Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AİHM TÜRBANA GEÇİT VERMEDİ!

mystic river

Önerilen İletiler

iran mı olacaz diye korkanlart sokaklara bi baksınlar çoğu türbanlı o zaman iran sokaklarında mı geziyoruz.....

30 sene önce inançsız değildik elbette o zamanda insanlar örtünüyordu misalde werdims ana Zübeyde hanım LAtife hanım tesettürlü idiler hatta İSmet İnönü Dış gezilere eşini çarşaf giydiği halde götürürdü..iyi araştırmak lazım...

O zaman neden irtica demiyorlar dı bunuda size sormak gerekmez mi dewlet büyklerinin eşi akrabaları örtülü iken irtica kopmuyorduda bu gün insanlar örtününce mi irticaii tehlike oluyor....( bak ne güzel söylüyorsun niye kimse sormuyordu insanlar kendi aralarında yasakda olsa kaldırabilirdu. bunu bizde size soralım :D) neden şimdi bu millet böyle konuşuyor o zaman kabullenirken)

evet o zamanlar tehtid oluşturmuyordu hiçbir şekilde.insanlar da kendi içlerinde kaldırabiliyordu bu örtünme işini 80 sonrası yılların ilk yarısını yaşım gereği hatırlamasam da üniversiteyede giriyorlardı hastanelerde başı örtülü hemşirelerde vardı ama daha sonra birileri bunu siyasi malzeme olarak kullanmaya başladı bunu da görmemezlikten gelemeyiz. devletin de bu tehditi bile bile bunlara izin vermesini beklemek biraz safca olur sanırım. yoksa kimsenin dinini inancını yaşamasında bir sakınca görmüyor kaldiki göremeyizde buna hakkımızda yok..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 658
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Sewvgili İLLa'ki..

Biz doğrunun hakkın ve adaletin tarafındayız..

Senin sözlerine aynen katılıyorum..

Ama şunu bilki ben bir doğruyu söyleyeceksem pazarlık usülüyle söylemem, doğru olduğu için söylerim..

Sen beni ister destekle ister destekleme ama senin serzenişlerine hak veriyorum..

Kürt meseleleriyle ilgili topiclerde benim iletielerimi incelersen bu konularda ne düşündüğümü anlarsın..

Irkçılığa ve faşizme şiddetle karşıyım..

Özgürlüğün Türkü, Kürdü olmaz..

Taki bölücülük yapılmasın..

Bazılarının mantığına göre...

Türban takmakla şeriat geliyorsa, kürtçe konuşmakla da Kürdistan kurulabilir..))

Okumuş aklı başında insanlardan böyle saçmalıklar duymak gerçekten çok acı..

Saygılar..

sevgili kralx

Bakın küçük bir araştırma yaptım sadece geçmiş iletilerle baktım (bence pisişik olan ) KARAKURT bir yaz yazmış bakın buyrun aynen yazıyorum yazdığı topicde kürt istilası yada işgalimi ne berbat bir başlık üstelik neyse konuya döneyim buyrun KARAKURT UN YAZDIKLARI :

Belki bu forumda bu cümleyi 1000 kez yazdım....

Bıkmıyorum ve yine yazıyorum...

BİZ BU ÜLKEDE İNSAN GİBİ YAŞAYAN HİÇ KİMSEYİ HOR GÖRMEDİK VE GÖRMEYECEĞİZ....

ama gel gör ki pandora senin yazılarından o insan olmayan topluluğu savunan bir hava var....

ve ben lafı her kürt teröristlere getirdiğimde konu saptı gitti...

seni asla itham etmiyorum yanlış anlama ama şunu da unutma....

BU VATANI KURDUK VE YAŞATMASINI BİLİYORUZ.....

Israrla YA SEV YA TERKET....

--------------------

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR

YA SEV YA TERKET

ve kralx senin yanıtında aynen şu :

Helal kanka..

Ama şunuda ekle..

Sevmesende belli etme...

Bölücülük yapma..

Adam gibi dur adam sansınlar dimi...??

Saygılar...

Demişsin ve daha bir çok yazın vardır eminim ama benim vaktim yok bunları buraya yazmak için.Bence şuan sizin yaptığınız da bir anlamda bölücülükten başkada birşey değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana

sevgili kralx

Bakın küçük bir araştırma yaptım sadece geçmiş iletilerle baktım (bence pisişik olan ) KARAKURT bir yaz yazmış bakın buyrun aynen yazıyorum yazdığı topicde kürt istilası yada işgalimi ne berbat bir başlık üstelik neyse konuya döneyim buyrun KARAKURT UN YAZDIKLARI :

Belki bu forumda bu cümleyi 1000 kez yazdım....

