Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

kurtler ne ıstıyor

machiavelli

Önerilen İletiler

gereksiz ve boş iddialarda bulunma. ulus ve millet aynı şeylerdir.

osmanlı imparatorluğu, ümmetçi bir devlettir.

çerkeslerin türk olması mı :)

çerkeslerin ırki ya da genetik olarak türklerle bir alakası yoktur. türkiyede yaşıyan çerkesler türk ulusunun parçasıdır. ancak çerkesler ırki anlamda türk değildir alakaları bile yoktur.

Osmanlıya ümmet diyorsun ben buna ancak gülerim o halde balkanların tümü müslüman ha....

vay be ne kadar din kardeşimiz varmış....

millet ve ulus farklıdır millet olabilmek için aynı ırktan olmak gerekir....

ulus çok karışıktır ve etnik bölümlere ayrılabilir....

çerkeslerde Türklerle aynı ırktan gelir ki Türklerin ana vatanlarından biri de kafkasyadır...

Soyunu inkar eden de.............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 149
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

KürtLer Ne İstiyor Yaşamak İstiyor KüLtürünü Yaşamak İstiyor DiLini Konuşmak İstiyor. Yok Ekmek Yediğin Yere İhanetmiş Yok Neymiş o Ekmek Yediğim Toprakta Biz Bin yıLdır Yaşıyoruz. Biz Toprağımızı İşLeyip Ekmeğimizi Yapıyoz. o Yediğiniz EkmekLerin Buğdayınıda Biz Yapıyoz. asıL Ekmek Veren ELe NankörLük Etmicek oLan Sizsiniz!!! Biz Mezepotamya Çocuğuyuz Savaşın Bahrında Büyümüşüz. aLLahın Dağından geLip YA Sev Ya Terket Demiceksin. Bende OsmanLı Hayranıyım OsmanLı İnsana İnsan Gibi Davrandı Hiç Bir Kimseyi Irkı Yüzünden AşağıLamadı En Azından Ne MutLu türküm Diyene Demedi. Bütün müsLümanLar Kardeştir Dedi. OsmanLı Bu Zamanın Dünyasında Bir Ütopya Ancak HayaLi Bir DevLet Bir Daha geLmez o bir Kere Nasip oLur ki OsmanLı Tarihine Bakın KürdLer Hiç Bir Zaman DevLetten Kopmak İçin İsyan Etmemiştir CeLaLi İsyanLarı Hep Ya KıtLık Yada Uzun Süren SavaşLara Karşı oLmuştur. ama Ne Zamanki OsmanLı YıkıLdı Bu üLkedeki Kürt VarLığı İnkar EdiLdi ya Sev Ya Terket Dendi Ozaman Kan DöküLdü. Unutmayın bu üLke İçin sadece TürkLer Savaşmadı NiğboLuda çaLdıranda MaLazgirtte ÇanakkaLede Türkü Kürdü Arabı Çerkezi Lazı Hepsi Tek Yürek oLdu Çünkü OzamanLar MüsLüman KardeşLiği vardı Türk Kürd yoktu ve ÜLkücüLere DuyruLur Siz Ne Kadar Irkınıza küLtürünüze Sahip Çıkıyor Koruyor Savunuyorsanız Bizimde Savunmaya Hakkımız var. Tek akıLLı Siz DeğiLsiniz Ya Bizi KabuL Edeceksiniz. Yada Biz Size Kim oLduğumuzu KabuL Ettirmesini biLiriz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Osmanlıya ümmet diyorsun ben buna ancak gülerim o halde balkanların tümü müslüman ha....

vay be ne kadar din kardeşimiz varmış....

millet ve ulus farklıdır millet olabilmek için aynı ırktan olmak gerekir....

ulus çok karışıktır ve etnik bölümlere ayrılabilir....

çerkeslerde Türklerle aynı ırktan gelir ki Türklerin ana vatanlarından biri de kafkasyadır...

