Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

sünnet zararlıdır

tabibler

Önerilen İletiler

şu çelişki hakkında daha açık ol net yazı yaz

10375[/snapback]

ÇELİŞKİYİ ÇOK NET ANLATTIM, ANLAYAMAMANIZDAKİ GARİP NEDEN NE?

KIRMIZI YAZILARI İYİ OKU!

YİNE ANLAYAMADIYSAN NE DEMEK İSTEDİĞİMİ, BANA ÖZEL MESAJ ÇEK, BEN SANA Bİ ŞEKİLDE FORUM DA ANLATIRIM,

BOŞUNA ARKADAŞLAR ÖNÜNDE SEVİYENİ KÜÇÜK GÖSTERME

BEN SANA KIYAMAM ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 147
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Matbaada basılmakta olan bir kitabın kopyalarında meydana gelecek harf hataları ortaya daha iyi bir kitap çıkarmaz, aksine var olan bilgiyi yıkıma uğratır. Mutasyonların etkisi de bu şekildedir.

Yararlı mutasyonları reddedemezsin, çünkü yararlı mutasyonlar bir "gerçektir". Zor olan şey, yararlı mutasyonları "tespit etmektir", çünkü dışarıdan görülmezler. Ama yine de bu onların var olmadığını iddia etmeye yeterli bir neden değildir.

Fransız Bilimler Akademisi eski başkanı ve aynı zamanda 28 ciltlik zooloji serisi "Traite de Zoologie" nin editörü olan Pierre Paul Grasse, mutasyonların, "ne kadar çok sayıda olursa olsunlar, herhangi bir evrim meydana getirmeyeceklerini" itiraf etmiştir

Doğru olup olmayacağını iddia etmek daha çok erkendir. Echericia coli bakterisinin bir milyar yıldır değişmemesi bir gerçektir. Ama onun evrimleşmediğini iddia etmek de çok düşüncesizce yapılmış bir genellemedir. Nitekim ara soylar evrim aşamasında stabil olmadıkları için hep yok edilmiştir. Sadece en güçlüleri kalmışır (Neandertallerin soğutan ölmesi gibi). Şu anda Echericia bakterilerinin çok çeşitli türleri vardır. İşte bunlar da onların stabil olan formlarıdır.

İnsan belli oranlarda genlerini sadece şempanzeyle değil, aynı zamanda başka birçok canlıyla da paylaşır. Örneğin, insan ve nematod solucanlarının genleri arasında %75 benzerlik vardır.

Bu durumda, 'insan %98 şempanzedir' yaklaşımının ne denli yüzeysel ve bir o kadar da anlamsız olduğu anlayabilirsin.

Çünkü başka canlılarla benzerlik oranına bakılarak, 'insan %75 solucandır, %... balinadır, %...papatyadır şeklinde de yargılar sıralanabilir.

İnsanı istatistiksel olarak “paketleyip” başka canlılarla karşılaştırmanın bilimsel açıdan saçmalığına dikkat çekmiş bir isim İngiliz genetik araştırmacısı profesör Steven Jones'tur. Jones, muz ve insan arasında %50 genetik benzerlik bulunduğunun gösterilmesinin insanın %50 muz olduğu anlamına gelmeyeceğini söyleyerek bunun anlamsızlığını ortaya koymuştur.

Saçmalık. Bunları nereden uydurduğunu bilmiyorum bilmek de istemiyorum. Benzer genlerimizin organizayonla ne ilgisi var? Bir büyüme geninin muzda ve insanda aynı olması, insanı muz mu yapar düşüncesi aptallıktır. Ama burada başka bir olay var. Genetik atalarımızın olmaları gerçeği. Bu tür bilgiler zaten evrimsel olarak kökenlerimizin bir noktaya kadar aynı olduğunun bir kanıtıdır. Yoksa sizce bunlar tesadüf mü?

Kendi ağzınızla kazdığınız kuyuya düşüyorsunuz,

bana kanserin faydalarını sayarmısın?

bana kanserin faydalarını sırala, bende kanser olmak için ilgili yerlere başvurayım,

evrim saçmalığınıda kabul edeyim.

mutasyon yapıcı değil, yıkıcıdır!!!

