Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

sünnet zararlıdır

tabibler

Önerilen İletiler

• Cevaplar 147
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

sünnet kuranda geçmez yahudilerden kalan kültürdür sünnet bir çok klan dinlerinde bile var sizler sünnetin yararlarından bahsedip duruyorsunuz o gazetelerden copy paste yapan şahıs gazetelerde akraba evliliklerinin yararlarını da anlatan yazılar bulup copy paste yapsa çok sevineceğim ama bulamayacak öyle bir yazı

9408[/snapback]

konu sünnet oldugu icin özellikle bu yazilari kopyalamistir,ne dersin.

sence?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

alaturka akraba evlilikleri konusunda bir forum aç bakalım o şahıs gazetelerde makalelere girip copy paste yapıp akraba evliliklerinin  yararı hakkında bilgiler sunacaklarmı?

9763[/snapback]

spartaküs, derdin ne, ne diye akraba evliliklerine taktın, verecek başka örneğin mi yok, yoksa hoşuna giden bir akraban mı var

birde anlamadığım bir sey, bu maymunların birbirleriyle(akraba) ilişkilerinde bir şey olmazken nasıl oluyorda onların bir üst basamağı olan insanlarda sakatlık çıkıyo? hayvanlar ve insanlar arasına bir duvar ceken ne?

BİZ MAYMUNDAN TÜREMEDİK, TÜREYEN VARSA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA HOŞLANDIĞI BİR AKRABASIYLA EVLENEBİLİR, MAYMUNLARDA BİR ŞEY OLMUYO...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

alaturka akraba evlilikleri konusunda bir forum aç bakalım o şahıs gazetelerde makalelere girip copy paste yapıp akraba evliliklerinin  yararı hakkında bilgiler sunacaklarmı?

9763[/snapback]

Ayrıca anladığım kadarıyla Kur'an'ı iyi okuyorsun, ama art niyetle okuduğun için kendince yorum yapıyorsun,

sana tavsiyem kaç gündür bahsettiğin şu akraba evlilikleri meselelerinin geçtiği kısımları bir daha oku ve bilim bu konu hakkında hangi durumlarda akraba evliliğinin zararlı olduğunu söylüyor, iyice bir araştır.

KUR'AN BİLİMLE ÇELİŞMEZ :excl:

Çünkü O bilimin sahibinin sözüdür.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca anladığım kadarıyla Kur'an'ı iyi okuyorsun, ama art niyetle okuduğun için kendince yorum yapıyorsun,

sana tavsiyem kaç gündür bahsettiğin şu akraba evlilikleri meselelerinin geçtiği kısımları bir daha oku ve bilim bu konu hakkında hangi durumlarda akraba evliliğinin zararlı olduğunu söylüyor, iyice bir araştır.

sen var ya uslu çocuk değil yaramaz çocuksun yaramaz dan kastim işe yaramaz

ben akraba evliliğini bilimsel olarak açıklarım ama tıp bilimi değil iktisat ve sosyoloji bilimi

karl marx ne der bir şey varsa o çıkar içindir her geleneğin ardında maddiyat vardır

bir kız çocuğu öz amcasının oğluyla evlenebilir çünkü kıza kalacak miras dışarıya kaçmasın yine ailede kalsın al sana iktisat bilimi

kız çocuğu niye amcaoğu ile evleniyorda dayı oğlu ile evlenemiyor

neden mi? ataerkil anlayış kıza kalacak miras baba tarafına geçsin anne tarafına değil al sana sosyoloji bilimi

kuran apaçık dille yazılmıştır allah bir çok ayette söylüyor

amca çocuğuyla evlenmek sakıncalı değil mi? neyi araştıracağım geri zekalı 1.derece akraban o neyi araştıracağım salak kuran da ayetlerde amca çocuğuna izin veriyor

EBU LEHEB,Muhammed'in oz be oz AMCASI dir.

Karisi ise, Muhammed'in Sut kardesi Ebu Sufyan'in kizkardesidir.

Ebu Leheb,Muhammed'in sadece amcasi midir?

Hayir.

Rukiye,Muhammed'in ikinci kizidir.Ilk evliligini EBU LEHEB'in oglu

Utbe ile yapmistir.

Ummu Gulsum,Muhammed'in ucuncu kizidir.Ilk evliligini EBU LEHEB'in oglu

Uteybe ile yapmistir.

Yani Muhammed her iki kizini da,AMCASI Ebu Leheb'in

cocuklari ile evlendirmistir,ve Ebu Leheb'le dunur olmustur.

