Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

kurtler ne ıstıyor

machiavelli

Önerilen İletiler

Sevgili cerenimoo ,

Küçük bir odamdaki tvden takip etmiyorum olayları ve şundan çok emin ol ve hatta üzül kitaplığım asla toz içinde değildir..

Olayı çoktan kişisel laf sokma aşamasına getirdin...

Kitaplıkla bu olayın ne alakası var dfiyecem ama ben cevabını zaten tahmin ediyorum ...okuyun ...

55 Ekrandan hayata bakan ta kendisisin..Öyle olmasaydı Türkiyede yaşanan bu olayların gerçek manasını ve ciddiyetini çok iyi anlardın.Bu şekilde benim yediğim yemeği sıcak evimin tartışmasına giremezsin . Çünkü kimse kimsenin evinde ne pişiyor bilemez...

Ama şuna çok emin ol ve emin olsun atıp tutanlar sizlerden daha iyi biliyorum hayatın ne derece zorlu olduğunu..Bir sıcak yemekle bitmiyor güzel arkadaşım...

Evet tekrar ediyorum KÜRTLER ALLAH'TAN BELALARINI İSTİYORLAR....

Ve aradıkları belayı mutlaka bulacaklardır...

Cerenimoo Kürt müsün?

Eğer kürtsen bütün bu ülkede bu topraklarda bütün özgürlüğünü kullanıyorsun ...Öyleki yurdumun adsl hattından bile faydalanıp net te sörf yapıyorsun... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 149
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

:D:D:D

ben çok güldüm,sende şimdi güleceksin zannedersem...

ama benimkinden farklı bir gülümseme olacak bu biraz....

kürt değilim...sülalemi,soyumu,sopumu soracaksın...ona da sormadan cevap vereyim...ailemde (orada doğmuş olduğu için)kürt kimse yok...hatta sizlere karşı verdiğim mücadeleyi aileme de veriyorum...vicdanımda güvenceye sığınarak....

şimdi izininle adsl mi kullanabilirmiyim.. :D ..ha bu arada türkte değilim...nüfus cüzdanımda öyle yazıyor sadece...türkiye vatandaşıyım...ne yaparsın burda doğmamı münasip görmüşler...bense doğdumda münasip görmeye neden olacak bir ayrımın olmadığı bir dünyada doğmak isterdim...

he merak ediyorsan nesin sen öyleyse diye...gün gelecek üstüne basa basa diyeceğim:kardeşlik yaşıyor...o zaman seninde aramızda olup anlamış gözlerle gülümsemeni isterim bana...

bir yere ulusum,yurdum,vatanım demem,tekrarlayayım...bu kavramlar benim düşüncemde yer almaz çünkü..bu yüzden tarihte 'biz'lerin düşman diye nitelendirdikleri her kimse,ben sırf o 'biz'lerden biri olduğum için bu tip nitelendirmelere girmem,yada şurada doğdun sen derlerse eyvallah der geçerim,aynı yerde doğduğum birkaç insanın arkasında sırf bu yüzden yürümem...çünkü değerlerim sizlerinkinden çok daha farklı...

şimdi sevgiyle kal derim...ve biraz olsun dağıtman dileğiyle... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saçmalığa bak.. Kendini Türk hissetmediğini söyleyen arkadaş canilerin tavırlarını masumane ifadelerle belirtmeye çalışmış.. Otobüsler yakılmış masum insanlar yakılan otobüslerin altında kalmış Atatürk heykelini köprülere asmışlar umurundamı ... Varsa yoksa ezilmişlik demagojisi... Tarih boyunca imparatorluklar ve devletler savaşlarla kurulmuştur.. Savaşlarla koruyamadığınızı bugün cani eylemlerle mi yapmaya çalışacaksınız..! Yazık bu canilere destekleyen zihniyete..Yazık! Aslında boş yere kelime harcamaya bile gerek yok ... Sizlerle uğraşacak kurum bellidir.. Keşke tüm yetkilerini kullanabilseler de masum insanları katleden bu zihniyeti ortadankaldırabilseler.. Ama işte öyle sinsi bir politika anlayışının içerisinde kalıyorlar ki polisimiz sapanlar silahları oluyor.. Bıraksalar iki günde temizlenir ortalık halbuki..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Cerenimoo,

Kürt değilsen ve Türk değilsen neyin savunmasını yapıyorsun, Sen daha Türk olduğunu bile kabul etmiyorsun ... Bu topraklar üzerinde hiç bir ayrım yapılmadı..Bu ayrımı yapan ve kendilerine ayrım yaptıklarını idda ederek ortalığı yakıp yıkanlar kimler bunu herkes çok iyi biliyor..Bu şekilde davranak kimlerin dikkatlerini çekmek istiyorlarsa başarılıda oluyorlar bundan hiç şüpheleri olmasın...

Şimdi güzel arkadaşım ulusun,vatanın,yurdun yoksa seninle neyin tartışmasına girebilirim ki..

Adsl hattını özgürlük diye başkalarının özgürlüğüne el uzatıp , ortalığı yakıp yıkıp ve masum insanların ölümüne neden olan vatan hainleri için küçük bir örnek olarak vermiştim tabi anlayana sözüm...

Şimdi rahatlıkla kullanabilirsin izin veriyorum -_-:D

Bu arada gülmeye devam edin son gülen iyi gülecek...Dediğin gibi bende çok güldüm senin gülümsemenden çok farklı..Çok acı bir gülümsemeydi merak etme.Çünkü sadece acıyorum...

Tekar ediyorum VATANI,ULUSU,YURDU olmayan biri ile hiç bir polemiğe girmeye gerek bile yok...Herşey ortada zaten..

Sevgiyle kal..Tabi başarabilirsen ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

lütfen okuyun ................

BÜTÜN KÜRTLER

yorum yok...bu da bir fikir , böylesi hiç gelmemişti göndermek istedim,

SORUN BÖLÜCÜLÜK VEYA TERÖR DEĞİL; SORUN KÜRDÜN TA KENDİSİDİR.

