Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dikkat: Yeni Fikirler - Yeni Düşünceler - Yeni Arayışlar

Misafir Admin_TM

Önerilen İletiler

• Admin

Sayın Tengeriin Boşig,

Keşke böyle herşeyi düzeltmek bahsettiğiniz kadar kolay olsaydı. Toplumda bir çok şeyi seyrediyoruz bizim haricimizde bu maddeleri önemseyen veya ekleyende yok ve siz bir şeyler yapanları devamlı olarak siz niye şunu yapmıyorsunuz, bunu buraya eklemişssiniz niye takip etmiyorsunuz gibi devamlı eleştiri getiriyorsunuz. Buraya kadar güzel.

Daha önce de size söylemiştim, bizi bulunduğumuz toplumdan soyutlayarak eleştiremezsiniz. Öncelikle içinde bulunduğunuz toplumu, eğitim sistemini, insanlarını iyi analiz ederek bu bu oluşumun içinde neredeyiz onu görmeniz gerekiyor yoksa forumumuza bakarak daha ileri düzeydeki bir sistemi göz önüne alarak devamlı eleştirilebilirsiniz ki bu bize biraz ütopik geliyor.

Biz bir çok konuda Türkiye'de yapılamaz veya yapamazsınız denilen şeyleri başardık bunu görmek için müneccim olmaya gerek yok, doğru bildiklerimizi kural olarak ekliyoruz ama yapılabilirliğini, zamana bıraktığımız maddeler var, toplumla birlikte, sıkıcı olmadan, üstünde duruyoruz. Bunları bazan görmemezlikten geliyoruz bazan basit olarak düzeltebileceklerimizi düzelterek ÖM gönderiyoruz yani eğitimi toplumu bıktırmadan yapıyoruz ve böyle yapmaya devam edeceğiz. İtici olmak veya toplumu mutlaka düzelteceğiz diye bir söylemle yola çıkmamız bizim yanlış yapmamıza neden olacağı düşüncesindeyiz.

Daha insanlara doğru seslenme (hitap) olayında binlerce uyarı verirken, dil konusuna yüzde yüz angaje olmak biraz hayal görünüyor bize ve bu işi marjinalleştirmekten de kesinlikle uzak durmaya kararlıyız.

Biz içinde yer aldığımız topluma göre bir çok şeyi iyi yaptığımız ve bu yaptıklarımızın yeterli olmadığını savunarak devamlı gelişme gösterme gibi bir amaca hizmet etmek istiyoruz.

Sevgilerimizle - tartışma ve paylaşmanın güzelliği bizim kendimizi daha iyi anlamamız açısından olmazsa olmazlardan diyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Tengeriin Boşig,

Keşke böyle herşeyi düzeltmek bahsettiğiniz kadar kolay olsaydı. Toplumda bir çok şeyi seyrediyoruz bizim haricimizde bu maddeleri önemseyen veya ekleyende yok ve siz bir şeyler yapanları devamlı olarak siz niye şunu yapmıyorsunuz, bunu buraya eklemişssiniz niye takip etmiyorsunuz gibi devamlı eleştiri getiriyorsunuz. Buraya kadar güzel.

Daha önce de size söylemiştim, bizi bulunduğumuz toplumdan soyutlayarak eleştiremezsiniz. Öncelikle içinde bulunduğunuz toplumu, eğitim sistemini, insanlarını iyi analiz ederek bu bu oluşumun içinde neredeyiz onu görmeniz gerekiyor yoksa forumumuza bakarak daha ileri düzeydeki bir sistemi göz önüne alarak devamlı eleştirilebilirsiniz ki bu bize biraz ütopik geliyor.

