Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Masalcı solculara Halkın cevabı .. :)

mystra

Önerilen İletiler

Yarın seçim olsa...

Odak Araştırma şirketine göre, (kararsızlar dağıldıktan sonra), AK Parti % 42.9, CHP % 20.9, MHP % 14.9, DYP % 6.4, ANAVATAN % 4.2, DTP %3.5... Diğerleri % 1'in altında. AK Parti'nin 5'inci kuruluş yıldönümünde, bu sonuçlar, Tayyip Erdoğan'a en büyük ödül. Odak Araştırma Grubu'nu, Mehmet Sıddık Ensari (Eski DİE Başkanı), Doç. Dr. Cengiz Yılmaz (Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi), Doç. Dr. Sabri Erdil (Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi) yönetiyor. AK Parti'ye kıyak yapmak için bir gerekçeleri olduğunu sanmıyorum. Zaten bu sonuçlar, diğer araştırma şirketlerinin sonuçlarına uyuyor.

Anar'a göre AK Parti % 47.1, CHP % 16.5, MHP % 7.3, DYP % 7.1, DTP % 7.6, ANAVATAN % 4.7 idi.

Pollmark, AK Parti'ye oy vereceklerin oranını % 43, CHP'nin oy oranını % 17.8, MHP'ninkini % 10.2, DYP'ninkini de % 9 olarak gösteriyordu.

Sabah gazetesinde yayınlanan TNS Piar'ın sonuçları ise şöyleydi (kararsızlar dağılmadan): AK Parti % 38.6, CHP % 11.9, DYP % 7.3, MHP % 5.8, DTP % 5.7 idi. Kararsızlar dağılınca, AK Parti'nin oyları % 40'ı aşıyor.

AK Parti 5'inci yılını tamamladı. Neredeyse 4 yıldır iktidarda. Farklı kamuoyu araştırmaları bu partiyi, % 40'ın üstünde, açık ara birinci olarak gösteriyor. AK Parti % 40 bandında; biraz üstü, biraz altı... CHP, % 20 bandında. DYP ile MHP ise, barajın üstüne çıkmak için birbiriyle yarışıyor.

2007'de ne olur bilinmez ama, şimdilik, yeni bir seçimde de AK Parti gene tek başına iktidar gibi gözüküyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayrıca masalcı solcular ne demek?

burada (ne kadar güvenilir bilemem ama) solun mağlubiyeti olabilir fakat milliyetçiler ve merkez sağ da ortada gözükmüyor? onlar daha masal çağına gelmedi mi yoksa?

her şey sandıkta belli olur. 8 milyon karadenizliyi mağdur eden,11 tefeci iş adamına üreticileri değişen, yüzbin insanı sokağa döken bir partinin sonu karadenizde hüsrandır. temennim diğer bölgelere...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeni sıcağı sıcağına.. Daha bugün Nazlı ılıcak köşesinde yazdı..

Sen temenni ededur.. Anketler her zaman seçim öncesi sonuçlara en yakın olasılıkları verir.. Ağrınıza gitti biliyorum ama gerçek bu . Halk hiç bir zaman solu tek başına başına getirmeyecektir.. Buna alışsanız artık iyi olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeni sıcağı sıcağına.. Daha bugün Nazlı ılıcak köşesinde yazdı..

Sen temenni ededur.. Anketler her zaman seçim öncesi sonuçlara en yakın olasılıkları verir.. Ağrınıza gitti biliyorum ama gerçek bu . Halk hiç bir zaman solu tek başına başına getirmeyecektir.. Buna alışsanız artık iyi olur.

Demek referansınız nazlı hanım :D

İlksan skandalından kocasını gömdü.Üsüne bide şirin bi adam aldı.

ancak ABD dümenine giren kışkırtıcı olmaktan ileri gidemedi.

nazlı hanıma saygılarımızla :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Velhasıl burada aylarca sol partilerinin iktidara geleceğine kendilerini inandırmış bazı arkadaşlarımızın uyanmalarına ve gerçeğii bir tokat gibi yüzlerine çarpmama rağmen inanın amacım sizlerin masallarınızı bozmak değildi.. İstatistikler her zaman en kesin sonuçlara en yakın cevapları verir. Yani burada ona buna iftira atmakla tireyi trabzonun bir ilçesi sanmakla inançlara utanmadan saygısızca saldırmakla hiç bir kanıt olmaksızın insanları töhmet altına sokmakla bu milletin başına herhangi bir sol partiyi ge-çi-re-mez-si-niz.. Halk sevmiyor sizi ve zerre inanmıyor samimiyetinize.. Sağ partilerin neler yaptıklarıyla ilgileneceğinize neden sol partilerin iktidara geşemediklerini araştırın bence .. Kendi evinizin önündeki ********* temizleyin hele .. Sizin kendi ********** sıra kalırsa sağa da geçirsiniz canlarım. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

masalcı solcular mı???

pardon

asıl masal sayın "tayyip andersen" ve onun güzel dalkavuk ekibi tarafından başa geldiğinden beri anlatılıyor....

ama tabi nerenizle dinliyosanız siz tayyip i size pek bir güzel geliyo dimi..

