Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Hakkari'de çatışma: 8 şehit

Radya

Önerilen İletiler

Hakkari merkeze bağlı Geçimli köyündeki askeri karakola teröristlerce düzenlenen saldırının ardından çıkan çatışmada, 6 asker ile 2 köy korucusu şehit olurken, çok sayıda asker, korucu ve vatandaş da yaralandı.

Kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Geçimli köyünde konuşlu bulunan askeri karakola, gece saatlerinde terör örgütü mensuplarınca roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre 6 asker ile 2 köy korucusu şehit oldu. Çatışmada 11 terörist de öldürüldü.

Helikopterlerle Hakkari Devlet Hastanesi ile Hakkari Asker Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar, tedavi altına alındı.

Uzun süre devam eden çatışmanın ardından Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'ndan bölgeye çok sayıda takviye kuvvet sevk edildi.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Bu arada, saldırının olduğu saatlerde Çukurca ilçesine bağlı Üzümlü ve Karataş karakollarına da teröristlerce eş zamanlı saldırıda bulunulduğu öğrenildi.

ntvmsnbc

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu teröristlerde din iman yok

Bu işlerin dinle imanla alakası yok dostum. Dini imanı olanlar katliam yapmıyor mu? Hem de fazlasıyla..

Burada anlaşılması gereken; kişi veya kişilerin emperyalist amaçlar taşıması veya ona alet, maşa olmasıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden o askerler hala oralara gidip PKK'ya karsi yem oluyorlar bunu anlamakta zorlaniyorum.Cok acik yüreklilikle sunu ifade etmek istiyorum ki;o askerlerin sehit olmasi kurulacak olan Kürdistan icin bir nedendir.Yani askerler artik sehit olmasin diyerek Kürdistan kurdurulacaktir ve bu Kürdistan'in hamisi Recep Tayyib Erdogan olacaktir.Yanlis anlasilmasin sadece Türkiye Kürdistan'i icin söylemiyorum;Kürt Fasistlerin ve irkcilarinin Büyük Kürdistan hayalleri Recep Tayyib Erdogan ile gerceklesmek üzeredir.Yani hayaller gercek olmustur.Bu nedenle ben o askerlerin ölmek yerine hapse girmelerinin daha haysiyetli olacagina inaniyorum.En azindan Kürdistan'in kurulabilmesi icin gencecik insanlarin yem olmalari ortadan kalkmis olacaktir.

Alman Yesilleri'nin bir slogani vardi"Düsünün ki harp var fakat kimse harbe gitmiyor"bu slogan cok anlamlidir.Ben bu slogani söyle degistiriyor ve Düsünün ki Türkiye Kürdistan'inin kurulmasi icin Türk askerinin sehit olmasini isteyenler savasacak asker bulamiyor"

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden o askerler hala oralara gidip PKK'ya karsi yem oluyorlar bunu anlamakta zorlaniyorum.Cok acik yüreklilikle sunu ifade etmek istiyorum ki;o askerlerin sehit olmasi kurulacak olan Kürdistan icin bir nedendir.Yani askerler artik sehit olmasin diyerek Kürdistan kurdurulacaktir ve bu Kürdistan'in hamisi Recep Tayyib Erdogan olacaktir.Yanlis anlasilmasin sadece Türkiye Kürdistan'i icin söylemiyorum;Kürt Fasistlerin ve irkcilarinin Büyük Kürdistan hayalleri Recep Tayyib Erdogan ile gerceklesmek üzeredir.Yani hayaller gercek olmustur.Bu nedenle ben o askerlerin ölmek yerine hapse girmelerinin daha haysiyetli olacagina inaniyorum.En azindan Kürdistan'in kurulabilmesi icin gencecik insanlarin yem olmalari ortadan kalkmis olacaktir.

Alman Yesilleri'nin bir slogani vardi"Düsünün ki harp var fakat kimse harbe gitmiyor"bu slogan cok anlamlidir.Ben bu slogani söyle degistiriyor ve Düsünün ki Türkiye Kürdistan'inin kurulmasi icin Türk askerinin sehit olmasini isteyenler savasacak asker bulamiyor"

saygilarla

PKK'nın Hakkari'de Suriye'dekine benzer bir halk ayaklanması planına engel olamak,oradaki toprakları korumak, halkı savunmak için askerlerimiz orada/oradaydı Sn. politika...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

simdi delirmis birinden bi yorum gelsin ;

hatta madde madd gelsin ; )

1- Kurt devletini kurtler bile istemiyor ; devletleri ve topraklari hazir verilse bile millet olamazlar

mesela benim idolum ; Kenan imirzalioglu ; )

2- Kurt sorunu ; dunyaya gizlice hukmeden bir yapilanmanin turkiyeyi yipratma planidir ..

cunku su an dunyanin en guclu ulkesi Turkiyedir .. bunu her ulke iyice bilmektedir ..

3- Kuran sadece kendi devrinin degil ; her devrin Kitabi oldugunu ispatlar ;

oyle ki ; bir grup yahudinin kiyamete kadar lanetli oldugunu haber vermistir ;

Allah bosuna bu detayi solemez ; elbette dunya politikasinda etkin ve gizli bir guc olucaktir ki ;

tasin altindan kimlerin ve hangi dusunce kalibinin cikacagi temelde Kurandaki bir sirdir ..

fitne ve kargasayi tetikleyen, lanetin etkisi ile devletlerin ve teror orgutlerinin en kilit noktalarina kadar nufuz edebilen bir yapilanma vucuda gelicektir, ki bakmasini bilen madde gozuyle goremese bile ona hersey gorunur ..

4- Allah sehitler icin ' siz onlari olu sanirsiniz ama onlar diridirler sizi gorebilirler diyor '

yani sehit olan birine kor bi acima duygusu gelistirmeyi Allah yasaklamistir ;

anlik bir acima duygusu haramdir ;

daha koklu bir anlayis ile merhamet ve iman gucunden kaynaklanan bir sevkat anlayisini Allah esas almistir ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK'nın Hakkari'de Suriye'dekine benzer bir halk ayaklanması planına engel olamak,oradaki toprakları korumak, halkı savunmak için askerlerimiz orada/oradaydı Sn. politika...