Cagdas boyuttan yaklasirsaniz,Bilim'in karsi oldugu Amca cocuklari arasi ,yani 'Yakin Akraba Evliligi' dir yapilan.

gerizekalı neyi araştıracağım salak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bahsettiğin şu akraba evlilikleri meselelerinin geçtiği kısımları bir daha oku ve bilim bu konu hakkında hangi durumlarda akraba evliliğinin zararlı olduğunu söylüyor, iyice bir araştır.

bu nasıl bir cümle yani bilim sen amcanın kızını hangi pozizyonda becerirsen çocuk sakat kalmaz diyorsun neyi araştıracağım çevremde bütün doktorlara sordum akraba evliliği sakıncalı diyor köprüden geçerken eli eline değecek türdeki evlilikleri bile düşünün diyor ayetleri bir daha yazmak istemiyorum

nisa-4-23. Analarınız, kızlarınız, kızkardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, kardeş kızları, kızkardeş kızları, sizi emziren analarınız, süt bacılarınız, eşlerinizin anaları, kendileriyle birleştiğiniz eşlerinizden olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız size haram kılındı. Eğer onlarla (nikâhlanıp da) henüz birleşmemişseniz kızlarını almanızda size bir mahzur yoktur. Kendi sulbünüzden olan oğullarınızın eşleri ve iki kız kardeşi birden almak da size haram kılındı; ancak geçen geçmiştir. Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

nisa-4-24. (Harp esiri olarak) sahip olduğunuz cariyeler müstesna, evli kadınlar da size haram kılındı. Allah'ın size emri budur. Bunlardan başkasını, namuslu olmak ve zina etmemek üzere mallarınızla (mehirlerini vererek) istemeniz size helâl

kılındı. Onlardan faydalanmanıza karşılık kararlaştırılmış olan mehirlerini verin. Mehir kesiminden sonra (bir miktar indirim için) karşılıklı anlaşmanızda size günah yoktur. Şüphesiz Allah ilim ve hikmet sahibidir.

nisa-4-25. İçinizden, imanlı hür kadınlarla evlenmeye gücü yetmeyen kimse, ellerinizin altında bulunan imanlı genç kızlarınız (sayılan) cariyelerinizden alsın. Allah sizin imanınızı daha iyi bilmektedir. Hep aynı köktensiniz (insanlık bakımından aranızda fark yoktur). Öyle ise iffetli yaşamaları, zina etmemeleri ve gizli dost da tutmamaları şartı ve sahiplerinin izni ile onları (cariyeleri) nikâhlayıp alın, mehirlerini de normal miktarda verin. Evlendikten sonra bir fuhuş yaparlarsa onlara, hür kadınların cezasının yarısı (uygulanır). Bu (cariye ile evlenme izni), içinizden günaha düşmekten korkanlar içindir. Sabretmeniz ise sizin için daha hayırlıdır. Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir

öz amcanın çocuğuyla evlen diyor

bu ayetin neyiniaraştıracağım amca çocuğuyla evlenmek haram mı?

kaldı ki sana haram kılınan muhammede helal kılındı al sana ayet

ahzap-33-50. Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

sen var ya tam gerizekalısın hadi cevap ver salak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen var ya uslu çocuk değil yaramaz çocuksun yaramaz dan kastim işe yaramaz

ben akraba evliliğini bilimsel olarak açıklarım ama tıp bilimi değil iktisat ve sosyoloji bilimi

karl marx ne der bir şey varsa o çıkar içindir her geleneğin ardında maddiyat vardır

bir kız çocuğu öz amcasının oğluyla evlenebilir çünkü kıza kalacak miras dışarıya kaçmasın yine ailede kalsın al sana iktisat bilimi

kız çocuğu niye amcaoğu ile evleniyorda dayı oğlu ile evlenemiyor

neden mi? ataerkil anlayış kıza kalacak miras baba tarafına geçsin anne tarafına değil al sana sosyoloji bilimi

kuran apaçık dille yazılmıştır allah bir çok ayette söylüyor

amca çocuğuyla evlenmek sakıncalı değil mi? neyi araştıracağım geri zekalı 1.derece akraban o neyi araştıracağım salak kuran da ayetlerde amca çocuğuna izin veriyor

EBU LEHEB,hz.HZ.MUHAMMED'in oz be oz AMCASI dir.

Karisi ise, hz.HZ.MUHAMMED'in Sut kardesi Ebu Sufyan'in kizkardesidir.

Ebu Leheb,hz.HZ.MUHAMMED'in sadece amcasi midir?

Hayir.

Rukiye,hz.HZ.MUHAMMED'in ikinci kizidir.Ilk evliligini EBU LEHEB'in oglu

Utbe ile yapmistir.

Ummu Gulsum,hz.HZ.MUHAMMED'in ucuncu kizidir.Ilk evliligini EBU LEHEB'in oglu

Uteybe ile yapmistir.

Yani hz.HZ.MUHAMMED her iki kizini da,AMCASI Ebu Leheb'in

cocuklari ile evlendirmistir,ve Ebu Leheb'le dunur olmustur.

Cagdas boyuttan yaklasirsaniz,Bilim'in karsi oldugu Amca cocuklari arasi ,yani 'Yakin Akraba Evliligi' dir yapilan.

gerizekalı neyi araştıracağım salak

9950[/snapback]

yahu ıspartaküs! SEN SANDIĞIMDAN DA ****** ÇIKTIN.

