Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KÜRT SORUNU=KÜRT İSTİLASI(İŞGALİ)

TGT ci KEMAL

Önerilen İletiler

BEN KİMSEYİ SUÇLAMADIM...KARŞILIKLI YANLIŞLAR VAR DEDİM VE BU GENELE DEĞİL ŞAHISLARA YÖNELİKTİ SİZ NİYE ÜZERİNİZE ALINDINIZ Kİ...BU ARADA MADEM GÜLLER GELİYO BENİM Kİ BEYAZ OLSUN LÜTFEN...:D

tamam beyaz güller geliyor zaten seninkileri mezarlıktan topladım :D dilersen şimdi yolliyim yada sabret ölünce sen kavuşursun güllere karar senin:D:D

Kolay gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 349
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ya sizin derdiniz nedir ? Çok samimi soruyorum kürt arkadaşlar cevap versin bu ülkede şikayet ettikleri şeyler nedir ne istiyorlar açık açık yazın helede gölge oyunu oynamayalım...

bu postu açan arkadaşa sorarmısınız bu soruyu kurtuluş mücadelesini yaparken arkadaşlar kimlik sormuşlar zaten kürtleri almamışlar aralarına ayrıca bizim derdimiz konyadan ötesini silmek isteyen zihniyetle çocuklar ölürken aman bir kişi daha eksildi diyen zihniyetle,Dünyanın neresinde olursa olsun bir çiçek dalından düşerse benim canım çok acır arkadaşım oan nereli oldu hangi ırka mensup olduğu dili, dini nedir diye düşünmem biraz hümanist olursak birbirimize tahammül etmesini de öğreniriz

ve soruna vereceğim bir tek yanıt olabilir

İnsan gibi yaşamak doğudaki insanların hayatlarından bi haber yaşayıp uzaktan ahkam kesmek kolaydır önce aynı ortamı yaşayın sonra bu soruyla tekrar karşıma gelin aksi halde ben anlatırım ama teoride kalır pratik şart arkadaşım

Kolay gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

heyt be nickli arkadaşımız;

köklerini kurutmalıyız bence.başbakanın da kürt sorunu dememesi lazım.çünkü kürtler diyolarki:

devlet adamlarının agzından kürt sorunu diye birşey var ı duydugumuzda hedefimize ulaşmışızdır.

başbakanımız da sağolsun hep söylüyo kürt sorunu kürt sorunu diye

ay nickli arkadaşımızın bir başka postu buda;

valla diyarbakıra bizim iki doktor akrabamızı zorunlu hizmet için gönderdiler.onlar anlatıyolar.bıkmışlar artık.biz niye bunlara hizmet ediyoruz diye yakınıyolar.

Şimdi sevgili Tarayıcı aynı yaklaşımı bu arkadaşın postuna neden gösteremediniz içinizden gelipte söyleyemediklerinize mi tercüman oluyor kendisi meraktayım açıkçası ne diyebilirmki sanırım en iyi cevap şu sözlerde saklı;

Dilli şeytanlara yardım eden dilsiz şeytanlar olmak ister misiniz

Bu örnekleri veren arkadaşlarla aynı fikre sahip olduğumu da nerden çıkardınız.Benim bu konuda verdiğim tepkinin nedeni açıktır ve söyleyeceğini tam olarak söyleyemeyen ve bazı maskelerin ardına kendini saklayarak söylemlerde bulunanlara yönelik bir eleştiridir.Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bu yazılara bazı arkadaşlar yeterince tatmin edici cevaplar vermişlerdi.Eğer birisi bu cins ırkçı yazılara benim de altına imza atacağım cevapları benden önce vermişse niye bende bir fikir teyitinde bulunma zorunluluğunu kendimde göreyim.Sizi bu konuda memnun etme zorunluluğunu kendimde görmüyorum,istediğim konu hakkında yorum yapmak sadece beni ilgilendirir sizi değil.Eğer dilsiz şeytan benzetmenizde üzerime alınmamı düşündüğünüz bir husus varsa bu ifadeyi de aynen size iade ediyorum.Bu cins yazıları yazanlarla aynı fikirlerde buluşmamakla ve onlarla ilgili kanatimin kafatasçılık ve ırkçılık yaptıkları izlenimi olmakla beraber düşüncelerini hiç olmazsa dürüstçe ve biryerlere sığınmadan beyan ettikleri için fikirleri yanlış bile olsa tutarlılık sergileyebiliyorlar.Bence bu foruma yazı yazan karşı görüşte bulunan bazı arkadaşlarla aralarındaki tek fark bu olsa gerek ki sizle ilgili henüz böyle bir olumsuz intiba edinmediğimden dolayı sizi bundan ayrı tuttuğumu nacizane olarak belirtmek isterim.

