Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Suheda...

Gece Yağmuru

Önerilen İletiler

Gönlü güzel Gönüldaşım..Suhedam... :clover:

Benden sana bi anı kalsın istedim umarım beğenirsin.. :) Tanıştığıma memnun olduğum zaman geçtikçe tanıdığıma daha çok sevindiğim canım arkadaşım :wub: Allah her daim yardımcın olsun...Güzel yüreğine her zaman istediğini versin :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 194
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

gecem ellerine sağlık, suhedama açtığın bu deftere ilk karalama yapanlardan olayım bende.

tam bir karadeniz kızı, bende anne tarafımdan karadenizliyim. bizlerin bir damarı vardır ona basma gafletinde bulunanların vay geldi haline diye düşünüyorum. sevdik mi, tam severiz paylaşamayız kimseyle, ama bir de tam tersi oldumu bizim düşmanlığımızı kazanma şaşkınlığına düşenlere yassıkk diyesim geliyor :devil::P

şaka tabi, kimseye kötülük yapacak insanlar değiliz biz. ama hadsize haddini bildirmek farzdır bunu biliriz. tevazu, iyiniyet, hoşgörü bunlar çok güzel davranışlar ve sen bütün bunları gösteriyorsun. ama bir tarafın var ona hayranım, cesur, bilgili ve kesinlikle tavizsiz. bunları hiç kaybetme. biz kadınların birbirimizi çekememek yerine birbirimize güç ve destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum ne yazık ki pek çok hemcinsimiz bunu yapamıyor bir yarıştır gidiyor. oysa kadının başarısı toplumun başarısıdır, kadının gücü toplumun gücüdür. ezilen bütün kadınların elinden tutması gereken erkekler değil hemcinsleridir... onları desteklemek, cesaretlendirmek, onurlandırmak gerekir. o kadar azlar ki. o kadar kenara itilmiş sözüne itibar edilmemişler ki, senin gibi cesur, bilgili ve kararlı hanımları görünce gururlanıyorum, mutlu oluyorum...

hayatın boyunca mutlu, başarılı ve istediğin gibi yaşaman dileğiyle...

seni tanımaktan ötürü mutlu olduğumu bilmeni istiyorum... :clover::hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gönlü güzel Gönüldaşım..Suhedam... :clover:

Benden sana bi anı kalsın istedim umarım beğenirsin.. :) Tanıştığıma memnun olduğum zaman geçtikçe tanıdığıma daha çok sevindiğim canım arkadaşım :wub: Allah her daim yardımcın olsun...Güzel yüreğine her zaman istediğini versin :hug:

Bak şimdi....Bu ne güzel süpriz gönüldaşların en güzeli duygulandırdın beni tüm güzel temennilerinin karşılıklı olduğunu biliyorsun değilmi?Tüm yazdığın ve samimiyetinden asla şüphe etmediğim duyguların için binlerce kez teşekkür :clover:

gecem ellerine sağlık, suhedama açtığın bu deftere ilk karalama yapanlardan olayım bende.

tam bir karadeniz kızı, bende anne tarafımdan karadenizliyim. bizlerin bir damarı vardır ona basma gafletinde bulunanların vay geldi haline diye düşünüyorum. sevdik mi, tam severiz paylaşamayız kimseyle, ama bir de tam tersi oldumu bizim düşmanlığımızı kazanma şaşkınlığına düşenlere yassıkk diyesim geliyor :devil::P

şaka tabi, kimseye kötülük yapacak insanlar değiliz biz. ama hadsize haddini bildirmek farzdır bunu biliriz. tevazu, iyiniyet, hoşgörü bunlar çok güzel davranışlar ve sen bütün bunları gösteriyorsun. ama bir tarafın var ona hayranım, cesur, bilgili ve kesinlikle tavizsiz. bunları hiç kaybetme. biz kadınların birbirimizi çekememek yerine birbirimize güç ve destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum ne yazık ki pek çok hemcinsimiz bunu yapamıyor bir yarıştır gidiyor. oysa kadının başarısı toplumun başarısıdır, kadının gücü toplumun gücüdür. ezilen bütün kadınların elinden tutması gereken erkekler değil hemcinsleridir... onları desteklemek, cesaretlendirmek, onurlandırmak gerekir. o kadar azlar ki. o kadar kenara itilmiş sözüne itibar edilmemişler ki, senin gibi cesur, bilgili ve kararlı hanımları görünce gururlanıyorum, mutlu oluyorum...

