Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ALLAH'I İnkar Etmek

omar123

Önerilen İletiler

b-686082-Tavuk.jpg

Cambridge'ten Adrian Friday ve Martin Bishop ellerindeki "tetrapodların protein dizilimi" verilerini analiz etmişlerdir. Hayret verici bir şekilde, yaklaşık bütün örneklerde insan ve tavuk, birbirlerine en yakın akraba olarak eşleşmişlerdir. Bir sonraki en yakın akraba ise timsahtır.

Bir akraba daha bulduk...

Ama bu tavuk'ta değişememiş...

original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

<p>

Cambridge'ten Adrian Friday ve Martin Bishop ellerindeki "tetrapodların protein dizilimi" verilerini analiz etmişlerdir. Hayret verici bir şekilde, yaklaşık bütün örneklerde insan ve tavuk, birbirlerine en yakın akraba olarak eşleşmişlerdir. Bir sonraki en yakın akraba ise timsahtır.

Bir akraba daha bulduk...

Ama bu tavuk'ta değişememiş...

original.gif

<span style="font-size: 18px;">

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türk yaratılışçılar, Michael Benton tarafından yazılmış, insan ve tavuğun birbirine en yakın çıktığı, kara vertebralıları ile ilgili New Scientist makalesini yanlış sunuyorlar. Yaratılışçıların söylemeyi ihmal ettiği şey, bahsedilen bu özel örnekte, karşılaştırılan hayvanların YALNIZCA insan, tavuk ve timsah oluşudur.

:

ŞİMDİ; YAZIYI BÜYÜK HARF İLE YAZIYORUMKİ,İNSANLAR EVRİMCİLERİN NASIL HAYAL İÇİNDE ÜMİTSİZCE ASPARAGAS HABERLERLE AVUNDUKLARINI GÖRSÜNLER...

DİKKATLİ BİR İNSAN,ORTADA BİR MAKALENİN OLDUĞUNU GÖRÜR.. NE DİYOR YUKARDAKİ YAZI; MAKALE YANLIŞ SUNULUYOR,NE İMİŞ KARŞILAŞTIRILAN; İNSAN TAVUK VE TİMSAH...

E SONUÇ???

SONUÇ ŞU ORTADA BİR MAKALE VAR İSTEYEN ULAŞABİLİYOR,AMA;

Öncelikle şunu belirteyim: Benton’un orijinal makalesine internet üzerinden ulaşılamıyor, çünkü New Scientist’ in online arşivi o kadar geriye gitmiyor. Benton’ un özgeçmişini veren üniversite web sayfasından ya da başka bir siteden de orijinal metne ulaşılamıyor. Ancak bazı sitelerde makalede aslında ne yazmakta olduğunu bildiren bilgiler var. Bunlardan birini aşağıda veriyorum

BİZİM ARAŞTIRMACI EVRİMCİMİZ BENTON'A ULAŞAMIYOR AMA,BAZI SİTELERDEKİ MAKALEDE NE YAZDIĞI HAKKINDA BİLGİLER VAR DİYOR... (YAZIYOR)

ŞİMDİ;

Türk yaratılışçılar, Michael Benton tarafından yazılmış, insan ve tavuğun birbirine en yakın çıktığı, kara vertebralıları ile ilgili New Scientist makalesini yanlış sunuyorlar. Yaratılışçıların söylemeyi ihmal ettiği şey, bahsedilen bu özel örnekte, karşılaştırılan hayvanların YALNIZCA insan, tavuk ve timsah oluşudur.

NE İMİŞ OLAY; BENTON'A ULAŞAMAYAN ARAŞTIRMACI EVRİMCİ,YAZIYORKİ TÜRK YARATIŞÇILAR MAKALEYİ YANLIŞ SUNUYORLAR, HANİ ORJİNAL MAKALEYE ULAŞAMAMIŞTIN BAY ARAŞTIRMACI EVRİMCİ,NEREDEN BİLİYORSUN,ORJİNALİNDEKİ YAZIYI... ANCAK ŞİMDİ BENTON'A SORUYOR???

Mektubu ve alıntıları bana gönderdiğiniz için teşekkür ederim. Bu durumun kısmen farkındaydım ve yaratılışçıların bu derece yalan ve hileye batacak kadar umutsuz olmasına ve molekül dizileriyle ilgili çok fazla yeni çalışma varken 1984 tarihli bir makaleyi kullanmalarına şaşırmış durumdayım.!

Tamamen haklısınız, ben, o tarihte iyi bilinen ve şayet insan, tavuk ve timsahın protein dizilerini karşılaştırırsanız, tavuk hemoglobin ve myoglobininin timsahtan çok insanla eşleşeceğini gösteren bir yazıyı gözden geçiriyordum. Bu durum, morfolojik kanıta göre timsahlar ve kuşların yakın akraba olduklarını kabul eden klasik görüşle çelişiyordu. Elbette şempanze hemoglobini insanınkiyle özdeştir.

BENTON; CEVAP VERİYOR AMA KİME,BİZİM ARAŞTIRMACI EVRİMCİ ARKADAŞAMI,YOKSA HERHANGİ BİRİNE VERDİĞİ CEVABI YAKALAMIŞ OLAN ARAŞTIRMACI EVRİMCİYEMİ,SİMDİ SIRASI OLAN SORU ŞU YAZILAN (BENTON'UN) CEVABININ,NEREDE OLDUĞUDUR,HANGİ SİTEDE,VEYA BENTON'UN YAZDIĞI MEKTUBUN BİR GÖRÜNTÜSÜ NEREDEDİR...

BUU KADAR YALAN OLMAZ...

