Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AİHM TÜRBANA GEÇİT VERMEDİ!

mystic river

Önerilen İletiler

Sizin yaptığınıza düz mantık denir..

Tabiri caizse bir kamyon toprağı, silindirle yere yapıştırmaktır..

Yukarda da dediğim gibi; birileri zamanında bir hata yapmışsa, o hatanın üzerine bir hata da bizmi yapğacağız..

Okula alınmayan her öğrenci o bahsettiğin ortalığa düşenlermi..

İçlerinde saçını haram olduğu için göstermek istemeyen yokmu..

Neden pire için yorgan yakıyorsunuz..

Neden bir başkasının suçunun cezasını, bir başkasına kesiyorsunuz..

Ben cahilim mara şimdi hoşuna gittimi..

Sen bilde ben cahil olayım farketmez, yeterki bil..

Sevinirim bilgeliğine...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 658
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Sizin yaptığınıza düz mantık denir..

Tabiri caizse bir kamyon toprağı, silindirle yere yapıştırmaktır..

Yukarda da dediğim gibi; birileri zamanında bir hata yapmışsa, o hatanın üzerine bir hata da bizmi yapğacağız..

Okula alınmayan her öğrenci o bahsettiğin ortalığa düşenlermi..

İçlerinde saçını haram olduğu için göstermek istemeyen yokmu..

Neden pire için yorgan yakıyorsunuz..

Neden bir başkasının suçunun cezasını, bir başkasına kesiyorsunuz..

Ben cahilim mara şimdi hoşuna gittimi..

Sen bilde ben cahil olayım farketmez, yeterki bil..

Sevinirim bilgeliğine...

benim bilgi üstünlügü gibi derdim yok kral söylemlerimi baska yönlere çekme bosa. pire için yorgan yakilmak zorundadir. bir devletin yönetim seklidir bu, bireysel inançlar için hiçbirsey degisezemez. 5 parmagin 5i bir degil dedigimde laf dansi yaptigimi öne sürdün fakat su an benim dedigim aynisini sen söyledin. maalesef düzeni korumak için fedakarliklar yapilmak zorunda. ki ülkesini, yönetim seklini benimsemis insan, bu fedakarligi yaparken günahkar olmayacaktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim bilgi üstünlügü gibi derdim yok kral söylemlerimi baska yönlere çekme bosa. pire için yorgan yakilmak zorundadir. bir devletin yönetim seklidir bu, bireysel inançlar için hiçbirsey degisezemez. 5 parmagin 5i bir degil dedigimde laf dansi yaptigimi öne sürdün fakat su an benim dedigim aynisini sen söyledin. maalesef düzeni korumak için fedakarliklar yapilmak zorunda. ki ülkesini, yönetim seklini benimsemis insan, bu fedakarligi yaparken günahkar olmayacaktir.

kız tam adanalısın vesselam :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son yazdığın hükmü senmi koydun Allahın adına..

Bırak canım sende...

Birde Pire için yorgan yakacaksın öylemi...))

Yazık..yazık..

O zaman bazı ülkelerin taktiği gibi, bir binaya terörist girmiş, içinde kim olursa olsun basın kurşunu, bombayı..

Kültürlü olduğunu söyleyen bir bayanın ağzından bu tip sözler duymak çok üzücü...

Üç-beş türbanlı bayan yıkacak TC yi dimi..))

Sarı-kırmız-yeşil pankartlı, panzerlerin önünde suya inat eden, benden çok tanıdığın ünüversite öğrencileri için ne düşünüyorsun peki..

Onlar devletimizi çok seviyorlar dimi..

Neden onlara siyasal bilmem ne demiyorsunuz..

Yukarda anlayan anladı dediğim yere geldi iş...

Yani içinizdeki islam düşmenlığına bir kılıftır bu yazdıklarınız...

Tamamen saptırma, kılıf uydurma....

Aba altından fikir empoze etme..

Burada ...

Aba; Devletçilik ve mevcut düzeni koruma..

Fikir; Adını duyduğunuzda buz gibi olduğunuz islam, başöetüsü, inanan..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kültürlü olduğunu söyleyen bir bayanın ağzından bu tip sözler duymak çok üzücü...

