Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

NE HZ. MUHAMMED, NE HZ. İSA VE NEDE HZ. MUSA VEYA BİLMEM KİM... (Dinler aynı Allah’a yönelmiş ayrı yollardır. Aynı Allah’ a ulaşacağımıza göre ayr.)

DİPNOT

Önerilen İletiler

alın size lawrencinin bir öğrencisi daha kardeeeeeşşş aramızda ki farkı buraya aktarmana gerek yok biz zaten anlamış bulunuyoruz yorma kendini ne demişler adın çıkacağına canın çıksın ...kardeşim sen ne dediğinin farkındamısın ilk önce onu çözelim gerisi gelir sen demokrasideki kavramlarla islamı nasıl sorgularsın yok demokraside yurttaş islamda kul denirmiş sen kimsin ki islamı sorguluyorsun dinsizlik içine işlemişse sanane benim müsümanlığımdan birilerini (ki bunlar müslümanlar) küçük görme küçüklüğünden vazgeçin artık sen nereden istersen Allah(C.C.)'a ulaş benim dinime dil uzatma had diye bir sınır var...

Birkere şunu söylemek isterim...

Benim ile uğraşmayı bırakın lütfen ve mümkün olduğunca akla yatkın, kuşkudan uzak, tereddüt yaratmayan objektif ve anlaşılabilir düşünceleri buralarda tartışmaya açma çabanıza hizmet ettiğinizi görelim...

Diğer taraftan benim kim olduğunu sormuşsunuz...

Bu forum çerçevesinde Öncelikle, düşünceden kormayan, araştırmayı temel ilke edinmiş, çevresinde herşeyi sorgulamaktan büyük keyif alan ve aklı doğmalara karşı kullanmayı yaşam biçimi haline getirmiş biriyim...

Tekrar belirtiyorum benim sorunum gerçek dinini akılcı, mantıklı, bilimsel temmelere dayalı ve sevgi dolu yaşayanlar ilgili değil ve hiç olmadı; (Ki bu gibi dostlarımız ve arkadaşlarım var ve hiçbir zaman anlaşılamama gibi bir problem yaşamadık...)

Benim sorumun dini kendi çıkar amaçlarında kullananlar,

Bunu bir ticaret mekanizması haline getirenler,

tahrikatını kur, ticarete atıl ve siyasete atıl mantığında olanlar

anlamsız inançları önümüze doğruymuş gibi koyanlar,

Yıllarca önceki yaşam biçimi olan kılık ve kıyafeti önümüze koyanlar

Bölücüler kadar tehlikeli olan şeriat yanlıları,

Doları seccade ve kıblesi ABD olan takiyeciler,

Ve en önemlisi dini devletin yönetimine sokma gayretinde olan organize olmaya çalışan karanlık odaklardır...

...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

alıntı -dipnot:dinini akılcı, mantıklı, bilimsel temmelere dayalı ve sevgi dolu yaşayanlar ilgili değil ve hiç olmadı; (Ki bu gibi dostlarımız ve arkadaşlarım var ve hiçbir zaman anlaşılamama gibi bir problem yaşamadık...)

Ve en önemlisi dini devletin yönetimine sokma gayretinde olan organize olmaya çalışan karanlık odaklardır...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1-dinde mantık olmaz dogmalar vardır .din tartışılmazdır tartışırsanız o din değil felsefe olur...

2-zaten dini kendine alet eden sapık tarikat şeyhlerini savunan kim ...dini kendi çıkarlarına alet edeni peygamberimiz(s.av.) de Allah (c.c.) lanetliyor...Allahın ve resulününlanetlediğini bizde lanetleriz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Dipnot

Dini inancını çıkar uğruna kullananlara tepki gösteremezler ama sen bunu dile getirdiğinde sana tepki gösterirler, çünkü sana saldırmak marifet oldu bu forumda.

Sana samimiyetle birşey söyleyeceğim, bütün doğrucular dışlanır, hakikat acıtır, acıtanlar dışlanır.

Bütün peygamberler dahi geldikleri toplumlarda doğruları ifade ederken suçlandılar, tabuları dinleştirmiş olanlara bunun yanlışlığını anlattılar taşa tutuldular, büyük önderler, evliyalar da öyle. Kim bir toplumda kabuklaşmış ağır sakatlıkları onarmaya çalışsa hemen suçlamalar hazırdır "dinsiz" Oysa Kuran bile en çok müşriklerle uğraşır...

