Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Öcalan’ın yol haritası

evrensel-insan

Önerilen İletiler

Ben bir bilimsellik görmüyorum dostum kamera görüntülerinde ise herhangi bir bomba patlaması yok,bombalarla çökmüş olsa kameralara çok iyi yansır

Kusura bakma benden bu kadar, sana o kadar link verdim. Gerisi senin bilecegin is.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum link vermek yada birşeyden bilimsel olduğunu söylemek hiçbir nitelik taşımaz..Kendi üzerinde durduğu konunun durumuna göre  nitelik taşır..Kamera görüntüsü var görüntüde bomba patlamaları yok..Benim için bu kanıttır ve isterse istediği bilimsellik iddiası edilsin tıs.

HYcilerde çok çok link verir hemde sayfalarca binlerce kezde bilimsel olduğunuda savunur inanki hiçbir farkı yok..

İşin sonunda hepimiz Amerikanın adamı çıkacağız ben sana söyleyim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Yok, sen illada "beni bilimsellik ilgilendirmez, o binalari o iki ucak cokertmistir" dersen; bu bir inanctir ve bilimsel yani yoktur"

Nasıl inanç oluyor bu 50 farklı görüntü var ?

Hiçbirisindede bomba patlaması yok bu bilimsel ama benimkisi inanç..

Bilimsel olan yukaridaki cumledir.

Oduzeydeki iki binayi hic bir iki ucak o sekilde cokertemez. Bilimsel olan budur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum link vermek yada birşeyden bilimsel olduğunu söylemek hiçbir nitelik taşımaz..Kendi üzerinde durduğu konunun durumuna göre  nitelik taşır..Kamera görüntüsü var görüntüde bomba patlamaları yok..Benim için bu kanıttır ve isterse istediği bilimsellik iddiası edilsin tıs.

HYcilerde çok çok link verir hemde sayfalarca binlerce kezde bilimsel olduğunuda savunur inanki hiçbir farkı yok..

İşin sonunda hepimiz Amerikanın adamı çıkacağız ben sana söyleyim smile.png

Dedigim gibi ben olayin bilimsel yonune bakiyorum. Bilimsel yon de o iki binanin iceriden yerlestirilen patlayicilar ile cokertildigini soyluyor. Ucaklar sadece bu patlamalarin yapilabilmesinin tetikcisi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neye göre budur ? 2 mühendisin yaptıkları yorum mu bilimsel oluyor ?

Bunlar yorum degil, fiziksel aciklamalardir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kameralarda niye yok bu bombalar Amerika görünmeyen bombalar mı icad etti sinsice biggrin.png

Cunku bina iceriden cokertiliyor. Sen hic eski bir binanin imha edilisini gordun mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O açıklamaların hepsi inanki nesnel değil öznel açıklamadır..İşin ustası olan adam mantığa göre bir iddaayi öyle bir şekilde vurgularki hayret edersin  mesela Bosh,Arçelik reklamlarıda bilimsel bunu biliyormuydun smile.png

Bana o iki ucagin o duzeydeki iki binayi nasil un ufak edebilecegini bilimsel olarak izah et. Iste konu bu.

Buyur, bekliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda sana son olarak iki bilimsel aciklama yapan video daha verecegim.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hZEvA8BCoBw#!

Gerisi senin bilecegin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

El Kaida bu saldiriyi üstlendi,ha denebilr ki örgüt olarak kendilerine buradan bir pay cikartma amaciyla böyle bir yola basvurdu-.O zaman söyle de diyebiliriz.PKK'nin üstlendigi saldirilarin bir kismi da aslinda PKK tarafindan yapilmadi am PKK üstlendi bu saldirilari.

ABD'nin ve tüm dünyanin kinadigi bu sadiriyi eger El Kaida düzenlememis olsaydi bu kadar kolayca üstlenenezdi.Ben sahsen ABD siyasetinin karsisinda birisiyim ama sirf karsisinda oldugum icin olmayan birseye oldu diyemem.Buna benim ahlakim izin vermez.Amerika'da ki IKIZ KULELER EL KAIDA saldirina ugramistir.Iki tane teknisyenin sözleri önem arzetmiyor.

Ayrica o saldiri günü o binalarda tek bir Israil kökenli insanin olmamasi ne ile aciklanabilir.

Bakin MIT'i PKK'yi kurmakla suclayanlar IKIZ KULELERIN UGRADIGI saldirida MOSSAD'in nasil bir rol oynadigini kimse sorusturmuyor.

