Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Evrimcilerden Masallar-

tersinim

Önerilen İletiler

bence ewrim var biggrin.png

ama niye ewrimi savunan

kendi ile basbasa kaldiginda teorisini oyuncak gibi bir koseye atiyor

sanki o oyuncakla oynamak sadece o oyuncagi paylasamayan arkadaslara gereksinim duyuyormus ta

yuvarlan.gif

pardon ; insanlara hayvan muamelesi yapan ewrimcilerden bahsediyorum

forumdakiler degil : ))

Bu yazdıklarınız size göre...

Amacınız konu üzerine tartışmaksa, bu bir tartışma üslubu değil. Kişileri yaftalamak. Konuyu başka alanlara yönlendirip basitleştirmek.

(Bu çabaları açığa çıkaran en belirgin örneklerden biri de kullanılan gülücükler. Elbette gülücük kullanma hakkına sahipsiniz, ama tercih ettiklerimiz bizim bakış açımızı ve amaçlarımızı açığa çıkarabiliyor.)

Forumdan ya da değil ne farkeder ki; canlılığı araştırmanın neresi insana hayvan muamelesidir.

Adı üstünde canlı, onları kategorilere ayıran biz insanlarız. İnsanlar ve diğer canlılar arasındaki benzerlik ve farklılıkları araştırmanın, ortaya çıkan bilimsel verileri dile getiremin "insana hayvan muamelesi yapılıyor" olarak algılanması sizin bakış açınız ve algılamanız.. Evrimi araştıran bilim adamlarının ve bu araştırmaları önemsiyen diğer insanların değil...

Pardon diyerek forumdakileri ayrıcalıklı bir yere koyuyormuş gibi yapmak yaklaşımınızı saygın kılmıyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazdıklarınız size göre...

Amacınız konu üzerine tartışmaksa, bu bir tartışma üslubu değil. Kişileri yaftalamak. Konuyu başka alanlara yönlendirip basitleştirmek.

(Bu çabaları açığa çıkaran en belirgin örneklerden biri de kullanılan gülücükler. Elbette gülücük kullanma hakkına sahipsiniz, ama tercih ettiklerimiz bizim bakış açımızı ve amaçlarımızı açığa çıkarabiliyor.)

Forumdan ya da değil ne farkeder ki; canlılığı araştırmanın neresi insana hayvan muamelesidir.

Adı üstünde canlı, onları kategorilere ayıran biz insanlarız. İnsanlar ve diğer canlılar arasındaki benzerlik ve farklılıkları araştırmanın, ortaya çıkan bilimsel verileri dile getiremin "insana hayvan muamelesi yapılıyor" olarak algılanması sizin bakış açınız ve algılamanız.. Evrimi araştıran bilim adamlarının ve bu araştırmaları önemsiyen diğer insanların değil...

Pardon diyerek forumdakileri ayrıcalıklı bir yere koyuyormuş gibi yapmak yaklaşımınızı saygın kılmıyor...

sevgili gecekuşu,

zaten evrimcilerden masallar şeklinde bir başlık açmak aşağılama çabasından başka bir şey değildir. saygıdan mahrum ve üstelik de tümüyle gülünç bilim dışı iddialarla evrim teorisini, olur olmaz sitelerden alınan ikinci-üçüncü el doğruluğu olmayan bilgilerle çürütmeye çalışma çabası asıl olarak gülünçtür. bakın mesela ne iddia edilmiş.

"Dawkins'in zürafası" deniliyor: zürafa örneklerini vererek evrim'i çevresel koşullara bağlayan Dawkins değil Lamarck'tır.

maymunlarla insanların kromozom sayılarının eşitsizliğinden bahsedilmiş ki, dillere destan olacak cinsten. yanıt vermek bile zaman kaybı olur; gayet tabi kromozom sayıları farklı olacak. aynı olması söz konusu olamaz. buradan hareketle kendilerince teori yaratmaya çalışanlar ancak okuma ve anlama sorunu yaşayanları kandırabilir sanırım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Dawkins'in zürafası" deniliyor: zürafa örneklerini vererek evrim'i çevresel koşullara bağlayan Dawkins değil Lamarck'tır.

