Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KÜRT SORUNU=KÜRT İSTİLASI(İŞGALİ)

TGT ci KEMAL

Önerilen İletiler

Misafir hakanbaranyildirim

12 sayfadır yazıyoruz hala pkk nın kürt terör grubu olduğu kabullenilememiş...

ama asıl ilginç olan şu ki apo yu da türk ilan ettiniz...

bravo...

diyecek söz kalmadı bu tutuma...

daha 2. sayfada sordum hala yanıt yok 12 oldu....

neden öğretmen öldürülür okul yakılır muhtar vurulur köprü uçurulur????

anlat bana ben de anlayayım....

yeter kardeşim ya yüzsüzlüğün böylesi de fazla gelir.....

devlet size kollarını açtı diye açık bulup bağrına hançer soktunuz.....

Bu ne şiddet,bu celal....

PKK,terör örgütü olabilir,bu mantıklı bir açıklama biçimidir...Ama KÜRT-TERÖR örgütü dersen bu başka bir konuya sapar ve tüm KÜRTLER'i kapsama alanına sokarsın,bu ise mantıklı bir açıklama değildir...

Ama sana şunu sormak isterim? Sadece PKK mı terör eylemlerinde bulunmaktadır?Sen hiç JİTEM diye bir kurum ismi duydun mu? Ya da Polis teşkilatı içindeki TİT isimli bir örgüt duydun mu?Bunların yaptığı eylemleri ne olarak adlandıracağız? Hadi PKK'yı baldırı çıplaklar olarak adlandırdık,peki bu örgütlerin üst-kurumu olan TÜRKİYE CUMHURİYET'ini ne olarak adlandıracağız?Sen kendini ne kadar meşru gösterirsen onlar da o kadar meşru gösterir....

Olayların sadece sonuçlarına bakma...Nedenlerine ve bunun doğrultusunda sonuçlara bakarsan daha iyi olur kanaatindeyim.Eğer hor görülürsen,kimliğin reddedilirse,adam yerine koyulmazsan ve kenara itilirsen bazı hoş olmayan EYLEMLER de bulunabilirsin...

En basit örnek,ailelen bir konuda anlaşamadın ve seni kaale almadılar,bunu aşmak için ne yaparsın? Kendini ispat edersin değil mi? Peki ya bu hakkın da elinden alınırsa....cevap senin cevabın...bazıları ailesi ile tartışmayı ve kavgayı göze alıyor...Ne kadar doğru ne kadar yanlış o da senin takdirin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 349
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Olayların sadece sonuçlarına bakma...Nedenlerine ve bunun doğrultusunda sonuçlara bakarsan daha iyi olur kanaatindeyim.Eğer hor görülürsen,kimliğin reddedilirse,adam yerine koyulmazsan ve kenara itilirsen bazı hoş olmayan EYLEMLER de bulunabilirsin...

bunların nedeni ne ola ki....benim milletim de azınlık bu ülkede ama hiç böyle şeylerle karşılaşmadılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mahşerin dört atlısından,dördüncüsü olan ve kendine BOZAN lakabını uygun gören-insan kendini bu kadar mı tanır!-:

KRALX'in selamını umarım almıştır...Kök dediğn nedir acaba? şunu bil ki KÖK'ü neyse eğer oradan sökülür,tabiatı itibariyle...Ben senin KÖK'süz olarak niteleyeceğin ve de niteleyemeyecek kadar KÖK'süz biriyim...Hesap et;

Baba:Yarı KÜRT-ZAZA

Anne:ERMENİ-KÜRT-ZAZA

BU DURUMDA KAFAN KARIŞMIŞTIR...

SENİN GİBİ BİR yaratık olacağıma ,Socrates gibi "AT SİNEĞİ" olmayı YEĞLERİM....güzel benzetme kendimi Filozof da ilan ettim bu arada...canım benim ben ....Bir de Azman....O değilde kitap ne oldu,ANARŞİZM hakkında ....İstanbul da kitap kalmadı galiba...İnternet2ten bak,kopyala beraber değierlendirelim.Canım İKON'um...BASTIĞIN YERE BASMAK DİLEĞİYLE....

kendimle ilgili bölüme bir bakayım.

1. KÖKSÜZLÜK İLE İLGİLİ YORUMUMU SAKLI TUTTUĞUMU DİLE GETİRMİŞTİM. AMA NE OLMUŞ BİLİYORMUSUNUZ ? BİR KAHİN BEYNİMDEN GEÇENLERİ OKUYUP BURAYA YAZMIŞ, DAHA DOĞRUSU KENDİ BEYNİNDEKİ KÖKSÜZLÜK SORUNUNU BURAYA BENİM YORUMUMMUŞ GİBİ YAZMIŞ. BUNU TEKZİP EDİYORUM VE BU ARKADAŞI KENDİ YORUMLŞARINI BENİM YORUMUM İMİŞ GİBİ YAZDIĞI İÇİN KINIYORUM.

GELELİM ARKADAŞIN KÖKSÜZLÜK YORUMUNA ;

1 ARKADAŞA GÖRE KÖKSÜZLÜK IRKLA İLGİLİ . BÖYLE OLDUĞU İÇİN ARKADAŞTA FAŞİST EĞİLİMLER OLDUĞU AÇIKÇA GÖRÜLMEKTE. KENDİSİ KÖK SORUNUNU ÖRNEĞİN ZAZA OLMAK, ARAP OLMAK GİBİ İLKEL ( PRİMİTİF, İPTİDAİ ) İNANÇLARA DAYATMAKTADIR. OYSAKİ HİTLER ÖLELİ ÇOK OLDU. BÖYLE ANLAYIŞLARI DA DÜNYAMIZIN VE ÜLKEMİZİN SELAMETİ İÇİN TERK ETMEK LAZIM DEĞİL Mİ ? HER TÜRLÜ IRKÇILIĞA LANET OLSUN. SİZLER DE BENİMLE AYNI FİKİRLERİ PAYLAŞMIYOR MUSUNUZ ? KÖK SORUNUNU HALA IRKLARDA ARAPLIKTA, ZAZALIKTA GÖRMEYE ÇALIŞAN ARAKADAŞLARIMIZIN OLMASI NE KADAR HAZİN!!!

2 '' BU DURUMDA KAFAN KARIŞMIŞTIR'' GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ KAFASI KARIŞAN BİZLER DEĞİLİZ IRKÇILARDIR. YANİ ZAZACILAR, ARAPÇILAR, ALMANCILAR, KÜRTÇÜLER, İNGİLİZCİLER VESAİRE. BİZLER İÇİN KÖK BU ÜLKEYİ SEVMEKTİR. YUNUS EMREYİ SEVMEKTİR. MEVLANAYI SEVMEKTİR. ŞEHİTLERİMİZE SAYGIDIR. ŞEHİT ANALARINA SAYGIDIR. AL BAYRAĞA SAYGIDIR. İNSANLARIN KÖKENİNE BAKMAKSIZIN BU ÜLKEYİ SEVEN HERKESLE BU ÜLKEDE EŞİT VATANDAŞLIK HUKUKUNDA YAŞAMAKTIR. İNSANLARI GÜNAHSIZ YERE ÖLDÜRMEMEKTİR. GENCECİK İNSANLARI ÖLÜME GÖNDEREN BİŞEREF BİNAMUS BİR ADAMI KOLLAMAMAKTIR. İNSANI SEVMEKTİR YANİ ONU YARATANDAN DOLAYI. İNSANLARI IRKLARINA GÖRE DEĞİL ( BUNU SİZ YAPMIŞSINIZ ) ONLARI BU ÜLKEYE KARŞI OLNA VATANDAŞLIK BAĞLARINA GÖRE SEVMEKTİR. AMA ÜZÜLMEYİN BİZ SİZLERİ DE SEVİYORUZ.

3 ''kendimi Filozof da ilan ettim bu arada...'' ÖNEMLİ DEĞİL. HANGİ KONUYU İNCELİYORSUN. IRKLERIN BİRBİRİNDEN ÜSTÜNLÜĞÜ KONULARINI MI ? YOK DOSTUM BU ÜLKEDE IRKÇILIK BU ÜLKENİN EVLATLARININ YAPILARI İTİBARİYLE YAPILAMAZ. İŞİNİZ ÇOK ZOR.

4 MAHŞERİN DÖRT ATLISINA GELİNCE IRKÇILIĞIN 3 ATLISINDAN DAHA MANTILI GELİYOR. NEYSE SONRA GÖRÜŞÜRÜZ DOSTUM DÜNYANIN BÜTÜN ÇOCUKLARI İÇİN, SEVGİYLE KAL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1. KÖKSÜZLÜK İLE İLGİLİ YORUMUMU SAKLI TUTTUĞUMU DİLE GETİRMİŞTİM. AMA NE OLMUŞ BİLİYORMUSUNUZ ? BİR KAHİN BEYNİMDEN GEÇENLERİ OKUYUP BURAYA YAZMIŞ, DAHA DOĞRUSU KENDİ BEYNİNDEKİ KÖKSÜZLÜK SORUNUNU BURAYA BENİM YORUMUMMUŞ GİBİ YAZMIŞ. BUNU TEKZİP EDİYORUM VE BU ARKADAŞI KENDİ YORUMLŞARINI BENİM YORUMUM İMİŞ GİBİ YAZDIĞI İÇİN KINIYORUM.

1 ARKADAŞA GÖRE KÖKSÜZLÜK IRKLA İLGİLİ . BÖYLE OLDUĞU İÇİN ARKADAŞTA FAŞİST EĞİLİMLER OLDUĞU AÇIKÇA GÖRÜLMEKTE. KENDİSİ KÖK SORUNUNU ÖRNEĞİN ZAZA OLMAK, ARAP OLMAK GİBİ İLKEL ( PRİMİTİF, İPTİDAİ ) İNANÇLARA DAYATMAKTADIR. OYSAKİ HİTLER ÖLELİ ÇOK OLDU. BÖYLE ANLAYIŞLARI DA DÜNYAMIZIN VE ÜLKEMİZİN SELAMETİ İÇİN TERK ETMEK LAZIM DEĞİL Mİ ? HER TÜRLÜ IRKÇILIĞA LANET OLSUN. SİZLER DE BENİMLE AYNI FİKİRLERİ PAYLAŞMIYOR MUSUNUZ ? KÖK SORUNUNU HALA IRKLARDA ARAPLIKTA, ZAZALIKTA GÖRMEYE ÇALIŞAN ARAKADAŞLARIMIZIN OLMASI NE KADAR HAZİN!!!

