Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ALLAH'I İnkar Etmek

omar123

Önerilen İletiler

hiç açıp okudunuz mu ki, darwin'in bilimsel kuramlarını tartışmaya açıyorsunuz?

getirir midir

götürür müdür

hangi müdür?

Anlaşılmıştır...

Cevap verilemediği zaman yapılan kısır döngü nakaratlar başladı...

Bekliyorum.

original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlaşılmıştır...

Cevap verilemediği zaman yapılan kısır döngü nakaratlar başladı...

Bekliyorum.

original.gif

http://tr.wikipedia....%C3%BCk_Patlama

hepsini oku ama olur mu smile.png

bak ayrıca konuyla ilgili kaynaklar da bunlar. eh artık bilime ve öğrenmeye bu kadar meraklı olduğuna göre bunları da okursun smile.png

• Kolb, Edward; Michael Turner (1988). The Early Universe. Addison-Wesley. ISBN 0-201-11604-9
  • Peacock, John (1999). Cosmological Physics. Cambridge University Press. ISBN 0-521-42270-1
  • Barrow, John D. (1994). The Origin of the Universe: To the Edge of Space and Time. Phoenix. pp. 150.
  • Alpher, R. A.; R. Herman (August 1988). Reflections on early work on 'big bang' cosmology. Physics Today. pp. 24–34.
  • Mather, John C.; John Bosough (1996). The very first light: the true inside story of the scientific journey back to the dawn of the universe. New York: BasicBooks. pp. 300. ISBN 0-465-01575-1
  • Singh, Simon (2004). Big Bang: The most important scientific discovery of all time and why you need to know about it. Fourth Estate.
  • Stephen W. Hawking, Une brève histoire du temps, J'ai lu, 2000, ISBN 2-290-30711-4
  • Stephen W. Hawking, L'univers dans une coquille de noix, Odile Jacob, coll. « Science», 2002, ISBN 2-7381-1035-5
  • Stephen W. Hawking et G. F. R. Ellis, The large scale structure of space-time, Cambridge University Press, coll. « Cambridge Monographs on Mathematical Physics », 1975, 400 pages (ISBN 0-521-09906-4
  • Andrei D. Linde, Particle Physics and Inflationary Cosmology, Harwood, Chur, 1990, 384 pages (ISBN 3-7186-0490-6). Version disponible en ligne sur le site arXiv.org [1]
  • Edward W. Kolb & Michael S. Turner, The Early Universe, Perseus Books Group, 1993 (ISBN 0-201-62674-8)
  • Philip James Edwin Peebles, Principles of Physical Cosmology, Princeton University Press, 1993, 736 pages (ISBN 0-691-01933-9)
  • John A. Peacock, Cosmological Physics, Cambridge University Press, coll. « Cambridge Astrophysics Series », 1998, 702 pages (ISBN 0-521-42270-1)
  • Andrew R. Liddle & David H. Lyth, Cosmological Inflation and Large-Scale Structure, Cambridge University Press, 2000, 414 pages (ISBN 0-521-57598-2)
  • Scott Dodelson, Modern Cosmology, Academic Press, 2003, 464 pages (ISBN 0-12-219141-2)
  • Andrew Liddle, An Introduction to Modern Cosmology, John Wiley & Sons, 2003, 188 pages (ISBN 0-470-84835-9)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Stalkes,

Sorun big bang (büyük patlama) link'i verme değil,çünki;big bang teorisi ile Yaratanın varlığını delillendirende var,sorun ateist'in ileri süreceği bilimsel maddi deliller (inandırıcı),yoksa dilin kemiği yok,klavyenin tuşu çok...

Madem büyük patlamadan girizgah yaptın, patlamayla genişleyen evren hakkında link verdin,birde şu teoriye ne demeli...

" Büyük Çöküş (Big Crunch)"...

Ve bu senaryoların (teori) hangisi doğru olursa olsun Evrenin bir sonu var.. Dolayısı ile Evren sonsuza kadar varolacakmıdır, yoksa sona erecekmidir...

