Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KÜRT SORUNU=KÜRT İSTİLASI(İŞGALİ)

TGT ci KEMAL

Önerilen İletiler

Misafir hakanbaranyildirim

kürtlerin o veya bu nedenle yapı olarak inatçı ve asi olduklarını görüyorum.ve bazı çevrelerin bu insanları provake ederek kışkırttığını düşünüyorum. :clover:

Çok yakışıksız bir betimleme. Böyle bir genelleme hakkını sana kim veriyor? ..."inatçılık" ı kabul edemem ama "asi" olmak için sence de yeterli nedenim yok mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 349
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Çok yakışıksız bir betimleme. Böyle bir genelleme hakkını sana kim veriyor? ..."inatçılık" ı kabul edemem ama "asi" olmak için sence de yeterli nedenim yok mu?

herbirini tanımlayamayacağıma göre ben tabiki genel gözlemimi aktarıyorum, bulunduğum yerde biz kürtlerle fazlasıyla içiçieyiz çünkü. onun hakkını kim veriyor bunun hakkını kim veriyor tarzıyla da sağlıklı bir konuşma sürdüremeyiz bence.foruma yazı yazmak yeterince hak tanıyor zaten bana.kimseye hakaret te etmiyorum asi olmak yerine birlik olmaya yanaşsanız daha kolay olmazmıydı..

----------------

emperyalist güçler ki avrupa başında geliyor,önceleri kürtleri bağırlarına bastı aman bunlar ülkelerinde eziliyor işkence görüyorlar diye ve bunu da türkiyeyi bölmek karıştırmak için güzel bir malzeme olarak gördüler.ve kürtler avrupayı arkalarına aldıklarını düşündüler.pkk yı da kendi demokrasilerini ilan etmek için ,kendi haklarını savunmak amacıyla kurulmuş bir özgüt olarak tanıttılar.ama iş burada böyle değil tabi,pkk nın terör eylemleri düzenleyen bir örgüt olduğu aşikar.avrupa Tükiyenin yapma etme teröre kucak açıyorsun çağrılarına kulak asmadı ta ki: terör avrupayı da tehdit edene kadar.

Şimdi avrupa türkiyeyi bölmek amacıyla kışkırttığı kürtlere arkasını döndü.bazı güçler tarafından kullanılıyorsunuz.bunu göremezseniz çok yazık olur.koskoca TC avrupaya güvenemiyor,müzakereler boyunca bir sürü çekinceler yaşanıyor,kendini azınlık olarak gören bir topluluğa nereye kadar destek çıkacak acaba...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Son sözüm ALATURKA'ya...Öyle bir yazmışsın ki güzelim,sanki her şey güllük-gülistanlık biz laf ettik ortalık karıştı.Sen de bizimle bu ülkede yaşıyorsun,hiç mi duymadın 30 senedir ne oluyor bu memlekette?...Sanki,sen bunları soracaksın,biz de bundan utanacak ve susacağız gibi bir anlam çıkıyor.Çok üsluplu bir insan olarak tanıdım seni ama şunu da söyleyeyim bu lafları sana yakıştıramadım...

YEŞİL VADİ DE BİZİMDİR.YAŞASIN SEFEROĞULLARI.....

Hakan´a, ben hic kimsenin lafi üzerine yazmadi, hic kimseyi suclamak veya susturmak nietinde de diilim...

cevaplari her ne olursa olsun acik acik yazilsin ve somut seyler üzerinde tartisilsin istedim...

diger türlü salt suclamalar alip basini gidio...

30 senedir olan biten nedir, niedir bunlari anlamak istiorum...

ben memleketimde yasamiorum ve olan biteni takip etsemde, uzaktan davulun sesi baska gelio tabi...

sorularim anlamak icindi, utanilmasi gerketigini nerden cikardin bilmiorum...

yakistiramadigin laflar hangileri? aslinda bunlar yine kisisel boyuta tasio olayi, ama yanlisim varsa, nerde bilmek isterim..

yalniz sorularim güme gitmis...

hadi cevap alamadim neyse de, uzlasmaktan yana olunca hayalperest gibi algilaniorum anlamadim valla..

mümkün diil mi yani?

