Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

EVRİM Mİ?

..::uslu_cocuk::..

Önerilen İletiler

Ben bekleyin ve görün diyorum milyonlarca yıl süren mutasyonları bir günde veya bir insan ömründe çözmemiz mümkün olmayacaktır ve olmayabilir....

İnsanlardaki mutasyonları görmemize yetmeyebilir (ama yine de belli olmaz diyorum, çünkü teknolojinin yarın sunacağı olanakları kestirmek imkansıza yakın bir şey). Ama bakteriler çok hızlı bir şekilde çoğalır. Her biri 20 dakikada gibi kısa bir sürede bölünme siklusunu tamamlar. Bakterilerin çok hızlı bir şekilde çoğalması bizim için binlerce hatta yüzbinlerce jenerasyon sonraki değişiklikleri görebilmemize olanak sunar. Bu kadar uzak jenerasyonları insanlarda gözlemleyebilmek olanaksızdır. Bu yüzden evrim en belirgin şekilde bakterilerde görülecektir.

12378[/snapback]

katiliyorum :clover:

En yeni ilerleme, 2. kromozomda elde edildi. Yani son gen devrimi, degil inanclari, bir cok bilimsel dogru sanilan saptamalari da kökünden sarsacak nitelikte diyorlar bilim yuvalari.

Insanlarda fazla duygusal hasara neden olmamasi icin bu yeni bilgiler, sindire sindire verilecek karari alinmistir, devletler ve bilimler arasi anlasmalarla.

Cünkü insanlar birden kilise ya da camiye güvensizlik duyarlarsa, yeni tanri arayislari büyük bir kaos yaratacaktir. Bilimciler, bunlari da hesaba katmaktadirlar.

Bilim felsefsini incelerlerse, bu dengelerin nasil korunacagini da ögrenmis olurlar, evrim karsitlari.

Dediginiz gibi fazla uzak tarihte degil, yakinda saglikli bilgiler kitaplara gececektir.

Ama karsitlar, buna da gerekce uydurarak ilahi evrim senaryolarini hazirladilar bile.

Yakin gelecekte ilahi evrimcilerle basimiz agriyacak.

Olsun, onlar da hayatin yaban gülleri. konusacaklar tabi.Haklaridir.

Iki adim ileri bir adim geri, böyle gidecek bu yasam.

Karsi olanlar olmasa, ilerleme de olacagini sanmiyorum

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 252
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Pek sanmıyorum. Din'in son gelişmeler karşısındaki acizliği insanlarda yeterince güven bunalımına neden oluyor. İnsanlar artık neye güveneceklerini şaşırmaya başlıyorlar. Ben yakın gelecekte Din'in etkisinin tamamen kaybolmayacağını ama Kuran, İncil ve Tevrat benzeri kitaplara bağlı kalmayacağının inancındayım. İnsanlar herşeyin başlangıcında bir yaratıcı olduğuna inanacaklar, ama peygamberler bu işin dışında kalacak.

Ya şöyle yapalım iyisimi.... Evrimci arkadaşlar şu evrim teorisini en başından bi izah ediversinler hele mesala önce kainatın nasıl oluştuğunu açıklasınlar sonra dünyaya gelelim ve orada da canlılığın nasıl oluştuğunu kademe kademe anlatsınlar biz cahillerde anlamaya çalışalım şu teoriyi anlamadığımız yerlerde de çok bilgili arkadaşlarımıza sorarız nasılsa... Evet buyrun meydan sizin anlatın hele Evrim teorisini...

Zaten bilimin amacı da bu soruları cevaplamak değil midir? Sizin sorduğunuz soruların hiçbirinin tam cevabı henüz yoktur. Ayrıca neden kendiniz bu araştırmaları yapmıyorsunuz? Neden bu sorulara cevap bulmak adına araştırma merkezleri kurmak yerine "Bana Allah'ın olmadığını ıspatlayana 1 milyar verecem" diyorsunuz? Bu dünyada geçirdiğiniz zamanın başkalarına ve bilime ne gibi faydaları olmuştur? Bunları hiç düşündünüz mü? Kendinizi insanların bir parçası olarak görmüyor musunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pek sanmıyorum. Din'in son gelişmeler karşısındaki acizliği insanlarda yeterince güven bunalımına neden oluyor. İnsanlar artık neye güveneceklerini şaşırmaya başlıyorlar. Ben yakın gelecekte Din'in etkisinin tamamen kaybolmayacağını ama Kuran, İncil ve Tevrat benzeri kitaplara bağlı kalmayacağının inancındayım. İnsanlar herşeyin başlangıcında bir yaratıcı olduğuna inanacaklar, ama peygamberler bu işin dışında kalacak.

