Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Taksim Gezi Parki Ilk Ve Enleri

evrensel-insan

Önerilen İletiler

• 28 Mayis 2013 ile sadece golgesinde dinlenilen agaclara mudahele ile baslayan direnis, 31 Mayis 2013'te orada uyumakta olan park sakinlerinin sabah 5'te uzerine tazyikli su ve biber gazi sikilmasi ile hiz aldi ve bugun tum yurtta yayginlasarak 9. gunune girdi.

T.C tarihinde ilk ve enlere sahne olan bu halk direnisinin ilklerini once siralayalim.

Sosyal direnistir.

Apolitik direnistir.

Enlerinde soyle siraslayabiliriz;

uzun soluklu direnistir

katilimci direnistir

yaygin direnistir

kitlesel direnistir

destekci direnistir

yurt ici destegi alan direnistir

yurt disi destegi alan direnistir

dayanismali/yardimlasmali/paylasimli direnistir

bariscil/ozgurlukcu/sagduyulu direnistir

sosyal medya agi kullanan direnistir

cagdas, ilerici, aydin ve devrimci direnistir

dayanikli kararli azimli direnistir.

toplumun her kesimini her yasgrubunu her farkini iceren gelisimdir

Isteyenler bu ilk ve enleri artirabilir.

Bunun yaninda, her turlu olumsuzu olumluya ceviren ve mizahi zekaya sahip bir direnistir.

Bunun yaninda olaylarin katilim farki acisindan degerlendirilisi de soyledir;

Hukumet ve devlet diktatorun kiskirtici ve korukleyici aciklamalari yaninda, sagduyulu ozur dileyebilen aciklamalar da yapmislardir.

Hukumet ve devlet yetkilileri her turlu aciklamalarinsa halk direnisini gormemezlikten gelmis, saldiran ve vahset uygulayan polisi savunmus ve dikkati provakator gruplarin uzerine cekmeye calismistir.

Polis kanunlari hukuku her turlu ihlal eden baski vahset uygulamistir.

Olu sayisi resmi olarak 3 verilmekle birlikte daha cok oldugu tahmin edilmektedir.

Resmi aciklanan goz altilar yaralilar rakamlari gercegi yansitmamaktadir.

Bir kac linc hareketi girisimi olmus, en son Rize'deki linc girisimi "2. Madimak" olmaya ramak kalmisken onlenmistir.

Polis sadece eylemcilere uzerlerine geldikleri icin baski ve vahset uygulamamis, hareketli araclarla sokaktaki her gordugu kisiye eylemi katilip katilmadigina bakmaksizin baski ve siddet uygulamistir.

Polis yasak oldugu halde uyguladigi gazlari hem yakindan hem de kapali alanlarda hem de miktar olarak asiri kullanmistir.

Polis taninmamak amaci ile kasktaki numaralarini tahrip etmistir. Polislerin arasinda unuformali sahte polislerin sivil polislerin ve hatta eli sopali kisilerin oldugu tesbit edilmistir.

Bilhassa eli sopali kisilerin polisin gozu onundeki uyguladigi vahset tesbit edilmistir.

Halk direnisine destek evlerden isyerlerinden ve her bir ortamdan cesitli eylemlerle surmustur.

Halk direniscilerin her turlu ihtiyacini yine halk saglamistir.

Hareket tum dunyanin her turlu kesiminden destek almis, dunyanin cesitli ulkelerinde direnise destek eylemleri duzenlenmistir.

Direniscilerin istedigi cok aciktir.

Yasamlarina, iliskilerine ne yiyip iceceklerine, ne giyeceklerine, ne aile yasantilarina, ne vucutlarina v.s. karisilmamasini kendilerinin cesitli soylemler ile asagilanmamasinin kucuk dusurulmemesinin ve kendilerine hakaret edilmemesinin gerekliligini, cevreye duyarli olunmasini ve her turlu farkin hak ve ozgurlugunun taninmasini istemektedir.