Türkiye'de her gün kız çocukları kaçırılıp zorla fuhuşa sürükleniyor, kadınlarımız kapkaça tecavüze uğruyor, her gün şehirlerde PKK gösterileri yapılıyor, Türk bayrakları yakılıyor, otobüsler yakılıyor, her gün birkaç asker şehit oluyor. Bunları kim yapıyor? Neden ezelden beri sadece Kürtler ayaklanıyor, kürtler örgüt kuruyor, kürtler kan döküyor?.. Arabamızı kaldırımın kenarına park ettiğimizde tepemize dikilip park parası isteyen, vermezsek biz yokken arabamızı çizip kaçan değnekçiler niye hep kürttür?.. Kırmızı ışıklarda arabamızın camına yapışıp dilenenler niye hep kürttür?.. Sokakta adım başı önümüze çıkıp "abeeey nooolur bir harçlıhh viir" diye sülük gibi yapışan, vermediğimiz takdirde küfreden 10 - 15 yaşındaki madde bağımlısı yaratıklar niye hep kürttür?.. Toplumsal bir sorun haline gelen, cinayet dahi işleyen tinercilerin etnik kökenleri incelendiğinde kürt oldukları meydana çıkmıyor mu?.. Bunlar yüzünden insanlar sokakta rahat gezemez hale geldiler. Bu da bir terördür, şehirlerin göbeğindeki bireysel kürt terörüdür. Yol ortasında yakamıza yapışıp kadın pazarlamaya çalışan pezevenkler, genelev işletmecileri neden hep kürttür de başka birşey değildir?.. İstanbul Beyoğlu'ndaki, Ankara Maltepe'deki, vs... gençlerimizi zehirleyen "bar" adlı batakhanelerin sahipleri, işletmecileri neden kürttür?.. Haraççılık ve çek - senet tahsilatı ile uğraşarak kendi halindeki insanları canından bezdiren kan emiciler niye hep kürttür? Oto galericiliği ve emlakçılık adı altında tefecilik yaparak milletin varlığını sömürenler niye hep kürttür?.. Uyuşturucu pazarlayanlar neden hep bilmemhangi aşiretin mensubu kürtlerdir?.. Hüseyin Baybaşinler, Abuzer Uğurlular, Urfi Çetinkayalar nedir?.. Kız çocuklarının kaçırılıp zorla fuhuşa sürüklenmesinde, gençlerimizin uyuşturucu ile zehirlenmesinde %99 pay kürtlerin değil midir? Dört tane Hollandalı turistin (biri de erkek) ırzına geçip ikisini öldüren ve bu sayede bizi tüm dünyaya rezil eden "Alanya sapığı" lakaplı Hakan Karayavuz ve Susurluk'ta, 11 yaşındaki Türk kızı Avşar Sıla Çaldıran'ı iple boğduktan sonra cesedinin ırzına geçen Recep İpek neden kürttür?.. Taciz ve tecavüzcülerin neden büyük çoğunluğunu kürtler oluşturuyor? Her ikisi de uzun yıllardır aynı mesleği icra ettikleri halde, Orhan Gencebay'ın adının şimdiye dek hiçbir kötü olaya karışmaması, İbrahim Tatlıses'in ise her türlü rezilliği yapması, her çeşit suçu işlemesinin sebebi birinin Türk, diğerinin kürt olmasıdır. Bu örnekler uzayıp gider... Kısacası "kürt sorunu" bazılarının empoze etmeye çalıştığı gibi sadece PKK'dan ya da siyasi olaylardan ibaret değildir. Türkiye genelinde her türlü pis, rezil işi yapanların, her türlü adi suçu işleyenlerin büyük bir kısmı kürtlerdir. Genelev işleten kürdü, pavyon işleten kürdü, kumar oynatan kürdü, mafyacılık yapan kürdü, uyuşturucu satan kürdü, yankesicilik, hırsızlık, kapkaç yapan kürdü, kaldırımları parselleyen kürdü, ırza tecavüz eden kürdü emperyalistler kışkırtmıyor, PKK ile de ilgileri yok... Taşıdıkları kanın gereğini yerine getirerek bu suçları işliyorlar. Biz Türkçüler, sosyal açıdan değerlendirdiğimiz kürt meselesine bir bütün olarak bakıyoruz ve bunların topluma zarar veren yaratıklar olduğu konusunda tüm Türkleri bilinçlendirmeye çalışıyoruz. www.kurdish.com <http://www.kurdish.com/> sitesine girip "Demographic Trends" başlıklı tabloya bir göz atınız. Kürtlerin 2050 yılında Ortadoğudaki nüfuslarının 87 milyon, Türkiye'deki nüfuslarının ise 57 milyon olacağı belirtiliyor. Bunlar doğru verilerdir, yani bir sallama söz konusu değildir, hatta az bile verilmiştir. Çünkü çarpraz üreme, yani 8 çocuğun diğer 8 çocukla ilerde evlenecekleri düşünülüp onların çocuklarının da çarpraz olarak üreyecekleri düşünülürse bu tablo yetersiz kalmaktadır. Ayrıca bu süre içinde milyonlarca Türk kürtlerle karışarak kürtleşecektir. Türklerin nüfus artış oranı ise bugün neredeyse Avrupa ülkeleri seviyesine inmiştir. Türk illerinde doğum kontrol uygulamasını teşvik ederek Türklüğün kuyusunu kazan devletimizin alçak siyasetçileri; Güneydoğuya verdiği çocuk yardımları ile kürtlerin üremelerini teşvik etmektedir. Üremeyip de ne yapsınlar? Devlet Bakanı Beşir Atalay'a bağlı Sosyal Yardım ve Dayanışma Fonu (Fak - *** - Fon) başta Muş olmak üzere nüfusun %95'inin Kürtlerden oluştuğu bazı doğu illerinde çocuk başına para kampanyası başlatmıştır. Bu durum zaten çok hızlı üreyen kürtlerin daha da fazla üremesi demektir. Yapılan yardımların miktarları : İlköğretime devam eden erkek öğrencilere ayda 20 YTL İlköğretime devam eden kız öğrencilere ayda 23 YTL Ortaöğretime devam eden erkek öğrencilere ayda 28 YTL Ortaöğretime devam eden kız öğrencilere ayda 39 YTL Sağlık yardımı olarak her çocuğa ayda 15 YTL Her anne adayı için gebeliğin ilk 7 ayında ayda 18 YTL Her anne adayı için doğumda 50 YTL Çocuk yardımı çok hızlı üreyen kürtlerin ağırlıklı olduğu şehirlere değil, üreme hızı sıfır olan Türklerin yaşadığı şehirlere yapılmalıydı. Fakat AKP (Arap Kürt Partisi) bu şekilde uygun görmüş. Neden acaba? Kürtler ne kadar çok çocuk yaparlarsa, o kadar çok para kazanıyorlar. 10 çocuğa sahip bir aile, çocuk başına ayda 15 YTL'den toplam 150 YTL para alıyor. Doğum ve okul için yardımlarıda eklersek 10 çocuklu bir ailenin devletten aldığı para ayda 500 YTL'yi geçiyor. Birkaç ay önce gazete ve televizyonlarda şahane bir haber vardı.Diyarbakır'da bir Kürt dişisi 8 yavrusundan sonra, 9.sunu ikiz olarak peydahlarken, çocuklar ölüm tehlikesine giriyor ve Türk askeri doktorları gelip bebeleri kurtarıyor, hastanede kuvöze koyuyor. Bu sefer Van'dan, yine süper bir haber var. 68 yaşında bir Kürt, 26 yaşındaki ikinci karısından 13. yavrusunu peydahlamış. Toplam 13 çocuğu 100 kadar torunu varmış, artık başka çocuk istemiyormuş, yorulmuş.Gazeteci, "bu kadar çocuğa bu fakirlikle nasıl bakıyorsunuz?"dediğinde, Kürdün cevabı harikaydı. "Kaymakamlık gerekli her tür yardımı yapıyor, hiçbir sorunumuz olmuyor" !!! Sakın kimse bunu insanlıkla, hümanizmle, devletin vatandaşının hayatını koruma ilkeleri ile falan açıklamaya kalkışmasın. Benim ülkeme göz dikmiş bir halkın, benim vergilerimle beslenip daha çok üremelerini sağlayıp on milyonlarca asalak yaratmanın hiç bir ilke ile ilgisi yoktur. Bu rejimin kendisinin kurucusu olan asli unsura, yani Türklere ihanet etmek açısından devşirme Osmanlı'dan hiçbir farkı kalmamıştır. Gayet açıkça Türkler özendirilip en sıkı şekilde nüfus planlaması uygulanırken, Kürtlerden elektrik, su parası bile alınmayıp, üfuslarını iyice arttırıp Türkleri geçebilmelerine çanak utulmaktadır. Ülke genelinde kaçak elektirik oranlarına göz talım. Şanlıurfa % 66.7 Diyarbakır % 62.7 Hakkari % 62.5 ardin % 59.3 Van % 58.0 ırnak % 52.0 Batman % 51.0 Muş % 50.0 Bitlis % 48.0 Siirt % 8.0 kastamonu % 4, Trabzon %5,4 Giresun %3,5 İşte kaçak elektirik tablosu. Yoruma gerek var mı? Nihai amaçlarını gerçekleştirmek için ne cesaretleri ne zekaları ne de kültürleri olan bu etnik cemaat, tek yolu Tanrı'nın kişilere verdiği doğal içgüdüyü (üreme) bir savaş silahı olarak kullanmakta bulmuş durumdadır. Yakın bir gelecekte nüfusu 100 milyon - ki bunun en aşağı yarısı kürt olan bir Türkiye çocuklarımızı bekliyor... Bayrak aynı bayrak, sınırlar bozulmamış, isim değişmemiş ama ortada ?Türk? kalmamış.Birkaç milyon kalmış elbette ama onlarda tedirgin yaşıyorlar. Ortada Brezilya gibi, lisanı, soyu sopu karışık, ırk çorbası bir ülke.. Ama hala müslüman... Bizim için bir yıkım olan bu durum, ?72 millete bir göz ile bakan? hümanistlere bir rahatsızlık vermez. Yaşadığımız topraklarda şu an için en büyük tehlike kürtlerdir. Dün bunu inkar edenlerin savunduğu fikirler, kürtlerin gerçek yüzlerini göstermesiyle bugün bir bir intihar ediyor. Bu cümleleri okuduğunuzda etkisi altında kaldığınız propaganda yüzünden yargılayıcı duygulara sahip olabilir; kürtlere karşı katı bir tavır alma diye düşünebilirsiniz. Fakirlik, eğitimsizlik gibi onlarca sebep sıralayıp, sosyal yalanlar uydurup, hergün sizin veya tanıdıklarınızın payına düşeni bir şekilde aldığı yanıbaşınızdaki kürt terörünün varlığını inkar edebilirsiniz. Bunları düşünmek sizi rahatlatır. Kürdofil medyanın enjekte ettiği bu uyuşturucu sizi olan bitenden uzaklaştırabilir. Ancak gerçekleri değiştiremez. Gerçek aciz değildir. Gerçekleri kim anlatacak? Kim gösterebilecek ezilmiş sandığınız kürtlerin hergün yanıbaşınızda yaptığı ahlaksızlık ve saldırganlığı? Kerkük'te arkasına ABD'yi alınca Türkmenler'i katleden bu aşağılık topluluğun eline fırsat geçtiğinde uyguladığı baskıdan kim söz >edecek? Okuldan, işten dönüp televizyonu açtığınızda tüm kanalları kaplayan Kürt dizileri ile mi bilinçleneceksiniz; yoksa PKK'ya yardım edip sonrada kasetleri Türkler tarafından kapışılan, konserlerinde izdiham yaşanan kürt ibo, mahsun, berdan, keko, şavata, ahmet kaya, özcan ve hergün yenisi çıkan şarkıcı bozuntuları ile mi? Sol merkezli görüş onlara herkesten fazla sahip çıkıp tabanını genişletmeye çalışırken, yıllar sonra kullanılıp bir kenara atılacağının farkında değildi. Sağ tarafta durum daha da vahimdi. Açıkça bir kürt milliyetçisi olan Said-i Nursi'nin kitapları elden ele dolaşıyor, Kürtler >ırkçılıklarının dozunu giderek arttırırken inançlı Türkler din kardeşliği masalı ile uykuya çoktan dalmış oluyordu. Ancak bunların içinde belki de en acı olanı, kürtler tarafından aldatılmayı halen gururuna yedirip itiraf edemeyen sözde milliyetçilerin (!) durumudur. PKK ve Apo'yu Ermeni, dağdaki kürtleri kandırılmış, sokaktakileri de kardeş ilan eden ülkücü anlayışın Türklere verdiği zarar gelecekte tarih kitaplarına konu olacaktır. Gerçeği daha fazla inkar etmek anlamsız. Bu son perdedir. Bir yandan ABD talimatlı kürt dizileri, diğer yandan Avrupa tavsiyeli gelin-kaynana programları ile giderek daha fazla esir şehrin insanlarına benziyorsunuz Kürtlerin hızla neden ürediklerini ve yayıldıklarını anlatıp, önlem almaktan bahsedenlere onlardan önce siz karşı çıkacaksınız. Çünkü bulanık gözleriniz mahallenizde bir eve doluşup, ahlaksızca ve bilinçli bir şekilde üremeye devam eden kürtleri değil ancak dizidekileri seçebilecek. Artık sokakta sizin ve yakınlarınızın canını yakan tinerciler denince bunun tek sebebi olan Kürtleri düşünmeyeceksiniz bile. Eğitimsizlik,fakirlik,sosyal adalet gibi kavramların arasında boğulacak; kafanızı toplayıp gerçek soruyu asla soramayacaksınız. PKK denince aklınıza kürtler gelmeyecek. O dış güçlerin oyunuydu diyecek,bitti sanacak; öldürülen binlerce teröristin kaç milyon akrabası ve sempatizanı olduğunu hesaplayamayacaksınız. İlköğretim çağındaki kız çocuklarına dahi askıntı olup, fırsat bulunca her türlü kötülüğü yapanların onlar olduğunu bilmek istemeyecek; kürtler göç etmeden önce şehrinizin ne kadar huzurlu olduğunu anlatmaya çalışanları duyamayacaksınız. söz azınlık haklarından açıldığında, Kerkük'te Türkçe ders verdiği için eğitim yuvalarına bile saldıran kürtlerin hakkını onlardan çok savunduğunuzun farkında olmayacaksınız. Sosyal eşitsizlik denince aklınıza sadece ekranda gözünüze sokulanGüneydoğu illeri gelecek. Ülkenin en yoksul beş ilinden ikisi olan Gümüşhane'nin, Kastamonu'nun neden suçlu üretmediğini anlayamayacaksınız. Karadeniz Bölgesinde elektriği ve suyu dahi olmayan köyleri hiç bilmeyeceksiniz.