Soyunu inkar eden de.............

tekrar yazıyorum millet kelimesinin anlamını :

Millet :Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus Türk Dil Kurumu sözlüğü

kafamızdan yeni yeni millet ve ulus tanımları yapmayalım. ırk la milleti karıştırmayalım.

ayrıca çerkesler türktür demeye devam ediyorsun. sen nereden duydun bunu. kafkasya türklerin ana vatanı mı. türkler kafkasya ya saka devletiyle beraber altaydan göç etmiştir. Türklerin anavatanı altaydır. urallar değil.

türkiye de yaşayan çerkesler türk milletinin ferdleridir. ancak çerkesler dünyanın bir çok yerinde ve bölgesinde yaşarlar. Mısır da bile sultanlık kurmuşlardır. Ve türklerle aynı ırktan geldikleri gibi bir şey de yoktur.

önce türklerin soyunu bilmeyip bana türkçülük taslama. her şeyde önce tarzına dikkat et. ............ yazarak küfürvari anlatımlar yapma. önce Türk terbiyesi edin. sonra konuş ya da tartış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bebeğe Kurşun SıkıLdı Diyosun Buna En Basitinden ŞöyLe Cevap Verecem. ŞemdiLLide Bir Bomba PatLatıLdı Hemen Ardından HaberLEr Şu İdi PKK ŞemdiLLiyi BombaLadı Ama SiviL haLk Yapan KişiLerin Arabasını Durdurdu Aramayı Linç Ederken Birde Baktıki DevLetin AdamLArı BunLar Amaç Şu İdi Bomba PatLatıLacak ve haLk PKK ya Karşı KışkırtıLacak SoğutuLacak ( ki Ben PKK yı Hiç Sevmem Kominist Bir Düzene Sahip oLdukLarı İçin ) Ama Bu oLay İçin DevLetin Masum İnsanLarı Kobay oLarak kuLLanmasına KatLanamıyorum ve Bu oLaydan Sonrada Güvenmiyorum Pınarcıktaki katLiamda Bebeğe sıkıLan Kurşunun DevLet Tarafından YapıLdığına biLe İnanmaya başLadım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KürtLer Ne İstiyor Yaşamak İstiyor KüLtürünü Yaşamak İstiyor DiLini Konuşmak İstiyor. Yok Ekmek Yediğin Yere İhanetmiş Yok Neymiş o Ekmek Yediğim Toprakta Biz Bin yıLdır Yaşıyoruz. Biz Toprağımızı İşLeyip Ekmeğimizi Yapıyoz. o Yediğiniz EkmekLerin Buğdayınıda Biz Yapıyoz. asıL Ekmek Veren ELe NankörLük Etmicek oLan Sizsiniz!!! Biz Mezepotamya Çocuğuyuz Savaşın Bahrında Büyümüşüz. aLLahın Dağından geLip YA Sev Ya Terket Demiceksin. Bende OsmanLı Hayranıyım OsmanLı İnsana İnsan Gibi Davrandı Hiç Bir Kimseyi Irkı Yüzünden AşağıLamadı En Azından Ne MutLu türküm Diyene Demedi. Bütün müsLümanLar Kardeştir Dedi. OsmanLı Bu Zamanın Dünyasında Bir Ütopya Ancak HayaLi Bir DevLet Bir Daha geLmez o bir Kere Nasip oLur ki OsmanLı Tarihine Bakın KürdLer Hiç Bir Zaman DevLetten Kopmak İçin İsyan Etmemiştir CeLaLi İsyanLarı Hep Ya KıtLık Yada Uzun Süren SavaşLara Karşı oLmuştur. ama Ne Zamanki OsmanLı YıkıLdı Bu üLkedeki Kürt VarLığı İnkar EdiLdi ya Sev Ya Terket Dendi Ozaman Kan DöküLdü. Unutmayın bu üLke İçin sadece TürkLer Savaşmadı NiğboLuda çaLdıranda MaLazgirtte ÇanakkaLede Türkü Kürdü Arabı Çerkezi Lazı Hepsi Tek Yürek oLdu Çünkü OzamanLar MüsLüman KardeşLiği vardı Türk Kürd yoktu ve ÜLkücüLere DuyruLur Siz Ne Kadar Irkınıza küLtürünüze Sahip Çıkıyor Koruyor Savunuyorsanız Bizimde Savunmaya Hakkımız var. Tek akıLLı Siz DeğiLsiniz Ya Bizi KabuL Edeceksiniz. Yada Biz Size Kim oLduğumuzu KabuL Ettirmesini biLiriz!

