Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Gloria

*NATALIA*

Önerilen İletiler

ayyyy ayy ay teşekkür ederimm Murticiiimmmm, Sen de çok şekersin ara sıra seninle uğraşıyorum forumda biliyorum farkındayım ama yanlış anlama olur mu sadece karşılıklı eglenmek için butun bunlar... Yoksa kişiliğin, varlığın benim için önemli... Yazdığın her güzel şey için "bil mukabele" diyorum sevgili arkadaşımmm...

Kendine iyi bak...

Yok canım gloria niye yanlış anlayayım zaten öyle olmasa vakit geçermi ! takılıyoruz birbirimize ..

Sende gerçekten karakter ve kişilik olarak sevdiğim kişilerden birisin ..

sende kendine iyi bak ...! Sevgi ve saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ELİZYA, ELİZYA’NIN SEVGİLİSİ, O ADAM VE O ADAM’IN ELİZYASI

Çok seviyorlardı. Uzun zaman sonra ilk defa birbirlerini göreceklerdi. Elizya o gün en güzeldi. Buluşma noktası İskele... Vapura bindi Elizya, içi içine sığmaz, bir alev ki ta içinden, midesinin oralarda bir yerlerden boğazına doğru yükseliyor, derin derin iç çekiyordu. Bugün onun doğum günüydü ve Elizya’ nın sevgilisi uzun zaman sonra onu görmeye geliyordu. Kafasını kaldırdı, karşısındaki adama baktı gözleri tıpkı sevgilisi, sonra etrafına, diğer adamlara, hepsinin bir yerleri sanki sevgilisi, birinin elleri, diğerinin burnu, ötekinin saçları, duruşu... Gülümsedi. Çok seviyordu... Karşısındaki Adam da gülümsedi.

Vapur iskeleye yanaşınca Elizya yerinden kalktı ve hızlı adımlarla vapurdan indi. Orada tam karşısındaydı. Ağlamak istedi. Bir yumru gelip boğazına takıldı, sonra diğerleri ve geri kalanlar. Boğazında bir düğüm gibi yumrular zinciri oluştu. Koştu ve sarıldı. Boğazındaki düğüm gözyaşlarından zincir gibi aktı gitti. Elini tuttu. Biraz önce midesinin içinden boğazına doğru yükselen sıcaklık şimdi artık Elizyanın elinden sevgilisinin eline geçiyor. Yer değiştiriyordu. Sarıldılar.

Ve O Adam... vapurda kafasını kaldırıp baktığı ve sevgilisine benzettiği o ilk adam. O da kendi Elizyasına gidiyordu. O adam da uzun zaman aradan sonra ilk defa sevgilisini görecekti. Ve onun da o gün doğum günüydü. O da kafasını kaldırdığında kendi Elizyasının gözlerine benzetmişti karşısındakinin gözlerini. Gülümsemişti.. O da çok seviyordu.

Çok çok sonra... Aradan yıllar geçti. Tıpkı filmlerdeki gibi 09.09.1999, Eminönü-Kadıköy Vapuru... Elizya vapurda. Durduk yere aklına yıllar öncesi geldi. Yıllar önce yine aynı vapurda sevgilisine giderken... Şimdi artık sevgilisi yoktu. İçi üzüldü, dışı ise bunu belli etmemeye çalışıyordu... Aynı yumru geldi boğazına sarıldı. Kafasını kaldırdı, karşısındaki adama baktı. Tıpkı gözleri sevgilisiydi ve diğer adamlara...Hepsinin bir yerleri aynı sevgilisiydi... Gözünden yaşlar süzülmeye başladı. Hala çok seviyordu. Karşısındaki adamın da gözünden yaşlar süzülüyordu.

Ve O Adam... Yıllar sonra aynı vapurda kafasını kaldırıp baktığı ve sevgilisine benzettiği o ilk adam... Yine aynı adam... Onun da artık sevgilisi yoktu. Onun da içi üzgündü... O da yıllar öncesini hatırlamıştı ve kafasını kaldırdığında yine yıllar önce olduğu gibi karşısındakinin gözlerini kendi Elizyasının gözlerine benzetmişti. O da ağlıyordu... O da Hala çok seviyordu.