Sarı-kırmız-yeşil pankartlı, panzerlerin önünde suya inat eden, benden çok tanıdığın ünüversite öğrencileri için ne düşünüyorsun peki..

konuyu saptırma konu mara değil!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son yazdığın hükmü senmi koydun Allahın adına..

Bırak canım sende...

Birde Pire için yorgan yakacaksın öylemi...))

Yazık..yazık..

O zaman bazı ülkelerin taktiği gibi, bir binaya terörist girmiş, içinde kim olursa olsun basın kurşunu, bombayı..

Burada ...

Aba; Devletçilik ve mevcut düzeni koruma..

Fikir; Adını duyduğunuzda buz gibi olduğunuz islam, başöetüsü, inanan..

ah haklisin pardon benim hatam... yorgan için bir pire diyecektim.. evet tüm yorganin varolabilmesi için pirenin yanmasi gerek.. son hükmü ben koymadim kral, islam dinini çok ama çok iyi bilenler açiklamasini yaptilar. ben merakli bir insanimdir, sorgularim.

yanlislika sana çok güzel laf vermisim. burda düzeltiyorum ama. 1 insan için 1000 insan yakmam ama 70.000.000 insan için az insan yakarim. burda bana istedigin yakistirmayi yapabilirsin.

sari-kirmizi-yesil pankartla panzerlerin önünde hala direnen insanlar kendi kavgalari için duruyorlar. onlarla ayni soyda olmadigim için kavgalarini anlayamam kral. ama sordugun soru suysa: eger davalarinda haklilarsa DESTEKLERIM. hakli degillerse burda diger konulari nasil savunuyorsam onlara da ITIRAZ EDRIM.

ben dine karsi buz gibi degilim.. ama sayenizde oluyorum. din kisvesi altinda ülke yönetimini çevirenler insani dinden sogutuyor maalesef.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hmmmmm..

Mara gittikçe gün yüzüne çıkıyor öz fikirlerin...

Ünüversiteli bayanlar başöetüsüyle okuyorlar diye yetmiş milyon ateşe atılmış oluyor ve sen bunları kurtarmak iç,in o üç-beş bayanı yakarım diyorsun..

Seni alkışladım şimdi..

Birde o sarı-kırmız-yeşil pankartlıların davasını kendi davaları diye değerlendirip, onlara destek veririm haklılarsa diyorsun..

Gene alkışladım..

Peki başörtülüler kimin davasını yapıyorlar..

Gecelerini gündüzlerine katarak çalışıp kazandıkları üniversiteyi, inançlarından ödün vermemek adına, gözünü kırpmadan bırakan yada..

girmemeyi açmamya tercih edenlere hiçmi acımadın, nasıl yakarsın onları..

Birde bayansın, birde müslüman..

Şunu da unutma.. İslamdan ancak imanı kamil olmayan, imanı zayıf olanlar soğurlar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben bişeyi çok merak ediyorum baş örtüsünü kim....türbanı kim takar...........aradaki fark nedir....misal benim nenem baş örtüsü takar..........atatürkçüdür kendisi........yanılmıyorsam tartışılanda türban dı demi......... -_-

saygılar........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hmmmmm..

Ünüversiteli bayanlar başöetüsüyle okuyorlar diye yetmiş milyon ateşe atılmış oluyor ve sen bunları kurtarmak iç,in o üç-beş bayanı yakarım diyorsun..

Seni alkışladım şimdi..

Birde o sarı-kırmız-yeşil pankartlıların davasını kendi davaları diye değerlendirip, onlara destek veririm haklılarsa diyorsun..

Gene alkışladım..

Gecelerini gündüzlerine katarak çalışıp kazandıkları üniversiteyi, inançlarından ödün vermemek adına, gözünü kırpmadan bırakan yada..