Yani; varedilmişmidir,yoksa kendiliğinden varmıdır, kendiliğinden olsa big bang olmaz,varedildi ise big ban var,nr dersiniz sayın Stalkes.

original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Stalkes,

Sorun big bang (büyük patlama) link'i verme değil,çünki;big bang teorisi ile Yaratanın varlığını delillendirende var,sorun ateist'in ileri süreceği bilimsel maddi deliller (inandırıcı),yoksa dilin kemiği yok,klavyenin tuşu çok...

Madem büyük patlamadan girizgah yaptın, patlamayla genişleyen evren hakkında link verdin,birde şu teoriye ne demeli...

" Büyük Çöküş (Big Crunch)"...

Ve bu senaryoların (teori) hangisi doğru olursa olsun Evrenin bir sonu var.. Dolayısı ile Evren sonsuza kadar varolacakmıdır, yoksa sona erecekmidir...

Yani; varedilmişmidir,yoksa kendiliğinden varmıdır, kendiliğinden olsa big bang olmaz,varedildi ise big ban var,nr dersiniz sayın Stalkes.

original.gif

ne derim:

birincisi çok hızlı okumuzşunuz :D

ikincisi o teoriler hakkında hiçbir fikriniz ve eğitiminiz olmadığına eminim.

üçüncüsü ben bir kozmolog değilim. daha önce de söylediğim gibi bilim kendi içinde disiplinlere ayrılır

dördüncüsü konumuz zaten big bang değil

beşincisi -ve yine söylüyorum ki hakikaten traji komik- bir dindar yani herşeyi dinle açıklamaya çalışan biri hangi mantıkla bilimsel kanıt bekleyebilir.

ve ayrıca:

big bang tanrının varlığını kanıtlamıyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne derim:

birincisi çok hızlı okumuzşunuz biggrin.png

ikincisi o teoriler hakkında hiçbir fikriniz ve eğitiminiz olmadığına eminim.

üçüncüsü ben bir kozmolog değilim. daha önce de söylediğim gibi bilim kendi içinde disiplinlere ayrılır

dördüncüsü konumuz zaten big bang değil

beşincisi -ve yine söylüyorum ki hakikaten traji komik- bir dindar yani herşeyi dinle açıklamaya çalışan biri hangi mantıkla bilimsel kanıt bekleyebilir.

ve ayrıca:

big bang tanrının varlığını kanıtlamıyor

Benim açımdan olay bitmiştir...

Nedeni; kendin yazıp,kendinin inanması,yani kendiş pişir,kendin ye misali...

Ve;madem olay bing bang değil,niye pat diye ortaya attın...

İstediğin her ne konu olursa ben buradayım...

Saygılar.

blush.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim açımdan olay bitmiştir...

Nedeni; kendin yazıp,kendinin inanması,yani kendiş pişir,kendin ye misali...

Ve;madem olay bing bang değil,niye pat diye ortaya attın...

İstediğin her ne konu olursa ben buradayım...

Saygılar.

blush.png

sen sordun ben de onu örnek verdim. demagoji yapmakla tartışma yapmak ayrı şeyler

ayrıca iki dakikada tanrının varlığını kanıtlayarak felsefe tarihine geçebilirsin

saygılar bizden

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen sordun ben de onu örnek verdim. demagoji yapmakla tartışma yapmak ayrı şeyler

ayrıca iki dakikada tanrının varlığını kanıtlayarak felsefe tarihine geçebilirsin

saygılar bizden

Demagoji yapmak? bu yazını iltifat kabul ediyorum sağol,yeterki dezonformasyon yapmamak,yoksa demagoji birazda latife gibidir...

ALLAH c.c. kanıtlamaya gerek yok,olan her şey O'nu anlatıyor zaten.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demagoji yapmayı iltifat kabul etmene pek şaşırmadım da,

dezenformasyon demek istedin sanırım:

dezenformasyon:yanlışlığı ve doğruluğu bulunmayan kısıtlı olarak yayılan bilgi. aslı ispatlanamayan kanıtsız...

ALLAH c.c. kanıtlamaya gerek yok,olan her şey O'nu anlatıyor zaten.

saygılar sunuyor sohbete son veriyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demagoji yapmayı iltifat kabul etmene pek şaşırmadım da,

dezenformasyon demek istedin sanırım:

dezenformasyon:yanlışlığı ve doğruluğu bulunmayan kısıtlı olarak yayılan bilgi. aslı ispatlanamayan kanıtsız...

saygılar sunuyor sohbete son veriyorum

nasa_water.jpg

Fazla söze hacet yok...