Askerlerimiz AKP taratindan yem olarak PKK'ya karsi kullanilmaktadir.Amac Kürdistan'in kurulmasidir ve bunun öncülügünü AKP'nin lideri ve BOP ESBASKANI Recep Tayyib Erdogan yapmaktadir.Bunun anlamini sanirim bilmektesiniz ben yazma geregi duymuyorum.Recep Tayyib Erdogan Sevr'in yeniden masaya yatirilmasi icin kullanilan bir piyondur ve görevini layikiyla yerine getirmektedir bu nedenle Obama tarafindan hicbir Türk Basbakanina nasip olmamis sekilde sirti sivazlanmaktadir.Bunu görememek veya görmemek gercekleri inkardir ve tarafgirliktir.

Bir yandan TSK'yi tasviye edecek ve Türkiye'de Amerikan yanlisi bir ortam yaratacaksiniz,bir yandan darbe paranoyasi ile serefli subaylari iceri tikacak ve orduyu hadim edeceksiniz.Diger yandan bir yil önce "kardesim diye sarmas dolas oldugun Esad'i düsman belleyecek ve Obama istiyor diye Suriye'yi kan gölüne cevirecek gücleri Türk topraklarinda besleyip egiteceksiniz,hergün gazetelerde sehit haberleri gelirken , Bop Es Baskani Recep Tayyib Erdogan PKK ile pazarliklar yapacak ve pazarlik yaptirdgi kisiyi kanatlari altina alacak sonra da bunlara muhalefet edenleri Ergenekoncu diye yaftalayip yandas medyada teshir ve yandas yargida yargilayacaksiniz

O askerler bölünme projesi tamamlanmis olan bir Türkiye'nin AKP tarafindan Kürdistan olarak kabul edilen topraklarinda yem olarak kullanilmaktadir.Bugün dinci ve yandas medyada eger Kürdistan'in Türkiye'ye bir zarari yok diye yazilar yazilabiliyorsa o askerler orada bosuna ölüyorlar demektir.Kimse kimseyi kandirmaya calismasin.Kürdistan'in projesinin tamamlanmis oldugunu Osman Baydemir denilen PKK'linin sözleri ortaya koymaktadir.Bunlara karsi hicbir önlem alinmiyor olmasida Kürdistan'in coktan sinirlarinin cizilmis olduguna bir belgedir.Izmir Belediye Baskani'na 395 yil hapis cezasi isteyen yandas yargi eger Osman Baydemir icin bir fezleke hazirlamaya gerek gör,müyorsa gecmis olsun SEVR KAPIYA dayanmistir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Askerlerimiz AKP taratindan yem olarak PKK'ya karsi kullanilmaktadir.Amac Kürdistan'in kurulmasidir ve bunun öncülügünü AKP'nin lideri ve BOP ESBASKANI Recep Tayyib Erdogan yapmaktadir.Bunun anlamini sanirim bilmektesiniz ben yazma geregi duymuyorum.Recep Tayyib Erdogan Sevr'in yeniden masaya yatirilmasi icin kullanilan bir piyondur ve görevini layikiyla yerine getirmektedir bu nedenle Obama tarafindan hicbir Türk Basbakanina nasip olmamis sekilde sirti sivazlanmaktadir.Bunu görememek veya görmemek gercekleri inkardir ve tarafgirliktir.

Bir yandan TSK'yi tasviye edecek ve Türkiye'de Amerikan yanlisi bir ortam yaratacaksiniz,bir yandan darbe paranoyasi ile serefli subaylari iceri tikacak ve orduyu hadim edeceksiniz.Diger yandan bir yil önce "kardesim diye sarmas dolas oldugun Esad'i düsman belleyecek ve Obama istiyor diye Suriye'yi kan gölüne cevirecek gücleri Türk topraklarinda besleyip egiteceksiniz,hergün gazetelerde sehit haberleri gelirken , Bop Es Baskani Recep Tayyib Erdogan PKK ile pazarliklar yapacak ve pazarlik yaptirdgi kisiyi kanatlari altina alacak sonra da bunlara muhalefet edenleri Ergenekoncu diye yaftalayip yandas medyada teshir ve yandas yargida yargilayacaksiniz

O askerler bölünme projesi tamamlanmis olan bir Türkiye'nin AKP tarafindan Kürdistan olarak kabul edilen topraklarinda yem olarak kullanilmaktadir.Bugün dinci ve yandas medyada eger Kürdistan'in Türkiye'ye bir zarari yok diye yazilar yazilabiliyorsa o askerler orada bosuna ölüyorlar demektir.Kimse kimseyi kandirmaya calismasin.Kürdistan'in projesinin tamamlanmis oldugunu Osman Baydemir denilen PKK'linin sözleri ortaya koymaktadir.Bunlara karsi hicbir önlem alinmiyor olmasida Kürdistan'in coktan sinirlarinin cizilmis olduguna bir belgedir.Izmir Belediye Baskani'na 395 yil hapis cezasi isteyen yandas yargi eger Osman Baydemir icin bir fezleke hazirlamaya gerek gör,müyorsa gecmis olsun SEVR KAPIYA dayanmistir.

saygilarla

Sn. politika ortaya koyduğunuz ABD odaklı senaryoda AKP'nin ABD'nin oyununda ABD'nin oyuncusu olduğunu kabul edelim.

Bu durumda durumu çok basite indirgersem; AKP ABD'nin Türkiye üzerindeki Türkiye'yi bölme amacının farkında değil mi veya bilinçli olarak, Türkiye'nin ABD tarafından bölüneceğini,bir Kürt devletinin kurulacağını bile bile mi ABD'nin verdiği rolü üstlenmekte ve senaryonun gerçekleşmesi için çalışmaktadır?

Birinci şık doğruysa AKP, ABD'nin oyununu görmüyorsa hadi Başbakan görmüyor diyelim,300'den fazla milletvekili var onlardan hiçbiri de mi görmüyor; onları da geçtim AKP'nin siyasetini destekleyen sayısız gazeteci, üniversite hocası, strateji uzmanı daha birçok farklı alandan aydın diyebileceğimiz,aynı şekilde iş dünyasından birçok patron var.AKP siyasetini destekleyen bu kadar farklı kesimden kişinin bu senaryoyu anlamaması, ABD'nin projesinden haberdar olmaması düşünülebilir mi?

İkinci şık olarak ABD'nin bahsettiğimiz projesini başta başbakan olmak üzere bütün AKP grubu ve arkasındaki toplumsal destek bile bile mi destekliyor bu projeyi?

