Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dan Brown BAŞLANGIÇ Kitabında Bahsedilen Sanat Eserleri ve Tüm Yerler

gloria

Önerilen İletiler

Sayfa 526: Akşamüstü güneşi Sagrada Familia'nın kulelerine vuruyor, Plaça de Gaudi'ye uzun gölgeler düşürüyor ve kiliseye girmeyi bekleyen turistlere sığınak sağlıyordu. 

image.thumb.png.09aeae81f67a0cc38905033984bc32be.png

32658586.jpg

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayfa 528: Langdon, Sagrada Familia'nın, Roma'daki Pantheon misali bir ayağı geçmişte, diğer ayağı gelecekte, kaybolan inannçla yeni başlayan inanç arasında bir köprü gibi durabileceğini düşündü.

Roma- Pantheon Tapınağı

Pantheon-Tap%C4%B1na%C4%9F%C4%B1-Roma-%C

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayfa 530: Zihninden Stonehenge (bunu daha önce göstermiştim o yüzden tekrar göstermeyeceğim), Büyük Piramit, Ajanta Mağaraları, Ebu Simbel, Chichen Itza gibi eski insanların toplanıp aynı manzarayı seyrettiği kutsal yerlerin görüntüleri geçti.

Büyük Piramit

bilgicesmesi_1331008331164.jpg

Ajanta Mağaraları

1200px-Ajanta_(63).jpg

ajanta-caves-india-12%255B1%255D.jpg

Ebu Simbel Tapınağı

ebu_simbel_tapinagi_(misir-asvan).jpg

abusimbel+2002.jpg

abusimbeltemple.jpg

Chichen Itza 

aHR0cDovL3d3dy5saXZlc2NpZW5jZS5jb20vaW1h

wonders-of-a-world-2.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

VE HEP BİRLİKTE BİR DAN BROWN KİTABININ DAHA SONUNA GELDİK, YENİSİNDE BULUŞMAK ÜZERE DİYORUM. KİTABI BENİMLE BİRLİKTE OKUDUĞUNUZ İÇİN ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜRLER :)

İŞTE BU DA SİZE BU ANA KADAR BENİ TAKİP ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİM.

5a7b3ba99d47d46e5caab794a6b17729.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Dan Brown’ın Başlangıç romanı hakkında ilginç bilgiler

Dan Brown'un Cehennem isimli kitabında da yaşanana kitabın çevrilme süreci Başlangıç kitabında da aynı şekilde sürdürüldü. Kitabın tüm çevirmenleri ve editörleri ismi açıklanmamış olan bir şehirde haftalarca bir arada tutuldular. Dış dünyayla iletişim kurmaları yasaklandı. Çalışma odalarına girerlerken yanlarına hiçbir elektronik eşya almalarına izin verilmzken odalarından çıkrken de kağıt ve not defteriyle çıkmaları yasaklandı. 

Bu kişilerin aynı zamanda bağlı bulundukları yayınevlerine dahi bilgi vermeleri yasaklandı. Tüm bunlar için çevirmen ve editörler bir gizlilik anlaşması imzalamıştı. 

Kitapta bahsi geçen tüm mekan ve eserler yukarıdaki fotoğraflardan da anlaşıldığı üzere gerçekte de var. Kitap bu yönüyle aslında okuyucusunu sanki İspanya turuna çıkarırmış gibi bir özellik taşımaktadır. (Bu Cehennem kitabında Floransa ve bir kısım İstanbul, Melekler ve Şeytanlar isimli kitabında ise Roma şehri için geçerlidir. Aslında diğer kitaplarında da ayı durum söz konusu.)