2 '' BU DURUMDA KAFAN KARIŞMIŞTIR'' GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ KAFASI KARIŞAN BİZLER DEĞİLİZ IRKÇILARDIR. YANİ ZAZACILAR, ARAPÇILAR, ALMANCILAR, KÜRTÇÜLER, İNGİLİZCİLER VESAİRE. BİZLER İÇİN KÖK BU ÜLKEYİ SEVMEKTİR. YUNUS EMREYİ SEVMEKTİR. MEVLANAYI SEVMEKTİR. ŞEHİTLERİMİZE SAYGIDIR. ŞEHİT ANALARINA SAYGIDIR. AL BAYRAĞA SAYGIDIR. İNSANLARIN KÖKENİNE BAKMAKSIZIN BU ÜLKEYİ SEVEN HERKESLE BU ÜLKEDE EŞİT VATANDAŞLIK HUKUKUNDA YAŞAMAKTIR. İNSANLARI GÜNAHSIZ YERE ÖLDÜRMEMEKTİR. GENCECİK İNSANLARI ÖLÜME GÖNDEREN BİŞEREF BİNAMUS BİR ADAMI KOLLAMAMAKTIR. İNSANI SEVMEKTİR YANİ ONU YARATANDAN DOLAYI. İNSANLARI IRKLARINA GÖRE DEĞİL ( BUNU SİZ YAPMIŞSINIZ ) ONLARI BU ÜLKEYE KARŞI OLNA VATANDAŞLIK BAĞLARINA GÖRE SEVMEKTİR. AMA ÜZÜLMEYİN BİZ SİZLERİ DE SEVİYORUZ.

3 ''kendimi Filozof da ilan ettim bu arada...'' ÖNEMLİ DEĞİL. HANGİ KONUYU İNCELİYORSUN. IRKLERIN BİRBİRİNDEN ÜSTÜNLÜĞÜ KONULARINI MI ? YOK DOSTUM BU ÜLKEDE IRKÇILIK BU ÜLKENİN EVLATLARININ YAPILARI İTİBARİYLE YAPILAMAZ. İŞİNİZ ÇOK ZOR.

4 MAHŞERİN DÖRT ATLISINA GELİNCE IRKÇILIĞIN 3 ATLISINDAN DAHA MANTILI GELİYOR. NEYSE SONRA GÖRÜŞÜRÜZ DOSTUM DÜNYANIN BÜTÜN ÇOCUKLARI İÇİN, SEVGİYLE KAL.

Hakan abinin yorumu gayet acık ve nettir

siz nerden cıkardınız bahsettiginiz adamı korudugunu bütün tartısma sayfaları boyunca hep bunu yapdınız yılmadınız hep tahrik hep karıstırdınız herseyi

köksüzlük ne demektir ya ,varmı böyle bir şey bu ne kadar agır bir laftır

siz kendiniz gibi düşünmeyen her insanı niye köksüzlükle sucluyorsunuz yasınıza saygım var ama bu uslup dogru degil

nedir alıp veremediginiz anlamıyorum

almanyada türk olarak yaşamak ne kadar zorsa

inanın burda kürt kimligiyle yasamak cok zor

burası sanal dilin kemigi yok söylenenlerin belki hiçbir platformda bir sorumlulugu yok ama burda bile kabullenemiyorsunuz

hakan abim ne diyosan dogrudur benden sana sonsuz sevgiler :clover:

bozan amca sizede ne diyim artık bilmemm ....

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hakan abinin yorumu gayet acık ve nettir

siz nerden cıkardınız bahsettiginiz adamı korudugunu bütün tartısma sayfaları boyunca hep bunu yapdınız yılmadınız hep tahrik hep karıstırdınız herseyi

köksüzlük ne demektir ya ,varmı böyle bir şey bu ne kadar agır bir laftır

siz kendiniz gibi düşünmeyen her insanı niye köksüzlükle sucluyorsunuz yasınıza saygım var ama bu uslup dogru degil

nedir alıp veremediginiz anlamıyorum

almanyada türk olarak yaşamak ne kadar zorsa

inanın burda kürt kimligiyle yasamak cok zor

burası sanal dilin kemigi yok söylenenlerin belki hiçbir platformda bir sorumlulugu yok ama burda bile kabullenemiyorsunuz

hakan abim ne diyosan dogrudur benden sana sonsuz sevgiler :clover:

bozan amca sizede ne diyim artık bilmemm ....

saygılar

A KIND OF DOGMATİC THOUGHT

1, hakan abim ne diyosan dogrudur.

2 . KÖKSÜZLÜK İLE İLGİLİ TUTUMUM VE YORUMUM HENÜZ YAPILMADI. SADECE DEĞİNDİM. DEĞİNDİĞİM NOKTALAR İSE ŞUNLARDIR TEKRARLAYAYIM 'BİZLER İÇİN KÖK BU ÜLKEYİ SEVMEKTİR. YUNUS EMREYİ SEVMEKTİR. MEVLANAYI SEVMEKTİR. ŞEHİTLERİMİZE SAYGIDIR. ŞEHİT ANALARINA SAYGIDIR. AL BAYRAĞA SAYGIDIR. İNSANLARIN KÖKENİNE BAKMAKSIZIN BU ÜLKEYİ SEVEN HERKESLE BU ÜLKEDE EŞİT VATANDAŞLIK HUKUKUNDA YAŞAMAKTIR. İNSANLARI GÜNAHSIZ YERE ÖLDÜRMEMEKTİR. GENCECİK İNSANLARI ÖLÜME GÖNDEREN BİŞEREF BİNAMUS BİR ADAMI KOLLAMAMAKTIR. İNSANI SEVMEKTİR YANİ ONU YARATANDAN DOLAYI. İNSANLARI IRKLARINA GÖRE DEĞİL ( BUNU SİZ YAPMIŞSINIZ ) ONLARI BU ÜLKEYE KARŞI OLNA VATANDAŞLIK BAĞLARINA GÖRE SEVMEKTİR' ŞİMDİ

BU YAZDIKLARIMDA KÖKSÜZLÜK İLE İLGİLİ OLUMSUZ NE VAR ACABA ? BU ÜLKEYİ SEVMEMEK KÖKSÜZLÜK DEĞİL Mİ ? MEVLANAYI ( ŞAHSI DEĞİL, SEVGİ DÜŞÜNCESİNİ) SEVMEMEK KÖKSÜZLÜK DEĞİL DE NEDİR ? İNSANLARI IRKLARINA AYIRMADAN SEVMEK KÖKLÜLÜK DEĞİL DE NEDİR ? HERKESİ SEVELİM YETER Kİ BU ÜLKE İÇİN SEVELİM.

3.'bozan amca sizede ne diyim ' İÇİNDEN GELEN HERŞEYİ DİYEBİLİRSİN. ONU DA BEN Mİ SÖYLEYECEĞİM. SEVGİYLE KAL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MEVLANAYI ( ŞAHSI DEĞİL, SEVGİ DÜŞÜNCESİNİ) SEVMEMEK KÖKSÜZLÜK DEĞİL DE NEDİR ? İNSANLARI IRKLARINA AYIRMADAN SEVMEK KÖKLÜLÜK DEĞİL DE NEDİR ? HERKESİ SEVELİM YETER Kİ BU ÜLKE İÇİN SEVELİM.

bu söz için sana nobel verirdim ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu söz için sana nobel verirdim ;)

DEĞİL DAHA !!

1. BAŞTA NOBEL OLMAK ÜZERE OSCAR OLSUN DİĞERLERİ OLSUN EMPERYALİST DÜNYANIN ÖDÜLLERİDİR. HEPSİ ONLARIN OLSUN.

2. NOBEL'İ ONUN İÇİN KİMLİĞİNİ SATAN HERKESE BOL BOL VEREBİLİRSİN

3. NOBEL'İ ORHAN PAMUK NOBELOĞLU'NA VEREBİLİRSİNİZ. PAKALA YAŞAR KEMAL ULTRA ROMANER'E DE VEREBİLİRSİNİZ. EN AZINDAN NAZIM HİKMET VATANSEVER'E VEREBİLİRSİNİZ. AMA BANA ZATEN VEREMEZSİNİZ. ZİRA ; BİZ BU ÜLKEDE KÖKSÜZLÜK YAPMIYORUZ.

SEVGİYLE KAL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DEĞİL DAHA !!

1. BAŞTA NOBEL OLMAK ÜZERE OSCAR OLSUN DİĞERLERİ OLSUN EMPERYALİST DÜNYANIN ÖDÜLLERİDİR. HEPSİ ONLARIN OLSUN.

2. NOBEL'İ ONUN İÇİN KİMLİĞİNİ SATAN HERKESE BOL BOL VEREBİLİRSİN

3. NOBEL'İ ORHAN PAMUK NOBELOĞLU'NA VEREBİLİRSİNİZ. PAKALA YAŞAR KEMAL ULTRA ROMANER'E DE VEREBİLİRSİNİZ. EN AZINDAN NAZIM HİKMET VATANSEVER'E VEREBİLİRSİNİZ. AMA BANA ZATEN VEREMEZSİNİZ. ZİRA ; BİZ BU ÜLKEDE KÖKSÜZLÜK YAPMIYORUZ.

SEVGİYLE KAL.

nazımdan vazgeçtin şimdi yaşar KEMAL e geldi onlar kimki sen duruken onlara verelim canım

ben snaa verdim bile :clover:

sende sevgiyle kal..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mahşerin dördüncü atlısı ve tahminimce KUKLA'yı tutan ÜNLÜ DÜŞÜNÜR!!!!!!-neyi düşündüğü kendinde saklı-

En başta KÖK sorununa açıklık getirelim: acaba KÖK denince senin aklına ne geliyor?...Botanik konusunda bilemem ama siyasi literatürde KÖK,bir kişinin ya da kurumun dayanağı olan unsur olarak geçer.KÖK'süz olarak nitelediğin bütün kişilere bakmaya çalıştım:Nazım Hikmet,Yaşar Kemal,Orhan Pamuk,İHD'liler,Yılmaz Erdoğan,Apo,AKP'li bazı milletvekilleri,PKK'lılar ve naçizane kulunuz BEN...Bu kişilerin ortak noktası ne olabilir diye düşününce -biz de arasıra düşünebiliyoruz- akla tek cevap geliyor:Bu kişiler,KÜRT realitesinin kabul edilmesinde ve toplumun tabu olarak gördüğü konularda yorumda bulunmuş ve de bu yorumlar DEVLET'in BEKAA'sı için tehlikeli kabul edilen yorumlardır.Neden acaba tehlikeli diye sorulduğunda,verilecek tek cevap:Ellerindeki KAYMAK gidecek de o yüzden.