İyi geceler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Stalkes Doğadaki ve Evrendeki herşey Allah'ındır..Senin zerre kadar kanıtı yok demen gerçek bir söz değildir...Bilmediğinden söylüyorsun bunu...Bak ben bilimselciye ne yazmıştım okudunmu ? O gün bugündür girmiyor biggrin.png Bilimselci insanları çok severdi bende insanlar üzerine ona örnekler verdim..Sende en çok sevdiğin şeyi yaz sana örnekler verelim...

Allah'ın delillerine gelince bir yazmaya başlasak forum kitlenir...Bilimsel olarakta konunun içine girebiliriz...Çünkü Bilim günümüzün kutsallığıdır...Yıllar öncesi olan Kutsal Kitaplar gibi...Günümüzün Kutsal Kitabı Bilim...

Daha öncede söylemeye çalıştım...İnançlılar körü körüne bir inançları yoktur...Bilinçli inançlılardır...Dışarıdan ne yazıkki çok değişik gözüküyor..Diyorumki içerisi mükemmel bir yer herkes gelebilir smile.png Bing bang teorisi ile Yaratılış Destanı arasındaki farkları yazalım mı smile.png En iyisi sana bir dostumun yazısını örnek vereyim...

-http://www.bigbang.gen.tr/- Bak bu sitede iyi bir tanımlama yaptı teker teker okursan net bir bilgiye ulaşacağını düşünüyorum...

Tanrı'nın son mucizesi Bilimdir...Bilim ile Dinlerin ters düşmesi ikisinden kaynaklanmaz insanlardan kaynaklanır smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın sarıgöl...Şöyle bir şey var..Ateistler bilimi savundukları için ona iman ederler...Hepsi zannederki inananlar bu bilimden evrimden uzak sadece bir inanış içindedir...Bilmiyorlarki bu inanç nedir nereye götürür...Allah evriminde biliminde sahibidir....Ateistlerin inandıkları bilgiyi Yaratan Allah'tan geldiğini görmezler...İnanmamızı gerektirecek ne var gibi sözler inançtan geri tepme sözleridir...İnanmamamızı gerektirecek ne olduğunu bilmezler...Bilim nerye götürür insanı kestiremiyorlar...Allah fosilleri yıllarca koruyarak günümüze kadar ulaştırdı...İnkar edin diye değil iman edin diye....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

omar, lafı eveleyip gevelemenin bir anlamı yok.

bana tanrı'nın var olduğuna dair bir delil göster yarın camiye gitmeye başlayayım smile.png

Allah vardır ve herşey onu kanıtlar gibi ucu açık hiçbir şey ifade etmeyen sözler etme. o senin inancın. ben sana neden senin inandığına inanayım diye soruyorum.

ayrıca ateistler bilime inandıkları için ona iman ederler gibi bir yaklaşım senin karşındakileri hiç dinlemediğini gösteriyor. bilime iman edilmez. çünkü bilim din değildir.

senin meseleye bakış açında marazi bir durum var. bu başlığı sen açtın ve etiket koydun. başlığının etiketi "kafir"! sen inançsızları en baştan aşağılıyorsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bana tanrı'nın var olduğuna dair bir delil göster yarın camiye gitmeye başlayayım smile.png

Sayın Stalkes,

Size en büyük delil; "KENDİNİZSİNİZ" yani İnsanoğlu,öyle bir muhteşem donatılmışsınızki,bu donatımın "tesadüfen" meydana gelmesi imkansız,bu itibarla,Cami'ye falanda gitmenize gerek yok ALLAH c.c. bulmanız için...

Şimdi; Kalp ve Nöron yazınca sizde ne çağrıştıracak sayın Stalkes,üzerinde biraz düşünmenizi salık veririm...

original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Stalkes,

Size en büyük delil; "KENDİNİZSİNİZ" yani İnsanoğlu,öyle bir muhteşem donatılmışsınızki,bu donatımın "tesadüfen" meydana gelmesi imkansız,bu itibarla,Cami'ye falanda gitmenize gerek yok ALLAH c.c. bulmanız için...