Halk direnisi hareketinin hic bir politik etik etnik ya da ideolojik inancsal tek bir tabani yoktur. Hic bir fark tabaninin da onculugunu tasimamaktadir.

Bu halk direnisi sadece Turkiye'de degil; anlam ve icerigi ile dunyada da bir ilktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Halk direnişinden çok bu olaylardan yararlanmak isteyen bazı çıkarcıların direnişi idi bunlar,sanal ortamda binlerce yalanlarla eylemci sayısını arttırmayı hedeflediler..Amaç Tayyibe karşı isyandı..Tabiki başarılı olamadılar..

Neye gore basarili olamadilar?

Henuz gezi parki halk direnisi devam ediyor ve bugun eli sallamali sivil polislerdireniscilere polisin gozu onunde saldirdi.

Ayrica kimmis o "bazicikarcilar" ve nasil bir "cikar sagladilar?"

Sen hic bu direnisi tv'dan seyrettin mi?

Sen bu halk direnisini destekliyor musun/karsi misin?

Hangisi isenedeni ile birlikte aciklar misin?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Direnişçilerin sanal ortamda hiç bir yalanına rastlamadım.

Ayrıca kesici pala ile zavallı bir kadına saldırıp tekmeleyen dehşet görüntüyü defalarca izledim. Sadece bu görüntü için tüm Türkiye ayaklanmalı.

Sahte kahramanlar elinde pala ile kadına saldırıyor. Bu ne biçim insanlık? Veya böylesi insan olabilir mi?

Sonra da yalan uydurup direnişçilerin kadına saldırdığını söylüyorlar.

Vali açıklama yapıyor: 'Gösteri yapanlar kanun dışına çıkıyorlar' diye. Valinin yaptığı açıklama, yasa dışı, hukuk dışı açıklama.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca kesici pala ile zavallı bir kadına saldırıp tekmeleyen dehşet görüntüyü defalarca izledim. Sadece bu görüntü için tüm Türkiye ayaklanmalı.

Sahte kahramanlar elinde pala ile kadına saldırıyor. Bu ne biçim insanlık? Veya böylesi insan olabilir mi?

Sonra da yalan uydurup direnişçilerin kadına saldırdığını söylüyorlar.

Bugunku ilk degil. Ilk gunku gezi parki halk direnisinden beri, bu eli sallasmali sivil polisler; Istanbul'da, Ankara'da, Izmir'de Hatay'da, Mersin'de Kayseri'de, ve baska sehirlerde polis ile birlikte saldiriyorlar.

Akillari sira ulkeyi, O.Dogu'ya cevirecekler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gezi direnişi sayesinde dinin nasıl korkunç bir ayrıştırıcı ve düşmanlaştırıcı olduğunu apaçık gördük. Kadınlara pala ile saldırana bizden diye aferin çeken, ilişmeyen polisler gördük. Manzara tek kelime ile korkunç ve laikliğin bir kenara bırakılmasının, dinin siyasete karıştırılmasının korkunç sonuçları. 

Bir an önce dinin siyasetten kovulması ve laikliğin derhal, şartsız sağlanması bir insanlık görevi haline gelmiştir. Yarım yamalak laiklikle işlerin yürümeyeceği, toplumun düşmanlaşacağı ve korkunç insanlık dışı canavarların türeyeceği apaçık anlaşıldı. Bu canavarların türedi gibi deliklerinden çıkması değil, bunların teşvik ve koruma görmesi işin en korkunç tarafı. Bu katiller cinayetler işlediler. Silahla, sopayla, arabayla cinayetler işlediler. 

Ayrıca gaz kapsüllerini ateşli silah olarak insanların başlarına nişan alarak kullanmakla doğrudan cinayete teşebbüs, kasten yaralama ve şiddet uygulama, işkence suçları işlediler.