hayatın boyunca mutlu, başarılı ve istediğin gibi yaşaman dileğiyle...

seni tanımaktan ötürü mutlu olduğumu bilmeni istiyorum... :clover::hug:

Hep diyorum ya biz birbirimize çok benziyoruz çünkü sanki kendimi kendim anlatmış gibiyim aynı duyguları paylaşıp aynı yolda yürümekten mutluluk duyduğum arkadaşım,ne kadar birbirimize benzesekte sen hep benden bir adım önde gidiyorsun aramızda ki fark ne biliyormusun sen benden daha hoşgörülüsün (keşke bende bunu başarabilsem) çok teşekkür ederim tüm yazdıkların için kucak dolusu sevgiler :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hep diyorum ya biz birbirimize çok benziyoruz çünkü sanki kendimi kendim anlatmış gibiyim aynı duyguları paylaşıp aynı yolda yürümekten mutluluk duyduğum arkadaşım,ne kadar birbirimize benzesekte sen hep benden bir adım önde gidiyorsun aramızda ki fark ne biliyormusun sen benden daha hoşgörülüsün (keşke bende bunu başarabilsem) çok teşekkür ederim tüm yazdıkların için kucak dolusu sevgiler :clover:

ben teşekkür ederim samimi duygularımdı... benzeşenler çekermiş birbirini. nerede yeni bir yazını görsem hemen okuyorum üstelik sadece bir kaç kişi var takip ettiğim sende onlardan birisin... senden bir adım önde olduğumu söylemişsin :blushing: estağfurullah... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak şimdi....Bu ne güzel süpriz gönüldaşların en güzeli duygulandırdın beni tüm güzel temennilerinin karşılıklı olduğunu biliyorsun değilmi?Tüm yazdığın ve samimiyetinden asla şüphe etmediğim duyguların için binlerce kez teşekkür :clover:

Asıl ben tşk ederim Gönüldaşım... :clover: Seni çok seviyorum :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ay soluk soluğa

yıldızlar akla ziyan bir irilikte

uzaydan yanmış kibrit kokuları

koklasam korkarım

koklamasam

gizli yılan ıslıklarıyla özsuyu zaptediyor

henüz birer iskelet gibi çıplak

aşağıdan yukarıya ağaçları

çiçekleri uyandı uyanacak

koparsam korkarım

koparmasam

öyle yoğun bir elektrikle

çıtırdar ki saçları

kim değse tutuşacak

dokunsam korkarım

dokunmasam

gözleri bir yangın başlangıcıdır

dudakları kırmızı alarm

uğultusu şehre yayılır

sokak sokak

tutulsam korkarım

tutulmasam

ATTİLA İLHAN :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

A aa yazdım die hatırlıodum ben sana :unsure:

Çok sevgili Suheda, :grin:

Sıcakkanlı ve tatlı arkadaşım, Yüreği sevgi dolu insan herşey gönlünce olsun..Mutluluk peşini bırakmasın :)

Yakın takipçinim senin.. Gerçekten çok beğeniyor ve seviyorum.. :clover:

1lf8.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tatlı hırhıs gene iş başında :lol:

sevgili suheda

seninle azıcık atışarak yazıştık değilmi...birbirimizi yanlış anladık..yada ben seni..ama sen yüreği o kadar güzel insanlardansınki özelden ilettin bana söyliyceklerini...ne güzel içinde aşmış olmak bazı kötü duyguları...ben bu forumda herkesten bir şeyler öğrendim sende bunların içindesin..allah hep sağlığı ve huzuru daim etsin ömründe... :clover::)

Taşdın Yine Deli Gönül

Sular gibi cağlar mısın

Aktın yine kanlı yaşım

Yollarımı bağlar mısın

Nidem elim ermez yare

Bulunmaz, derdime çare

Oldum ilimden avare

Beni bunda eğler misin

Yavi kıldım ben yoldaşı

Onulmaz bağrımın başı

Gözlerimin kanlı yaşı

Irmak olup cağlar misin

Ben toprak oldum yoluna

Sen aşırı gözedirsin

Su karşıma göğüs gerip

Taş bağırlı dağlar mısın

Harami gibi yoluma

Arkuru inen karlı dağ

Ben yarimden ayrı düştüm

Sen yolumu bağlar mısın

Karlı dağların başında

Salkım salkım olan bulut

Saçın çözüp benim içun

Yaşın yaşın ağlar mısın

Esridi YUNUS'un canı

Yoldayım, illerim hani

YUNUS düşte gördü seni

Sayru musun, sağlar mısın

yunus emre..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selam suheda,tanıdığımdan bugüne efendi,saygılı ve kültürlü..ha bıde hemşerim oluyorr..utanmıon demi ben gibi delü hemşeründen :online2long::stuart:

herşey gönlünce olsun..hanımefendi arkadaşım... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Canımsın,