Komplo teorileri arttirilabilir ancak her kim yaptiysa insanlik disi bir faciadir,daha dogrusu katliamdir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

El Kaida bu saldiriyi üstlendi,ha denebilr ki örgüt olarak kendilerine buradan bir pay cikartma amaciyla böyle bir yola basvurdu-.O zaman söyle de diyebiliriz.PKK'nin üstlendigi saldirilarin bir kismi da aslinda PKK tarafindan yapilmadi am PKK üstlendi bu saldirilari.

ABD'nin ve tüm dünyanin kinadigi bu sadiriyi eger El Kaida düzenlememis olsaydi bu kadar kolayca üstlenenezdi.Ben sahsen ABD siyasetinin karsisinda birisiyim ama sirf karsisinda oldugum icin olmayan birseye oldu diyemem.Buna benim ahlakim izin vermez.Amerika'da ki IKIZ KULELER EL KAIDA saldirina ugramistir.Iki tane teknisyenin sözleri önem arzetmiyor.

Ayrica o saldiri günü o binalarda tek bir Israil kökenli insanin olmamasi ne ile aciklanabilir.

Bakin MIT'i PKK'yi kurmakla suclayanlar IKIZ KULELERIN UGRADIGI saldirida MOSSAD'in nasil bir rol oynadigini kimse sorusturmuyor.

Komplo teorileri arttirilabilir ancak her kim yaptiysa insanlik disi bir faciadir,daha dogrusu katliamdir.

saygilarla

Benim bakis acim tamamen bilimseldir, komplo ile bir bagi yok.

Cunku, hic bir sekilde iki ucak o duzeydeki iki binayi o sekilde cokertemez. Bunun bilimsel olabilirlik olasiligi yoktur.

Coken ucuncu binaya 47 katli, herhangibir ucak carpmamistir. O zaman neden ve nasil yikilmistir?

Pentagon'a carptigi soylenen ucak ya da ucak izine rastlanmamistir.

Olay tamamen politik cikar ugruna yapilan ve islenen insanlik sucudur. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11 Eylül'le ilgili cok yönlü iddialar var.Bu iddialarin aslinda Tarafsiz ve büyük katilimli bir arastirma komisyonu kurularak incelenmesi gerekir.Böyle bir adim atilabilir,önünde hicbir engel yoktur böyle bir adimin ancak her nedense bu yola basvurulmayip marjinal kisi veya gruplarca iddialar seklinde ileri sürülmektedir. 11 Eylül hakkinda,dinciler,Amerikan karsitlari,Amerikan yandaslari farkli farkli tezler ileri sürüyorlar.Amerikan karsitlari -ki bunlarin genelinde asiri dinci ve siyasi gruplar-bu facianin bizzat ABD Hükümeti tarafindan yapilmistir ve bu yolla istenmeyen müslüman ülkelere operasyon düzenlenmistir.Bu acidan bakildiginda evet bir haklilik payi görülüyor.Amerikan yandaslari da tamamen bunun aksi yönde tezler üretiyorlar. Bizzat El Kaida Örgütünden ayrilmis olan yüksek düzeyde birisi 11 Eylül'ün El Kaida tarafindan planlandigini ve eyleme dönüstürüldügünü söylemektedir.Örgütten ayrilma nedeni olarakta yine bu 11 Eylül planini veriyor bu üst düzey yetkili.. Diger tarafta Merkezi Amerika'da olan bir Mimarlar Kurulusu eger yanlis hatirlamiyorsam 133 imzali bir bildiri yayinlayip,"Cok vahim bir neticeye vardik"seklinde 11 Eylül'ün bir komplo oldugunu ileri sürüyorlar. Yani yine yukaridaki ifademe dönüyorum,Tarafsiz ve cok katilimli uzmanlardan olusan bir arastirma Komisyonu kurularak bu iddialar veya 11 Eylül Faciasi'nin gercekleri arastirilmali ve gereksiz ve haksiz olarak bazi kesimler suclanmamalidir. saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen bir mesaj once demedin mi "eskiden olsa kimse bunlari dile getiremezdi" diye? neden gercekler dile gelmesin?

.

.

.

Bencde siz once bugunlere gelmis Turkiye'de kendi payiniza dusen hatanin ve sorgulanmazlarinizin hesabini ve ozelestirisini yapin.

Yazınız bayağı ağır oldu, savunduğunuz fikirler AKP ile aynı doğrultuda olduğu için bu ifadeyi kullanmıştım.