İnsan olduğunu iddia edenler, bu insanlık suçlarına derhal dur demelidir. Yoksa insanlık ortadan kalkacaktır. Gözlerimizin önünde insanlık suçu işleniyor. Bizim katilimiz, bizim dolandırıcımız, bizim cukkacımız iyidir ahlaksızlığı toplumun ve insanlığın yolunu kesmiş, insanlığa geçit vermemek ve insanlığı yoketmek istiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neye gore basarili olamadilar?

Henuz gezi parki halk direnisi devam ediyor ve bugun eli sallamali sivil polislerdireniscilere polisin gozu onunde saldirdi.

Ayrica kimmis o "bazicikarcilar" ve nasil bir "cikar sagladilar?"

Sen hic bu direnisi tv'dan seyrettin mi?

Sen bu halk direnisini destekliyor musun/karsi misin?

Hangisi isenedeni ile birlikte aciklar misin?

Gezi parkı direnişi bir halk direnişi değildir ve halada devam ettiği iddia edilsede bana göre bitmiştir..Üstelik bu bir direnişte değildir Tayyip'i sevende olur sevmeyende olur o ayrı..Sandığı beklersin halk oylamasında sonuç ne çıkarsa istesende istemesende kabul etmeye mecbursun..İlla bir başbakana isyan olsun diye buradaki huzuru bozmanın kimsenin hakkı yoktur.

Ben Taksimde oturuyorum evrensel insan ? İlk başlarda polisin sert tavrı beni çok sinirlendirdi ve dışarı çıkmamı sağladı..Gaz yiyip kaçıyorduk fakat etraftaki direnişçilere şöyle bir göz atıp muhabbet edince işin biraz farklı boyutunuda gördüm..Pkk yandaşlarının dolaştığı,islamiyete karşı olan hristyanların olduğu,etraftan bişey yürütebilir miyim diyen hırsızların cirit attığı bir ortamdı bu..

İyi niyetli olarak bunları görmeyelim diyelim,bu direniş bir direniş değil bozgunculuk çıkarmak ve huzuru bozmaktan başka bişey değildir..Ve eğerki devam edilirse ( bana göre bitti) asıl gerçek halk nerden gelir ne yapar o zaman bütün Dünya görür..Lakin ben halkımızın aldığı karara saygı duyan birisiyim..Tayyip erdoğanı Türkiye seçti..

Yönetimden memnun değilsen gidersin sandığı beklersin sandıkta gerekeni yaparsın..Etrafı yakıp yıkmak,ülkenin polisine küfürler saçmak,toplumun huzurunu bozmak neyin nesidir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gezi direnişi sayesinde dinin nasıl korkunç bir ayrıştırıcı ve düşmanlaştırıcı olduğunu apaçık gördük. Kadınlara pala ile saldırana bizden diye aferin çeken, ilişmeyen polisler gördük. Manzara tek kelime ile korkunç ve laikliğin bir kenara bırakılmasının, dinin siyasete karıştırılmasının korkunç sonuçları. 

Dinle ilgili en ufak birşey yoktur..Gezi parkı direnişçilerinin yarısı  halktan değil pkk yandaşı ve ülkeyi bölmek isteyenlerden oluşur..Huzuru bozmaya devam edilirse palayla saldıranlar tabiki olacaktır..Nitekim ben türk vatandaşıyım diyip aslında elin  teröristi dolaşmaktadır gereken muameleyi polis gösteriyor.

Sanal ortamda binlerce yalanı ortaya çıkmıştır ve ben bazılarını burayda getirdim..Ne yazıkki kandırılanlardansın eee tabi bizde ilk başta öyle sandık halkın yardımına gidelim dedik amaaaa.. 

Ayrıca gaz kapsüllerini ateşli silah olarak insanların başlarına nişan alarak kullanmakla doğrudan cinayete teşebbüs, kasten yaralama ve şiddet uygulama, işkence suçları işlediler.