İlk başlarda çok bilgili görüntüsü çiziyordun,

ama görüyorum ki o senin bilgilerin sandığım şeyler, elinde , toplamış olduğun

aklının süzgecinden geçmemiş,körü körüne inandığın bazı kartlardan ibaretmiş.

seçip seçip önümüze koyuyorsun.

ulan ****;

Şu birincisi ki;

'bilim hangi durumlarda ne diyor'dan kasıt; senin (ayetleri okurken de yaptığın gibi) anlamak istediğin gibi pozisyon muhabbeti değil, hangi evliliklerde, hangi evliliklerin hangi şartlarında bilim olmaz diyor.

Şu ikincisi ki;

Tıp bilimi KESİNLİKLE kuzen evliliğine karşı değil,

*****iyice araştır dememde ki kasıt buydu, iktisat yada sosyoloji bilimi değil, :P

analadığım kadarıyla en büyük *****; elindeki kartlara sırf çıkarlarını gözetiyor diye körü körüne araştırmadan, bağlanman.

Bilim diyor ki:

''Akraba evliliğinde önemli olan sorun sağlıklı olan bireylerin genlerinde taşıdıkları hastalıkların çocuklarına aktarılmasıdır. Bu açıdan önemli olanlar ise otozomal resesif ve bazı multifaktöryel geçişli hastalıklardır.

İnsan geni, bilinen yüzlerce resesif hastalıktan birine yol açabilecek 6-8 aleli heterozigot olarak taşır. Birinci derece kuzenler arası evliliklerde genlerin 1/8'i paylaşıldığında genetik olarak belirlenen hastalık riski %3'dür. Söz konusu tehlike aralarında kan bağı bulunmayan ana-babalardan doğan çocuklarda %2'dir. Birinci dereceden kuzenler arasındaki evliliklerde kendiliğinden düşük, ölü doğum, prematürite, beyin felci, multifaktöryel durumlarla (doğuştan kalça çıkığı gibi) sık karşılaşıldığı ancak bu insidans artışının düşük olduğu belirtilmektedir.

Otozomal resesif hastalıklarda genetik geçişin özellikleri:

1. Bu tür kalıtımda cinsiyet ayrımı yoktur.

2. Sağlıklı ana-babadan doğan çocuk hasta ise hem anne hem de baba taşıyıcıdır (heterozigot).

3. Normal olan ana-babanın çocuklarının ¼'ünde hastalık görülmesi, ½'sinin taşıyıcı olması, ¼'ünün ise genotipik olarak da tamamen sağlıklı olması beklenir.

4. Hasta kişi ile genotipik olarak da tamamen sağlıklı birey evlenecek olursa çocuklarının hepsi taşıyıcı olacaktır.

5. Hastalıklı bireyle, taşıyıcı kişi evlenecek olursa çocuklarının yarısı hasta, yarısı taşıyıcı olacaktır.

6. Taşıyıcılar, fenotipik olarak tamamen sağlıklıdırlar ama hasta genleri bir sonraki kuşaklara geçiren taşıyıcı görevini görürler. Hastalığın nedeni protein eksikliği gibi bir durumsa taşıyıcılar sağlıklı olmakla birlikte çoğu zaman bu protein onlarda da normalin altındadır.

7. Hastalıklı bir çocuğun kardeşlerinde hastalık çıkma riski %25'dir ve aile bu tehlikenin her gebelik için aynı olduğunu iyice kavramalıdır. Yani ailenin bir tane hasta çocuğu oldu diye bu risk azalmış değildir.

Burada şunu hemen eklemeliyiz ki; kan bağı olmadan da bu hastalıklar iki taşıyıcı evlenirse ortaya çıkabilir.

Eğer Kuran bilimle çelişmek isteseydi baksi geçen yasak evliliklere eyvallah derdi.

Sakat doğuma akraba evliliği değil, hastalık (kan uyuşmazlığı, ırsi hastalıklar...) neden olur. Yani her arkaba evliliği sakat doğuma neden olmaz, sakat doğuma neden olan hastalıklardır, hastalık akrabada olsun veya olmasın fark etmez.

Akraba olmazsa bile hastalık nedeni taşıyan her insan sakat doğuma neden olur. Ama akraba olduğu halde hastalık nedeni taşımayan insan sakat doğuma neden olmaz. O halde yasak olan hastalık nedenleridir (kan uyuşmazlığı...), akraba evliliği değil!!!

Kur'an'ın ayetlerinden herkesin(sen hariç) ilk planda anlayacağı tek şey şudur: “Eğer istiyorsan ve munasib ise amcanın, halanın yada teyzenin kızı ile evlenebilirsin” yok eğer istemiyorsan Allah'ın emrettiği evlilik talimatlarının dışına çıkmış olmazsın...