Ya şöyle yapalım iyisimi.... Evrimci arkadaşlar şu evrim teorisini en başından bi izah ediversinler hele mesala önce kainatın nasıl oluştuğunu açıklasınlar sonra dünyaya gelelim ve orada da canlılığın nasıl oluştuğunu kademe kademe anlatsınlar biz cahillerde anlamaya çalışalım şu teoriyi anlamadığımız yerlerde de çok bilgili arkadaşlarımıza sorarız nasılsa... Evet buyrun meydan sizin anlatın hele Evrim teorisini...

Zaten bilimin amacı da bu soruları cevaplamak değil midir? Sizin sorduğunuz soruların hiçbirinin tam cevabı henüz yoktur. Ayrıca neden kendiniz bu araştırmaları yapmıyorsunuz? Neden bu sorulara cevap bulmak adına araştırma merkezleri kurmak yerine "Bana Allah'ın olmadığını ıspatlayana 1 milyar verecem" diyorsunuz? Bu dünyada geçirdiğiniz zamanın başkalarına ve bilime ne gibi faydaları olmuştur? Bunları hiç düşündünüz mü? Kendinizi insanların bir parçası olarak görmüyor musunuz?

12457[/snapback]

Peygamberin bu isin disinda kalacagini avrupa, hristiyanlik anketlerinde iki yil önce yapilan anketlerle kanitladi.

Avrupa halklari kiliselere gittihi halde, isaya olan inancsizlik yüzde 78 olarak belirlendi.

Bu ciddi bir rakamdir.

Insanlar,dediginiz gibi farkli inanclar pesine de düsmektedirler. Bu gün pek cok sapiklik sayilan kücük dinlerin toplanti ve gösterileri devletler tarafindan yasaklanmaktadir.

Ayni oranlar diger dinlere de yayildiginda, kaos dogacagi saniliyor ama ben katilmiyorum.

Kaosun önüne gececek, bilimsel buluslarin gösterdigi pozitif yollar olacaktir.

Bu arada sistemlerin de degisme sancilari yasadigini unutmamak gerek?????

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

FRAGGED CEVABINI VERMİŞTİR EVRİM TEORİSİNİ AÇIKLA DEDİĞİM HALDE AÇIKLAYAMAMIŞTIR BU ZAMANA DEK SADECE BÖLÜK PÖRÇÜK KELİME OYUNLARIYLA DAHA İÇERİĞİNİ BİLE BİLMEDİĞİ BİR TEORİYE KÖRÜ KÖRÜNE İNANMIŞ VE ONU DAHA BİR TEORİYKEN KABULLENMİŞ BU ÇOK BİLGİLİ ! ARKADAŞI ŞU SAATTEN SONRA MUHATAP BİLE ALAMIYACAĞIM SAYGILAR....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

FRAGGED CEVABINI VERMİŞTİR EVRİM TEORİSİNİ AÇIKLA DEDİĞİM HALDE AÇIKLAYAMAMIŞTIR BU ZAMANA DEK SADECE BÖLÜK PÖRÇÜK KELİME OYUNLARIYLA DAHA İÇERİĞİNİ BİLE BİLMEDİĞİ BİR TEORİYE KÖRÜ KÖRÜNE İNANMIŞ VE ONU DAHA BİR TEORİYKEN KABULLENMİŞ BU ÇOK BİLGİLİ ! ARKADAŞI ŞU SAATTEN SONRA MUHATAP BİLE ALAMIYACAĞIM SAYGILAR....

Size oturup burada 2 saat evrim teorisini anlatacak değilim elbet. Yapacak daha önemli işlerim var. Eğer bu konuyla ilgileniyorsanız, bir kitapçıdan evrim kitabını alıp okuyabilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilim evinde işinde her yerde doğrularını sana yaşatıyor. Yanlışlarınıda kendi buluyor. Sen bulmuyorsun gene bir bilim adamı onun yanlış olduğunu söylüyor.

