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Bölücü Kürtler ne istiyor

Onlar akıllarınca devlet kuracaklar

Bölücü Kürtler Siyonist emperyalizme hizmet ve uşaklık ediyorlar

Apo bir ermenidir

ve de müslüman kanı dökmüştür.

Türklüğe hizmet İslama hizmettir.

İsrailin tavrından ve dünyada gelişen olaylardan biraz ibret ve ders alın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

:excl: ben inanmazsınız türkiyeyi ama osmanlıya benzetiyorum

belki beli bükük. boynu yere bakıyor olsada

belki osmanlıdan miras kalan tecrübeleri ve ruhu kullanamasada

ama osmanlının hoşgörüsünü ve merhametini hala yaşatıyor ve bu uğurda çabaları var

türkiye mozaik yapıda , çok ulus bir ülkedir

bütün fertleri TC vatandaşlığı aldında, hepsine ay yıldızlı kimlik kartı , herkes aynı haklara sahip hiçbir uyruk farklılığı yok

herkese aynı muamele yapılıyor

inanın türkiye dünyaya insanlık namına bütün vicdani değerleri öğretebilecek bir ülkedir ( AB üyeliği macerası yüzünden insanlık nedir bilmeyen AB'den insan hakları dersleri almaya mecbur kalmış olsada)

ama özellikle doğu tarıfından bir kısım topluluk çıkıyor ve arkalarında silahlı eşkıyaların desteğini alarak daha fazla hak, ayrıcalık istiyorlar

bunu da bir başkaldırı şeklinde yapmaktalar

bu durum devlete karşı bir isyan veya padişaha karş bir isyandır

bu durum özellikle ermenilerin osmanlıya karşı isyanına benzemektedir ve zamanında da gereği de yapılmıştı

hiç şüphem yok yeniden yapılmamasına

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sırf forumdakiler beni tanısın şöyleee bi ortalığı karıştırayım diyen birinin açtığı ve saçmaladığı (en başı okursanız anlarsınız) bi topiğe herkes sazan gibi atladı helal olsun...

buna benzer topicler konular hep vardı ve ben hep aynı şeyin üstünde durdum.

LÜTFEN!!!

PKK yandaşları kürt olabilir ama tüm kürtler pkklı değildir!!!

unutmayın PKK ilk kurulduğunda örgütün % 70'i TÜRKTÜ!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli arkadaşlar,

Bir sazan balığı gibi gibi kafamızı ne kadar çamura gömersek gömelim, Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana yıllardır hep bizimle olan, bekli de bizden sonraki kuşaklara aktaracağımız, ve hep önümüzde olacak bir sorun, coğrafi söylemle doğu bölgesi sorunu, toplumsal yada sosyolojik söylemle Kürt sorunu, ideolojik yada siyasi söylemle PKK sorunu…

Osmanlının son günlerinde İngiltere tarafından hazırlanan ve parçalanan Osmanlı toprakları üzerinde doğu Anadolu illerini kapsayan bağımsız Ermenistan planına ABD’nin de katılımı sonrasında, doğuda ABD – İngiltere güdümlü yarı bağımsız Ermeni Devletinin ilanına karar verilmiştir. Bundan korkan o zamanki Kürt toplum liderleri’nin Mustafa Kemal ile Misak-ı Milli hudutları çerçevesinde yaptıkları mutabakat sonrası, Kürtler Türk Ulusal Kurtuluş savaşına destek vermişlerdir. Savaş sonrasında Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş aşamasında, Kürt liderler Cumhuriyetin ilanına otonomi talebi ile karşı çıkmışlar, Kürt toplumun otonomi talebi o zamandan bugüne değin azalmaksızın süregelmiştir. Bunlar tarih kitaplarında yer alan ve herkes tarafından bilinen tarihi gerçeklerdir.

Cumhuriyetin ilanından bugüne değin doğu Anadolu da yaşayan Kürtlerin ekonomik ve sosyal durumlarındaki bugünkü görünümünün esas nedeni, TC devleti değil, Kürt toplumunun ülkenin yeniden yapılanma sürecine katılımda bulunmamaları ve kendi tabi oldukları ağalık yani feodal kast sistemidir. Ne ilginçtir ki bu ağalık sistemini en çok da kendileri savunmakta ve bir gün olsun yakınmamaktadırlar. Çünkü bu durumun sürmesinden en çok faydalananlar kendileri olmuştur. Yıllardır bölgede yapılmaya çalışılan toprak reformu ve halkın toprak sahibi edilmesine hep karşı çıkmışlar, bir şekilde bunu engellemişlerdir. Bu durum bugün de sürmektedir.