Sevval demiski, elestirmek bu ülkenin yararina olsun die ve bu konuda katiliorum..

TR ne yazik ki elestiriye acik diil.

her elestiri yapan vatan haini ilan edilio ve bu yanlis bi tutum, fakat elestiren iyinietini sergilemeli ki elestiri yerini bulsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hakan´a, ben hic kimsenin lafi üzerine yazmadi, hic kimseyi suclamak veya susturmak nietinde de diilim...

cevaplari her ne olursa olsun acik acik yazilsin ve somut seyler üzerinde tartisilsin istedim...

ben memleketimde yasamiorum ve olan biteni takip etsemde, uzaktan davulun sesi baska gelio tabi...

yakistiramadigin laflar hangileri? aslinda bunlar yine kisisel boyuta tasio olayi, ama yanlisim varsa, nerde bilmek isterim..

hadi cevap alamadim neyse de, uzlasmaktan yana olunca hayalperest gibi algilaniorum anlamadim valla..

mümkün diil mi yani?

alaturka senin postanın hemen altına yazdım

niçin cevap alamadıgını düşünüyorsun ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mümkün diil mi yani?

Senin iyiniyetinden şüphe eden zekaya sen neden soru sorarsın ki Alam ... Bilmezmisin ki alacağın cevaplar hakikati yansıtmıyacak.. Bence sorularını hiç sormamış say ve muhatap olma ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

alaturka senin postanın hemen altına yazdım

niçin cevap alamadıgını düşünüyorsun ?

pardon iletime senin cevabini eklemistim, ama sen düzeltilmemis iletiyi almissin :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlari gercekten merak ediorum, ve sordugum kisiler hep ben o bildigin kürtlerden diilim dio, ya bu ne demek...?

cözüm ne arkadaslar, burda karsilikli suclamalarla nereye kadar..?( ve busoru her birimize)

30 seneden beri atismalar catismalar hic bir gelisme saglayamamis her iki tarafada...

Ben istiorum ki Türkiye bayragi altinda herkes kendi kültürünü, dilini, özgürlügünü yasasin, ama bu ülkeyi sevsin ve benimsesin....

bu nie bu kadar zor?

Ben bildiğin KÜRTLER'den değilim diyecektir,çünkü bildikleri tek şey KÜRTLER=TERÖRİST mantığı...Bir insanla tanışırken bu cümleyi kullandığını düşünsene...zor,ve gereksiz bir açıklama değil mi?Ama senden bu bekleniyor...

Çözüm,deyince benim sigortalar atıyor...sen de bu ülkede yaşıyorsun ama çözüm üretmeye çalışanların ne hale geldiğini görmemişsin.BAŞBAKAN bile hatta CUMHURBAŞKAN'ı bir laf ediyor,bir ana -avrat küfür yemediği kalıyor...bakınız TAYYİP'in son bir aydaki haline...

O kadar da değil...Bu ülkenin BAŞBAKAN'ın ettiği laflara bakarsan ilerleme görürsün.İlerleme sistemi elinde tutan FAŞİZAN kişiliklerde olmuyor.Bu ülkede YÖK başkanı,BAŞBAKAN'dan hesap sorabiliyorsa daha ne söylenir? Kurumun üyeleri, ÜST-KURUM'a laf söyleyemez,istifa eder sonra açar ağzını...bu kadar basit..

Ben de herkesin aynı bayrak altında ,eşit şartlarda,kültürlerini ve fikirlerini savunarak yaşasınlar isterim.Ama istemeyen çok...KİBRİT SUYU dökenler bile çıktı ve sana da uzak değil bu kişi...