Biz bir çok konuda Türkiye'de yapılamaz veya yapamazsınız denilen şeyleri başardık bunu görmek için müneccim olmaya gerek yok, doğru bildiklerimizi kural olarak ekliyoruz ama yapılabilirliğini, zamana bıraktığımız maddeler var, toplumla birlikte, sıkıcı olmadan, üstünde duruyoruz. Bunları bazan görmemezlikten geliyoruz bazan basit olarak düzeltebileceklerimizi düzelterek ÖM gönderiyoruz yani eğitimi toplumu bıktırmadan yapıyoruz ve böyle yapmaya devam edeceğiz. İtici olmak veya toplumu mutlaka düzelteceğiz diye bir söylemle yola çıkmamız bizim yanlış yapmamıza neden olacağı düşüncesindeyiz.

Daha insanlara doğru seslenme (hitap) olayında binlerce uyarı verirken, dil konusuna yüzde yüz angaje olmak biraz hayal görünüyor bize ve bu işi marjinalleştirmekten de kesinlikle uzak durmaya kararlıyız.

Biz içinde yer aldığımız topluma göre bir çok şeyi iyi yaptığımız ve bu yaptıklarımızın yeterli olmadığını savunarak devamlı gelişme gösterme gibi bir amaca hizmet etmek istiyoruz.

Sevgilerimizle - tartışma ve paylaşmanın güzelliği bizim kendimizi daha iyi anlamamız açısından olmazsa olmazlardan diyoruz.

Sayın Admin...

Söylediklerinizi ve bu kuralın uygulanmasının, konuyla ilgili denetimlerin ne kadar güç olacağını biliyorum, tahmin edebiliyorum...

Bu konuyu özellikle belirtmemin nedeni ise;

Konu aralarında üyelerin bu kurallara uymayan yazımları ile ilgili bir uyarıyı üyeler olarak biz yaptığımızda "Amanda siz üyesiniz, bu işi bize bırakın yoksa kişiselleştirmeye girer!" şeklinde bir uyarı ile ve iletilerin silinmesi durumu ile karşılaşmamayı temin etmektir.

Bu kasıtlı yanlış kullanımlar, ne yazık ki Ö.M. ile halledilemiyor.

Aynı ileti, aynı konu içersinde diğer üyelere ifşa edilirse daha yapıcı oluyor...

Umarım anlaşılabilmiştir...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Sayın Admin...

Söylediklerinizi ve bu kuralın uygulanmasının, konuyla ilgili denetimlerin ne kadar güç olacağını biliyorum, tahmin edebiliyorum...

Sevgili Boşig

Yukarıda, admin size, yapılan ve başlanan yerleri ve toplumla doğru orantılardan bahsetmiş ve açıklamış. Siz hala işin siz ve gördükleriniz boyutuna getiriyorsunuz.

Belkide milyon defa söylediğimiz şeyi tekrar ediyoruz bize iletilerin altındaki 'RAPOR ET' butonunu kullanarak her türlü yanlışı veya kuralsızlığı rapor edebilirsiniz.

Keza yapan bir sürü üye var ve insanlar çok güzel değişimler içine girebiliyorlar ve yavaş yavaş istenilen düzeltmeler yapılıyor.

Ayrıca kurallar uygulanıyor zaten ama önem sırası açısından ve aşırıya kaçmadan devam ediyoruz.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili yönetici arkadaşlar,

Benim yukardaki önerim sadece üyeler açısından değil, sizin kendi açınızdan da önemliydi bence. ÖM yoluyla insanlarla uğraşmaktansa açık bir topicte itiraz edenlerin itirazlarına cevap vermek daha kolay olurdu, böylece diğer üyeler de fikirlerini sunarak size yardımcı olmuş olurlardı.

Ben forumdan ayrıldım ve bu yüzden bu önerimi dışardan birinin önerisi olarak da almanızda fayda var diye düşünüyorum.