185 milyon yıl önce büyük babamızın balık olduğunu ortaya çıkarabileceğimizi Dawkins söyledi...Sayın Dawkins The Magic Of Reality aldı kitabı ile ispatlamış bulunmuyor..Kendi ağzıyla bu bir düşünce deneyi dedi..Evrime karşı ön yargılı değiliz hatta dinimize hiçbir saldırı olduğunu düşünmüyoruz...Ama Dawkins saldırıyor..İspatı olmayan düşünceleriyle görüşleriyle hep saldırıyor...Konuşmalarındada sadece ateistleri güldürmekten başka hiçbirşey yapmıyor...

Önyargımız evrim değil,evrimi kullanarak dinimize saldırı yapılmasına...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canliligi arastirmak durustce yapiliyorsa ne guzel : ))

ben okuldayken maymundan insana gecis tablosu vardi fen labaratuarinda biggrin.png

halbuki yokmus ole bi katiyet biggrin.png

insanlarin zanlarindan yola cikarak bilim olmaz ..

Evrimi araştıran bilim adamlarının ve bu araştırmaları önemsiyen diğer insanların değil...

İnsanlar ve diğer canlılar arasındaki benzerlik ve farklılıkları araştırmanın, ortaya çıkan bilimsel verileri dile getiremin "insana hayvan muamelesi yapılıyor" olarak algılanması sizin bakış açınız ve algılamanız..

Darvin asyali irklari ewrimini tamamlamamis irklar olarak goruyordu

osmanlilari geri irk olarak goruyordu

ingilizleri ise sistemi cozmus olan ileri ve gelismis irk olarak goruyordu

daha da kotusu dogal seleksiyon ile ; guclunun gucsuzu ezmesinin doganin degismez kanunu olduguna kanahat getirmisti

vijdani korelten, insani zulmederek hayatta kalmaya meylettiren bir inanis var bilinc altlarinda ...

ben kisilere saygi duyarim ; ama zihniyete acinmaz

forumdakileri ayricalikli bir yere koyuyormus gibi yapmak mi biggrin.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

185 milyon yıl önce büyük babamızın balık olduğunu ortaya çıkarabileceğimizi Dawkins söyledi...Sayın Dawkins The Magic Of Reality aldı kitabı ile ispatlamış bulunmuyor..Kendi ağzıyla bu bir düşünce deneyi dedi..Evrime karşı ön yargılı değiliz hatta dinimize hiçbir saldırı olduğunu düşünmüyoruz...Ama Dawkins saldırıyor..İspatı olmayan düşünceleriyle görüşleriyle hep saldırıyor...Konuşmalarındada sadece ateistleri güldürmekten başka hiçbirşey yapmıyor...

Önyargımız evrim değil, evrimi kullanarak dinimize saldırı yapılmasına...

Bahsettiğin şeyleri önce sana hak vererek acaba saldırı mı var diye merak ettim ve ilgili videoyu izledim...,

Ama gördüm ki; senin dine saldırı var olarak algıladığın anlatımlar "tasarım" olarak ileri sürülen iddialara yapılan eleştiriler.

Problemde burada zaten sevgili omar, dini değerleri ele alarak bilim yapmaya çalışanların safsatalarına karşı yapılan eleştirileri dine saldırı olarak algılanması...

Bilim böyle bir şey işte asla niyet okumaz, ne görüyorsa, ne deneyimlediyse onu açıkça kanıtlarıyla ortaya koyar...

Ama işin içine dini sokarak algılamalar yaratılmaya başlandımı iş niyet okumaya döner. Dawkinsin ortaya attıklarını dine saldırı olarak değerlendirilir.

http://youtu.be/ohBn4qussmc

Burada "Önyargımız evrim değil" açıklamasında bulunulması olumlu bir açılım.

Şimdi bu açılımı yaptıktan sonra, amaç gerçekten konuyu kaynağından öğrenmek ise, evrimi anlamak ve kavramak için gerekli döküman ve kitapları bilimsel kaynaklardan okumaktır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Gecekuşu...Ufak bir yerde yanlış algılama var...Dawkins saldırıyor,bilimsel olarak falan değil...Konuşmalarında hep Tanrı ve Tanrı'ya inanılan dini inanışlarla dalgalar geçiyor ufak ufak göndermeler yapıyor...Bir Cem yılmaz taklidi gibi...