Akıl sahibi her insanın farkedeceği ve bakanların da gayet açık ve net şekilde görebileceği gibi Ayette illa da Akraba ile evleneceksiniz diye bir kayıt yok... Böyle bir kayıt olmadığı gibi evlenmeyin diye bir kayıt yok...Zaten her akraba evliliği de sakat doğma neden olmaz !ilginçtir bir TV kanalında Türkiye'deki bir köyden haber yapılır : Tüm köy akrabadır ve hiç saat doğum yoktur, bir sakat doğum vardır o da dışarıdan bir kızla evlenen gencin çocuğu !

Kaldı ki bize göre insanlar bir kadın ve bir erkekten türemiş ve temelde bir çekirdek aileye dayanır. Ve hepsi uzun zaman geriye gidildiğinde akraba çıkar. Akraba evliliklerinde %100 problem çıkacak diye bir kayıt yok ki Rasulullah da yaptığı evliliklerinde akraba evliliğinden ziyade yabancılarla evlilik gerçekleştirmiştir.

Şu da üçüncüsü ki;

''KONUŞ, NE KADAR KONUŞURSAN KONUŞ, SENİN KONUŞTUKLARIN KARŞIDAKİNİN ANLAMAK İSTEDİĞİ KADARDIR'' Hz.Mevlana

buda sana kapak olsun. :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kazma hangisiteden copy past yaptın islam üstündür sitesinden değil mi insanlık boşuna mı konuşuyor akraba evliliği sakat diye spartaküs bu anı bekledi o an bana nasip oldu

Her insanda 23 çift kromozom vardir. Her bir çift kromozomun bir tanesi anneden, digeri babadan gelmektedir. Kromozomlar, kalitimimizla ilgili olan DNA'yi içerir. DNA'nin fonksiyonel ürün kodlayan bölümler ise Gen denir.

Herbir kromozomda binlerce gen vardir. Her gen, kromozom üzerinde özel bir yere sahiptir. Genler bir kusaktan digerine aktarilan kalitsal birimlerdir. Bazi hastaliklarin ortaya çikmasinda sadece anneden veya babadan bozuk gen aktarilmasi yeterliyken, bazi hastaliklarda hem anneden hem de babadan bozuk olan genin alinmasi sonucu hastalik ortaya çikar. Böyle bir durumda anne ve baba saglikli olabilirler, ancak bozuk gen tasimaktadirlar; yani tip dilinde Heterozigot olarak adlandirdigimiz durum söz konusudur. Hastaligin ortaya çiktigi çocuk ise Homozigot'tur yani her iki bozuk genide aldigi için hasta olmustur. Iste bu kalitima Otozomal Resesif Kalitim denmektedir. Otozomal resesif kalitimda, ayni bozuk geni tasiyan anne ve babanin hasta çocuk sahibi olma ihtimali %25'tir.

Akraba evliliklerinde, hem annenin hem babanin ayni bozuk geni tasima ihtimali, akraba evliligi yapmayan diger kisilere oranla daha yüksek oldugu için, çocugun da hasta dogma ihtimali, normal populasyona göre artmistir. Bununla beraber, düsük ve ölü dogum ihtimali de artmistir.

Son yillarda yapilmaya baslanan calismalar, ülkemizdeki kan yakini evlilik oranini %21-40 arasinda belirlemistir. Almanya'da ise bu oran sadece %0,1- 0,3 arasindadir.

tabiiki kan uyuşmazlığı herkez için geçerli akraba evlilikleri bozuk geni taşıma ihtimali yüksek olduğu için sakıncalı

git araştır muhammedin çocukları en fazla kaç yaşına kadar yaşadı

ben tarafsız bilim sitesinden aldınız sizler inançlarınızla bilimi bile çarpıtıyorsunuz

allah kuranda 2 kere 2= 5 dese onuda çarpıtıp 5 yapıp milleti kandıracaksınız

yürrrrrrüyün taşarabaları

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merak ettim islam üstündür sitesinden copy paste yaparak kopyaladığın yazıları sen anladın mı acaba?allahı ispat edeceğim diye bilimi bile çarpıtıyorsun 1 milyon köyden bir tane örnek veriyorsun üstüne üstlük verdiğin örnek ne büyük rastlantı değil mi?o rastlantıya inanıyorsunda bizim rastlantımıza niye inanmıyorsun

sana bir örnek vereyim benimkisi büyük rastlantı değil sadece % 50

BİRİKİMİMİZİ HARCADIK

Çalmadık kapı kalmadığını söyleyen Ayşe Gürsoy, "Tüm birikimimizi çocukların tedavisi için harcadık. 4 cocuğum var ikisi kız, ikisi erkek. Kızlarımız normal, ama erkeklerin ikisi de özürlü. İlk çocuğumuz Uğur şimdi 19 yaşında. Konuşamıyor, çiğneyemiyor, altı bezleniyor. Bahçeden dışarı çıkaramıyoruz. Cam çerçeve kırılıyor. Kardeşlerine zarar veriyor" diyor. 4 yaşındaki Ali'nin ise sağır ve dilsiz olduğunu 6 aylıkken anladıkların söyleyen Gürsoy, bir yaşında kulaklarına cihaz takıldığını ama cihazı kullanamadığını anlatıyor. Şimdi tekrar bir cihaz takılması gerektiğini, SSK'nın cihazı 8 yıl geçtikten sonra verdiğini, imkânlarının da satın almaya elvermediğini anlatan anne Gürsoy, doktorların cihaz takılırsa Ali'nin biraz olsun duyabileceğini söylediğini anlatıyor. sabah gazetesi günaydın köşesi 13.02.2005 tarihli oku

