Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BAKİRE DEĞİL DİYE ÖLDÜRÜLEN YASEMİN

sedelina

Önerilen İletiler

Eğitim ve kültür kavramlarını bilmediğini gördüğüm sayın arkadaşım..

Kültür belli bir zaman sürecinde oluşur, bir hamlede kültürü değiştiremezsiniz, o milletin örf adet ve geleneklerini hafife alamazsınız..

yani kadın dövme yada dövmeme meselesi kültürün yok edilmesi yada yeni bir kültürün oturtulmasıyla haledilecek bir mesele değildir..Kadının bir meta olmadığını onun bir köle olmadığını aksine onun bir anne

yada anne adayı olduğunu yuvanın babadan çok annenin elinde olduğunu , bir insan olarak kadınların da belli hak ve hürriyetleri olduğunu öğreteceksiniz ...Öğrenmezlerse kafalarına vura vura beyinlerine kazıyacaksınız, gerekirse döveceksiniz... :)

"Öğrenmezlerse kafalarına vura vura beyinlerine kazıyacaksınız, gerekirse döveceksiniz..."

Böyle bir görüşü, böyle bir yapısı olan birine cevap yazmak bile boşuna ama, insanlara da teşhir etmek gerekiyor...

Çünki insan olanın, insanlara dayak atmaktan daha ağır bir suçu olamaz.

arkadaşın yazısı ve sizin o yazıdan yaptığınız alıntı

ve çarpıttığınız alıntıya yorumunuz...

yorumsuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 52
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Böyle bir görüşü, böyle bir yapısı olan birine cevap yazmak bile boşuna ama, insanlara da teşhir etmek gerekiyor...

Çünki insan olanın, insanlara dayak atmaktan daha ağır bir suçu olamaz.

arkadaşın yazısı ve sizin o yazıdan yaptığınız alıntı

ve çarpıttığınız alıntıya yorumunuz...

yorumsuz...

Bahane her ne olursa olsun, haklı dahi olsa, bir insana dayak atarak öğretmeyi savunmak yobazlıktır.

Bu zihniyetteki insanlar daha sonrada kalkıp namus cinayetide işlerler.

Kaldıki dayağı savunan o kimse bir kaç kez daha savunmuş, legalleştirmek için de şaka süsü vermiş.

"Ya da o kastettiğin batılılar (kimlerse onlar)

Bazen dayağı hakedenler oluyor canım şaka şaka..

Ama dayaksızda olmuyoki.. bu da şaka.."

"Yada bir ateisttin karısı, kızı yada bacısı bir başka erkekle zina etse onu tebrikmi ediyorlar..

Ha son zamanlarda kıskanmama, eş değiştirme, ensest, aileler arası, arkadaşlar arası sex ilişkileri gibi oldukça ********* ve insan fıtratındaki, insanı hayvandan ayıran özelliklere ters ilişkiler yaygınlaşmıştır.. Siz bunları alkışlıyor yada tasvib ediyorsanız size sölücek pek bişeyimiz kalmaz.."

"acizlik...egoyu tatmin etme......dayak varsa insanlıktan eser yoktur....... "

"insanların kafalarını kullanarak bişeyleri çözemedikleri zamanlarda galibiyet arzusuyla baş vurdukları çözüm zandettikleri büyük hatta en büyük yenilgi....ZAVALLILIK...... "

http://nedir.antoloji.com/dayak/

Ayrıca böyle şeyler yazarak, gizlide olsa fikirleri ile insanları taciz edip, fantezi uygulayan birisi ile

ayni forumda bulunmak, insanlar için bir talihsizlik.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İSLAMİYETTE ZİNA YAPAN KADINA ÖLÜM CEZASI

Hadis kitaplarına bakacak olursak açıkça görülüyor ki, Hz. Muhammed’in döneminde Kutsal Kitaplar (Tevrat, İncil)sapasağlam mevcuttu. Hadislere göre Hz. Muhammed’in huzurunda Tevrât okunuyordu. En sağlam kabul edilen hadis kitaplarından biri olan “Sahih-i Buhârî” de şöyle bir hadis var:

“Abdullah İbn-Ömer (ö. 693) radiya’llahu anhuma’dan rivayete

göre (Medine’de) birtakım Yahudiler gelip Resulullah

salla’llahu aleyhi ve sellem’e gelerek içlerinden bir

erkekle bir kadının zina ettiğini hikaye ettiler,

(vene hükmedersiniz? dediler). Resulullah sall’allahu

aleyhi ve sellem onlara:

-Siz, Recim -taşlamak- (hükmü) hakkında Tevrât’ta ne

bulursunuz? diye sordu. Onlar:

-Biz, zina edenleri teşhir ederiz, bunlar bir değnekle

de döğülürler. Abdullâh İbn-i Selâm (ö. 664) bunlara:

-Yalan söylüyorsunuz! Tevrât’ta Recim (âyeti) vardır,

dedi. Bunun üzerine Tevrât’ı getirdiler. Ve kitabı

açtılar. Yahudilerden birisi (Abdullah b. Sureyya, ö. 633)

1. İbn Mace, Mukaddime 10:80; Ebu Davud, Kitabu’l-Akdiyye, s.

27; Buhârî, Tevhid, s. 19; Müslim, Kitabu’l-Hudud, s. 28.

Adam, Yahudi Kaynaklarına Göre Tevrât, 1997. s. 44.

2. Senih, Hâdislerin Işığında Hâdişeler, s. 119.

elini Recim âyeti üzerine koyarak ondan önceki ve

sonraki ayetleri okumaya başladı. Abdullâh İbn-i Selâm ona:

-Elini kaldır! dedi. O da elini kaldırınca Recim

âyeti görülüverdi. Yahudiler:

-Ya Muhammed! Abdullah İbn-i Selâm doğru söylemiştir:

Tevrât’ta hakikaten Recim ayeti vardır, dediler. Bunun

üzerine (Resulullah zinanın vukûu hakkında şahid

istedi. Dört Yahudi zani ile zaniye aleyhinde vech-i

mahsûs ûzere şehadet ettiler) Resulullah da bunların

recmolunmalarına hükmetti de recmolundular

(taşlandılar).3

Bu hadisten gayet açık bir şekilde anlaşıldığı gibi, Hz. Muhammed gerektiğinde Tevrât’ı getirtiyor ve ona uygun olarak hüküm veriyordu. Bu demektir ki, Muhammed döneminde Tevrât’ın değiştirildiği iddiası yoktu, olsa bile Hz. Muhammed buna inanmıyordu. Eğer Muhammed Tevrât’ın değiştirildiğini kabul etseydi, Tevrât’ın ayetlerine göre bir hüküm verir miydi? Eğer “Recm” ayeti değiştirilmiş ya da Tevrât’ta yok idiyse, Peygamber nasıl “Recm” ayetine müracaat edebilir ve de hahamlar olmayan ayetin üstünü nasıl kapatabilirlerdi? İlginç olanı da bu: İsâ Mesih buna benzeyen bir durumla karşılaştığı zaman buna çok farklı bir çozüm getirdi:

“Din bilginleri ve Ferisiler, zinada yakalanmış bir

kadın getirdiler. Kadını orta yere çıkararak İsâ’ya,

“Öğretmen, bu kadın tam zina ederken yakalandı dediler.