Tanımıyorum, hiç aynı anda forumda olamadık, zamanlarımız hep farklıydı ama ben seni seviyorum... Soylemek istedim sadece... Sevgiler sana Suheda... Kucak dolusu sevgiler... Kendine dikkat et lütfen...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

A aa yazdım die hatırlıodum ben sana :unsure:

Çok sevgili Suheda, :grin:

Sıcakkanlı ve tatlı arkadaşım, Yüreği sevgi dolu insan herşey gönlünce olsun..Mutluluk peşini bırakmasın :)

Yakın takipçinim senin.. Gerçekten çok beğeniyor ve seviyorum.. :clover:

1lf8.png

Şekerlerin en tatlısı,hayat dolu cıvıl,cıvıl tertemiz yürekli arkadaşım kalbinde ki bu güzellikler hiç tükenmesin sevgiler beden sana :wub:

tatlı hırhıs gene iş başında :lol:

sevgili suheda

seninle azıcık atışarak yazıştık değilmi...birbirimizi yanlış anladık..yada ben seni..ama sen yüreği o kadar güzel insanlardansınki özelden ilettin bana söyliyceklerini...ne güzel içinde aşmış olmak bazı kötü duyguları...ben bu forumda herkesten bir şeyler öğrendim sende bunların içindesin..allah hep sağlığı ve huzuru daim etsin ömründe... :clover::)

Taşdın Yine Deli Gönül

Sular gibi cağlar mısın

Aktın yine kanlı yaşım

Yollarımı bağlar mısın

Nidem elim ermez yare

Bulunmaz, derdime çare

Oldum ilimden avare

Beni bunda eğler misin

Yavi kıldım ben yoldaşı

Onulmaz bağrımın başı

Gözlerimin kanlı yaşı

Irmak olup cağlar misin

Ben toprak oldum yoluna

Sen aşırı gözedirsin

Su karşıma göğüs gerip

Taş bağırlı dağlar mısın

Harami gibi yoluma

Arkuru inen karlı dağ

Ben yarimden ayrı düştüm

Sen yolumu bağlar mısın

Karlı dağların başında

Salkım salkım olan bulut

Saçın çözüp benim içun

Yaşın yaşın ağlar mısın

Esridi YUNUS'un canı

Yoldayım, illerim hani

YUNUS düşte gördü seni

Sayru musun, sağlar mısın

yunus emre..

Canım benim evet ya hatırlıyormusun bir yanlış anlaşılma olmuştu aramızda seni erkek sanmıştım sonra bayan olduğunu öğrenince özür dilemiştim :blushing: sen çok sağlam karakterli ve bir o kadar saygı dolu insansın zaten amaçta bu değilmi sevgili arkadaşım birbirimizden birşeyler öğrenmek ve paylaşmak için burdayız,asıl ben senin sağlam duruşuna ve tavizsiz tavırlarına hayranım.Hoşgörü timsali Yunus Emre'den bir şiirle yazını tamamlaman senin dünya görüşüne ışık tutuyor,yüreğinde ki sevgi hiç bitmesin ve bu sevgi yumağı hepmizi kuşatıp sarmaya devam etsin :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selam suheda,tanıdığımdan bugüne efendi,saygılı ve kültürlü..ha bıde hemşerim oluyorr..utanmıon demi ben gibi delü hemşeründen :online2long::stuart:

herşey gönlünce olsun..hanımefendi arkadaşım... :clover:

Ben seninle hemşeri olmaktan gurur duyuyorum herkesle çok iyi ilişkileri olan örnek bir insasın sen nerde nasıl durması gerektiğini bilen ve doğrularından taviz vermeyen her dahi biraz delidir biliyorsun bende en az senin kadar deliyim seni seviyorum hemşoomm :clover:

Canımsın,

Tanımıyorum, hiç aynı anda forumda olamadık, zamanlarımız hep farklıydı ama ben seni seviyorum... Soylemek istedim sadece... Sevgiler sana Suheda... Kucak dolusu sevgiler... Kendine dikkat et lütfen...