Yine baştaki konuda dediğim gibi. OLUMLU MUTASYONLARI GÖRMEK ZORDUR!!! Kanser olumsuzun bir örneğidir. Böyle bir örnek vermemin sebebi olumlu veya olumsuz değişimler arasında fark kurmak değil, ortada değişimlerin bulunduğunu göstermektir. Madalyonun sadece bir tarafını görerek bir genelleme yapmak ne kadar akıllıca???

Virüslerin neresi yapıcı?

Virüslerin taşıdığı genlerin aynılarının bizlerde bulunuyor olması. Plasentadaki hücrelerin davranış biçimleri, virüsler tarafından enfekte olan hücrelerin davranış biçimleri ile aynıdır. Hatta böyle hareket etmelerine neden olan GENLER de aynıdır. Bu genlerin insan genomuna virüsler tarafından kazandırıldığı açıktır. Ama nedir? Yararlı bir katılımdır. Neden? Çünkü zararlı olan virus kısımları mutasyonlar inaktif hale gelmişlerdir. Bu olaylar tesadüf eseri olamazlar!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanı istatistiksel olarak “paketleyip” başka canlılarla karşılaştırmanın bilimsel açıdan saçmalığına dikkat çekmiş bir isim İngiliz genetik araştırmacısı profesör Steven Jones'tur. Jones, muz ve insan arasında %50 genetik benzerlik bulunduğunun gösterilmesinin insanın %50 muz olduğu anlamına gelmeyeceğini söyleyerek bunun anlamsızlığını ortaya koymuştur.

Esasında Johnes'un bu yorumu, sizin gibi sürekli "ben maymunmuyum?" sorularını soran insanlara verilen bir cevap niteliğinde bir açıklamasıdır. Ama sen onu burada çarptırarak yorumluyorsun. Bravo!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yararlı mutasyonları reddedemezsin, çünkü yararlı mutasyonlar bir "gerçektir". Zor olan şey, yararlı mutasyonları "tespit etmektir", çünkü dışarıdan görülmezler. Ama yine de bu onların var olmadığını iddia etmeye yeterli bir neden değildir.

''Görülmeyen şeyleri göremememiz, onların olmadığını iddia etmeye yeterli bir neden değildir'' demişsin, tebrik ediyorum, bende bu anı bekliyordum,

kendi ağzınızla itiraf ediyorsunuz.. :P

Peki neden Allah'ı görmemenizi ileri sürüp O'nun var olmadığını iddia ediyorsunuz?

Benim bir şeyleri yazmaya gerek yok,

forumu okuyanlar bu, komikliği zaten görüyorlar :lol:

Fransız Bilimler Akademisi eski başkanı ve aynı zamanda 28 ciltlik zooloji serisi "Traite de Zoologie" nin editörü olan Pierre Paul Grasse, mutasyonların, "ne kadar çok sayıda olursa olsunlar, herhangi bir evrim meydana getirmeyeceklerini" itiraf etmiştir

Doğru olup olmayacağını iddia etmek daha çok erkendir. Echericia coli bakterisinin bir milyar yıldır değişmemesi bir gerçektir. Ama onun evrimleşmediğini iddia etmek de çok düşüncesizce yapılmış bir genellemedir.

Peki evrimleştiğini iddia etmek nasıl yapılmış bir genellemedir?

nasıl anlayacağız onun evrimleşip evrimleşmediğini? zamanla mı?

Aslında bu sorunun çıkış noktası, evrimcilerin bilimsel alandaki yenilgilerini itiraf etmeleridir.

Soruda gizlenmiş olan gerçeği şöyle tercüme edebiliriz:

"Evet, evrim teorisi savunucuları olarak modern bilimin bulgularının bu teoriyi geçersiz kıldığını kabul ediyoruz. Bu nedenle bu konuyu geleceğe havale etmekten başka çare göremiyoruz". :P

böylemi diyor bilim?

:excl: Oysa bilim bu mantıkla işlemez. Bir bilim adamı, kendisini önce bir teoriye körü körüne bağlayıp, sonra da ileride bir gün bu teoriyi ispatlayacağını umduğu delillerin hayalini kurmaz. Bilim, mevcut bulguları incelemek ve bunlardan sonuç çıkarmaktır.

İnsan belli oranlarda genlerini sadece şempanzeyle değil, aynı zamanda başka birçok canlıyla da paylaşır. Örneğin, insan ve nematod solucanlarının genleri arasında %75 benzerlik vardır.

Bu durumda, 'insan %98 şempanzedir' yaklaşımının ne denli yüzeysel ve bir o kadar da anlamsız olduğu anlayabilirsin.