Toplum olarak düzenimizi, birey olarak yaşantımızı, aile olarak huzurumuzu ve millet olarak sağlımızı bozan kürtlerin yarattığı tehlikeyi hala inkar etmek eğer gaflet değilse, nedir? Kürtlerin yaptıklarını es geçip kabahati dış güçlerde aramakta hiç gerçekçi değil. Bu topluluk tarafından icra edilen ?Kapkaç, yankesicilik, hırsızlık, töre cinayetleri, taciz, gasp, beğendiği kızı şehrin orta yerinde kaçırıp ırzına geçerek evliliğe zorlama, etnik dayanışma ile gittiği tüm yerleri hegamonyası altına alıp kendisinden başkasına yaşam hakkı tanımama, haklı haksız her mecliste sadece kendisinden olduğu için birbirlerini destekleme, çocuk kaçırma, sapıklık, 9-10 yaşlarında çocukların tecavüz edilip öldürülmesi, elektrik su parası ödememe, vergi ödememe, sahteciliklerle asalak gibi yaşama, turistlik kasabaları ele geçirerek hem yerli halka, hemde turistlere zarar verme, devletinherimkanınısömürme, trafik magandalığı, şehir magandalığı, haraç toplama,liselerde, ilkokullarda çeteler kurup diğer öğrencileri sindirme, sahipolduğu feodal kültürü yaşadığı yere uydurmaya çalışma,uymayanlara zararerme,sıcak para getiren tüm iş kollarına zor kullanarak hakim olma?gibi mevhumları hangi dış güçler kürtlere nasıl yaptırıyor? Merakediyorum. Arkadaşlar, sorun "kürtçülük" "bölücülük" veya "terör" değildir.Sorun kürdün ta kendisidir. Teröristi, esnafı, işadamı, öğretmeni,manavı, dolmuşçusu, garsonu, sapığı, eşkiyası, kapkaççısı,anarşisti.... hepsi aynıdır. Türk milleti için şu an aleyhte birfaaliyet göstermeyen kürtler olabilir, ancak bunların vadesi sonsudeğildir. Kaldı ki o "sadık kürt" bile sokaklarda, işyerinde veyaokullarda gene kürtlüğünün gereğini icra edecektir. Kürtlüğüngereğinin nolduğunu ise hepimizbiliyoruz. Artık "Kürt bölücülüğü" diye bir sorun olmadığı, gerçeksorunun adı "kürt yayılması" olduğu halde bazıları ısrarla"bölücülük" diye yanıltıcı adlandırmalarla uğraşıyor. Bazıları da?dış güçlerin maşası, piyonu kafasız, zavallı, korkulmaya değerolmayan kürdler? söylemini bulmuşlar. Böylece esas büyük suç,Kürtlerin üstünden alınıp kim olduklarını kendilerinin bile nettarif edemediği, gizem perdelerinin arkasındaki yüce dış düsmangüçlere yükleniyor. Hem de Kürt tehlikesi küçümsenip stratejikbir politika boyutuna indirgeniyor. Oysaki sorun stratejik veyamagazinsel sorun olmaktan daha vahimdir. Turkiye Cumhuriyetidevletinin kimliğini, kurucu ve asli unsur olarak tekelindetutan Türk ırkınınnüfusitibariyle gelecekte aynı şekilde tekelinde tutup tutamayacağı,yani var olma , yok olma mücadelesidir.Ayrıma dikkat edin. Eğer dış güçlerle Kürtlerin Türk milletinekarşı bir ilişkisi varsa, bu ilişki maşalık değil işbirliğidir.Nemaşası,ne kandırması? Kürtlerin çıkarları dış güçlerinkiyle örtüşüyorsakandırmaya ne gerek var? Kürtler saflar, kandılar, komployadüşüyorlar, onun için çoğalıp Türkiye'de çoğunluk olacaklar. Vaybe. Canına minnet adamın böyle kandırılma. Aynı mavalları Osmanlı yönetimi de 100-150 sene önce Yunanlılar ve Ermeniler için söylüyordu. Güya Yunanlılar yutacak ya. "Biz sizinle asırlarca kardeşçe yaşadık, Batılılar sizi kendi çıkarları için kışkırtıyorlar, alet ediyorlar" diye anlattılar durdular. Yunanlılar ne kadar aptalmış ki alet oldular da aleyhimize topraklarını 3 kat büyüttüler, hala da büyütüyorlar. Bu devirde kimse oyuna gelip saflığından başkasının maşası olmaz. Avrupalıları Tanrı sanıp incik boncuk karşılığında birbirlerine saldıran Kızılderililer yok. Dünyamızda şu an olabilecek, sadece çıkar ve güçbirliğidir.