Her şeye rağmen TC devleti özellikle son 30 yıldır bu bölgeye ülkenin diğer yörelerinden hiç de az olmamak kaydı ile kaynak aktarmaktadır. Kamu görevlisi sıfatı ile yıllarca oralarda bulunan birisi olarak, TC hazinesine kişisel katkıları olmadığı halde yapılan kaynak aktarımı sonrası bölge halkı, sürekli isteyen ve TC devletini bir diyetin borcunu öder gibi, sürekli vermek zorunda olduğunu söyleyen bir yapı içerisine girmiştir. Anadolu’yu gezen her Türk vatandaşı, Anadolu’nun diğer yörelerinde, büyük şehirlerimizin burunlarının dibindeki Türk yerleşim birimlerinin çoğunda devlet yatırımları ve sosyal yaşantının onlarınkinden hiç de farklı olmadığını, hatta çoğu yerde daha kötü olduğunu bilmektedir.

Şimdi yapılacak olan şey nedir. Bir kere yapılacak şeyin ekonomik gelişme olmadığı açıktır. Zaten ağalık sisteminden yakınan ve kopan, buna karşı olan Kürtler zaman içinde Anadolu’nun birçok yöresinde ve Avrupa’ da yerleşmiş, kendi düzenleri kurarak ekonomik gelişimlerini sağlamışlardır.

O zaman bugünkü sorun nedir ? Kimi doğu – güneydoğu sorunu desin, kimi Kürt sorunu desin, kimi PKK sorunu desin, ortada bir sorun olduğu ve bu sorunun ekonomik olmadığı aşikardır. İster görelim, ister sazan balığı gibi kafamızı çamura gömerek görmezden gelelim. Bir cumhurbaşkanının, ya da bir başbakanın, ya da bazı bakanların, yada birçok zengin işadamının, sanatçının, yazarın, v.b Kürt olması, bu sorunun mevcut olmadığını hiçbir şekilde belirtmez. Bu sorunun çözümü ne Türk – Kürt kardeşliği söylemi , ne de Türk İslam sentezidir. İsteyelim ya da istemeyelim, gerçekte bu sorunun iki şekilde çözümü mevcuttur. Bu iki çözümü her Türk, tıpkı her Kürt gibi bilmekte ama dillendirememekte, tıpkı bir kedi gibi, sorunun üzerine toprak atarak, üzerini örttüğü şeyin hiç açılmayacağını sanmakta, ama ne yazık ki üzerini örttüğü şey hemen akabinde açılmaktadır. Sorunun üzeri kimi zaman mal, kimiz zaman can, kimi zaman oy ve son zamanlarda da AB ve ABD korkusu ile örtülmeye çalışılmaktadır. Peki nedir bu dile getirilmeyen çözümler :

1- Önce Kürtlere 86 yıldır istedikleri otonomiyi vermek, daha sonra da bu otonom yapının nihai hedefleri olan güneydeki bağımsız Kürdistan’ a katılımını sağlamak.

2- Atatürk’ün koyduğu Misak-ı Milli sınırlarına sahip çıkarak, Türkiye Türklerindir lafındaki inceliği kavrayarak ve TC devletinin tüm olanaklarını kullanarak otonomi isteyen yapıyı ortadan kaldırmak. Dikkat edin insanları değil, yapıyı ortadan kaldırmak diyorum. Bunu yapabilmek için T.C sınırları içinde yaşayan ve TC devleti vatandaşı olan herkesi Türkiyeli değil, tam da Atamızın dediği gibi Türk olmaya davet etmek, davete icabet etmeyenler ile de, göstermelik değil, devletin tüm olanakları ile mücadele etmek gereklidir.

Konuyu daha fazla sulandırmaya, bulandırmaya, laf cambazlığı yaparak bu günü atlatmaya gerek yok. Bu gün yukarıdaki iki çözümden birini seçerek saflarımızı belli etmeli, en azından gelecek nesillerimizin de bu sorun ile karşı karşıya olmamaları için gerekeni yapmalıyız. Çünkü sömürgeci güçler ve özellikle de ABD, bu sorunu yıllardır TC devletini zayıflatmak, kaynaklarını heba etmek, bölgede güçlenmesinin önüne geçmek için kullanmışlardır. Bu gün de aynı sorun ABD nin BOP projesini hayata geçirmek için araç olarak kullanılmaktadır. Bu gerçeği görmeli ve artık gerekeni yapmalıyız.