Çünkü başka canlılarla benzerlik oranına bakılarak, 'insan %75 solucandır, %... balinadır, %...papatyadır şeklinde de yargılar sıralanabilir.

Saçmalık. Bunları nereden uydurduğunu bilmiyorum bilmek de istemiyorum. Benzer genlerimizin organizayonla ne ilgisi var? Bir büyüme geninin muzda ve insanda aynı olması, insanı muz mu yapar düşüncesi aptallıktır. Ama burada başka bir olay var. Genetik atalarımızın olmaları gerçeği. Bu tür bilgiler zaten evrimsel olarak kökenlerimizin bir noktaya kadar aynı olduğunun bir kanıtıdır. Yoksa sizce bunlar tesadüf mü?

Yine çok güzel konuştun,

peki muzla ilişkilendiremediğin savı maymunla nasıl ilişkilendiriyorsun?

Saçmalık, dediklerin ortaya konan gerçekler, gerçeklerden kaçmakla bilim savunulmaz,

ayrıca onları biyerlerden uydurmadım,işte sana kaynak, git araştır, önceden söylediklerimi tekrar ettirme;

1. Derek E. Wildman, Monica Uddin, Guozhen Liu, Lawrence I. Grossman, and Morris Goodman Implications of natural selection in shaping 99.4% nonsynonymous DNA identity between humans and chimpanzees: Enlarging genus Homo PNAS published May 23, 2003, 10.1073/pnas.1232172100

'Bunlar tesadüf mü' demişin, :lol:

bravo, tebrik ederim, bende öyle düşündüm,

bunlar kesinlikle tesadüf değil!...

:excl: Gen benzerliklerinin tek açıklaması vardır, o da 'ortak tasarım'dır

:excl: Sen mimar sinan'ın hangi eserleri arasında büyük farklar görüyorsun?

:excl: Hangi bestecinin besteleri arasınd uçurumlar var?

:excl: Bir tek elden çıkan eserlerin mutlaka ortak yönleri vardır,

bunun sebebi de eserlerin aynı sanatçının elinden çıkmış olmasıdır!

İşinize gelseydi bunları da deli gibi savunurdunuz da,

işinize gelmiyor işte

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÖZEL MESAJA GEREK YOK HERKEZİN İÇİNDE SÖYLÜYORUM HANGİ KONUDA ÇELİŞKİYE GİRMİŞİM BOŞBOŞ KONUŞMA YAZ

10444[/snapback]

dördüncü kez yazıyorum, yine anlamazsan bir daha yazmam :angry:

Dün, 13:58:50 de yazmış olduğum mesajdaki sizin çelişkinizden bahsediyorum ıspartaküs!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine çok güzel konuştun,

Maymunlar genetik olarak bize en yakın atalarımızdır. İlişki budur. Hep de böyleydi. Bütün bilim adamları da böyle der. Sen bunu böyle yorumlayamamışsın.

Bunlar tesadüf mü' demişin, laugh.gif

excl.gif Gen benzerliklerinin tek açıklaması vardır, o da 'ortak tasarım'dır

excl.gif Sen mimar sinan'ın hangi eserleri arasında büyük farklar görüyorsun?

excl.gif Hangi bestecinin besteleri arasınd uçurumlar var?