İnsan olduğunu iddia edenler, bu insanlık suçlarına derhal dur demelidir. Yoksa insanlık ortadan kalkacaktır. Gözlerimizin önünde insanlık suçu işleniyor. Bizim katilimiz, bizim dolandırıcımız, bizim cukkacımız iyidir ahlaksızlığı toplumun ve insanlığın yolunu kesmiş, insanlığa geçit vermemek ve insanlığı yoketmek istiyor.

İnsan olduğunu iddia eden huzuru bozup bozgunculuk çıkarmaya kalkmaz..Sandığı bekler sandıkta gerekeni yapar..Teröristlerin tuzağına düşmeye devam ederseniz kendinize yazık edersiniz,aklınızı kullanarak yaklaşın olaylara..

Ve yine söylüyorum sonuna kadarda arkasındayım bu bir halk direnişi değildir,halk direnişidir diyenler ise ya kandırılanlardandır yada olayları tam keşfedememiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gezi parkı direnişi bir halk direnişi değildir ve halada devam ettiği iddia edilsede bana göre bitmiştir..Üstelik bu bir direnişte değildir Tayyip'i sevende olur sevmeyende olur o ayrı..Sandığı beklersin halk oylamasında sonuç ne çıkarsa istesende istemesende kabul etmeye mecbursun..İlla bir başbakana isyan olsun diye buradaki huzuru bozmanın kimsenin hakkı yoktur.

Demokratik hak ve ozgurluklerin sokaga cikilarak talep edilmesi nedir? Demokrasi sadece sandikta midir? O olan demokrasiyi kullanmaktir. Demokrasi isleyistedir. AKP'nin devlet hukumet olarak demokrasiyi tum toplumun her bir farkini goz onune alarak nasil uyguladigini aciklar misin? Demokrasi sadece sistemin isleyisi degildir. Gelenin de demokrasiyi isletmesidir. Birinin kurtajina karismak kac cocuk yapacagini soylemek ve kindar dindar nesil yetistirmek nasil demokratik oluyor. Sen demokrasi ile gelmek ile demokratik olmak farkini karistiriyorsun. Demokrasi ile geldin diye demokratik olunmaz, olunmadigi icin halk sokakta.

Ben Taksimde oturuyorum evrensel insan ? İlk başlarda polisin sert tavrı beni çok sinirlendirdi ve dışarı çıkmamı sağladı..Gaz yiyip kaçıyorduk fakat etraftaki direnişçilere şöyle bir göz atıp muhabbet edince işin biraz farklı boyutunuda gördüm..Pkk yandaşlarının dolaştığı,islamiyete karşı olan hristyanların olduğu,etraftan bişey yürütebilir miyim diyen hırsızların cirit attığı bir ortamdı bu..

İyi niyetli olarak bunları görmeyelim diyelim,bu direniş bir direniş değil bozgunculuk çıkarmak ve huzuru bozmaktan başka bişey değildir..Ve eğerki devam edilirse ( bana göre bitti) asıl gerçek halk nerden gelir ne yapar o zaman bütün Dünya görür..Lakin ben halkımızın aldığı karara saygı duyan birisiyim..Tayyip erdoğanı Türkiye seçti..

Yönetimden memnun değilsen gidersin sandığı beklersin sandıkta gerekeni yaparsın..Etrafı yakıp yıkmak,ülkenin polisine küfürler saçmak,toplumun huzurunu bozmak neyin nesidir..

Hayir efendim ben onu demokrasiyi islettsin diye sectim. Isletmiyorsa da bunu ona talep ederek hatirlatirim. Halkin toplanti ve gosteri ve de ifade ozgurlugu vardir. Bu neden engelleniyor, hangi demokrasiye dayanarak?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak yine tekrarlıyorum eğer demokrasinin olmadığını söylüyorsan baskı hissediyorsan etrafı yakıp yıkmaya ülkenin huzurunu bozmaya hakkın yoktur..Gider sandıkta halledersin davanı..