Hiç düşündünüz mü bilmem. Bu dünya da öyle çok insan var ki Tanrı bu kadar insanı yaratırken hepsini ayrı ayrı yaratacak yaratıcılığı nereden buldu diye... Hepsini ayrı ayrı yarattı ama herkesin yaşadıkları aynıydı... Elizya, Elizya’ nın sevgilisi, O adam ve O Adam’ ın Elizyası... Yüzleri o kadar farklı ama yaşadıkları o kadar aynıydı ki...

Adam, çantasından bir mendil çıkardı ve Elizya’ ya uzattı. Bir mendil de kendisi için ayırdı. Gözlerinden akan yaşları sildiler, iki yabancıydılar ve iki yabancının birbirine gülümseyebileceği kadar gülümsediler... ve sonra ikisi de karşısındakinin gözlerinin ta içine baktılar. yaşadıklarının aynı olduğunu gördüler. Bir daha gülümsediler, bu seferki daha tanıdıktı. Her ikisi de karşısındakini tanıyordu. Aslında her ikisi de karşısındakinin aynısıydı.

Vapur iskeleye yaklaştı. İkisi yanyana indiler. Adam, bir şey içelim dedi. Elizya kabul etti. Gidip içtiler.

Ve yine çok ama çok sonra... Aynı vapurda... Bu sefer Elizya ve O adam yanyana... İkisi de gülümsüyorlar. Yıllar önce nasıl tanıştıkları gözlerinin önlerinde... Bu vapurda karşı karşıya... Gözlerinde yaşlar, akıllarında, gözlerini karşısındakinin gözlerine benzettikleri sevgilileri... Elleri birbirlerine dokunuyor. Bir sıcaklık diğerinden diğerine geçiyor. Ve Elizya’ nın aklına sevgilisiyle yıllar önceki buluşması geliyor. Gözleri doluyor. Kafasını ona, yanındaki adama çeviriyor. Onun da gözlerinde birikmiş yaşlar dökülmeye hazır bekliyor. Belli ki O da kendi Elizyasıyla yıllar önceki buluşmasını hatırlıyor. Elizya düşünüyor, Adam düşünüyor:

Gözleri tıpkı sevgilime benziyor ama yaşadıkları benimkinin aynısı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria sen kendini ve ne yaptığını bilen birisin :clover:

Yüreğinde o kadar çok kişiye yer açmışsınki...

inşallah onlardaki değerin senin onlara verdiğinden kat kat fazladır çünkü bunu sen çok hakediyorsun :)

Burada kendisine kızamayacağım, kırılamayacağım yegane kişilerden birisin :rolleyes:

Kendine çok iyi bak :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çiçeğim benim güzel gözlü iyi kalpli zeki her gün açan çiçeğim :clover:

seni çok seviyorum :wub:

bu bölüme hiç girmemiştim aşk felan yazıyor diye ama artık giriyorum

girmemi sağlayan bir çiçeğim oldu çünkü :)

her an yanında olabilmek isterdim ama zaten yanyanayız sanırım değil mi?

o güzel kalbin çevrene öyle hükmetsin ki hep gülsün gözlerin

hiç ağlamayasın, üzülmeyesin :) :)

her anın her günün bir öncekinden güzel geçsin çiçeğim

:wub: seni çok seviyorum :) u.s.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria sen kendini ve ne yaptığını bilen birisin :clover:

Yüreğinde o kadar çok kişiye yer açmışsınki...

inşallah onlardaki değerin senin onlara verdiğinden kat kat fazladır çünkü bunu sen çok hakediyorsun :)

Burada kendisine kızamayacağım, kırılamayacağım yegane kişilerden birisin :rolleyes:

Kendine çok iyi bak :wub:

Aysummmmmm,

Aysum yaaaaa...

Aaaaa...