saygılar... :clover:

tarayıcı beni dürüst olmamakla sucluyor ben buna sadece gülerim

eger benimle ilgili bir fikir sahibi olmak istersen yazdıgım iletileri okumanı tavsiye ederim

durusum o kadar açık ve netki

ayrıca benim ne kadar dürüst ve samimi oldugumu kimseye ispatlamak gibi bir derdim yok herşey ortada

hele sana hiççççççç

Tabiki kimseye ispatlamak zorunluluğun olmadığı gibi bana da ispatlamak zorunluluğun yok.Niye böyle bir savunma yoluna gitmeyi tercih ettin anlamadım.Zaten bir önceki yazımda da daha önceki iletilerindeki usluba saygı duyduğumu belirtmiştim.Daha önceki yazılarını okudum onlarla ilgili bir sorunum olsa zaten daha önce tepkimi ortaya koyardım.Sen beni önemsemesen de ki bu da gerçekten umurumda değil.Ama eğer bir insan daha önce belirli bir görüşe veya ırka olan art niyetli yaklaşımları lanetlerken ve ayrımcılığa karşı tavır alırken son yazısında eleştirdiği tavrı kendisi sergilerse bu çelişkidir ve haksız bulduğum her konuda herkesin fikir beyan etme hakkı olduğu gibi benimde vardır.Bunu üstüne al veya alma hiç önemli değil,fikirlerim sadece beni ilgilendirir ve baba göre bu üsteki son iletinin bitme tarzı da oluturduğun intiba bakımından haklı olduğumun kanıtıdır...saygı duymaya çalışıyordun değil mi???...belli oluyor....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Tarayıcı neden şunda hem fikir değiliz bizler birbirimize katlanamıyoruz Şuraya bakın Hala memleket ayrımı dil ayrımı yaşamaktayız neden ler umurumuda değil benim sonuç a bakarım ben eğer bu ülkede birilerinin evladı şırnakta ta diğerinin evladı havuz başında askerlik yapıyorsa ben tabiki buna karşı dururum.Sınıf ayrımı her yerde var bütün postları tek tek okuduğunuzdan eminim ama göz ardı etmeyin lütfen bu ülkede ellerinde kınılarından çıkardıkları kılıçları bileyerek gezen ve ellerinde fırsat olsa birtek kürt bile hayatta bırakmak istemeyen insanlar la dolu

Hayat görüşümde benim,

Şiddet,,şövenizm,işkence,başkalarının üzerinden rant sağlama,devlet içinde devletçilik politikasına boyun eğme,hele de NE Olursa Olsun İNSAN ayrımı asla yoktur.Benim için bir ülkücünün çocuğuda çocuktur,Bir KÜRD'ün çocuğuda çocuktur her ikisinden birinin canının yandığını görmek beni aynı derecede üzer ama bildiğim bir şey varki bir kürdün çocuğu öldüğünde bir tohum daha eksildi diye sevinen bir kesimin olmasıdır.

işte benim karşısında olduğum zihniyet budur

Kolay gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Tarayıcı neden şunda hem fikir değiliz bizler birbirimize katlanamıyoruz Şuraya bakın Hala memleket ayrımı dil ayrımı yaşamaktayız neden ler umurumuda değil benim sonuç a bakarım ben eğer bu ülkede birilerinin evladı şırnakta ta diğerinin evladı havuz başında askerlik yapıyorsa ben tabiki buna karşı dururum.Sınıf ayrımı her yerde var bütün postları tek tek okuduğunuzdan eminim ama göz ardı etmeyin lütfen bu ülkede ellerinde kınılarından çıkardıkları kılıçları bileyerek gezen ve ellerinde fırsat olsa birtek kürt bile hayatta bırakmak istemeyen insanlar la dolu

Hayat görüşümde benim,

Şiddet,,şövenizm,işkence,başkalarının üzerinden rant sağlama,devlet içinde devletçilik politikasına boyun eğme,hele de NE Olursa Olsun İNSAN ayrımı asla yoktur.Benim için bir ülkücünün çocuğuda çocuktur,Bir KÜRD'ün çocuğuda çocuktur her ikisinden birinin canının yandığını görmek beni aynı derecede üzer ama bildiğim bir şey varki bir kürdün çocuğu öldüğünde bir tohum daha eksildi diye sevinen bir kesimin olmasıdır.