excl.gif Bir tek elden çıkan eserlerin mutlaka ortak yönleri vardır,

işinize gelmiyor işte

Hoop! Orada dur bakalım. Şimdi de evrimi kabul etmiş oldun. Ben bu benzerliklerin otrada bağlantının varlığını kanıtladığını bunun da evrim olduğunu söyledim. Darwinden beri bu iş böyleydi. Ama nedir, Darwin zamanında gen diye bir şey yoktu. Günümüzde genetik bilimi Darwin'in açıklamalarını desteklementedir. Niye? Çünkü ortak tasarımın kanıtları var. Benim baştan dediğim de budur. Günümüzde yapılan her bilimse araştırma evrimi kanıtlamaktadır. Ama sen buna evrim değil, yeni bir ifadeyle tanrının eseri haline getirmişsin. Bu senin kişisel yorumundur. Zaten olayın da böyle olacağını tahmin etmiştim. Din kendini şimdi artık böyle evrimleştirmiştir. Herkese hayırlı uğurlu olsun. Artık Din evrimi kabul edip ona da tanrının eseri demiştir. Daha ne diyeyim. Kendileri ateistin her türlü çıkış yolunu dener ama tanrıya inanmaz dedikleri kendileri için bile geçerlidir. Eskiden insan ile şempanze nasıl ortak atamız olur derlerdi, şimdi ise ortak tasarıma evet ve şempanzenin atalarımız olduğuna evet diyorsunuz. Arada değişen şeylerin farkında olduğunuzu hiç sanmıyorum. Çünkü böyle bir şey olsaydı, olayların nasıl değiştiğini fark edip duruma kendiniz dur derdiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte Din'in biliminin arkasından gidip onun buluşlarına göre kendine yeni yorumlar getirmesi, değişen dinin en büyük kanıtıdır. Eskiden Dini kitaplarda yazılan yazılar değişiyor. Dünya düzdür yazısı dünya yuvarlaktır yazısına dönüşüyor. İsanı tanrı yarattı, hayvanlarla alakası yoktur dediğiniz de artık değişti. Artık alakası var. Hemde nasıl var. Şempanze ile %98 alakası var. Artık bundan sonra "evrim" sözcüğü de Dini kitaplara girer. Bunu da bundan 200 yıl önce Darwin'in evrim hakkındaki ortaya attığı teorileriyle değil 1600 yıl önce Muhammedin değişiyle olduğunu da iddia eder kendini böylece kurtarmış olur. Acınacak bir haldir. Bunun farkında olmayan, ya da inatla buna karşı çıkan insanlar kendilerine aynada baktıklarında nasıl birileri olarak görüyorlar? Özgürler mi? Değiller. Maden bilime göre ilerleyip, dini kitaplarımızı ona uygun olarak değiştireceksek, o zaman neden bilimi esas almayıp dinin konularına zaman harcıyalım ki?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine çok güzel konuştun,

Maymunlar genetik olarak bize en yakın atalarımızdır. İlişki budur. Hep de böyleydi. Bütün bilim adamları da böyle der. Sen bunu böyle yorumlayamamışsın.

işinize gelmiyor işte

Hoop! Orada dur bakalım. Şimdi de evrimi kabul etmiş oldun. Ben bu benzerliklerin otrada bağlantının varlığını kanıtladığını bunun da evrim olduğunu söyledim. Darwinden beri bu iş böyleydi. Ama nedir, Darwin zamanında gen diye bir şey yoktu. Günümüzde genetik bilimi Darwin'in açıklamalarını desteklementedir. Niye? Çünkü ortak tasarımın kanıtları var. Benim baştan dediğim de budur. Günümüzde yapılan her bilimse araştırma evrimi kanıtlamaktadır. Ama sen buna evrim değil, yeni bir ifadeyle tanrının eseri haline getirmişsin. Bu senin kişisel yorumundur. Zaten olayın da böyle olacağını tahmin etmiştim. Din kendini şimdi artık böyle evrimleştirmiştir. Herkese hayırlı uğurlu olsun. Artık Din evrimi kabul edip ona da tanrının eseri demiştir. Daha ne diyeyim. Kendileri ateistin her türlü çıkış yolunu dener ama tanrıya inanmaz dedikleri kendileri için bile geçerlidir. Eskiden insan ile şempanze nasıl ortak atamız olur derlerdi, şimdi ise ortak tasarıma evet ve şempanzenin atalarımız olduğuna evet diyorsunuz. Arada değişen şeylerin farkında olduğunuzu hiç sanmıyorum. Çünkü böyle bir şey olsaydı, olayların nasıl değiştiğini fark edip duruma kendiniz dur derdiniz.

10461[/snapback]

Mevlana'yı birkez daha kutluyorum, ne güzel tespit yapmış;

''KONUŞ, NE KADAR KONUŞURSAN KONUŞ, SENİN KONUŞTUKLARIN, KARŞIDAKİNİN ANLADIĞI KADARDIR.''

Keşke cevap yazmadan önce yazdıklarımı anlamaya çalışsaydın,

böyle kuru gürültü, komik tespitli bir yazı yazmamış olurdun. :P

:excl: ortak tasarım'dan senin kastın ne anlamadım ama

benim kullandığım anlamla senin zannettiğin farklı anlaşılan.