"Kendi evinizin önündeki ******** temizleyin hele" demişsin.doğru siz kendi evinizin önünü süpürürken ********* diğer evin önüne atıyosunuz.bize de sizlerin ********** temizlemek kalıyo...

mystra ya

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o ortadoğuyu yansıttığı için orada ama yine de haklısın yanlış anlaşılmalara neden olabilir, bu konuda sağol fark ettirdiğin için.

diğerine gelince,burada seni rahatsız edein veya saçma bulduğun ne onu anlayamadım, sadece solcuların iktidara gelişi mi masaldır? iktidara gelme isteği bir masalsa dediğim kesimler de masal alemindedirler o zaman. ihale niye solcuların üzerinde kalıyor sadece?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

araştırmalar nerede yapılmış _? oypaya satılmış gibi gözüken ama gizli saklı belgelerle fransızlara satılan Erdemir çalışanlarına mı ? bedavaya alınmaya çalışılan fındıkları üreten Ordulu çiftçilere mi ? her zaman para ödenmeden alınan ama son zamanlarda SAĞLIKDA TASARRUFDAN nasibini alınmış hastalara mı ? sokak ışıklarına bile para ödemeye mahkum olan halka mı ? ülkede bi camiye 32 düşen ve hala imamların atanmasından açıkta kalan öğrencilikden hala kurtulamamış öğretmenlere mi ? neye ha neye ??? sizlerin yaptığı bi şeyi işinize gelen gibi görmeniz ve görmek istemeniz :D seçimde görüşmek üzere :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yav siz ne şeker şeylersiniz öyle.. Körler sağırlar bribirini ağırlar.. :)

Üç farklı araştırma şirketinin yaptığı anketlere çamur atmaya mı çalışanlar dersiniz yoksa ülkedeki insanların sadece fındık işçilerinden oluştuğunu zannedenler mi dersiniz.. İlahi size.. E o zaman şu linke de tıklayıverin bi zahmet.. Ben gerçekleri koyuyorum buraya sizin gibi demogoji yapmıyor ya da masallar anlatmıyorum.

ANket sonucu için tıkla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baştan aşağı demogojisiniz hepsinin alıntısını yazmam gerek.. Somut gerçekleri yazacaksınız kardeşim .. Bu arada Türk umarım Mhp ci değilsin ya da mhp den medet ummuyorsundur.. Eğer öyleyse bir daha ki seçimlerde yine hayal kırıklığına uğrayacaksınız güzel kardeşim şimdiden söliimde gerçi Yüreğinde milliyetçilik ruhu taşıyanları Allah bu milletin başından eksik etmesin en azından solculara on basarsınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

masalcı solcular mı???

pardon

asıl masal sayın "tayyip andersen" ve onun güzel dalkavuk ekibi tarafından başa geldiğinden beri anlatılıyor....

"Kendi evinizin önündeki ******* temizleyin hele" demişsin.doğru siz kendi evinizin önünü süpürürken********* diğer evin önüne atıyosunuz.bize de sizlerin *******temizlemek kalıyo...

mystra ya

aynen katılıyorum. bu ülkede yıllarca masal dinleyen ve bize de zorla dinlettiren sağcı hükümetler ve onların destekçileri oldu. bir noktada haklı olabilirsiniz, bu seçimlerde chp ve diğer sol partiler tek başına iktidar olamayacak. çünkü bu ülkedeki halk ne yazık ki bilinç seviyesinde o kadar yükselemedi. bu nedenle de getirdiği sağcı iktidarların hezimetini yaşadı. eğer halk gereken bilgi seviyesine yükseldiğinde ve ilerici düşünmeye başladığı zaman bu ülkede sol bir iktidar olacaktır ve ülke gereken refah seviyesine ve demokratik laik ortama kavuşacaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fındık üreticilerine sorulmadığı kesin!

(bkz. yüzbin insanın sokaklara dökülmesi)

ben de orduluyum oraların nabzını iyi biliyorum,insanları 3e 5e kanırmazlarsa akp karadenizde yok!

arkadaşım bu anketlerde kime soruluyor inan kimse bilmiyor. akp nin istanbul genelinde oyları hangi kesimden aldığı aşikar; gecekondu bölgesinde yaşayan insanlardan. bu tür insanlarıda kandırarak oy toplamıştır. maddi yardım sağlayarak oyları cebe indirmiştir. bu şeçimlerde umarım oradaki halk mağduriyetlerinin farkında olur ve oylarını ona göre verir. çünkü kurunun yanında yaş da yanıyor ve kendi adıma ben bu hükümeti hak etmedim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

masalcı solcular mı???

pardon

"Kendi evinizin önündeki ******** temizleyin hele" demişsin.doğru siz kendi evinizin önünü süpürürken ********* diğer evin önüne atıyosunuz.bize de sizlerin ********** temizlemek kalıyo...

mystra ya

"mystra" yerine "faşistler"e yazıyorum.

genelleştirdim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.