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merak ettim islam üstündür sitesinden copy paste yaparak kopyaladığın yazıları sen anladın mı acaba?allahı ispat edeceğim diye bilimi bile çarpıtıyorsun 1 milyon köyden bir tane örnek veriyorsun üstüne üstlük verdiğin örnek ne büyük rastlantı değil mi?o rastlantıya inanıyorsunda bizim rastlantımıza niye inanmıyorsun

BİRİKİMİMİZİ HARCADIK

Çalmadık kapı kalmadığını söyleyen Ayşe Gürsoy, "Tüm birikimimizi çocukların tedavisi için harcadık. 4 cocuğum var ikisi kız, ikisi erkek. Kızlarımız normal, ama erkeklerin ikisi de özürlü. İlk çocuğumuz Uğur şimdi 19 yaşında. Konuşamıyor, çiğneyemiyor, altı bezleniyor. Bahçeden dışarı çıkaramıyoruz. Cam çerçeve kırılıyor. Kardeşlerine zarar veriyor" diyor. 4 yaşındaki Ali'nin ise sağır ve dilsiz olduğunu 6 aylıkken anladıkların söyleyen Gürsoy, bir yaşında kulaklarına cihaz takıldığını ama cihazı kullanamadığını anlatıyor. Şimdi tekrar bir cihaz takılması gerektiğini, SSK'nın cihazı 8 yıl geçtikten sonra verdiğini, imkânlarının da satın almaya elvermediğini anlatan anne Gürsoy, doktorların cihaz takılırsa Ali'nin biraz olsun duyabileceğini söylediğini anlatıyor. sabah gazetesi günaydın köşesi 13.02.2005 tarihli oku

10099[/snapback]

BİR KERE BUGÜNKÜ BİLİM KUZEN EVLİLİĞİNE KARŞI DEĞİL, SADECE KONTROLSÜZ YAPILAN EVLİLİKLERİN SAKINCALARINDAN BAHSEDİYOR.

AYRICA VERDİĞİNİZ ÖRNEKLER ÇOĞUNLUKTA OLAN OLAYLAR DEĞİL

AZINLIKTA OLANLAR,

SEN BANA AKRBA EVLİLİKLERİNİN %50 SAKATLIKLA SONUÇLANDIĞINI İSPATLASANA.

VE GERÇEK RAKAMI BİR ARAŞTIRSANA

ONDAN SONRADA BURAYA YAZARSIN (ISPARTAKÜSTE BİLGİLENMİŞ OLUR)

:P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben senin yazına yazımla cevap verdim dedin ki kan uyuşmazlığı dedin ben de dedim ki hayır kan uyuşmazlığı değil bozuk gen taşıma riski akraba evliliklerinde fazlaca görülüyor dedim sen de hayır de kan uyuşmazlığıdır akraba evlilikleri tehlikeli değildir bunun üzerine bilimsel açıklamalar yapsana ben bir aileyi örnek verim % 50 başka bir ailede 4 çocuktan 1'i olur 4 çocuktan 3'üsakat olur 4 çocuktan hiçbiri sakat doğmaz ama ortada bir gerçek var akraba olmayan biri ile evlenirse doğacak çocuğun sakat olma ihtimali senin dediğin gibi kan uyuşmazlığından dolayı binde bir doktor arkadaşlarıma sordum köprüden geçerken eli eline değenle bile evlenmemeni tavsiye etti

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kazma hangisiteden copy past yaptın islam üstündür sitesinden değil mi insanlık boşuna mı konuşuyor akraba evliliği sakat diye spartaküs bu anı bekledi o an bana nasip oldu

10092[/snapback]

Bence mesele sana nasip olma meselesi değil, olay senin ıspartaküsten daha sazan olmandır.

GÖRÜYORUM Kİ SAKAT OLMAK İÇİN AKRABA EVLİLİĞİNE GEREK OLMADIĞI ÇOK AÇIK, O KADAR SAKAT CEVAPLAR VERİYORSUNUZ Kİ CEVABIMI MADDE MADDE YAZMAK ZORUNDA KALIYORUM.

Birincisi;

yukarıdaki yazımda bulunan altı çizili cümleler bahsettiğiniz siteye değil,

Süleyman demirel üniversitesi halk sağlığı anabilim dalında ki bir araştırma görevlisine ait.