SON SÖZ : Bu belanın üstesinden gelebiliriz. Yeter ki buna inanalım.

NOT : Bu makaleyi herkese gönderin, çevrenize okutun

Dipnot:Yukardaki yazının kime ait olduğu kim tarafından yazıldığı hakkında en ufak bir fikrim yok bir arkadaşım tarafından bana mail olarak gönderildi onada bir arkadaşı göndermiş bu yazı nette elden ele dolaşıyor anlıycağınız benim çok ilgimi çekti sizde okuyun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu tartısma cok anlamsız bir yere sürüklenip gidiyor...

Ben terör yuvası olarak adlandırılan sehirleri görmüş bir kişi olarak sunu söylemek istiyorum ki Kürtlerde kürdistan hayali,ortalığı karıstırma vs..bir istek yok gayet türkiye sevdası ile dolular bu olayları meydana getirenler ise bir avuç insan sadece..

Bunların hepsi bir oyun kanmasın kimse yaa... Ama bu oyunlara kanıp hala birbirlerine sataşanlara da denecek söz yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet onlarda bir Anadolu sevdası Fars Fars kralı Xerxesde bu sevda vardı. :D

Onların sevdaları üreyip nufus cogunlugunu ele gecirip Türkiyenin günü geldiğinde ismini hatta bayrağını bile değiştirip Türkleri Orta Asya'a sürmek.

Zaten Kurdish.com gibi sitelerinde de bunları acıkca ifade ediyorlar.

Kürtlerin %95inin niyeti budur.

Bunu görmemek için ya Kürt melezi,ya Akp gibi Kürtçü ve yobaz bir oluşum ya da vatandan bana ne diyen bir liboş ve enternasyonalist soldan olmak gerekir.

Bazı şeylerin değeri ancak yitirilince anlaşılır.Türk milleti(Batı Oğuzları-Anadolu Türkmenleri)tarihlerinde sadece 100 yıl Çine esir kalmışlardır.Umarım uyanırız batını ve Farsilerin oyununu görürüz de tarih Türkü bir daha esirlikle imtihan etmez.

Olsa da olmasa da biz yeni Kürşadlar çıkartmaya hazırız.

Millet Kürtlerin niyetlerini görüp uyanmalıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen de çıplak doğdun..ben de değil mi?

ikimiz de aynıydık,ikimiz de eşittik...

sen sonradan milliyetçilik,ulusçuluk kavramlarıyla ısıttın bedenini...

bense yine çıplağım ve üşümüyorum...

şimdi fikrime,bedenime kılıf geçirmediğim ben mi ayrımcıyım...

saygılar.... :clover:

Bu tartısma cok anlamsız bir yere sürüklenip gidiyor...

Ben terör yuvası olarak adlandırılan sehirleri görmüş bir kişi olarak sunu söylemek istiyorum ki Kürtlerde kürdistan hayali,ortalığı karıstırma vs..bir istek yok gayet türkiye sevdası ile dolular bu olayları meydana getirenler ise bir avuç insan sadece..

Bunların hepsi bir oyun kanmasın kimse yaa... Ama bu oyunlara kanıp hala birbirlerine sataşanlara da denecek söz yok...

onlarla görmüş,yaşamış biri daha biliyor,söylüyor işte...

sevgiler arkadaşım... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

lütfen okuyun ................

BÜTÜN KÜRTLER

yorum yok...bu da bir fikir , böylesi hiç gelmemişti göndermek istedim,

SORUN BÖLÜCÜLÜK VEYA TERÖR DEĞİL; SORUN KÜRDÜN TA KENDİSİDİR.

bu yazıyı dün gece defalarca okudum...inanamadım bunu yazan zihniyete döndüm bidaha okudum.bu yurt sevgisi midir,bu insanlık mıdır...neden milliyetçi olmadığımı bu yazıyı okuyunca bir kez daha anladım... :(

bu yapılan kafatasçılık,faşizm ve insanlık suçudur....bu yazıyı kaleme alan zihniyetin pkk dan da en azılı teröristlerden de farkı yoktur...

bu tarz yaklaşımlar bu ülkeye huzur getirmeyecek arkadaşlar...

milliyetçiliğin karşı tepkisi yine milliyetçiliktir...

bu ülkenin geleceğini ve halkımızın huzurunu düşünüyorsanız lütfen sağduyulu olalım....

yazdıklarım belli bir etnik grubu kollamak olarak anlaşılmasın lütfen,bir olayı değerlendirirken genellemeler yapmak bizi yanılgıya götürür. sorun kürdün ta kendisi değil,sorun terör ve bu terörü destekleyen dış mihraklar daha da kötüsü ülke dahilinde buna göz yumanlardır. bu kışkırtmalara ortak olmayalım...

sorunları sadece eleştirel manada değil,sosyal ve ekonomik yönden de değerlendirmeliyiz...