Ben niye yazdıklarınıza karşılık verecek cümleleri bir türlü toparlayıp, buraya yazamıyorum ki... Niye bu kadar zorlanıyorum acaba... Oyle guzel ki yazdılarınız, cevap verirken o güzelliği sizlere de yansıtamayacağımdan cok korkuyorum ben... İnsanın sevgisini anlatması cok zor bilirsiniz... Seni seviyorum dersiniz yetmez bazen... İşte ben bu forumda bir çok insana SENİ SEVİYORUM diyorum ama bir türlü yetmiyor, bu iki kelime hep eksik kalıyor... Aysumcum, sen de benim SENİ SEVİYORUM diyip, ama bir türlü yettiremediklerimdensin :):wub:

Yazdıgın her bir kelime için ne kadar teşekkür etsem azdır... Yetmese de arkadaşım SENİ SEVİYORUM :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çiçeğim benim güzel gözlü iyi kalpli zeki her gün açan çiçeğim :clover:

seni çok seviyorum :wub:

bu bölüme hiç girmemiştim aşk felan yazıyor diye ama artık giriyorum

girmemi sağlayan bir çiçeğim oldu çünkü :)

her an yanında olabilmek isterdim ama zaten yanyanayız sanırım değil mi?

o güzel kalbin çevrene öyle hükmetsin ki hep gülsün gözlerin

hiç ağlamayasın, üzülmeyesin :) :)

her anın her günün bir öncekinden güzel geçsin çiçeğim

:wub: seni çok seviyorum :) u.s.

Bildiğim bir kaç şey var bu kız hakkında... İsmi, ne işle meşgul olduğu, görünüşü bu kadar işte... Bazen birilerini yıllarca tanırsın, en iyi dostun olurlar, herşeylerini sıkılmadan paylaşabilirsin, ağladığını görürler, güldüğünü görürler, en güzel anında, en kötü anında hep yanında olurlar... Bazen de birilerini hiç tanımazsın bir kaç bişeyden başka hiçbirşey bilmezsin haklarında ama öyle bir an gelir ki diğerleri ile geçirdiğin yıllara FARK ATARLAR ve bir anda sanki 40 yıldır tanıdığın olurlar ve bir bakmışsın ki herşeyini anlatabileceğin biri çıkıvermiş karşına hem de gözlerin kapalı güvenerek... Tekrar söylüyorum bu kız hakkında ismi, ne işle meşgul olduğu ve görüntüsü dışında hiç bir şey bilmiyorum ama var ya ben onun güzel kalbini, güzel düşüncelerini bir camlı görüntünün karşısından, gözlerindeki ışıltıyı bile görmeden bana nasıl geçirdiğini ve bana nasıl hissettirdiğini biliyorum... İşte bu, benim 40 yıllık dostumdur diyebileceğim MELEĞİM... Seni cok ama cok seviyorum Meleğim... Umarım seni hiçbir zaman kırmam... Çünkü kırarsam hayatımdaki en büyük hatalarımdan birini yapmış olurum :wub::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ELİZYA, ELİZYA’NIN SEVGİLİSİ, O ADAM VE O ADAM’IN ELİZYASI

Çok seviyorlardı. Uzun zaman sonra ilk defa birbirlerini göreceklerdi. Elizya o gün en güzeldi. Buluşma noktası İskele... Vapura bindi Elizya, içi içine sığmaz, bir alev ki ta içinden, midesinin oralarda bir yerlerden boğazına doğru yükseliyor, derin derin iç çekiyordu. Bugün onun doğum günüydü ve Elizya’ nın sevgilisi uzun zaman sonra onu görmeye geliyordu. Kafasını kaldırdı, karşısındaki adama baktı gözleri tıpkı sevgilisi, sonra etrafına, diğer adamlara, hepsinin bir yerleri sanki sevgilisi, birinin elleri, diğerinin burnu, ötekinin saçları, duruşu... Gülümsedi. Çok seviyordu... Karşısındaki Adam da gülümsedi.