Mûsâ, Yasa’da bize böyle kadınların taşlanmasını

buyurdu, sen ne dersin? Bunları, İsâ’yı sınamak ve

suçlayabilmek için söylüyorlardı. İsâ eğilmiş,

parmağıyla toprağa yazı yazıyordu. Durmadan aynı

soruyu sormaları üzerine doğruldu ve, “Aranızda günahsız

olan, ona ilk taşı atsın! dedi” (Yuhanna 8:3-7)

Kur’ân’da zina suçunun sadece dayak cezası olduğu halde, günümüzde şeriat hükümlerine göre yönetilen İslâm devletlerinde zina için Kur’ân’da bulunan dayak cezası değil mütevatir (herkesin bildiği) sünnete dayanılarak, Tevrât’ın recm cezası (taşlanarak öldürülme) uygulanmaktadır. Burada peygamberin sünneti, Kur’ân’a değil, Tevrât’a dayandırılmaktadır, uygulanmaktadır.4

3. Buhârî, Sahîh-i Buhârî, 9. cilt, 1482. hadis, ss. 317-318.

4. Sezgin, Kur’ân’ın Tasdik Ayetlerinin Yorumu, s. 39.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bahane her ne olursa olsun, haklı dahi olsa, bir insana dayak atarak öğretmeyi savunmak yobazlıktır.

Bu zihniyetteki insanlar daha sonrada kalkıp namus cinayetide işlerler.

Kaldıki dayağı savunan o kimse bir kaç kez daha savunmuş, legalleştirmek için de şaka süsü vermiş.

nerden biliyorsun şaka süsü verdiğini,hadi diğer yazılarında öyle olsun ama bu size buradaki yazılarını çarpıtma hakkı vermez

kaldıki bu başlıktaki yazısında şaka süsü vermemiş basbayağı şaka yapmış

topiğe uygun bir şekilde kinayeyle dayağı eleştirmiş

tabi siz yaptığınız alıntının başını ve sonundaki smiliyi attığınız için anlam tamamen değişmiş

forumda yazılan bir yazıyı alıntılarken smililerini ortadan kaldırmak en az cümlelerle oynamak kadar kötüdür

çünkü gerçek hayatta insanların söyledikleri sözlerdeki tavrını nasıl yüz hatları bize gösterirse forumdaki tavrınıda smililer gösterir

bol smilili alıntılar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nerden biliyorsun şaka süsü verdiğini,hadi diğer yazılarında öyle olsun ama bu size buradaki yazılarını çarpıtma hakkı vermez

kaldıki bu başlıktaki yazısında şaka süsü vermemiş basbayağı şaka yapmış

topiğe uygun bir şekilde kinayeyle dayağı eleştirmiş

tabi siz yaptığınız alıntının başını ve sonundaki smiliyi attığınız için anlam tamamen değişmiş

forumda yazılan bir yazıyı alıntılarken smililerini ortadan kaldırmak en az cümlelerle oynamak kadar kötüdür

çünkü gerçek hayatta insanların söyledikleri sözlerdeki tavrını nasıl yüz hatları bize gösterirse forumdaki tavrınıda smililer gösterir

bol smilili alıntılar :)

Aradan çıkarsan hitap ettiğim kişi ile konuşma fırsatı bulacağım.

Arkadaşına saygı göstermen lazım, konuşma hakkı tanıman gerek.

Yoksa onun avukatlığınamı soyundun.

Arkadaşımızın aciz olduğunumu sanıyorsun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili bilimselci iyice okunması gereken bir yazı göndermiş kendisine çok teşekkür ederim.

2 kere okunması daha faydalı olabilir.

Bu yazı tarafsızca okunduğu zaman herkese bir çok şey verebilir.

Önemli olan, basmakalıp hazır cevaplarla, hiç mantık kullanmadan yazılan yazıyı reddetmemektir.

Bu yazıları yalanlarsanız, islam hukukunun uygulandığı ülkelerdeki kadınların taşlanma olaylarınıda yalanlamayı unutmayınız.

Herkeze selamlarımı sunarım.

Forumlara şu anda fazla yetişemiyorum.

Ama izliyorum. Hepiniz çok harikasınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

islamıyette zinada kadına ve erkeğe verilen ceza aynıdır..

fakat öldürülme olayını ben öğrendiğim kadarı ile kuranda rastlamadım..fakat dıkkat etmek gerekırse ceza olayı eşittir..

zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun. Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dini(nin koymuş olduğu hükmü uygulama) konusunda onlara acıyacağınız tutmasın. Mü'minlerden bir topluluk da onların cezalandırılmasına şahit olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya Allah aşkına benim burda forumlara cvp yazan arkadaşlardan bi ricam var İslam dinini işin içine katarak tek sorumlu ve suçlu gibi göstermeye çalışmaktan vazgeçsinler!!!