AKP, Türkiye'nin bölünmesini, bir Kürt devletinin kurulmasını mı istiyor, bunun için mi çalışıyor ve arkasındaki toplumsal destek de AKP'nin bu siyasetini destekliyor mu, bu sonucu mu çıkaracağız, çizilen bu tablodan?

Diyelim ki AKP Türkiye'nin bölünmesini istiyor,Kürt devletinin kurulmasını istiyor amacı, çıkarı ne bundan AKP'nin?

Türkiye bölününce AKP daha mı güçlü olacak geriye kalan Türkiye'de, halk iyi yaptınız, helal olsun mu diyecek, AKP bunun için mi çalışıyor?

Ortaya koyduğunuz senaryonun açıklanmaya muhtaç bunun gibi daha birçok noktası var Sn. politika.

Sosyal medyadan takip ediyorum örneğin facebook, orada açıkça, rahatça hangi kimlikten olursanız, hangi ideolojiyi desteklerseniz destekleyin rahatça düşüncenizi dile getirebiliyorsunuz bunu biliyorsunuzdur.

Facede milli konularla ilgili paylaşımların altında hiç çekinmeden PKK sempatizanları da istedikleri gibi yorum yapıyorlar ve o yorumların takip ettiğim kadarıyla tamamında PKK taraftarlarının AKP düşmanlığına, AKP'nin Kürt meselesiyle ilgili politikalarına sert tepkiler gösterdiklerine tanık oldum, aynı şekilde BDP'de AKP'nin Kürt politikasına karşı çıkıyor, her mitinglerinde, her söylemlerinde AKP'yi, Erdoğan'ı sert bir dille eleştiriyorlar, yapılan askeri operasyonlardan, KCK operasyonlarından ve en önemlisi AKP'nin Kürt politikasında samimi olmadıklarında dolayı.

BDP'nin AKP'nin Kürt politikasını sahiplendiğini, AKP'ye teşekkür ettiklerine hiç tanık olmadım.

AKP;Kürt Devleti'nin kurulması için çalışıyorsa KCK operasyonlarının,yoğun bir şekilde sürekli devam eden askeri operasyonların anlamı ne, nereye koyacağız bunları bu senaryoda?

AKP, hem Kürt devletinin kurulması için amaç güdecek, hem PKK'yla mücadele edecek, hem de BDP AKP'yi işine gelen Kürt politikası için desteklemeyecek bu ne yaman çelişki şimdi böyle?

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Fuzuli,her oyunun bir stratejisi vardir.Bu strateji oyunu sahneye veya gündeme koyanlar tarafindan belirlenmistir,oyunculara sadece bu strateji dogrultusunda oyunu oynamalari önerilir.Ben size bu kadarini yaziyorum geri kalani siz yine kendinize göre degerlendirin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Fuzuli,her oyunun bir stratejisi vardir.Bu strateji oyunu sahneye veya gündeme koyanlar tarafindan belirlenmistir,oyunculara sadece bu strateji dogrultusunda oyunu oynamalari önerilir.Ben size bu kadarini yaziyorum geri kalani siz yine kendinize göre degerlendirin.

saygilarla

Olmadı Sn. politika yazdıklarınız senaryodaki tutarsızlıkları, açıklanmaya muhtaç noktaları açıklar nitelikte değil.

ABD bu kadar güçlü bir konumdayken senin siyasetini dizayn ederken/etme gücü de varken bunu da birçok kez yapmışken ABD'nin oyununu kim nasıl hangi güçle bozacak fikriniz nedir?

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olmadı Sn. politika yazdıklarınız senaryodaki tutarsızlıkları, açıklanmaya muhtaç noktaları açıklar nitelikte değil.

ABD bu kadar güçlü bir konumdayken senin siyasetini dizayn ederken/etme gücü de varken bunu da birçok kez yapmışken ABD'nin oyununu kim nasıl hangi güçle bozacak fikriniz nedir?

Muhabbetle...

ABD'nin oyunu bozulmuyor aksine oyun hazirlandigi gibi oynaniyor.Kandile giremeyen bir Türkiye Suriye ile hangi hesaplar pesinde olabilir?

Surasi artik bir gercek ki ABD,Ortadogudaki piyonlari sayesinde,Amerikanlastirilmis bir Ortadogu yaratma pesindedir.Demokrasi hikayelerini artik kimse yutmuyor cünkü demokrasi adina yapilan tüm katliamlarin aslinda demokrasi icin degil ABD siyaseti icin oldugu ortaya cikmistir.

AKP'nin Sevr'i yeniden masaya yatirma gayreti icinde oldugfu artik asikardir,bunu belgeleyen cok örnekler vardir.AKP'nin 300 dediginiz milletvekilinin kimler oldugu cok önemlidir.Bunlarin hangi merkezlerden yönlendirildigide zaman zaman yandas olmayan medyada okuyucuya sunulmaktadir.

AKP'nin icindeki PKK'li veya PKK sempatizani milletvekili sayisi az degildir.Bunlar 1 Mart tezkeresini engelleyen isimlerdir genelde.Bu milletvekilleri icersinde cemaat üyesi olanlarin sayilarida öyle parmakla sayilacak kadar degildir.Gül bile bir cemaat üyesidir.Ve bugüne kadar kendisine verilen misyonu yerine getirmis noterlik görevini basariyla yürütmüstür.Erbakan'a karsi nasil bir komplo kurulmus oldugunuda en son Numan Kurtulmus harekatiyla daha net olarak görmüs olduk.

Türkiye'nin birlik ve bütünlügü son 10 yilda sifira düsmüs insanlar birbirlerine düsman olmuslardir.Türkiye'yi etnik ve mezhepsel ayristirma siyaseti Türkiye'yi bölme siyasetidir.Dün alamadiklarini bugün alan Kürt Fasist bölücüler daha fazlasini isteme cüretini göstermekten geri kalmamaktadirlar.Türkiye sinirlari icersinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir ilinin Belediye Baskani;Türkiye'de Kürdistan kurulacak ve Diyarbakir baskent olacaktir diyebilme cesaretini kendinde buluyorsa bunun adina demokrasi degil bölücülük denir ve bölücülük mevcut yasalara göre suctur.Muhalefet Partilerinin Belediyelerine baskin üzerine baskin düzenleyerek baskanlari ve calisanlari tutuklayanlarin bölücülere karsi demokrasi ayagina yatmalari manidardir.