Bir mesaj önce ne yazdığımı iyi okumanızı tavsiye ederim. Benim aklımın, ufkumun ne olduğu sizi ilgilendirmez, bunun zararı da faydası da bana ait. Siz başkalarının ufkuyla uğraşacağınıza okuduğunuzu anlamayı deneyin. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu savasin son bulmasi gerekiyor, zamani geldide gecti bile. Apo'nun yakalanmasi zaten devlet ile PKK'nin Kürt sorununu cözmeye calistiklari belliydi. Iyikide cözüm icin ugrasmislar. Bu isin icerisinde sirf AKP yok, gelmis gecmis tüm iktidarlar ve develtim kurumlari. Su an muhalefetin karsi geliyor olmasi sadece göz boyama. MHP degilmi idami kaldiran iktidarin ortagi? Here iktidara ve dolayisiyla her siyasi partiye bu konuda bazi görevler verildi. Herhalde nihai cözümde AKP'ye verildi. Baris olsunki tüm Türkyie kazansin, kan akmasin, gencler ölmesin,....

Böylecede rantcilar kendilerine baska kapi arasinlar.

Sayın dominik, bunun başkanlık uğruna yapıldığı aklınıza gelmiyor mu? Teröristlerin Kuzey Irak a gitmesi ne gibi bir çözüm olur, çözümse zaten oradalar. Bir taraftan teröriste af getirilirken diğer yanda başkalarının kalbi kırılıyor. Üstelik bunun kalıcı bir çözüm olamayacağı zaten ortada. Kalıcı bir çözüm için pkk yı kullananlarla masaya oturulması gerekir ama böyle bir çaba yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İkiz kulelerin yıkılmasını Amerika planladı diyenler bile var ne yapacağız şimdi emperyalizm saçmalığa her söylenileni ekleyelim mi evrensel insan ? 

İkiz kuleleri yıkanlar ABD ye nasıl girdi, CIA varken bu uçaklar nasıl kaçırıldı, bu kadar detaylı bir plan nasıl yapıldı? Benim aklıma gelen sorular bunlar. Bizim aklımızın ermediği şeyleri adamlar 50 sene önceden planlıyorlar. Arap baharı gelmeden önce Condoleezza Rice 16 ülkenin sınırları değişecek demedi mi, Ortadoğu nun nasıl olacağı haritaları yıllar öncesinden çizilmedi mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet aksini düşünüyorum..Irak Afganistanda olanlarla damga yiyen Amerika şimdi Suriyeye niye girmiyor demokrasi getirmiyor diye söyleyenlerde var girse bir dert girmese bir dert..

.

.

.

Yine yazıyorum bunca zamandır ülkemizde var olan olayların var olması için Amerika yada İsraile gerek yok..

Allah, Allah! Saddam ı kim saddam yaptı, El-Kaide yi SSCB ye karşı kim destekledi, kendileri mi silah yaptı? AKP nin bir ABD projesi olduğunu AKP nin kurucularından olup şimdi ayrı düşenler itiraf ediyor. Ülkede bu kadar hukuksuzluk varken AB/D den niye hiç itiraz, uyarı yok? Sağ- sol çatışmalarını kimler destekledi, ASALA ya kim destek verdi? Yani bir çok soru var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazınız bayağı ağır oldu, savunduğunuz fikirler AKP ile aynı doğrultuda olduğu için bu ifadeyi kullanmıştım.

Bir mesaj önce ne yazdığımı iyi okumanızı tavsiye ederim. Benim aklımın, ufkumun ne olduğu sizi ilgilendirmez, bunun zararı da faydası da bana ait. Siz başkalarının ufkuyla uğraşacağınıza okuduğunuzu anlamayı deneyin. 

Asil siz ne yazilanlari iyi okuyunuz. Cunku o akil ufkunuz ile benim hakkimda fikir yurutuyorsunuz.

"savundugun fikirler AKP ile ayni dogrultuda" demek ve farkini gorememek, baska bir izah tarzi getirmez. Bu farki algilayamayan ve ustelik bunca aciklamalara linklere ragmen algilayamayan seyin tek izahi akil ufkudur.

Yani "bir fikir ya AKP'ye hizmet eder/ya da etmez" temelli AKP merkezli akil ufkunun herhangi bir seyi algilayabilecegi dusunulemez.

O yuzden siz once yazilanlarin AKP ile uzaktan yakindan ilgisi olmadigini bir algilayin, sonra bakariz.

Bakin  burada aciklandi.

http://www.turkish-media.com/forum/topic/294606-evrensel-insan-zihniyetinin-bireysel-bilisselligi/

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin size soyle aciklamaya calisayim.

Bir seyin akil ufku ya bir bunyenin icinden bakar, ya da bir bunyenin disindan bakar.

Benim bakis acilarimin hepsi seyin bunyesi disindan ve bunye icindekilere notr bakmaktir.

Mesela benim metafizik/varliksal/ontolojik olarak yazdiklarimi;

Bir materyalist kendi dogrusuyle ozdeslestiremez, "idealist" der.