Şunu da unutma.. İslamdan ancak imanı kamil olmayan, imanı zayıf olanlar soğurlar....

arkadaşım bu ülkede türban la üniversiteye yada kamusal alana girmek yasak konu bu.

bu kadar yasak.

insanları bir tarafa çekmeye çalışıyor gibisin birazdan mara yı pkk lı ilan edersen şaşmıyacağım. baktın dinsizlikten vuramadın şimdi pkkaylamı vuracaksın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizim bu beyinler deyişmez nuh der peyganber demeyiz, doğruyu bilsekde düzelmeyiz bu işler okumakla olmaz.

Dini nesiller, kadınların mutsuz kaderine damgasını vurmuştur. Hıristiyanlık için geçerli olan şey diğer dinler için de geçerlidir. Eski bir Yahudi duası vardır: “Tanrım, beni kadın olarak yaratmadığın için sana şükürler olsun.” Bazı Müslüman ülkelerde kadına uygulanan baskı aşırı ölçülere ulaşmıştır; İran’da ya da daha da kötüsü Afganistan’da olduğu gibi. Hindistan’da yüzlerce yıllık bir Hindu geleneği, dul kadınları, kendilerini kocalarının cenaze ateşinde yakarak kurban etmeye mahkûm eder. Kadının çağlar boyu süren köleliğinden kurtuluşu bu nedenle dinle doğrudan çelişmektedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Made şimdi çıkıyorum yarın daha detaylı konuşuruz ama..

Şunu ekliyim..

Senin ninen senin kep giyme törenine gelse katacaklarını zannetmiyorum..

Amaçları türban yada baş örtüsü değil çünkü...

Adı türban kalmış..

Sorun bazı kesimlerin, islama ve inancını yaşayanlara tahammül edememeleri..

Bir delik bulsalar yada ellerinden gelse ezanları susturacaklar, camileri kapatacaklar, geçmişte buna da teşebbüs edilmiştir aslında..

Şimdiki olanlarda o zamanlardaki olanların, tarihsel döngüsü, fikir aynı fikir, mantık aynı mantık..

Sanırım anladın..

Saygılar-sevgiler...

Tarih: Düzenleyen: kralx
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şunu ekliyim..

Adı türban kalmış..

bu ülkede başı örtülü insanlar bu kurumların hepsine çok rahat girip çıkıyorlardı yaşın gereği hatırlarsın kral neden şimdi böyle peki. kimse o zamanlar türban da türban diye bağırmıyordu şimdi neden sen cevap ver..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İkinci baskı..

Şunu ekliyim..

Adı türban kalmış..

Bir delik bulsalar yada ellerinden gelse ezanları susturacaklar, camileri kapatacaklar, geçmişte buna da teşebbüs edilmiştir aslında..

Şimdiki olanlarda o zamanlardaki olanların, tarihsel döngüsü, fikir aynı fikir, mantık aynı mantık..

Sanırım anladın..

Lena snde kendinden bahsetmişsin be dostum..))

Saygılar-sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şunu ekliyim..

Adı türban kalmış..

Sanırım anladın..

Saygılar-sevgiler...

sadece saçı kapalı..beyni değil ki kral abe..nerde nasıl giyineceğinide çok iyi bilir aslan nenem...... :D seni seviyorum anneannemmmmmm benim.... :clover: valla türbanı çıkartanlar düşünsün...

zaten bende artık yamıycam nasılsa ne demişler cahalla atışmaya girme galip gelemezsin..ben ne dersem diyim boş....herkes lafı dödünten anlıyoooo.....

saygılar....... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hmmmmm..

Seni alkışladım şimdi..

Gene alkışladım..

öz fikirlerin ön plana çikiyor da ne demek kral? bugüne kadar fikirlerimi sunabilecegim bir platform olmadi ki öz fikirlerimi bilesin. dikkat et haklilarsa desteklerim yoksa itiraz ederim dedim. lafin tamamini oku görmek istedigini görme lütfen. zamaninda siyasi sembol haline gelmese su an bu konular tartisilmayacak demistim sana. türkiyede kapali olan insanlarin çogunun tarikat üyesi oldugunu sen de biliyorsun. sen simdi genelleme de yaparsin. dikkat et çogu diyorum. konuyu nerden nereye getirdin neden kürtlere çekiyorsun mevzuyu?