Bu kadar zor değil,hatta basit ama FAŞİZAN bir kişilik varsa ve bunlar örgütlenmişse ve prim yapacak bir konuları varsa gel de basitleştir...

Üslubunu bozmaman dilekleriyle...

Senin iyiniyetinden şüphe eden zekaya sen neden soru sorarsın ki Alam ... Bilmezmisin ki alacağın cevaplar hakikati yansıtmıyacak.. Bence sorularını hiç sormamış say ve muhatap olma ...

Bir not daha FAŞİST kişilikli insana ne büyük bir örneksin AZMAN...

Tez konum benim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bildiğin KÜRTLER'den değilim diyecektir,çünkü bildikleri tek şey KÜRTLER=TERÖRİST mantığı...Bir insanla tanışırken bu cümleyi kullandığını düşünsene...zor,ve gereksiz bir açıklama değil mi?Ama senden bu bekleniyor...

Bu yanlis iste, bende bunun aciga cikmasi icin sorularimi sordum ve istedim ki yanlis anlasilma olmasin...

sorularim Kürtleri köseye SIKIstirmak adina diil... tam tersine o köseden cikarmak icindi..

Cok hararetlisin.... biraz sakin ol, ben senin düsmanin diilim, sana karsi da tavir almiorum...

ama belli ki sigortalarini attiriorum ve hala nedenini bilmiorum...

ya öfkenden ya önyargindan olsa gerek, yazdiklarimi dikkatlice okumamissin, ben TR de yasamiorum, olaylara uzagim ve anlamaya calisiorum.

ve inan bana anlatilanlari anlayabilecek kadar akilliyimdir... her ne kadar saf görünsem ordan ;)

ve sunu da ekleyeyim, ciddi konulari tartisirken objektif ve mesafeli olmayi yeglerim...

umarim üslubumu bozmam

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çözüm,deyince benim sigortalar atıyor...sen de bu ülkede yaşıyorsun ama çözüm üretmeye çalışanların ne hale geldiğini görmemişsin.BAŞBAKAN bile hatta CUMHURBAŞKAN'ı bir laf ediyor,bir ana -avrat küfür yemediği kalıyor...bakınız TAYYİP'in son bir aydaki haline...

O kadar da değil...Bu ülkenin BAŞBAKAN'ın ettiği laflara bakarsan ilerleme görürsün.İlerleme sistemi elinde tutan FAŞİZAN kişiliklerde olmuyor.Bu ülkede YÖK başkanı,BAŞBAKAN'dan hesap sorabiliyorsa daha ne söylenir? Kurumun üyeleri, ÜST-KURUM'a laf söyleyemez,istifa eder sonra açar ağzını...bu kadar basit..

Ben de herkesin aynı bayrak altında ,eşit şartlarda,kültürlerini ve fikirlerini savunarak yaşasınlar isterim.Ama istemeyen çok...KİBRİT SUYU dökenler bile çıktı ve sana da uzak değil bu kişi...

Bu kadar zor değil,hatta basit ama FAŞİZAN bir kişilik varsa ve bunlar örgütlenmişse ve prim yapacak bir konuları varsa gel de basitleştir...

Üslubunu bozmaman dilekleriyle...

Bir not daha FAŞİST kişilikli insana ne büyük bir örneksin AZMAN...

Tez konum benim....

Senin gibi bir şabanın bana Faşist demesi benim için gururdur... Alahıma şükürler olsun ki ne faşitler eğitmişim ki senin gibi bölücü zihniyete gereken cevapları vermekteler.. Allah mehmetçiği başımızdan eksik etmesin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya öfkenden ya önyargindan olsa gerek, yazdiklarimi dikkatlice okumamissin, ben TR de yasamiorum, olaylara uzagim ve anlamaya calisiorum.

Kesinlikle yurtdışında olduğunu bilmiyordum,her yazında yeni bir şey öğreniyorum...