İkincisi;

Ne ben cümlelerimde 'kuzen evliliği kesinlikle sorunsuz' dedim(ki normal evliliklerde bile garanti yok)

Ne de Kuran; 'kesinlikle kuzen evliliği' diyor

Üçüncüsü;

Bilim kuzen evliliğine karşı değil, kontrollü evlilikten yana!

Dördüncüsü;

Nerden buldun, nasıl salladın da, sineği inek yapıp %50 dedin.

Ulan bu kadar mübâlâ olur. Sen bana ispatlasana sakatlık oranının %50 olduğunu.

BU İŞLER ÖYLE UYDURMA VERİLERLE OLMUYOR,

O EVRİMİ SAVUNAN AMCALARINIZ DA İSPATLAMA HAVASINA BİR SÜRÜ DALAVERELER ÇEVİRDİLER, UYDURMA BİLGİLER SUNDULAR AMA, HEPSİNİN FOYASI MEYDANA ÇIKTI DA BİR GÜZEL YUTTULAR O AĞIZLARINDAN ÇIKANLARI

Yahu çok garip bir çelişki :

O arkasına sığındığınızı zannettiğiniz bilim tarafından yüzlerce kez çürütülmesine rağmen, hâlâ evrime inanıyor olmanız çok garip bir çelişki değil mi?

Biz aksi ispat edilmemiş bir şeye inanırken

sizin çürütülmüş bir teoriye inanmanız daha saçma değilmi?

BU ÇELİŞKİYİ BANA AÇIKLAYABİLİRMİSİNİZ SAYIN(!) BİLİM SAVUNUCULARI(!)...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAĞLIK BAKANLIĞININ AÇIKLAMASI

ÖZÜRLÜLÜĞÜN SEBEPLERİ

Hiçbir anne-baba dünyaya getirdiği çocuğunun ömür boyu taşıyacağı bir engelle birlikte doğması ya da yaşamasını arzu etmez. Hiçbir engel de kasıtlı olarak ortaya çıkmaz. Birtakım ihmaller, tecrübesizlikler, bilgi eksikliği ve elde olmayan nedenler, özürlülüğe sahip olma riskini artırmaktadır Ancak aileden kalıtsal olarak geçen bazı hastalıklar hariç, diğer sebeplerin çoğu erken tanıyla önlenebilir veya kontrol altına alınabilir. Ozürlülüğe sebep olan başlıca faktörleri şöyle sıralayabiliriz.

1. Doğuştan özürlülük ve genetik hastalıklar

v Akraba evlilikleri

v Kalıtsal hastalıklar

v Rh uyuşmazlığı

1.DERECE AKRABA EVLİLİĞİ DEMİŞ 2.DERECE KALITSAL HASTALIKLAR DEMİŞ BU DA ZATEN AKRABA EVLİLİĞİNDEN KAYNAKLANIYOR

3.DERECE SENİN DEDİĞİN RH UYUŞMAZLIĞI O DÜŞÜK İHTİMALLI HERKEZDE OLABİLECEK SAKATLIKLAR

ŞUNU KABUL ET AKRABA EVLİLİĞİ ÇOCUĞUN SAKAT DOĞUMUNDA RİSKLİ KATEGORİ İSLAM ÜSTÜNDÜR SİTESİDE SENİN DEDİKLERİNİ ONAYLIYOR ALMIŞ OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDEÜM BİR KERE YAZIMI İYİ OKU % 50 DEMEDİM O AİLEDE % 50'Sİ GERÇEKLEŞTİ 4'Ü DE DÜZGÜN DOĞABİLİRDİ YAZILARIMI ÇARPITMA ZATEN HERKEZ OKUYOR DURUMU ÇAKMIŞTIR KABUL ET AKRABA EVLİLİĞİNİN RİSKİ ÇOK 60.000 SPERMDEN NORMAL EVLİLİĞ ORANLA HASTALIKLI TAŞIMA GENİ ÇOK DEDİĞİM GİBİ ESKİDEN AKRABA EVLİLİĞİ YAPILIYORDU ŞİMDİ DE KÖYLERDE HALEN YAPILIYOR TEK NEDENİDE KIZ DIŞARIYA GİTMESİN KIZA KALACAK MİRASDA DIŞARIYA GİTMESİN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAĞLIK BAKANLIĞININ AÇIKLAMASI

ÖZÜRLÜLÜĞÜN SEBEPLERİ

Hiçbir anne-baba dünyaya getirdiği çocuğunun ömür boyu taşıyacağı bir engelle birlikte doğması ya da yaşamasını arzu etmez. Hiçbir engel de kasıtlı olarak ortaya çıkmaz. Birtakım ihmaller, tecrübesizlikler, bilgi eksikliği ve elde olmayan nedenler, özürlülüğe sahip olma riskini artırmaktadır Ancak aileden kalıtsal olarak geçen bazı hastalıklar hariç, diğer sebeplerin çoğu erken tanıyla önlenebilir veya kontrol altına alınabilir. Ozürlülüğe sebep olan başlıca faktörleri şöyle sıralayabiliriz.