Konuşmalarını kitaplarıyla ilgileniyorum ben evrimi anlamaktan çok Dawkins'in amacını anladım...Dawkins'in amacı evrim mevrim değil Dawkins'in amacı ateizm...Kendi düşünceleriyle kitap yazıyor ortaya birde Tanrı yanılgısı koydu ve artık kendi fanlarını bir daha Tanrı'ya inanmamaları için çok güzel hazırladı..Biz Evrim'i kabul etmiyor değiliz daha doğrusu ben değilim ama yeterli kadar ispat ve bilimsel deneyin olmadığını görüyorum..Bu yüzden Evrim şu an bende sadece soru işareti...Evrimi daha iyi anlamak için ünlü düşünürümüz Dawkins'i dinliyorum bakın sadece Evrim için dinliyorum ama bana Evrim'i anlatmak yerine Tanrı'dan uzaklaştırmaya çalışıyor...Gerçek bir düşünür olsa idi Tanrı ile ilgili hiçbir konuya değinmez sırf evrim üzerine dururdu..Haksız mıyım...Bilim Din ile ilgilenmez diye ortak fikiriz...O halde bu Dawkins'in yaptığı bilim dışı olmuyor mu ?

Evrime olumlu baktığım için dinimden dışarı çıktığımı düşünmüyorum...Tam aksine dahada iyi yaklaştığımı düşünüyorum...

Farklı birşey söylemek gerekirse Richard Dawkins'in Kur'an-ı Kerim'i okuduğunu düşünmüyorum...Konuşmalarından bunu çıkardım...İncil'i muhakkak okumuştur ama Kur'an-ı Kerim olmadan İncil sadece bir hikaye kitabı...Oysaki İncil ilk biyografi kitabıdır :) İsa Mesih'in yaşamı öğretileri ile ilgili bir biyografi kitabı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Eleştiri ve tartışmalara baktım da konu ile ilgili tek bir cümle yok.

Tersinim yanlışlardan doğruların bulunacağını gönülden, inanır bu nedenle yapıcı eleştirilere büyük önem verir.

HİÇ BİR FİKRE, VARSAYIMA İDEOLOJİYE TAASSUPLA BAĞLI DEĞİLİZ. SADECE GERÇEKLERE DEĞER VERİRİRİZ. GEREKTİĞİNDE TEMEL VARSAYIMLARIMIZ BİLE DEĞİŞEBİLİR.

Lütfen yazılarımızı baz alıp yanlışlarımız varsa KANITLAR GÖSTEREREK düzeltiniz.

Tersinim teorisi bu yöntemle devamlı DOĞRULANIP YÜCELECEKTİR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eleştiri ve tartışmalara baktım da konu ile ilgili tek bir cümle yok.

Konu nedir değerli arkadaşım. "Evrimcilerden masallar..."

Böyle bir algılamayla nasıl bilimsel bir tartışama bekliyorsun ki?

Bir cümle yok demişsin ama sana net bir yanıt gelmiş aslında atlamış olmalısınız...

Okuduktan sonra yanıtlamalısınız bence....

zaten evrimcilerden masallar şeklinde bir başlık açmak aşağılama çabasından başka bir şey değildir.

saygıdan mahrum ve üstelik de tümüyle gülünç bilim dışı iddialarla evrim teorisini, olur olmaz sitelerden alınan ikinci-üçüncü el doğruluğu olmayan bilgilerle çürütmeye çalışma çabası asıl olarak gülünçtür.

HİÇ BİR FİKRE, VARSAYIMA İDEOLOJİYE TAASSUPLA BAĞLI DEĞİLİZ. SADECE GERÇEKLERE DEĞER VERİRİRİZ.

GEREKTİĞİNDE TEMEL VARSAYIMLARIMIZ BİLE DEĞİŞEBİLİR.

Temel varsayımın yanlış olabileceği hiç bir zaman düşünülmez

Bu iki cümle size ait... Hangisi doğru...

