Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

En Son Basketbol Haberleri (Türkiye ve Dünyadan)

Admin

Önerilen İletiler

• Cevaplar 492
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• Admin

493

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Gönderilen Görseller

• Admin

Alperen Şengün'lü Huston Rockets Geçen Yılın Şampiyonu Denver Nuggets'ı  104 - 107 yendi

Alperen Şengün maçta 35 Dakika sahada kaldı ve 8 Ribaund 5 Asist ve 23 Sayıyla Oynadı

oyunun en önemli anlarından birinde Şengün Jokiçi Blokluyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
22 saat önce, Admin dedi:

Warriors oyuncusu Draymond Green, maç sırasında Suns oyuncusuna vurduğu için NBA tarafından 'süresiz' uzaklaştırıldı

Draymond Green cezası: NBA'den Joe Dumars kararı açıklıyor, herkesin yardıma ihtiyacı olduğunu kabul ettiğini söylüyor

Golden State Warriors emektarı Draymond Green'in Salı gecesi Phoenix Suns'ın pivotu Jusuf Nurkić'te sallanması nedeniyle süresiz olarak uzaklaştırılmasının olası süresine ilişkin sorularla ilgili olarak, NBA genel başkan yardımcısı ve basketbol operasyonları başkanı Joe Dumars, kararı Perşembe günü açıkladı.

Cezayı tartışmak üzere ESPN'in "First Take" programında yer alan Dumars, Green'in sorunlarını tartışma konusunda oldukça fazla deneyime sahip.

Dumars, "Erkeklerin büyüdüğünü görmek ve onlar için en iyi olanı yapmak istiyorsunuz" dedi. "Açıkçası bir şeyler oluyor. Belli ki çizgiyi aştı ve bizim bununla ilgilenmemiz gerekiyor."

Lig Çarşamba günü cezanın şartlarını açıklarken, Green'in sahaya dönmeden önce açıklanmayan lig ve takım koşullarını yerine getirmesinin gerekeceğini söyledi. NBA, Green'in geçen sezon Sacramento Kings'le oynanan play-off serisinde tek maç ceza aldığından beri 33 yaşındaki oyuncu hakkında kullandığı "sportmenlik dışı eylemlerin tekrarlanan geçmişi" ifadesine atıfta bulundu. Bu onun mevcut kampanyayı ikinci kez askıya alması.
Dumars, Green'in kaçıracağı minimum oyun miktarını teyit etme girişimlerini reddetti ve Green'in iyiliğine öncelik verildiğini vurguladı.

"Elimizde bir rakamın olmamasının nedeni, alması gereken yardımın, kendisini daha iyi hale getirmesinin en önemli şey olmasıdır" dedi.

Neredeyse on yıl boyunca Green'le birlikte oynayan eski Warriors forveti Andre Iguodala, geçtiğimiz ay NBA oyuncular birliğinin genel direktörlüğünü devraldı. Dumars, Iguodala'nın yeni görevinde süspansiyonun "yapılması" konusunda "olağanüstü" olduğunu söyledi.

Iguodala'nın desteğine ek olarak Dumars, Warriors baş antrenörü Steve Kerr ve genel menajer Mike Dunleavy'yi de bu fikrin savunucuları olarak sıraladı.

203110.png?imwidth=1040&imheight=760

Dumars, "Hiçbir geri adım olmadı" diye ekledi. "Herkes 'Biliyor musun, onun iyileşmesine yardımcı olmak için yapılacak en doğru şey bu' fikrine katılıyor."

Dumars'ın televizyona çıkışından saatler sonra Warriors, görünürdeki uyumun içine Green'i de ekledi.

ESPN'den Kendra Andrews aracılığıyla Dunleavy, "Bir cezanın verileceğini biliyoruz ancak bu aynı zamanda birine yardım etmekle de ilgili" dedi. "%100 kabul ettiler. Draymond da öyle.”

