Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

sünnet zararlıdır

tabibler

Önerilen İletiler

Bilinmeyen konular üzerinden rant yapmayı bir kenara bırak. Kesin olmayan şeyler üzerinden yorum yapıp daha sonra da ona göre karar vererek insanların beyinlerini bulandırma.

11144[/snapback]

EVET, EVRİM DE KESİN OLAN BİR ŞEYDİ ZATEN(!)

BİZ DE O YÜZDEN(!) YORUM YAPIYORDUK

HELAL OLSUN FRAGGED

TEK BAŞINA EVRİMİ İSPATLADIN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 147
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ya arkadaşlar mutasyonların evrimle bir alakasının olmadığını bilim adamlarının bulgularıyla yazdım. Hala neyin tartışmasını yapıyorsunuz. Eğer mutasyonun tekamülle alakası varsa bunu delillendirirmisiniz. Gerçi sizin anlattığınız anlamda bir tekamül yoktur. ama madem var diyorsunuz mutasyonla tekamülü eşleştirin bakalım.

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EVET, EVRİM DE KESİN OLAN BİR ŞEYDİ ZATEN(!)

BİZ DE O YÜZDEN(!) YORUM YAPIYORDUK

HELAL OLSUN FRAGGED

TEK BAŞINA EVRİMİ İSPATLADIN

Dediğim gibi. Olay yine bisküvi ve pasta meselesidir. Din adı altında insanlara sunduğunuz bilimsel(!) açıklamaların zerre kadar bilimselliği yoktur. Buna karşılık evrim tam olmasada birçok açıdan birsürü kanıt sunmaktadır. Bu da onu daha tutarlı yapmaktadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dünyanın yuvarlak olduğuna dair ilk bilgileri bize veren Kuran değildir.

1800 lü yıllarda bazı araştırmacılar dünyanın yuvarlaklığının ilk olarak Miletoslu Thales  ( M.Ö. 624-546 ) ve yine .........

11234[/snapback]

kıvırın bakalım

önce ''Kur'an düz dedi''

sonra ''Kur'an dan önce biliniyordu''

birazcık tutarlılık lütfen!

11302[/snapback]

BÜYÜK BRİTANNİCA MEYDAN LAROUSSEYE NAK GÖRÜRSÜNÜZ YARAMAZ ÇOCUK

SİZ ZANNEDİYORSUNUZ Kİ 600 YILINDAN ÖNCE HİÇ BİLİM YOKTU SÜMER MEDENİYETİNİ ARAŞTIR ARAPLAR AĞAÇLARIN ALTINA SIÇARKEN 6000 SENE ÖNCE SÜMERLER KANALİZASYON SİSTEMİ KURDULAR 600 YILINDA ARAPLAR KUYUDAN SU ÇEKERKEN 6000 SENE ÖNCE SÜMERLER İÇME SUYU SİSTEMİ KURMUŞLAR

SİZ DÜZ DEDİNİZ İNCİLDE DÜZ DİYOR TEVRATTA DÜZ DİYOR SİZİN KİTABINIZ SAYDIĞIM KİTAPLARDAN GELME OLDUĞU İÇİN DÜZ DEMESİGAYET NORMAL BENDE TUTARSIZLIK YOK YARAMAZ ÇOCUK HA YUVARLAK OLDUĞUNU İDDİA ETSENİZ BİLE KURANDAN ÖNCE BİLİNİYORDU YARAMAZ ÇOCUK

11335[/snapback]

ANLAYAMIYORSUN İŞTE ISPARTAKÜS

NE KADAR DA KAPASİTENİ ZORLASAN ANLAYAMIYORSUN

ÖYLE BİR ******* TAKMIŞSIN Kİ,

KUR'AN DA DAHİL HER Bİ ŞEYİ ANLAMAK İSTEDİĞİN ŞEYE ÇEVİRİYORSUN

GÖZÜNÜ SEVEYİM ŞU MEVLANAYI BİR OKU.