işte benim karşında olduğum zihniyet budur

Kolay gelsin

Yazdıklarınız ve fikirlerinizin büyük kısmı bu forumda altına imza atabileceğim ender yazılardan biridir.Ama olaylara tek taraflı yaklaşmak da en büyük hata olur.Birbirimize birçok konuda katlanamıyoruz ama katlanmasını öğrenmeliyiz.Olaya tek taraflı ideoloji gözlükleriyle bakma ya da demokrasiyi bir amaç edinmek,bu vatan da birlikte yaşama iradesini ortaya koymak yerine,ayrımcılığın aracı olarak görenlere gösterilen tavırda herkes için aynı olmalıdır.Son zamanlarda tepkinin kürt asıllı vatandaşlarımız üzerinde yoğunlaştığı bir gerçektir ve yanlıştır.Ama ayrımcılık sadece halkımızın belirli bir etnik unsurundan gelenlere karşı veya belirli bir bölgeye değil de İç Anadolu,Karadeniz,Ege'de ki nice yatırım fakiri yörelerimizde de vardır ki bu eline silah alıp da haksızlığı bitirmek için vatan evlatlarını avlamalarını gerektirmez.Eğer şovenizme,ayrımcılığa ve adaletsizliğe karşıysak buna da karşı olduğumuzu açık bir şekilde belirtmeliyiz.İnsanları fikir ve ideolojilerine göre kategori etmemeliyiz.Açık fikir beyanı vermek,ne istediğini açıkca ifade etmek yerine işimize geldiği gibi yan yollara sapma eğilimi gösterenler olursa benim de karşısında olduğum zihniyet tarzı bu olur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

sizin vatan sevginizi ben aşagıda yazılanlarla ölçüyorum,

maraş

----------

19 aralık 1978 günü bir sinemanın bombalanmasıyla başlayan ve kısa süre içinde bir iç savaşa dönüşen şiddet olayları. toplam 105 kişi öldü, 176 kişi yaralandı. alevi-sünni ayrımının körüklenmesiyle çıkan ve 26 aralık'a kadar süren çatışmalar sonrasında 13 ilde sıkıyönetim ilan edildi. sanıkların yargılanması ve davaların sonuçlanması 1988'e kadar sürdü

olayı canlı canlı yaşayan biri anlatıyor..

-Çiçek sineması olayı`nı anlatabilir misiniz? Bu olayın amacı ne idi size göre?

Olayların başlangıcı daha çok bu olay kabul edilir..Oradaki kitleyi nasıl kışkırtacak ki, bu tür şeylerle iste. Her şey planlanmıştı. .Ülkücü Gençlik Derneği tarafından getirilen "Güneş Ne zaman Doğacak" adlı bir film olaylardan 5-6 gün önce Çiçek Sineması'nda gösterime sokulmuştu.O günün aksamı filmin gösterildiği salonda ses bombasının patlamasıyla tahrikler başlatılır. Filmi izleyenler arasında bulunan bir grup Ülkü Ocağı mensubu, "Bunu solcular attı" türü söylemlerle diğer izleyicileri de kışkırtırlar. Bunlar daha sonra ,hızlarını alamayıp ,PTT ve CHP binalarına, sloganlar esliğinde, saldırmaya başlıyorlar.

Daha sonra Pol-Der`li Polislerin olaya el koyması ile, yapılan araştırmalarla, olayı ülkücülerin gerçekleştirildiği ispatlandı. Bazıları gözaltına alındı tabi. Bir süre sonra bu patlamanın arkasındaki kişinin bir dönemin milletvekili Ökkeş Kenger olduğu ortaya çıktı.

başka bişey söylemeye gerek varmı.

o gün yaşanılanları bugüne taşıyıp kandavası güder gibi bugüne taşıma amacım yok ama olaylar daha dünken olayları yaşayanlar daha yaşıyorlarsa bunu çarptırmanın alemi yok. ve bu insanlar bugünde çıkıp kardeşlerimizin hepsini pkklı ilan ediyorsa onları kellesini alın diyorsa dünü anlatırlar adama kim başlatmış bu olayları kim çıkarmış bir bir koyarlar ortaya geçmişden ders almak ne kadar bize düşüyorsa bir o kadar da hatta daha fazlası sizlere düşüyor

aslında tgt cilerin açtığı başlıklarına yazmamak gibi prensibim var ama bunu başka yere yazamazdım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

olayı canlı canlı yaşayan biri anlatıyor..

-Çiçek sineması olayı`nı anlatabilir misiniz? Bu olayın amacı ne idi size göre?