Canımsın yaa bu güzel sözleri hak etmek için ne yaptım ben :blushing: kültürlü yardım sever meleksin sen,beni sevdiğini söylemek istediğini söylemişsin bundan daha güzel birşey olabilirmi?Kendimi çok iyi hissettirdin teşekkürler canım bende seni seviyorum çok seviyorum.

:clover: Suheda arkadaşım çok iyi arkadaşsın saygılar :clover:

Hep diyorum ya sana adı gibi İpek yüreklisin sen seni tanıdığıma çok memnumun ve tanıyıp sevdiğime çok ortak paydamız var seninle ve ben bundan mutluluk duyuyorum canım benim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

küçük prensten küçük bir bölüm..umarım sizde benim kadar çok seversiniz... :)

“Günaydın” dedi tilki.

“Günaydın” dedi küçük prens kibarca. Ama etrafına baktığında kimseyi göremedi.

“Buradayım! Elma ağacının altında.”

“Sen kimsin? Çok güzel görünüyorsun.”

“Ben bir tilkiyim.”

“Gel, birlikte oynayalım. Öyle mutsuzum ki” dedi küçük prens.

“Seninle oynayamam” dedi tilki, “ ben evcil bir hayvan değilim.”

“Buna çok üzüldüm” dedi küçük prens. Ama biraz düşündükten sonra: ”Evcil ne demek?” diye sordu.

“Anladığım kadarıyla burada yaşamıyorsun” dedi tilki, “kimi arıyorsun?”

“İnsanları arıyorum,” dedi küçük prens, “ peki ama ‘evcil’ ne demek?”

“İnsanlar,” dedi tilki, “tüfeklerle dolaşırlar ve avlanırlar. Tam bir baş belasıdırlar. Bir de tavuk yetiştirirler. Tüm işleri bundan ibarettir. Sen de mi tavuk arıyorsun?”

“Hayır, ben arkadaş arıyorum. Ama ‘evcil’ ne demek?”

“Bu pek sık unutulan bir şeydir. ‘Bağ kurmak’ anlamına gelir.”

“Bağ kurmak mı?”

“Evet. Örneğin, den benim için sadece küçük bir çocuksun. Diğer küçük çocuklardan hiçbir farkın yok benim için. Sana ihtiyacım da yok. Aynı şekilde, ben de senin için dünyadaki yüz binlerce tilkiden biriyim sadece. Bana ihtiyaç duymuyorsun. Ama beni evcilleştirirsen eğer, birbirimize ihtiyacımız olacak Sen benim için tek ve işsiz olacaksın, ben de senin için.”

“Anlamaya başlıyorum” dedi küçük prens. “Bir çiçek var. Sanırım o beni evcilleştirdi.”

“Olabilir. Dünyada her şey mümkündür.” dedi tilki.

“Ama bu çiçek dünyada değil.”

Tilki şaşırmıştı. “Başka bir gezegende mi?”

“Evet.”

“Peki orada avcılar da var mı?”

“Hayır, yok.”

“Bu çok ilginç. Peki ya tavuklar?”

“Hayır. Tavuklar da yok.”

“Eh, hiçbir yer mükemmel değildir” dedi tilki içini çekerek. Sonra kendini anlatmaya başladı:

“Yaşamım çok monotondur. Ben tavukları avlarım, avcılar da beni.

Bütün tavuklar birbirine benzer. Bütün insanlar da öyle. Bu yüzden biraz sıkılıyorum. Ama beni evcilleştirirsen eğer, yaşamıma bir güneş doğmuş olacak. Senin ayak seslerin benim için diğerlerinden farklı olacak. Ayak sesi duyduğum zaman hemen saklanırım. Ama seninkiler, bir müzik sesi gibi beni gizlendiğim yerden çıkaracaklar. Şu ekin tarlalarını görüyor musun? Ben ekmek yemem. Buğday benim hiçbir işime yaramaz. Bu yüzden de bu tarlalar bana hiçbir şey hatırlatmazlar. Buna üzülüyorum. Ama sen beni evcilleştirseydin, bu harika olurdu. Altın renkli saçların var senin. Ben de altın renkli başakları görünce seni hatırlardım. Ve rüzgarda çıkardıkları sesi severdim.

Sustu tilki ve uzun bir süre küçük prensi izledi.

“Senden rica ediyorum. Lütfen beni evcilleştir!” dedi.

“Elbette” dedi küçük prens. “Ama pek fazla vaktim yok. Yeni arkadaşlar edinmem ve birçok şeyi anlayabilmem gerekiyor.”