Bıkmıyorum ve yine yazıyorum...

BİZ BU ÜLKEDE İNSAN GİBİ YAŞAYAN HİÇ KİMSEYİ HOR GÖRMEDİK VE GÖRMEYECEĞİZ....

ama gel gör ki pandora senin yazılarından o insan olmayan topluluğu savunan bir hava var....

ve ben lafı her kürt teröristlere getirdiğimde konu saptı gitti...

seni asla itham etmiyorum yanlış anlama ama şunu da unutma....

BU VATANI KURDUK VE YAŞATMASINI BİLİYORUZ.....

Israrla YA SEV YA TERKET....

--------------------

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR

YA SEV YA TERKET

ve kralx senin yanıtında aynen şu :

Helal kanka..

Ama şunuda ekle..

Sevmesende belli etme...

Bölücülük yapma..

Adam gibi dur adam sansınlar dimi...??

Saygılar...

Demişsin ve daha bir çok yazın vardır eminim ama benim vaktim yok bunları buraya yazmak için.Bence şuan sizin yaptığınız da bir anlamda bölücülükten başkada birşey değildir.

Bölücülük hafüf kalıyor....FAŞİST bir tavır bu bence....

Her iki yazı da FAŞİST ....daha öte ne olabilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O yazımın arkasındayım..

Bölücülük yapmasınlar demekte ne terslik gördün..??

Her Kürt TC yi sevecek diye bir şey yok..

Ben diyorumki, sevmese de bunu fiiliyata yada sözlü bölücülüğe geçirmemesi gerekir dedim..

Arkadaşım sen okuduğunu anlayamıyormusun..

Benim orada Kürtlere karşı ters bir yazım varmı Allah aşkına..

Yargısız infaz yapma..

Beni Emily Pandoraya sor..

Yani şuray bir alıntı yapıyorsun, yaptığın alıntıyı anlayamıyorsun.. helal olsun...))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana

Niye o seni çok mu iyi tanıyor?

Referans olarak birini vermek zorunda değilsin,anlat ben anlarım...

Hiç kimse bir şeyi sevmek zorunda değil...

Sevilecek bir şey varsa bir nedeni de vardır...işte o neden herkes için değişebileceği gibi bazıları için yanlış bir sebep de olabilir.

Senin KARAKURT'un yazını onaylaman bile benim için yeterli bir sebeptir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O yazımın arkasındayım..

Bölücülük yapmasınlar demekte ne terslik gördün..??

Her Kürt TC yi sevecek diye bir şey yok..

Ben diyorumki, sevmese de bunu fiiliyata yada sözlü bölücülüğe geçirmemesi gerekir dedim..

Arkadaşım sen okuduğunu anlayamıyormusun..

Benim orada Kürtlere karşı ters bir yazım varmı Allah aşkına..

Yargısız infaz yapma..

Yani şuray bir alıntı yapıyorsun, yaptığın alıntıyı anlayamıyorsun.. helal olsun...))

Sevgili kralx

Ben size bölücülük yapıyorsunuz demiyorum sadece ya sev ya terket mantığı güden insanlar olarak bu burada savunduğunuz şeyin laiklikle yada türklükle bir alakasının olamdığını söylemeye çalışıyorum

Leyla Zana mecliste türk ve kürt halklarını kürtçe selamladı diye vatan haini oldu ama Merve Kavakçı türbanla girdi protesto edildi diye anıtının dikilmediği kaldı eee hani özgürlük sevgili kralx :) Ama yok sadece merve hanım özgür olsun yada türban değilmi.

Allah şeriatçılara el versin tırnak vermesin neler yaparlar allah bilir.Domuz bağımıydı neydi bağlıyorlardı değilmi.

Ve ayrıca Dini ulu orta yaşamak zorunda da değillerki bu nedir ya kuranı reklam haline getiriyorlar varmı böyle birşey.

Bırakın isteyen kapansın isteyen açılsın fakat yasak olan yerlerde de kuralları uygulayın ama değilmi yani :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi İLLA Ki bu hastane sorunları yol sorunları sadece Kürtlerin bulunduğu bölgelerde yok dön içanadoluya buralardada bazı Köylerde yol yok doktor yok hastaneye yetişecez diye yolda ölenlerde var ama kimse dewlete baş kaldırmıyor sorun burda.../sağ duyulu olanları tenzih ederim...