baştan başlayalım...ajitasyon , sloganvari milliyetçilik, bir coğrafyayı sahiplenmek ve provakatif söylemler çözüm değil çözümsüzlük getirir. "biz ve siz" işte içinde bulunduğumuz kaosun sorumlusu bu tabiri kullananlardır. allahın dağından kastın nedir....bana sorarsan bu coğrafyanın barışı için emek vermemiş olanlar, ve sizin gibi barış içinde bir arada yaşamayı üzerine yük sayanlar beğendikleri yere gitmelidirler. :excl:

gelelim osmanlı mevzuna,doğru mu anladım yani "AZINLIK OLMAK İSTİYORSUN" kendi ülkende,halkının azınlık olmasını sindirebileceksin :unsure: osmanlı daki diğer uluslar azınlık statüsündeydi bilmiyorsan hatırlatayım... kendi dilini konuşursun ama insan yerine konmazsın,mecliste yerin olmaz,ulusunu temsil edemezsin, seni diğerlerinden ayıran biçimler yüklenir(giyim-kuşam vb.) farklı olduğun için vergiler verirsin,üstüne üstlük hep birilerinin maşası olursun,kullanırlar kullanırlar ve bir bakarsın ki kazanacağım sanırken hepten kaybedersin....

budur azınlık olmak..buyrun temelsiz hayellerinize devam ededurun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

OsmanLıda ULus anLayışı yoktu Efendi Bana OsmanLıyı anLatma OsmanLıda 2 Grup Vardı MüsLimLer ve Gayri MüsLimLer Gayri MüsLimLer MüsLimLerLe Aynı HakLAra SahipLerdi Tek FarkLarı Vergi Ödiyerek AskerLikten MuaftıLar. Ben Bu 2. Statüye Geçmek İstemiyorum Kendi üLkemde Türk Kürd Diye Ayrımı YapıLmasın İstiyorum. Tek İstediğim Bizimde KüLtürümüzün YaşatıLması Ben Kürdüm ama Bu üLkede Ne mutLu türdüm Diyene Deniyor Neden Bu üLkede Kürt VarLığı kabuL ediLmiyor veya Neden KürtLer türk Diye sayıLıyor KanunLara Göre. Var oLmak İstiyoruz KabuL ediLmek Tek Derdimiz bu Bugün Irakta bir Kürd DevLeti KuruLuyor Buna biLe Karşı ÇıkıLıyor. Niye Bu haLkın DevLet oLmaya Hakkı Yokmu ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

wayyy az önce "bir arada eşit,özgür yaşamaktan bahsederken"şimdi de "devlet kurmaktan" bahsediyorsun...bence sen ne savunduğunu ve ne istediğini bilmiyorsun..yaptığın nafile öykünmecilik...

osmanlı konusunda sen dahil hiç kimseyle tartışmam...ben biliyorum doğrusunu kimseden öğrenmicem bu saatten sonra...

zorbalıkla,mevcut durumu inkarla ve mevcut ideolojinin toprağına göz dikmekle devlet olunmaz,terörist olunur... :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YazdıkLarımı Okumuyorsun biLe Ben Bu üLkede Eşit Yaşamaktan Bahsediyorum Iraktaki DevLette Eşit Yaşamaktan Bahsetmiyorum Sadece Bize oLan Tavra Örnekti Iraktaki Kürd DevLeti Sorunu.

Mevcut Düzen Diyorsunda Beni güLdürüyorsun Şuan KuruLan Türkiye Cumhuriyeti Nedir biLmiyormusun Mevcut Düzene Karşı geLinerek DevLet KuruLmadımı ? eee o Zaman Senin Bu Mantığın Atatürkü Terörist mi Yapıyor ? Hayır Devrimci Diyeceksin ee Ozaman MeseLede Yok Ozaman Iraktaki Kürt DevLeti Bir Terörist DevLet DeğiL MiLLiyetçi DevLettir Barzani ve taLabanide Bir Devrimcidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

milli mücadele emperyalizme ve emperyalizme hizmet edenlere karşı yapılmıştır...karşılaştırmayalım bile lütfen...

mevcut düzene karşı gelme nedenleri arasında dağlar kadar fark var...