Kendi kendinizi çürütüyorsunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili gecekuşu

Hemen hemen sekiz seneden beri evrim teorisini inceliyorum.Başta Darwin olmak üzere Dawkins, Jay Gould, Berry, Futayma Hawking vb. gibi evrimin en gözde bilim adamlarının fikirlerine büyük değer verdim, anlamaya çalıştım. Fakat bu anlamaya çalışma onları ELEŞTİRMEME engel olmadı. Bir bakıma onların dediklerini, yazdıklarını sorgusuz sualsiz bir gerçek olarak kabul etmedik.

Bir ara evrimi koruma adına kendilerini bilim adamı olarak tanıtan kişilerin öylesne saçmalıklarına rastladık ki hayretler içinde kaldık.

Örneğin Darwin balinaların ayılardan evrimleşmemesi için herhangi bir engelin olmadığını yazabiliyor, balık hava keselerinin de akciğerlere evrimeştiğini iddia edebiliyordu.

Sayın Dawkins'in Zürafa denen gelişkin hayvanda bulunan, ne tür görev yaptığı tam bilinemeyen bir sinir demetinin vücutta bulunuş şeklini bir yaratılış hatası olarak tanımlaması sonuçta zürafa denen hayvanın rastlantılarla oluştuğunu iddia edebilmesi bu saçmalıklara tuz biber ekti.

Ayrıca sayın Dawkins primatlarla insan arasındaki kromozom sayı farklılığı sorununu bir çift kromozomun mutasyonlar nedeniyle birleşivermesi şeklinde açıklayıvermiş, insanın evrimi konusunda bu hayati sorunu bir çırpıda halledivermişti.

Fakat önü arkası düşünülmeden ortaya atılan ve kanıtlar dayanmayan şöyle oldu böyle edebiyatının bilimsel bir değeri yoktur. Nitekim bunu cevabımızda gösterdik.

Bu gün evrim teorisi taraftarları temeli oluşturmadan gökdelenin çatısını oluşturmaya çabalayan şaşkın inşaatcılar durumundadır.

Önce temel sorunların bilimsel yöntemlerle çözülmesi diğer ifade ile teori temelinin kurulması gerek.

Yanıtlanamayan temel sorunları buzdolabına kaldırmak ya da ayrıntıları gündemde tutarak unutturmaya çalışmak evrime ve de bilime yarar sağlamaz.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu nedir değerli arkadaşım. "Evrimcilerden masallar..."

Böyle bir algılamayla nasıl bilimsel bir tartışama bekliyorsun ki?

Bir cümle yok demişsin ama sana net bir yanıt gelmiş aslında atlamış olmalısınız...

Okuduktan sonra yanıtlamalısınız bence....

Bu iki cümle size ait... Hangisi doğru...

Kendi kendinizi çürütüyorsunuz...

Bektaşi gibi yazımızdan SADECE İŞİNİZE YARAR KISMINI alıntı yapmışsınız.

Paragrafın içinden bir cümleyi CIMBIZLA SEÇİP ayırarak ortaya koymak ve aleyhte kanıt olarak kullanmak klasik bir evrimci davranışıdır.

"Temel varsayımın yanlış olabileceği hiç bir zaman düşünülmez" yazımız evrimi eleştiren uzunca yazımızın bir paragrafındadır ve evrime özeldir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ewt tersinim kardes ..

alintilarin anlamsal butunlugunu bozarak ele almak cok zor ...

ama forumlara bakiyorum da herkesin yaptigi bisey .. ben de dikkatimi ceken yerleri alintiliyorum aninda ama karsidakinin anlamsal butunlugu kendine gore bozuluyor ..

ayni dili konusanlar degil , ayni duygulari paylasanlar anlasabilir ... yoksa imkani yok uzlasma saglanamiyor ...

ben o yuzden seri ve kisa ve ozlu yazma taraftariyim ... boylece chat tadinda oluyor .. sohbet gibi oluyor .. : ))

uzun alintilar ve sikistirilmis paragraflar cok agir geliyor ... Ataturk gibi bikac cumlede isi bitirebilmek lazim :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayni dili konusanlar degil , ayni duygulari paylasanlar anlasabilir ... yoksa imkani yok uzlasma saglanamiyor ...