Kitapta adı geçen Edmund Kirsch'un Tesla model X aracı Dan Brown'un kendi aracının modelidir. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başlangıç romanının ilk sayfalarını okuyun

Başlangıç romanını henüz okuyup okumayacağına karar verememiş olanlar için buraya kitabın önsözünü ekleyeceğim, önsöz dedimse aslında kitabın başlangıcı burası. Yani biliğimiz önsözler gibi değil :) Okuyun ve ona göre kitabı satın alıp almayacağınıza verin, bence bu sayfaları okuduktan sonra kesin okumak isteyeceksiniz ya orası da ayrı konu. Resimlerin üzerine tıklayarak sayfayı daha da büyütebilirsiniz. 

qG46pD.png

Md6N2Q.png

QVRDN3.png

XPBVNR.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bu başlıkla birlikte okuyorum ve gerçekten bu şekilde okumak çok daha keyifli. Eline sağlık @gloria :kalp2: :kiss:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Merhaba, özellikle Melekler ve Şeytanlar'ı okurken anlatılan mekanları sürekli hayal etmeye çalışırdım o zaman da sizin hazırladığınız gibi bir forum olsaydı keşke.. Anlatılan mekanları tek tek internette aratırken bu forumu buldum zaten.. Kitabı sizin paylaşımlarınızla okumak müthiş bir deneyimdi.. Ellerinize sağlık, harika bir iş çıkarmışsınız..

Sormak istediğim bir şey var ben mi kaçırdım bilemiyorum ama Valdespino'nun telefonunda buldukları mesajın içeriğinden bahsedilmedi mi???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • Admin--

Gloria'dan rica ettik, Dan Brown'un yeni kitabıyla yine burada olacak, mutlaka göz atın :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Misafir Misafir Tuğba

Elleriniz dert görmesin sevgili 🌸gloria🌸 Araştırma yaparken bilgiselinize denk geldim. Sayenizde Cehennem ve Başlangıç’ta geçen yerleri gezmiş kadar oldum.Kendi adıma çok teşekkür ederim,esenlikle kalınız sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih 29.01.2019 at 16:15 , Misafir Misafir Tuğba dedi:

Elleriniz dert görmesin sevgili 🌸gloria🌸 Araştırma yaparken bilgiselinize denk geldim. Sayenizde Cehennem ve Başlangıç’ta geçen yerleri gezmiş kadar oldum.Kendi adıma çok teşekkür ederim,esenlikle kalınız sevgiler.

Tarih 17.12.2018 at 21:56 , Misafir Semira dedi:

Kitaba basladigimda bir elim telefonda bilgi topluyordu yerler hakkinda. Sonra burayi kesfettim iyiki de kesfetmisim cok tesekkur ederim elleriniz dert gormesin

Tarih 17.12.2018 at 21:56 , Misafir Semira dedi:

Kitaba basladigimda bir elim telefonda bilgi topluyordu yerler hakkinda. Sonra burayi kesfettim iyiki de kesfetmisim cok tesekkur ederim elleriniz dert gormesin

Tarih 29.01.2019 at 16:15 , Misafir Misafir Tuğba dedi:

ve diğer tüm arkadaşlarıma ben de geri dönüşleri için teşekkür ediyorum. Zaten bu kadar güzel tepkiler olmasa insan böyle bir işi şevkle ve zevkle yapmaz :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • 8 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Misafir Misafir Okuyucu
Tarih 25.12.2017 at 17:54 , gloria dedi:

VE HEP BİRLİKTE BİR DAN BROWN KİTABININ DAHA SONUNA GELDİK, YENİSİNDE BULUŞMAK ÜZERE DİYORUM. KİTABI BENİMLE BİRLİKTE OKUDUĞUNUZ İÇİN ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜRLER :)

İŞTE BU DA SİZE BU ANA KADAR BENİ TAKİP ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR ÇİÇEĞİM.

Kitabı sizinle beraber okumak büyük zevkti, bana çok yardımcı oldunuz. Çalışmanız için size çok teşekkür ederim. 🌹

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Tarih 26.12.2017 at 02:13 , gloria dedi:

Sayfa 510: Langdon, "İsimleri kodlanmış," dedi. İkinci bir anlamı varç Şirketin ilerleme hareketini yansıtan gizli bir sembol. 

Ambra bakakalmıştı. "Sadece harfleri görüyorum."

"İnan bana, Fedex logosunda çok tanıdık bir sembol var ve ileriyi gösteriyor."

"İleriyi mi gösteriyor? Yani ok gibi mi?"

(Ok işaretini göremeyenler için göstereyim, şimdi artık daha rahat göreceksiniz.)

famous-brand-logos-secret-meaning-23.jpg

harikasınız bu ayrıntılar için çok teşekkürler 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.