Sanal ortamlarda şöyle yaptılar bize böyle yaptılar bize diyerek yüzlerce kişiyi sokaklara taşıdılar..Haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı..

Polisi terörist olarak gösterenler bu ülkenin halkı değil pkk yandaşlarıdır..Ve insanlarıda kandırarak isyan çıkartmanın derdindelerdir..Herkesin aklını başına alması gerekir aksi halde kargaşa,bozgunluk çıkarmak isteyenlerin tuzağına düşülecektir..

Ve ayrıca şunuda belirtmek gerekir toplantılar,gösteriler validen izin alınarak yasal bir şekilde olur..Oysaki sözde halk direnişçilerinin yaptığı olaylar yasalda değildir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak yine tekrarlıyorum eğer demokrasinin olmadığını söylüyorsan baskı hissediyorsan etrafı yakıp yıkmaya ülkenin huzurunu bozmaya hakkın yoktur..Gider sandıkta halledersin davanı..

Ben de bir daha tekrarliyorum. Toplanti yuruyus ve ifade etmek benim anayasal hakkimdir ve engellenemez. Ortaligi yakip yikan da AKP'nin polisinin eli sopali canilerinin sivil polislerinin ve her turlu emrindekilerin yaptigidir.

Sanal ortamlarda şöyle yaptılar bize böyle yaptılar bize diyerek yüzlerce kişiyi sokaklara taşıdılar..Haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı..

Polisi terörist olarak gösterenler bu ülkenin halkı değil pkk yandaşlarıdır..Ve insanlarıda kandırarak isyan çıkartmanın derdindelerdir..Herkesin aklını başına alması gerekir aksi halde kargaşa,bozgunluk çıkarmak isteyenlerin tuzağına düşülecektir..

Ve ayrıca şunuda belirtmek gerekir toplantılar,gösteriler validen izin alınarak yasal bir şekilde olur..Oysaki sözde halk direnişçilerinin yaptığı olaylar yasalda değildir..

Hayir efendim vatandasin anayasan gelen hakkidir. Sokaklasda parklarda ve her turlu alanlarda halkindir, ne diktatorun ne devletin ne de hukumetin. Kimsenin halkin sokaga cikma hakkini elinden alamaz. Boyle bir ozgurluge sahip degildir.

Zaten bu diktatore bir uyaridir. Eger devleti ve hukumeti partisi gibi yonetmeye devam ederse, sandikta da zaten yanitini alacaktir. Kimse endise etmesin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne güzel işte sandıkta halledin davanızı bende bunu destekliyorum..Uyarı demekle o arkadaş sanırım bozgunculuğu hor karşılıyor..

Pkkdan ne farkı var bu olayın ? Onlarda uyarı olsun asker öldürüp,canlı bomba eylemleri yapmadılar mı ? Siz buna insanlık diyorsanız ben insan olmamayı Dünyanın padişahlığına değişmem..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne güzel işte sandıkta halledin davanızı bende bunu destekliyorum..Uyarı demekle o arkadaş sanırım bozgunculuğu hor karşılıyor..

Pkkdan ne farkı var bu olayın ? Onlarda uyarı olsun asker öldürüp,canlı bomba eylemleri yapmadılar mı ? Siz buna insanlık diyorsanız ben insan olmamayı Dünyanın padişahlığına değişmem..

Neden sandiga kadar bekleyeyim, iyice diktasini yaysin diye mi? PKKile uzaktan yakindan bir ilgisi yok, o bir terorist ve can alici bir orguttur. Sen hala diktatorun provakatorleri sivil polisleri ve eli sallamalilari insan postu giymisleri ile direnen halkin farkinda degilsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca bu devlet sokakta bozgunculuk çıkarmak isteyenlerede taviz vermeyecektir ve bunların dilinden polis anlar ve hakkından gelir..