Forumdan ayrılma kararımı lütfen darılma, kırılma filan gibi algılamayın. Bu forumdaki hem yöneticileri hem de üyeleri çok seviyorum, kimseye dargın değilim. Meseleye duygusal açıdan bakmıyorum. Benimkisi mantık ayrılığı. Çünkü basit bir matematik hesabı yaptığımda kısa bir süre sonra zaten kovulacağımı biliyordum. (Nasrettin hoca'nın tersi misali: inmeseydim düşecektim :) ) Zira şu iletim hariç, 100 ileti yazmışım ve şimdiye kadar 6 ceza almışım. 10 ceza alanın kovulduğunu bildiğim için, yazmaya devam edersem 200 iletiyi bulmadan kovulacaktım. Cezaların çeşitleri ve sayısı eskiye nazaran çoğaldığı için, belki de 150 iletiyi bile bulmadan kovulmuş olacaktım. Demek ki dedim, bu forumun yeni formatı benim tarzımın formatına uygun değil, ne kendimi ne de sizleri daha fazla zorlamının alemi yok. Mesele bundan ibarettir, lütfen kimse üstüne alınmasın ve darıldığımı da sanmasın.

Ayrıca yönetim olarak ne kadar zor bir işi yaptığınızın ve ne büyük bir özveride bulunduğunuzun da farkında olarak size derinden saygı da duyuyorum ve de teşekkür ediyorum.

Yöneticisinden, üyesine, her kim varsa hepinize mutluluklar dilerim.

Kendinize iyi bakın.

Saygılar, sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili yönetici arkadaşlar,

Benim yukardaki önerim sadece üyeler açısından değil, sizin kendi açınızdan da önemliydi bence. ÖM yoluyla insanlarla uğraşmaktansa açık bir topicte itiraz edenlerin itirazlarına cevap vermek daha kolay olurdu, böylece diğer üyeler de fikirlerini sunarak size yardımcı olmuş olurlardı.

Ben forumdan ayrıldım ve bu yüzden bu önerimi dışardan birinin önerisi olarak da almanızda fayda var diye düşünüyorum.

Forumdan ayrılma kararımı lütfen darılma, kırılma filan gibi algılamayın. Bu forumdaki hem yöneticileri hem de üyeleri çok seviyorum, kimseye dargın değilim. Meseleye duygusal açıdan bakmıyorum. Benimkisi mantık ayrılığı. Çünkü basit bir matematik hesabı yaptığımda kısa bir süre sonra zaten kovulacağımı biliyordum. (Nasrettin hoca'nın tersi misali: inmeseydim düşecektim :) ) Zira şu iletim hariç, 100 ileti yazmışım ve şimdiye kadar 6 ceza almışım. 10 ceza alanın kovulduğunu bildiğim için, yazmaya devam edersem 200 iletiyi bulmadan kovulacaktım. Cezaların çeşitleri ve sayısı eskiye nazaran çoğaldığı için, belki de 150 iletiyi bile bulmadan kovulmuş olacaktım. Demek ki dedim, bu forumun yeni formatı benim tarzımın formatına uygun değil, ne kendimi ne de sizleri daha fazla zorlamının alemi yok. Mesele bundan ibarettir, lütfen kimse üstüne alınmasın ve darıldığımı da sanmasın.

Ayrıca yönetim olarak ne kadar zor bir işi yaptığınızın ve ne büyük bir özveride bulunduğunuzun da farkında olarak size derinden saygı da duyuyorum ve de teşekkür ediyorum.

Yöneticisinden, üyesine, her kim varsa hepinize mutluluklar dilerim.

Kendinize iyi bakın.

Saygılar, sevgiler.

Evet, yeni bir çağ açıp yeni bir çağ kapatmak gibi...

Yeni formattan muzdarip çok...

Neyse, eleştirmeyeceğim... ;)

Yassah gardaşım, yassah!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Daha öncede belirttik bunu bir şeylerin arkasından 'ben ayrıldım', 'ben gidiyorum' kişiselleştirmelerine biz giremiyoruz ve girmek te istemiyoruz.