“Sadece evcilleştirdiğin kişiyi anlayabilirsin” dedi tilki. “İnsanlarınsa hiçbir şeyi anlayacak vakitleri yoktur. Her şeyi dükkandan hazır alırlar. Ve arkadaşlar dükkanlarda satılmadığı için de, hiç arkadaşları olmaz. Eğer bir arkadaşın olsun istiyorsan, evcilleştir beni!”

“Ne yapmam gerekiyor peki?” diye sordu küçük prens.

“Çok sabırlı olman gerekiyor. Önce çimenlerin üstüne, biraz uzağıma oturmalısın. Ben gözümün ucuyla seni izleyeceğim, sen hiçbir şey söylemeyeceksin. Sözcükler yanlış anlamalara neden olurlar. Ama her gün, biraz daha yakına gelebilirsin.”

Ertesi gün küçük prens yine geldi.

“Her gün aynı saatte gelmelisin” dedi tilki. “Örneğin öğleden sonra saat dörtte gelirsen, ben saat üçte kendimi mutlu hissetmeye başlarım. Zaman ilerledikçe de daha mutlu olurum. Saat dörtte endişelenmeye ve üzülmeye başlarım. Mutluluğun bedelini öğrenirim.

Ama günün herhangi bir vaktinde gelirsen, seni karşılamaya hazırlanacağım zamanı asla bilemem. İnsanın gelenekleri olmalıdır.

“Gelenek nedir?”

“Bu da çok sık unutulan bir şeydir” dedi tilki. “Bir günü diğer günlerden, bir saati diğer saatlerden ayıran şeydir. Örneğin, şu benim avcıların da gelenekleri vardır. Perşembeleri kızlarla dansa giderler. Bu yüzden de Perşembe benim için harika bir gündür. Üzüm bağlarına kadar yürüyebilirim. Ama avcılar dansa herhangi bir gün gitseydi, benim için hiçbir günün özelliği olmayacaktı ve asla tatil yapamayacaktım.”

Böylelikle küçük prens tilkiyi evcilleştirdi. Ve ayrılma vakti geldiğinde “Ah! Sanırım ağlayacağım” dedi tilki.

“Bu senin hatan” dedi küçük prens. “Ben sana zarar vermek istemedim. Seni evcilleştirmemi sen istedim.

“Doğru, haklısın” dedi tilki.

“Ama ağlayacağını söyledin!”

“Evet, öyle.”

“O halde bunun sana hiçbir yararı olmadı.”

“Hayır, oldu. Buğday tarlalarının rengini gördükçe seni hatırlayacağım. Şimdi git ve güllere bir kez daha bak. O zaman kendi gülünün evrende eşsiz ve tek olduğunu anlayacaksın. Sonra bana veda etmek için buraya geri döndüğünde, sana hediye olarak bir sır vereceğim.”

Küçük prens güllere bir kez daha bakmaya gitti.

“Hiçbiriniz benim gülüm gibi değilsiniz. Çünkü henüz hiçbiriniz evcilleşmediniz. Ve siz de hiç kimseyi evcilleştirmediniz” dedi onlara. “Siz tıpkı tilkinin benimle karşılaşmadan önceki hali gibisiniz. Dünyadaki binlerce tilkiden yalnızca biriydi o. Ama ben onunla dost oldum ve şimdi artık o özel bir tilki.”

Güller bu duyduklarına çok bozuldular.

“Evet, güzelsiniz. Ama boşsunuz. Sizin için kimse yaşamını feda etmez. Yoldan geçen herhangi biri, benim gülümün de size benzediğini söyleyebilir. Ama benim gülüm sizin her birinizden çok daha önemlidir. Çünkü ben onu suladım. Ve onu camdan bir korunakla korudum. Önüne bir perde gererek rüzgarın onu üşütmesini engelledim. Tırtılları onun için öldürdüm ( ama birkaç tanesini kelebek olmaları için bıraktım). Onun şikayetlerini ve övünmelerini dinledim. Ve bazen de suskunluklarına katlandım. Çünkü o benim gülüm.”

Bunları söyledikten sonra tilkinin yanına döndü.

“Elveda” dedi.

“Elveda” dedi tilki de. “Ve işte sırrım: Bu çok basit. İnsan gerçekleri sadece kalbiyle görebilir. En temel şeyi gözler göremez.”

“Temel olan şeyi gözler göremez” diye tekrarladı küçük prens. Öğrendiğinden emin olmak istiyordu.

“Senin gülünün diğerlerinden daha önemli olmasını sağlayan şey, ona ayırdığın vakittir” dedi küçük prens.