KCK tutuklamalarina gelince bunlar tamamen siyasi bir puzzle'lin parcalaridir.Bu tutuklamalar Türkiye'nin bölünmesine karsi önlem degildir aksine pismis asa su katanlarin elinden bu imkanlarin alinmasidir.

Türkiye'nin kirmizi cizgileri icin yandas bir medyada köse yazarligi yapan birisinin yine yandas bir TV kanalinda yaptigi söyleside;Kürdistan Türkiye icin bir tehlike degildir.Kirmizi cizgiler,halkin secmedigi bürokratlar tarafindan cizilmis cizgilerdir diye aciklama yapiyor.Bu demek oluyor ki;Kerkük,Kibris ve daha buna benzer konularda Türkiye'nin kirmizi cizgileri var denmesi aslinda birtakim isgüzarlarin kendi kendilerine gelin güvey olmalari gibi bir durumdur,hal böyle olunca Kuzey Irak'ta,Kibris'ta ve daha baska konularda bu kirmizi cizgilerin grilesmis olmasi bilincli bir siyasetti,yani isgüzer bürokratlarin cizmis oldugu bu cizgiler son 10 yilda grilesmis oldu böylece.

Sayin Fuzuli,sizi anliyorum,zorunuza gidiyor,iktidara bu sekilde bir etiket yapistirmak.Ancak durum bizim burada hala inkar etmeye calsitigimizdan daha da vahimdir.

Bir uzatmali cavusun göndermis oldugu Email herseyi aciklamaya yetiyor.Diyor ki:Bize 10 bin kisilik bir destek kuvveti gönderdikleri kocaman bir yalandir,biz 300 kisiyle mücadele veriyoruz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP'nin Sevr'i yeniden masaya yatirma gayreti icinde oldugfu artik asikardir,bunu belgeleyen cok örnekler vardir.AKP'nin 300 dediginiz milletvekilinin kimler oldugu cok önemlidir.Bunlarin hangi merkezlerden yönlendirildigide zaman zaman yandas olmayan medyada okuyucuya sunulmaktadir.

saygilarla

Kırmızıyla belirttiğin nokta önemli,yazınızın diğer kısmının da bir nevi dayanağı niteliğinde.Şimdi benim de sizin gibi düşünmemi sağlayacak, fikrimi tamamıyla değiştirecek olan AKP'nin Sevr'i yeniden masaya yatırma gayreti içinde olduğunu gösteren, daha açık bir ifadeyle AB'nin Türkiye'yi bölme planının Türkiye ayağının AKP olduğunu kanıtlayan delil niteliğinde belgeler nelerdir, burada paylaşabilir misiniz?Çünkü iddianız yenilir yutulur, geçiştirilebilir türden değil.

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aylar önce maraş'da şaibeli bir şekilde ölen asker eren özel'in amcasının röportajını okumuşdum.çocuklarını askere davul zurna eşliğinde göndermişler, çocuklarını kaybettikten sonra ise savaş karşıtı olmuşlar.

diyordu ki "bir daha çocuklar ölmesin. fakat her zaman yoksulların çocukları ölüyor. askeri morgun kapısında ‘cennet kapısı’ yazıyor. bu cennet kapısından niye hep yoksulların çocukları geçiyor? genelkurmay başkanının, başbakanın çocukları niye geçmiyor? madem cennet kapısı, paşaların çocukları da geçsin. biz böyle cennet istemiyoruz”

başkalarının hayatı üzerinden konuşmak kolaydır. yoksulların çocukları bedava insan onlar için. zengini bedel versin, askeride fakirden olsun, ölsün ve vatan sağ olsun.

ama 30 yıldır görünüyor ki vatan sağ olmuyor. savaşın, militarizmin karşısına barışdan yana olmak ve bu yönde mücadele edenleri desteklemek, ne içerde ne dışarda savaş baronlarına karşı hayır demek zorundayız.

balkanlardan ortadoğu’ya kadar savaşdan insanlığa kalan nedir? her yerde mezar taşlarına sarılıp ağlayan anneler var.

birkaç gün önce 150 bin insanın öldüğü hiroşima katliamının yıldönümüydü. ve bugün dünyanın tamamını yok edecek, hiroşima’ya atılan bombanın 400 bin katı nükleer silah var. bu bombalar bu silahlar kimlerin üzerine kusulacak düşünmek zorundayız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Fuzuli,bana hitaben yazdiginiz"bunlar yenilir yutulur degil"cümlesini ben saka olarak kabul ediyorum.Zira eger siz Türkiye'de yasayan,AKP siyasetini takip eden bir vatandas iseniz bana bu cümleyi yazarken biraz daha derin düsünür ve öyle yazardim, cünkü siz bu ifadenizle birakin ben"politika"yi bir kenara benim gibi düsünen milyonlarca insana da ayni ifadeyi kullanmis oluyorsunuz.Benden belge istemissiniz,demek ki olup bitenler sizce belge yerine gecmiyor matbu yazili alti belki imzali kagit parcalari bekliyorsunuz belge olarak.Hayir sayin Fuzuli,10 yillik AKP iktidari ile hersey belgelenmistir.

"Siz daga tasa "NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE"diye yazarsaniz onlarda "NE MUTLU KÜRT'ÜM DIYENE"diye yazar konusmalari ile basladi Türkiye'de ki bölünme ayristirma,bu konusmalarin sahipleri;ERBAKAN,GÜL,R.T.Erdogan'dir.Belge istiyorsaniz buyurun size müthis bir belgedir bu.

Dersim'de bilmem ne kadar insan katledildi diyen zihniyet bölücü zihniyettir.Halbuki Dersim'de neler oldugunu artik tüm dünya bilmektedir.Kürdistan'in temellerini bu isyanlarla atmaya calisanlara karsi mücadele veren o serefli ve vatansever insanlari katil diye adlandirip eskiyanin heykelini diktiren zihniyet bölücü bir zihniyettir.

Öcalan'a Sayin ama Mehmetcik'e "KELLE"diyen bir kisi bölücüdür.

Habur'da eskiyalar icin özel savcilar ve yargiclar görevlendirip,davul zurna esliginde (mehter takimi yetisememisti)onlari serbest biraktiran zihniyet bölücü bir zihniyettir,milletin tepkileri üzerine yakalam emri cikarttilar.

Barzani denilen eskiya basinin ayagina giderek onunla sarmas dolas olan ve Kuzey Irak Kürt yönetimini resmen tanimak ve o eskiyanin Türkiye'yi tehdit edercesine sözlerini karsiliksiz birakan bir zihniyet bölücü bir zihniyettir.