O kadar büyük bir fark var ki,yurtdışındakiler anlamakta zorluk çekiyor,bu konuda kesinlikle haklısın.

Ama sinirli ve hararetli oduğum konusunda yanılıyorsun,sadece BOZAN ve AZMAN'a karşı agresif olan şeyler yazmış olabilirim.Nedeni de malumdur: ANLAMIYORLAR ve...ANLAMADIKLARINDA ISRAR EDİYORLAR...Bakarsan bana hak vereceğini düşünüyorum.

Sevgilerle...

Senin gibi bir şabanın bana Faşist demesi benim için gururdur... Alahıma şükürler olsun ki ne faşitler eğitmişim ki senin gibi bölücü zihniyete gereken cevapları vermekteler.. Allah mehmetçiği başımızdan eksik etmesin..

BENCE DE GURUR DUYMALISIN:..
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ama sevgili arkadaslarim ben anlamiorum die konusmiim mi simdi yani...

ben yine sormaya devam etcem....

her Kürt Türkiye ye düsmanmidir?

Tr yi elestiren vatan hainimidir?

Her KÜRT neden Türkiye'ye düşman olsun?

Ülkesini eleştirmek vatan hainliği midir?

Cevapları kendin ver?

Ayrıca hangi ülkede yaşıyorsan yaz da örnek verebileyim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben bunlarin cevaplarini biliorum....

uzlasilacak noktalar bunlar ama anlamamakta israr ediosunuz ...

Almanya... ama yasadigim ülkeden örnekler diil Türkiye deki gercekler beni ilgilendirio...

ve hala bi önyargili tutum seziorum.. haksizmiyim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben bunlarin cevaplarini biliorum....

uzlasilacak noktalar bunlar ama anlamamakta israr ediosunuz ...

Almanya... ama yasadigim ülkeden örnekler diil Türkiye deki gercekler beni ilgilendirio...

ve hala bi önyargili tutum seziorum.. haksizmiyim?

Cevapları biliyorsan neden soruyorsun?

Beni aynı sözleri yinelemeye mi davet ediyorsun?

Uzlaşılacak noktalarımız tabiki vardır ve bulmak zor olmasa gerek...ama önce kendin cevap ver,sonra da ben önemli gördüğüm noktalara vurgu yaparım...

Sana karşı bir önyargım da yok...bu kadar da tekrar ettirme bana aynı sözleri...

Almanya tabiki daha rahat bir ülke ve nedense orada yaşayanlar burada ne olduğunu anlamıyorlar?Çünkü oradakiler için BURADAN giden herkes "bir ve aynı", ama burada yaşayanlar bunu kabul etmiyorlar ya da edemiyorlar? Sorun bu kadar basit ve madem "bir ve aynı" yız, eşit ve aynı kültürel haklardan faydalanmalıyız değil mi? Ama bil ki bunlar şu anda fazla değiller ama sistemi ellerinde tutuyorlar? YÖK sorununa bakarsan yine aynı tavırları görürsün...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cevapları biliyorsan neden soruyorsun?

Beni aynı sözleri yinelemeye mi davet ediyorsun?

Uzlaşılacak noktalarımız tabiki vardır ve bulmak zor olmasa gerek...ama önce kendin cevap ver,sonra da ben önemli gördüğüm noktalara vurgu yaparım...

Sana karşı bir önyargım da yok...bu kadar da tekrar ettirme bana aynı sözleri...