“İnsanlar bu en önemli gerçeği unuttular. Ama sen unutmamalısın. Evcilleştirdiğin şeye karşı her zaman sorumlusun. Gülüne karşı sorumlusun.

“Gülüme karşı sorumluyum” diye tekrarladı küçük prens, öğrendiğinden emin olmak için. Sonra yoluna devam etti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

“Elveda” dedi tilki de. “Ve işte sırrım: Bu çok basit. İnsan gerçekleri sadece kalbiyle görebilir. En temel şeyi gözler göremez.”

“Temel olan şeyi gözler göremez” diye tekrarladı küçük prens. Öğrendiğinden emin olmak istiyordu.

“Senin gülünün diğerlerinden daha önemli olmasını sağlayan şey, ona ayırdığın vakittir” dedi küçük prens.

“İnsanlar bu en önemli gerçeği unuttular. Ama sen unutmamalısın. Evcilleştirdiğin şeye karşı her zaman sorumlusun. Gülüne karşı sorumlusun.

“Gülüme karşı sorumluyum” diye tekrarladı küçük prens, öğrendiğinden emin olmak için. Sonra yoluna devam etti.[/font][/size][/color]

Çok güzeldi teşekkür ederim arkadaşım :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kocaman yüreğine yüreğinden daha büyük bir

..........................sevgiyi sınırsızca yükleyen

Kardeşim Suheda...............

Karadeniz gibi berrak,karadeniz gibi yiğitçe yüreklisin..........

Sevdası Allah'ına, sevdası İnsanlara, sevdası kardeşlerine,sevdası dünyayı saransın..

Evet...bilginle,doğruluğunla,duruşunla bu Forumun nadide insanlarındansın

Yazdığın yazılarınla özellikle dini bilgilerine hayranım,benim kadar olmazsada.. :)

Yazılarını okuduğumda,bende kendimden şüphe ediyorum hiçbişe bilmiyorum diye..

Paylaşılacak onca şey ve yazılacak onca tarif varki..senin için..

Yaşanan herşey gönlüne göre olsun..Allah herşeyin hakkında hayırlısını nasip etsin..

Sevgilerimle.... :clover:

7083581jf9kr4rm4.gif

Gülelim mi hayatımıza ya da ağlayalım mı ne dersiniz ne yapalım .

Derin duygular içinde sevelim mi yada aşıkmı olalım ne yapalım .

En iyisi kimseyi sevmeyelim yada herkesten nefretmi edelim ne yapalım.

Evimizde ki aynı yastığa baş koyduğumuz insanla dertlerimizi anlatalım mı

Yada sırtımızı dönüp herşeye boşverip uyuyalım mı ne yapalım .

Sıkıntının sebebi neyse bulalım mı yada hiç araştırmayalım mı ne yapalım .

Bulursak eğer sebebini ,öldürelim mi hayatta mı bırakalım ne yapalım.

Ey bu sorulara cevap arayan kişi! hayat bu ,en iyisi rolümüzü oynayalım

Bakma böyle bana... Bu söylediklerimin felsefi hiç bir yanı yok ben de biliyorum.

Ama buna rağmen anlatmanın da bir sakıncası yok.

...........AĞ@_M__________

dividers3588qrgh3.gif

Senin sözlerin üzerine ne söylersem söyleyeyim eksik ve tadsız kalacakmış gibi geliyor bana,çünkü öyle güzel şeyler yazmış ve ifade etmişsin ki tüm bunlara kendi yorumumu eklemeyi gerekli görümüyorum.Teşekkür ederim :clover: iyi ki varsın hep yanımda olduğunu bilmek bile içimi rahatlatıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arayış

İnsan hayatı çoğunlukla arayışlarla geçer iyi bir iş iyi bir arkadaş çevresi iyi bir gelecek iyi bir eş gibi

Arayışlar böylece sürüp gider birini yakalayınca birini kaybeder ötekine ulaşınca birini çoktan yitirir tam buldum işte bu dediğinde sonrasında istemediği bir sonuçla karşılaşınca yitirilen zamana acır insan

Ve arayışlarla elde edilenler hiçbir zaman eşitlenmez sürekli bir arayış içerisinde sürüklenmeye mecbur kalırsın

Umut tükenmeyen bir sermaye arayışlarda kullanılan yegane servettir. Umut bitmez bittiği yerde arayış bitmiş ölmüş yada yaşarken ölenlerden olmuşuzdur.