Olayların başlangıcı daha çok bu olay kabul edilir..Oradaki kitleyi nasıl kışkırtacak ki, bu tür şeylerle iste. Her şey planlanmıştı. .Ülkücü Gençlik Derneği tarafından getirilen "Güneş Ne zaman Doğacak" adlı bir film olaylardan 5-6 gün önce Çiçek Sineması'nda gösterime sokulmuştu.O günün aksamı filmin gösterildiği salonda ses bombasının patlamasıyla tahrikler başlatılır. Filmi izleyenler arasında bulunan bir grup Ülkü Ocağı mensubu, "Bunu solcular attı" türü söylemlerle diğer izleyicileri de kışkırtırlar. Bunlar daha sonra ,hızlarını alamayıp ,PTT ve CHP binalarına, sloganlar esliğinde, saldırmaya başlıyorlar.

Daha sonra Pol-Der`li Polislerin olaya el koyması ile, yapılan araştırmalarla, olayı ülkücülerin gerçekleştirildiği ispatlandı. Bazıları gözaltına alındı tabi. Bir süre sonra bu patlamanın arkasındaki kişinin bir dönemin milletvekili Ökkeş Kenger olduğu ortaya çıktı.

başka bişey söylemeye gerek varmı.

aslında tgt cilerin açtığı başlıklarına yazmamak gibi prensibim var ama bunu başka yere yazamazdım.

ya işi neden durup durup ülkücülüğe bağlıyorsunuz....

burada konu kürtler....

açın bi topic ülkücülüğü de tartışalım...

sorum şu ne istiyorsunuz...

budevlet sizden neyi esirgedi...

köylerden elektrşk telefon parası almaması mı ağrınıza gidiyor...

cumhuriyet döneminin en büyük projesi olan gapın sizin için yapılması mı..

nedir derdiniz....

eğer geçerli sebebiniz varsa çıkar ben haksızım derim ama bana söyleyin neden bu memlekette yaşamak size zor geliyor...

bakın son kez söylüyorum ben ülkü ocakları mensubu değilim ama işi hep onların üzerine yıkma....

sizin vicdanınıza bırakıyorum ve tekrarlıyorum bu memlekete kasteden babam olsa acımam....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazdıklarınız ve fikirlerinizin büyük kısmı bu forumda altına imza atabileceğim ender yazılardan biridir.Ama olaylara tek taraflı yaklaşmak da en büyük hata olur.Birbirimize birçok konuda katlanamıyoruz ama katlanmasını öğrenmeliyiz.Olaya tek taraflı ideoloji gözlükleriyle bakma ya da demokrasiyi bir amaç edinmek,bu vatan da birlikte yaşama iradesini ortaya koymak yerine,ayrımcılığın aracı olarak görenlere gösterilen tavırda herkes için aynı olmalıdır.Son zamanlarda tepkinin kürt asıllı vatandaşlarımız üzerinde yoğunlaştığı bir gerçektir ve yanlıştır.Ama ayrımcılık sadece halkımızın belirli bir etnik unsurundan gelenlere karşı veya belirli bir bölgeye değil de İç Anadolu,Karadeniz,Ege'de ki nice yatırım fakiri yörelerimizde de vardır ki bu eline silah alıp da haksızlığı bitirmek için vatan evlatlarını avlamalarını gerektirmez.Eğer şovenizme,ayrımcılığa ve adaletsizliğe karşıysak buna da karşı olduğumuzu açık bir şekilde belirtmeliyiz.İnsanları fikir ve ideolojilerine göre kategori etmemeliyiz.Açık fikir beyanı vermek,ne istediğini açıkca ifade etmek yerine işimize geldiği gibi yan yollara sapma eğilimi gösterenler olursa benim de karşısında olduğum zihniyet tarzı bu olur...

sevgili tarayıcı ;

verdiğiniz örneklerde haklısnız benim karşısında olduğum şeyi zaten açık ve net belirttim.Sınıf ayrımı yapmadan acıyı yüreklerinde hisseden sağı, solu, ortası ,kenarı ,köşesi her kim nerede hissediyorsa ben hepsinin yanındayım ama elbette benimde geldiğim bir yer bağlı bulunduğum bir köken var.Benim ailem ikinci sınıf insan muamelesi görüyorsa buna da asla müsamaha gösteremem.Ben Doğuyu gören bir insan olarak kısa bir anımı anlatmak isterim;

Ben doğuya gittiğimde hastaneye bir yakınımın bebeğini götürmek durumunda kalmıştım ve kısa bir muayeneden sonra Dr.bey bana dönüp yapmam gereken şeyleri anlatmaya başladı ve ben bana değil annesine anlatın dediğim zaman o anlamaz ne anlatayım ona diye bence büyük bir gaflette bulundu.Halbuki ben batıda doğduğum için ne daha fazla zekiyim o anneden nede daha fazla bir anne.

Üstelik türkçe bilen ve gayette güzel türkçe konuşan bir anneydi karşısındaki.Şimdi sorarım size tarayıcı bu ülkenin bir ferdi olarak helede yıllarını eğitim masalarında geçirip bu ülke de doktor olmuş bir insanın bu tarz yaklaşımı sizce ne kadar doğrudur?