Bilim şu anda evrim var diyorsa o bugün için doğrudur taki bilim onun doğru olmadığını söyleyene kadar.

Evrim Dinle çatışmasa hiç sesiniz çıkmayabilirdi. Çünkü evrim direk olarak kutsal kitapların yaratılış hikayeleri ile çatışıyor. Buda bilimsel bir çalışmanın sonuçlarına saldırıları yoğunlaştırıyor.

Ben bekleyin ve görün diyorum milyonlarca yıl süren mutasyonları bir günde veya bir insan ömründe çözmemiz mümkün olmayacaktır ve olmayabilir....

12359[/snapback]

Sevgili arkadaşım by_x_men;

1- Bu günki bilim evrimi desteklemiyor, aksine çürütüyor. Araştır..!

2- Evrimin doğuş sebebi tamamen ateis düşüncedir. Dine alternatif doğmuştur.

3 -Evrimin bilimsellikle en küçük bir bağı yotur..

Bu maddeleri de tektek ıspatladım defalarca...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar...

Eh artık ne diyeyim. Kanıtı gözüne soktum :D

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar...

Eh artık ne diyeyim. Kanıtı gözüne soktum :D

12634[/snapback]

İşte üslup, işte tavır. Sizi tebrik ediyorum, karakterinizi sergilediniz ve çok bilimsel yaklaştınız, bu durumda artık bende evrime inanır oldum. Sevgili din kareşleyim kusura bakmayın bu arkadaş yukardaki yazsıyla beni evrime inandırdı. Sizde okuyun kesin evrime inanacaksınız. Anlayana..!!!!!

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte üslup, işte tavır. Sizi tebrik ediyorum, karakterinizi sergilediniz ve çok bilimsel yaklaştınız, bu durumda artık bende evrime inanır oldum. Sevgili din kareşleyim kusura bakmayın bu arkadaş yukardaki yazsıyla beni evrime inandırdı. Sizde okuyun kesin evrime inanacaksınız. Anlayana..!!!!!

Saygılar...

İster inanın ister inanmayın. Bu benim değil, sizin problemimizdir. Ama, dönüp de evrimin bilimsellikle alakası yok ya da bugünkü bilim evrimi desteklemiyor gibi saçma iddialarda bulunursanız, işte o zaman cevabı yersiniz sayın ***** arkadaşım. Saygılar.

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar...

İster inanın ister inanmayın. Bu benim değil, sizin problemimizdir. Ama, dönüp de evrimin bilimsellikle alakası yok ya da bugünkü bilim evrimi desteklemiyor gibi saçma iddialarda bulunursanız, işte o zaman cevabı yersiniz sayın ***** arkadaşım. Saygılar.

12643[/snapback]

Öncelikle forum yöneticilerime sitem ediyorum. Bu arkadaşın gerçi arkadaş demeye dilim varmıyor ama, yukardaki iki iletisini inceledinizmi. Açık açık tahrik ediyor. Konuya gelince kimin IQ sunun yüksek yada az olduğunu siz ölçemezsiniz. Forumun belki 10 yerinde sizden ve fikirdaşlarınızdan evrim konusunda deliller istim, bir tane bile delil getiremediniz. Hep yuvarlak ve hakaret vari sözlerle olayı geçiştirdiniz. Bakın bu tarz tartışmlarda bir kural vardır. Eğer karşınızdaki insan sizin fikirlerinize madde madde delillerle reddiye yazamıyorsa, bunun dışında ne yazarsa yazsın yenilmiştir. Artık ne yazarsan yaz, sizi ve fikirdaşlarınızı bu kural çerçevesinde değerlendiriyorum.