Kurallarda ve Adminin yazdığı yazıda da belirttiği gibi gitmek isteyen gider, kalmak isteyen kalır, eleştirmek isteyen eleştirir, geri dönmek isteyen geri döner bu tamamen sizin elinizdedir.

Artık aynı şeyleri yaşamaktan bizede bir haller olmaya başladı. Her gidişinde aynı şeyi söyleyip yeni rumuzu ile gelerek gene aynı şekilde gidenler, sabah gidip akşam geri dönenler, hiç gelmeyenler böyle devam ediyor ne diyelim.

Sevgiler :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin ADMIN forumda herkesin ortak kullanima acik..Kisa Mesaj bölümü yaratamayizmi??? mesala foruma girdik herkese ilk önce bir selam deme imkanimiz olur hadi ben kaciyorum görüsmek üzere vede senin herkesin senin kayboldugunun farkina varir bunun yaninda kisa mesajlar arkadaslar arasi ve bazilarinin bu mesajlarinin arasina dalmasi kisa paslajmalar inaniyorum foruma daha arkadaslik ortami forum icindeki arkadasliklarin daha güzel noktalara cekilecegi inancindayim..

saygilarimla

Efendi Türkler

bu önerim birgün anlaşilir umarim!!!

:shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
Şimdi daha fazla düşündüm de sevgili EfendiTürkler, böyle birşey süper olur :D

En sonunda Az sonralar la bu gercegi gördük YARASA' bu öneri hayata gecirilirse birazdan Az sonra diye baslik aramaya da gerek kalmaz..

Bu arada Degerli kardesim YARASA' Nerelerdesin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
Dikkatimi çeken bir haberi alıp kopyalamam sizlerle paylaşmak istemem de yanlış nerede ? Yoksa sadece haber sizin dikkatinizi çekmediği için mi yanlış geldi?

Eleştirebilirsiniz en doğal hakkınız, tabi daha rasyonel sınırlar içinde olursa güzel olur.

Güncel konular, güncel haberlerin paylaşıldığı yer ise ve burası bir paylaşım formu ise neden paylaşmayalım ki?

Hayır rica ederim,alınganlık yapmaya hiç gerek yok..

Bu senin şahsınla ilgili değil ki genel anlamda söyleniyor,en başından beridir ne diyorum forumun gazete başlıklarıyla ilgili kısmı var ama güncel konular tamamen gazete alıntılarına dönmüş,bir bak ana yüze hiç yorum yapılmamış kaç başlık var hepsi gazetelerden kopyalanan başlıklar..

Birde kendi siyasi görüşlerimizle örtüşen yazıları sürekli kopyalamanın yanlışlığına dikkat çekmeye çalıştım..

Seni daha fazla üzmemek için ben bu konuyu kapatıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır rica ederim,alınganlık yapmaya hiç gerek yok..

Bu senin şahsınla ilgili değil ki genel anlamda söyleniyor,en başından beridir ne diyorum forumun gazete başlıklarıyla ilgili kısmı var ama güncel konular tamamen gazete alıntılarına dönmüş,bir bak ana yüze hiç yorum yapılmamış kaç başlık var hepsi gazetelerden kopyalanan başlıklar..

Birde kendi siyasi görüşlerimizle örtüşen yazıları sürekli kopyalamanın yanlışlığına dikkat çekmeye çalıştım..

Seni daha fazla üzmemek için ben bu konuyu kapatıyorum...

Alınganlık yapmıyorum ki :)

Size göre gazete başlıkları kirlilik oluştururken, bana göre de forum oyunları kısmı bir kirlilik oluşturuyor.

Teşekkürler beni düşündüğünüz için, fikirlerimizi paylaşıyoruz üzmek gibi bir amacım yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zorunuza gittiğini biliyorum ama ben Suheda'yım huyum kurusun :) eğlenmek için buradayım (narsist'sin sen Suheda)

Biz ilkokulda ve ortaokulda böyle tartışırdık. "ben sizle dalga geçiyorum, küçümsüyorum" demeyi marifet sanırdık. Tabi sadece kendimizi küçük düşürdüğümüzü bilmeden. Çok şükür büyüdük.