:excl: Darwin zamanında gen diye bir şey yoktu, demişsin

yani anlaşılan Darwin kuyuya bir taş attı,

işlerine gelenlerde bilimsel gelişmeleri buna kılıf yapmaya çalıştı.

bunlar senin sözlerinden çarpıtmaksızın, çok rahat anlaşılıyor,

:excl: Günümüzde yapılan her bilimse araştırma evrimi kanıtlamamaktadır.

Evrimciler her genetik bulguyu kendi savlarına kılıf yapma gayretindedirler.

:excl: Evrim, türlerin çeşitliliği bir tek canlıdan meydana geldi iddiasında,

Ortak tasarıma göre ise türler bir tek Yaratıcının elinden çıkmıştır,

Birbirlerinden bağımsız bir şekilde, bir çok tür yaratılmıştır.

soruyorum;

dünya üzerindeki binaların tuğladan yapılması, binaların birbirinden türediğini kanıtlar mı?

İşte siz bunun gibi saçma bir tezin arkasından koşuyorsunuz!...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''Görülmeyen şeyleri göremememiz, onların olmadığını iddia etmeye yeterli bir neden değildir'' demişsin, tebrik ediyorum

kendi ağzınızla itiraf ediyorsunuz..

Peki neden Allah'ı görmemenizi ileri sürüp O'nun var olmadığını iddia ediyorsunuz?

Bu sorumu cevaplarmısın arkadaşım!..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

NEDEN UZUN UZUN YAZDIĞIM MESAJLARIN SADECE BİR KISMINA CEVAP VERİYORSUNUZ,

DİĞERLERİ CEVAPSIZ MI KALIYOR SİZİN KATINIZDA?

YOKSA OKUMADAN MI GEÇİYORSUNUZ?

YA DA İŞİNİZE GELMEYİNCE GÖRMEZDEN Mİ GELİYORSUNUZ?

BİLEYİM Kİ ONA GÖRE AZ YAZAYIM,

YADA TEKRAR TEKRAR YAZMAK ZORUNDA KALMAYAYIM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çünkü arada ölçülebilirlik farkı var. Birisi ölçülebilinirken diğeri ölçülemez.

soruyorum;

dünya üzerindeki binaların tuğladan yapılması, binaların birbirinden türediğini kanıtlar mı?

Ben sana bisküvi gösteriyorum sen bana pasta olmazsa yemem diyorsun. Diğer taraftan da önerdiğin bisküvi değil ciklet kadar değeri omayan şeydir.

Hangi soruyu cevaplamamışım?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çünkü arada ölçülebilirlik farkı var. Birisi ölçülebilinirken diğeri ölçülemez.

soruyorum;

Ben sana bisküvi gösteriyorum sen bana pasta olmazsa yemem diyorsun. Diğer taraftan da önerdiğin bisküvi değil ciklet kadar değeri omayan şeydir.

Hangi soruyu cevaplamamışım?

10485[/snapback]

ÖFFFFF....YİNE BAŞA DÖNDÜK...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaramaz çocuk sen git evinde uslu uslu otur

neye cevap verememişiz bir onu yazarmısın?

fragged kesinlikle haklısın bugin ne diyorlar biliyormusun adem ilk insan değil ondan önce bir topluluk vardı o topluluğa gönderildi ademin ilk insan olduğu kuranda yazmaz ilk halife ve peygamber olduğu yazar diyorlar sonra yeni yeni akıl sahibi olan insan toplulukları sapkınlık yapmasınlar diye ademi o topluluğa gönderiyor

bu da evrimin kuranda 1400 yıl önce yazdığını söylüyorlar artık tanrının kontrolünde yaradılışçı evrim var ileride birgün biri gelişmiş cihazlarla bilimsel araştırmalar yapsa bizler şu şu sebeblerden dolayı insan topraktan oluştu işte kanıtı dese ve dedikleri mantıklı olsa adem bu defa ilk insan olacak bundan emin ol

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

haklısın :)

amabunu sen istemedin şimdiki aklın olsa olmazdın herhalde...çünkü bir şeyin içine din giriyorsa benden uzak dursun diye yaklaşıyorsun. tahminimde bu.

6512[/snapback]

sen de haklisin.

4 milyar insanin disinda kalanlar kesilmis durumda :D

kesilmeyenlerden olmak isterdim, bu benim secimim olsaydi tabi :D:D:D

6549[/snapback]

Merak etme önemli olan fiziki birliktelik değil manevi birlikteliktir bu durumda zaten onlardansın.