Çamur at izi kalsıncılar var, hiç bir fikir beyan edemeyip sadece saldıranlar var.

Hayatından yalanı soyutlamış, amacı doğru bildiğini riyasız anlatmak olanlar az bulunur, hele buna cesaret edenler daha da az bulunur.

Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çünkü dinleri incelediğimizde bütün dinlerin tanrısının aynı olduğunu göreceksin..

Dost sevgilerimle...

evet fark burda. ama dinlerin tanrıları aynı tanrı değil. Allah doğurulmadı ve doğurmadı, ayrıca baba da değil. O yaradandır. ve bir Tanrı asla insanları öldürmeyi, katliam yapmayı, çocuklarıu katletmeyi emretmez. (tevratta çok ayet ver)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birkere şunu söylemek isterim...

Benim ile uğraşmayı bırakın lütfen ve mümkün olduğunca akla yatkın, kuşkudan uzak, tereddüt yaratmayan objektif ve anlaşılabilir düşünceleri buralarda tartışmaya açma çabanıza hizmet ettiğinizi görelim...

Diğer taraftan benim kim olduğunu sormuşsunuz...

Bu forum çerçevesinde Öncelikle, düşünceden kormayan, araştırmayı temel ilke edinmiş, çevresinde herşeyi sorgulamaktan büyük keyif alan ve aklı doğmalara karşı kullanmayı yaşam biçimi haline getirmiş biriyim...

Tekrar belirtiyorum benim sorunum gerçek dinini akılcı, mantıklı, bilimsel temmelere dayalı ve sevgi dolu yaşayanlar ilgili değil ve hiç olmadı; (Ki bu gibi dostlarımız ve arkadaşlarım var ve hiçbir zaman anlaşılamama gibi bir problem yaşamadık...)

...

Dibnot .. Tire diyorum.. Nerenin ilçesi diyorum.. Öğrendin mi diyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır." M.Kemal Atatürk.

Bizden de selam ve saygılar sevgili manork88

Yorumlarınıza teşekkürler fakat nühans farklılığımız olduğunu belirtmek isterim...

Çünkü dinleri incelediğimizde bütün dinlerin tanrısının aynı olduğunu göreceksin..

Dost sevgilerimle...

Tamam Atatürk O ZAMANIN ŞARTLARINA GÖRE öyle demiştir diyelim , ama bakın Türkiye dinsizler , takiyyeciler , darbeciler , yalan haberlerle mikserlik yapan , gerçekleri saklayan vede vermeyen , baş örtüsünü domuzlara giydiren , cami düşmanı , milleti bölücü , din düşmanı , olmayan bir irtica yaygarası koparanlar ülkesi olacaktırda demiyor değil mi..Uygarlığı yakalama uğrunda , milletimize göz açtırmayan hem dış hem iç mihrakların oyununu bozacak en temel yol 1.ci olarak gençleri eğitmek hem ilim hem iman sahibi yapmak , hemde SADECE GERÇEKLERİ VERMEK , hemde birlik çağrılarından samimice hizmetten geri durmamaktır...Yani şu zaman itibariyle kim gerçek Atatürkçü kim sahte Atatürkçü diye baksak BAZILARI çok fena morararacaklar..Tek dileğimiz onlardan insanları çarçabuk damgalamamaları , üzerlerine yürümemeleri , onlarında neler yaptıklarına neyin uğraşını verdiklerine cesaretlice bakıp Cem Karaca gibi Bülent Ecevit gibi en azından itiraf etmeleri..Düşmanlarımızın esrarengiz fikirlerini çözmeleri ve korkmamaları.Şu diyalog köprlerini yıkmamalarıdır..