bu ülkede eşit yaşamaksa dileğin gerçekten o zaman boşuna tartışıyoruz bende aynı şeyi anlatmaya çalışıyorum zaten...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın sosyal hayatta dil konusundaki çeşitliliği olumlu karşılarım...Ancak resmi bir dil ve diğer diller gibi bir ayrışım ülkeyi kaosa sürükler.yukarda cyrano milleti tanımlamış gördüysen,dil birliği diyor orda...ülke bütünlüğü için dil birliği olmazsa olmazdır...aksi hali zaten yine bölücü unsurları barındırır.

bumu senin eşitlik anlayışın demişsin..kime ve neye göre eşitlik...hangi açıdan bakıyorsun...şu anki duruma tamamen dışardan objektif bakabilirmisiniz? bu beklentileriniz ne derece mantıklı ve bu beklentilerin gerçekleşmesi eşitlik mi getirir,eşitsizliği körüklermi...madem tarih biliyorsunuz osmanlının neden tanzimattan ve ıslahattan sonra parçalandığını da bilirsiniz o zaman...

ayrıca kürt kültürü hakkında bilgilenmek isterim sakıncası yoksa...müsade edersen ben yeni bir isim vermek istiyorum kültür çeşitliliğine "anadolu kültürü"....onu da yaşıyoruz zaten...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tekrar yazıyorum millet kelimesinin anlamını :

Millet :Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus Türk Dil Kurumu sözlüğü

kafamızdan yeni yeni millet ve ulus tanımları yapmayalım. ırk la milleti karıştırmayalım.

ayrıca çerkesler türktür demeye devam ediyorsun. sen nereden duydun bunu. kafkasya türklerin ana vatanı mı. türkler kafkasya ya saka devletiyle beraber altaydan göç etmiştir. Türklerin anavatanı altaydır. urallar değil.

türkiye de yaşayan çerkesler türk milletinin ferdleridir. ancak çerkesler dünyanın bir çok yerinde ve bölgesinde yaşarlar. Mısır da bile sultanlık kurmuşlardır. Ve türklerle aynı ırktan geldikleri gibi bir şey de yoktur.

önce türklerin soyunu bilmeyip bana türkçülük taslama. her şeyde önce tarzına dikkat et. ............ yazarak küfürvari anlatımlar yapma. önce Türk terbiyesi edin. sonra konuş ya da tartış.

Bak tekrar yazıyorum Ulus Osmanlı gibi parçalı yapılara denir...

Millet ise tek bir kavimdir örneğin TÜRK...

Soyumu sopumu iyi bilirim merak etme sen....

Senin soyunu sopunu da senden iyi bildiğim aşikar oldu....

Ha küfredecek olsam çekinmem ederim ama bana yakışmaz ve senin dediğin Türk terbiyesiyle büyüdüm ben...

İkinci olarak Kürd demiş ki zoral kabul ettirmeyi biliriz...

Siz ancak masumları zorla işkenceyle bişeylere zorlayarak kabul ettirebilirsiniz...

İşte Türkiye İşte milleti gel de bir karış toprağına ellerini sür....

Bak bakalım o elin tırnakları teker teker çekilmiyor mu????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Karakurt YazdıkLarını Okudum GüLdüm Geçtim... Bir Karış Toprağına eLini Sür faLan Yahu Bu haLk İstese Zamanında Bunu Yapamıyacakmıydı. Şunuda Unutmayın Bir HaLk Bir yerde kaLkmak İstemezse Dünya Üzerine geLse BirLikte Tutamaz onLarı. PKK KürtLerin Hepsini TemsiL Etmiyor Sadece Kominist Kesimi Ben Eğer bir Karış Toprağına eL Sürmek İstesem Şuan Burda Yazmaz eLime aLır SiLahımı Dağa Çıkardım. Siz Ancak Mahsum İnsanLara SiLah Çekersiniz Diyosun Kime SiLah Çekmişim veya Çekmişiz Dikkat Edersen KonuşmaLarında Siz KümLesinin aLtındaki anLam Nedir Kürd haLkımı O **** Beyninde Biraz Düşün Ağzında BakLayı Biraz Isıt öyLe Konuş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Karakurt YazdıkLarını Okudum GüLdüm Geçtim... Bir Karış Toprağına eLini Sür faLan Yahu Bu haLk İstese Zamanında Bunu Yapamıyacakmıydı. Şunuda Unutmayın Bir HaLk Bir yerde kaLkmak İstemezse Dünya Üzerine geLse BirLikte Tutamaz onLarı. PKK KürtLerin Hepsini TemsiL Etmiyor Sadece Kominist Kesimi Ben Eğer bir Karış Toprağına eL Sürmek İstesem Şuan Burda Yazmaz eLime aLır SiLahımı Dağa Çıkardım. Siz Ancak Mahsum İnsanLara SiLah Çekersiniz Diyosun Kime SiLah Çekmişim veya Çekmişiz Dikkat Edersen KonuşmaLarında Siz KümLesinin aLtındaki anLam Nedir Kürd haLkımı O **** Beyninde Biraz Düşün Ağzında BakLayı Biraz Isıt öyLe Konuş.