Herşeye rağmen saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle forum yöneticilerime sitem ediyorum. Bu arkadaşın gerçi arkadaş demeye dilim varmıyor ama, yukardaki iki iletisini inceledinizmi. Açık açık tahrik ediyor. Konuya gelince kimin IQ sunun yüksek yada az olduğunu siz ölçemezsiniz. Forumun belki 10 yerinde sizden ve fikirdaşlarınızdan evrim konusunda deliller istim, bir tane bile delil getiremediniz. Hep yuvarlak ve hakaret vari sözlerle olayı geçiştirdiniz. Bakın bu tarz tartışmlarda bir kural vardır. Eğer karşınızdaki insan sizin fikirlerinize madde madde delillerle reddiye yazamıyorsa, bunun dışında ne yazarsa yazsın yenilmiştir. Artık ne yazarsan yaz, sizi ve fikirdaşlarınızı bu kural çerçevesinde değerlendiriyorum.

Kendini evrim konusunda uzman sayan ama aslında evrim konusunda zerre kadar bilgisi olmayan haddini bilmez insanlarla uğraşıyorum burada. Onların arasında siz de varsınız sayın Kralx. Size sunduğum kanıtlar dünyanın en büyük bilimsel yayın kaynağı olan www.sciencedirect.com'dan alınmıştır. Bu aynı zamanda onaylanmış bir yazıdır. Bu da demek oluyor ki komisyon tarafından denenmiş ve araştırmacılarla aynı sonucu elde edilmiştir. Böyle bir bilgiye rastlamamanızın sebebi açıkça ortadadır sayın Kralx. Sizin bu konuda hiçbir araştırma yapmadığınızdır. Hatta büyük ihtimalle bu yazıları başka yerden copy paste etmiş olmanız da çok olasıdır. Şimdi. Benim size sunduğum yazıyı alıp da bilimsel yayınları tararsanız aslında yüzlerce hatta binlerce benzer yazılarla karşılaşırsınız. Peki bunu gören ve bilim çevresiyle yakından ilişkisi olan birisinin ne düşünmesini beklersiniz? Siz hiç kendiniz evrim nedir bile bilmezsiniz. Ama ortada bilgili gibi hava atarsınız. Daha kanıt nedir onu bile kabul etmesini bilmiyorsunuz. Bu yüzden de ****** kararını hakediyorsunuz. Siz kendiniz hiç bir bilimsel kaynağa dayanmayan iddialarınızı ortada yürütmeye çalışıyorsunuz. Bunun sebebini açıklarmısınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendini evrim konusunda uzman sayan ama aslında evrim konusunda zerre kadar bilgisi olmayan haddini bilmez insanlarla uğraşıyorum burada. Onların arasında siz de varsınız sayın Kralx. Size sunduğum kanıtlar dünyanın en büyük bilimsel yayın kaynağı olan www.sciencedirect.com'dan alınmıştır. Bu aynı zamanda onaylanmış bir yazıdır. Bu da demek oluyor ki komisyon tarafından denenmiş ve araştırmacılarla aynı sonucu elde edilmiştir. Böyle bir bilgiye rastlamamanızın sebebi açıkça ortadadır sayın Kralx. Sizin bu konuda hiçbir araştırma yapmadığınızdır. Hatta büyük ihtimalle bu yazıları başka yerden copy paste etmiş olmanız da çok olasıdır. Şimdi. Benim size sunduğum yazıyı alıp da bilimsel yayınları tararsanız aslında yüzlerce hatta binlerce benzer yazılarla karşılaşırsınız. Peki bunu gören ve bilim çevresiyle yakından ilişkisi olan birisinin ne düşünmesini beklersiniz? Siz hiç kendiniz evrim nedir bile bilmezsiniz. Ama ortada bilgili gibi hava atarsınız. Daha kanıt nedir onu bile kabul etmesini bilmiyorsunuz. Bu yüzden de *********** kararını hakediyorsunuz. Siz kendiniz hiç bir bilimsel kaynağa dayanmayan iddialarınızı ortada yürütmeye çalışıyorsunuz. Bunun sebebini açıklarmısınız?

12650[/snapback]

Sana ve fikirdaşlarına burada evrim konusunda, günlerce ders verrim. Ayrıca copy pasteyi yapan sizsiniz. Keşke şu tartışmaları canlı ortamda yapsak. O verdiğin siteyi kim onaylamış bir, o sitede geçen bilgileri kim onaylamış iki, asıl siz o siteden copy paste yapıyorsunuz üç, yukarda da dediğim gibi sizi yenilmiş kabul ediyorum dört. Gerisi angarya..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana ve fikirdaşlarına burada evrim konusunda, günlerce ders verrim.