Bu ellerindeki kaymağı kaybetmeye başlayan KESİM,baş vurulacak en son şeye başvurmakta gecikmezler.Hedef göstermeye çalışırlar bu insanları ve tetikçiler de başlarlar ZIRVALAMAYA...Bakınız bir ay önceki gazetelere;Orhan Pamuk,en büyük "romancı" iken,ERMENİ SOYKIRIMI lafını edince devletini satan,vatan haini,bu ne biçim yazar,kim bunu okur ki gibi yorumlara hedef oldu...

Zaza konusuna gelince:Mahşerin bir atlısı size,Kürtler hakkında yorum yaptığınızda size,KÖKSÜZ ya da başka bir yerde NAZİ'lerin kullandığı ve şu anda da NAZİ'lerle birlikte kullanılan "semitic" lafını kullanırsa acaba siz bu lafları KÖKEN olarak almaz mısınız? Yanlış anlaşılmasın soruyu kendime soruyorum...Ben böyle algıladım ve yanıldığıma da inanmıyorum,yukarıdaki açıklamamı okuyanlar bana hak vereceklerdir...

Şimdi bu zat hakkında FAŞİST yakıştırmam uygun mudur?Tabi ki uygundur,ki çok ağır bir ithamdır,daha ağırını şahsen düşünemem...

Yunus Emre ve Mevlana hakkındaki yorumlarına katılmakla birlikte eksik buluyorum...Acaba, neden ŞEYH BEDRETTİN,PİR SULTAN ya da KAYGUSUZ ABDAL geçmedi? Ben yorumlayayım ATLI'nın yerine,çünkü bu isimler SİSTEM KARŞITI ve KOMÜNAL fikirli insanlardır,ya da daha açık bir ifade ile KÖKSÜZ'dürler...

Herhangi bir IRKI üstün ya da alçak ya da çapraz gördüğümü ispatlayan bir yazı yazmadım,gösterin...İma etmişsem bile kabülümdür ve ayıbım olarak kabul edeceğim...Dediğin gibi HİTLER öleli çok oldu,ama bak bakayım tarihine...Hitler'in, TÜRKİYE'deki şakşakçıları kimlerdir ve o şakşakçılar şu anda hangi siyasi PARTİNİN,GRUPLARIN,GÖRÜŞLERİN babalarıdırlar...Ve sen bunlara ne kadar yakınsın değil mi?Hatta hatta içindesin...İnsanların okudukları okullar fikirlerini nasıl belirliyor değil mi?TARİH bölümünde okuyan hele hele ANKARA'da bu bölümü okuyanlar nedense -çoğunluğu- böyle FAŞİST düşünceli oluyorlar...Nasıl da GÜZEL öğretmişler...

Canlarım benim...yavru KUTRLARIM...ben de canım İKON'um AZMAN'ı selamlar,BASTIĞINA BASMAK DİLEĞİYLE yazıma son veririm...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ne şiddet,bu celal....

PKK,terör örgütü olabilir,bu mantıklı bir açıklama biçimidir...Ama KÜRT-TERÖR örgütü dersen bu başka bir konuya sapar ve tüm KÜRTLER'i kapsama alanına sokarsın,bu ise mantıklı bir açıklama değildir...

Ama sana şunu sormak isterim? Sadece PKK mı terör eylemlerinde bulunmaktadır?Sen hiç JİTEM diye bir kurum ismi duydun mu? Ya da Polis teşkilatı içindeki TİT isimli bir örgüt duydun mu?Bunların yaptığı eylemleri ne olarak adlandıracağız? Hadi PKK'yı baldırı çıplaklar olarak adlandırdık,peki bu örgütlerin üst-kurumu olan TÜRKİYE CUMHURİYET'ini ne olarak adlandıracağız?Sen kendini ne kadar meşru gösterirsen onlar da o kadar meşru gösterir....

En basit örnek,ailelen bir konuda anlaşamadın ve seni kaale almadılar,bunu aşmak için ne yaparsın? Kendini ispat edersin değil mi? Peki ya bu hakkın da elinden alınırsa....cevap senin cevabın...bazıları ailesi ile tartışmayı ve kavgayı göze alıyor...Ne kadar doğru ne kadar yanlış o da senin takdirin...

Bu sözzlerinde sadece şunu anlarım....

Sen pkk yanlısısın ve yaptıkları eylemleri meşru göstermek için devlete bile çamur atacak kadar allçalabiliyorsun....

Jitem i biliyorum ve onların pkk yanlılarının kellelerini topladıklarınıda çok çok iyi biliyorum...

Ve son olarak pkk kürt değildir de diyebildiysen SANA DA HELAL olsun.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Karakurta Sen bir pkklısın diyende karakurtta bu ülkenin gözü kör birer kuklalarıdır. Ülkemiz içinde oynanan emperyalist oyunları göremeyenlersiniz kürt sorunu, kürt işgali diyerek hiç bir yere varamazsınız. ancak emperyalist oyunlara alet olursunuz hiç bir zaman unutmayın bir pkklı kürt de olabilir türkte onların zaten insan denecek halleri yoktur.ve gene hiç bir zaman unutmayın ki TÜRK VE KÜRT halkları kardeştir

Nobel Ödülünü Nazıma versinler alırmı acaba? Nazım bizim gönüllerimizi almış, onun için en büyük ödül.Hala Seni Seven Vatansever Türk Gençleri Var Gönlün Rahat Olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Karakurta Sen bir pkklısın diyende karakurtta bu ülkenin gözü kör birer kuklalarıdır. Ülkemiz içinde oynanan emperyalist oyunları göremeyenlersiniz kürt sorunu, kürt işgali diyerek hiç bir yere varamazsınız. ancak emperyalist oyunlara alet olursunuz hiç bir zaman unutmayın bir pkklı kürt de olabilir türkte onların zaten insan denecek halleri yoktur.ve gene hiç bir zaman unutmayın ki TÜRK VE KÜRT halkları kardeştir

helal galeyana gelmeyen insanlar gormek guzel

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu sözzlerinde sadece şunu anlarım....

Sen pkk yanlısısın ve yaptıkları eylemleri meşru göstermek için devlete bile çamur atacak kadar allçalabiliyorsun....

Jitem i biliyorum ve onların pkk yanlılarının kellelerini topladıklarınıda çok çok iyi biliyorum...

Ve son olarak pkk kürt değildir de diyebildiysen SANA DA HELAL olsun.....

Yahu sizin sorununuz nedir bir insana burada zorla bir yafta yakıştırmaya çalışıyorsunuz hepimizin anlatmaya çalışıtığı şeyin ne olduğunu iyi biliyorsunuz.

İşinize gelmediği için çamura yatıyorsunuz. Kelle toplamak tan bahsedip başka birisini pkk lı olmakla suçluyorsun bende seni katil olmakla suçluyorum en azından azılı bir katilin kelle almaktan zevk aldığı gibi sizlerde bir kürdün kellesini alsanız aynı hazzı duyacaksınız.Kanımızı oluk oluk içseniz doymayacaksınız.

Kendi ülkemizde mülteci gibi yaşıyoruz.Ben kürdüm demek vatan hainliği olmuş yeter artık yeter beyler.

Nedir istediğiniz toplanalım bir şehire verin ateşe yakın bizi , bizler yanmaya sizler yakmaya yabancı değilsiniz.

Herşey bu kadar kolay değilmi, çıkıp burada kürtler hırsızdır, kürtler barbardır,kürtler namussuzdur , ve şimdide kürtler köksüz oldu yazık yazık.

Bakın bir kaç sayfa önce yazdığım yazıma ;

Kürtler... Anadolu'nun en eski halkı. Yaşı bilinmeyecek kadar eski... Dünyanın her köşesinde halklar yaşadı. Ama Mezopotamya'nın, Zağros'un ayrıcalağı var. Yazının keşfedildiği yer burası. Atın ilk ehlileştirildiği, ilk tekerleğin döndüğü, gökyüzüne ilkel teleskopun doğrulduğu, ilk destanın söylendiği, ilk şiirin yazıldığı, Tanrı ve Tanrıçaların beğenip seçip ilk ayaklarını bastıkları, aile hayatına karışıp çoluk çocuk sahibi oldukları, aritmetik, tıp, ticret, dış ilişkiler, diplomasi, barış antlaşmaları, ilk türküler, ilk yontular, ilk mutfağın, tiyatronun yaratılması için insanlığa kucağını açmış bir yöre... İşte bunların hepsinde Kürt halkının alın teri var... Biraz tarihi araştırmanı tavsiye ederim .

Bakın bakında görün tarihi araştırın okuyun ,ama yanlı değil objektif okuyun beyninizdeki örümcek ağlarından kurtulun.

Bu ülkede herkesin yaşamaya hakkı olduğunu ve kendi soyunu korumaya kalkınca da karşısına pkk yı dikip sindirmeye çalışmayın ucuz oyunlar bunlar .

Ben çingeneyim , ben lazım , ben azeriyim , ben terekeme yim , ben evet ben kürdüm ve insanım.

Pkk Pkk diye felaket tellalığı yapmayın alın elinize birer silah kürt avına çıkın bir kürdü öldürmek için pkk lı olmasına gerek yokki kürt olması yeter değilmi??

Hakan size ne anlatıyor siz ne anlıyorsunuz ve cevapta veremeyince ne yapsakta sindirsek hopp hadi pkk lısın diyelim hepsi tırssın bizde böylece alt ederiz diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz

Nasılsa siz saniyesinde pkk yaftasıını yapıştırırsınız

Sıkıldım artık bunları dönüp dolaşıp anlatmaktan artık yeter ya azıcık insaf ya

Kolay gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın çanakkaleye gittim 2 ay önce....

ne gördüm biliyor musunuz şehitliklerde...

bir tane kürt yok....

eğer verdıysa ve ben göremediysem bile çok az....

bütün şehitlikleri gezdim....

kudüs bile var ama diyarbakır yok....

bakın biz onlar yaşamasın demiyoruz ama insan gibi olsunlar diyoruz...

bu memleket alehinde düşünen ve bunların destekçisi olanların kelleleri zaten alınıyor.....