Atamız ne güzel söylemiş ;

'Türkler' diyor Atatürk, 'İslam oldukları halde, bozulmaya, yoksulluğa, gerilemeye maruz kaldılar; geçmişin batıl alışkanlık ve inançlarıyla İslamiyet'i karıştırdıkları ve bu suretle gerçek İslamiyet'ten uzaklaştıkları için, kendilerini düşmanlarının esiri yaptılar. Gerçek İslam'ın çok yüce, çok kıymetli gerçeklerini olduğu gibi almamakta inatçı bulundular. İşte gerilememizin belli başlı sebeplerini bu nokta teşkil ediyor... Sadi Borak, Atatürk ve Din, s. 36-37 ( Rönesans,Aralık 1991, s. 61)Tabi bakın bunu o ÇAĞDA diyor vede doğru söylüyor , şimdiki zamanla karıştırmayınız lütfen , sapla samanı ayırt edin lütfen bi zahmet

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım hiçbir hıristiyan papazı ve hıristiyan dinine sahip bir kişi, yada 100'e yakın din çeşidinin bulunduğu bir dünyada hiçbir inanç sahibi devlete müdaale etme cesaretini müslümanlar kadar kendinden görmüyor, NEDEN..

Biz bunu Atatürk'ün öncülüğünde yapılan devrimle ortadan kaldırmışız.

Peki 85 yıllık Cumhuriyetimizin temel taşları bir bir yerinden oynatılarak bugün karşı devrim haraketi adı altında sinsi ve planlı bir organizasyon ile dinin devleti ele geçirme adına vermiş olduğu mücadeleyi nasıl görmezlikten geliriz..

Büyük lider Atatürk'ten bahsediyorsunuz. Neden birazda onun felsefi yaklaşımını, ekenomik, sosyal ve kültürel anlayışını, yarattığı modern Türkiyenin önünde dimdik duran bir vatansever ve verdiği devrimci mücadelesini görmezlikten geliyorsunuz, neden yok sayıyorsunuz..

İnanç başka birşey, Ülkeyi yönetmek başka birşey,,

Biliyorsunuz ülkemiz çeşitli inanç mozayiği ile birlik ve beraberliğini sürdürürken, yine bu ülkenin olmazsa olmazlarımızdan olan laik yapıya sahip çıkmak yerine onu yozlaştırmaya ve yıpratmaya çalışıyorsunuz..

Çokmu iyi olacak sizler gibi tek tip düşünen inanca sahip olsak,

Mutlu mu olacak bu ülke,

Sağlıklımı olacak bebeklerimiz,

Toplumumuz daha fazla tiyatroyamı, sinemayamı gidecek,

Daha fazla kitap mı okuyacak,

Daha fazla hoşgörü ve sevgimi beslenecek,

Daha fazla refahmı sağlanacak...

Huzur gelecekmi huzur, rahat bırakacaklarmı bizi emperyalist devletler..

Unutma ki Emperyalizme karşı savaş kazanmış ve laik olan tek müslüman devletiz yeryüzünde ve kırılmak istenen bu, yok edilmek istenen bu, unutturulmak istenen bu, yozlaştırılmak istenen bu ve bu değerler bizim can damarımızdır, varlığımızın sebebidir, namusumuzdur, Ülkemize olan bağlılığımız ve sevgimizdir...

Lütfen bunu unutmayın...

Dost sevgilerimle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dipnot insanları tahrik etmekten vazgeç çünkü sende bilirsin ki saldırı savunmayı doğurur saldırdığın müddetçe savunma olacaktır sonrada kalkıp"neden benimle uğraşıyorsunuz"diye soruyorsun sen ne zaman insanların inançlarıyla uğraşmaktan vazgeçersen insanlarda seninle uğraşmaktan vaz geçecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

'Türkler' diyor Atatürk, 'İslam oldukları halde, bozulmaya, yoksulluğa, gerilemeye maruz kaldılar; geçmişin batıl alışkanlık ve inançlarıyla İslamiyet'i karıştırdıkları ve bu suretle gerçek İslamiyet'ten uzaklaştıkları için, kendilerini düşmanlarının esiri yaptılar. Gerçek İslam'ın çok yüce, çok kıymetli gerçeklerini olduğu gibi almamakta inatçı bulundular. İşte gerilememizin belli başlı sebeplerini bu nokta teşkil ediyor...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ayrıca yüce atamız şunuda söylemiş

bizim dinimiz ne yüce dindir peygamberimiz ne yüce insandır...

buna rağmen Atatürke dinsizdi diye yalanlar söyleyenler bu sözlere baksın sonra aynanın karşısına geçip kendine baksın ..eğer dinsizsen Atatürkçü olamazsın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.