Güneydoğuda mitinglerde DAĞA ÇIKACAZ diye pankart açanlar önce kendi içlerindeki provakatorlerin oyunlarına gelmesinler...

TERÖR Güneydoğuda son bulmadıkçada senin bu sitem ettiğin sorunlara Çözüm bulunamaz İLLAKİ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NEDEN BENİ HERKES YANLIŞ ANLIYOR..

NEDEN BENİM SÖYLEMEK İSTEDİKLERİM ANLAŞILMIYOR..

ARKADAŞLAR SÖYLEYİN EĞER EDEBİYATIM HATALI YADA EKSİKSE DÜZELTMEYE ÇALIŞAYIM..

AVATARIMDAN HUYLANIYORSANIZ DEĞİŞTİREYİM..

NİCKİM PROBLEMSE DEĞİŞTİREYİM..

NE YAPAYIM SİZİN İÇİN..))

- Hiç bir yazımda bir kimseye kafir demedim, bana "bir kimseye kafir deme hakkın yok" diye çıkıştınız..

- Hiç bir zaman Kürtleri aşağılayıcı bir lafım geçmedi, beni kürt düşmanı ilan ettiniz.

- Hiç bir zaman şeriat propagandası yapmadım, beni şeritatçi ilan ettiniz..

Arkadaşlar kavga edeceksek herkese MSN adresi vereyim canlı canlı atışalım kavga edelim..

Derdiniz ne anlamadım..

Bakın kimse kimsenin fikrine katılmak zorunda değil ama, lütfen karşıt fikirler öne sürerken yapmadıklarımızı isnat etmeyin..

Böyle bir ortama yakışmaz..

Bu yazıları binlerce kişi okuyor..!!

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanlar kendi elleri ile bu sonucu hazirladilar. türbani siyasete malzeme yapanlar biz degiliz. bir kere kendi ülkesindeki kanunlari hiçe sayarak baska bir ülkenin kararina birakti davasini. bence bu kesinlikle kabul edilemez. herkes tutturmus bir din vicdan özgürlügü. biz de biliyoruz herkesin özgür yaratildigini. simdi bir grup türbanli insan türbanli olduklari için öldürülse ne olur? oruç tuttuklari için dayak yeseler ne olur? yer yerinden oynar. ama zamanina kim kilini kipirdatti? simdi neden bu çaba yani?

hep söylüyorum, ne zaman ki türbanli bayanlar açik olan bayanlara gözlerini dikmekten vazgeçer, o zaman saygiyi kazanir. kimse inançlarini reklam yapmasin.

1. Başörtüsünü siyasete malzeme yapan başörtülüler değil siyasetçilerdir..

2.İşinize gelince avrupayı örnek alırsınız işinize gelince boşverin dersiniz.

3. Oruç tutmayanların dövülmesi vs. olayların altında hangi zihniyette ki insanların olduğu belli..

4. Başörtülüler değil ama tam tersi farklı zihniyette olanlar başörtülülerden gözlerini çekmeliler..Sen bir başörtülünün dışarı çıktığında maruz kaldığı olayları bil , öğren sonra gel..Ve birkaç cahilin yan bakmasıylada genelleme!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

LEYLA ZANA watan hainidir zaten ....Kimlere Hizmet ettiğide bellidir PKK'nın siyasal ayağıdır...

Merwe kavakçinin anıtı dikildiyse..

LEYLA ZAna da diyarbakırda ilahlaştırıldı Güneydoğuda Ki mitinglerinde HEYkeli dikildi adeta...

BunLArıda görmezde gelme...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana

Şimdi İLLA Ki bu hastane sorunları yol sorunları sadece Kürtlerin bulunduğu bölgelerde yok dön içanadoluya buralardada bazı Köylerde yol yok doktor yok hastaneye yetişecez diye yolda ölenlerde var ama kimse dewlete baş kaldırmıyor sorun burda.../sağ duyulu olanları tenzih ederim...

Güneydoğuda mitinglerde DAĞA ÇIKACAZ diye pankart açanlar önce kendi içlerindeki provakatorlerin oyunlarına gelmesinler...