Doğru tespit. Karşımızdakilere kendi duygularımız ve anlayışımız doğrudur yargısıyla bakıyor olmak.

Asgari müştereklerde bile uzlaşma şansını ortadan kaldırıyor...

Bundan daha olumsuz olanı ise, bizim duygu ve düşüncelerimiz paylaşıyor diye bir başkasının yaptığı hataları görmemezlikten gelmek ve onay vermek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Omar; İyi yoldasın... Düşünüyor, yüzleşiyor, yanıtlar arıyor ve veriyorsun.

Artık inandığın şeylerin yazılı ve kuşaktan kuşağa aktarılan söylemlerini sorgulamaya ve farkettiğin açmazlarına yeni yanıtlar aramaya başladın.

Zaman zaman söylemlerinde ortaya çıkan, dine ve onun önermelerine sorgulamadan iman eden insanların yaşamını ve inançlarını eleştirdiğin gibi...

Geldiğin bu aşamada dinin ve ona inanan insanların, inançlarını uygulama, yaklaşım ve söylemlerinde farkına vardığın uygunsuzlukları çağın gerçekleriyle revize etme çabasındasın ama olsun bu da ileri biri adımdır.

Geldiğin bu nokta da ince bir çizgide yürüdüğünü hatırlatmak isterim...

Sorgusuz iman etmen gerektiği gereçeğinden vazgeçtiğin ölçüde inanç değerlerinde daha çok soru işareti oluşacak kafanda, yanıtlarını aradıkça ve yadsınamayacak gerçeklere ulaştıkça şu andaki omardan farklı biri olacaksın. Şimdilerde inançlara senin bulunduğun yerden farklı bakan eleştirdiğin insanlar gibi yani...

Önceleri teke indirgeyeceksin Allah ile olan ilişkini uzun yıllar seni etkisine alacak mistizm öne çıkacak. Sonraları çok farklı algılamaların gelişecek göreceksin...

Sevgilerimle smile.png

Bu yazınıza kırmızı ile işaretlediğim Allah kellimesi yerine EVRİM kelimesini koyma kaydıyla aynen katılırım.

Malum!!!

Evrim teorisi taraftarlarınca gerçekliği kayıtsız şartsız inanılan BİR DİN haline getirildi.

Darası başınıza sevgili gecekuşu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili @@tersinim ;

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim... smile.png

Ama farkında mısın? Bu başka bir amaçla yazılmış bir yazıyı kendi algılamalarınızı öne çıkarma çabasıdır.

Burada Evrim den başka neler algılanılabileceğini de sergilemiş oldunuz böylece...

Bilime dinsel kaygılarla yorumlar getiren bir bakış açısı oldu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

buraya taktim : ))

kaygi yok ki, ozguven o : )) dinsel kaygi pskolojide yani bilimde inancsizligi bastirmaya calismak anlamina gelir ...

kaygiya yer yokkk : )

simdi sakin ; ben pskolojide ne anlama geliyor diye sormadim demeyin nolur biggrin.png

ben kendi sohbetimi katiim diye yaziyorum ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

simdi sakin ; ben pskolojide ne anlama geliyor diye sormadim demeyin nolur biggrin.png

ben kendi sohbetimi katiim diye yaziyorum ..

Böyle bir şey anlamsız olur öyle değil mi sevgili @dennise;

Sen vurgulamışsın bunu...

Öz güven ile, "İnançsızlığı bastırma- inancı koruma" kaygısı olarak ne anladığını belirtmişsin zaten...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir inanan insan eğer inandığını şeyden SONUÇ almamışsa o zaman "inançsızlığı bastırma-inancı koruma" kavramlarına ihtiyaç duyar..Aksini bulanlar ise ne evrim nede başka din kitapları okusun,ilişki kursun inancında en ufak bir zarar olacağını düşünülmez..İşin doğrusu aslında her tür bilgi inancına bina yapar,çatısını kuvvetlendirir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili @@tersinim ;

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim... smile.png

Ama farkında mısın? Bu başka bir amaçla yazılmış bir yazıyı kendi algılamalarınızı öne çıkarma çabasıdır.