Ama benim burda asıl eleştirdiğim o değildi...

Az öncede söylediğim gibi siyasi konulara mudahil olma çabası sürekli oradan buradan seçilip kopyalanan yazılarla olacak iş değildir..

Alıntı içermeyen (oradan buradan seçilip kopyanalanmayan) kaç tane başlığın var forumun bu bölümünde senin ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Size göre gazete başlıkları kirlilik oluştururken, bana göre de forum oyunları kısmı bir kirlilik oluşturuyor.

Teşekkürler beni düşündüğünüz için, fikirlerimizi paylaşıyoruz üzmek gibi bir amacım yok.

Sayin deniz_kizi' gazete başlıkları kirlilik oluşturmaz aksine herzaman günde mi olusturur bir basin mensubunun yaninizda olmasi bile bir eylemde gücünüzü ortaya cikarir..

Burda sunu belirteyim basin bir ülkenin siyasi gücüdür bir tartisma bir eylemde siyasi kalemi silahidir.. Askerin atesli silahi ise basinin kalemidir o eylemde varligidir..

Avrupada Teoride bunu cok yasadik.. beyenmedigimiz bir gazete bile eger o eylemde yaninizda yer aliyorsa birden farkina variyorsunuz sizi o basin korumasinin altina aliyor? yani ülkenizin sizi korudugunun farkina variyorsunuz.. ve karsi tarafda saldirganliginda bir adim geri adim atmak zorunda kaliyor?

Bir eylemde köpeklerini üzerimize birakan güvenlik güclerine tek basina bir gazeticinin nasil durdurdugunu nasil bir mücadele verdigini cok iyi bilirim. bu ufak bir örnekti büyüklerini yazmayalim!

Farkli siyasi görüslerini ortaya koyan basini elestirebiliriz ama özünde o bizim basinimizdir bizim sesimizdir güncel konularda gündemimizi farkli seslerimizi görüslerimizi basindan buraya aktarip tartisabiliyorsak güzel birsey.. bence cok güzel.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kıııızzzzzz forum oyunları kirlilik mi yapıyorrrrr aaaaaaa bunu senden duymak beni çook üzdüüü

gazete başlıkları kirlilik yaratmadığı gibi oyunlarda kirlilik yaratmıyordur şekeeerrr cügara mı bu ?

hem sen terfi mi ettin güncel konularaa.. eskiden kayfee içerdik oyunlarda falan filan nolduu...unuttun o günlerii öylee olsun peki peki :)

bu arada ben pantolAnı kadınlara daha çok yakıştırımım hatta bir de pantolon giyerlersee oooff off :D

konu ile ilgili hiç bişey yazmamşım :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kıııızzzzzz forum oyunları kirlilik mi yapıyorrrrr aaaaaaa bunu senden duymak beni çook üzdüüü

gazete başlıkları kirlilik yaratmadığı gibi oyunlarda kirlilik yaratmıyordur şekeeerrr cügara mı bu ?

hem sen terfi mi ettin güncel konularaa.. eskiden kayfee içerdik oyunlarda falan filan nolduu...unuttun o günlerii öylee olsun peki peki :)

bu arada ben pantolAnı kadınlara daha çok yakıştırımım hatta bir de pantolon giyerlersee oooff off :D

konu ile ilgili hiç bişey yazmamşım :unsure:

aaaa sen nerelerdesin yaaa :unsure:

forum oyunlarında bir sürü başlık var ya başka alt bölümde görüntülense daha güzel olacak bence. Ya da dikkat çekici daha zevkli birşeyler olsa :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Repler konusunda bir şeye takıldım. Repler bildiğimiz gibi sadece iletilerin altındaki + ve - lerden verilebiliyor. Bu da ileti yazmayan ama çok emek sarfederek sadece blog yazan üyelerin rep alamamasına yol açıyor. Repsis kaldırılınca iletisi olmayan ve sadece blog yazan üyelere rep veremez olduk. Oysa ki bu tür hareket eden ve son derece edebi ve üretilmesi zor yazılar yazan üyeler mevcut. Bu yüzden bloglardan da rep verilebilmesi uygun olur görüşündeyim.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Repler konusunda bir şeye takıldım. Repler bildiğimiz gibi sadece iletilerin altındaki + ve - lerden verilebiliyor. Bu da ileti yazmayan ama çok emek sarfederek sadece blog yazan üyelerin rep alamamasına yol açıyor. Repsis kaldırılınca iletisi olmayan ve sadece blog yazan üyelere rep veremez olduk. Oysa ki bu tür hareket eden ve son derece edebi ve üretilmesi zor yazılar yazan üyeler mevcut. Bu yüzden bloglardan da rep verilebilmesi uygun olur görüşündeyim.

Saygılar...

Merhaba,

Söylediğini anlamakla birlikte bu iki sistem tamamen ayrı programlar...

Blog ve forum.

Forum Rep Sistemi var Blogların ise yıldız değerlendirme sistemi var...

Bundan başka bir şey yapabileceğimizi sanmıyorum. ama kimbilir belki önümüzdeki yıllarda başka bir şekil olarak karşımıza çıkabilir...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Söylediğini anlamakla birlikte bu iki sistem tamamen ayrı programlar...

Blog ve forum.

Forum Rep Sistemi var Blogların ise yıldız değerlendirme sistemi var...

Bundan başka bir şey yapabileceğimizi sanmıyorum. ama kimbilir belki önümüzdeki yıllarda başka bir şekil olarak karşımıza çıkabilir...

Saygılar

Teşekkür ederim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

bekir in ilk defa bu kadar çok sinirlendiğini gördüm abboooo smile.gif

ya neşelen dostum sıkma canını nedir bu dünya meseleleri böyle

cevap vermeni istediğin 3 kişi arasında ben de var mıyım bekir stuart.gif sen bana isimlerini ver klavyelerine sıkayim cicuv cicuvv zorro.gif

seni de isyan ettirdiler ya ne mutlu yeni rarkı ya tongue.gif

sen yaz bekir yaz sana katılsakta katılmasakta yaz

başlığa istinaden bişey yazayımda ayıp olmasın dimi

mayoz mu mitoz mu ? abi bi mayonez bilirim yağ yapar çok yersen, bi mitralyöz bilirim ezip gecen .. çok alakalı olmadı sad.gif

nasıll sulandırdımmmm konuyuuuu abbooo biggrin.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Godzilla. Ben, zaten konunun sulandırılmaya müsait olduğunu attığım başlıkla açık ettim. Yani ki buna müstehakım. Cevap vermesini istediğim üç kişi değil istemediğim üç kişi var.

Orucun içinde birşey yazıp da kendimi sinir etmeyim diyorum ama Kürt sorunu ve bölünme hakkında birşeyler yazmasam da orucu kullanmış gibi hissedecektim kendimi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bekir'in tepkisindeki içeriği tasvip etmesemde, tepkisinin haklı olduğunu düşünüyorum. Yazılar kişinin kendi kafasında yarattığı dünyadaki ülkelerin vatandaşlığına atamak yerine fikir içermeli. Neye karşı isen yazıdaki onu belirip, doğrusu olduğunu düşündüğünü ortaya koyacaksın.

"Şunların amacı zaten budur" ,"şu insanlar zaten şöyle der" tarzında fikirden arındırılmış iletiler can sıkıcıdır. Bir insanın bir yazıya, bir fikre katılıp katılmamak dışında bir fikri olabilmeli. Ve bunu ortaya koyabilmeli.