Teşhis: Aşırı derecede bilgisizlik

Tedavi: Okumak

Uyarılı Önlemler: Lütfen bilgi edinirken ön yargılı olmayınız.

Dozaj :Ağır vakıalarda sürekli okumak, hafif vakıalarda gerektiği kadar okumak.

Not: Çocukları zehirleyici bilgilendirmelerden sakının. Buzdolabında saklamayın kafanıza kazıyın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine çok güzel konuştun,

işinize gelmiyor işte

10461[/snapback]

fragged canuğur ne demişti dinlerin ayakta kalabilmesi için ortama uyum sağlaması gerekiyor artık adem ilk insan değil diyorlar kuranda ilk insan olduğu yazmıyor ilk halife ilk peygamber olduğu yazıyor akıllanmış topluluğa gönderilmiş diyorlar onlar sapkınlık yapmasınlar şeytana uymasınlar diye adem ilk insan değil ilk halife ilk peygamber olarak gönderildi ve böylece daha dün evrime tu kaka diyenler yaradılışçı evrimi çıkardılar evet evrim var amma bir yaradanın kontrolü ile oldu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yine çok güzel konuştun,

bunlar kesinlikle tesadüf değil!

:excl: Gen benzerliklerinin tek açıklaması vardır, o da 'ortak tasarım'dır

:excl: Sen mimar sinan'ın hangi eserleri arasında büyük farklar görüyorsun?

:excl:  Hangi bestecinin besteleri arasınd uçurumlar var?

:excl:  Bir tek elden çıkan eserlerin mutlaka ortak yönleri vardır,

işinize gelmiyor işte

10461[/snapback]

fragged canuğur ne demişti dinlerin ayakta kalabilmesi için ortama uyum sağlaması gerekiyor artık adem ilk insan değil diyorlar kuranda ilk insan olduğu yazmıyor ilk halife ilk peygamber olduğu yazıyor akıllanmış topluluğa gönderilmiş diyorlar onlar sapkınlık yapmasınlar şeytana uymasınlar diye adem ilk insan değil ilk halife ilk peygamber olarak gönderildi ve böylece daha dün evrime tu kaka diyenler yaradılışçı evrimi çıkardılar evet evrim var amma bir yaradanın kontrolü ile oldu

10971[/snapback]

ŞİMDİ KESİN KANAAT GETİRDİM ISPARTAKÜS!

SENİN OKUDUĞUNU ANLAYAMAMA SORUNUN VAR.

KUR'AN'I DA BU YÜZDEN ANLAYAMIYORSUN ZATEN..

ÜSTAD MEVLANA YA BİRKEZ DAHA TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİORUM ETTİĞİ LAFDAN

DOLAYI

(HANGİSİNDEN BAHSETTİĞİMİ ANLAMIŞSINDIR HERHALDE)

HANGİ YAZIMDAN ÇIKARDIN EVRİMİN YARATICININ KONTROLÜNDE OLDUĞUNU?

:excl: Evrim, türlerin çeşitliliği bir tek canlıdan meydana geldi iddiasında,

Ortak tasarıma göre ise türler bir tek Yaratıcının elinden çıkmıştır,

Birbirlerinden bağımsız bir şekilde, bir çok tür yaratılmıştır.

soruyorum;

İşte siz bunun gibi saçma bir tezin arkasından koşuyorsunuz!..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soruyorum;

Bilinmeyen konular üzerinden rant yapmayı bir kenara bırak. Kesin olmayan şeyler üzerinden yorum yapıp daha sonra da ona göre karar vererek insanların beyinlerini bulandırma. Hem senin gibilerin sunduğu şeyin ne olduğunu biz hepimiz biliyoruz. Dediğim bisküvi pasta olayını hatırlarsın. Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soruyorum;

Bilinmeyen konular üzerinden rant yapmayı bir kenara bırak. Kesin olmayan şeyler üzerinden de yorum yapmayı. Hem senin gibilerin sunduğu şeyin biz hepimiz ne olduğunu biliyoruz.

11144[/snapback]

''rant yapmayı bir kenara bırak,

Kesin olmayan şeyler üzerinden yorum yapma,''

Tartışma tarzın hoşuma gitti Fragged.

Laf ebeliği,

altta kalmamaya çalışma sendromu,

''kess, suss,...

biz biliyoruz..''

Böylemi savunursun hep? :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.