Burada Evrim den başka neler algılanılabileceğini de sergilemiş oldunuz böylece...

Bilimle din GERÇEKTE ayrılmaz ikiz kardeştirler.

Gerçek dinle gerçek bilim aynı şeydir.

BİZ BUNU (BİR YARATICI İRADENİN VAR OLDUĞUNU) AÇIK VE KESİN OLARAK KANITLAYACAĞIZ.

Bunun tersini kanıtlayabilecek misiniz?original.gif

Gözlerinden öperim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilimle din GERÇEKTE ayrılmaz ikiz kardeştirler.

Gerçek dinle gerçek bilim aynı şeydir.

BİZ BUNU (BİR YARATICI İRADENİN VAR OLDUĞUNU) AÇIK VE KESİN OLARAK KANITLAYACAĞIZ.

Bunun tersini kanıtlayabilecek misiniz?original.gif

Gözlerinden öperim.

Bilim ve dinin ikiz kardeş olduğu savı size göre, gerçek anlamda bilimle uğraşan bilim insanlarının böyle bir derdi yok, hiç bir bilimsel makalede de böyle bir söylemle karşılaşmadım. Bilimsel olduğunuzu öne sürerek yazdıklarınızın üzerindeki örtü biraz aralandıkça yavaş yavaş her şey açıklığa kavuşmaya başlıyor.

Siz bilim ve dinin aynı şey olduğu düşüncesini benimseyerek kendinizce bu duruşu göstermekte haklı olabilirsiniz.

Yaratıcının varlığı tüm kutsal kitaplarda kesin bir dille ve yadsınamaz bir şekilde ifade ediliyorken, Onun varlığının bu varsayımlarla savunulmasın artık oldukça zorlaştığını ve bilimden destek almak gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz.

Ama ben; Bilimi inançların kanıtlanmasının bir aracı olarak gören bir yeteneğimin olduğunu sanmıyorum...

Benim tanrının varlığını ya da yokluğunu kanıtlamak gibi bir derdim yok...

Ayrıca biliminde böyle bir derdinin olmadığını biliyor olmanız gerekiyor.

O nedenle bu tür gereksiz sorular sormanız hiç bir anlam ifade etmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilim ve dinin ikiz kardeş olduğu savı size göre, gerçek anlamda bilimle uğraşan bilim insanlarının böyle bir derdi yok, hiç bir bilimsel makalede de böyle bir söylemle karşılaşmadım. Bilimsel olduğunuzu öne sürerek yazdıklarınızın üzerindeki örtü biraz aralandıkça yavaş yavaş her şey açıklığa kavuşmaya başlıyor.

Siz bilim ve dinin aynı şey olduğu düşüncesini benimseyerek kendinizce bu duruşu göstermekte haklı olabilirsiniz.

Yaratıcının varlığı tüm kutsal kitaplarda kesin bir dille ve yadsınamaz bir şekilde ifade ediliyorken, Onun varlığının bu varsayımlarla savunulmasın artık oldukça zorlaştığını ve bilimden destek almak gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz.

Ama ben; Bilimi inançların kanıtlanmasının bir aracı olarak gören bir yeteneğimin olduğunu sanmıyorum...

Benim tanrının varlığını ya da yokluğunu kanıtlamak gibi bir derdim yok...

Ayrıca biliminde böyle bir derdinin olmadığını biliyor olmanız gerekiyor.

O nedenle bu tür gereksiz sorular sormanız hiç bir anlam ifade etmiyor.

Bizim bahsettiğimiz GERÇEK din ile GERÇEK bilimdir.. Tartışılan, gerçekliği son derece şüpheli bir teoriyi kendine ANNE BABA DAYI AMCA kabul etmiş bir bilim değil.

Öğündüğümüz ilimi biz DOĞA DENEN BİLGEDEN ÖĞRENDİK.

Tekrarlıyalım.

Biz bilimsel yöntemlerle (Yani sizin sahanızda, en küçük bir teotik bilgiyi kullanmadan)) BİR VAR EDİCİ İRADENİN VAR OLDUĞUNU kanıtlayacağız.