HANGİ CÜMLEMDEN ÇIKARDIN DÜNYANIN YUVARLAKLIĞININ DAHA ÖNCEDEN BİLİNMEDİĞİNİ SÖYLEDİĞİMİ?

YOKSA YAZI SANA ULAŞINCAYA KADAR MUTASYONA MI UĞRADI? :lol::lol::lol:

:excl: KUR'AN DA YERİN YUVARLAK OLDUĞUNUN YAZIYOR OLMASI 'BAK BU ÖNCEDEN BİLİNMİYORDU, KUR'AN SÖYLEDİ ' ANLAMINA GELMEZ

İLLA Kİ İLİM DİYORSAN SANA DEĞİL 5000 YIL ÖNCE BİLİNENİ,

2000 Lİ YILLARDA ANCAK ANLAŞILABİLMİŞ, AMA KUR'AN'IN 1400 YIL ÖNCE SÖYLEMİŞ OLDUĞU AYETLER SUNAYIM :clover:

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EVRIM TEORISI ÖLELI UZUN ZAMAN OLUYOR ONU ÖLDÜREN DE BILIM ADAMLARIDIR

BEN ADEM COCUGUYUM MAYMUNLA MUKAYESE EDILEMEM SENIN BABAN MAYMUNSA ONA BIR SEY DIYEMEM

DÜZ DIYEN KURAN DEGIL HRISTIYAN KILISESI IDI VE GALLER I KURBAN EDEN DE ONLAR IDI

KURAN ASLA BILIME AYKIRI DÜSMEZ ZIRA O ILIMI YARATANDAN GELIYOR

Gen tedavisinin günümüzde başarılı yapılabilmesi (sınırlı da olsa) olumlu mutasyonların bir kanıtıdır. Biz yapabiliyorsak doğa da yapabilir.

11484[/snapback]

DOGA DA MI YAPABILIR DOGA SENIN KADAR AKILLI DEGIL KI GÜLÜM

DARWINIZM BILIM KARSISINDA YENILMISTIR

YARARLI MUTASYON VARSA BILE BU NEYI ISPATLAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CANLARIM, FURUM SAKİNLERİM :clover:

HERKES BU SAHİFELERE GÜNLERDİR YAZIYO-ÇİZİYO..

BENDE GERİ KALMİYİM..NE DE OLSA INTERNATİONAL BİR PAPARAZZİYİM..

ANCAK KONU ŞU, SİZLERE AKTARMAK İSTİYORUM..MÜHİMDİR..

BEN SÜNNET OLDUĞUM ZAMAN

PALYANÇO GELDİ, ŞIKIDAK GELDİ, DÖNER-PİLAV BİLE DAĞITILDI

BİDE ŞEFTALİ SULARI TAZEDEN SIKILDI..

ÇOK OYUNCAK GELMEDİ DE ALTIN ÇOK TAKILDI..

ONLARIDA ANNEMLE BABAM ALDI..BANA BİŞİY KALMADI...

BENDE BÖYLE YAŞADIM..

HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM...

CANLARIM :clover::wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DARWINIZM BILIM KARSISINDA YENILMISTIR

YARARLI MUTASYON VARSA BILE BU NEYI ISPATLAR

11626[/snapback]

hangi bilim adamları darwin teorisini çökertmiş anlatsana dilku kardeş

discovery chanell natıonal geograpy chanell bas bas bağırıyor evrim diye

11654[/snapback]

E sen her basana pardon bağırana inanırmısın kardeş bak bende bağırıyorum Domates Biber Patlıcannnn...