ÜSTELİK TAMAMEN ÇÜRÜTÜLMÜŞ OLAN EVRİM TEORİSİ İÇİN...

VE; KENDİ YALANINA KENDİ YAKALANMIŞ ARAŞTIRMACI EVRİMCİ,NE İMİŞ; " ben, o tarihte iyi bilinen ve şayet insan, tavuk ve timsahın protein dizilerini karşılaştırırsanız, tavuk hemoglobin ve myoglobininin timsahtan çok insanla eşleşeceğini gösteren bir yazıyı gözden geçiriyordum. Bu durum, morfolojik kanıta göre timsahlar ve kuşların yakın akraba olduklarını kabul eden klasik görüşle çelişiyordu. "

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ...

original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Söylemiştim hiç bir ilah bu hataya düşmez. Bu hata nelere yol açtı bak, Said-i Kürdi bile vahiy almaya soyundu. Daha binlercesi..

Bu iddia sadece sizlere ait. Hiç bir din mensubu(Hristiyan, Musevi ve diğerleri) bunu kabul etmiyor.

Karşında şu an bir İsevi duruyor...Sen insanları örnek al,biz Allah'ın bize bildirdiğini örnek alıyoruz...Hangi bir Sahte Mesih yada vahiy alan bir adam üne kavuşmuştur...Yarın hepsi unutulacak akılda kalanlar yine gerçekte olanlar olucak..Sen ilk önce kaç tane İlah varmış git bir araştır...İlah bir tanedir oda Allah'tır...Kutsal Kitap ve Peygamberler göndererek kendisinin gerçek İlah olduğunu ispatlamıştır...Allah'ı yalan gösterecek en ağır delili göster gösterebilirsen..Ben sana koskocaman bilim,doğa ve evreni gösteririm Allah'ın olduğuna dair....Oysa mitolojik Tanrıların ne bir ispatı vardır nede bir peygamberi...Hiç görmediniz mi ? Miladdan önceki yıllardan tutunda kaç tane Peygamber geldi Tek Tanrılı dinler için...Kutsal Kitaplar geldi...Bunları hiç açıp okudunuz mu ? Bana gelmiş diyorsunki Hristiyanlar kabul etmiyor....Hristiyanlar neyi kabul ediyor insanlardan gördüklerini yazda biz görelim bi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ŞİMDİ; YAZIYI BÜYÜK HARF İLE YAZIYORUMKİ,İNSANLAR EVRİMCİLERİN NASIL HAYAL İÇİNDE ÜMİTSİZCE ASPARAGAS HABERLERLE AVUNDUKLARINI

.

.

.

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ...

original.gif

din işte böyle bir ucuz laf kalabalığıdır.

insana en yakın türün şempanze olduğu biliniyor. bunun aksi bir görüş yok. bir takım olur olmaz kaynaklardan alınan bilgiler üzerine tartışma sürdürülemez.

bilimin ne söylediğini apaçık ortadayken sağdan soldan bir takım cemaatlerin yarı cahil önderlerinin hazırlattığı yazıları burada bilimsel makaleymiş gibi yayınlamak etik de değil.

ve ayrıca bence şu tavuk konusunda fena duvara çarptın. senin tavuğun yumurtaları cılk çıktı smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Karşında şu an bir İsevi duruyor...

Gerçek isevi(evangelion) kutsal kitabın ayetlerini yorumlayarak, müslümanların söylemlerinin gerçek olmadığını şu linkte (-http://www.hristiyanforum.com/forum/muhammed-f772/incilde-muhammed-ahmed-t168.html-) açıklıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oysa Kutsal Ruh diye yazılan İncildeki ayet birebir Hz.Muhammed'i işaret eder...Ve İsa'nın tanımlamasına göre oldukça belli zaten....İsa'ya aşırı bağımlılık bu tür ayrılıklara hep yol açar...

"Ama size gerçeği söylüyorum.Gitmem sizin için daha iyidir.Çünkü gitmezsem AVUTUCU size gelmez"

Bu sözden biz ne anlarız...Bence boşver gitsin inancın yok o yüzden bu konu gereksiz...Sana söyleyeyim onların ayrımcılık çıkarttığı kadar edebi dostluk içinde yaşayan Hristiyan ve Müslüman insanlarda var...Bana 3-5 tane kabul etmeyen Hristiyanı gösteriyorsun ben sana bir Kilise dolusu İslama olumlu bakan Hristiyan göstereyim bu konunun ne kadar net olmadığını anla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Şüphesiz Allah, bir sivrisineği de, ondan üstün olanı da, örnek vermekten çekinmez. Böylece iman edenler, kuşkusuz bunun Rablerinden gelen bir gerçek olduğunu bilirler; inkâr edenler ise, "Allah, bu örnekle neyi amaçlamış?" derler. Bununla birçoğunu saptırır, birçoğunu da hidayete erdirir. Ancak O, fasıklardan başkasını saptırmaz. (Bakara Suresi, 26)

Çevremizde gördüğümüz veya göremediğimiz birçok varlık, vicdanıyla ve aklıyla bakan her insan için bir iman hakikati olma özelliği taşır. Örneğin bahçedeki karınca, masadaki çiçek, sokaktaki veya evimizdeki kedi, köpek ya da kuş, vücudumuz, göklerdeki ve yerdeki düzen, yağmurun yağması, çevremizi sarıp bizi uzaydan gelen zararlı ışınlardan ve maddelerden koruyan atmosfer ile bunlar gibi daha niceleri Allah'ı tanımak isteyen her insan için birer iman hakikatidir. Dev bir yıldızın hayatı, büyük bir iman delili olabileceği gibi vücudumuzun herhangi bir organı da imana yönelten bir hakikat olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.