Böyle bir yazı yazan birine ne cevap verilebilir ki insan....Önce yok,sonra ben göremediysem bile çok az sonra da Diyarbakırlı yok...Hadi ya sen Coğrafya dersinde pencereden dışarı bakıyordun galiba...Kürtler sadece DİYARBAKIR'da yaşar kanısına tek başına mı bardın? Varsa kimler yardım etti sana!!!!!!!!!!

TÜRKÜ,Türklerindir kanısına nerden vardın...Türkü,koşuk olarak yazılan ve bestelenen bütüne denir.Koşuk da Türkçe yazıldığı için otomatikman TÜRKÇE olur TÜRKÜ. Bir YUNAN da koşuk yazar,bestelerse adı TÜRKÜ olur.Böyle bir konuda bile FAŞİZAN davranmak ancak size yakışırdı.

Demek devlete çamur attım ha...Bu DEVLET'in kendi mahkemeleri JİTEM ve TİT'i araştırıyor,sorguluyor ki danışıklı döğüştür bu,bir şey olmuyor da ben söyleyince DÜŞMAN oluyorum ha? Mesut Yılmaz dönemindeki SUSURLUK DAVASI kayıtlarına ve daha sonra yayınlanan ve makaslanmış halinde bile bu iki kurumun yaptığı eylemler yazılırken sen hala devlet düşmanı edebiyatına devam et bakayım...

Demek ben de PKK'lı oldum....Zaten ülkede bir sen bir de MAHŞERİN DÖRT ATLISI kaldınız PKK'lı olmayan...Biz hep beraber PKK'lı olcağız...Zaten başımıza ne geldiyse bu PKK yüzünden geldi...

Demek LAZ'sın...Acaba bundan iki ay önce ölen KAZIM KOYUNCU adlı bir sanatçı duydun mu?Duymuşsundur ve belki de cenazeye dahi gitmişsindir.Gitmişsen ya da televizyon'da görmüşsen,orada bir avukat arkadaşın yaptığı bir LAZCA konuşma dikatini çekmiştir.Konuşma LAZCA idi,ve rahat rahat konuşuyordu ve konuşmasında DEVLET'in Çernobil'den bu yana neler yaptığını anlattı ve en son da "ALLAH BU DEVLET'in BELASINI VERSİN" dedi...Bu avukat bunu söylerken sen nerdeydin,niye bir laf etmedin...Ama bunu bir KÜRT söylese veryansın eder,asar-keser,sonra da KELLE alamaya giderdin değil mi,işte FAŞİST olmak diye buna deniyor? Şunu da belirteyim avukat'ın KAZIM -ZUĞAŞİ BERE- ve DEVLET hakkında söylediklerine aynen katılmaktayım...

KELLE peşinde koşacağına kendi KELLE'nin içini biraz bilgi ve insanlık gibi şeylerle doldurman dileğiyle...

Nobel Ödülünü Nazıma versinler alırmı acaba? Nazım bizim gönüllerimizi almış, onun için en büyük ödül.Hala Seni Seven Vatansever Türk Gençleri Var Gönlün Rahat Olsun...

NASYONAL SOSYALİZM....vay be...
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

3-Terör eylemleri,en çok ezilen,hor görülen,dilini ve kültürünü kullanamayan insanların bir dışa vurumudur?Bakınız ZAPATİSTALAR,BASKLILAR,İRLANDALILAR...Bunlar sana bir şey ifade ediyor mu?

bu yazı sana ait hakanbaranyildirim...bunu söylemek aslında pkk nın bir kürt-terör örgütü oldugunu kabul etmek değil midir...hatta en çok ezilen, hor görülen vs. diyerek terörü meşru görmek midir? kürtlerin hepsi pkklıdır veya teröristtir demek dogru değildir ama ortada bi terör gerçeği var...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

LAZCA konuşma dikatini çekmiştir.Konuşma LAZCA idi,ve rahat rahat konuşuyordu ve konuşmasında DEVLET'in Çernobil'den bu yana neler yaptığını anlattı ve en son da "ALLAH BU DEVLET'in BELASINI VERSİN" dedi..

hakanbaranyıldırım

bışey olmaz kardeşım laz söylesede bşey olmaz önemli olan kürtlerin söylemesidir demi

hatırlıyormusun bılmem ama bundan 1 kac sene önce dehap ankarada kı partı secımnde bayrak indirme olayı olmuştu. o layıda kürtler yapmış demışlerdi. ama kuru iftira atmış oldular daha sonra bayragı indireni yakalamadılar sanırım sırf DEHAP karalamak için yapılan bi oyun oldugu ortaya cıkmıştı sanırım

sevgilerlee

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nazımdan vazgeçtin şimdi yaşar KEMAL e geldi onlar kimki sen duruken onlara verelim canım

sende sevgiyle kal..

ANLAŞILMAMIŞ. MÜHİM DEĞİL . YİNELEYELİM. NOBEL'İ LÜTFEN EMPERYALİZMİN OYUNUNA GELMİŞ SÖZDE YAZARLARA VERİVERİN. ETRAFINIZDA ÇOK GÖRECEKSİNİZ. SEVGİYLE KAL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mahşerin dördüncü atlısı ve tahminimce KUKLA'yı tutan ÜNLÜ DÜŞÜNÜR!!!!!!-neyi düşündüğü kendinde saklı-

En başta KÖK sorununa açıklık getirelim: acaba KÖK denince senin aklına ne geliyor?...Botanik konusunda bilemem ama siyasi literatürde KÖK,bir kişinin ya da kurumun dayanağı olan unsur olarak geçer.KÖK'süz olarak nitelediğin bütün kişilere bakmaya çalıştım:Nazım Hikmet,Yaşar Kemal,Orhan Pamuk,İHD'liler,Yılmaz Erdoğan,Apo,AKP'li bazı milletvekilleri,PKK'lılar ve naçizane kulunuz BEN...Bu kişilerin ortak noktası ne olabilir diye düşününce -biz de arasıra düşünebiliyoruz- akla tek cevap geliyor:Bu kişiler,KÜRT realitesinin kabul edilmesinde ve toplumun tabu olarak gördüğü konularda yorumda bulunmuş ve de bu yorumlar DEVLET'in BEKAA'sı için tehlikeli kabul edilen yorumlardır.Neden acaba tehlikeli diye sorulduğunda,verilecek tek cevap:Ellerindeki KAYMAK gidecek de o yüzden.

Bu ellerindeki kaymağı kaybetmeye başlayan KESİM,baş vurulacak en son şeye başvurmakta gecikmezler.Hedef göstermeye çalışırlar bu insanları ve tetikçiler de başlarlar ZIRVALAMAYA...Bakınız bir ay önceki gazetelere;Orhan Pamuk,en büyük "romancı" iken,ERMENİ SOYKIRIMI lafını edince devletini satan,vatan haini,bu ne biçim yazar,kim bunu okur ki gibi yorumlara hedef oldu...

Zaza konusuna gelince:Mahşerin bir atlısı size,Kürtler hakkında yorum yaptığınızda size,KÖKSÜZ ya da başka bir yerde NAZİ'lerin kullandığı ve şu anda da NAZİ'lerle birlikte kullanılan "semitic" lafını kullanırsa acaba siz bu lafları KÖKEN olarak almaz mısınız? Yanlış anlaşılmasın soruyu kendime soruyorum...Ben böyle algıladım ve yanıldığıma da inanmıyorum,yukarıdaki açıklamamı okuyanlar bana hak vereceklerdir...

Şimdi bu zat hakkında FAŞİST yakıştırmam uygun mudur?Tabi ki uygundur,ki çok ağır bir ithamdır,daha ağırını şahsen düşünemem...

Yunus Emre ve Mevlana hakkındaki yorumlarına katılmakla birlikte eksik buluyorum...Acaba, neden ŞEYH BEDRETTİN,PİR SULTAN ya da KAYGUSUZ ABDAL geçmedi? Ben yorumlayayım ATLI'nın yerine,çünkü bu isimler SİSTEM KARŞITI ve KOMÜNAL fikirli insanlardır,ya da daha açık bir ifade ile KÖKSÜZ'dürler...

Herhangi bir IRKI üstün ya da alçak ya da çapraz gördüğümü ispatlayan bir yazı yazmadım,gösterin...İma etmişsem bile kabülümdür ve ayıbım olarak kabul edeceğim...Dediğin gibi HİTLER öleli çok oldu,ama bak bakayım tarihine...Hitler'in, TÜRKİYE'deki şakşakçıları kimlerdir ve o şakşakçılar şu anda hangi siyasi PARTİNİN,GRUPLARIN,GÖRÜŞLERİN babalarıdırlar...Ve sen bunlara ne kadar yakınsın değil mi?Hatta hatta içindesin...İnsanların okudukları okullar fikirlerini nasıl belirliyor değil mi?TARİH bölümünde okuyan hele hele ANKARA'da bu bölümü okuyanlar nedense -çoğunluğu- böyle FAŞİST düşünceli oluyorlar...Nasıl da GÜZEL öğretmişler...

Canlarım benim...yavru KUTRLARIM...ben de canım İKON'um AZMAN'ı selamlar,BASTIĞINA BASMAK DİLEĞİYLE yazıma son veririm...

ŞİMDİ HEP BERABER İNCELEYELİM.