Buna karşılık size sorduğumuz sorulardan (hangisini isterseniz) SADECE BİRİNİ CEVAPLAYIN.

Kolay gelsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili arkadaşlar..Bilim ve din ikiz kardeş değilde birbirlerini tamamlayıcıdır desek daha doğru olur..Bu iki büyük kuvvet insanlığı ilerlemeye ve yücelmeye yöneltir..Bahailer bu konuda çok net yazılar yazmışlardır..Benim fikrim bilim ve dinin ahenk içinde olduğudur..Birisi fiziki yönden rahata kavuşturur,diğeri ruhani yönden..

Geçmişte birçok bilim adamı öldürüldü inananlar tarafından..Hepimiz biliriz içler acısı bir durum..Şimdi bunu bilen şahısta Dinlere karşı itirazları gözükür..Fakat suç dinde değil inananlarda..Şu ana kadar öldürülen bütün Peygamberler inananlar tarafından öldürüldü..Bunların en başında İsa Mesih gelir..Yahudilerin sadukiler ve ferisiler mezhepleri tarafından çarmıha gerildi..En son gelen Hz.Bahaullah yıllarca işkenceye uğramıştır...Hz.Bab ise kurşuna dizilmiştir..Sonuç ortada dostlar suç ne dindedir ne bilimde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buna karşılık size sorduğumuz sorulardan (hangisini isterseniz) SADECE BİRİNİ CEVAPLAYIN.

Şu polemik yakaşımını bıraksan diyorum artık...

Ne zaman başın sıkışsa aynı yöntem...

Temcit pilavı gibi gerekçelerini sana tekrarlayıp durmak mı gerekiyor...

Yapmaya çalıştığın nedir?

Her başlıkta bunu tekrarlayarak yanıt alamadığın sorular sorduğunu ve karşındakilerin yanıtlayamadığı imajını mı yaratmaya çalışıyorsun?

Sen "Bunun tersini kanıtlayabilecek misiniz?" diye sordun bende yanıtını verdim...

Sen ne yaptın konumuz bu iken yazılanları yanıtlamak yerine, kenarından çevresinden dolanıp "Amca, dayı" yakıştırmalarıyla soruma cevap ver polemiğine girdin yine... Bu mudur bilimsel bir konuyu ele alma ve tartışma anlayışı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz bilimsel yöntemlerle (Yani sizin sahanızda, en küçük bir teotik bilgiyi kullanmadan)) BİR VAR EDİCİ İRADENİN VAR OLDUĞUNU kanıtlayacağız.

Sanırım tersinim bilimden edinilen bilgilerin Tanrı'nın var olduğunu kanıtladığını söylüyorki bu söz doğrudur..Bilimsel konulardan bahsedersen bu daha iyi anlaşılır neden bilimsel konulardan konuşmuyorsun..

Evrim teorisi taraftarlarınca gerçekliği kayıtsız şartsız inanılan BİR DİN haline getirildi.

Öyle bir güzel söylemişsinki..Ben inanan bir insan olarak evrimede olumlu bakıyorum..Evrimciler ve inananlar arasında perdeler çekildi..Evrimi anlamakla Kur'an-ı anlamak bilmek ve öğrenmek hemen hemen aynı diyebileceğim birşey(anlayış bakımından)..Evrimci bir insan evrimi anlamış,İnanan insan ise dinini çok iyi anlamıştır..Konuyu evrime bağlamak gerekirse evrimciler doğa üstü gücün işlemi olmadığını söylemektedirler..Doğa üstü gücün olduğunu ileriye kim sürdü..İnsanların uydurması..Dolayısıyla gerçek doğa üstü güç bilimden edindiğimiz bilgilerin ışığıdır..Doğa üstü güç filmlerdeki gibi hayali figürler değildir..Doğa üstü güç bilimdir..Yüzü olmayana yüz verilsin,eli olmayana el verilsin,çocuğu olmayanın çocuğu olsun..Tanrı'yı tanıyan kişi bilimin İsa Mesih gibi biri olduğunu çok iyi bilir :) Ateistlerin hepsi Tanrı kelimesinin anlamını kavrayamadıkları için inkar ediyorlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.