Evet gül gül çatla da bizi sıkıntıdan kurtar...

Neyi nereye sürüyorsun....

Millet falan filan edebiyatı parçalamışız güzel güzel...

Kürt senin karşında kürt değil kurt soyu var....

Aklında bulunsun....

Bu soy dünyada dize getirmedik tek millet bırakmadı....

Bir avuç kürdü tükürse boğar....

Bizim kürt halkıyla sorunumuz yoktu istediniz oldu....

Şimdi ekmek yediğiniz ele mermiyi sıkın bakalım.....

Onları yerden toplayıp şehidimin göğsünden çıkartıp sıkana sokmak boyun borcumuzdur....

Burda yaşamak istiyorsanız kurallarına uyun....

Kural üretmeyin....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ekmek Yediğiniz El Diyor HaLa Sana Bu Cevabı 2. kez Verecem 1. Buğdayı KürtLer Yetiştiriyor Yani Ekmeği Yapanda KürtLer Ekmek Veren eLe NankörLük Eden Senin GibiLer :D

Ya SoyunLa Övünüyorsun Ama Bu Hayat öyLe KurtLar Vadisinde PoLatın 3 KişiyLe Gidip Irakta Peşmergenin Karşısında Şov Yapması Kadar KoLay DeğiL. He Şunuda SöyLeyim Benim Karşımda Hangi Hayvanın Soyu oLduğun hiçte Umrumda DeğiL Açıkcası İstersen Maymun Soyundan geL waLLa Ben ÇatLamıyorum ama Sen Her Geçen Yazında Hırsını Biraz Daha Arttırıyosun Kızdıkça Komik oLuyosun Biz Kurtuz Döveriz Biçeriz Keseriz Nereye Kadar Yaa Nereye Kadar. . . Senin GibiLeri Gördükçe ******* Peygamberin Veda Hutbesinde Lanet Ettiği o IrkçıLığı Yaşatan İnsanLar Arasındasın Sende aLLah IsLah Etsin. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ekmek Yediğiniz El Diyor HaLa Sana Bu Cevabı 2. kez Verecem 1. Buğdayı KürtLer Yetiştiriyor Yani Ekmeği Yapanda KürtLer Ekmek Veren eLe NankörLük Eden Senin GibiLer :D

Ya SoyunLa Övünüyorsun Ama Bu Hayat öyLe KurtLar Vadisinde PoLatın 3 KişiyLe Gidip Irakta Peşmergenin Karşısında Şov Yapması Kadar KoLay DeğiL. He Şunuda SöyLeyim Benim Karşımda Hangi Hayvanın Soyu oLduğun hiçte Umrumda DeğiL Açıkcası İstersen Maymun Soyundan geL waLLa Ben ÇatLamıyorum ama Sen Her Geçen Yazında Hırsını Biraz Daha Arttırıyosun Kızdıkça Komik oLuyosun Biz Kurtuz Döveriz Biçeriz Keseriz Nereye Kadar Yaa Nereye Kadar. . . Senin GibiLeri Gördükçe ******* Peygamberin Veda Hutbesinde Lanet Ettiği o IrkçıLığı Yaşatan İnsanLar Arasındasın Sende aLLah IsLah Etsin. ;)

Ya nerde buğday ya....

Benim bildiğim buğdayın %50 si konyadan geliyo...

Neyse mesele bu değil...

Veda Hutbesini ben de okudum...