Şimdi; Kalp ve Nöron yazınca sizde ne çağrıştıracak sayın Stalkes,üzerinde biraz düşünmenizi salık veririm...

original.gif

ben tanrının yarattığı bir kukla değil, yıllarca süren bir evrimin sonucuyum. :)

tesadüf safsatası hiçbir bilgisi olmadan evrim toerisi üzerine atıp tutan HY tayfasının uydurduğu bir kavramdır. evrim teorisi tesadüflerden bahsetmez.

kalp ve nöron ben de kalp ve nöronu çağrıştıryor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın omar,

Ateistlerin bilime iman etmeleri yeni bir şey değil ve neye iman ederlerse etsinler,kendilerini alakadar eder,işin önemi kendilerini ilerici ilan etmeleri...

Geç.

original.gif

atesitler iman falan etmez. ateizmin ne olduğunu bile bilmeden üzerinde nasıl tartışabiliyorsunuz?

gerçekten geçmek lazım. zaman kaybı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben tanrının yarattığı bir kukla değil, yıllarca süren bir evrimin sonucuyum. smile.png

tesadüf safsatası hiçbir bilgisi olmadan evrim toerisi üzerine atıp tutan HY tayfasının uydurduğu bir kavramdır. evrim teorisi tesadüflerden bahsetmez.

kalp ve nöron ben de kalp ve nöronu çağrıştıryor.

Evrim, bir canlı popülasyonunun genetik kompozisyonunun " RASTGELE" mutasyonlar yoluyla zamanla değişmesi anlamına gelir

Sayın Stalkes "RASTGELE" ne demektir; Seçmeden, iyisini kötüsünü ayırmadan, gelişigüzel, lalettayin... Size "rastgele"...

Ve;artık H Y lafını terkedin,ayıp oluyor...

Sonra; sayın Stalkes,öğrenmek için soruyorum? evrim teorisinin "MATEMATİKSEL BİR ALT YAPISI VARMI"...

Sizde "NÖRON" ne demektir bilimsel açıklaması nedir yani NASIL EVRİLMİŞTİR...

original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim, bir canlı popülasyonunun genetik kompozisyonunun " RASTGELE" mutasyonlar yoluyla zamanla değişmesi anlamına gelir

Sayın Stalkes "RASTGELE" ne demektir; Seçmeden, iyisini kötüsünü ayırmadan, gelişigüzel, lalettayin... Size "rastgele"...

Ve;artık H Y lafını terkedin artık,ayıp oluyor...

Sonra; sayın Stalkes,öğrenmek için soruyorum? evrim teorisinin "MATEMATİKSEL BİR ALT YAPISI VARMI"...

Sizde "NÖRON" ne demektir bilimsel açıklaması nedir yani NASIL EVRİLMİŞTİR...

original.gif

sarıgöl,

sen evrim teorisi konusunda ne tür bir akademik çalışma yaptın? hiç!

evrim teorisini anlamlandırıp millete anlatmak sana mı kaldı. sen bu konuda ne bilirsin?

yoksa sen bir bilim adamı mısın? sabahtan akşama kadar bilimsel çalışmalar mı yapıyorsun?

bırakın bu boş lafları.

karşısındakinden kanıt isteyen kişi kendisine kanıt sorulduğunda "o zaten var kanıta gerek yok" diyemez.

bu düzeyde bir tartışmayı sürdürmek istediğimi sanmıyorum. üzgünüm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu sahifede,Inancsizlara,Inanmak istiyorsan kendine bak diye yol gösterenler,kendilerince Allahin varligini ispatlamis oluyorlar aslinda hicbirsey ispat etmiyorlar sadece lafla kendilerini kabul ettirmeye calisiyorlar.Inancsizlarin sorduklari sorulara teget gecen cevaplarla Allahin varligi ispat edilmez..