Almanya tabiki daha rahat bir ülke ve nedense orada yaşayanlar burada ne olduğunu anlamıyorlar?Çünkü oradakiler için BURADAN giden herkes "bir ve aynı", ama burada yaşayanlar bunu kabul etmiyorlar ya da edemiyorlar? Sorun bu kadar basit ve madem "bir ve aynı" yız, eşit ve aynı kültürel haklardan faydalanmalıyız değil mi? Ama bil ki bunlar şu anda fazla değiller ama sistemi ellerinde tutuyorlar? YÖK sorununa bakarsan yine aynı tavırları görürsün...

sorularim sana yönelik diildi, bu konuyla ilgilenen tüm arkadaslara sordum....

bu sorulari neden sordugumu anlayacagini tahmin etmistim... ama aciklayayim istersen...

bazi arkadaslarin önyargili tavirlarini sezdim... bu sorulari akillara sokmakla da belki bu tutumlarini düsünürler die bekledim ama yanlis düsünmüsüm...

hic kimse düsünmekten yana diil...

ben burda rahat oldugumu ve olaylarin tam olarak bilincinde olmadigimi söyleyip durdum sabahtan beri sevgili Hakan ama su mesajinda seninde bana söyledigin aynen bu...

ben geri cekiliorum, anlamaya calistim olmadi yaw :mellow:

anlatmaya calistim olmadi :mellow:

ben yetersiz bilgilerimle girmemeliymisim böle konulara, en azindan bunu anladim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu vatan

topragın kara bağrında sıra sıra duranlarındır

bir tarih boyunca

vatan ugrunda

anlına ışıklar vuranlarındır..

emanete el değdirtecek kadar ruhsuz değil bu milletin evlatları

GÖKLERİ ÇÖKERTECEK VE YENİ KURBAGA DİLEYLE

BÜTÜN DİKEYLERİ YATAY HALE GETİRECEK

BİR NİDA KOPARARAK

MUKADDES EMANETE NE YAPTINIZ DİYE

MEYDAN YERİNE ÇIKACAGI GÜNÜ KOLLAYAN BİR GENÇLİK

NECİP FAZIL KISAKÜREK

( mekanı cennet olsun )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Bir ara buraya demografik eğilim grafikleri ve bazı ciddi makaleler eklemek gerekecek.

Kürtler yapı olarak asi ve inatcıymıslar.Ya da kendi söyledikleri gibi:"Ben herbi ve deliqanlıyam"

Bizim yapı olarak sessiz ama tepesi attığımızda Kağan Arslan gibi önümüzde durlumaz olduğunu Avrupalı yardakçılarına ya da Ermeni ve Rumlara biraz sorsunlar.

Yoksa biz de harbi ve delikanlıyız. :D

Hakan Bayılyıldırım Bege burdan Araz Elses'in İran demek iri taşlı değirman türküsünü gönderiyorum.

Bence dinlesin ve onun gibi Farsi,İslamist soslu,güya mozaiksel rejimi Türkiyede asla kuramayacaklarını anlasın.Türkiye Türk için iri daşlı değirman olmaz.Olursa ya Kürşad oluruz ya etrafında toplanacak bir Kürşad buluruz o hiç merak etmesin. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi bir yazının, bir "MİLLİYETÇİ-ÜLKÜCÜ-FAŞİST-" kişinin çözümlemesini yapalım,bir insan evladı nasıl olurda kendini diğer insanlardan üstün görür buna bakalım.Cümle cümle,kelime kelime ele alalım bakalım...

Bir ara buraya demografik eğilim grafikleri ve bazı ciddi makaleler eklemek gerekecek.

Demek ki arkadaşımız nüfus yoğunluğu ile "etnik" kültür arasındaki bağlantıyı çözmüş.Gözlerim yaşardı bu bir "miiliyetçi-ülkücü" nün ulaşabileceği son nokta...Arkadaşımız da ulaşmış maaşallah.Bir grafikleri önümüze sürse de biz de görsek bu bilimsel makaleleri,bir okusak, bilinçli vatandaş olsak...