Ama bekir'inde "ignore" özelliğini bilmesi lazım. Forumun ya da bilgisayarın "ignore" özelliğinden bahsetmiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Godzilla. Ben, zaten konunun sulandırılmaya müsait olduğunu attığım başlıkla açık ettim. Yani ki buna müstehakım. Cevap vermesini istediğim üç kişi değil istemediğim üç kişi var.

Yeni kuralı okumadım. Kuralları kendim koymaya alıştığımdan kuralları da okumuyorum. 3/1 demişin. Genişlik olarak mı, harf sayısı olarak mı. Bir harf eksik kalırsa başıma bir iş açılır mı?

Orucun içinde birşey yazıp da kendimi sinir etmeyim diyorum ama Kürt sorunu ve bölünme hakkında birşeyler yazmasam da orucu kullanmış gibi hissedecektim kendimi.

tamam bende vermesini istemediğin demek istemiştim yanlış yazmışım pardon.

yeni kural öyle bir gözüktü bana ben her yerde müdahalede bulunuyorum kuraldan çok kuralcıyım yani :P kral mıydı o?

Yazı çok güzeldi güzel tespitler var ama biz tartışamıyoruz maalesef 3 ileti sonra bakın hangi başlık olursa olsun konu alakasız bi yere gidiyo.

başlamadan biten aşklar vardır ahanda bu açılım da böyle bişey sanırım.Kollarımı açılım kaldım öylee :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tamam bende vermesini istemediğin demek istemiştim yanlış yazmışım pardon.

yeni kural öyle bir gözüktü bana ben her yerde müdahalede bulunuyorum kuraldan çok kuralcıyım yani :P kral mıydı o?

Yazı çok güzeldi güzel tespitler var ama biz tartışamıyoruz maalesef 3 ileti sonra bakın hangi başlık olursa olsun konu alakasız bi yere gidiyo.

başlamadan biten aşklar vardır ahanda bu açılım da böyle bişey sanırım.Kollarımı açılım kaldım öylee :D

o kuralı destekliyor ve çok gerekli buluyorum ben. Gazete haberlerinden ibaret başlıklar, ve gazete haberlerinden ibaret iletilerle doldu forum.

Bu bir tartışma biçimi değil, yani düzgün bir tarışma biçimi değil. altıntı anlatılmak isteneni desteklemek veyahut ona kaynak olarak göstermek için kullanılır. Ben, haber , makale alıntılayıp altına bir iki cümle yazıp postalanmasını hiç doğru bulmuyorum.

Bir makale okudun ve bunu paylaşmak istiyorsun buda normal. Ama bir tartışma forumuysa burası, o makaleden ne anladığını ve ne açıdan doğru bulduğunu kendin bir yazı yazarak ortaya koymalısın. Zira cevap veren kişi makalenin yazarına cevap veremez. Adamın haberi bile olmaz o cevaptan.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o kuralı destekliyor ve çok gerekli buluyorum ben. Gazete haberlerinden ibaret başlıklar, ve gazete haberlerinden ibaret iletilerle doldu forum.

Bu bir tartışma biçimi değil, yani düzgün bir tarışma biçimi değil. altıntı anlatılmak isteneni desteklemek veyahut ona kaynak olarak göstermek için kullanılır. Ben, haber , makale alıntılayıp altına bir iki cümle yazıp postalanmasını hiç doğru bulmuyorum.

Bir makale okudun ve bunu paylaşmak istiyorsun buda normal. Ama bir tartışma forumuysa burası, o makaleden ne anladığını ve ne açıdan doğru bulduğunu kendin bir yazı yazarak ortaya koymalısın. Zira cevap veren kişi makalenin yazarına cevap veremez. Adamın haberi bile olmaz o cevaptan.

ben de kesinlikle destekliyorum bu kuralı.Harika oldu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.