Bunu yapanlar zaten belli,üzerlerine alınırlarsa çok iyi olur bence!!!

Töre cinayeti diye bir olgu var bizim ülkemizde,bu bizim ülkemizde var ve bundan rahatsızız,bunu ortadan kaldırmak için baştakilerin bi çabası yok!!!

O insanlara töre bütün bir hayatmış gibi öğretiliyor zaten,töre yaşam,töre sensin,töre bunu emreder deniyor,bi nevi beyinleri yıkanıyor,televizyona çıktığı için annesini öldürün bi zihniyet yetiştiriyor böyleleri!!!

siz burda oturmuş islamiyeti kötülüyor,din değiştirmekten,batılılaşmaktan bahsediyorsunuz.nedir bu özenti ben anlamıyorum,gidin orda yaşayın vatandaşlığınıda alın o çok beğendiğiniz batının,dininizide değiştirin ohh sizde kurtulun bizde!!!

Yasemin'e Allah'tan rahmet dilerim... Sonucunu düşünmediğimiz her hareket eninde sonunda başımıza bir iş açıyor bunu kendimiz yapmamış olsak bile!!! o enişte müsveddesini ben olsam idam ederdim işte!!!

saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşına saygı göstermen lazım, konuşma hakkı tanıman gerek.

Yoksa onun avukatlığınamı soyundun.

Arkadaşımızın aciz olduğunumu sanıyorsun?

'a.y.h.a.n' arkadaş,

.

.

.

"bu arada tartışan iki kişinin arasına girmek sizde alışkanlık yapmış heralde"

Burası bir forum herkes fikrini söyleyebilir...

Beğenmezsen cevap vermezsin...

.

.

.

alıntıda konuyla ilgisiz yerler atılmıştır

cümleler bozulmamış ve hiç bir smili yokedilmemiştir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güldünya,Ünzile ve Yasemin

ne ilkdiler nede son olacaklar

21 yy. da toplumsal baskının ve bu kahrolası kölelik düzeninin kurbanları onlar

kadına yönelik şiddet hala toplumsal değerlerimize göre bir terbiye yöntemi

asıl terbiye edilmesi ve aşılması gereken ise

kadınları yaşamsal kararlara ortak etmeyen

onları bir et parçası olarak gören

onları günlük yaşamın hizmetlileri gibi gören anlayışdır

TCK'nın değişmesi ne ifade ediyor hiçbirşey

geri zihinler hala bu ortaçağ anlayışıyla dipdiri duruken TCK'yı takan yaşama geçiren kim

Yasemin tecavüze uğruyor ve kirletilmiş olduğunu düşünen aile onu evlendirerek temize çekmeye çalışıyor

bu yöntem çözmüyor ve öldürülüyor

ve film sona eriyor.. artık toprakla koyun koyuna yatan Yasemin temize çekilmişdir

işde onur! işde şeref! işde namus! anlayışımız bu bizim

ve kimbilir

DAHA NE KADAR ÖLECEĞİZ (!)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Araya girip fikir söyleme kastedilmiyor.

Sürekli biri adına cevap vermek kastediliyor.

ben arkadaşın yerine cevap vermiyorum ki

konu hakkında da bir fikirbelirtmedim o yazılarda

sadece yaptığınız çarpıtmaları gözönüne serdim

zaten bundan sonra cevap vermeme gerek kalmadı yaptığınız çarpıtmaları açıkça gösterdim

artık aradan çekilebilirim -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hep söylüyorum genede söyliyceğim bazı arkadaşlar konuyu gene getirip dine dayamışlar yahu kendi fikriniz yokmu?neden sürekli her yazınıza burdan dine nasıl saldırabilirim düşüncesiyle hareket ediyorsunuz,yani o insanlar o kızcağızı öldürürken "din bunu emrediyor bu yüzden yaptık" dediler öylemi?