1. Doğuştan özürlülük ve genetik hastalıklar

v    Akraba evlilikleri

v    Kalıtsal hastalıklar

v    Rh uyuşmazlığı

1.DERECE AKRABA EVLİLİĞİ DEMİŞ 2.DERECE KALITSAL HASTALIKLAR DEMİŞ BU DA ZATEN AKRABA EVLİLİĞİNDEN KAYNAKLANIYOR

3.DERECE SENİN DEDİĞİN RH UYUŞMAZLIĞI O DÜŞÜK İHTİMALLI HERKEZDE OLABİLECEK SAKATLIKLAR

ŞUNU KABUL ET AKRABA EVLİLİĞİ ÇOCUĞUN SAKAT DOĞUMUNDA RİSKLİ KATEGORİ İSLAM ÜSTÜNDÜR SİTESİDE SENİN DEDİKLERİNİ ONAYLIYOR ALMIŞ OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDEÜM BİR KERE YAZIMI İYİ OKU % 50 DEMEDİM O AİLEDE % 50'Sİ GERÇEKLEŞTİ 4'Ü DE DÜZGÜN DOĞABİLİRDİ YAZILARIMI ÇARPITMA ZATEN HERKEZ OKUYOR DURUMU ÇAKMIŞTIR KABUL ET AKRABA EVLİLİĞİNİN RİSKİ ÇOK 60.000 SPERMDEN NORMAL EVLİLİĞ ORANLA HASTALIKLI TAŞIMA GENİ ÇOK DEDİĞİM GİBİ ESKİDEN AKRABA EVLİLİĞİ YAPILIYORDU ŞİMDİ DE KÖYLERDE HALEN YAPILIYOR TEK NEDENİDE KIZ DIŞARIYA GİTMESİN KIZA KALACAK MİRASDA DIŞARIYA GİTMESİN

10314[/snapback]

ÇELİŞKİNİN CEVABINI ALAMADIM! :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BİRİKİMİMİZİ HARCADIK

BU AİLEDE % 50 OLDU HEPSİ DÜZGÜN OLABİLİRDİ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben senin yazına yazımla cevap verdim dedin ki kan uyuşmazlığı dedin ben de dedim ki hayır kan uyuşmazlığı değil bozuk gen taşıma riski akraba evliliklerinde fazlaca görülüyor dedim sen de hayır de kan uyuşmazlığıdır akraba evlilikleri tehlikeli değildir bunun üzerine bilimsel açıklamalar yapsana ben bir aileyi örnek verim % 50 başka bir ailede 4 çocuktan 1'i olur 4 çocuktan 3'üsakat olur 4 çocuktan hiçbiri sakat doğmaz ama ortada bir gerçek var akraba olmayan biri ile evlenirse doğacak çocuğun sakat olma ihtimali senin dediğin gibi kan uyuşmazlığından dolayı binde bir doktor arkadaşlarıma sordum köprüden geçerken eli eline değenle bile evlenmemeni tavsiye etti

BU YAZIYI EBEM Mİ YAZDI? HANGİ ÇELİŞKİDEN BAHSEDİYORSUN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU YAZIYI EBEM Mİ YAZDI? HANGİ ÇELİŞKİDEN BAHSEDİYORSUN

10341[/snapback]

GALİBA EBEN YAZMIŞ, ÇÜNKÜ BEN EVRİM ÇELİŞKİSİNDEN BAHSEDİYORUM

(OKUDUĞUNU ANLAYAMAMA SORUNUNU ÇOK OKUYARAK GİDEREBİLİRSİN) :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Üçüncüsü;

Kaç tane geni kontrol edebiliyoruz?

O arkasına sığındığınızı zannettiğiniz bilim tarafından yüzlerce kez çürütülmesine rağmen, hâlâ evrime inanıyor olmanız çok garip bir çelişki değil mi?

Neresi çürütülmüş? Benim bildiğim her geçen gün evrimin temellerinin güçlendiğidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Üçüncüsü;

Kaç tane geni kontrol edebiliyoruz?

Neresi çürütülmüş? Benim bildiğim her geçen gün evrimin temellerinin güçlendiğidir.

10352[/snapback]

İLK SORUNUN CEVABI, SENİN FORUMU TAKİP ETMEMENDEDİR,

KONTROLDEN KASIT, EVLİLİKTEN BİR SAKATLIĞIN DOĞUP DOĞMAYACAĞIDIR.

İKİNCİ SORUNUN CEVABINI İSE KABULLENMEMENİZ NORMAL, ÇÜNKÜ O TEK DAYANAĞINIZ

AYRICA ŞU EVRİMİN GÜÇLENEN TEMELLERİNİ BANA AÇIKLAYABİLİRMİSİN,

BEN SANA ÇÜRÜYEN TEMELLERİNİ AÇIKLAYABİLİRİM :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence sen bu konuda çok hava atıyorsun. Orada kontrol edilen şeyin ne olduğunu sanıyorsun???