1. BANA BİR SORU SORULMUŞ ; acaba KÖK denince senin aklına ne geliyor?...ŞİMDİ KÖK KONUSU İLE İLGİLİ YANITIM SAKLI KALMAKLA BİRLİKTE BUNA KISACA DEĞİNMİŞTİM. OKUMAMIŞLAR GALİBA YİNELİYORUM ; YANIT ; ''BİZLER İÇİN KÖK BU ÜLKEYİ SEVMEKTİR. YUNUS EMREYİ SEVMEKTİR. MEVLANAYI SEVMEKTİR. ŞEHİTLERİMİZE SAYGIDIR. ŞEHİT ANALARINA SAYGIDIR. AL BAYRAĞA SAYGIDIR. İNSANLARIN KÖKENİNE BAKMAKSIZIN BU ÜLKEYİ SEVEN HERKESLE BU ÜLKEDE EŞİT VATANDAŞLIK HUKUKUNDA YAŞAMAKTIR. İNSANLARI GÜNAHSIZ YERE ÖLDÜRMEMEKTİR. GENCECİK İNSANLARI ÖLÜME GÖNDEREN BİŞEREF BİNAMUS BİR ADAMI KOLLAMAMAKTIR. İNSANI SEVMEKTİR YANİ ONU YARATANDAN DOLAYI. İNSANLARI IRKLARINA GÖRE DEĞİL ( BUNU SİZ YAPMIŞSINIZ ) ONLARI BU ÜLKEYE KARŞI OLNA VATANDAŞLIK BAĞLARINA GÖRE SEVMEKTİR.'' MUHTEMELEN YİNE OKUMAYIP BENİM BEYNİMİ OKUMAYA ÇALIŞACAKLAR. AMA OLSUN. ( BU ARADA BU İKİNCİ OLUYOR, BİR ÖNCEKİ YAZI DİZİSİNDE DE KÖK İLE İLGİLİ YAZMADIĞIM ŞEYLERİ BANA YAZMIŞ GİBİ İLİŞTİRMİŞSİNİZ, HİÇ OKUMADAN MI YAZIYORSUNUZ ? )

2. tahminimce KUKLA'yı tutan ÜNLÜ DÜŞÜNÜR DENMİŞ. İLAVE EDELİM, TAHMİNLERİMİZLE DEĞİLDE BİRBİRİMİZİ YAZDIKLARIMIZLA DEĞERLENDİRSEK DAHA ETİK OLMAZ MI ?

3.'KÖK'süz olarak nitelediğin bütün kişilere bakmaya çalıştım:Nazım Hikmet,Yaşar Kemal,Orhan Pamuk,İHD'liler,Yılmaz Erdoğan,Apo,AKP'li bazı milletvekilleri,PKK'lılar ve naçizane kulunuz BEN.......' İMDİ YAŞA BASTIĞININ ASLINDA SEN DE FARKINDASIN. ÖNCELİKLE BU FORUMDAN BİR KİŞİYİ HELE Kİ SENİ ASLA KÖKSÜZLÜKLE NİTELEMEDİM. DOĞRUDAN HİÇKİMSEYE BU ADI DA TAKMADIM. O KADAR USLÜP SAHİBİYİM. LAKİN BEN KENDİMCE YUKARIDA YAZDIĞIM KKÖKSÜZLÜĞÜN BAZI SIFATLARINI SAYDIM. BANA GÖRE BU SIFATLAR YUKARIDA SAYDIĞIM HERKESTE AZ ÇOK VAR. SEN DE VAR MI BİLMİYORUM . SEN KİMSİN ONU DA BİLMİYORUM. AMA SEN KENDİNE BU SIFATLARI YAKIŞTIRIYORSAN ONU BİLMEM.

4. ''Neden acaba tehlikeli diye sorulduğunda,verilecek tek cevap:Ellerindeki KAYMAK gidecek de o yüzden.'' BARİ EN AZINDAN BENCE TEK CEVAP DESEYDİN. DÜNYA SENİN ETRAFINDA DÖNMÜYOR DOSTUM.

5. ''Bakınız bir ay önceki gazetelere;Orhan Pamuk,en büyük "romancı" iken,ERMENİ SOYKIRIMI lafını edince devletini satan,vatan haini,bu ne biçim yazar,kim bunu okur ki gibi yorumlara hedef oldu... '' BEN NE BİR AY ÖNCE NE DE ŞİMDİ GAZETECİ DEĞİLİM. ORHAN OAMUK NOBELOĞLU'NU İLK TANIDIĞIM GÜNDEN BU YANA KÖKSÜZ BULURUM. AKSİNİ İSPAT EDERSEN KENDİMİ KÖKSÜZ ADDEDERİM. BANA BENİ ANLAT GAZETELERİ DEĞİL DOSTUM. SEN BU YAZIYI YAZARKEN İYİYDİN DEĞİL Mİ ?

6. ''Zaza konusuna gelince:Mahşerin bir atlısı size,Kürtler hakkında yorum yaptığınızda size,KÖKSÜZ ya da başka bir yerde NAZİ'lerin kullandığı ve şu anda da NAZİ'lerle birlikte kullanılan "semitic" lafını kullanırsa acaba siz bu lafları KÖKEN olarak almaz mısınız? Yanlış anlaşılmasın soruyu kendime soruyorum...Ben böyle algıladım ve yanıldığıma da inanmıyorum'' YANILIYORSUN. HEM DE BUZ GİBİ . BEN BÖYLE BİRŞEY YAZMADIM BANA KARŞI BENİM YAZMADIĞIM YAZILARI YAFTALAMAYINIZ. BEN KÖKSÜZLÜĞÜ SENİN ANLADIĞIN GİBİ ZAZALIKTA ARAPLIKTA ALGILAMIYORUM. BU ALGILAMA ( YANİ SEN BÖYLE ALGILAMIŞSIN ) FAŞİZAN BİR ALGILAMADIR. İNSANLARI IRKLARINA AYIRMADIR. OYSA HEPİMİZ BU BAYRAĞIN ALTINDA BU VATANDA BU ÜLKENİN VATANDAŞLARIYIZ. BEN BÖYLE GÖRÜYORUM SİZ FAŞİZAN ANLAYIŞINIZA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ. TEKRARA EDİYORUM KÖKSÜZLÜK IRKLA İLGİLİ DEĞİLDİR.( TABİ BENCE SİZİ BİLEMEM )

7 ''Yunus Emre ve Mevlana hakkındaki yorumlarına katılmakla birlikte eksik buluyorum...Acaba, neden ŞEYH BEDRETTİN,PİR SULTAN ya da KAYGUSUZ ABDAL geçmedi? Ben yorumlayayım ATLI'nın yerine,çünkü bu isimler SİSTEM KARŞITI ve KOMÜNAL fikirli insanlardır,ya da daha açık bir ifade ile KÖKSÜZ'dürler...'' BALTAYI TAŞA VURMA REKORU KIRDIĞIN BU YAZINI BİR YERLERE NOT ETMEYİ BİLE DÜŞÜNDÜM DOĞRUSU. HEMEN EKLEYELİM. ŞEYH BEDRETTİN BAZILARI ANLAMAK İSTEMESE DE SİMAVNA KADISI OĞLU BİR İSLAM ALİMİ, DÜŞÜNÜRÜDÜR. SİYASİ BİR MÜCADELEYE GİRMİŞ, KAYBETMİŞ, BU YÜZDEN TARİHTE HER KESİM TARAFINDAN BAŞ TACI EDİLMEMİŞTİR. SİYASİ MÜCADELESİ DE BAZI HOKKABAZLARIN ZANNETTİĞİ GİBİ ÇETE SAVAŞI FALAN DEĞİLDİR. OSMANOĞULLARI TAHTI İÇİN MÜCADELE EDEN , DEVLET İÇİN MÜCADELE EDEN BİR DİĞER KARDEŞİN YANINDA DEVLETE SAHİP OLMAK İÇİN MÜCADELE ETMİŞTİR. BİZİM BÜYÜĞÜMÜZDÜR. SEN OKUMAMIŞSINDIR DA VARİDAT ADLI MEŞHUR KÜÇÜK RİSALESİ DIŞINDAKİ ,TÜM ESERLERİ Kİ HİÇBİRİ ORJİNAL DİLİNDEN TÜRKİYE TÜRKÇESİNE AKTARILMAMIŞTIR, UZUN YILLAR MEDRESELERDE OKUTULMAYA DEVAM ETMİŞTİR. MERAK EDERSEN SÜLEYMANİYE KÜYÜTPHANESİNDE MEVCUTTUR, NUMARASI İLE TAM YERİNİ İSTERSEN BANA MESAJ AT SANA YOLLARIM. LAKİN OARADA ARAŞTIRMA YAPMAK İÇİN BİRAZ DONANIM GEREKİYOR, DİL BİLMEK GİBİ. BEN SOL KESİMİN ( SİZİ TENZİH EDERİM ) ŞEYHE SAHİP ÇIKTIĞINI GÖRDÜKÇE NE KADAR GÜLÜYORUM. ADAMIN KİTAPLARINI OKUSALAR BUZ GİBİ İRTİCACI, MÜRTECİ DERLER. OSMANLI DEVLETİNDE TAHT MÜCADELESİ YAPTIĞI VE KAYBETTİĞİ İÇİN ONU YÜCELİYORLAR. ŞU İNSAN OĞLU GERÇEKTEN ÇOK İLGİNÇ. BENİM İÇİN PİR SULTAN ABDAL DA KAYGUSUZ ABDAL DA AYNI DEĞERDEDİR. TÜRKÇENİN EN GÜZEL , EN TEMİZİ İLE YÜZYILLARA İNAT BİZLERE SESLENMİŞLERDİR. SAYGI DUYDUĞUMJ BÜYÜKLERİMDİR. İŞTE BİZİM KÖKLER DEDİKLERİMİZ BUNLAR.

8. ''çünkü bu isimler SİSTEM KARŞITI ve KOMÜNAL fikirli insanlardır,ya da daha açık bir ifade ile KÖKSÜZ'dürler...'' İMDİ BUNA BAKALIM. SİSTEM KARŞITI OLMANIN SİZİN ZANNETTİĞİNİZ GİBİ OLMADIĞI ORTADADIR. BU KONUDA AHMET YAŞAR OCAK BEYİN BABAİLER İSYANI VE OSMANLIDA ZINDIKLAR İLE İLGİLİ İKİ KİTABINI ÖNERİRİM. KOMÜNAL FİKİRE GELİNCE . OKUMAMIŞSIN AMA BEN SÖYLEYEYİM. BU SENİN AÇIKLAMANA TARİHTE ANAKRONİZM DENİR . BUNU DA SEN ARAŞTIR. BU İNSANLARIN KÖKSÜZ OLDUĞUNU SÖYLEMİŞSİN O İNSANLARI BU İTHAMDAN TENZİH EDERİM, BU SAYILAN ADLARIN HEPSİ KÖKLÜDÜR.( BENCE TABİ SİZİ BİLEMEM )

9. ''...Hitler'in, TÜRKİYE'deki şakşakçıları kimlerdir ve o şakşakçılar şu anda hangi siyasi PARTİNİN,GRUPLARIN,GÖRÜŞLERİN babalarıdırlar...Ve sen bunlara ne kadar yakınsın değil mi?'' BUNLARA YAKIN DEĞİLİM. AMA İŞİN İLGİNÇ TARAFI YİNE HAYALLERİNİ GERÇEKLERLE KARIŞTIRMIŞSIN. SEN ÖYLE GÖRMEK İSTİYORSUN DEYÜ BEN ÖYLE OLAMAM. AYRICA KÖKLERLE İLGİLİ DÜŞÜNCEDE IRKLARI İŞİN İÇİNE SOKAN BEN DEĞİLİM SENSİN. YUKARIDA UZUNCA İZAH ETTİK.