TERÖR Güneydoğuda son bulmadıkçada senin bu sitem ettiğin sorunlara Çözüm bulunamaz İLLAKİ...

He canım 80 yıldır terör vardı GÜNEYDOĞU'da...

Sence 68 olaylarında DEVLET'e değil de neye başkaldırıldı ya da 78 gençliği neye başkaldırdı?

Ya da Menemen Olayı neye karşı bir başkaldırıydı?

Hep aynı örnek,"sadece doğu mu geri kaldı?"....

Yalnız fark şurada DOĞU geri bırakıldı...

Bu kadar açık ve net bir o kadar da basit...

Peki sadece DOĞU mu geri kaldı sorusunu soranlar neden hala bu sisteme sahip çıkarlar ben onu anlamış değilim? Madem bu devlet o kadar iyi,büyük ve kucaklayan bir DEVLET,neden sadece belirli yerler gelişiyor?Sadece doğal nedenlere-coğrafi- dayalı açıklamalar yetmez bence...Başka nedenlerde olmalı ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1. Başörtüsünü siyasete malzeme yapan başörtülüler değil siyasetçilerdir..

daha iki gün önce hürriyetim.com da okudum itü rektörü bizim üniversitemizde başörtü problemi yok bunu yapan üçbeş kişi geri kalanlar birşekide yollarını bulup okuluna devam ediyorlar diye bir açıklaması vardı. başörtüsünü siyasete alet edenler okullarda üçbeş kişi ama hükümet yalakası tvler ve bunu farklı sanki çok büyük bir sorunmuş gibi gösteren insanlar çok farklı kişiler. o kızlarda kendilerini bu tuzağa düşürmesinler..

2.İşinize gelince avrupayı örnek alırsınız işinize gelince boşverin dersiniz.

3. Oruç tutanların dövülmesi vs. olayların altında hangi zihniyette ki insanların olduğu belli..

oruç tutanlar değil tutmayanlar dövülüyor bu memlekette sanırım yanlış yazdın

4. Başörtülüler değil ama tam tersi farklı zihniyette olanlar başörtülülerden gözlerini çekmeliler..Sen bir başörtülünün dışarı çıktığında maruz kaldığı olayları bil , öğren sonra gel..Ve birkaç cahilin yan bakmasıylada genelleme!! kimsenin dini yaşayışına kimse karışamaz bu vicdani bir sorundur buna kimse set cekemez umuda kursun sıkılmazsa imana vede inancada kimse kurşun sıkamaz yaşanması gerekne yerde yaşanır ama bunu devlet sorunu yaparsan bunda art niyet aranır..

:clover::clover::clover:

Tarih: Düzenleyen: DeLİ eMİn
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Terörü insanları öldürerekmi bitirecekler yurtlarından atarakmı ya hem atıyorlar yurtlarından sonrada dönüp yahu bakın barbarlara batıyıda varoşa çevirdiler diyorlar bu nasıl anlayıştır

Neden kendi ülkemizin demokratları oy zamanı terörist gözüyle görmüyorda daha sonra dışlıyorlar bu insanları ha sorarım size ?

Hangi biriniz oranın yaşam şartlarına 1 hafta katlanabilirsiniz he buradan oturduğunuz yerden ahkam kesmek ne kolay değilmi

20-25 yıl önce doğru düzgün okulmu vardı oralarda ee halkı eğitmeyin siz ilgilenmeyin bırakın sorunlarıyla başbaşa sonra o halk büyüsün yetişkin birer birey olunca da ortalığa düşsün sonrası kolay tabi yargılamakta Milliyetçi geçinen faşistlere düşsün

Bir şeye tek taraflı bakmayın tamammı sorunun özüne inin şimdi 500 tane okul açsan ne olur zamanında eğitim vermemişsin bu insanlara yardım etmemişsin kaderine terk etmişsin şimdide çıkmış yok efendim böyle yok şöyle diyorsunuz

Ben sadece doğumu diyorum bu ülkenin hermetre karesinde aynı şeyler oluyor ama bizlerin en iyi yaptığı şey ya kınamak ya suçlamak ya asmak ya kesmek hiç bir zaman bizde hatalımıyız acaba diye konuya yaklamaşmadıkki ne bizler ne de devlet bürokratları.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana

LEYLA ZANA watan hainidir zaten ....Kimlere Hizmet ettiğide bellidir PKK'nın siyasal ayağıdır...

Merwe kavakçinin anıtı dikildiyse..