Bu önyargı neden , kime ,ne için yapılıyor.Bu anne bir terörist midir?

Yoksa ilerde o bebek büyüyüp insanları avlayacak nasılsa önemsiz bir varlık gözüylemi bakılıyor.

Yada o bebeğin batıdaki bir bebekten eksiğimi vardır.

Yada o bebek bir kürt aileye mensupta sırf bu yüzden ikinci sınıf olarakmı dünyaya geldi.

İnanın benim aklım almıyor...

Kolay gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya işi neden durup durup ülkücülüğe bağlıyorsunuz....

burada konu kürtler....

açın bi topic ülkücülüğü de tartışalım...

sorum şu ne istiyorsunuz...

budevlet sizden neyi esirgedi...

köylerden elektrşk telefon parası almaması mı ağrınıza gidiyor...

cumhuriyet döneminin en büyük projesi olan gapın sizin için yapılması mı..

nedir derdiniz....

eğer geçerli sebebiniz varsa çıkar ben haksızım derim ama bana söyleyin neden bu memlekette yaşamak size zor geliyor...

bakın son kez söylüyorum ben ülkü ocakları mensubu değilim ama işi hep onların üzerine yıkma....

sizin vicdanınıza bırakıyorum ve tekrarlıyorum bu memlekete kasteden babam olsa acımam....

1.doğudaki köylerden elektrik parası ,telefon ücreti,su faturaları son kuruşuna kadar tahsil ediliyor.artı bir çok köy hala elektirik ve su götürülmeyi bekliyor

2.Başbakanlık 32 milyar dolar harcayıp gelecek yıl bitirmeyi planladığı 34 yaşındaki GAP projesi için ancak yarısı kadar parayı denkleştirince Türkiye'nin bu en büyük projesi yarım kaldı.(ve bir çok spekülasyonlar dönüyor gap projesi üzerinde)

3.Bu memlekette yaşamak bize zor gelmiyor ama sizin zihniyetinizdeki arkadaşların bizim bu memlekette yaşamamıza tahammülsüzlük göstermesi bize zor geliyor

ve son olarak TÜRKİYE türklerin değildir.

Türkiye içinde yaşadığı Lazı,Çerkezi,Kürdü,Alevisi,Sunnisi vs vs siyle

TÜRKİYE herkesindir.

Kolay gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kürdüm ve insanım demek meger ne kadar cok şey ifade ediyormus :closedeyes::closedeyes::closedeyes:

içim acıyarak okudum yazdıklarınızı ne söyleyebilirim bilmiyorum başka

insanları sevin dili dini ırkı ne olursa olsun önce insan

:clover:

bir kaç posttur bende bunu anlatmaya çalışıyordum inan Açelya SaoL

Kolay gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kürdüm ve insanım demek meger ne kadar cok şey ifade ediyormus :closedeyes::closedeyes::closedeyes:

içim acıyarak okudum yazdıklarınızı ne söyleyebilirim bilmiyorum başka

insanları sevin dili dini ırkı ne olursa olsun önce insan

:clover:

Bu forumda insanları sevmeyen tek bir insan bile olduğunu düşünmüyorum...

Dışarıda ise hiç bir suçu olmayan mağaza sahiplerinin mağazalarını talan eden otobüslerin yolunu kesen insanların evlerine girip hırsızlık yapan dışarıda gezen kadınlarımızı yerlerde sürüklendirmek ve hatta bıçaklamak pahasına çantalarını alıp kaçan yine savunmasız kadınlara tecavüz eden kısacası adi suçları işlemekten hiç vazgeçmeyen bir topluluk var ve bu topluluğun çok büyük bir kısmı maalesef sizin o kıyasıya savunduğunuz etnik kökenden gelme insanlar... Bence sevgili açelya sen bu forumdaki arkadaşları öpüpde başına koy.. Kimse burada ırkçılık yapma peşinde değil sen önce o yukarıda bahsettiğim suçları işleyen insanlara dönüp onlara insanları sevmelisiniz demelisin ... Zira masum insanlar onların umurunda bile değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dışarıda ise hiç bir suçu olmayan mağaza sahiplerinin mağazalarını talan eden otobüslerin yolunu kesen insanların evlerine girip hırsızlık yapan dışarıda gezen kadınlarımızı yerlerde sürüklendirmek ve hatta bıçaklamak pahasına çantalarını alıp kaçan yine savunmasız kadınlara tecavüz eden kısacası adi suçları işlemekten hiç vazgeçmeyen bir topluluk var ve bu topluluğun çok büyük bir kısmı maalesef sizin o kıyasıya savunduğunuz etnik kökenden gelme insanlar... Bence sevgili açelya sen bu forumdaki arkadaşları öpüpde başına koy.. Kimse burada ırkçılık yapma peşinde değil sen önce o yukarıda bahsettiğim suçları işleyen insanlara dönüp onlara insanları sevmelisiniz demelisin ... Zira masum insanlar onların umurunda bile değil...