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen de çıplak doğdun..ben de değil mi?

ikimiz de aynıydık,ikimiz de eşittik...

sen sonradan milliyetçilik,ulusçuluk kavramlarıyla ısıttın bedenini...

bense yine çıplağım ve üşümüyorum...

şimdi fikrime,bedenime kılıf geçirmediğim ben mi ayrımcıyım...

saygılar.... :clover:

onlarla görmüş,yaşamış biri daha biliyor,söylüyor işte...

sevgiler arkadaşım... :clover:

Mesele zaten senin kürt olup olmamaman, vatan sevgisiyle az yoğrulman çok yoğrulman değil mesele şu; sen o monotof kokteyl atılan otobüste değildin, sana hep oraya götürülmeyen hizmetlerden bahsettiler ama sen gidip görmedin orda yakılan un fabrikalarını, şeker fabrikalarını..vs.. ekilmeyen tarlaları, marklarla dolarla düzenlenen yürüyüşleri , kolay para kazanç yollarında insan harcama uzmanı olmuş insanları...fikrine bedenine sakın kılıf geçirme bu senin isteğinse ama dikkat et soğuk havalardada üşütme.. allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın..sen bedenini boşver milliyetçilikle felan ısıtma ....kayıtsız kal ,uzaktan maval oku ..şimdi böylesi moda ama onlar nasıl ısınır bilemem..sor vardır mutlaka bi metodu..

saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet onlarda bir Anadolu sevdası Fars Fars kralı Xerxesde bu sevda vardı. :D

Onların sevdaları üreyip nufus cogunlugunu ele gecirip Türkiyenin günü geldiğinde ismini hatta bayrağını bile değiştirip Türkleri Orta Asya'a sürmek.

Zaten Kurdish.com gibi sitelerinde de bunları acıkca ifade ediyorlar.

Kürtlerin %95inin niyeti budur

Millet Kürtlerin niyetlerini görüp uyanmalıdır.

Merak ediyorum da sen ne kadar kürt tanıdın da böyle konusuyorsun? Büyük sehirlere gelen kişiler zaten belli amaçlarla buradan alıp götürülüyor ve kullanılıyor..Daha gecen günlerde diyarbakırda bile bes milyon için çocuklar molotof kokteyl atmıslar bunlar ne yaptıklarını bilmeyen saf cocuklar ve asıl sorun cahillikleri..sen bu cahil insanları alıp ta kürtlerin hepsi böyle diyemezsin..

Ben diyorum ki belli müddet doğuda yasadım ve etrafımda bir tane türk yoktu..Fakat ister inan ister inanma kardes o senin devle düşmanı dediğin insanlar televizyonda bir askerin sehit oldugunu görünce aglıyor ve istiklal marsınıda duygulanarak okuyordu...

bu demek değil ki pkkyı destekleyen yok var tabii ki ama bunlar bir avuc kişi olmaz.Zaten Allah askına ya biraz akıllı düşünmek lazım bütün kürtler pkklı olsaydı Türkiyenin durumu çok farklı olurdu.Gördügünüz belli kitleler tarafından kullanan insanlar bütün kürtlerle genelleyemezsiniz..

Git bakalım doguya böyle ithaf ettiğin insanlarla bir otur kalk , tanı sonra konus!

.. sen bedenini boşver milliyetçilikle felan ısıtma ....kayıtsız kal ,uzaktan maval oku ..şimdi böylesi moda ama onlar nasıl ısınır bilemem..sor vardır mutlaka bi metodu..

saygılarımla...

Kardeşim tutturmussunuz bir milliyetçilik...Milliyetçilik nedir peki? farklı milletlere karsı olmak mı? Milliyetçi dediğin vatanını ve vatanında yasayan her ırkı sever! bunun aksi milliyetçilik derseniz komik olur...Bir hatırlayın bakalım Çanakkale savasında bile kendi canını tehlikeye atarak düşman askerleri kurtaran da bizim askerlerimizdi..Onlar savas sırasında düşman askeri düşünürken artık tanımadıgımız bir yıgın insana çirkin iftiralar atılıyor..neden peki? Vatan askından !Ne yazık..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mesele zaten senin kürt olup olmamaman, vatan sevgisiyle az yoğrulman çok yoğrulman değil mesele şu; sen o monotof kokteyl atılan otobüste değildin, sana hep oraya götürülmeyen hizmetlerden bahsettiler ama sen gidip görmedin orda yakılan un fabrikalarını, şeker fabrikalarını..vs.. ekilmeyen tarlaları, marklarla dolarla düzenlenen yürüyüşleri , kolay para kazanç yollarında insan harcama uzmanı olmuş insanları...fikrine bedenine sakın kılıf geçirme bu senin isteğinse ama dikkat et soğuk havalardada üşütme.. allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın..sen bedenini boşver milliyetçilikle felan ısıtma ....kayıtsız kal ,uzaktan maval oku ..şimdi böylesi moda ama onlar nasıl ısınır bilemem..sor vardır mutlaka bi metodu..

saygılarımla...

bir yerde büyük bir yanlışın var...

gezip,görmek,'onlar'la yaşamaktan bahsediyorum hep...yaşadıklarım,yaşayanlardan aldıklarım,gördüklerim zaten 'onlarla' yürümeye,'onlarla' beraber haklarını aramaya çıktığım evre oldu...

bahsettiğin götürülmeyen yardımların 'onların' bahisleri değil,bizzat yaşadıkları olduğunu aynayı hep ters tutan televizyonlardan da öğrenmedim bilesin...

şimdi haklısın...

bahsetmek değil,gördüklerini bastıra bastıra söylemek gerek...

şimdi izninle...

bırakta yoluma 'onlar' diye söz edilenlerle,hepimiz 'bizler' olana dek devam edebileyim....

sevgiler... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlk mesajımın tüm ülke halkının canını sıkan bir konuda olmasını istemez daha eğlenceli bir konu olmasını dilerdim ama ilgimi çeken şu...her iki görüş sahibi grubun da olayı siyah -beyaz kavramı şeklinde ayırmaları ve aradaki nüanslara hiçbir şekilde yer vermemeleri...

Soruna nasıl bakacağız kendini insan olmanın en önemli özelliklerinden birinin aidiyet duygusu olduğunu unutup vatan,millet kavramını bir yana iten belki de lise sıralarında abilerinin izinden yürümeye çalıştığı kendisinin de tam olarak kavrayamadığı ve çapı gereği asla da kavrayamayacağı özenti bir sosyalizm mantığıyla ezilen halk edebiyatı yapmayı,birkaç yerden duyduğu ''humanizm'' odaklı şiirleri foruma yazarak ben demokrat diyen realizmden ve hayatın gerçeklerini anlamaktan aciz''sözde insan hakları'' savunucalarının bakış açısından mı...