10. ''TARİH bölümünde okuyan hele hele ANKARA'da bu bölümü okuyanlar nedense -çoğunluğu- böyle FAŞİST düşünceli oluyorlar...'' TARİHE KARŞI BÖYLE ÖNYARGILI OLMANIN NEDENİ NEDİR ACABA ? TARİH KORKULACAK BİRŞEY DEĞİLDİR DOSTUM. HEM KORKUYLA YAŞANMAZ Kİ. AYRICA TARİH BÖLÜMÜ OKUDUĞUMU VE BİR DE ANKARA'DA OKUDUĞUMU NE ZAMAN TAHAYYÜL ETTİN. GERÇEK İLE HAYAL ARASINDA SIKIŞIYORMUSUN DOSTUM ? BÖYLE AFAKİ YORUMLARLA PUAN TOPLAMAYA MI ÇALIŞIYORSUN.

NETİCE ;

1. KONUNUN BÖYLE UZAMASININ NEDENİ ŞUDUR ; ŞİMDİ BEN KÖKSÜZLÜK VE KÖKLÜLÜK DEYÜ BİR TANIM ORTAYA ATTIM. VE BAZI KİŞİLERİ KÖKSÜZ OLARAK NİTELEDİM AMMA KÖK İLE İLGİLİ YORUMUMU SAKLI TUTTUM. AMA BAZI AKL-I EVVEL ARKADAŞLAR BENİM YERİME YORUM AYPIP BİR DE BANA KARŞI CEPHE ALDILAR. ÜSTELİK FAŞİZAN BİR YORUM YAPTILAR. LAKİN. YİNELİYORUM, BANA KÖK SORUNUNUN HAKANBARANYİLDİRİM'İN DÜŞÜNDÜĞÜ GİBİ IRKLARLA BİR İLGİSİ YOKTUR. BUNU NEDEN KABULLENMEK İSTEMİYORLAR HALA ANLAMIŞDEĞİLİM.

2. FORUMA KATILAN ARKADAŞLARDAN MERAKLI OLNALAR BU BAŞLIK ALTINDAKİ YAZIŞMALARI KARŞILIKLI TETKİK ETTİKLERİNDE MESELENİN NEDEN BU NUKTAYA GELDİĞİNİ VE BENİM KARDEŞLİK VE BARIŞ ÇABAMI ANLAYACAKLARDIR ; BEN KISACA ŞUNU DEDİM. BU ÜLKEDE YAŞAYAN HERKES, LAZ OLUR ÇERKEZ OLUR ,KÜRT OLUR ARNAVUT, OLUR ZAZA OLUR, OĞUZ OLUR, KIPÇAK OLUR VESAİRE HEPSİ BU VATANIN EVLATLARI BU ÜLKENİN VATANDAŞLARIDIR. ARASINDA BU ÜLKENİN MESELELERİNE KARŞI EMPERYALİST BATIYI, AMERİKAYI ARKASINA ALARAK BU TOPRAĞA İHANET EDEN BU İNSANLARA KIYAN KİŞİLER ELBETTE VARDIR. İŞTE BUNLARIN TOPU NAMETTİR, BİŞEREFTİR, BİNAMUSTUR. BU ÜLKENİN BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN BU ÜLKEDEKİ BÜTÜN HERKESİ KUCAKLAYAN HERKİM OLURSA OLSUN MERTTİR, ZİŞEREFTİR, ZİNAMUSTUR, ZİŞANDIR. İŞTE HEPSİ BU. LÜTFEN YAZDIKLARIMA YANIT YAZMADAN, HER TÜRLÜ FAŞİZAN DUYGUDAN SIYRILIP ÖYLECE BİRŞEYLER YAZIN. SEVGİYLE KAL DOSTUM.SEVMEK NEFRET ETMEKTEN DAHA YÜCE BİR DUYGUDUR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sende sevgiyle kal..

SON OLARAK ADALET AĞAOĞLUNUN YORUMU.

Halen yankıları devam eden ve Orhan Pamuk'a verildi verilecek derken İngiliz oyun yazarı Harold Pinter'e giden Nobel ödülü konusundaki tartışmalara yazar Adalet Ağaoğlu Türk entelijansiyasının hiç gündeme getirmediği yeni bir boyut kazandırdı. Türk Edebiyatının yaşayan ünlü isimlerinden Ağaoğlu, Fransızların ünlü düşünür ve edebiyatçısı J. P Sartre'ın Nobel ödülünü reddetme gerekçesini de hatırlatarak "Nobel almaya meraklı" Türk yazarlarını uyardı. Nobel'in anlamının edebiyatçılar tarafından sorgulanması gerektiğini belirten Ağaoğlu, 1 milyon dolarlık ödülün neden reddedilmesi gerektiğini şu sözlerle açıkladı: "Sartre'a göre bir yazarın Nobel'i kabul etmesi, kişisel hedeflerini ödül veren bir kuruma göre yönlendirmesi anlamına geliyordu. Bu yüzden Nobel'i ve kendisine verilmek istenen tüm kurumsal onur ödüllerini reddetti. Çok şükür Nobel ödülü bana da verilmeyecek. Bir çiçeği ödül olarak kabul ederim. Ancak bugün Nobel'i veren kurum bile kendiyle hesaplaşma noktasına geldi. Çünkü politika artık edebiyatın ve düşüncenin üstünde. Bu yüzden adımın bu ödülle anılması ya da bana verilecek olmasından hiç memnun kalmazdım."

NOBEL VE HİROŞİMA YAN YANA

Ağaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bazı yazarlar hiç sorgulamadan uça uça 'Türk edebiyatının sesi duyulsun' iyi niyetiyle gidiyorlar. Ama bir yazar olarak kendilerini sorgulamaları gerekiyor. Hiroşima'da Atom bombası patlatıldığında ben lise öğrencisiydim. Gençliğim Sartre'ın oturup kalktığı Fransız kahvelerinde geçti. Yazar olmayı 'iyi bir yazar' olmayı düşlüyordum. O sırada Hiroşima'da atom bombası patlatıldı. Nobel, işte o atom bombasını icad edenlerin adına verilen bir ödüldür. Nobel ödülü bu yüzden her zaman benim kafamda Hiroşima'nın yaşadığı trajediyle birlikte yan yana durdu. Halen Hiroşima'daki nükleer artıklar kıyıma yol açmaya devam ediyor. Nobel isteyen bir yazar işte tam bu noktada sorgulamalı kendini."

Orhan Pamuk: Türkiye kültürünü değiştirmemeli

Türkiye'nin AB'nin bir parçası olmasını istediğini belirten Pamuk şöyle konuştu: "Türkler, AB'nin siyasi, ekonomik ve demokratik kriterlerini yerine getirdikten sonra kendi eski kültürleri ve gelenekleriyle Avrupa'ya girecekler ve Avrupa'yı zenginleştirecekler. Görüşüm budur. Kopenhag kriterleri, demokratik kriterlerdir. Türkiye, AB'ye girmek için kendi kültürünü değiştirmemeli. Türkiye, yalnızca siyasi ortak çerçeveye giriyor. Türkiye, kendi kültürüyle AB'ye zenginlik katacaktır. Eğer AB kendi sınırları etrafına duvarlar örer, başka kültürlerle temasını keserse, kendi kültürleri zamanla eskir ve yok olur. Bunun için açılmak ve başka kültürlerle yaşamayı başarmak lazım."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"KATI OLAN HERŞEY BUHARLAŞIYOR;KUTSAL OLAN HERŞEY KİRLETİLİYOR VE İNSAN SONUNDA GERÇEK OLMAYAN YAŞAM KOŞULLARIYLA VE KENDİ TÜRÜYLE OLAN İLİŞKİLERİYLE AÇIKÇA YÜZYÜZE GELMEYE ZORLANIYOR".......marx

Hep aynı yerde dolanacağız....Sen KÖK ile bilgini saklı tutmaya devam et,saklanacak olan ne ise artık...Kanaatim odur ve öyle de kalacaktır...Seninle aynı fikirde olmayan herkes KÖK'süzdür demek,ben bunu anladım,iyice yazılarını okursan sen de bunu anlarsın...İnanıyor musun ki,adını andığın bu insanlar,bu ülkeyi sevmiyor ya da arkalarını birilerini alıp da bu olayları yorumluyor? Bu ancak hastalıklı,kendinden başka herşeye hoşgörüsüz insanların mantığıdır ve sen de onlardan birisin...Bu konu üzerine daha fazla söylenecek bir şey yok...

Konu ŞEYH BEDRETTİN...Demek amacı Osmanlı Saltanatı imiş,tarihe yeni bir yorum daha getirdin canım ATLI'm...Aynı zamanda İRTİCA'cı ve MÜRTECi imiş...Canım benim,yanlış kavramlar kullanıyorsun...

irtica ve mürteci o zamanın kavramları değildirler,bir insanı nitelerken o dönemin kavramları ve fikirleri ile değerlendirmen gerekiyor.Sana TARİH de ne okuttular böyle...Osmanlıca ve Arapça öğrenmekle olmuyor bu işler,BİLGİ,KAVRAMLAŞTIRMA ve YORUM da önemli...ama ANKARA'da bunlar yoktu değil mi?

BEDRETTİN,sosyalist bir fikir adamdır demem ne kadar komikse senin bu yaftaların da o kadar komik,gerisini sen hesapla?

Demek "Cenneti bu dünyada varedeceğiz,ahiret ise bir yalandan ibarettir" diyen bir kişi senin için İRTİCACI...Bu kişi müslüman kökenli olabilir ve öyledir de,ama kesinlikle dini inanışları olan bir kişi değildir...Ha bu belki de bu övünülecek bir şey değildir ama bu kişini fikri odur...Daha dikkatli okumanı salık veririm...