Vapur iskeleye yanaşınca Elizya yerinden kalktı ve hızlı adımlarla vapurdan indi. Orada tam karşısındaydı. Ağlamak istedi. Bir yumru gelip boğazına takıldı, sonra diğerleri ve geri kalanlar. Boğazında bir düğüm gibi yumrular zinciri oluştu. Koştu ve sarıldı. Boğazındaki düğüm gözyaşlarından zincir gibi aktı gitti. Elini tuttu. Biraz önce midesinin içinden boğazına doğru yükselen sıcaklık şimdi artık Elizyanın elinden sevgilisinin eline geçiyor. Yer değiştiriyordu. Sarıldılar.

Ve O Adam... vapurda kafasını kaldırıp baktığı ve sevgilisine benzettiği o ilk adam. O da kendi Elizyasına gidiyordu. O adam da uzun zaman aradan sonra ilk defa sevgilisini görecekti. Ve onun da o gün doğum günüydü. O da kafasını kaldırdığında kendi Elizyasının gözlerine benzetmişti karşısındakinin gözlerini. Gülümsemişti.. O da çok seviyordu.

Çok çok sonra... Aradan yıllar geçti. Tıpkı filmlerdeki gibi 09.09.1999, Eminönü-Kadıköy Vapuru... Elizya vapurda. Durduk yere aklına yıllar öncesi geldi. Yıllar önce yine aynı vapurda sevgilisine giderken... Şimdi artık sevgilisi yoktu. İçi üzüldü, dışı ise bunu belli etmemeye çalışıyordu... Aynı yumru geldi boğazına sarıldı. Kafasını kaldırdı, karşısındaki adama baktı. Tıpkı gözleri sevgilisiydi ve diğer adamlara...Hepsinin bir yerleri aynı sevgilisiydi... Gözünden yaşlar süzülmeye başladı. Hala çok seviyordu. Karşısındaki adamın da gözünden yaşlar süzülüyordu.

Ve O Adam... Yıllar sonra aynı vapurda kafasını kaldırıp baktığı ve sevgilisine benzettiği o ilk adam... Yine aynı adam... Onun da artık sevgilisi yoktu. Onun da içi üzgündü... O da yıllar öncesini hatırlamıştı ve kafasını kaldırdığında yine yıllar önce olduğu gibi karşısındakinin gözlerini kendi Elizyasının gözlerine benzetmişti. O da ağlıyordu... O da Hala çok seviyordu.

Hiç düşündünüz mü bilmem. Bu dünya da öyle çok insan var ki Tanrı bu kadar insanı yaratırken hepsini ayrı ayrı yaratacak yaratıcılığı nereden buldu diye... Hepsini ayrı ayrı yarattı ama herkesin yaşadıkları aynıydı... Elizya, Elizya’ nın sevgilisi, O adam ve O Adam’ ın Elizyası... Yüzleri o kadar farklı ama yaşadıkları o kadar aynıydı ki...

Adam, çantasından bir mendil çıkardı ve Elizya’ ya uzattı. Bir mendil de kendisi için ayırdı. Gözlerinden akan yaşları sildiler, iki yabancıydılar ve iki yabancının birbirine gülümseyebileceği kadar gülümsediler... ve sonra ikisi de karşısındakinin gözlerinin ta içine baktılar. yaşadıklarının aynı olduğunu gördüler. Bir daha gülümsediler, bu seferki daha tanıdıktı. Her ikisi de karşısındakini tanıyordu. Aslında her ikisi de karşısındakinin aynısıydı.

Vapur iskeleye yaklaştı. İkisi yanyana indiler. Adam, bir şey içelim dedi. Elizya kabul etti. Gidip içtiler.

Ve yine çok ama çok sonra... Aynı vapurda... Bu sefer Elizya ve O adam yanyana... İkisi de gülümsüyorlar. Yıllar önce nasıl tanıştıkları gözlerinin önlerinde... Bu vapurda karşı karşıya... Gözlerinde yaşlar, akıllarında, gözlerini karşısındakinin gözlerine benzettikleri sevgilileri... Elleri birbirlerine dokunuyor. Bir sıcaklık diğerinden diğerine geçiyor. Ve Elizya’ nın aklına sevgilisiyle yıllar önceki buluşması geliyor. Gözleri doluyor. Kafasını ona, yanındaki adama çeviriyor. Onun da gözlerinde birikmiş yaşlar dökülmeye hazır bekliyor. Belli ki O da kendi Elizyasıyla yıllar önceki buluşmasını hatırlıyor. Elizya düşünüyor, Adam düşünüyor:

Gözleri tıpkı sevgilime benziyor ama yaşadıkları benimkinin aynısı...