Yoksa kendi aidiyet duyduğu halktan başka kimseye yaşam hakkı tanımayan,''öteki'' algısını düşman odaklı olarak belirlemiş,soykırım çığırtkanlığı yapan kafatasçı zihniyetin ve ırkçı bakış açısının yolundan mı...

Ben her ikisini de red edelim derim...Şahsen iki bakış açısından da çarpık bir şekilde olaya bakan arkadaşlar burda rahat bir şekilde ekran karşısında çaylarını içip ''ülkeyi kurtarırken'' daha dün haince öldürülen beş vatan evladının arkasından yas tutmayı yeğlerim...belki de aralarından birinin kürt olduğunu da düşünerek...

Neler yapmadık ki bu ülke için,kimimiz öldük kimimiz nutuk söyledik...keşke dün ölebilenlerin aralasında olabilseydik...

saygılar... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herseyden once "cok bilmisler" icin mantiki bir tespit: Kurd'un gonlunde yatan ozgurluktur. "Ozgurluk" kendi devletine sahip olmak mi? O zaman devlettir. O devlet "Kurdistan devleti" olacaktir. O devletin bayragi solda gordugunuz bayrak, o devletin dili Kurtce, marsi da Ey reqîb olacaktir. (o devlet, kendi ulkesindeki azinliklari -Guney Kurdistan'da goruldugu gibi- yasatacaktir. Ama sizler anlamazsiniz bu tur seylerden, kafanizi karistirmayayim).

Gel gor ki Turk'un ideologlar ve toplum muhendisleri tarafindan susturulmus olan gonlu ve ayni karanlik kisiler tarafindan isgal edilmis beyni Kurd'u de etkilemis ve bu 80 yillik terorden dolayi Kurd'un gonlune tozlar serpilmistir. O tozlara ufleseniz goreceksiniz ki dunyanin butun uluslari gibi Kurtler de kendi yasamlarini ozgurce yasamak,kendi yasamlarini ozgurce kurmak, kendi ulkelerini gelistirmek, kendi bireysel hayallerini gerceklestirmek, vs vs vs isteyeceklerdir. Herkes gibi. Bunun tersi mantiksizlik, aptallik olur.

Ama yok, illahi sana gore Kurd'un gorevi Turk'un kolesi olmak ise, isi gucu Turk'e hizmet ise, kendi arzu ve isteklerini Turk'e kurban etmek ise, sen de bu 85 yildir yaptiklarina, soylediklerine ve dusunduklerine devam edersin. Keske sunu gorseydin: konusan sen degil beynine girmis olan devlettir, yapan ve dusunen sen degil, beynini isgal etmis olan devlettir. Devlet senin araciliginla yasiyor. Sen sadece bir kabuksun.

Kurt ne istiyor? Tabii, Kurtler adina konusan cok... Ornegin hic bir anlamda serefli Kurt mucadelesi yuruttugu belli olmayan, kesinlikle onurlu Kurt ulusu ve mucadelesine layik olmayan ve aslinda Turk devletinin kopyasi olan Abdullah Ocalan "Bensiz Kurdistan olmaz olsun" diyor... Turk devleti onun araciligiyla Kuzey Kurdistan'daki Kurtleri teslimiyetci kilmak istiyor. Nedir o teslimiyetcilik? "Turkiyelilik" kimlik ve perspektifini kabul etmek, Kurt ve Kurdistan varligini ortadan kaldirmak. Yani, Turk devletinin 85 yildir yapmaya calistigini yapmak. Kurt onu istemiyor. O yuzden aslinda PKK Kurtler arasinda marjinal bir akimdir. Sessiz cogunlugu temsil eden sey, yukarda belirttigim insani, dogal ve mantiki arzu ve isteklerdir. O mantiki arzu ve isteklerin de herhangi bir ideolojik slogana veya teoriye ihtiyaci yoktur. O yuzdendir ki Kurd'un artik Turk'e anlatacak bir seyi kalmamistir. Cunku Turk, devleti tarafindan isgal edilmis, dusunemeyen, ozgur olmayan bir kabuktur. Kurt ise sadece Kurt olusu ile ozgurlesecek olan bir sairdir, bir sanatcidir, bir alimdir. Kurt guzeldir. (Siyah ve beyaz arasindaki farki biliyen diger guzeller bunu soyluyor, sadece ben degil).

Somutlastiracaksak: kendine guvenen siyaset meydaninda siyaset yapsin. O zaman Kurd'un ne istedigi ortaya cikar.

Sorana sorusu icin tesekkur ediyorum. Eminim gercek anlamiyla merak ediyordur. Umarim Kurtlerin ne istediklerinin ortaya cikmasi icin (dayatmaksizin, terorize etmeksizin, tehdir etmeksizin) mucadele de eder.

Yasasin isgalci devleti iclerinden sokup atip kendi kabugunu kendisi dolduran Turkler!

Kurtler zaten yasayacaklar, zaten kazanacaklar...

Avdan

Cerenimoo boza avdan vb. düşünenler sözüm size Evet arkadaşlar kürtler açıkça ne istediklerini söylemişler hak özgürlük devlet bayrak vs. Bir kere Türkiye cumhuriyetinde yaşayan herkes kadar hak ve özgürlüğe sahipsiniz zaten Bir türke verilipte kürde verilmeyen hak nedir? devlet ve bayrak kısmına gelince hava alırsınız. Efendim" Türkler işgalciymiş "türkler ne geçmişte ne de bugün hiçbir zaman işgalci olmamıştır. Biz savaştık ve kazandık Alnımızın teriyle bileğimizin gücüyle. Gücünüz yetiyorsa sizde savaşın sizde kazanın. Kaybedersek boynumuz kıldan ince alın bütün Türkiye sizin olsun Yüreğiniz yeterse tabi ama sizin gücünüzün neye yettiği belli eli kanlı bebek katilleri Düşünün taşının karar verin bayrak ve devlet gibi bir hayaliniz varsa açıkça savaş ilan edin Çünkü Türkiye cumhuriyetinin barış yoluyla size verecek bir karış toprağı bile yok bu böyle biline Bu ülke Türkiye cumhuriyeti devletidir ona saygı duyan onun nimetlerinden faydalanır türk kürt çerkez laz hiç farketmez. devlet kurmak isteyen bayrak açmak isteyenler başka kapıya

anca gidersiniz öpüldünüz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merak ediyorum da sen ne kadar kürt tanıdın da böyle konusuyorsun? Büyük sehirlere gelen kişiler zaten belli amaçlarla buradan alıp götürülüyor ve kullanılıyor..Daha gecen günlerde diyarbakırda bile bes milyon için çocuklar molotof kokteyl atmıslar bunlar ne yaptıklarını bilmeyen saf cocuklar ve asıl sorun cahillikleri..sen bu cahil insanları alıp ta kürtlerin hepsi böyle diyemezsin..

Ben diyorum ki belli müddet doğuda yasadım ve etrafımda bir tane türk yoktu..Fakat ister inan ister inanma kardes o senin devle düşmanı dediğin insanlar televizyonda bir askerin sehit oldugunu görünce aglıyor ve istiklal marsınıda duygulanarak okuyordu...

bu demek değil ki pkkyı destekleyen yok var tabii ki ama bunlar bir avuc kişi olmaz.Zaten Allah askına ya biraz akıllı düşünmek lazım bütün kürtler pkklı olsaydı Türkiyenin durumu çok farklı olurdu.Gördügünüz belli kitleler tarafından kullanan insanlar bütün kürtlerle genelleyemezsiniz..