Yukarıdaki sözü de senin için yazdım ve şunu da altına ekle:

"TARİH ÖLDÜRECEKLERİNİN ÖNCE GÖZLERİNİ KÖR EDER"

Gözlerini açık tutman dileğiyle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"KATI OLAN HERŞEY BUHARLAŞIYOR;KUTSAL OLAN HERŞEY KİRLETİLİYOR VE İNSAN SONUNDA GERÇEK OLMAYAN YAŞAM KOŞULLARIYLA VE KENDİ TÜRÜYLE OLAN İLİŞKİLERİYLE AÇIKÇA YÜZYÜZE GELMEYE ZORLANIYOR".......marx

Hep aynı yerde dolanacağız....Sen KÖK ile bilgini saklı tutmaya devam et,saklanacak olan ne ise artık...Kanaatim odur ve öyle de kalacaktır...Seninle aynı fikirde olmayan herkes KÖK'süzdür demek,ben bunu anladım,iyice yazılarını okursan sen de bunu anlarsın...İnanıyor musun ki,adını andığın bu insanlar,bu ülkeyi sevmiyor ya da arkalarını birilerini alıp da bu olayları yorumluyor? Bu ancak hastalıklı,kendinden başka herşeye hoşgörüsüz insanların mantığıdır ve sen de onlardan birisin...Bu konu üzerine daha fazla söylenecek bir şey yok...

Konu ŞEYH BEDRETTİN...Demek amacı Osmanlı Saltanatı imiş,tarihe yeni bir yorum daha getirdin canım ATLI'm...Aynı zamanda İRTİCA'cı ve MÜRTECi imiş...Canım benim,yanlış kavramlar kullanıyorsun...

irtica ve mürteci o zamanın kavramları değildirler,bir insanı nitelerken o dönemin kavramları ve fikirleri ile değerlendirmen gerekiyor.Sana TARİH de ne okuttular böyle...Osmanlıca ve Arapça öğrenmekle olmuyor bu işler,BİLGİ,KAVRAMLAŞTIRMA ve YORUM da önemli...ama ANKARA'da bunlar yoktu değil mi?

BEDRETTİN,sosyalist bir fikir adamdır demem ne kadar komikse senin bu yaftaların da o kadar komik,gerisini sen hesapla?

Demek "Cenneti bu dünyada varedeceğiz,ahiret ise bir yalandan ibarettir" diyen bir kişi senin için İRTİCACI...Bu kişi müslüman kökenli olabilir ve öyledir de,ama kesinlikle dini inanışları olan bir kişi değildir...Ha bu belki de bu övünülecek bir şey değildir ama bu kişini fikri odur...Daha dikkatli okumanı salık veririm...

Yukarıdaki sözü de senin için yazdım ve şunu da altına ekle:

"TARİH ÖLDÜRECEKLERİNİN ÖNCE GÖZLERİNİ KÖR EDER"

Gözlerini açık tutman dileğiyle...

ÇOK KOMİK. SEVGİLİ DOSTUM OKUMUYORUSN BARİ OKUYANI SEV.

BAKALIM ;

1. DEMEK FİKİRLE BAŞ EDEMEYİNCE HEMEN HAKARET HA ? ÖYLE OLSUN. BEN SENİ DE SEVİYORUM. BUNU DA BİR YERLERE EKLE.

2. YAZIMI OKUMADIĞIN ANLAŞILIYOR. İRTİCACI, MÜRTECİYİ KENDİM İLE DEĞİL, BAŞKALARININ YAKIŞTIRMASI İLE YAZDIĞIMI FARK ETMEDİYSEN OKUMA KONUSUNDA YARDIMA İHTİYACIN VAR ( BAK HAKARET OLMASIN DEYÜ OKUMA BİLE BİLMİYORSUN, OKUDUĞUNU DAZATEN ANLAMIYORSUN DEMİYORUM, SADECE OKUMA KONUSUNDA SIKINTILARIN VAR DİYORUM )

3 'Cenneti bu dünyada varedeceğiz,ahiret ise bir yalandan ibarettir' BU SÖZÜ NEREDEN ALDIĞINIZI MERAK ETTİM. YİNELİYORUM SİMAVNA KADISI OĞLUNUN VARİDAT DIŞINDAKİ ESERLERİ TÜRKÇEYE HENÜZ AKTARILMADI. SON BİR YIL DA AKTARILDIYSA YA DA GÖZÜMDEN KAÇTIYSA LÜTFEN SÖYLEYİN. AYRICA BU YAZDIĞINIZ SÖZÜN KAYNAĞINI TALEP EDİYORUM . KAYNAK GÖSTERİN HANGİ ESERİ SAYFA KAÇ VE NE MAKSATLA SÖYLENMİŞ BİR BAKALIM.

4 'ama ANKARA'da bunlar yoktu değil mi?' TEKRAR EDİYORUM BU KIRK OLDU. ANKARADA HERHANGİ BİR OKULDA OKUMADIM. ZORLA ANKARALI MI YAPACAKSINIZ BENİ YAHU. HAHAHAA.

5 'Sen KÖK ile bilgini saklı tutmaya devam et,saklanacak olan ne ise artık...Kanaatim odur ve öyle de kalacaktır...' İŞTE BU DA DOGMATİZMİN DORUKLARI. BENİ SENİN KANAATLERİN İLGİLENDİRMEZ TABİKİ. AMA BANA BENİM DEDİKLERİMİN DIŞINDA BİR SÖZÜ YAFTALAMA. BU DA BENİM SİZDEN RİCAM.

6. "TARİH ÖLDÜRECEKLERİNİN ÖNCE GÖZLERİNİ KÖR EDER". BAK SEN YİNE ÖLÜMDEN FALAN , BAHSETMİŞSİN. BENDEN SANA SONSUZ GÜL VE ÇİÇEKLER.

'' TARİH SEVİLECEK İNSANLARI SEVGİ DAĞITAN İNSANLARLA BULUŞTURUR. GERİSİ SİZE KALMIŞ. YA FAŞİZAN KÖK TANIMLAMALARINA DEVAM EDERSİNİZ, YA DA HERKESİ DOST GÖRÜRSÜNÜZ.

BU ÜLKEDE KARNI DOYUP BU ÜLKENİN EKMEĞİNE, AŞINA TÜKÜRMEYEN HERKES KÖKLÜDÜR. ( BAK ZAMAN İÇİNDE KÖK KAVRAMI AÇIKLIĞA KAVUŞUYOR, VE HALA SENİN İDDİA ETTİĞİN IRKÇI KÖK DÜŞÜNCESİ YALNIZCA SENİN YAZINDA VAR ) SEVGİYLE KAL DOSTUM. NEŞENİ HİÇ YİTİRME TARİHİ SEV, ANKARAYI DA. AMA BENİM ANKARA İLE HİÇBİR İLGİM YOK İNAN BANA, HADİ TARİHLE İLGİLİ SORUNU8NU ANLADIK DA ANKARADAN NE İSTERSİN ACABA. BU ARADA BEN DE ANKARANIN HAVASINI SUYUNU PEK SEVMEM AMA BUNU SENİN YAPTIĞIN GİBİ RUHİ SORUN HALİNE GETİRMİYORUM. TEKRAR SEVGİYLE KAL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU ÜLKEDE KARNI DOYUP BU ÜLKENİN EKMEĞİNE, AŞINA TÜKÜRMEYEN HERKES KÖKLÜDÜR.

iyide bozan emmi birkaç sayfa gerilere git bu kelimeleri kullanan arkadaşların arkasından neler dediğini tekrar oku istersen bana öyle geliyorki senin şu meşhur kök kavramının sonuda oraya varacakmış gibime geliyor..

yüreğindeki sevginin farklılıkların birer zenginlik olduğunu görmesi dileğiyle :clover:

Tarih: Düzenleyen: DeLİ eMİn
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu anda evimden ve dolayısıyla da notlarımdan çok uzakta olduğumdan BEDREETİN'in lafını sana aktaramıyorum.Ama söz,iki-üç gün içinde bu sözü sana bildireceğim...

Seni tehdit etmiş ya da ona benzer bir laf etmiş de değilim,sanal PSİKOPAT da değilim,onu da bil...

Kendi yazdıklarının farkında bile değilsin.Net okuma vardır,bir de yorumlama vardır...Ve tabiki ALTHUSSER'in dediği gibi "masum okuma yoktur"...yazılarını yazma uslubun ve sert tavırların beni böyle bir okumaya sevk etmiş olabilir ama inan ki tekrar baktığımda yine aynı şeyleri görmekteyim...

Mahşerin dört atlı'sı benim için FAŞİST kişilikli insanlardır...Diğerleri bilgisizlikten dolayı ama sen katıksız olarak bir FAŞİST'sin...Yolunda başarılar ama yolun da yol değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iyide bozan emmi birkaç sayfa gerilere git bu kelimeleri kullanan arkadaşların arkasından neler dediğini tekrar oku istersen bana öyle geliyorki senin şu meşhur kök kavramının sonuda oraya varacakmış gibime geliyor..

yüreğindeki sevginin farklılıkların birer zenginlik görmesi dileğiyle :clover:

AYNI MANTIK !!!!

1. DELİ EMİN BEY SİZ DE HAKANBARANYİLDİRİM ADLI ARKADAŞ GİBİ BENİ BAŞKALARI İLE MUKAYESE EDİP BENİ ÖYLECE DEĞERLENDİRİYORSUN. BU ÖNYARGIDIR. BU DOGMATİK YAKLAŞIMDIR. YİNELİYORUM ; BENİM KÖK KAVRAMIM AÇIKLADIĞIM ŞEKLİ İLE ORTADADIR.

2 KÖK KAVRAMINA DEVAM EDELİM ; BUNA GÖRE KÖKLÜ BİR KİŞİ KENDİ IRKINDAN BİLE OLSA BU VATANA, BU ÜLKEYE İHANET ETMİŞ BİR ADAMA, BİR KİŞİYE BİLE KASTETMİŞ BİR ADAMA BİLE , YERİ GELDİĞİNDE HAİN DİYEBİLMELİDİR.

3 BAZEN IRKÇILIK O NOKTAYA VARIR Kİ İNSANIN DİLİ BİNLERCE MASUM İNSANIN KATİLİNE KATİL DEMEYE VARMAZ. BU BİR HASTALIKTIR. BU HASTALIĞIN ADI KÖKSÜZLÜKTÜR. ( DENEMESİ BEDAVA, KÖK HASTALARI HATTA BUNU YAZAMAZLAR BİLE )

4 ACABA BEN KÖKLÜMÜYÜM DEYÜ BEN ZAZAMIYIM ARAPMIYIM DEYÜ SÜLALEYE BAKILMAZ BUNLAR İLKEL YAKLAŞIMDIR. KENDİNE BAKMAK GEREK BU VATANI, BU BAYRAĞI SEVİYORMUSUN, İNSANINA SAYGI GÖSTERİYORMUSUN, TAMAM İŞTE KÖKLÜSÜN.