Kendisine karsi yazilan elestirileri hazmedemeyen ama Kürdistan Türkiye icin tehdit degildir diyen yobaz köse yazarina eyvallah diyen bir zihniyet bölücü bir zihniyettir.

KÜRT ACILIMI bölücülüktür.

Diyarbakir Kürdistan'in baskenti olacaktir diyen bölücüyü görevde tutan zihniyet bölücü bir zihniyettir.

Fener Patrigi'nin Ruhban Okulu'nun acilmasi icin verdigi mücaleye yesil isk yakmak bölücülüktür ve LOZAN'i delmektir.

Eyalet Sistemi adi altinda Türkiye'nin bölünme calismalarinin yapilmk istenmesi bölücülüktür.Eyalet Sistemi taktik bölünmedir.

Demokratik Toplum Kongresi'ne AKP'li milletvekilinin gitmesi orada okunan Kürdistan Marsi'in da ayaga kalkmasi bölücülüktur. (O milletvekili Salih Kapusuz'du).

Sayin Fuzuli bu belgeler cogaltilabilir. Kusura bakmayin yazili belge sunamadim size.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Fuzuli,bana hitaben yazdiginiz"bunlar yenilir yutulur degil"cümlesini ben saka olarak kabul ediyorum.Zira eger siz Türkiye'de yasayan,AKP siyasetini takip eden bir vatandas iseniz bana bu cümleyi yazarken biraz daha derin düsünür ve öyle yazardim, cünkü siz bu ifadenizle birakin ben"politika"yi bir kenara benim gibi düsünen milyonlarca insana da ayni ifadeyi kullanmis oluyorsunuz.Benden belge istemissiniz,demek ki olup bitenler sizce belge yerine gecmiyor matbu yazili alti belki imzali kagit parcalari bekliyorsunuz belge olarak.Hayir sayin Fuzuli,10 yillik AKP iktidari ile hersey belgelenmistir.

"Siz daga tasa "NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE"diye yazarsaniz onlarda "NE MUTLU KÜRT'ÜM DIYENE"diye yazar konusmalari ile basladi Türkiye'de ki bölünme ayristirma,bu konusmalarin sahipleri;ERBAKAN,GÜL,R.T.Erdogan'dir.Belge istiyorsaniz buyurun size müthis bir belgedir bu.

Dersim'de bilmem ne kadar insan katledildi diyen zihniyet bölücü zihniyettir.Halbuki Dersim'de neler oldugunu artik tüm dünya bilmektedir.Kürdistan'in temellerini bu isyanlarla atmaya calisanlara karsi mücadele veren o serefli ve vatansever insanlari katil diye adlandirip eskiyanin heykelini diktiren zihniyet bölücü bir zihniyettir.

Öcalan'a Sayin ama Mehmetcik'e "KELLE"diyen bir kisi bölücüdür.

Habur'da eskiyalar icin özel savcilar ve yargiclar görevlendirip,davul zurna esliginde (mehter takimi yetisememisti)onlari serbest biraktiran zihniyet bölücü bir zihniyettir,milletin tepkileri üzerine yakalam emri cikarttilar.

Barzani denilen eskiya basinin ayagina giderek onunla sarmas dolas olan ve Kuzey Irak Kürt yönetimini resmen tanimak ve o eskiyanin Türkiye'yi tehdit edercesine sözlerini karsiliksiz birakan bir zihniyet bölücü bir zihniyettir.

Kendisine karsi yazilan elestirileri hazmedemeyen ama Kürdistan Türkiye icin tehdit degildir diyen yobaz köse yazarina eyvallah diyen bir zihniyet bölücü bir zihniyettir.

KÜRT ACILIMI bölücülüktür.

Diyarbakir Kürdistan'in baskenti olacaktir diyen bölücüyü görevde tutan zihniyet bölücü bir zihniyettir.

Fener Patrigi'nin Ruhban Okulu'nun acilmasi icin verdigi mücaleye yesil isk yakmak bölücülüktür ve LOZAN'i delmektir.

Eyalet Sistemi adi altinda Türkiye'nin bölünme calismalarinin yapilmk istenmesi bölücülüktür.Eyalet Sistemi taktik bölünmedir.

Demokratik Toplum Kongresi'ne AKP'li milletvekilinin gitmesi orada okunan Kürdistan Marsi'in da ayaga kalkmasi bölücülüktur. (O milletvekili Salih Kapusuz'du).

Sayin Fuzuli bu belgeler cogaltilabilir. Kusura bakmayin yazili belge sunamadim size.

saygilarla

Sayın politika yazınızda belirttiğiniz olgular benim açımdan da savunulmayacak türden, buna ek olarak AKP'yi destekleyenler de bu vakıaları desteklemiyorlardır.

Olgulara yüklediğiniz AKP'nin bölücü olduğu niteliği ve en önemlisi bölücülüğü bilinçli, planlı ve dış kaynaklı taşeron bir parti olarak yaptığı algısı eğer ki AKP'ye destek verenler tarafından da aynı anlamda algılanıyorsa bunun anlamı sizin de dediğiniz gibi AKP Türkiye'yi bölme planının maşasıdır ve onu destekleyenler de bölücüdür, Türkiye'nin bölünmesi taraftarı, düşüncesindedirler anlamı çıkar.

Gerçek de bu ne kadar doğru?Örneğin BDP'nin , PKK taraftarlığı, PKK'nın siyasi kolu olduğu, bölünmekten yana oldukları aşikâr değil mi?Bu partiyi destekleyenlerin çoğu da(tehditle oy verenler hariç) BDP'nin benimsediği düşünceyi sahipleniyor, bu konuda fazla tartışma olmaz sanırım.

AKP bir Kürt partisi mi, AKP'ye destek verenler DTP'ye destek verenler gibi Türkiye'nin bölünmesini mi istiyorlar?

AKP grubu AB-ABD'nin planının uygulanması için bu odaklar tarafından sonradan Türkiye'ye getirilen, geçmişi bilinmeyen, anlayışları bilinmeyen insanlardan oluşan bir parti mi?

Bunlara evet diyebiliyorsak ''Evet, AKP bir BDP gibi Türkiye'nin bölünmesini isteyen, AB-ABD'nin içimize sızdırdığı ajan, taşeron bir partidir.'' diyebiliriz 10 yıl içindeki iyi diyebileceğimiz uygulamaların tamamını da görmezden gelerek.