Arman bunları yazmana öylesine üzüldüm ki yazık size

kürtler potansiyel suclu

kürtler vatanhaini

en son bir hırsız yapmadıgınız kalmıstı bunuda sen tamamladın

bence sen kusmaya devam et dök içini rahatla :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arman bunları yazmana öylesine üzüldüm ki yazık size

kürtler potansiyel suclu

kürtler vatanhaini

en son bir hırsız yapmadıgınız kalmıstı bunuda sen tamamladın

bence sen kusmaya devam et dök içini rahatla :angry:

Maksadım kimseyi üzmek değildi şevval kırdığım için affet ama ne olur devletin yasal sitesine bir göz at büyükşehirlerde işlenen suç oranlarına ve bu suçları işleyenlerin kökenine bir bak ve bana kızma ben apaçık bir gerçeği yazdım yazdıklarımı da inkar edemezsin çünkü doğru.... Kimseyide itham etmiyorum yüzdeler üzerine genelleme yaptım buradaki inasnları doğruları söylüyorlar diye insanları sevmemekle suçlamamalısınız kendimle ilgili bir ufak bilgi vereyim benim en yakın dostum karslıdır yine bir başka yakın dostum sa Diyarbakırlıdır eğer ben ırkçı biri olsaydım çok daha farklı şeyler düşünür ve yazardım senin hassaiyetini anlıyorum ama ne olur sende anla burada kimsenin kimliğine göre güdülen bir kin yok Memleketi kaosa sürüklemek isteyenlere karşı bir kin var kökeni ne olursa olsun yukarıda yazdıklarımı yine yazardım....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizi anlamakta zorluk çekiyorum arman;

nasıl olurda hiçbir temele dayanmayan aslı astarı olmayan bir genelleme yapabilrsiniz sanki yurt genelinde anketler düzenlemiş gibisiniz sizin en çok pervasız görüntülerden oluşan cd'lerin ticaretini yapan şehrinin konya olduğundan haberiniz yok sanırım bunun gibi binlerce örnek ler var arkadaşım etnik kökeninizi araştırsak acaba sizin içinizden suçlu çıkmayacakmı burada benim mensubu bulunduğum kökenime bir genelleme yaparken kanıtlara dayanmak zorundasınız aksi halde bu TABULARLA bir yere varamazsınız.

Tabuları bitirip yok eden Aşk ve sevgidir...

İnsanoğlu aklın, fiziki dünyanın ve izah edemediği birtakım etkilerin varlığı ile belli noktaları yaşam modeli olarak kabul ediyor.

Önemli olan, tabu adını verdimiz o detayları, bu boyutta açılımı engelleyen, bireyleri adeta zincire vuran,kilitleyen, yapılanmayı suskunlaştıran nedenleri masaya yatırmak, incelemeye tabi tutmaktır.

Öngörülen bilgiler ışığında İnsan kendine şu şekilde bir özeleştiri yapabilmelidir.

"Tabularımdan Kurtulabildim mi?"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben türkçe yazamıyormuyum yoksa sizmi anlamamakta ısrarcısınız ... Diyorum ki devletin polisinin yasal internet sitesine bir göz atın ondan sonra beni kanıtsız konuşmakla suçlayın...

Bu ülkede her kesimden suçlu insanlar vardır ve asıl siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz

BİZLER BU ÜLKEDE VARIZ BU TOPRAKLARDA YAŞIYORUZ HER NE OLURSA OLSUN HERKESLE AYNI HAYAT STANDARTLARINDA YAŞAYACAĞIZ BUNUN İÇİN VERMEMİZ GEREKEN MÜCADELE EĞER SİZİN GİBİ ZİHNİYETLERLE BU TÜR FORUMLARDA BU TARZ TARTIŞMALARA GİRMEK İSE BİZLER HER ZAMAN SAVUNMAMIZI EN ADİLANE ŞEKİLDE YAPACAĞIZ.