LEYLA ZAna da diyarbakırda ilahlaştırıldı Güneydoğuda Ki mitinglerinde HEYkeli dikildi adeta...

BunLArıda görmezde gelme...

acaba ne yapmışta VATAN HAİN'i olmuş?

Acayip merak ettim...

Tarih: Düzenleyen: Zıplayan Dana
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iLLA'Kİ... SENİ DEĞERLENDİRİYORUM İYİ OKU..

Bana Kürtçe konuşulmasının ne sakıncası var neden yasak diye serzenişte bulundun, ben ne dedim..

Serzenişinde haklısın, Kürtlerin kürtçe konuşmasında, ülke bütünlüğü için bir sakınca göremiyorum, doğrunun ve adaletin yanındayım dedimi dimi.

Sen ne yaptın: Kürt konusunda fikrini alayım sana katılayım dedin, ben senin bana katılmanı beklemediğim halde, sen kafanda gizlediğin Türban düşmanlığını, yasalar var uyulması gerekir dedin..

Şimdi ne kadar büyük bir çelişki yaşadığını gördün dimi..

O halde ben de sana şöylemi demeliyim..

Arkadışım Kürtçe konuşmak yasaksa, yasalara uymalısınız, kürtçe konuşamazsınızmı demeliyim..

Burada her yasa doğrudur mantığını güdüyorsanız, benim söyleyecek pek bişeyim yoktur...

Sorun adaletsizlik diyoruz dimi..

Demekki bazı yasaları eleştirmemiz gerekiyor...

Çivte standartlıktan kurtulmanızı temenni ediyorum..

Kürtçe konuşmanın serbest olmasını isterken, baş örtüsünün de serbest olmasını istemelisin..

Çünkü o bayan dinini gereğini yapıyor olabilir..

Dinimizde sadece evde başını kapatacaksın demiyor, aksine evde açmasında bir sorun yoktur, ama yabancılara karşı örtünmesi gerekir diyor, üniversitede açabilirsin demiyor..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iLLA'Kİ... SENİ DEĞERLENDİRİYORUM İYİ OKU..

Bana Kürtçe konuşulmasının ne sakıncası var neden yasak diye serzenişte bulundun, ben ne dedim..

Serzenişinde haklısın, Kürtlerin kürtçe konuşmasında, ülke bütünlüğü için bir sakınca göremiyorum, doğrunun ve adaletin yanındayım dedimi dimi.

Sen ne yaptın: Kürt konusunda fikrini alayım sana katılayım dedin, ben senin bana katılmanı beklemediğim halde, sen kafanda gizlediğin Türban düşmanlığını, yasalar var uyulması gerekir dedin..

Şimdi ne kadar büyük bir çelişki yaşadığını gördün dimi..

O halde ben de sana şöylemi demeliyim..

Arkadışım Kürtçe konuşmak yasaksa, yasalara uymalısınız, kürtçe konuşamazsınızmı demeliyim..

Burada her yasa doğrudur mantığını güdüyorsanız, benim söyleyecek pek bişeyim yoktur...

Sorun adaletsizlik diyoruz dimi..

Demekki bazı yasaları eleştirmemiz gerekiyor...

Çivte standartlıktan kurtulmanızı temenni ediyorum..

Kürtçe konuşmanın serbest olmasını isterken, baş örtüsünün de serbest olmasını istemelisin..

Çünkü o bayan dinini gereğini yapıyor olabilir..

Dinimizde sadece evde başını kapatacaksın demiyor, aksine evde açmasında bir sorun yoktur, ama yabancılara karşı örtünmesi gerekir diyor, üniversitede açabilirsin demiyor..

Saygılar..

Yahu kralx o bayanın anneside kapalıydı zamanında o zaman neden böyle sorunlar çıkmıyordu ya allah aşkına söyle türbanı siyasete katmasaydfılar şimdide bu kadar sorun yaşamazdılar bu kadar açık net

Bana sakın çifte standattan bahsetmeye de kalkmayın bu ülkede sizin maruz kaldığınız muamelenin belkide bir milyon fazlasına maruz kalıyoruz .

Kimliğinde doğudaki her hangi bir şehir dersim d.bakır.ağrı.mardin.şırnak vs vs vs yazanı görünce uğradığı tavırdan haberiniz varmı yada gördüğü muameleden ?