AKP'nin kendine göre benimsediği bir siyaset var, bu siyasette ortaya koyduğu bir demokrasi anlayışı,Kürt meselesine bakışı, devlet yönetimi-rejim anlayışı,dış politika, milliyetçilik, inanç anlayışı vs. konularda kendini konumlandırdığı bir siyasi çizgisi var.

AKP siyasetini uygularken ortaya çıkan tablo çok mu iyi, siyasi çizgisini beğenmeyenler için ne yapsa zaten kötü, AKP'yi destekleyenler için dahi AKP'nin eleştirilecek, başarılı olmadığı o kadar çok konu var ki, sizin saydıklarınız da bunların içinde.

Kürt meselesinde benimsediği PKK'yle müzakere,Kürtleri inkârdan Kürt kimliğini kabul yaklaşımı, Kürtlere bazı hakların verilmesi, Kürt meselesinin tartışmaya açılması, bu konuda gösterilen aşırı hoşgörü anlayışıyla bu meseleyi çözme siyasetleri işe yaramadı, Habur olayı gibi fiyasko görüntülere sebep oldu.

AKP Kürt meselesinde bahsettiğim siyasi çizgisiyle bir BDP'nin yapmak istediği gibi Türkiye'yi bölme planını mı uygulamak istiyor, hayır politika hayır, AKP bu zamana kadar Kürt mesele için benimsenmiş,inkâr, baskı ve sadece askeri odaklı çözümün dışında başka bir siyasetle çözüm olacağı kanısındaydı; lakin bu sorun o kadar derin ki kim elini atsa elinde kalacak cinsten ve AKP'nin de elinde kaldı izlediği politika, olay bu, bu da benim yorumum, siz bunları yorumlarken AKP, BDP'nin çizgisinde bir partiymiş gibi yorumluyorsunuz Sayın politika.

Sayın politika AKP'nin benimsediği Kürt politikasının istenmeyen sonuç vermesi,meselenin çözülememesi ayrı bir durum; AKP'nin BDP gibi Türkiye'yi bölme çalışması anlayışı içinde olması apayrı bir durumdur.

Siyasette durduğun yere göre gördüğün değişir işte Sayın politika.

Yukarıda yazdıklarınızın çoğuna AKP'nin siyasi, söylem yanlışları olarak katılıyor, AKP'yi birçok alanda başarısız bulmakla beraber AKP'nin bir BDP çizgisinde olmadığını düşünüyor, ABD'yle stratejik ortak olmasına, AB'ye girme anlayışları olmasına rağmen AB-ABD'nin Türkiye'yi bölme planının gizli oyuncusu olduğunu düşünmüyorum.

AKP'nin hâlâ halktan destek görüyor olmasının sebeplerini yazmayacağım,AKP'nin aldığı desteği sadece makarnaya bağlayanlar düşünsün bunu da...

MHP, CHP'nin güven verici,akılcı, gerçekçi muhalefet yapmasını temenni ediyorum ki, AKP'nin yanlışları görülsün, AKP alternatifsiz olmadığını bilsin ve muhalefetin ürettiği doğru siyaset Türkiye'nin faydasına olabilsin ki gün gelsin daha iyisi iktidar olsun en önemlisi PKK sorunu çözülebilsin,gençlerimiz bayrağımıza sarılı tabutlarda böyle gelmesin!!!

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP'nin hâlâ halktan destek görüyor olmasının sebeplerini yazmayacağım,AKP'nin aldığı desteği sadece makarnaya bağlayanlar düşünsün bunu da...

MHP, CHP'nin güven verici,akılcı, gerçekçi muhalefet yapmasını temenni ediyorum ki, AKP'nin yanlışları görülsün, AKP alternatifsiz olmadığını bilsin ve muhalefetin ürettiği doğru siyaset Türkiye'nin faydasına olabilsin ki gün gelsin daha iyisi iktidar olsun en önemlisi PKK sorunu çözülebilsin,gençlerimiz bayrağımıza sarılı tabutlarda böyle gelmesin!!!

Muhabbetle...

Sayın Fuzuli, delil istiyorsunuz, somut belge olsa zaten herkes olan biteni fark eder ve AKP değil %50 TBMM ne bile giremez. O delilleri görmek için biraz tarafsız bakabilmek gerekir.

Tüm medya, görsel olsun yazılı olsun hükumetin elinde, muhalefet etmeyi deneyen gazetecilere nelerin olduğunu herkes biliyor. Böyle bir ortamda muhalefet partileri ne yapsın? Muhalefet yapan bir-iki TV ve gazete kaldı, onlar da marjinal kabul edildiği için kimse izlemiyor, okumuyor. Nasıl bir ülkedeyiz ki icraat yapan hiç bir şekilde eleştirilmiyor, hiç bir yetkisi olmayan, kendi milletvekilini dahi hapisten kurtaramayan muhalefet eleştiriliyor hem de acımasızca.

Suriye de olan biteni, K.Irak da olanları ve İran a operasyon söylentilerini göz önüne alırsak nasıl bir resim ortaya çıkar acaba? Tüm bu olanlar, bahar geldi, çiçekler açtı, binlerce insan demokrasi masalıyla katledildi... Bu manzarayı destekleyen AKP nin lideri yıllar önce " BOP bir Kuzey Afrika barış projesidir, bize bu görev verildi, Diyarbakır bu projede yıldız olabilir" dedi mi? Ha derseniz ki, AKP bunları bilmeden yapıyor, o zaman da vizyonu, ileri görüşü olmayan insanlar da bu devleti yönetmeye talip olmasınlar.

AKP nin siyesi çizgisi demişsiniz, ben AKP nin siyasi bir çizgisi olduğuna inanmıyorum; günlük siyaset yapıyorlar. Şimdi buna da belge diyeceksiniz, ıslak imzalı belgem yok ama olsun onlar da belge melge olmadan herkese konmadılar mı? Nato nun Libya da ne işi var dendi, 15 gün sonra İzmir Nato ya karargah oldu. Bir yıl önce vizeler kaldırılan, ortak bakanlar kurulu yapılan Suriye ile gırtlak gırtlağa geldik. Habur, Ermeni açılımı, Roman açılımı, Oslo görüşmeleri, Rasmussen... Bu kadar zigzak siyasi çizgisi olan bir parti tarafından yapılmaz.