Iste sizin demokratik olanagi diktatorluge cevirme alginiz. Kimse sizin emirlerinize uymak zorunda degil. Ne orta cagdayiz, ne de herhangibir seriat ya da teokratik, otokratik diktatorluk duzeninde. Sokaga cikmiyalim da, diktatorlugu kabullenelim mi, bu nasil bir insanlik mantigi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden sandiga kadar bekleyeyim, iyice diktasini yaysin diye mi? PKKile uzaktan yakindan bir ilgisi yok, o bir terorist ve can alici bir orguttur. Sen hala diktatorun provakatorleri sivil polisleri ve eli sallamalilari insan postu giymisleri ile direnen halkin farkinda degilsin.

Direnen halk falan yok varsa mümkünse göster ? Bu bir çeşit terörizmdir,bozgunculuk çıkarmak ve huzuru bozmaktır..Buna destek verenlerin pkkdan farkı yok hala insanları kandırıp sokağa çıkarmanın derdindedirler..Bunun için poliside kötü göstermeye çalıştırırlar.Tıpkı pkknın yaptığı gibi.

Ayrıca sandığa kadar beklemeyip huzur bozmaya devam etmekse özgürlüğünüz,o özgürlük yok olur

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iste sizin demokratik olanagi diktatorluge cevirme alginiz. Kimse sizin emirlerinize uymak zorunda degil. Ne orta cagdayiz, ne de herhangibir seriat ya da teokratik, otokratik diktatorluk duzeninde. Sokaga cikmiyalim da, diktatorlugu kabullenelim mi, bu nasil bir insanlik mantigi?

Bu bizim emirimiz değil halkın emiridir..Çoğunluk Erdoğanı seçti ve sizde kabullenmek zorundasınız hee yarın o gider başkası gelir  yine kabullenmek zorunda kalırız..Eğer itiraz edip yakıp yıkarak yasaları değiştirmeye çalışmak teröristten bir farkınız olmadığını gösterir..

Erdoğanı başkan olarak  biz istemiyoruz hadi yakalım her yeri,polisi taşlayalım,huzuru bozalım  o zaman ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Direnen halk falan yok varsa mümkünse göster ? Bu bir çeşit terörizmdir,bozgunculuk çıkarmak ve huzuru bozmaktır..Buna destek verenlerin pkkdan farkı yok hala insanları kandırıp sokağa çıkarmanın derdindedirler..Bunun için poliside kötü göstermeye çalıştırırlar.Tıpkı pkknın yaptığı gibi.

Ayrıca sandığa kadar beklemeyip huzur bozmaya devam etmekse özgürlüğünüz,o özgürlük yok olur

Kimdir 40 gundur Ulkernin 90 beldesinde sokaklaracikan, dunya basininda yer alan ve uzerlerine yapilan her turlu baski nedeniyle tum dunya devletlerince kurumlarinca desteklenen?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu bizim emirimiz değil halkın emiridir..Çoğunluk Erdoğanı seçti ve sizde kabullenmek zorundasınız hee yarın o gider başkası gelir  yine kabullenmek zorunda kalırız..Eğer itiraz edip yakıp yıkarak yasaları değiştirmeye çalışmak teröristten bir farkınız olmadığını gösterir..

Erdoğanı başkan olarak  biz istemiyoruz hadi yakalım her yeri,polisi taşlayalım,huzuru bozalım  o zaman ?

Hangi cogunluk, %49 mu cok, yoksa %51 mi?

Ustelik %10 baraji sayesinde. Asil oyu %30'u gecmez.

Peki diktator kimin basbakani toplumun mu, yoksa onu secenlerin mi?

Yine ayni ezber. HER YERI YIKAN POLISI TASLIYAN KIM? DIKTATORUN PROVAKATORLERI DEGIL MI, POLIS DEGIL MI, SIVIL POLIS VE ELI SALLAMALI GURUH DEGIL MI?