Çifte satandartmış pehhh bizde yıllardır güllük gülüstanlık içinde yaşıyoruz değilmi

Karakurtla aynı fikirleri paylaşmaya devam edin siz sevgili kralx ama şunu bilin ben baş örtüsüne karşı değilim özgürlük çığlıkları atılırken sadece kendisi için bunu yapana kızıyorum hepsi bu başkada bişey değil.

Yoksa kapanmış yada açılmış çokta umurumda değil ne hali varsa görsün insanlar ben kendimden mesulüm

Ama bunları gördüğümede seviniyorum açıkçası belkide anlamış olurlar yıllardır insanların uğradıkları haksızlıkları ve verdiği zararları

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet o zamanlar tehtid oluşturmuyordu hiçbir şekilde.insanlar da kendi içlerinde kaldırabiliyordu bu örtünme işini 80 sonrası yılların ilk yarısını yaşım gereği hatırlamasam da üniversiteyede giriyorlardı hastanelerde başı örtülü hemşirelerde vardı ama daha sonra birileri bunu siyasi malzeme olarak kullanmaya başladı bunu da görmemezlikten gelemeyiz. devletin de bu tehditi bile bile bunlara izin vermesini beklemek biraz safca olur sanırım. yoksa kimsenin dinini inancını yaşamasında bir sakınca görmüyor kaldiki göremeyizde buna hakkımızda yok..

Şimdi diyorsun ki birileri siyasi magzeme yaptı...

PEKi bu yasakları koyanlar bu siyasi magzemeye çanak tutmadılar mı?

Sonuçta bazı insanların siyasi ,rantları sayesinde insanlar çeşitli uygulamalara maruz kaldı...

BUNda her iki kısım siyasi kuruluşlarında hataları war...

heR iki siyasi görüşte bu kONUDAN kendi çıkarları doğrultusunda rant sağlarken ne kadar insanların öz<ğürlüğünü düşündüler ne kadar temel hak we hürriyeti düşündüler...

SAdece OY kaygısı İçinde Bu tür eylemlerde bulundular...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NEDEN BENİ HERKES YANLIŞ ANLIYOR..

NEDEN BENİM SÖYLEMEK İSTEDİKLERİM ANLAŞILMIYOR..

ARKADAŞLAR SÖYLEYİN EĞER EDEBİYATIM HATALI YADA EKSİKSE DÜZELTMEYE ÇALIŞAYIM..

AVATARIMDAN HUYLANIYORSANIZ DEĞİŞTİREYİM..

NİCKİM PROBLEMSE DEĞİŞTİREYİM..

NE YAPAYIM SİZİN İÇİN..))

- Hiç bir yazımda bir kimseye kafir demedim, bana "bir kimseye kafir deme hakkın yok" diye çıkıştınız..-

senin tarafından yazıan bir iletide

Önce kendinmi tanı..

Gerçi Allahın varlığını göremeyecek kadar kör olan neyi görsünki......

Kendini bilenlere selam..

hemen ardından gelen bir iletinde.. (bunlar tokalaşmakta)

Günahkarlıkla kafirin arasındaki farkı bana söyleyebilirmisin CYRANO..??

bunu demişsin.

kafirin anlamına gelince allahın varlığını kalbiyle göremeyenlere demişin. ilk alıntıya bakınşimdi orada bana son sözleri bu arkadaşın gerçi allahın varlığını göremiyecek kadar kör olan neyi görsün ki demiş

şimdi orada o tartışmayı ısrarla neden o boyuta sürüklemeye çalıştınn cyrano sana yok dedikçe.

bir art niyet olmadığını söyleyeceksin sen şimdi kıvıracaksında.

cyrano senin amacını anladı bildiği bir şeye dahi bilmiyormuş gibi yaptı sen hala zorladın günahkarla kafir arasında ki fark nedir diye. bunun amacı neydi cevap ver bakalım..

Tarih: Düzenleyen: DeLİ eMİn
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

walker bu senin dediğin fıransız modası, avrupada aynı giyimi kulanıyordu annemde akrabalarımda resimler var. sonra bana o günleri hiç anlatma atatürk ismet paşa ile yakın akrabalarımın bir çok kart postalı var.

Fransız modasımı...AWRUPADA çarşaf ne zaman giyilmiş arkadaşim...

Şİmdi insanların inançları we düşünce yaşayış biçimleri gereği kapandığı başini örttüğü o yıllarda..

FRANSADA ki İnsanlarda bu düşünceden inanıştan mı sebeb örtünüyorlardı..