Bu olayların sadece bir tanesi demokratik ülkelerde hükumeti götürür. Ben merak ediyorum tüm bunlara rağmen AKP neden destek görüyor, sebeplerini yazarsanız biz de bilgilenmiş oluruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Fuzuli, delil istiyorsunuz, somut belge olsa zaten herkes olan biteni fark eder ve AKP değil %50 TBMM ne bile giremez. O delilleri görmek için biraz tarafsız bakabilmek gerekir.

Tüm medya, görsel olsun yazılı olsun hükumetin elinde, muhalefet etmeyi deneyen gazetecilere nelerin olduğunu herkes biliyor. Böyle bir ortamda muhalefet partileri ne yapsın? Muhalefet yapan bir-iki TV ve gazete kaldı, onlar da marjinal kabul edildiği için kimse izlemiyor, okumuyor. Nasıl bir ülkedeyiz ki icraat yapan hiç bir şekilde eleştirilmiyor, hiç bir yetkisi olmayan, kendi milletvekilini dahi hapisten kurtaramayan muhalefet eleştiriliyor hem de acımasızca.

Suriye de olan biteni, K.Irak da olanları ve İran a operasyon söylentilerini göz önüne alırsak nasıl bir resim ortaya çıkar acaba? Tüm bu olanlar, bahar geldi, çiçekler açtı, binlerce insan demokrasi masalıyla katledildi... Bu manzarayı destekleyen AKP nin lideri yıllar önce " BOP bir Kuzey Afrika barış projesidir, bize bu görev verildi, Diyarbakır bu projede yıldız olabilir" dedi mi? Ha derseniz ki, AKP bunları bilmeden yapıyor, o zaman da vizyonu, ileri görüşü olmayan insanlar da bu devleti yönetmeye talip olmasınlar.

AKP nin siyesi çizgisi demişsiniz, ben AKP nin siyasi bir çizgisi olduğuna inanmıyorum; günlük siyaset yapıyorlar. Şimdi buna da belge diyeceksiniz, ıslak imzalı belgem yok ama olsun onlar da belge melge olmadan herkese konmadılar mı? Nato nun Libya da ne işi var dendi, 15 gün sonra İzmir Nato ya karargah oldu. Bir yıl önce vizeler kaldırılan, ortak bakanlar kurulu yapılan Suriye ile gırtlak gırtlağa geldik. Habur, Ermeni açılımı, Roman açılımı, Oslo görüşmeleri, Rasmussen... Bu kadar zigzak siyasi çizgisi olan bir parti tarafından yapılmaz.

Bu olayların sadece bir tanesi demokratik ülkelerde hükumeti götürür. Ben merak ediyorum tüm bunlara rağmen AKP neden destek görüyor, sebeplerini yazarsanız biz de bilgilenmiş oluruz.

Sayın yılmaz sadece makarnaya odaklanmayın, hani tarafsızlık dediniz ya tarafsızca bakarsanız muhalefete AKP'nin bu kadar yanlışına rağmen neden desteklendiğini görmemeniz için hiçbir sebep yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunuzun cevabı aslında sorunuzun içinde sn. Yılmaz. Ülkemiz toplumunda, demokratik olmayı, demokrasiyi, özgürlüğü, fikir özgürlüğünü, korkmadan fikir yürürmeyi pek az kişi kavramış durumda. Böyle bir toplumun yönetime getireceği yöneticiler de elbetteki kendileri gibi olacaktır. Demokrat kesim azınlıkta. Çoğunluğumuz sosyal, siyasi fikir yürütmekten korkuyor ezberlerimizle yaşıyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Banu AVAR: Jerusalem Post: ‘Türkiye Kürt Baharı’yla Karşı Karşıya!’22 Ağustos 20

kurtbahari.jpg

Son günlerde Batı basını, onlarca ajans ve basın yayın organında, üstüne basa basa şu ifadeyi, öne çıkarıyor: ‘Şemdinli’de yüzlerce ‘gerillaya’ karşı ‘orantısız güç kullanan ordu kuvvetleri’!

İşte bu ifadeler Libya’da Kaddafi’ye karşı kullanılan ifadelerle aynı! Suriye’de Esad’a karşı kullanılan ifadelerle de aynı! Bilmem mesajı aldınız mı?

Küresel odaklar, CIA ‘bahar’ çalışmaları için, 2005 yılında Responsability to Protect = KORUMA YASASINI çıkarmışlardı…

Yasaya göre hedef ülkede etnik ya da mezhep bazında oluşturulan bir ‘topluluk ’, batıya, ‘zulüm altında’ olduklarını ispatladıkları takdirde, ‘uluslararası camia’ müdahale hakkına sahip olacaktı. Libya bu yasaya dayanılarak bombalandı.

Sadece 1 yıl önce Elize sarayında ayaklarına kapananlar Kaddafi’yi linç ederek ortadan kaldırdı.. Önce Bingazi’yi terör yuvası haline getirdiler. Sonra teröristlerin bir eline bayrak , bir eline silah verdiler.. Bingazi ayrı memleket oldu.. Çapulcuların arkasına özel harekat kuvvetleri, istihbaratçılar ve CIA tetikçileri koydular.. Hükümet kuvvetleri Bingazi’yi ‘eziyordu’! Bingazi halkı korunmalıydı.. Yukardan Libya’yı bombaladılar..

Tüm bunları Responsability to Protect yasası kapsamında yaptılar!

Başlangıç serenadını ‘uluslararası medya’ yaptı.. ‘Bingazi halkı korunmalıydı.. Zalim Kaddafi yok olmalıydı!’

Jerusalem Post’ta Jonathan Spyer 9 Ağustos tarihli yazısında bakın ne diyor: ‘Binlerce düşman askerine karşın birkaç yüz gerilla, Türkiye ordusunun tanklarıyla, savaş uçaklarıyla, helikopterlerle ve koca bir askeri teknolojiyle karşı karşıya!’

‘Alan savunması’

Ellerini sevinçle uğuşturan İsrail basını Türk ordusunun Irak sınırında PKK ile boğuştuğunu uzun uzun anlatıyor ve PKK terör örgütünün Şemdinli’de başarılı bir ‘alan savunması’ yaptığını yazıyor!

BDP’li Şemdinli belediye başkanı Sedat Töre, The Economist’e, ‘Şemdinli halkı ateşle çevrildi’ beyanatında bulunuyor!