İslamı da biliyorum...

Ne diyor müslüman müslümanı öldüremez...

Malını alamaz...

Haramdır...

Doğrudur kürtler hiç adam öldürmediler...

Hiç mezra basmadılar...

Hiç ev okul hastane yağma etmediler....

Doğrudur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu miLLiyetçiyim Ewet Ama Nedeninide SöyLedim Bu üLkede Ne mutLu türküm Diyene Denecek ÇocukLarımıza HeR Sabah Türküm Doğruyum ÇaLışkanım DedirttiLecek ve Ben Bunun Karşısında Suskun kaLacağım Bu Mümkün mü Ben Kürdüm Kardeşim Demek İstemiyorum Ne MutLu Türküm DeğiLde ELhamdüLiLLah MüsLümanım Diyene Densin Ama Bir Irkı Diğer Irktan Üstün Tutmak öteki Irkçı AşağıLamak Demektir. Yukarıda Bana Irkçı miLLiyetçi Diyen Arkadaş MiLLiyetçinin Önde Gideni Bende Diyorum ki Eğer Bu üLkede MiLLiyetçiLik iLkesine Göre YönetiLecekse Bende o Kadar Kürd MiLLiyetçisiyim Ki Ümmetçi Biri oLduğum haLde ki İstemediğim haLde böyLe oLmak Zorunda kaLıyorum. Etki Tepki MeseLesi...

KaraKurtta Demişki Doğrudur KürtLer Adam öLdürmedi Yok OkuL Basmadı Hastane Yağma Etmedi Diye Gönderme Yapıyor. İnsanda Bir Sabır Var Efendi. 2002 Krizinde Gördük Türkiyenin haLini İstanbuLda Hergün Bir İş Yeri YağmaLanıyordu. ve Şuna Hiç KatLanamıyorum KürtLer Diyorsun ? E Be GüzeL Kardeşim BasıLan okuLdakiLerde Kürt Neden Basan Kişiyi Kürt oLarak niteLiyorsun Üzerine Basa Basa Ya İşte Sorun Burda Adam öLdürüLüyor KürtLer Yaptı BunLar ŞöyLE BöyLe BunLar Terörist faLan fiLan .... Sana 2. SöyLeyişim Bu Ağzında BakLayı Pişir ÖyLe SöyLe Yazık Ya Bu üLkedeki Kürt Sorunun TemeLinde Bu GeneLLeme Yatıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu miLLiyetçiyim Ewet Ama Nedeninide SöyLedim Bu üLkede Ne mutLu türküm Diyene Denecek ÇocukLarımıza HeR Sabah Türküm Doğruyum ÇaLışkanım DedirttiLecek ve Ben Bunun Karşısında Suskun kaLacağım Bu Mümkün mü Ben Kürdüm Kardeşim Demek İstemiyorum Ne MutLu Türküm DeğiLde ELhamdüLiLLah MüsLümanım Diyene Densin Ama Bir Irkı Diğer Irktan Üstün Tutmak öteki Irkçı AşağıLamak Demektir. Yukarıda Bana Irkçı miLLiyetçi Diyen Arkadaş MiLLiyetçinin Önde Gideni Bende Diyorum ki Eğer Bu üLkede MiLLiyetçiLik iLkesine Göre YönetiLecekse Bende o Kadar Kürd MiLLiyetçisiyim Ki Ümmetçi Biri oLduğum haLde ki İstemediğim haLde böyLe oLmak Zorunda kaLıyorum. Etki Tepki MeseLesi...

KaraKurtta Demişki Doğrudur KürtLer Adam öLdürmedi Yok OkuL Basmadı Hastane Yağma Etmedi Diye Gönderme Yapıyor. İnsanda Bir Sabır Var Efendi. 2002 Krizinde Gördük Türkiyenin haLini İstanbuLda Hergün Bir İş Yeri YağmaLanıyordu. ve Şuna Hiç KatLanamıyorum KürtLer Diyorsun ? E Be GüzeL Kardeşim BasıLan okuLdakiLerde Kürt Neden Basan Kişiyi Kürt oLarak niteLiyorsun Üzerine Basa Basa Ya İşte Sorun Burda Adam öLdürüLüyor KürtLer Yaptı BunLar ŞöyLE BöyLe BunLar Terörist faLan fiLan .... Sana 2. SöyLeyişim Bu Ağzında BakLayı Pişir ÖyLe SöyLe Yazık Ya Bu üLkedeki Kürt Sorunun TemeLinde Bu GeneLLeme Yatıyor.