Git bakalım doguya böyle ithaf ettiğin insanlarla bir otur kalk , tanı sonra konus!

Kardeşim tutturmussunuz bir milliyetçilik...Milliyetçilik nedir peki? farklı milletlere karsı olmak mı? Milliyetçi dediğin vatanını ve vatanında yasayan her ırkı sever! bunun aksi milliyetçilik derseniz komik olur...Bir hatırlayın bakalım Çanakkale savasında bile kendi canını tehlikeye atarak düşman askerleri kurtaran da bizim askerlerimizdi..Onlar savas sırasında düşman askeri düşünürken artık tanımadıgımız bir yıgın insana çirkin iftiralar atılıyor..neden peki? Vatan askından !Ne yazık..

Neden milliyetcilik konusu acildiginda birileri bundan gocunuyor ve olayi kafatasciliga irkciliga dayandiriyorlar.Benim Sehit olan askerim kafatasci degildi vatanini savunuyordu.Kimsenin vatanina saldirip ele gecirmedi ama vatanini canini vererek korumayi kendine nabus borcu bildi.herkesin yasama hakki vardir diyorsun,kim kimden yasama hakkini esirgiyor.Benim Karadenizli hemserimin de ekonomik sorunlari vardir ama eline silahi alipta asker avina cikmiyor veya vatandasin vergileriyle alinan otobüslere molotof kokteylleri atmiyorlar.Olmayan bir Kürdistanin olmayan bir Kürtcenin savasini veriyor 50.000 insanin hayatina mal oldugu halde hala gözleri kan görmekten bikmayan bu insanlara nasil muamele edilmesi gerektiginde saniyorum belirli ve maksatli bir kesim disinda herkes hemfikirdir.olay ekonomik degildir olay nasilki Irakta bir Kürt isgali ile kürt devleti kurulmasina Türkiye hükümetleride dahil Amerika ve Avrupa birligi ellerinden geleni yapiyorlarsa Türkiyedede ilerde Kuzey Irak kürt devletiyle birlesme kosullariyla bir kürt devletinin kurulmasi icin her calisma yapilmaktadir.Almanyada Türklere ana dillerini özgürce konusma imkani vermeyenler Türkiyede Kürtce yayin yapilabilmesi icin Türkiyeye hertürlü baskiyi uygulayip bunu gerceklestirmislerdir.Türkiye Cumhuriyetinin resmi dili Türkcedir.bunun disinda baska dilleri konusmak isteyenler baska dilleri resmilestimek isteyenler gitsinler Kuzey Irakta bunu yapsinlar.Türkiye Cumhuriyeti basbakani o kadar ilginctirki milletvekili adayligini Kürdistan haritasi icinde yer alan ve haniminda ili olan Siirten kazanmistir.ve yine ayni Basbakan TÜRKIYEDE kÜRT SORUNU VARDIR DIYEREK kendini Kürtlerin milli kahramani yapma yolunu secmistir,Amerikadan ve Avrupa birliginden kendisine verilen görevlerden biriside Türkiyede Kürt sorunu oldugunu söylemesidir.Ermeni konferansini iptal eden mahkemeyi yerden yere vurarak mahkeme böyle seylere karar veremez diyerek Siyasi baski kullanmasinin altinda yatan nedenlerden biriside Amerikadan Avrupa birliginden kendisine bu yönde bir görevin verilmis olmasidir.Tayyyip Erdoganin milletvekili olabilmesi icin ceza kanununun Anayasa maddesinin degistirilmesi Basbakan tayin edilmesi bir tesadüf degildir.Tayyip ERDOGAN'in Babakan olduktan sonra yaptiklarina cikarttiklarina konusmalarina dikkatle bakildiginda gercek günes isigi gibi kendini gösterecktir.Türkiye tarihinin hicbir sahifesinde bu kadar sahipsiz kalmamistir ve bukadar hakaretlere ugratilmamistir.

Türk halki milliyetcidir ama asla kafatasci degildir.eger kafatasci olsaydi Türkiyede cok seyler farkli olurdu.Eger her etnik kökenli insan TÜRKIYEDE rahatca yasayip rahatca ibadetini yapiyorsa,istedigi okula gidiyor istedigi isi yapiyorsa,gENERALINDEN tutunda Cumhurbaskanligina kadar her alanda önünde bir engel yoksa o ülkenin insanina kafatasci diyenleri ben maksatli olarak görürüm.Türkiyede sartlari elverisli olan herkes kendi düzenini kendisi kurar dünyanin hicbir ülkesinde insanlara ekonomik zorluk cekiyor diye özel muamele yapilmaz,koruyucu yasalarla gecim standartlari belirli seviyelerdec tutulmaya calisilir.Ekonomik problemleri bahane ederek yasadigi ülkeyi bölmeye calisanlar hakettikleri sonucada katlanmak zorundadirlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden milliyetcilik konusu acildiginda birileri bundan gocunuyor ve olayi kafatasciliga irkciliga dayandiriyorlar.Benim Sehit olan askerim kafatasci degildi vatanini savunuyordu.Kimsenin vatanina saldirip ele gecirmedi ama vatanini canini vererek korumayi kendine nabus borcu bildi.herkesin yasama hakki vardir diyorsun,kim kimden yasama hakkini esirgiyor.Benim Karadenizli hemserimin de ekonomik sorunlari vardir ama eline silahi alipta asker avina cikmiyor veya vatandasin vergileriyle alinan otobüslere molotof kokteylleri atmiyorlar.Olmayan bir Kürdistanin olmayan bir Kürtcenin savasini veriyor 50.000 insanin hayatina mal oldugu halde hala gözleri kan görmekten bikmayan bu insanlara nasil muamele edilmesi gerektiginde saniyorum belirli ve maksatli bir kesim disinda herkes hemfikirdir.olay ekonomik degildir olay nasilki Irakta bir Kürt isgali ile kürt devleti kurulmasina Türkiye hükümetleride dahil Amerika ve Avrupa birligi ellerinden geleni yapiyorlarsa Türkiyedede ilerde Kuzey Irak kürt devletiyle birlesme kosullariyla bir kürt devletinin kurulmasi icin her calisma yapilmaktadir.Almanyada Türklere ana dillerini özgürce konusma imkani vermeyenler Türkiyede Kürtce yayin yapilabilmesi icin Türkiyeye hertürlü baskiyi uygulayip bunu gerceklestirmislerdir.Türkiye Cumhuriyetinin resmi dili Türkcedir.bunun disinda baska dilleri konusmak isteyenler baska dilleri resmilestimek isteyenler gitsinler Kuzey Irakta bunu yapsinlar.Türkiye Cumhuriyeti basbakani o kadar ilginctirki milletvekili adayligini Kürdistan haritasi icinde yer alan ve haniminda ili olan Siirten kazanmistir.ve yine ayni Basbakan TÜRKIYEDE kÜRT SORUNU VARDIR DIYEREK kendini Kürtlerin milli kahramani yapma yolunu secmistir,Amerikadan ve Avrupa birliginden kendisine verilen görevlerden biriside Türkiyede Kürt sorunu oldugunu söylemesidir.Ermeni konferansini iptal eden mahkemeyi yerden yere vurarak mahkeme böyle seylere karar veremez diyerek Siyasi baski kullanmasinin altinda yatan nedenlerden biriside Amerikadan Avrupa birliginden kendisine bu yönde bir görevin verilmis olmasidir.Tayyyip Erdoganin milletvekili olabilmesi icin ceza kanununun Anayasa maddesinin degistirilmesi Basbakan tayin edilmesi bir tesadüf degildir.Tayyip ERDOGAN'in Babakan olduktan sonra yaptiklarina cikarttiklarina konusmalarina dikkatle bakildiginda gercek günes isigi gibi kendini gösterecktir.Türkiye tarihinin hicbir sahifesinde bu kadar sahipsiz kalmamistir ve bukadar hakaretlere ugratilmamistir.