BUNU ALGILAMAK VE GEZI PARKI HALK DIRENISINDEN FARKINI GORMEK BU KADAR MI ZOR.

YOKSA NEDEN GOREMIYORSUN?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hangi cogunluk, %49 mu cok, yoksa %51 mi?

Ustelik %10 baraji sayesinde. Asil oyu %30'u gecmez.

Peki diktator kimin basbakani toplumun mu, yoksa onu secenlerin mi?

Senaryo kurmadan sonuca bakalım,oylamada bütün halk oyunukullanır  kimi isterse oyunu verir ve kim kazanırsa başbakan o olur..Oylamalarda Tayyip Erdoğanın kazandığını görüyoruz biz bir halk olarak istesekte istemesekte bunu kabullenmek zorundayız..Aksi halde o başkan seçildi ben ona oy vermedim yakarım yıkarım demek doğru olmaz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimdir 40 gundur Ulkernin 90 beldesinde sokaklaracikan, dunya basininda yer alan ve uzerlerine yapilan her turlu baski nedeniyle tum dunya devletlerince kurumlarinca desteklenen?

Bunlar bütün ülkenin birçok yerinde grupları var zaten bunları bilmiyor musun ? Pkk nın birçok yerde grupları var bölücülerin birçok yerde adamları var..Tüm Dünya dediğin acaba ne ? Cnn international'in yalanınıda deşifre ettik meyve veren ağacı kesmek isteyen ülkenin gelişmesini istemeyen herkesin yüzünü görmüş olduk..

Sanal ortamdaki yalanları yabancı medyalara verip ve daha sonra yalan haberlerin bir kere bile "yalanmış özür dileriz " bile demediği kanallar,kurumlar mı bütün Dünya oldu ? 

Sen bu yüzsüzlükleri,bozgunculuk çıkarmak isteyenleri görmüyor musun ?  Bu mudur ifade özgürlüğünüz ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senaryo kurmadan sonuca bakalım,oylamada bütün halk oyunukullanır  kimi isterse oyunu verir ve kim kazanırsa başbakan o olur..Oylamalarda Tayyip Erdoğanın kazandığını görüyoruz biz bir halk olarak istesekte istemesekte bunu kabullenmek zorundayız..Aksi halde o başkan seçildi ben ona oy vermedim yakarım yıkarım demek doğru olmaz

Bak sana bir ornek verecegim. O ornege verecegin yanita gore senle yazisacagim.

Bir evde 6 kisiyiz.  bir kisiyi ucumuz sectik, birimiz cekimser kaldi, ikimiz de baskasini sectik.

Demokratik olarak uc kisinin sectigini de basa getirdik.

Bu kisi basladi herkese sadece kendi dediklerini dayatmaya ve bunlardan biri de sensin, yani sana hic bir hak ve ozgurluk tanimadigi gibi, seni kendi dedigi ile ve zorla kendine yonlendiriyor ve yapmazsan da cezalandiriyor. Bir dahaki secimlerde daha uzakta ve bu secilen adamin senin uzerindeki baskisi da git gide artiyor.

Ne yaparsin?

Hadi simdi gorelim demokrasi anlayisini?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar bütün ülkenin birçok yerinde grupları var zaten bunları bilmiyor musun ? Pkk nın birçok yerde grupları var bölücülerin birçok yerde adamları var..Tüm Dünya dediğin acaba ne ? Cnn international'in yalanınıda deşifre ettik meyve veren ağacı kesmek isteyen ülkenin gelişmesini istemeyen herkesin yüzünü görmüş olduk..

Sanal ortamdaki yalanları yabancı medyalara verip ve daha sonra yalan haberlerin bir kere bile "yalanmış özür dileriz " bile demediği kanallar,kurumlar mı bütün Dünya oldu ? 

Sen bu yüzsüzlükleri,bozgunculuk çıkarmak isteyenleri görmüyor musun ?  Bu mudur ifade özgürlüğünüz ?