Okulu basan hastaneyi yakan öğretmeni öldüren askere kurşun sıkan...

Lazmı,çekesmi,abazamı,rummu,tatarmı,türkmenmi.....

Bende tekrar edeyim ne dediğimi gayet iyi biliyorum....

Oradaki kürt şehirde veya dağda pkkyı beslemese barınabilirler mi....

neden karadenizde egede iç anadoluda barınamadılar....

Doğu karadenize de sızmayı denedi bunlar...

ama adam gördüğü yerde ihbar etti...

kafasına silah dayandı buğdayı arpası gaspedildi ama 10dk sonra da jandarmayı ardı bu adamlar...

niye bu devlet 20yıldır o bölgeye ne kadar yatırım yaptı senin haberin yok galiba...

sırf oradaki vatandaş rahat etsin zaten geri kalmış cahil adamlar aman daha kötü olmasın diye....

ama ne oldu işte sana sonuç....

30000 can düştü toprağa...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden Barındı SöyLeyim Çünkü Ordaki Adam Kürdüm Dedi EziLdi, geLdi Batıya Keko Dendi, Kız Sevdi Kürt Diye VermediLer...

Bak Sana AnnemLerin Köyünden Bir Şey anLatacağım vede Yemin Ediyorum bu söyLedikLerim Doğrudur.

PKK ÜyeLeri Köyümüze geLdiLer geLirin %35 miLLi Dava Diye İstediLer Köy haLkı KıtLık Diye Vermeyiz DediLer. 1 Hafta Sonra Köyümüz BasıLdı. Sabaha Kadar PKK iLe ÇatıştıLar. Köy Jandarmaya Haber Verdi Jandarma geLdi PKK MensupLarı Kaçtı Ne oLdu BiLiyomusun. Jandarma Köyün Etrafındaki OrmanLarı Yaktı Yani tüm GeLir Gitti... MiLLetin eLinde KoLunda Ne Varsa Jandarma Tarfından YakıLdı. %35 mi Hiç mi biLmiyorum Ama Bu İnsanLar Hiçi Seçti Hepsi Başka Yere Göç EttiriLdi. . . Ben İnanmıyorum Kardeşim Askeriyeye Sevmiyorum Açıkca SöyLeyim Sebebide ŞemdiLLidir.

Zaten PKK Sorunundan Önce BüyükLerimin SöyLedikLerine Göre Köye Bir Subay geLirmiş Bütün haLkı Köy Meydanına TopLarLarmış onLara UyarıLarda BuLunurLarmış Sanki Köy HaLkı Askermiş Gibi muameLe YaparLarmış. EmirLer faLan fiLan... Ne Zamanki PKK Çıktı Köyümüze UğramadıLar Diyor PKK nın Bir Yararı Bize o oLmuş Askeriyeyi Köyümüzden Uzak Tutmuş. Ne Asker Ne PKK Hiçbirine Sevmiyorum Ben haLkımı Seviyorum EziLmiş Cefakar oLan Kürt miLLetini... Ama Seviniyorum Bu Kör TaLih Birazda Tersine Döndü Gibi. Kuzey Irakta Çok GüzeL ŞeyLer oLuyor Ne Kadar Bu DevLet Çekemesede İstemesede oLacak... Zaten Bu DevLet Bize Yaşama Hakkı Vermiyoki Irakta DevLet oLmamızı İstesin ... Örnek ŞEMDİLLİ SKANDALI...

OkuL BasıL Hastane BasıLdı diyorsun Ben Sana Diyorum ki Köyüm BasıLdı Köyüm Bende Kürdüm Ama Sen o Köyde EziLen İnsanLarLa SaLdıran PKK yı Bir Kefeye Koyarsan Senin İnsanLığından Şüphe Ederim Kardeşim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya güldürme Allahaskina,bugün hic gülesim yok zaten.Sana Türkleri yanlis tanitmislar galiba,yoksa Alman vatandasimisin!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.