türbanlilarda kendi davalarinda. haklilarsa desteklerim, degillerse itiraz ederim. su anki benim itiraz ettigim bir durum ama gerçekten inananin kapanmasini ben de desteklerim.

bak kral.. maalesef bu kadar yazimdan beni taniyamamissin. insanlarin irklarina, soylarina, giyimlerine, örtülerine, dillerine, dinlerine saygi duyarim ben. hümanist bir insanim, kim hakli ise benim gözümde onu da çekinmeden desteklerim.

türban serbestken ses soluk çikmiyordu hersey rahatti, dinin gereklerini yerine getirmeyenler dövülürken herkes susuyordu. türbanli olmadigi için okuldan atilanlarin gelecekleri ile oynaniyordu. 37 insan diri diri yakildiginda gizliden alkislaniyordu. NEDEN KIMSE ÇIKIP BISE DEMEDI. BU ULKEDE DIN VICDAN OZGURLUGU VAR BIRAKIN HERKES ÖZGÜRDÜR DEMEDI???? islerine geliyordu çünkü. 80 darbesi sonunda dini yaptirimlar geldi bu ülkeye, din dersleri, imam hatiplerin çogalmasi vs. o zaman neden kimse sorgulamiyordu???

neden simdi özgürlük savasi veriyorsunuz benim derdim bu? zamaninda ölenlerin gelecegi ile oynananlarin özgürlük haklari yokmuydu? o zaman sesini çikarmayanlar simdi de susacak.

öz fikirlerin demissin. öz fikirlerimi söyleyim. ben allaha da dinlere de inanirim. namaz kilmam, oruç tutmam.. ama bana dini anlatan bir çok insandan çok daha bagliyimdir allaha. yeter ki art niyet olmasin insanda. ben türküm. öz be öz türk kayihan boyundan gelme. ama türk-kürt-alevi-arap ayrimi yapmam. hepsini kendim kadar severim. ben allahin bir parçasi isem onlar da öyleler. dini inançlari beni baglamaz. onlarin allah ile kendi sorunudur. ben giremem aralarina.

yasadigim yeri zehir edeceklerin karsisinda, çiçek edeceklerin her zaman yanindayim. SOYLARI, ADLARI, INANÇLARI NE OLURSA OLSUN.....

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben geldim :) bu hararetli tartışmaya girmek isterim izninizle.

Arkadaşlar benim babaannem de başını örterdi ama turban yoktu o zamanlar ve bu tartışmalarda yoktu doğal olarak. Babaannem yazma takardı ve eminim bir çok arkadaşımızın yakın çevresinde de yazma,eşarp vs vs denirdi ama son zamanlarda turban adı altında bir çok siyaset yapılıyor.Nasıl kan üzerinden siyaset yapılamazsa insanın baş örtüsü kullanması üzerinden de siyaset yapılmamalı.(baş örtüsü diyorum turban kelimesi bana isim olarak çok soğuk geliyor )

Ben her ne kadar uzakta olsam turban anlayışına yine de insanların kişisel haklarına saldırılmasını hoş karşılamıyorum, tabiki bunu malzeme yapıp üzerinden siyaset yapmayanlara.

Şimdi ben bir milletvekili olsam kafama egal alıp (egal -puşi dir ve doğunun sıcak bölgelerinde insanların korunmak adına kullandıkları bir aksesuardır.Genelde erkekler kullanır, bilmeyen arkadaşlarımız vardır diye yazdım ) meclise girsem yada herhangi bir erkek arkadaşımız girse sanırım herkez buna karşı çıkar.Madem ülkemizin bölünmezliğini korumak istiyoruz o zaman da yasalara uymak zorundayız.

Küçük bir kız çocuğu gördüm sanırım ilkokul 1'e yada 2'e gidiyor.Okuldan çıkınca annesi başını sıkı sıkı kapadı. Neden seçme şansı verilmiyor neden taze beyinlerine bilgi yerine şöyle kapan sevaba gir böyle giyin günah olmasın diye dikta ediliyor.Bıraksınlar o çocuk kişisel gelişimini tamamlayınca kendi iradesi ile kendi kararını versin.7 yaşında bir çocuğa bu kadar yoğun baskının anlamı nedir.O çocuk bundan mutlumudur üzgünmüdür iç dünyasında buna ne kadar hazırdır.