Şaka bi yana arkadaş o bahsettiğin kanallar elbette evrimi destekliyecekler kanal sahipleri kendi fikirleri paralelliği doğrultusunda çalışacaklar tabiki... Ayrıca evrim gibi gizemli ve dikkat çekici bir konudan yapacakları reytingide düşünürsen o tür kanalların evrimi savunmaları hiç de şaşırtıcı değil Dilkuya sorduğun sorunun cevabını ise ben vericem sana hem de isim isim ama biraz bekliyeceksin ....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geçenlerde bir gazete okurken bir başlık gözüme takıldı  hemde ikinci sayfa kocaman yazmış yazar ‘SÜNNETİN FARZLARI’ :D Öncelikle sünnetin farzı olur mu onu sormak istiyorum… Sünnet bir farz mıdır? Sünnet olan insanın Hz.HZ.hz.HZ.hz.HZ.hz.HZ.hz.muhammed’in ahirette askeri olacağı doğru mudur? Bu tamamen gazatede yer alan sorular ve okurlardan istenen cevaplar… Sizdende açıklık getirmenizi bekliyorum. Ayrıca canugur senin 4 milyar dışındaki insanlar sünnetli sözünü doğruluyorum. Araştırmaya göre 2 milyardan fazla kişi sünnetli.

Teşekkürler… :D

11659[/snapback]

birincisi teori hayatin yeryüzünde ilk kez nasil ortaya ciktigini asla aciklayamamaktadir

ikincisi teorinin öne sürdügü evrim mekanizmalarinin gercekte evrimlestici bir etkiye sahip oldugunu gösteren hicbir bilimsel bulgu yoktur

ücüncüsü fosil kayitlari evrim teorisinin öngörülerinin tam aksine bir tablo ortaya koymaktadir

san diago california üniversitesinden ünlü evrimci prof.leslie orgel...onun itirafi...

san diago california üniversitesinden ünlü evrimci prof.leslie orgel...onun itirafi...

11668[/snapback]

söyle der: (leslie orgel)

Bir bilim adamı olarak aldığım eğitim boyunca, bilimin herhangi bir bilinçli yaratılış kavramı ile uyuşamayacağına dair çok güçlü bir beyin yıkamaya tabi tutuldum. Bu kavrama karşı şiddetle tavır alınması gerekiyordu... Ama şu anda, Tanrı'ya inanmayı gerektiren açıklama karşısında, öne sürülebilecek hiçbir akılcı argüman bulamıyorum... Biz hep açık bir zihinle düşünmeye alıştık ve şimdi yaşama getirilebilecek tek mantıklı cevabın yaratılış olduğu sonucuna varıyoruz, tesadüfi karmaşalar değil

san diago scripps enstitüsünden ünlü jeokimyaci jeffrey bada evrimci eart dergisinde ;...bu gercegi söyle kabul eder.

san diago scripps enstitüsünden ünlü jeokimyaci jeffrey bada evrimci eart dergisinde ;...bu gercegi söyle kabul eder.

11672[/snapback]

ilk canlı organizmanın nasıl ortaya çıktığı sorusu, evrim iddiasını henüz ilk aşamada çıkmaza sokmaktadır. Evrim teorisinin moleküler düzeydeki ünlü savunucularından Prof. Jeffrey Bada şu itirafı yapar:

"Bugün, 20. yüzyılı geride bırakırken, hala, 20. yüzyıla girdiğimizde sahip olduğumuz en büyük çözülmemiş problemle karşı karşıyayız: Hayat yeryüzünde nasıl başladı?"

Cansız maddenin hayat oluşturabileceği inancı, aslında bir Ortaçağ hurafesidir. "Spontane jenerasyon" adı verilen bu teoriye göre, farelerin buğdaydan oluştuğuna, ya da böceklerin yemek artıklarının içinden "kendiliğinden" var olduklarına inanılmıştır. Darwin'in teorisini ortaya attığı dönemde ise, mikropların cansız maddeden kendiliğinden oluştuğu sanılmıştır.