Dedigim gibi halk ile saydiklarinin farkini algilayamiyorsun, ustelik o saydigin gruplar da bugun diktator ile birlikte. Ayni Suriye kasaplari gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak sana bir ornek verecegim. O ornege verecegin yanita gore senle yazisacagim.

Bir evde 6 kisiyiz.  bir kisiyi ucumuz sectik, birimiz cekimser kaldi, ikimiz de baskasini sectik.

Demokratik olarak uc kisinin sectigini de basa getirdik.

Bu kisi basladi herkese sadece kendi dediklerini dayatmaya ve bunlardan biri de sensin, yani sana hic bir hak ve ozgurluk tanimadigi gibi, seni kendi dedigi ile ve zorla kendine yonlendiriyor ve yapmazsan da cezalandiriyor. Bir dahaki secimlerde daha uzakta ve bu secilen adamin senin uzerindeki baskisi da git gide artiyor.

Ne yaparsin?

Hadi simdi gorelim demokrasi anlayisini?

Birkere hak ve özgürlük deddiğin yasal yollarla herkes istediği hakkını arayabilir bu zamana kadar hiçbir kimseye birşey dayatılmış değildir..İnanç için diyorsan bu toplumsal bir olaydır gidersin toplumu bilinçlendirecek şeyler yaparsın farklı inançlara görüşlere saygıyı benimsetmeye çalışırsın bunun Erdoğan ile bir alakası yoktur

Birkere verdiğin örneğede bir senaryo kuruyorsun ? Bu zamana kadar hiç kimseye birşey dayatılmadı kimsenin yaşamına karışılmadı,içkiyi yasakladınız dediler halbuki düzenleme getirildi,teröristle iş  birliği yaptınız dediler halbuki batıda ne varsa doğudada aynısını kurmayı hedeflediler..

Birkaç ay sonra seçimler başlayacak,hangi partiyi uygun görüyorsan oyunu verirsin hiçbirini görmüyorsan kendin kur :biggrin.pngÇıkan sonucuda kabul etmek zorundasın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birkere hak ve özgürlük deddiğin yasal yollarla herkes istediği hakkını arayabilir bu zamana kadar hiçbir kimseye birşey dayatılmış değildir..İnanç için diyorsan bu toplumsal bir olaydır gidersin toplumu bilinçlendirecek şeyler yaparsın farklı inançlara görüşlere saygıyı benimsetmeye çalışırsın bunun Erdoğan ile bir alakası yoktur

Birkere verdiğin örneğede bir senaryo kuruyorsun ? Bu zamana kadar hiç kimseye birşey dayatılmadı kimsenin yaşamına karışılmadı,içkiyi yasakladınız dediler halbuki düzenleme getirildi,teröristle iş  birliği yaptınız dediler halbuki batıda ne varsa doğudada aynısını kurmayı hedeflediler..

Birkaç ay sonra seçimler başlayacak,hangi partiyi uygun görüyorsan oyunu verirsin hiçbirini görmüyorsan kendin kur :biggrin.pngÇıkan sonucuda kabul etmek zorundasın.

Anlasildi, ne zaman demokrasinin kullaniminin degil; isleyisinin ne oldugu algilarsin; basbakan ile parti baskani farkini algilarsin devlet ile parti devleti farkini algilarsin evrensel hukuk ile parti kanunu farkini algilarsin tum baskinin teokratik otokratik politik oldugunu algilarsin, o zaman belki senin ile tekrar yazisma olanagi olur.

Ne zaman bedava egitim istedi diye bir ogrencinin tutuklandigini sorgularsin ve ner zaman eli sallamalilarin serbest birakilmasini insanlik adina lanetlersin iste o zaman yeniden yazisabiliriz.

Sen AKP diktasina biat etmeye devam et. Ne o cunku olan demokrasiyi kullandi. Ne icin sadece kendi diktasini uygulamak icin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.