Her nedense arayışlar her zaman bir sevgide toplanmış hak edilen hatta hak edildiği halde alınamayan bir sevgi arayışıyla süre gider hayat, ama ufuk geniş ve ülkü ulaşılamayacak kadar uzak değildir. Sevgi kutsal gizemli bir şekle girer sevgideki ilahiyatı bulabilmek ümidiyle birçok güçlük def edilir ve arayışlar devam eder.

Arzulananlar alınıp arayışlar sonuçlandığında çekilen acılardan kurtulmak en azından acıları dindirmek üzere yalnızlık seçilir.

İşte o an , gönül dağıma kurduğum bağ evine çekilir kendi yaralarıma kendim merhem olmaya çalışır türküler eşliğinde tan yerindeki ela gözlerle beni gözlediğini hisseder her daldığımda beni düşündüğünü hayal eder yaralarımı iyileştirmeye çalışırım. İşte o an tüm acılardan kurtulur yeniden doğar ve koynumda biriktirdiğim tüm ışıltıları serper gök yüzüne saçlarıma yağan yıldızlarla bütünleşir kuşlar kadar özgür olur kırardım esaret zincirlerini

Dinen sızılar iyileşen yaralarla ama yara izleri bedenimdeyken dönerim hayata çarklar arasındaki yerimi alır büyük ve acımasız çarklar arasında yıpranmadan ve yok olmadan yaşamaya devam eder mutluluk oyunu oynarım.

sahte göz yaşlarının tuzlu sudan başka bir şey olmadığını anladığım anda rüyamın pembeliği bozulur ve uyanırım. Tatlı ama acı veren uykumdan. Elde kalan sermayemle ilahi sevgiyi bulma ümidiyle devam ederim hayata ve arayışlarıma.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arayış

İnsan hayatı çoğunlukla arayışlarla geçer iyi bir iş iyi bir arkadaş çevresi iyi bir gelecek iyi bir eş gibi

Arayışlar böylece sürüp gider birini yakalayınca birini kaybeder ötekine ulaşınca birini çoktan yitirir tam buldum işte bu dediğinde sonrasında istemediği bir sonuçla karşılaşınca yitirilen zamana acır insan

Ve arayışlarla elde edilenler hiçbir zaman eşitlenmez sürekli bir arayış içerisinde sürüklenmeye mecbur kalırsın

Umut tükenmeyen bir sermaye arayışlarda kullanılan yegane servettir. Umut bitmez bittiği yerde arayış bitmiş ölmüş yada yaşarken ölenlerden olmuşuzdur.

Her nedense arayışlar her zaman bir sevgide toplanmış hak edilen hatta hak edildiği halde alınamayan bir sevgi arayışıyla süre gider hayat, ama ufuk geniş ve ülkü ulaşılamayacak kadar uzak değildir. Sevgi kutsal gizemli bir şekle girer sevgideki ilahiyatı bulabilmek ümidiyle birçok güçlük def edilir ve arayışlar devam eder.

Arzulananlar alınıp arayışlar sonuçlandığında çekilen acılardan kurtulmak en azından acıları dindirmek üzere yalnızlık seçilir.

İşte o an , gönül dağıma kurduğum bağ evine çekilir kendi yaralarıma kendim merhem olmaya çalışır türküler eşliğinde tan yerindeki ela gözlerle beni gözlediğini hisseder her daldığımda beni düşündüğünü hayal eder yaralarımı iyileştirmeye çalışırım. İşte o an tüm acılardan kurtulur yeniden doğar ve koynumda biriktirdiğim tüm ışıltıları serper gök yüzüne saçlarıma yağan yıldızlarla bütünleşir kuşlar kadar özgür olur kırardım esaret zincirlerini

Dinen sızılar iyileşen yaralarla ama yara izleri bedenimdeyken dönerim hayata çarklar arasındaki yerimi alır büyük ve acımasız çarklar arasında yıpranmadan ve yok olmadan yaşamaya devam eder mutluluk oyunu oynarım.

sahte göz yaşlarının tuzlu sudan başka bir şey olmadığını anladığım anda rüyamın pembeliği bozulur ve uyanırım. Tatlı ama acı veren uykumdan. Elde kalan sermayemle ilahi sevgiyi bulma ümidiyle devam ederim hayata ve arayışlarıma.