BEN SANA ÇÜRÜYEN TEMELLERİNİ AÇIKLAYABİLİRİM

1. Genetik mutasyonların oluştuğunun kanıtlanması (kendiliğinden).

2. Hayvanlarla genetik benzerliklerimiz.

3. Kanser mekanizmalarının kısa evrimin bir kanıtı olması (Kanser hücresi normal hücreden "evrimleşir").

4. Virüslerin evrimi sağlaması

vs.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yahu yaramaz çocuk arkasına sığındığınız bilimden kastederken ne demek istiyorsun başka bir ilim mi var?islama göre ilimi anlatırmısın müslüman ülkelerin ilmi durumunu anlatırmısın sana yaramaz çocuk derken küçük çocuğun yaramazlığından bahsetmiyorum sen var ya harbiden yaramazsın tıp bilimi bas bas bağırıyor akraba evlilikleri sakıncalı dediğim sebeblerden dolayı ben küçük bir çocukken bile siyah beyaz tv'de doktor amcalar akraba evliliklerinin sakıncalarını anlatırlar şimdi bunlar hep kurana saldırmak için hep oyun mu?aslında akraba evliliklerini hep bize yanlış mı anlattılar?amaç kurana saldırmak mı?aslında akraba evliliklerinin hiç bir sakıncası yok mu?şimdiye kadar anlatılanlar yalandır o islamiyete saldırmak için uydurulmuş yalanlardır mı?arkasına sığındığımız bilim mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence sen bu konuda çok hava atıyorsun. Orada kontrol edilen şeyin ne olduğunu sanıyorsun???

BEN SANA ÇÜRÜYEN TEMELLERİNİ AÇIKLAYABİLİRİM

1. Genetik mutasyonların oluştuğunun kanıtlanması (kendiliğinden).

2. Hayvanlarla genetik benzerliklerimiz.

3. Kanser mekanizmalarının kısa evrimin bir kanıtı olması (Kanser hücresi normal hücreden "evrimleşir").

4. Virüslerin evrimi sağlaması

vs.

10357[/snapback]

1.Genetik mutasyon, demişsin;

Mutasyonlar, DNA'daki nükleotidlerin diziliminde meydana gelen değişimlerdir.

Mutasyonların canlıları hiçbir evrimleştirici rolü bulunmamaktadır. Genlerdeki bilgi, birer harf görevi gören nükleotidlerin dizilimiyle muhafaza edilir. Bu dizilim, hassasiyet açısından bir kitaptaki harflerin dizilimine benzetilebilir.

Matbaada basılmakta olan bir kitabın kopyalarında meydana gelecek harf hataları ortaya daha iyi bir kitap çıkarmaz, aksine var olan bilgiyi yıkıma uğratır. Mutasyonların etkisi de bu şekildedir.

Fransız Bilimler Akademisi eski başkanı ve aynı zamanda 28 ciltlik zooloji serisi "Traite de Zoologie" nin editörü olan Pierre Paul Grasse, mutasyonların, "ne kadar çok sayıda olursa olsunlar, herhangi bir evrim meydana getirmeyeceklerini" itiraf etmiştir

bu birinci fiyaskon,

2.hayvanlarla genetik benzerliklerimiz demişsin,

İnsan belli oranlarda genlerini sadece şempanzeyle değil, aynı zamanda başka birçok canlıyla da paylaşır. Örneğin, insan ve nematod solucanlarının genleri arasında %75 benzerlik vardır.

Bu durumda, 'insan %98 şempanzedir' yaklaşımının ne denli yüzeysel ve bir o kadar da anlamsız olduğu anlayabilirsin.

Çünkü başka canlılarla benzerlik oranına bakılarak, 'insan %75 solucandır, %... balinadır, %...papatyadır şeklinde de yargılar sıralanabilir.

İnsanı istatistiksel olarak “paketleyip” başka canlılarla karşılaştırmanın bilimsel açıdan saçmalığına dikkat çekmiş bir isim İngiliz genetik araştırmacısı profesör Steven Jones'tur. Jones, muz ve insan arasında %50 genetik benzerlik bulunduğunun gösterilmesinin insanın %50 muz olduğu anlamına gelmeyeceğini söyleyerek bunun anlamsızlığını ortaya koymuştur.

(soruyorum, kendini hiç muz gibi hissettin mi?)

bu ikinci fiyaskondu

3. kanser demişin;

Kendi ağzınızla kazdığınız kuyuya düşüyorsunuz,

bana kanserin faydalarını sayarmısın?

bana kanserin faydalarını sırala, bende kanser olmak için ilgili yerlere başvurayım,

evrim saçmalığınıda kabul edeyim.

mutasyon yapıcı değil, yıkıcıdır!!!

kanserin neresi evrimsel gelişme?

hangi hücrenin gelişmiş hali?

Virüslerin neresi yapıcı?

bunlarda diğer fiyaskolarınız,geçiniz bunları, azılı savunucularınız bile çoktan itiraf etti gerçekleri...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.