Jonathan Spyer, ‘Irak ve Suriye sınırlarındaki Kürt hareketiyle cesaretlenebilecek ‘Türkiye Kürtlerinin’ Türkiye’de ‘Kürt Baharı’nı başlatabileceklerini’ yazıyor:

‘Türkiye, bir yandan Şemdinli’de savaş halindeyken , bir yandan da Irak ve Suriye sınırlarındaki Kürt eyaletleriyle sınır komşusu olma ihtimaliyle karşı karşıya!’ diyor.

Küresel basında çıkan analizler, tarafları ve ilişkileri ve ÇELİŞKİLERİ şöyle sıralıyor:

Esad, Türkiye sınırını kendine yakın olan Kürt grupların denetimine bıraktı..

Bu gruplardan bölgeyi denetleyen silahlı Kürt partisi PYD , Türkiye’nin ve küresel aktörlerin desteklediği Müslüman kardeşler örgütü ve ‘Hür Suriye Ordusu ile mücadele ediyor.

900 kilometrelik Türkiye Suriye sınırı da Hür Suriye ordusu ile savaşan bu grubun elinde.

Türkiye’nin Irak sınırı Barzani denetiminde.. PKK terör örgütü Barzani toprakları içinde. Barzani İsrail PKK ve ABD bloğu Türkiye ile ittifak halinde!

Bu durumda Türkiye celladıyla el ele..

‘Ava giden avlanır!’

Suriye’nin durumu gayet anlaşılır… Esad vatan savunması yapıyor, arkasına Avrasya güçlerini aldı, Libya’da Irak’da, Afganistan’da olanlar başına gelmesin diye savaşıyor..

Türkiye’nin durumu ise anlaşılabilir değil. Kendini arkadan, önden vuran bir ‘müttefiki’ var.

ABD hem Türkiye’ye , hem PKK’ya aynı anda strateji çiziyor.. Bu strateji çerçevesinde Türk ordusu ve milleti 30 yıldır ölüyor!

Ve bu ‘müttefik’, Türkiye’yi, şartlar olgunlaştığı an, ‘Kürt baharı’nı bastırmaya kalkmakla suçlayacak! Türkiye, sınırları içinde ‘ezilen’ bir topluma, zulüm uygulamakla suçlanacak

Dünyada bu kadar garip bir politik kumpasa sıkışmış başka bir ülke yok..

Türkiye ‘ava giderken avlananacak’!

Jerusalem Post’dan Spyer, yazıyor: ‘Arap dünyasında sınırlar, Osmanlı İmparatorluğunun dağılışından beri ilk kez bu kadar belirsizleşiyor.

Geçen yüzyılın ‘kaybedeni’ Kürtler, şimdinin ‘kazananı’ olacak gibi… ABD’nin Irak işgâli bölgede yarı özerk bir Kürdistan yarattı. Irak Kürt bölgesi, Türkiye ile ilişkileri normalleştirirken, bir yandan topraklarını ‘Kürt halkı’ adına Türkiye’ye karşı mücadele yürüten gerillalara açtı.

Suriye’de ise Türkiye sınırı Kürt grupların denetiminde kaldı. Sonuç olarak, Türkiye’nin doğudaki iki sınırı da tehdit altında. Şemdinli’deki harekat ile bir ‘Kürt Baharı’ başlayabilir .. O nedenle Türkiye tüm gücüyle savaşmakta…’

İstihbaratı, üst düzey komutanları, savunma sistemleri ve hükümeti ABD denetiminde olan bir ülke nasıl ‘tüm gücüyle’ savaşıyorsa! Ölüyor demek daha doğru!

İşte 20 gündür süren Şemdinli operasyonundan sonuç alınamıyor.. Her gün şehitlerimize ağlıyoruz … Son bir ayda 100 vatan evladını toprağa veriyoruz..

CHP Milletvekili Ali İhsan Öner “Bölgede PKK’nın rahatsızlık duyduğu vali, emniyet müdürü, kaymakam ve korumaların, hükümet eliyle tasfiye edildiğini” açıkladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Münir Kutluata, “Şemdinli’deki yüzlerce militan nerede ve getirilirken haberdar olmadığınız ağır silahlara ne oldu?” diye sordu….

Bu soruların cevabı yok… Avlanacak olan ava gönderilen Türkiye hükümeti.. Şemdinli’de ‘alan savunmasına’ geçen PKK arkasında siyasi yapılanması, belediyeler, sivil toplumuyla ‘Kürt Baharı’na hazırlanıyor.. ‘Topu tüfeğiyle Kürt toplumunu öldüren Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı, uluslararası toplumu müdahaleye davet ediyorum!’ beyanı çoktan basında yeraldı.. Şimdi küresel basın ve insan hakları derneklerinin kampanyaları başladı…

Bu harekat belli bir noktaya geldiğinde, ‘Yeni Osmanlı Fatihi’ Tayyip, ‘Teyyip’ olarak telaffuz edilecek, yeni aktörler devreye girecek.. Türkiye Cumhuriyeti’nin zulmü, asıp kestiği kafalar batı haber ajansları ve ekranlardan her yere yayılıverecek, doğuya konuşlanmış ajanların para silah istihbarat dağıtımı ve bombalama eylemleri ortalığı kan gölüne cevirerecek.. Suriye’de olduğu gibi!

Bir ‘Kürt Baharı’, zengin doğal kaynaklar, su, petrol, madenleri uluslararası bankerlerin denetimine verir. Parçalanmış Türkiye küresel çeteleri bir yüzyıl rahat ettirir..

Bu onların planları… Bitmiş ve batmış batı kan operasyonları için kıvranıyor.. Ölüm döşeğinde kan planları yapıyor… İçiniz rahat olsun! Bu hayâsız akının hakkından bu coğrafya gelecek! Yeter ki her aklı başında vatandaş kendi gibi olanları bulsun ve el ele tutuşsun.. Madem işgâl coğrafyasında yaşıyoruz, direniş komitelerinde biraraya gelmeliyiz. Bu YAŞAM HAKKININ SAVUNULMASI yasasıdır ve sonuna kadar anayasal haktır!

Ve ‘Kürt Baharı’ planlayıcıları! Suriye İran Rusya ve Çin ekmeğinize kan doğrayacak, Türkiye ise hepinizi kana boğacaktır! Biz ölmekle bitmeyiz.. Geçen yüzyılda öğrenemediniz.. Birkaç yıla kadar öğreneceksiniz!

İLK KURSUN

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.