We bunun adınada FRANSIZ modası diyorlardı he...

SEn O kartpostalllara iyi bak benim gördüğüm kapanan bayanları sende görecekmiisn..

ATATürk'ün bazı kongrelerde toplantılarda yanında bulunan SAKALLI din ULEMALARINı sende görecekmiisn bakalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana

Yahu kralx o bayanın anneside kapalıydı zamanında o zaman neden böyle sorunlar çıkmıyordu ya allah aşkına söyle türbanı siyasete katmasaydfılar şimdide bu kadar sorun yaşamazdılar bu kadar açık net

Sorun bence burada yatıyor.

Siyasete türbanı mı kattılar yosa türbanı siyasete mi kattılar?

Cevap bence türbanı siyasete kattılar.Ve bütün tartışma da burada.

Sistemin sahipleri gelişen islamcı kesime bir ceza vermek istedi ve TÜRBAN yasaklandı.Bunu gören İSLAMCI SİYASETÇİLER de bunu kendileri için bir fırsat olarak gördüler.Ve her iki grup da bundan RANT elde ettiler.Olan kendilerince bir inanış olarak TÜRBAN takanlara oldu.Bence bu kadar basit.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

He canım 80 yıldır terör vardı GÜNEYDOĞU'da...

Sence 68 olaylarında DEVLET'e değil de neye başkaldırıldı ya da 78 gençliği neye başkaldırdı?

Ya da Menemen Olayı neye karşı bir başkaldırıydı?

Hep aynı örnek,"sadece doğu mu geri kaldı?"....

Yalnız fark şurada DOĞU geri bırakıldı...

Bu kadar açık ve net bir o kadar da basit...

Peki sadece DOĞU mu geri kaldı sorusunu soranlar neden hala bu sisteme sahip çıkarlar ben onu anlamış değilim? Madem bu devlet o kadar iyi,büyük ve kucaklayan bir DEVLET,neden sadece belirli yerler gelişiyor?Sadece doğal nedenlere-coğrafi- dayalı açıklamalar yetmez bence...Başka nedenlerde olmalı ...

80 yıldır değiL... OSmanlı zamanında bile wardı iyi araştır...

TALABANİ WE BARZANİNİN dedelerinin yaptığı ayaklanmalar we bunun sonucunda idam edilme fermanları çıkmıştır padişah tarafından we ÜLKEDEN kaçmışlardır..

Süre gelen zaman içinde DEDELERİn izinden gelen torunları bu dawayı dewam etmişlerdir...

BU TorunLAr günümüzde TALABANİ We BARZANİ...

bunuda bu beşinci yazişim bu forumda SAndıkta OY olarak görüldüğü için ANADOLU insanı cahiL bırakıldı siyasiler tarafından...

SADECE DOĞU we GÜNEYDOĞU değiL geri bırakılan...

GEneL olarak düşün ÜLKEYİ sadece GüNEYDOĞU weya DOĞU olarak düşünme...

DİP NOT: BEnde doğuluyum NAsıl OLCAk şimdi...Ama senin görüşlerine katılmıyorum....ROJ TV nin KÜRT kültürünü TAnıttığına inanmıyorum bunu belli ideolojiler ,çıkarlar doğrultuısunda yaptığına inanıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana

DİP NOT: BEnde doğuluyum NAsıl OLCAk şimdi...Ama senin görüşlerine katılmıyorum....ROJ TV nin KÜRT kültürünü TAnıttığına inanmıyorum bunu belli ideolojiler ,çıkarlar doğrultuısunda yaptığına inanıyorum...

Benim görüşlerime katılmaman gayet doğal.

Bunda senin de benim de gocunacağım bir şey yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onu bunu bırakında ben yugoslavyanın bölünmeden evvel yaptıkları kavgalara benim gibi bir çok arkadaşımda şahit oldu, sırplar tito öldü yugoslavyayı parçalamak istiyorlar derdi bana aldo diye iriyarı sırp ve karşı gelirdi ama parçalandı. Bu etkin gurupların maksadı ne, yugoslavya 6 ırk ama tc. 24 ırk var, toparlanalım beyler tek olalım görüşündeyim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Terörü insanları öldürerekmi bitirecekler yurtlarından atarakmı ya hem atıyorlar yurtlarından sonrada dönüp yahu bakın barbarlara batıyıda varoşa çevirdiler diyorlar bu nasıl anlayıştır

Neden kendi ülkemizin demokratları oy zamanı terörist gözüyle görmüyorda daha sonra dışlıyorlar bu insanları ha sorarım size ?