Töre diyorlar önce töre nedir ona bir bakın isterseniz.

Töre

Bir toplulukta benimsenmiş, yerleşmiş davranış ve yaşama biçimlerinin, kuralların, görenek ve geleneklerin, ortaklaşa alışkanlıkların, tutulan yolların bütünü, âdet:TDK

Üstelik olaya zina diye çarpıtmışlar tecavüze uğramak farklı bişeydir zina farklı bişeydir benim basından takip ettiğim kadarıyla bu olay bir tecavüz yanılıyormuyum şayet öyleyse lütfen düzeltin.

Bu infazı dine yıkmaya çalışan zihniyetler zinanın cezası ölümdür derken neden mağdur bir insanın öldürülüp diğer tarafın hala hayatta elini kolunu sallıyarak gezmesini yadırgamıyor?

Ne kadar acıdırki öldürülenlerin hepsi mağdur çünkü onlar kadın onların bir önemi yok öylemi?zaten kızcağızın babası bile eniştesine sahip çıkmış,o ********* emellerini gerçekleştirirken sonucunun böyle olacağını bilen alçaklarlardan birini öldürseler bir daha böyle bişey cesaret edebilirlermi acaba?bence asıl ölmesi gereken onlar o sapık,insan sıfatından çıkmış yaratıklar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BİLİMSELCİ,

Yazınızı alıntılamak istemedim.Siz hangi yazınıza cevap verdiğimi biliyorsunuz...

Tevrattaki bütün ayetler yanlıştır diye birşey söyleyen oldu mu size. Veya incilde tek bir Allah kelamı yoktur diyen. Sanmıyorum. Birçok bozulmalar vardır ancak, içerisinde Allah kelamı olan sözlerde vardır lakin bunun tespitini insanların yapması mümkün değildir. Eğer Allah bildirirse o zaman o ayetle de hükmedilebilir. Nitekim bu konuda aşağıdaki âyetin, bu zina olayı ile ilgili olduğu bildirilmiştir.

“Seni nasıl hakem yapıyorlar? Yanlarında Tevrat var ve onda Allah’ın hükmü var. Sonra bunun arkasından sırtlarını çeviriyorlar! Onlar inanan kimseler değillerdir.” (Maide 5/43)

Yukardaki Kırmızı yazılı yere dikkat edin.

Bu âyet, Tevrat’taki zina hükmünün Allah’ın hükmü olduğunu kesinleştirmiştir. Yahudilerin Peygamberimize gelmeleri, bu cezadan kaçmak içindi. Bu yüzden gönderdikleri kişilere; “... Hakkınızda şu karar verilirse uyun, bu karar verilirse uymayın...” (Maide 5/41) demişlerdi...

Bu noktada üzerinde durulması gereken bir diğer şey de bu cezanın sadece kadına uygulanacağına dair bir sınırlama olmadığı gibi erkek ve kadın aynı şekilde cezalandırılacaktır.

Birkaç alıntı daha ekleyelim..

Zinaya zorlanan kadına had cezası gerekmediği konusunda İslâm bilginlerinin görüş birliği vardır

Ancak, zina konusunda islamın diğer hükümlerine bakmak lazım. 4 Şahit gibi zorlaştırılmış şart, zina isnadına verilen ceza...Bunlar hemen ve kolayca zina nedeniyle ceza verilmesini engelleyen hükümlerdir. Zina isnadında bulunmadan evvel insanların iki üç dört beş defa düşünmeye sevk edecek hükümler vardır..

Namuslu ve hür kadınlara zina iftirası atan, sonra da bunu dört şahitle ispat edemeyen kimselere seksen değnek vurun. Onların ebedî olarak şahitliklerini kabul etmeyin. Onlar fâsıkların ta kendileridir" (en-Nûr, 24/4).