Bir idealist te kendi dogrusu ile ozdeslestiremez, "materyalist" der.

Halbuki benim yazdiklarim ikisi de degildir, yazilanlar metafizik/varliksal ontolojik degildir ve bunlarin disindadir.

Ayni sekilde etik/siyasi/milliyetci/dini v.s. olarak yazdiklarimi;

Biri milliyetci dogrusu ile ozdeslestiremez "milliyetci karsiti" der

Biri milliyetci karsiti ile ozdeslestiremez "milliyetci" der.

Halbuki benim yazdiklarim siyasi/milliyetci/dini v.s. degil; bunlarin disindadir.

Yani evrensel hukuk insan haklari ve hak ve ozgurlukleri icerir. Bunlar da benden degil; gozlemden kaynaklanir.

Diyelim, bir kisi Irak savasina, Libya savasina, Suriye savasina v.s. karsi cikiyor diye; o kisi sirasiyla "Saddamci/Kaddafici/Esadci" v.s. olarak degerlendirebilir mi?

Burada da durum aynidir. Benim milliyetcilik ile yazdigim yazilar ile, AKP'nin dedikleri hic bagdasmaz.

Ya da ben simdi bu baslikta Ocalan'in dediklerini verdim diye, ben onun "dediklerini savunuyor mu olurum" tabi ki degil.

Iste anlatilmak istenen akil ufku bu.

Akil bir seyin bunyesinden ve bunye icinde bir taraftan bakiyorsa; ufku sadece o bunye icinde kalir ve yazilanlari kendi tarafina oturtamazsa, karsiya oturtur. Cunku ufku bunye icidir.

Halbuki benim yazdiklarim bunte disidir ve tum bunye ici farklari sorunlari ile birlikte ortaya koyar.

Ayrica benim bu konulardaki hic bir basligimda bir "yan/taraf" bulamazsiniz. Benim tek tarafim; bu temelde evrensel hukuk insan haklari ve hak ve ozgurluklerdir.

Bunu kim nasil ve ne ile ihlal ederse ve insanlik sucu islerse islesin, ben onun sorununu dile getiririm. Iste burada kendi tarafinin yaptigi ihlali ve isledigi insanlik sucunu algilayamayan bir fikir, yazilani da ayni bunye icindeki karsi taraf olarak degerlendirir.

Yani AKP'nin bir seye karsi olmak temelli cikari onun politikasinda yatarken; benim karsitligimin temeli hak ve ozgurluklerdir.

Umarim daha bir net ve acik algilanmistir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asil siz ne yazilanlari iyi okuyunuz. Cunku o akil ufkunuz ile benim hakkimda fikir yurutuyorsunuz.

"savundugun fikirler AKP ile ayni dogrultuda" demek ve farkini gorememek, baska bir izah tarzi getirmez. Bu farki algilayamayan ve ustelik bunca aciklamalara linklere ragmen algilayamayan seyin tek izahi akil ufkudur.

Yani "bir fikir ya AKP'ye hizmet eder/ya da etmez" temelli AKP merkezli akil ufkunun herhangi bir seyi algilayabilecegi dusunulemez.

O yuzden siz once yazilanlarin AKP ile uzaktan yakindan ilgisi olmadigini bir algilayin, sonra bakariz.

Bakin  burada aciklandi.

http://www.turkish-media.com/forum/topic/294606-evrensel-insan-zihniyetinin-bireysel-bilisselligi/

Ben yazılanları gayet iyi okuyorum, bilimsel takılmayıp herkesin anlayacağı dilden yazılanları da anlayacak kapasitem Allah a şükür var. Başkasını itham ederken aynı şeyi yaptığının farkında olmayanlar için savunduğu fikirlerin kimlere hizmet ettiğini algılayamaması da gayet doğal. 

Benim yazdığım yazıda " eskiden olsa bunlar dile getirilmezdi" diye bir ifade yok. Eskiden olsa bu başlıkta yer yerinden oynardı demek size göre " dile getirilmezdi" demek mi oluyor? Üstelik mavi marmara da neler olduğu örneğini de vermişim. Yazılanların AKP ile çok ilgisi var, yeni anayasa geçen gün Osman Özbek Paşa çok güzel bir deyim kullandı " yeni banayasa" da bunların yazdığı söyleniyor. Beni ne düşünülerek veya neye dayanarak söylendiği ilgilendirmez. Ben bu düşüncelerin nelere sebep olacağına bakarım. Madem bilimsel olarak bakıyorsunuz kaç defa yazdım, tarihe bakın, Osmanlı yı yıkan sebeplerden biri de milliyetçilik akımları, Yugoslavya da aynı, SSCB de. " Gözlem inanç gerektirmez".

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.