Kürtler yapı olarak asi ve inatcıymıslar.Ya da kendi söyledikleri gibi:"Ben herbi ve deliqanlıyam"

Bir insanın gırtlak yapısından dolayı bu şekilde konuşmasını eleştirebilen sadece senin gibilerdir.bir Almanın Türkçe konuştuğunu duydun mu hiç?Ya da Almanya'da yaşayan Türklerin konuştuğunu duydun mu?Gırtlak benzer birt gırtlaktır ve insan ana dilinin dışındaki dilleri konuşunca bu gırtlağı bırakamıyor?Bu ancak uzun süreli bir süreç ile geçiştirebilir...Şahsen küçüklükten beri okumama rağmen hala aşamadım bunları,hala bazen bu gırtlaktan ve baskın söylemi söyleyebiliyorum...Ama bu gayet normal...

Delikanlı söylemi ise her kültürde bulunan bir öğe.Aşağıda sen de etmişsin bu lafları...Sen söyleyince iyi de başkaları söyleyince mi kötü oluyor?

Bu FAŞİST bir söylemdir ve sana da uymuş...

Bizim yapı olarak sessiz ama tepesi attığımızda Kağan Arslan gibi önümüzde durlumaz olduğunu Avrupalı yardakçılarına ya da Ermeni ve Rumlara biraz sorsunlar.

Bu da klasik bir MİLLİYETÇİ-FAŞİST söylemlerden biri...Ama içinde haklılık payı da var...Ne imiş peki haklılık payı?

Hemen söyleyeyim:Ermeni katliamları ve Rum vatandaşlarımızın yaşadıkları buna örnektir.Bunlarla övünmek bu MİLLİYETÇİ-FAŞİST söylemin argümanlarından,zevklerinden biridir.Ben kandi adıma bir şey sormayacağım,tarih kitapları bunlarla dolu zaten...Savaşan devletlerin birbirini savaşta yenmesi doğaldır ama savaş sonrası ile ilgili yapılanlar insanlıklarının bir göstergesidir.Osmanlı'lar aslında iyi bir örnektir...Tarihleri boyunca böyle bir ayıba girmemiş olan Osmanlı,son dönemlerinde Pan-Türkist fikirlerin etkisiyle ve daha sonra da buna İslamcılığın eklenmesiyle insanlık tarihinin en büyük "ayıp"larından ve katliamlarına imza atmıştır ve bütün bir Memleketi bu "ayıp"la yaşamaya mecbur kılmıştır.Ve bunda en büyük suç sahibi olan kişiler de Milliyetçi kesim ve onların uzantılarıdır.

Rumlar ile ilgili de bakınız 16-17 Eylül olaylarına...

Yoksa biz de harbi ve delikanlıyız. :D

Kesin sen deli-KAN'lısın...Buna en ufak bir şüphem yok.

Hakan Bayılyıldırım Bege burdan Araz Elses'in İran demek iri taşlı değirman türküsünü gönderiyorum.

Maalesef bu türküyü hatırlamıyorum ama eminim güzel bir türküdür...

Bence dinlesin ve onun gibi Farsi,İslamist soslu,güya mozaiksel rejimi Türkiyede asla kuramayacaklarını anlasın..

Farsi-İslami ve onun gibi ETNİK üzerine kurulmuş bir düzenden bahsettiğimi hatılamıyorum,bu olsa olsa senin hastalıklı düşüncenin bir yanılsamasıdır...

Türkiye Türk için iri daşlı değirman olmaz.Olursa ya Kürşad oluruz ya etrafında toplanacak bir Kürşad buluruz o hiç merak etmesin. :clover:

Yerim senin KÜRŞAT'lığını...

Bu ülke senin ve senin gibi MİLLİYETÇİ-FAŞİST kişiliklerin memleketi değildir.

Ama etrafında toplanacak bir KÜRŞAT bulacağınıza eminim.Zaten faşizmin tanımında vardır bu:Bir kişinin önderliğinde ve ona hastalıklı bağlı olan bir grubun kendi hastalıklı fikirlerini yayma ve bunu kafatasına uydurma projelerine FAŞİZM denir...