Ancak bu düşünce, Fransız biyolog Louis Pasteur'ün bulguları ile yıkılmış ve Pasteur'ün ifadesiyle "cansız maddenin hayat oluşturabileceği inancı tarihe gömülmüştür

Pasteur'ün ardından evrimciler yine de ilk canlı hücrenin tesadüfen oluştuğu iddiasını sürdürmüşlerdir. Ama 20. yüzyıl boyunca yürütülen tüm deney ve araştırmalar hep başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Canlı hücresinin "tesadüfen" oluşması bir yana, dünyanın en gelişmiş laboratuvarlarında bilinçli olarak üretilmesi bile mümkün olmamıştır

Adminden Not: Dilku kisa kisa altmis tane mesaj gonderecegine mesajini uzat ve hepsini icine koy... Boyle gitmemesini umuyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11672[/snapback]

ilk canlı organizmanın nasıl ortaya çıktığı sorusu, evrim iddiasını henüz ilk aşamada çıkmaza sokmaktadır. Evrim teorisinin moleküler düzeydeki ünlü savunucularından Prof. Jeffrey Bada şu itirafı yapar:

"Bugün, 20. yüzyılı geride bırakırken, hala, 20. yüzyıla girdiğimizde sahip olduğumuz en büyük çözülmemiş problemle karşı karşıyayız: Hayat yeryüzünde nasıl başladı?"

11674[/snapback]

evrim biliminin yaşı daha çok genç hatta emekleme döneminde sana ademin hikayesi daha mı inandırıcı geliyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimya profesörü Perry Reeves ise bu soruya şöyle bir cevap verir:

"Bir insan, amino asitlerin rastlantısal olarak birleşiminden ne kadar fazla muhtemel yapı oluşabileceğini düşündüğünde, hayatın gerçekten de bu şekilde ortaya çıktığını düşünmenin akla aykırı geldiğini görür. Böyle bir işin gerçekleşmesinde bir Büyük İnşa Edici'nin var olduğunu kabul etmek, akla çok daha uygundur

Ünlü İngiliz matematikçi ve astronom Profesör Fred Hoyle, bu imkansızlığı şöyle açıklar:

"Tesadüfler sonucu bir canlı hücresinin meydana gelmesi, bir hurda yığınına isabet eden kasırganın savurduğu parçalarla tesadüfen bir Boeing 747 uçağının oluşması kadar imkansızdır."

Hoyle, bir başka yorumunda ise şöyle der: "Aslında, yaşamın akıl sahibi bir varlık tarafından meydana getirildiği o kadar açıktır ki, insan bu açık gerçeğin neden yaygın olarak kabul edilmediğini merak etmektedir. Bunun (kabul edilmemesinin) nedeni, bilimsel değil, psikolojiktir."

isimler seni tatmin etmedi mi???

nedir Ademin hikayesi anlat da ona göre..

Avustralyalı ünlü moleküler biyolog Michael Denton, Evolution: A Theory in Crisis (Evrim: Kriz İçinde Bir Teori) adlı kitabında şöyle anlatır:

"Canlıların genetik programlarının yapısı, milyarlarca bit (bilgisayar birimi) bilgiye ya da bin ciltlik küçük bir kütüphanenin içindeki tüm harflerin dizilimine eşdeğerdir. Bu denli kompleks organizmaları oluşturan trilyonlarca hücrenin gelişimini belirleyen, emreden ve kontrol eden sayısız karmaşık işlevin tamamen rastlantıya dayalı bir süreç sonucunda oluştuğunu iddia etmek ise, insan aklına yönelik bir saldırıdır. Ama bir Darwinist, bu düşünceyi en ufak bir şüphe belirtisi bile göstermeden kabul eder!"

canim darwinistim benim yetmez mi

Fransız Bilimler Akademisi'nin eski başkanı olan ünlü zoolog Pierre Grassé, Darwinizm'in temelini oluşturan "tesadüf" mantığı hakkında şunları söylemektedir:

"Şanslı mutasyonların havyanların ve bitkilerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladığına inanmak, gerçekten çok zordur. Ama Darwinizm bundan fazlasını da ister: Tek bir bitki, tek bir havyan, binlerce ve binlerce tam olması gerektiği şekilde faydalı tesadüflere maruz kalmalıdır. Yani mucizeler sıradan bir kural haline gelmeli, inanılmaz derecede düşük olasılıklara sahip olaylar kolaylıkla gerçekleşmelidir. Hayal kurmayı yasaklayan bir kanun yoktur, ama bilim bu işin içine dahil edilmemelidir

PACODELUCIA SIMDI GITTIM AMA YAZDIKLARIMI OKU BAK SEN ISTEDIN ISIM VERMEMI BENI YORMA

Grassé, "tesadüf" kavramının evrimciler için ifade ettiği anlamı da şöyle özetler: "...Tesadüf, ateizm görüntüsü altında kendisine gizlice tapınılan bir tür ilah haline gelmiştir.

İşte Darwinizm'in temelinde bu tür bir batıl inanış yatmaktadır.

:angry2:

FRAGGED sen mi ilerletecen evrimci bilimi

darwin türlerin kökeni kitabini 1859 da yayinlamis

eee madem bilim yönü zayif evrim teorisinin niye bilim bilim diye sayikliyorsunuz o zaman siz bilimsel kanitlar veremezsiniz neye dayanarak savunuyorsunuz anlamadim haaa anladim su de mi???

Tesadüf, ateizm görüntüsü altında kendisine gizlice tapınılan bir tür ilah haline gelmiştir.

İşte Darwinizm'in temelinde bu tür bir batıl inanış yatmaktadır.

tamamen psikolojik o zaman

bilim karsisinda yenildiginizi de kabul ettiniz simdi vicdanlara hitap edelim dilersen

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Amerikalı kimyacı Stanley Miller, moleküler evrim senaryosunu desteklemek için 1953 yılında bir deney düzenledi

Bugün Miller'ın kendisi de, 1953 yılında düzenlediği deneyin hayatın kökenini açıklamaktan çok uzak olduğunu kabul ediyor.

fragged peki hangi alanda calismayi düsünüyorsun

biyoloji, kimya. jeoloji, astroloji, matematik, fizik zira hepsinde bi seyler yapman lazim

ama sen en iyisi mi psikoloji üzerinde calis

Ünlü bir evrimci olan İngiliz paleontolog Colin Patterson, bu gerçeği şöyle itiraf eder:

"Hiç kimse doğal seleksiyon mekanizmalarıyla yeni bir tür üretememiştir. Hiç kimse böyle bir şeyin yakınına bile yaklaşamamıştır. Bugün neo-Darwinizmin en çok tartışılan konusu da budur."

farkinda misin bu bilim adamlarinin geneli evrimciymis ama kibirli degillermis ki kendi yanilgilarini kabul etmisler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mutasyonlar, canlıların başına gelen genetik kazalardır. Ve her kaza gibi zarar verir, tahrip ederler. Mutasyonun "evrim" sağlaması, bir çekiç darbesinin bir saati geliştirmesi kadar imkansızdır.

Doğal seleksiyonun hiçbir evrimleştirici etkiye sahip olmadığını gören evrimciler, 20. yüzyılda iddialarına bir de "mutasyon" kavramını eklemişlerdir. Mutasyonlar, radyasyon gibi dış etkenler sonucunda canlıların genlerinde meydana gelen bozulmalardır. Evrimciler ise bu bozulmaların canlıları evrimleştirdiğini öne sürerler

Bu iddia bilimsel veriler tarafından yalanlanmaktadır. Çünkü gözlemlenen tüm etkili mutasyonlar, canlılara sadece zarar verirler. Mutasyonlar insanlarda Mongolizm, Down Sendromu, Albinizm, cücelik, Orak Hücre Anemisi gibi zihinsel ya da bedensel bozukluklara ya da kanser gibi hastalıklara neden olmaktadır.