Ama bu başlık altında bunların tartışılması güzel durmuyor. Bir kız, (haberlerden öğrendiğimiz kadarıyla) kendisine zorla dahledildiği halde namusu kirlendiği gerekçesiyle öldürülüyor. Zina da iki kişinin rızası vardır. Tecavüz de ise rıza dışı bir oluşum vardır. Bu sebeple burada ki aile tarafından verilen ceza islama tamamen aykırıdır. Eğer illaki bizdeki namus anlayışına göre bir ceza tertip edilecekseydi eğer İnsanlıktan çıkmış enişte müsveddesine uygulanması gerekirdi.

Bu kadar yeter sanırım... İnanılmaz şekilde içim acıdı. Bu kızın canice, vahşice katledilmesine de bunun namus adı altında yapılmasına da, ucunun bir şekilde islama dayandırılmaya çalışılmasına da...Yazıklar olsun...Katile diyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Gene aynı konu ya...

Bırakın da insanlar tartışsın paylaşsın...

Gene saz takımı gene aynı yaklaşım ve aynı kişiler...

Nedir bu ya insanların fikirlerini açıklamalarına sanki engel olmak istiyorsunuz, açıklama yerine sizin bu saçma sapan polemiklerinizi okuyoruz...

Fikirleri susturamazsınız böyle bir yolla...

İnsanları susturamazsınız böyle bir yolla...

Bunu iyi anlayın arkadaşlar...

Söylenecekler söylenecektir...

burada fikri susturulan konuşmsına karşı çıkılan kim acaba?

yoksa sizinki fikirde benim incir mi?

birde ben sayın bilimselci'ye cevap verdiğimde diğer arkadaşın tartışmasına engel oluyormuşum havası verilmiş ya nasıl başardığımı bende anlamadım

bu arada sayın erdogan

siz size düşman olanlara bile düşmanlık yapmayacağınızı söylemiştiniz

heryerde saz takımı diyerek aşağılamaya çalışmak,bizi soyutlamak için çaba sarfetmek düşmanlık yapmak değil midir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam

Bir konuyada değinmeden geçemeyeceğim.

Kadınların dünyada olup biten her konuda olduğu gibi bu konudada suçu erkek cinsine atıp onları bir nevi "günah keçisi" yapma eğilimi ne yazık ki bu konudada kendisini göstermekte.

Aslında kadınlar bu tür bir çizgi çizerek ve tüm erkekleri kendi karşılarına alarak belkide en büyük hatayı yapıp kendi ellerini zayıflatıyorlar.

Evet yukarıda bir arkadaşımında değindiği gibi kültür kavramı(ki bunun içinde din,dil,tarih,gelenek,görenek,örf,adet,anane,algılama,genel tutum ve davranışlar,toplumsal bakış açıları mevcut) öyle birden bire ortaya çıkan ve birdenbire değişebilecek birşey değil. Toplumların uzun süren yaşam süreçleri sonucunda şekillenen ve yapılanan bir olgu ve bir gerçek. Ancak her yaşanan kronik olayıda sanki o toplumca genel kabul görmüş kültürün bir parçası olarak ifade etmek doğru değil. Kanımca Töre cinayetlerinin ne Din ile ne de kültür ile ilgisi yok bu düpe düz Cehaletin ürünü olan ilkel bir davranış biçimi.

Kadınlarla ilgili başladığım paragrafın devamında şunuda belirmem lazım ki kültürün ve bazı davranış biçimlerinin şekillenmesinde erkeklerin olduğu kadar(belkide daha fazla) kadınların rolüde tartışılmaz. Orada bir töre cinayeti işlenmiş ise bilinmelidir ki bunda o cinayeti işleyeni yetiştiren ana nın ve diğer kadın akrabaların, bu anlayışa sessiz kalan diğer kadınların ve bu mantalitenin nesilden nesile sürmesinde lokomotif görevi olan ve çocuklarını bu çarpık anlayışa göre yetiştiren kadınlarında rolü vardır....