Etnik kökenlere saldırılarda bulunarak potansiyel suçlu ilan ederek kime neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya ne kadar da dramatize ediyorsun be pandora.... Seni görende sizleri yahudi bizi nazi sanacak ortada ezilen bükülen kimse yok sakin ol bence... Hatta bu topic bile gereksizdi çünkü herkes zaten kardeş daha öncede söyledim yine söylüyorum kökeni kürt olan arkadaşlara ne bir kinim ne bir korkum var ben kendi hayatıma bakarım ve kendi hayatımın içine giren insanları değerlendiririm ama iş genelleme yapmaya geldiği zamanda gördüğümüde söylerim ve hemen her akşam haberlerde hırsızlıktan cinayetten kapkaçtan polise karşı direnişten adliyelerde olay çıkaranlardan çoğu nedense doğu kökenli vatandaşlarımız bunlara nasıl yalan diyebilirsin ki elbette hepsi doğulu değil ama bir çoğu öyle.... Hal böyleyken müsade etde sokakta yürüyen vatandaşımız tipe göre ister istemez insan yargılasın çünkü onların bilinçaltına '' kro maganda kapkaççı vs'' gibi tiplemeleri sokanda maalesef yine bu insanlar yaptıklarıyla sebeb olmuşlardır üzgünüm ama sokaktaki anlayış şu anda budur...

Yine kendimle ilgili bir bilgi daha vereyim ... Bundan yaklaşık 6-7 ay önce kardeşim hemen 2 sokak ötemizde kapkaççıların saldırısına uğramıştı kızın kolunu kıran bu şerefsizler çantasını da alıp kaçmışlardı karakolda sabıkalı dosyasını incelerken yüzlerce resme ve bilgiye baktık . Tahmin et ne oldu ? Belki 200 farklı sabıkalıya baktık ve bunlardan taş çatlasın 20-30 civarı kürt olmayan kimselerdi ... Daha fazla yoruma gerek var mı ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya ne kadar da dramatize ediyorsun be pandora.... Seni görende sizleri yahudi bizi nazi sanacak ortada ezilen bükülen kimse yok sakin ol bence... Hatta bu topic bile gereksizdi çünkü herkes zaten kardeş daha öncede söyledim yine söylüyorum kökeni kürt olan arkadaşlara ne bir kinim ne bir korkum var ben kendi hayatıma bakarım ve kendi hayatımın içine giren insanları değerlendiririm ama iş genelleme yapmaya geldiği zamanda gördüğümüde söylerim ve hemen her akşam haberlerde hırsızlıktan cinayetten kapkaçtan polise karşı direnişten adliyelerde olay çıkaranlardan çoğu nedense doğu kökenli vatandaşlarımız bunlara nasıl yalan diyebilirsin ki elbette hepsi doğulu değil ama bir çoğu öyle.... Hal böyleyken müsade etde sokakta yürüyen vatandaşımız tipe göre ister istemez insan yargılasın çünkü onların bilinçaltına '' kro maganda kapkaççı vs'' gibi tiplemeleri sokanda maalesef yine bu insanlar yaptıklarıyla sebeb olmuşlardır üzgünüm ama sokaktaki anlayış şu anda budur...

Yine kendimle ilgili bir bilgi daha vereyim ... Bundan yaklaşık 6-7 ay önce kardeşim hemen 2 sokak ötemizde kapkaççıların saldırısına uğramıştı kızın kolunu kıran bu şerefsizler çantasını da alıp kaçmışlardı karakolda sabıkalı dosyasını incelerken yüzlerce resme ve bilgiye baktık . Tahmin et ne oldu ? Belki 200 farklı sabıkalıya baktık ve bunlardan taş çatlasın 20-30 civarı kürt olmayan kimselerdi ... Daha fazla yoruma gerek var mı ?

öncelikle kardeşin adına üzüldüm geçmiş olsun

ama

bu ne tezattır arman az evvel hırsız dık tecavüzcüydük yüzdelerin en üsttlerindeydik yapmayın allah aşkına yapmayın arkadaşlar bu ülkede suçlularda var insan olanda hatta insan görüntüsü altında başka şeyler olanlarda bizler doğulu batılı karadenizli diye ayıracağımıza sorunun kökenine inelim bu ülkenin her yerinde suçlar işleniyor polisi mafyası politikacısı aynı araçtan çıkıyor suçun etnik kökenli insanlar değilde türkiye genelinde heryerde işlendiğini unutmayalım

Kolay gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pandoranın Konya alerjisimi var...??

Armana diyorsunki aslı astarı olmadan değerlendirme yapıyorsun, ülke genelinde anketmi yaptın..

Sen anketmi yaptın, nereden çıktı şimdi Konya-cd meselesi..

Bugüne kadar geçmişimizin başşehirliğini yapmış, kültür ve medeniyette ileri seviyeye çıkmış şehirlerimize pervasızca iftiralar atılmıştır..

Bursa Osmanlı başkentiydi ve Orayı topluk "homoseksüellik" iftirasıyla aşağılamak istediler..