Mutasyonların canlıları evrimleştirmesinin mümkün olmamasının bir diğer sebebi, mutasyonun bir canlıya yeni genetik bilgi eklemeyişidir. Mutasyonlar var olan genetik bilginin, iskambil kağıtlarındaki gibi kendi arasında düzensiz olarak tekrar karışmasına yol açarlar; yeni genetik bilgi, mutasyonlarla oluşmaz.

Nitekim bugüne dek, canlıların genetik bilgisini geliştiren tek bir mutasyon bile gözlemlenememiştir. Bu nedenle Fransız Bilimler Akademisi Eski Başkanı Pierre-Paul Grassé, "ne kadar çok sayıda olursa olsunlar, mutasyonlar herhangi bir evrim meydana getirmezler" demektedir

olur din olayina da gösterelim süphecilik de hocam sen bana su hikayeyi anlatsan nedir ne degildir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diku sen de aynı yere gittin. Sana da son defa tekrarlıyorum. Lütfen bilgilenin artık..

Olumlu mutasyonları gözlemek günümüzde imkansızdır. Nitekin bunun için genlerin anlamları bilinmeli böylece değişikliklerin o genin anlamını artırıcı ya da azaltıcı mı olduğu tespit edilebilsin. Ayrıca Gen Tedavisiyle olumlu mutasyonlar günümüzde bilerek yaptırılmaktadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne zaman mümkündür peki

Evrimci biyolog Douglas Futuyma, "canlılar dünya üzerinde ya tamamen mükemmel ve eksiksiz bir biçimde ortaya çıkmışlardır ya da kendilerinden önce var olan bazı canlı türlerinden evrimleşerek meydana gelmişlerdir. Eğer eksiksiz ve mükemmel bir biçimde ortaya çıkmışlarsa, o halde üstün bir akıl tarafından yaratılmış olmaları gerekir" diyerek bu gerçeği kabul eder.

her sey evrimleserek gelmisse ilk olus nasildir Adem hikayesinden daha cazip bir hikayen var mi?

senin nerden olacak Darwinin bile yok..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Genlerin anlamları, yani kodladıkları proteinlerin ne işe yaradıkları belli olduğunda olabilecektir. Aksi halde o gene yararlı bir etki mi ya da zararlı bir etki mi yarattığını nasıl anlıyabiliriz ki? Bunun dışında birde DNA'nın çok hızlı bir şekilde baz dizilerinin okunması gerekmektedir. Bunlar henüz yoktur.

her sey evrimleserek gelmisse ilk olus nasildir Adem hikayesinden daha cazip bir hikayen var mi?

senin nerden olacak Darwinin bile yok..

HZ.hz.HZ.hz.muhammed senin benim gibi bir insan değil miydi? O zaman hiçbir bilimsel temeli olmayan hatta mantıklı bir temeli bile olmayan bu öğretileri neden evrimden daha üstün olsun? Evrim'in en azından tam olmasa da temelleri vardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim literatürünün popüler yayınlarından Earth Sciences dergisinin editörü Richard Monestarsky, evrimcileri çaresiz bırakan bu gerçeği şöyle kabul eder:

"Bugün görmekte olduğumuz oldukça kompleks hayvan formları aniden ortaya çıkmışlardır. Bu an, Kambriyen Devrin tam başına rastlar ki denizlerin ve yeryüzünün ilk kompleks yaratıklarla dolması bu evrimsel patlamayla başlamıştır. Günümüzde dünyanın her yanına yayılmış olan omurgasız takımları erken Kambriyen Devir'de zaten vardırlar ve yine bugün olduğu gibi birbirlerinden çok farklıdırlar."