Türk halki milliyetcidir ama asla kafatasci degildir.eger kafatasci olsaydi Türkiyede cok seyler farkli olurdu.Eger her etnik kökenli insan TÜRKIYEDE rahatca yasayip rahatca ibadetini yapiyorsa,istedigi okula gidiyor istedigi isi yapiyorsa,gENERALINDEN tutunda Cumhurbaskanligina kadar her alanda önünde bir engel yoksa o ülkenin insanina kafatasci diyenleri ben maksatli olarak görürüm.Türkiyede sartlari elverisli olan herkes kendi düzenini kendisi kurar dünyanin hicbir ülkesinde insanlara ekonomik zorluk cekiyor diye özel muamele yapilmaz,koruyucu yasalarla gecim standartlari belirli seviyelerdec tutulmaya calisilir.Ekonomik problemleri bahane ederek yasadigi ülkeyi bölmeye calisanlar hakettikleri sonucada katlanmak zorundadirlar.

Benim yazıma karsılık neden böyle bir yazı yazdınız anlayamadım dogrusu..

Benim milliyetçilikten bir rahatsızlığım yok ben sadece kafatasçıların karsısındayım..Bende millitetçiyim ama günümüzde milliyetçilik kavramını bile çarpıtan insanlar var...

Benim şehit olan askerim kafatasçı değildir diyorsun ben öyle bir şey mi dedim arkadaşım?

Benim dedem de bir gazidir zaten.Şehitliğin vatanın degerininde ne denli önemli olduğunu bilirm...

Lütfen dikkatli okuyun öyle yorum yazın sanırım beni yanlış anladınız...

Selam ve dua ile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce milliyetçilik kavramını kafalarınızda iyi bir yere doğru bir şekilde oturtun...

Millet aynı ırktan gelen aynı dili konuşan aynı ülküyü paylaşan insanların adıdır....

Sizin dediklerinizse ulus....

Yani farklı millet olabilir diller başka olabilir bumun adı ulustur tıpkı osmanlı gibi....

Şimdi bir daha milliyetçilikle ulusalclığı karşılaştırmanızı öneririm...

Evet herkes ulusalcı olabilir ama herkes milliyetçi değildir....

Yok eşitlik yok halkların özgürlüğü yok dilde serbestlik yok daha fazla demokrasi....

Bunların hepsi toprak talebinin kibar ve hoş isimleri...

Yani minareye biçilen kılıf...

Bize bir don biçmiş biriileri buyur giy demişler velhasıl...

e o kadar isteyen varsa buyrun giyin...

ama don ateşte sonra bi taraflarınız tutuşabilir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu genleri bozuk pkk lıların istediklerini iranlı pilotlar şu aralar vermekteler.. Amerikanın iranın sınırına yaptığı asker yığınağından sonra İran da bize yaranmak adına sınırdaki pkk kamplarını bombalamaya başladılar.. Sanırım bir kaç yüz pkk lı daha imha edilirse en azından bir süreliğine pravakatörlerin sesleri kesilecektir.. İzliyoruz balalım nerelere gidecek olay.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce milliyetçilik kavramını kafalarınızda iyi bir yere doğru bir şekilde oturtun...

Millet aynı ırktan gelen aynı dili konuşan aynı ülküyü paylaşan insanların adıdır....

Sizin dediklerinizse ulus....

Yani farklı millet olabilir diller başka olabilir bumun adı ulustur tıpkı osmanlı gibi....

Şimdi bir daha milliyetçilikle ulusalclığı karşılaştırmanızı öneririm...

Evet herkes ulusalcı olabilir ama herkes milliyetçi değildir....

Yok eşitlik yok halkların özgürlüğü yok dilde serbestlik yok daha fazla demokrasi....

Bunların hepsi toprak talebinin kibar ve hoş isimleri...

Yani minareye biçilen kılıf...

Bize bir don biçmiş biriileri buyur giy demişler velhasıl...

e o kadar isteyen varsa buyrun giyin...

ama don ateşte sonra bi taraflarınız tutuşabilir....

karakurt kafandan millet tanımları yapma. ayrıca millet ve ulus aynı şeydir. ikisindede aynı ırktan gelme şartı aranmaz. osmanlının ki ulus değil "ümmettir" ümmet ise başka bir şeydir.

milliyetçiyim demeden önce bir kişi Millet Ulus Ümet gibi kelimelerinin anlamlarını öğrenmeli.

Millet: Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus

görüldüğü gibi ben burada aynı ırktan gelenler diye bir ibare göremiyorum.

yani şimdi Karakurtun tanımına göre. bu topraklara yüzlerce yıl önce göç eden. ve bu topraklar için canını veren Çerkesler Türk milletinden değil öyle mi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

karakurt kafandan millet tanımları yapma. ayrıca millet ve ulus aynı şeydir. ikisindede aynı ırktan gelme şartı aranmaz. osmanlının ki ulus değil "ümmettir" ümmet ise başka bir şeydir.

milliyetçiyim demeden önce bir kişi Millet Ulus Ümet gibi kelimelerinin anlamlarını öğrenmeli.

Millet: Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus

görüldüğü gibi ben burada aynı ırktan gelenler diye bir ibare göremiyorum.

yani şimdi Karakurtun tanımına göre. bu topraklara yüzlerce yıl önce göç eden. ve bu topraklar için canını veren Çerkesler Türk milletinden değil öyle mi :)

Birincisi ulus millet değildir....

İkincisi Osmanlı ümmet devleti değildir....

Osmanlı bir ulustu ulus olmak yolunda da yok oldu...

Üçüncüsü o ibarreyi göremeyişin senin ideolojik kör olman sebeplidir...

Dördüncüsü Çerkesler Türk değilse nedir????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla açık söyliyim ilk sayfayla son sayfayı okudum sadece ama anladım ki topic zıvanadan çıkmış herkes ayrı telden çalıyo kimse diğerinin yazdıklarını okumuyo okusa bile anlamıyor(anlamamazlıktan geliyor) herkes ayrı bişeyi tartışıyor(anlamadığım kim kimle tartışıyor oda belli değil)

yani işin özü diyorm ki artık buraya boşuna yazı yazmayın çünkü hiçbir işe yaramaz

enazından ayrı yerlerde tartışın milliyetçiliği ulusçuluğu türkçülüğü kürtçülüğü

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birincisi ulus millet değildir....

İkincisi Osmanlı ümmet devleti değildir....

Osmanlı bir ulustu ulus olmak yolunda da yok oldu...

Üçüncüsü o ibarreyi göremeyişin senin ideolojik kör olman sebeplidir...

Dördüncüsü Çerkesler Türk değilse nedir????

gereksiz ve boş iddialarda bulunma. ulus ve millet aynı şeylerdir.

osmanlı imparatorluğu, ümmetçi bir devlettir.

çerkeslerin türk olması mı :)

çerkeslerin ırki ya da genetik olarak türklerle bir alakası yoktur. türkiyede yaşıyan çerkesler türk ulusunun parçasıdır. ancak çerkesler ırki anlamda türk değildir alakaları bile yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.