Benim merak ettiğim şey şu:Hangi insan,doğuştan gelen bir özelliğinden dolayı kendinden gurur duyar ve bunu diğerlerine üstünlük kurma aracı olarak kullanır.Bir ERKEK,ben erkekliğimle gurur duyarım demesi ne kadar anlamsız-absürd ise ben TÜRKÜM-ERMENİYİM-KÜRTÜM-ALMANIM-JAPONUM demesi de o kadar anlamsız ve absürd'tür.Bu konuda fikir beyen edenlerin ne akla hizmet ederek bunu söylediklerini anlamak bile tuhaf geliyor bana...

Doğuştan gelen hiçbir özellikle gurur duyulamayacağı ve bunu üstünlük kurma olarak yapılamayacağı gibi bir yerinme-ezilme olarak da anlamak da o kadar anlamsız ve absürd'tür.

İnsan olma ve insanca değerlere sahip olmaktan öteye ne var değil mi?

İnsan evlatlarından bazıları nedense böyle oluyor...Bazıları da nedense bu değerlere sahip olamıyor ve bunu kullanıyor?

Aslında tam bir psiko-sosyal durum...Acaba yeniden Reich mi okusam ne?Ya da Cannetti'ye bir daha mı baksam?Ama en iyisi bu MİLLİYETÇİ-FAŞİST'lere bakıp insan olduğumuzu hatırlamak en güzeli...

Başkasının saçmalaıklarına ve insaniyet dışı tavırlarına bakıp kendini iyi hissetmek ne kadar doğru bilmiyorum ama nedense böyle hissediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Way Hakan

Bu ne endam

Bu ne welwelan

Way Heggen Kürdi sesli Ciwan

Alnını dağ ateşiyle ıslatan Ciwan

Sen belki o o türküyü bilmezsin akrabalarının yaşayıp Türkleri egemenlik altına aldıkları ülkede işkence tezgahlarında parçalanan Kürşad soylu kahramanlara yakılmış bir ağıttır o.

Hayalinizin o olduğunu herkes anlamaya başladı ama kabul etmedik etmeyeceğiz Ciwanım.

Ha ülkesini sevmek ve bu toprakları 1000 yıllık yurt haline getiren mazlum milletimin hakkını savunmak faşizmse ben faşo olmaktan gurur duyarım.Ben kendi ırkımı kimseninkinden üstün görmem bir Çerkez,bir Laz öz kardeşimdir ama milletimin tarihi düşmanlarını da iyi bilirim.

3. reichdan mı bahsettin Ciwan,beni onla mı kıyasaladın?Ben değil ama siz çoğunuzun düşünce yapısı aynen o söylediğin zata benzer.İran rejimi ve Kürt milliyetçileri aynı o bahsettiğin Reich gibi Aryanlıklarıyla övünüyorlar.

Rumlar 16-17 Eylül olaylarında gitmeselerdi sermaya milli olamayacakdı.Ama senin gibi Ciwanlar için sermayenin milli olup olmaması önemli değildir.Çünkü Ciwan o Rumlar 800 yıl senin milletin rençberlik yaparken Palikaryalık,sömürgenlik yapmadılar.O Rumlar senin dağdaki köylerini değil benim milletimin köyleri yaktılar.Hoş sermaye hala milli değil millet aleyhinde.Bakınız Kürt Burjuvazisi.

Ermeniler bugün Doğu ve Güneydoğu Anadoludan toprak talep ediyorlar.Onlar anlaşamamamızın sebebi bu,zaten Bilgideki Konferansda ilerde bu topraklar Türklerin elinden öçıkarsa kozlarını yeni devletle paylaşacaklarını ve tazminatın önemli olmadığını istediklerinin toprak olduğunu ima ettiler.Biz de Türklerin olduğu sürece gelir alırsınız gibi bir cevap verdik içimizden.Takdir edersin ki toprak istedikleri vilayeti selasenin ancak 2sinde o dönem Türkler çoğunluktu,bugün sadece birinde Türkler çoğunluktur.Ermeni konferansına heyet gönderen Avrupa Kürt örgütleri Ermeni katliamının planlayıcısının İttihatçı,uygulayıcılarının ise "Hamidiye Alayları"(yani "Kürt","Kürt","Kürt")olduğunu öğrenince çok şasırdılar.O topraklar elimizden kayarsa Ermeni soykırımı için bir miktar tazminat öder,toprak iddialarıyla ilgili tezlerini de büyük memnuniyetle destekleriz.(Önce Hocalıyı çözersek)