Siyaset yapılıyor bu ülkede hemde iyi oyuncular tarafından.Ben son bir kaç yıl içinde bu sorunun bilerek çıkarıldığını düşünüyorum açıkcası.Benim çocukluğumda böyle bir sorun yoktu.İsteyen istediği gibi giyinirdi ve bunu malzeme yapmazdı.

Ama bu ülkenin uyulması gereken kuralları var ise buna A dan Z ye herkes uymak zorundadır.

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizim bu beyinler deyişmez nuh der peyganber demeyiz, doğruyu bilsekde düzelmeyiz bu işler okumakla olmaz.

Dini nesiller, kadınların mutsuz kaderine damgasını vurmuştur. Hıristiyanlık için geçerli olan şey diğer dinler için de geçerlidir. Eski bir Yahudi duası vardır: “Tanrım, beni kadın olarak yaratmadığın için sana şükürler olsun.” Bazı Müslüman ülkelerde kadına uygulanan baskı aşırı ölçülere ulaşmıştır; İran’da ya da daha da kötüsü Afganistan’da olduğu gibi. Hindistan’da yüzlerce yıllık bir Hindu geleneği, dul kadınları, kendilerini kocalarının cenaze ateşinde yakarak kurban etmeye mahkûm eder. Kadının çağlar boyu süren köleliğinden kurtuluşu bu nedenle dinle doğrudan çelişmektedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türban için yürütülen mücadele şeriat için yürütülen mücadelenin bir parçasıdır...

birde zulum diyorsunuz nasıl bir zulum bu ?

ben türban taktığı için hiç işkence gören cezaevine giren birinin haberini okumadım ;)

işte budur..canım şevvalim benim.yüreğine sağlık :clover::clover:

yada ideolojik fikirlerinden dolayı kimse dar ağacında üç fidanı oynamadı.....kıymetinizi bilin.. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer Türban zülmü yoktur diyorsanız ben de siz kendi değerleriniz söz konusu olduğunda isyan ettiğiniz noktalarda aynı mantıkla yaklaşıcam. Mesela Kürtlere yapılan bir haksızlık yoktur.. Komünistlere yapılan bir haksızlık yoktur gibi... Hani nasıl derler '' Tok açın halinden anlamazmış'' Hiç tesettüre girmemiş kişi elbet tesettüre girenin duygularını bilmez ve yaşadığı zorlukları umursamaz..

Başındaki örtüsü yüzünden hocasından hakarete uğrayan kızın yaşadıkları demek zulüm değil..

Başında ki örtü yüzünden çocuğunun mezuniyet törenine alınmayan annenin gözyaşları demek zulüm değil...

Evladını şehit veren ve onun Ordu evinde yapılan törenine örtüsü yüzünden katılamayan annenin yaşadıkları demek zulüm değil

Yazın sıcağında öğrenimini tamamlamak için saçının üzerine peruk takarak eziyet çeken öğrencinin yaşadıkları zulüm değil öylemi ?

Neden sizin istediğiniz görüşün partisi başımıa geçemiyor biliyormusunuz?

Çünkü Halkın değerlerine sahip çıkamadıkları için .. İster kabul edin ister etmeyin yüzde doksanı müslüman olan bir ülkede yaşıyorsanız inançlara saygınızı ve muhabbetinizi korumak durumundasınızdır.. Baş örtüsünün şeriatla bir alakası lyoktur. Şeriatı hala yönetim biçimi zanneden bilgili arkadaşlara tavsiyem önce onun bir hukuk biçimi olduğunu öğrensinler ve hedef şaşırtmasınlar. Bu ülkede hiç bir bayan rejimi yıkmak adına başörtüsü takmıyor zaten takılan başörtüleriylede yıkılacak bir rejimimiz varsa vay halimize ve vah sizin mantığınıza....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.