Canım Arkadaşım;

Bunu okuyupta kendineden bişey bulamayan hiç aşk yaşamamıştır herhalde.Hem yaşanmışlıklara hem de yaşanabileceklere gönderme yapan bu hikaye için teşekkür ederim.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Canım Arkadaşım;

Bunu okuyupta kendineden bişey bulamayan hiç aşk yaşamamıştır herhalde.Hem yaşanmışlıklara hem de yaşanabileceklere gönderme yapan bu hikaye için teşekkür ederim.. :clover:

ben okuduğun, zamanını ayırdığın için teşekkür ederim asıl arkadaşım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Milyon Kere Gloria

Ben bir Gloria'dir tutturmuşum oh ne iyi

Gloria'li içkiler içip sarhoş oluyorum ne güzel

Hoşuma gitmiyorsa rengi denizlerin

Biraz Gloria sürüyorum güzelleşiyor

Şarkılar söylüyorum

Şiirler yazıyorum Gloria üstüne

Saatim her zaman Gloria'e beş var

Ya da Gloria'i beş geçiyor

Ne yana baksam gördüğüm o

Gözümü yumsam aklımdan Gloria geçiyor

Bana sorarsanız mevsimlerden Gloriadeyiz

Günlerden Gloriaertesidir

Odur gün gün beni yaşatan

Onun kokusu sarmıştır sokakları

Onun gözleridir şafakta gördüğüm

Akşam kızıllığında onun dudakları

Başka kadını övmeyin yanımda gücenirim

Gloria'i övecekseniz ne ala, oturabilirsiniz

Bir kadeh de sizinle içeriz Gloria'li

İki laf ederiz

Onu siz de seversiniz benim gibi

Ama yağma yok Gloria'i size bırakmam

Alın tek kat elbisemi size vereyim

Cebimde bir on liram var

Onu da alın gerekirse

Ben Gloria'i düşünürüm, üşümem

Üç kere adını tekrarlarım, karnım doyar

Parasızlık da bir şey mi

Ölüm bile kötü değil

Gloriasizlik kadar

Ona uğramayan gemiler batsın

Ondan geçmeyen trenler devrilsin

Onu sevmeyen yürek taş kesilsin

Kapansın onu görmeyen gözler

Onu övmeyen diller kurusun

İki kere iki dört elde var Gloria

Bundan böyle dünyada

Aşkın adı Gloria olsun

İLAHİ MASER, sen cok yaşa emii... Güldürdün beni valla... Bu arada Ümit Yaşar Oğuzcan'ın Ayten isimli şiirinden alıntıdır demeyi unutmuşsun. Ben eklimmm dedim :lol: Sağolasın şiir için...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İLAHİ MASER, sen cok yaşa emii... Güldürdün beni valla... Bu arada Ümit Yaşar Oğuzcan'ın Ayten isimli şiirinden alıntıdır demeyi unutmuşsun. Ben eklimmm dedim :lol: Sağolasın şiir için...

Alemsin bee... :lol::lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alemsin bee... :lol::lol::lol:

Kızzz nathy, Maser, herkese aynı şiiri yazmışş harbiden cok güldümmmm... Okudum gülmekten kendimi yerlere vurdumm... eee meslek icabı da alıntıyla ilgili bilgiyi verirken görevimizi yerine getirdik fena mı? alıntının kimden yapıldıgını soylemezsem catlardım emii... Catlamimm dedim...