Hiçbir ortak ataya sahip olmayan bu farklı canlı türlerinin nasıl olup da ortaya çıktığı, evrimcilerin asla cevaplayamadıkları bir sorudur. Evrim teorisinin yaşayan en ünlü savunucusu olan İngiliz zoolog Richard Dawkins, bu konuda şu itirafı yapar: "Kambriyen Devri canlıları, sanki hiçbir evrim tarihine sahip olmadan, o halde, orada meydana gelmiş gibilerdir."

Kambriyen patlaması canlıların Allah tarafından yaratıldığının açık bir delilidir. Çünkü canlıların hiçbir evrimsel ataları olmadan aniden ortaya çıkmalarının tek açıklaması yaratılıştır. Nitekim Darwin, "eğer aynı sınıfa ait çok sayıdaki tür gerçekten yaşama bir anda ve birlikte başlamışsa, bu doğal seleksiyonla ortak atadan evrimleşme teorisine öldürücü bir darbe olurdu" diye yazmıştır.

Darwin'in korktuğu bu öldürücü darbe, fosil kayıtlarının henüz başlangıcında Kambriyen Devir'den gelmektedir.

evet Hz HZ.hz.HZ.hz.muhammed bir insandir

ama onun ögretileri mantiksiz mi dedin anlamadim böyle demissen neresi mantiksiz örneklendirir misin???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CANIM FRAKÇIM, ÖZ VE ASIL FANIM ŞÖVALYE RUHLUM... :D

İŞTE BENİM ASLAN YÜREKLİ FRAKIM BU.

BÖYLE CANAVARLAR GİBİ SAVAŞIR FİKİRLERİ UĞRUNA

HOŞGELDİN ESKİ GÜNLERE CANIM FRAKÇIM

SENDEN HİÇ ÜMİDİ KESMEMİŞTİM :wub:

DİPNOTUDUR :

FRAKÇIĞIMIN FİKİRLERİNE KATILIP KATILMAMAM ÖNEMLİ DEĞİLDİR.

ONUN SAVAŞÇILIĞI ÖNEMLİDİR.SAYIN FURUM SAKİNLERİME DUYURURUM.

SEVGİLER, DUYGUSAL YOĞUNLUKLAR ( BUGÜN İÇİN) :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrimciler bu hayali formları aramak için 140 yıldır fosil tabakalarını alt-üst etmektedirler. Milyonlarca omurgasız fosili vardır, milyonlarca balık fosili vardır, ama hiç kimse tek bir tane bile ara form fosili bulamamıştır. Evrimci paleontolog Gerald T. Todd, bu gerçek karşısında şu çaresiz soruları sıralar:

"Kemikli balıkların her üç sınıfı da, fosil tabakalarında aynı anda ve aniden ortaya çıkarlar... Peki ama bunların kökenleri nedir? Bu denli farklı ve kompleks yaratıkların ortaya çıkmasını ne sağlamıştır? Ve neden kendilerine evrimsel bir ata oluşturabilecek canlıların izlerinden eser yoktur?"26

Evrimci senaryo, omurgasızlardan evrimleşen balıkların, bir süre sonra da karada yaşama imkanı olan amfibiyenlere dönüştüğünü iddia eder.

(Amfibiyenler kurbağalar gibi hem suda, hem karada yaşayan hayvanlardır.) Ama tahmin edilebileceği gibi bu senaryonun da hiçbir delili yoktur. Yarı balık-yarı amfibiyen bir canlının yaşadığını gösteren tek bir fosil bile bulunamamıştır. Omurgalı Paleontolojisi ve Evrim kitabının yazarı olan ünlü evrimci Robert L. Carroll, bu gerçeği "Erken amfibiyenlerle balıklar arasında ara form fosillerine sahip değiliz" diyerek istemeden de olsa ifade etmektedir

Kısacası hem balıklar, hem de amfibiyenler, yeryüzünde hiçbir ataları olmadan, bir anda ve bugünkü halleriyle ortaya çıkmışlardır. Bir başka deyişle, Allah tarafından kusursuzca yaratılmışlardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.