Değerli arkadaşlar…

Genç yaşlarda kaymakam olmak, genç yaşlarda bakan olmak, başbuğ olmak, yıllarca bu ülke yönetiminde söz sahibi olmak, ülkücü olmak, alperen olmak, devrimci olmak, Kemalist olmak, dürüst insan olmak, hırsız olmamak, iyi insan olmak, yakışıklı olmak, kibar ve centilmen olmak yetmiyor…Ülkemizin bu önemli sorununu kimseden korkmadan, AB ve ABD yalakalığı yapmadan, politik gelecek hesapları olmaksızın, can ve mal kaygısı taşımadan kim dile getiriyor, açık açık ne yapılması gerektiğini kim söyleyebiliyor, kim haykırabiliyor. İşte gerçek Atatürkçü, gerçek Vatansever, gerçek Milliyetçi, gerçek Başbuğ, gerçek Türk ona derim ben. Gerisini tek geçeceksin…

Saygılarımla…

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında donelerde çok nettir. Şeyh Sait'in ayaklandığı gün. TBMM nin Musul ve Kerkük'ü geri almak için askeri harekat düzenlenmesi için belirlediği gündür.

Tabi hazır olan ordu ayaklanmayı bastırmak için, gönderilmiş askeri harekat planı iptal edilmiştir.

Sonra ben bir mantığıda anlamıyorum. Bunun bir kimlik sorunu olduğunu söyleyenler var.

İyide bir kürt Almanya'ya gidiyor. Kimliğinde Alman yazması onda herhangi bir rahatsızlık uyandırmıyor. Ancak binlerce yıldır komşu olduğu bir milletin adını o kimlikte görmekten irkiliyorsa aynı kişi olay kimlik olayıda değildir.

Dil sorunu deniyor, binbir fırtınalar koparılıyor sonunda kürtçe kurs açılmasına izin veriliyor, Sonra bir sene içinde bu kurslar öğrenci olmadığı için bir bir kapanıyor.

Artı sokakta ki çocuğun bile, PKK nın yasal alandaki temsilcisi olduğunu bildiği parti. Bırak ülkeyi Kürt oylarının sadece %20 sini alıyor.

Sonra mezopotamya ya kürt diyarı demenin mantığı nedir. Dayanağı nedir. Nasıl ki türkler oraya göçle geldiyse kürtler de göçle gelmiştir. Yoksa milattan binlerce yıl önce Çerkes-Asuwa devleti vardır orada.

Ha bölge de bizim bilmediğimiz bir kürt tarihi eserleri, paraları, antik şehirleri mi vardır ? hayır.

Olay bellidir. Cumhuriyet kurulduğu günden beri, kimi zaman böyle etnik ayrımcı ayaklanmalarla, kimi zaman da şeriatçı ayaklanmalarla sınanmıştır.

PKK ise paramiliter, emperyalist destekli bir örgüttür. Bunun aksini iddia etmenin, akla mantığa ya da samimiyete dayanır hiç bir yanı yoktur.

Ve bu gün Kürt şovenizmi gerçekten ilginç boyutlardadır. Ben şuna inanıyorum, eğer bu ülkede Türk düşmanlığının onda biri kadar Kürt Düşmanlığı olsa, çoktan kan gölüne dönmüştü ülke.

Misak-ı Milli konusunda ise, Misak- ı Milliyi çizen ressamların tablosu ölümsüzdür. ne yıpranır, ne modası geçer, ne de duvardan indirilebilir.

Bana "sence Türkiye ilelebet, Laik, Cumhuriyetle yönetilen, ve misak-ı milli sınırları içinde bulunan bir ülke olarak kalacak mı ?" diye sorsanız. Bilmi yorum kahin değilim derim. Ama üçünden biri tehdit edilirse, böyle kalması için herşeyi yaparım. Benim gibi düşünenlerin sayısı, Ressamın tablosunu beğenmeyenlerde fazla olduğunuda bildiğim için aslında kahin olmayada gerek yok derim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.