Hangi biriniz oranın yaşam şartlarına 1 hafta katlanabilirsiniz he buradan oturduğunuz yerden ahkam kesmek ne kolay değilmi

20-25 yıl önce doğru düzgün okulmu vardı oralarda ee halkı eğitmeyin siz ilgilenmeyin bırakın sorunlarıyla başbaşa sonra o halk büyüsün yetişkin birer birey olunca da ortalığa düşsün sonrası kolay tabi yargılamakta Milliyetçi geçinen faşistlere düşsün

Bir şeye tek taraflı bakmayın tamammı sorunun özüne inin şimdi 500 tane okul açsan ne olur zamanında eğitim vermemişsin bu insanlara yardım etmemişsin kaderine terk etmişsin şimdide çıkmış yok efendim böyle yok şöyle diyorsunuz

Ben sadece doğumu diyorum bu ülkenin hermetre karesinde aynı şeyler oluyor ama bizlerin en iyi yaptığı şey ya kınamak ya suçlamak ya asmak ya kesmek hiç bir zaman bizde hatalımıyız acaba diye konuya yaklamaşmadıkki ne bizler ne de devlet bürokratları.

NAsıl Ki bu PKK bu ÜLKEDE terör eylemleri yaparak ÜLKE insanlarını öldürerek ...Bu bölgeye giden öğretmenleri öldürerek bölge insanının aydınlanmasını istemiyorsa....WE Bu FAaliyetlere destek werenleri el üstünde tutarsak onlara ödül werirsek esas nasıl anlayış olmaz mı?

OY zamanıda Bu faaliyetlerde bulunanların hangi partiye OY werdikleride aşikaredir PKK nın siyasal ayağı olan HADEP dir genelde sandıktan çıkan...

YA oranın yaşam şartları diyorsun da sanki biz oraları görmedik yaşamadık ÖNCE o bölge insanı nasıl OY weriyor nwe şartlarda sandığa gidiyor Bu OYlama sonucunda hangi AŞİRET AĞASI MİLLETWİKİLİ oluyor bunlarıda bi düşün istersen...BAGIMSIZ OLARAK OY kullanıldığına ben inanmıyorum sen innaıyormusun ....

AŞİRET AĞASI hangi parti derse OY lar O partiye öle değil mi...Benim gördüğüm düzen bu ...

20 25 yıl önce sıf GENY we DOĞU anadoluda değiL ülkenin Çoğu yerleşim yerlerinde köylerinde okuL yoktu...

NEDEN sadece GüNEY WE DOĞU anadoluyu baz alıyorsun Kİ...MİLLİyetçi faşişt mi ya böle ithamlarda bulunma... o zaman DOĞU WE GÜNEYDOĞUNUN HAKLARINI DAĞA ÇIKARAK ÜLKEYİ TEHTİD ETTİĞİ SANARAK KORUMAK İSTEYEN FAŞİŞTLERE Mİ KALSIN...BUNLARDA KÜRT MİLLİYETÇİ FAŞİŞTLER mi oluyor senin söylemine cewaben bende böle dersem ne olur...

BEn sadece doğumu diyorum diyorum diyorsun ama söylemlerinde sadece doğu we güney anadoluyu ele alıyorsun..

HAde biz tek taraflı bakıyoruz ahkam kesiyoruz diyelim SEn PEKİ ÜLKEYİ MİLLİYETÇİ FAŞİTLER derken ne kadar tarafsızsın we ne kadar ahkam kesmiyorsun tartışılır...

BIrakta ZAmanında yapılmayan YAtırımlar Şİmdi yapılsın GEçmişte geri BIrakılmış madem Gelecek nesil geri de kalmasın bunun için olsun çaban...

Ama Bölgede terör faaliyetlerini destekleyenler bun u istemez neden mi İStemez Kİ Bölge insanı okumuş Kültürlü insan olsun...Geri KAlsın Ki bölge insanı Biizm İDeolojilerimize daha iyi hizmet etsin kandırması kolay olsun...

We UNutmamak gerekirdi hatanın nersinden dönersen dön kardır....

Benim görüşlerime katılmaman gayet doğal.

Bunda senin de benim de gocunacağım bir şey yok.

Olduğunu kim söledi Ki zaten...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.