Seni Kanetti Manetti açmaz,sen Musa Antere,Barzaninin kırmızı kitabına bak.Kürt tarihinde Yezidi kıyımlarına,Türkmen kıyımlarına bak.

Hakan Kürdi sesli sosyalist Ciwan!

Sosyalizm kullanılmaktan bıktı,siz kullanmaktan bıkmadınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Alnını dağ ateşiyle ısıtan dostum

Yüzünü kanla yıkayan dostum

Senin uyurken dudağında gülümseyen,

bordo gül

Benim yüreğimi harmanlayan isyan olsun.

Şimdi dingin gövdende büyüyen sessizlik

Ellerimde patlamaya sabırsız mavzer olsun

Kürt ve Ermeni işbirliği ha..Daha ne kalmıştı ki..

Türkiyeye bağlılık gösteren Kürt vatandaşlarımızla burada söz konusu edilen Kürtleri ayrı tutarım..Ermenilerin yaptığı mı daha kötü kürtlerin mi karar vermek zor..Ermeni soykırımı diye bişi yok ki..Ermeni soykırımını kabul eden herkes Türkün düşmanıdır..Kısaca Türke Türkten başkası dost olmaz..(müslüman ülkelerin çoğunluğunu ayrı tutarım)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gördük kürt iştilasını iki üç hafta öncesine kadar.. Zavallı esnaflarının dükkanlarını ne de güzel işgal ettiler.. Ne de güzel masum insanları öldürdüler.. Ne de güzel otobüsleri yaktılar..Aylardır ne olduklarını anllattık burada.. En güzel örneklerini kendileri canlı canlı verdiler.. Utanan var mı ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

PKK Terörünü yaratanlar, Türk Milletinin bin yıllık hasımlarıdır

Bu hain terörün doğuşunda Kürtler eziliyor, Türkiye halkları diye slogan atıp siyaset edebiyatı yapan marksist ve sol kesimin büyük payı vardır. Bunlar çok açık olarak geçmişte yaşandı. Hoş şimdi günah çıkarma eylemi yapıp terörün azmasında her zaman olduğu gibi hep kin, nefret ve husumet gösterdikleri Türk Milliyetçilerini gösterme çabası ve telaşı içindedirler.

PKK Emperyalizmin kanlı elidir. Elbetteki bu el kırılacaktır.

Çifte standartlı Avrupa her şeyi gözümüzün içine sokracasına Bu kanlı Terör örgütünü desteklemektedir. Her ne hikmetse bunu göremeyen bir hayli zevat olup, bunlarda akıllarınca bu milleti kandırmaya veya aptal yerine koymaya çalışıyorlar. Peki ya bu millet bir uyanır kükrerse

Evet el uzaya çıkıyor biz ise bölücü kanlı terörle uğraşıyoruz. Kardeşim bizim uzaya çıkmamıza kısacası izin vermiyorlar. Adam gelmiş yanıbaşımızda Irakta aleni katliam yapıyor biz ise halen işin hümanizminden bahsediyoruz. Bu ise insanımıza bulaştırılmış en kötü hastalıktır.

Türkiyede zor olan Türk milletinin birliğini, bütünlüğünü ve haklarını savunmak ve Türk olarak yaşamaktır.

Başbuğ Atatürk Diyorki;

Türkiye Cumhuriyetinin Devlet İşlerinin Başında Mutlaka Türkler Bulunmalıdır. Türkten Başkasına İnanmayın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.