Ahan da murdan Maser'a yine sesleniyorumm, harbiden cok iyiydi şiirin vallahi cok eglendimmmm okuyunca... Ellerin yorulmuştur, Allah zeval vermesin :):lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gloriacım umarım güzel bir gün olmuştur ve dileklerin gerçek olur :)

senin için dua ettim çiçeğim :clover:

kalbim seninleydi iyi haberlerini bekliyorum :hug:

sevgiler :wub:

canım günüm güzeldi de sınav kısmı hariç... Beni kazıklamak iin bi zor sorular hazırlamışlar bi zor sorular hazırlamışlar sorma gitsinnn... :(:angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria güzelim ben geldim, Sedelina'da yarın gelecek sanırım, ya ben sizi çok özledim.

güzel arkadaşım seni seviyorum :clover:

Canımmmmm benimmmmmmm,

Ben de seni acaip cok ozledim nerelerdesin sen yaaaaa... Bitiremedin koca yazı tatil yapa yapa yaaaa... Şafak'a sormuştum ne zaman geleceksin diye o da haftasonu geleceğini soylemişti... Sedoş'ta yarın geliyor. KOnuşmustuk gecen hafta bileti aldıgını soylemişti... Ayy yaşasın herkes geliyor artık :)

Bu arada ben de seni cok özledim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria özlenmek için illa gitmek mi gerekiyor,sen özleme bizi,canın sağolsun..(Biz Night Team üyesi değiliz ya..)

ayy aşkolsun sevgili arkadaşım ne demek seni de özlüyorum görmediğim zamanlar olur mu hiç öyle şeyyyy... YAŞASIN NIGH TEAM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

dakt304loqw0.gif

.

Sevgili glaoria...

Forumda kişiliğini ve özünü yansıtan yazıların ile en ince, en nazik ve en duyarlı olduğu noktalarda karşımıza tereddütsüz ortaya çıkan ve düşüncelerini çekinmeden ifade eden cesur ve kararlı dostlarımızdan birisi olmasınında verdiği güç ve enerji ile onun ismini ve katılımını ne zaman görsem bana inanılmaz bir rahatlık ve farkli bir hava soluduğumu hissettiren ender bulanan değerli dost ve arkadaşlarımdan biridir benim içindir ve çok özeldir..

Neden özeldir çünkü yirmibirinciyüzyıla imza atmaya yürekli çok az kadın vardır ve sevgili gloria buna en yakın insanlardan biridir benim için.

Bana bunları hissettirdiğin ve bunları burada ifade ettirme olanağı sağlayanlara ve sana sonsuz teşekkürler...

İyiki gloria var..

İyiki gloria'lı bir forumumuz var..

Ve iyiki glaria'nın olduğu düşünsel bir denizde yelken açmak var..

Dost sevgi ve saygılarım sana sevgili gloria...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

dakt304loqw0.gif

.

Sevgili glaoria...

Forumda kişiliğini ve özünü yansıtan yazıların ile en ince, en nazik ve en duyarlı olduğu noktalarda karşımıza tereddütsüz ortaya çıkan ve düşüncelerini çekinmeden ifade eden cesur ve kararlı dostlarımızdan birisi olmasınında verdiği güç ve enerji ile onun ismini ve katılımını ne zaman görsem bana inanılmaz bir rahatlık ve farkli bir hava soluduğumu hissettiren ender bulanan değerli dost ve arkadaşlarımdan biridir benim içindir ve çok özeldir..

Neden özeldir çünkü yirmibirinciyüzyıla imza atmaya yürekli çok az kadın vardır ve sevgili gloria buna en yakın insanlardan biridir benim için.

Bana bunları hissettirdiğin ve bunları burada ifade ettirme olanağı sağlayanlara ve sana sonsuz teşekkürler...

İyiki gloria var..

İyiki gloria'lı bir forumumuz var..

Ve iyiki glaria'nın olduğu düşünsel bir denizde yelken açmak var..

Dost sevgi ve saygılarım sana sevgili gloria...

çok ama gerçekten çok teşekkür ediyorum yazdıgın her bir kelime için... Ne güzel, ne iyi hissettim kendimi... Teşekkürler Dipnot

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.