Türkiyedeki kadın sivil toplum örgütlerinin de şu ana kadar bir araya gelerek ya da tek olarak bir adım attıklarını göremedim ben....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet insomnıa,çocukların yetişmesınde annelerin payı büyüktür..bir başka bayanı oğluna hakir gösteren,o anlayışı kazandıran çok anneler gördüm çevremde..

o nedenle de 'haydi kızlar okula' diyoruz.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

slm sedelina

Aslında aile ile okulun bir bireyin yetişmesinde,gelişmesinde ve eğitilmesinde birbirinden oldukça net çizgilerle ayrılan farklı rolleri sözkonusu. Bu ikisi ancak birbirlerinin tamamlayıcısı olabilirler birbirinin alternatifi olamazlar.

Benim inancıma göre çoğu şey ailede başlar. Günümüzde eğitimdüzeyi hayli yüksek bireylerinde bizleri hayrete düşüren birtakım yanlışlar ve hatalar yaptıklarını görebiliyoruz... Kızların okuması dileğini sonuna kadar destekliyorum tabi.. Aynı isteğe erkeklerinde okuması gerektiğinide eklemek lazım.... Kısacası Herkes okula.....-)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"eğitim şart" kelimesi, artık kahvehanelerde, en cahillerin bile ağzından düşmeyen bir kelime oldu.

Fakat hiçbiride kendine "Madem ki eğitim şart. ben neden kendimi eğitmiyorum?" diye sormaz.

Çünkü "eğitim şart" kelimesini baz alarak eğitimin sadece okullarda olabileceğini düşünürler.

Benim yaptığım ek sadece "eğitim şart" kelimesini çok fazla kullanarak, cahillerin eline koz olarak verilmemesidir.

Öğrenmezlerse kafalarına vura vura beyinlerine kazıyacaksınız, gerekirse döveceksiniz...

Benden de yuh..

Hatta yuhhhhhhh...

Eğitim, eğitim, eğitim...

Sevgili Bilimselci,

Fikrimi değiştirmeden, %20 yi kapsanız iyi olur :)

Sermayesi bile kurtarmıyo valla.

18 den ben alıyorum, bırakında 2 de ben kazanayım. Evde çoluk çocuk ne yiyecek ?

Kurtarsa canım feda. Biliyorsunuız.

Olsa Dükkan sizin :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:angry: Arkadaslar...ne yazikki gun gectikce insanlar bilinclenmek yerine cahilesiyorlar ve bu cahilligin sonunda öz canlarina inanmadan baskalarinin sözune inanarak bir cok hata yapmaktalar...

Artik avrupa birligine girmek isteyen TURKIYE bunlara bir son vermeli yoksa avrupa birligi bir hayal sadece veya pembe bir ruya...Gunumuzde tip gelismis ve herseyi kolaylikla ögrenmek mumkun bu cahillik neden ola :(

yuhlarrrrrrrrrrr olsun vicdansizlara...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben burada kimsenin "bakirelik" üzerine bir tartışma yaptığını düşünmüyorum. Konunun o kısmı apayrı bir tartışma konusu. Burada sözkonusu olan birinin bilerek ve taammüden bir diğerinin yaşama hakkını elinden alması. Nedeni ne olursa olsun... Kaldı ki bunu yapan şayet kişinin birinci dereceden yakını veya akrabasıysa durum çok daha acı.. Kendi kardeşine kıyan biri herkese hatta her canlıya rahatlıkla kıyabilir.. En kötüsüde bunu iyi ve "hak" birşey yaptığını düşünerek yapması.... Bunun ötesinde örf ve adet dediğin şey sabit birşey değildir sürekli değişir. Özelde örf adetleri genelde kültürü şekillendiren şey geçmişten bugüne süregelen yaşanmışlıktır... (Din kurallarını bunun dışında tutuyorum elbet..)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.