5 ELİNDE MOLOTFLARLA HAYVAN MİSALİ SAĞA SOLA SALDIRIYORSAN, KATİLLERİ KORUYORSAN, BİR ÖDÜL UĞRUNA KİMLİĞİNİ SATIYORSAN, İŞTE ORADA BİR KÖK SORUNUN VARDIR DEMEKTİR.

MABADİ VARDIR, ŞİMDİLİK HOŞÇAKALIN. BU ARADA DELİ EMİN BEY SEVGİYLE KALIN.

Şu anda evimden ve dolayısıyla da notlarımdan çok uzakta olduğumdan BEDREETİN'in lafını sana aktaramıyorum.Ama söz,iki-üç gün içinde bu sözü sana bildireceğim...

Seni tehdit etmiş ya da ona benzer bir laf etmiş de değilim,sanal PSİKOPAT da değilim,onu da bil...

Kendi yazdıklarının farkında bile değilsin.Net okuma vardır,bir de yorumlama vardır...Ve tabiki ALTHUSSER'in dediği gibi "masum okuma yoktur"...yazılarını yazma uslubun ve sert tavırların beni böyle bir okumaya sevk etmiş olabilir ama inan ki tekrar baktığımda yine aynı şeyleri görmekteyim...

Mahşerin dört atlı'sı benim için FAŞİST kişilikli insanlardır...Diğerleri bilgisizlikten dolayı ama sen katıksız olarak bir FAŞİST'sin...Yolunda başarılar ama yolun da yol değil...

İŞTE BUNA ÇOK MKIRILDIM. SEVGİLİ HAKANBARANYİLDİRİM, BENİ FAŞİSTLİKLE SUÇLUYORSUNUZ, HEM DE KATIKSIZ. LAKİN KARŞILIKLI YAZIŞMALRIMIZI OKUYAN HERKES FAŞİSTİN KİM OLDUĞUNU GÖRÜVERİR. EN BASİT BİR HADİSEDE BİLE ZAZAYI ARAPI MESELE TELAKKİ EDEN SİZDİNİZ.

AYRICA ANKARALI OLDUĞUM, ANKARADA TARİH OKUDUĞUM, VE ŞEYH BEDRETTİN İLE İLGİLİ İDDİALARINIZDA HALA HAVADADIR. YOKSA YOKSA BUNLAR YALANMIYDI. YOK YOK OLSA OLSA GENÇLİK HEYECANI YA DA BİLGİSİZLİKTENDİR. BEN HERŞEYE RAĞMEN SENİ BİR DOST TELAKKİ EDİYORUM. BİZİM VATANDAŞLIK ANLAYIŞIMIZ İŞTE BÖYLE GENİŞ, MEVLANA KÜLTÜRÜ BUDUR, YUNUS KÜLTÜRÜ BUDUR, HACI BEKTAŞ KÜLTÜRÜ BUDUR. SAHİ SİZ BU KÜLTÜRDEN DEĞİL MİSİNİZ, YOKSA BİR AN DALGINLIĞINIZA MI GELDİ. SENİ SEVİYORUM DOSTUM, SEVGİYLE KAL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ÇOK KOMİK. SEVGİLİ DOSTUM OKUMUYORUSN BARİ OKUYANI SEV.

BAKALIM ;

1. DEMEK FİKİRLE BAŞ EDEMEYİNCE HEMEN HAKARET HA ? ÖYLE OLSUN. BEN SENİ DE SEVİYORUM. BUNU DA BİR YERLERE EKLE.

2. YAZIMI OKUMADIĞIN ANLAŞILIYOR. İRTİCACI, MÜRTECİYİ KENDİM İLE DEĞİL, BAŞKALARININ YAKIŞTIRMASI İLE YAZDIĞIMI FARK ETMEDİYSEN OKUMA KONUSUNDA YARDIMA İHTİYACIN VAR ( BAK HAKARET OLMASIN DEYÜ OKUMA BİLE BİLMİYORSUN, OKUDUĞUNU DAZATEN ANLAMIYORSUN DEMİYORUM, SADECE OKUMA KONUSUNDA SIKINTILARIN VAR DİYORUM )

3 'Cenneti bu dünyada varedeceğiz,ahiret ise bir yalandan ibarettir' BU SÖZÜ NEREDEN ALDIĞINIZI MERAK ETTİM. YİNELİYORUM SİMAVNA KADISI OĞLUNUN VARİDAT DIŞINDAKİ ESERLERİ TÜRKÇEYE HENÜZ AKTARILMADI. SON BİR YIL DA AKTARILDIYSA YA DA GÖZÜMDEN KAÇTIYSA LÜTFEN SÖYLEYİN. AYRICA BU YAZDIĞINIZ SÖZÜN KAYNAĞINI TALEP EDİYORUM . KAYNAK GÖSTERİN HANGİ ESERİ SAYFA KAÇ VE NE MAKSATLA SÖYLENMİŞ BİR BAKALIM.

4 'ama ANKARA'da bunlar yoktu değil mi?' TEKRAR EDİYORUM BU KIRK OLDU. ANKARADA HERHANGİ BİR OKULDA OKUMADIM. ZORLA ANKARALI MI YAPACAKSINIZ BENİ YAHU. HAHAHAA.

5 'Sen KÖK ile bilgini saklı tutmaya devam et,saklanacak olan ne ise artık...Kanaatim odur ve öyle de kalacaktır...' İŞTE BU DA DOGMATİZMİN DORUKLARI. BENİ SENİN KANAATLERİN İLGİLENDİRMEZ TABİKİ. AMA BANA BENİM DEDİKLERİMİN DIŞINDA BİR SÖZÜ YAFTALAMA. BU DA BENİM SİZDEN RİCAM.

6. "TARİH ÖLDÜRECEKLERİNİN ÖNCE GÖZLERİNİ KÖR EDER". BAK SEN YİNE ÖLÜMDEN FALAN , BAHSETMİŞSİN. BENDEN SANA SONSUZ GÜL VE ÇİÇEKLER.

'' TARİH SEVİLECEK İNSANLARI SEVGİ DAĞITAN İNSANLARLA BULUŞTURUR. GERİSİ SİZE KALMIŞ. YA FAŞİZAN KÖK TANIMLAMALARINA DEVAM EDERSİNİZ, YA DA HERKESİ DOST GÖRÜRSÜNÜZ.

BU ÜLKEDE KARNI DOYUP BU ÜLKENİN EKMEĞİNE, AŞINA TÜKÜRMEYEN HERKES KÖKLÜDÜR. ( BAK ZAMAN İÇİNDE KÖK KAVRAMI AÇIKLIĞA KAVUŞUYOR, VE HALA SENİN İDDİA ETTİĞİN IRKÇI KÖK DÜŞÜNCESİ YALNIZCA SENİN YAZINDA VAR ) SEVGİYLE KAL DOSTUM. NEŞENİ HİÇ YİTİRME TARİHİ SEV, ANKARAYI DA. AMA BENİM ANKARA İLE HİÇBİR İLGİM YOK İNAN BANA, HADİ TARİHLE İLGİLİ SORUNU8NU ANLADIK DA ANKARADAN NE İSTERSİN ACABA. BU ARADA BEN DE ANKARANIN HAVASINI SUYUNU PEK SEVMEM AMA BUNU SENİN YAPTIĞIN GİBİ RUHİ SORUN HALİNE GETİRMİYORUM. TEKRAR SEVGİYLE KAL.

Sevgili Bozan,

Öncelikle bir şey rica edicem sizden şu yazılarınızı lütfen küçük yazın okuma ile ilgili benim bir sorunum yok ama sanırım sizin yazma ile ilgili sorununuz var.

Bu ülke sadece sizinmiş gibi davranmaktan ne zaman vaz geçeceksiniz bunuda anlayabilmiş değilim.Şuan bir savaş çıksa belki bende cephede savaşacağım bir kadın olarak ve belkide senden kat be kat daha yürekli bir şekilde savaşacağım.

Bu ülkeyi sevmem için faşist olmama gerek yokki sanki faşistler daha mı çok seviyorlar bu ülkeyi.

Yazılarımı baştan sona okuyun diye akıl vereceğinize bence siz azıcık vakit ayırında bir zahmet okuyun neler yazmışız yorumlamışız.

Şahsım olarak yazdığım bütün yazılarımda hep barıştan , insanları sevmekten,ayrımsız insana insan gözüyle bakılmasını istedim.

Ben sizlere ülkücü faşistler demedim ama sizler bizlere terörist kürtler dediniz.

Sanki batıdaki bir anne doğudaki bir anneden daha mı fazla bir annedir.Yoksa doğudaki kadın dahamı az sever çocuğunu batıdakine oranla.

Bu sayfalarda neler gördük neler ahh ahh içim acıya acıya okudum yorumlarınızı ama bir taneneniz bile çıkıp

Kürtler kardeşimizdir diyemedi çünkü sevmiyorsunuz kabullenin bunu terörizt olmadığımızıda biliyorsunuz ama işinize gelmiyor.

Ya kardeşişm teröristlerin içinde sadece kürtlerin olduğunu nereden biliyorsunuz.

Suçlamaya gelince bütün kürtleri potansiyel suçlu yaptınız,biz size hırsız demedik ,namuzsuz demedik,terörist demedik bunları bize sizler dediniz, hakarete varan yazılarınıza bile daha naif cevaplar yazmaya çalıştık.

Bu ülkede izbullah gibi çok ciddi bir terör grubu var ama bir taneniz bile bunu ağzına almıyor her ne hikmetse.

Ülkemizin bankalarını kürtler hortumladı değilmi sevgili bozan,

Ülkemizin susurluk ilçesindeki elem :) kazada arabanın içinden kürtler çıktı değilmi sevgili bozan,

Çernobil olayında bir kürt kardeşim çıkıp için için bu çaylarda birşey yok deyip onca insana radyasyonlu çayı bir kürt içirdi değilmi sevgili bozan,

Bir çırpıda aklıma ilk gelen bunlar başka şeyler aklınıza gelirse ekleyebilirsiniz.

Sevgili bozan bir kerede sen bir öz eleştiri yapma cesareti gösterde buraya birşeyler de sen karala, karala ki vicdanın azıcık iş yapsın.

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.