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sarıgöl,

sen evrim teorisi konusunda ne tür bir akademik çalışma yaptın? hiç!

evrim teorisini anlamlandırıp millete anlatmak sana mı kaldı. sen bu konuda ne bilirsin?

yoksa sen bir bilim adamı mısın? sabahtan akşama kadar bilimsel çalışmalar mı yapıyorsun?

bırakın bu boş lafları.

karşısındakinden kanıt isteyen kişi kendisine kanıt sorulduğunda "o zaten var kanıta gerek yok" diyemez.

bu düzeyde bir tartışmayı sürdürmek istediğimi sanmıyorum. üzgünüm

Evrim teorisi hakkında akademik bir çalışma yapmaya gerek yokki,dikkatli bir okuma yeter,sebebide; matematiksel bir altyapısı olmayan teori ve kanıtlanmamış bu kadar basit...

Bana "KANIT" sor,yığınla.ve bundan sonra hasbelkader,alıntılıyacağım...

Ben gerçek bilim adamlarını takip ederim,(okurum) yoksa bunadamı yasak getirilecek,"İNANAN İNSAN OLMAM DOLAYISI İLE" madem tartışmak istemiyorsun hayırlı günler sizin olsun...

original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Stalkes bunu sen istedin :D Yeterki istediğin bu olsun...

Sarıgöl ne dedi?Daha doğrusu neyi anlatmak istedi...Onun demek istediğini bende ayrıntılı yazayımda daha iyi anla..Hemde zerre kadar mı ispatlar onada bakacağız..

Muhteşem makina insan vücudu konusuna yine geldik...

İskelet sistemini açıklama gerek yoktur sanırım...Bu sistem kıkırdak yapılar ve eklemlerden oluşuyor...Biz bilimle ne öğrendik İskelet sistemini...İskelet sistemini kim kurdu :)

Sistemdeki herşey belli yerlere gelir...Yani kemiklerin uygun yerlere gelmesiyle oluşur...Mesela baş,kalça,yassı kemikler vs gibi...Bunların hepsi uygun yerlere gelir mesela hepimizin kafası elleri ayakları hep aynı yerdedir...Bunların zıttı olacak hiçbirşey yoktur...İşte Allah insanın iskelet sistemini oluşturur..Peki Allah bu iskelet sistemini yarattı ama neye yarıyorki bu?Onun cevabıda aşağıda..

*Vücudun çatısını oluşurmak.

*Vücuda diklik ve sertlik sağlamak.

*Bazı iç organları dış etkenlerden korumak.

*İç organlara ve kaslara bağlanma yüzeyi sağlamak

*Eklemlerin yardımıyla vücuda hareketlilik sağlamak.

*Vücudun ihtiyacı olan bazı mineralleri depo etmek.

*Kan yapımında görev almak.

İşte Allah hiçbir işini şansa bırakmaz...

Gelelim bu sistemden daha küçüğüne mesela hücre...Bir canlının en küçük yapı taşına hücre denir...Bu hücreyi koruyanda hücre zarıdır...Hüzre zarı hücreyi dış etkenlerden koruyan,şekil veren ve dağılmasını önleyen esnek yapılı maddedir...Diğerlerinede bir göz atalım bilgilerimiz tazelensin..

STOPLAZMA :

Hucre icerisindeki organellerin bulundugu %70 su + protein + yagdan olusan madde.

ENDOPLAZMIK REDIKULM :

Madde taşıma görevi vardır..

GOLGI :

Salgilanan salgilarin paketlenmesinde gorev alir.

Daha fazla yazıp sizi sıkmak istemiyorum...Bak Stalkes...İyice düşün dostum...Allah hepsine nasıl bir sıfat,bir görev vermiş bak...

Evrendeki herşeyi ayarlamıştır..Hep bir düzen kurmuştur...Ve daha okadar çok şey varki Allah'ın ne olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz...Akciğerlerimizle nefes alıyoruz,kalbimiz atıyor,sindirim sistemimiz var...Biz bir muhteşem makinayız...Bizi Yaratan Allahtır..Ateistlerin buradaki düşüncesi ise herşeyin tesadüfen olduğu gibi bu insan vücudununda tesadüfen olmasına inandıklarıdır :)

İnsan vücudunu nette araştırarak daha iyi öğrenebilirsin...Daha ispat istiyorsan hiç merak etme dostum yazman yeterli :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.