Kevin Durant ve Jusuf Nurkić, Draymond Green'in yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi
Green'in en son olayı, Warriors'ın Salı gecesi Phoenix'te Suns'a karşı 119-116'lık yenilgisinin üçüncü çeyreğinde yaşandı. Saha içi oyunda Nurkić'le mücadele eden Green aniden dönüp savruldu. Sağ eliyle Nurkić'in suratına vurarak onu sahaya gönderdi.

Green'e faul verildi ve faul faul olarak 2'ye yükseltildi. Sonuç olarak oyundan atıldı ve bu sezondaki üçüncü atılımı oldu. Green, grevin bir çağrı satma girişiminin neden olduğu bir kaza olduğunu ileri sürerek Nurkić'e vurduğu için özür diledi.

Nurkić maçtan sonra "Ona neler oluyor bilmiyorum" dedi. "Kişisel olarak kardeşimin yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Beni boğmaya çalışmadığına sevindim. Bunun basketbolla hiçbir ilgisi yoktu. Ben sadece basketbol oynamaya çalışıyorum."

Nurkić, Green'in bu sezonki ikinci atılımına atıfta bulunarak, geçen ay Minnesota Timberwolves'un uzun oyuncusu Rudy Gobert'in boğulmasına neden oldu. Green'e bu tuhaf saldırı nedeniyle beş maç ceza verildi.

Kevin Durant'e Green'in en son pervasız 2'si sorulduğunda Nurkić'in endişelerini yineledi.

"Bunu görmek çılgıncaydı. Nurk'un iyi olmasına sevindim. Bunu daha önce bir NBA maçında basketbol sahasında görmemiştim" dedi. "Umarım Draymond ihtiyacı olan yardımı alır. Olay üstüne olay yaşandı."

Dumars ve lig, Durant ve Nurkić'in yorumlarını kaçırmadı.

Dumars Perşembe günü, "Erkeklerin böyle şeyler söylediğini gördüğümüzde... evet, bunu görüyoruz" dedi. "Bakıyorsunuz ve bu bizim içeride söylediklerimizi bir nevi doğruluyor. Ancak kararın hiçbir kısmını etkilemiyor. Bu sadece baktığımız başka bir faktör."

Green, Gobert'le yaşadığı olaydan sonra "büyüyebilecek alanı" olduğunu kabul etti. Ligin mevcut kararına göre bunu yapması gerekecek gibi görünüyor.

Kaynak: Yahoo Sports

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Kareem Abdul-Jabbar Los Angeles konserinde düşüp kalçasını kırdı

LOS ANGELES (AP) — Kareem Abdul-Jabbar, Cumartesi günü Los Angeles'taki bir konserde düştükten sonra kalçasındaki kırık nedeniyle ameliyata alındı.

NBA Hall of Fame oyuncusu yaralandığında Cuma gecesi bir gösteriye katılıyordu. Açıklanmayan yerdeki sağlık görevlileri müdahale etti ve 76 yaşındaki Ronald Reagan UCLA Tıp Merkezi'ne götürüldü.

İş ortağı Deborah Morales, Cumartesi günü daha fazla güncelleme yapmayı reddetti ve yalnızca Abdul-Jabbar'ın sosyal medyasında yayınlanan bir açıklamaya atıfta bulundu.

"Hepimiz Kareem'e verilen tüm destek için derinden minnettarız" dedi.

Abdul-Jabbar, 1980'lerdeki “Showtime” döneminde Los Angeles Lakers takımlarının kilit oyuncularından biriydi ve takıma beş NBA şampiyonluğu kazandırmıştı. Altı kez NBA MVP'si oldu.
2 metrelik pivot, Şubat ayında mevcut Laker LeBron James tarafından geçilinceye kadar NBA'in kariyer skoru lideriydi. Abdul-Jabbar markanın 39 yıldır sahibiydi.

Lew Alcindor olarak tanındığı dönemde UCLA'da rol aldı ve John Wooden'ın antrenörlüğünde üç kez yılın milli oyuncusu seçildi.

Abdul-Jabbar 2020'de prostat kanserine yakalandığını açıkladı. 2009 yılında kendisine bir önceki yıl bir kan kanseri olan kronik miyeloid lösemi teşhisi konduğunu söyledi.

Kaynak: AP

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.