Konya Selçklunun başkentiydi; Yok en çok içki satılan yermiş, yok en çok bilmem ne cd leri satılan yermiş diye karaladılar..

İstanbulda hakeza öyle..

Bunlar bilinçlimi yapılıyor pandora..

Hangi şehirden alıp veremediğiniz var..

Kendi fikirlerinle tezatsın....

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vatan haniniyiz hırsızız yapmayın beaa önunüzdeki kocaman kocaman dagı görmuyorsunuz yapılanlar ınsanlıkmı herşeyın kaynagını araştırın bence bankayı soyup sogana cevırenler kürtler demii... elını kolunu sallayarak gezıyorlar of ne güzel

kımse vatan haninligi yapamaz insan hakını arar bence siz gidin meclis arşifindekii dosyaları ınceleyın bakın orada kürtlere tanınan haklar neymiş orada görurusunuz bız o haklarıı istıyoruz insanın ana diliyle konuşması cokmu kötü bişey sucmu bu yanii doguya yapılan bıı işi gösterın bana fadil gündüz fabrıka acacam dıyee onu devlet haini ıle sucladlar dogan gurubu vs buyuk iş adamları hemen engelledıler doguya yapılan bi işi bana söylermısınız

neyi paylaşamıyoruz kardeşiz kardeş gibi gecınmek varken neden bu olaylar ben medyayı suclu göruyorum burada

size bi olayı anlatayım yeni tain olmuş bı ögretmen. tain yerıne geldı tain yerıde batman kozluk tu medya kadar doguyu kötülemişki genc ögretmen tain yerıne geldı ve 1 hafta evden cıkmadı dışarıya ve istifa eti gunah degil mi o genc insana sucu neydi okumakmıı gercek bi olay

sevgılerle :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konya ve cd konusunda bir cevap bekliyorum pandora..

Yapılan anketin dökümlerini de yazarsan iyi olur..

Kim yapmış, sonuç neymiş..

Yada hangi kaynaktan bunları yazdın..

Umarım kulaktan dolma bilgi talihsizliği değildir...

Saygılar..

***** CD'ye hü***!

Kalan sağlar bizimdir...

Konya'da belediye işçileri, imha edilen kaçak ***** CD'lerden sağlam kalanları toplamak için birbirleriyle yarıştı. Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen büyük bölümü ***** 5 bin kaçak CD ve kaset dün dozerle imha edildi. Bazı belediye çalışanları ise, üzerinden dozer geçen CD'lerin arasından sağlam kalanlarını topladı. İşçilere müdahale edilmezken, kırılan kaçak CD'ler çöp arabasına dolduruldu.

gun12.jpg

yeni asır gazetesinden alıntıdır

Burası hırsızların mekanı olmuş, kaçak mallar için satış yeri halini almış.

Korsan ve ***** CD'ler burada nohut çekirdek gibi satılmaya başlamış.

Kısacası, bu kentin iti uğursuzu, kaba kuvvetle buralarını mesken tutmuş.

Bir esnaf anlatıyor:

"Kadınlarımızın, kızlarımızın buradan geçmeleri imkansız hale gelmişti. Adamlar ***** kasetleri açık açık, kimseden çekinmeden satmaya başlamıştı."

Daha açıkçası, burada "kanunsuzluk boy göstermiş;

kentin göbeğinde devlet yok olmuştu.

Bit Pazarı'nın düzgün esnafı, bu kanun tanımazlık karşısında ne yapacağını bilemez hale gelmişti.

Bunlar gibi binlerce ajans haberlerini size yazabilirim konya emniyet amirliğinin web sitesini gezmenizi de

tavsiye ederim .

sevgili kralx ;

Burada amacım ne Konya yı nede halkını suçlamaktır şunda hem fikir olmalıyız suçun ne memleki olur nede etnik bir kökeni suç ve suçlu heryerdedir sadece doğu genellemesi yapmak katı bir yaklaşımdır.Kaldıki ben bunu bir örnek olması açısından söyledim Konyalılar böyledir demedim.

Doğudaki insanlar potansiyel suçlu, hırsız, terörist.barbar,ırza namusa yan gözle bakan etnik kökenli insanlarmış gibi gösterilmeye çalışılıyor, bu ülke nin doğusunda yaşayan insanlara da haksızlık değilmidir.

Neden bu suçlama yapılırken burada gösterdiğiniz tavrın aynını sergilemediniz arkadaşımıza da bize belgeler sunun demediniz.

Suçun ve Suçlunun memleketi yoktur tamamen insanın kendi karakteristik doğasında vardır.Doğusundan batısına güneyinden kuzeyine her yerde suç ve suçlular mevcuttur umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır zira ben artık yoruldum :)

Kolay gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.