Canımsın yüreğine ellerine sağlık çok güzeldi :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana şiirler okuyacağım, gitme

Güneşler doğacak yalnızlığımdan

sana bir ışık getireceğim

Büyük aydınlığımdan

Sana bir dolu umut getireceğim

Küçük ellerine sığmayacak

Sana Afrika gecelerini getireceğim

Sımsıcak

Sana çiçekler getireceğim

Bozulmuş güz bahçelerinden

Sana bir serinlik getireceğim

Yağmur tanelerinden

Sana avuç avuç yıldız getireceğim

Güneşimden başka

Sana engin denizlerin maviliğini getireceğim

Köpük köpük dalga dalga

Sana bir rüzgar getireceğim

Dağlardan, tepelerden

Gitme, sana zamanı getireceğim

Zamanın bittiği yerden

ÜMİT YAŞAR OĞUZCAN

:hug::wub::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nasılsın suhedacım..arada bir uğra buralara :hug: bak yoksam biz katletcez bu sayfayı :shifty::laughing:

Canım,zaten sizin için bu defter istediğinizi yazabilesiniz diye :clover:

Yalnızlığım

Bir kelebek olmayı yeğlerdim herhalde, daha ilişkilerim solmadan çekip gitmek için yanlarından.

Yalnızlığımı, ancak gözümü okuduğum kitaptan kaldırıp duvarların fısıltılarını duymaya başlayınca anladım. Kitabımı bitirmiştim ve arkadaşlarımı aramak için çok geçti. Saatimin tiktaklarını duyduğumda gecenin derinliğinde yalnız olduğumu iyice hissettim.

Bakışlarım gezinirken sağda solda, vazomdaki güllere ilişti gözlerim, çakılı kaldım bir süre. Beyaz güllerden biri, daha gonca iken kurumaya yüztutmuştu, aslında beşi de kuruyordu artık ama ikisi açmayı başarmıştı, öbür ikisi ise yarı yolda diğerlerinin akibetine uğramış, kurumuşlardı. İlişkilerim de işte böyle dedim kendi kendime kimi gonca gül, kimi yarı açmış, kimisi de tamamiyle açarak tüm güzelliklerini ortaya dökmüş ama hepsinin kaderi solmaksa, bir kelebek olmayı yeğlerdim herhalde, daha ilişkilerim solmadan çekip gitmek için yanlarından.

Bir ilişki, hele size anlamsız gelecek şekilde bitmişse ya da aldatılmış, kandırılmışsanız bir şekilde, Toledo çeliğinden yapılmış ince bir bağ bıçağı saplanır yüreğinize. Bıçak göğsünüze saplanmıştır ama sızıyı hep sırtınızda hissedersiniz her nedense. Yalnız kaldığınızda o sızı giderek artar, boğazınızda düğümlenir kalır. Sök sökebilirsen.

Aslında tüm yaşamımızın bir parçası yalnızlık, hissetmeyi bilen görmeyi başaran için her yerde var yalnızlık. Bakılmayı bekleyen bir fotoğraf, bakılırken sizinle yalnızlığını giderir, yanan bir mum sizin karanlığınızı aydınlatsa da hep yalnızdır aslında, yaydığı ışınlar hep uzaklaşır ondan bir daha dönmemecesine ama o yinede mutludur ateşinin sıcaklığında, sonra, o sıcaklıkta terk eder yanmakta olan mumu, mum artık sönmüştür. Yalnızlık, bazı santçıların bir eser yaratmak amacıyla aradığı şeydir der bir yazar "İnsan Olmak" adlı kitabında. Keşke sanatçı olsaydım diyorum ben de, şimdiye kadar binlerce eser yaratmıştım sanırım.

Kendimizi, kim olduğumuzu ancak yalnız kalınca anlıyoruz. Kendimize ayırdığımız zaman hep yalnız kaldığımız anlar. Biz nelerden hoşlanırız?, hangi kitapları severiz?, yumurtayı nasıl yeriz?, çiçeklerimizi nasıl sularız?, bisiklete binerken neler gelir aklımıza?, denizin mavisi nedir bizim için?, ancak yalnız kalınca anlarız bunların neler ifade ettiğini, hayatın anlamını yalnızlığımız gösterir bize. Ne için?, kim için?, ne uğruna yaşadığımızın cevabı yalnızlığımızda gizlenmiştir cevabı bulabilenlere. Yalnızlık sonrası hayatın tadına bakmak daha kolaydır çoğu zaman, daha bir olgun daha bir hoşgörülüyüzdür artık.

Haydi şimdi alın bir kitap yollanın bir bankın kenarına ya da binin bisikletinize dolaşın sahilde ya da bir parkta hatta dans edin evinizde kendi kendinize. Yaşamın, yaşamanın tadına bakın.

alıntı

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.