Sağol kalsın. Ben yeterince ders aldım bu konuda. Hem de konunun Profesörlerinden. Bu bir.

O verdiğin siteyi kim onaylamış bir

Bu site Elseiver bilim dergisine aittir. Eğer bir değişiklik olarak en azından bir kerecik de olsa eski alışkanlıklarını bırakıp da biraz araştırmayı deneseydiniz bu sitetin kime ait olduğunu ziyaret ettiğinizde görür ve bana da sorma gereğini duymazdınız. Bu iki.

yukarda da dediğim gibi sizi yenilmiş kabul ediyorum dört

Haklısınız. Siz bilimsel kanıt istediniz ben de sundum. Ona rağmen inkar ediyorsunuz. Yenilmiş sayıldığınız ortada. Hatta bunun ilerisine giderek şunu da eklemek isterim ki, bu kadar bilgi ışığında farklı yol izlemenizin sebebi de IQ ile ilgilidir. Buda üç.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana ve fikirdaşlarına burada evrim konusunda, günlerce ders verrim.

Sağol kalsın. Ben yeterince ders aldım bu konuda. Hem de konunun Profesörlerinden. Bu bir.

O verdiğin siteyi kim onaylamış bir

Bu site Elseiver bilim dergisine aittir. Eğer bir değişiklik olarak en azından bir kerecik de olsa eski alışkanlıklarını bırakıp da biraz araştırmayı deneseydiniz bu sitetin kime ait olduğunu ziyaret ettiğinizde görür ve bana da sorma gereğini duymazdınız. Bu iki.

yukarda da dediğim gibi sizi yenilmiş kabul ediyorum dört

Haklısınız. Siz bilimsel kanıt istediniz ben de sundum. Ona rağmen inkar ediyorsunuz. Yenilmiş sayıldığınız ortada. Hatta bunun ilerisine giderek şunu da eklemek isterim ki, bu kadar bilgi ışığında farklı yol izlemenizin sebebi de IQ ile ilgilidir. Buda üç.

12653[/snapback]

O sitenin falancaya ait olması, o siteyi ve içindeki bilgileri bilim çevrelerinin onayladığı anlamına gelmez. Sizden sadece şunu istiyorum. Deliller yazdım diyorsunuz ben göremedim . Lütfen copy pastede olsa tekrar buraya yazarmısınız. Devam edeceğim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O sitenin falancaya ait olması, o siteyi ve içindeki bilgileri bilim çevrelerinin onayladığı anlamına gelmez. Sizden sadece şunu istiyorum. Deliller yazdım diyorsunuz ben göremedim . Lütfen copy pastede olsa tekrar buraya yazarmısınız. Devam edeceğim...

Bal gibi gelir. Elseiver dergisi dünyada bilimsel araştırmaların yayınlandığı Nature dergisi gibi bir dergidir. Kendi yayınladığı bilgileri bu sitede bulundurarak bilim adamlarının kolayca ulaşabileceği bir arşiv haline getirmiştir. Elseiver dergisinde çıkan bütün yazıların kopyalarına buradan ulaşabilir hatta onları satın alabilirsiniz. Ayrıca benim gördüğüm bütün bilim adamları bütün bilimsel literatür araştırmalarını bu siteden yapıyorlardı. Şimdi ne diyeceksiniz?

Tabi sciencedirekt'in bilimsel olarak geçerli bir kaynak olduğunu bilmemeniz bu konunun ehli olmadığınızdandır. Sorun değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fraggedin yazdıklarını acıyarak okudum bu elemanı muhatap almıyacağımı daha öncede belirtmiştim ama son yazdıklarından sonra içim burkuldu eleman gittikçe kendini kaybetmeye başlamış zaten olacağıda buydu bence tedavi görmesi gerekebilir böylesine sanal bir ortamda dahi fikirlerini usluplu bir şekilde tartışamayan kimse hastadır Kralx arkadaşım sen de muhatap alma bence bu elemanı bırak yazıp dursun zaten o ve onun gibilerin sayısı çok az bırakalımda forumlarda bu tip numunelerde bulunsun ortama renk katıyorlar :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fraggedin yazdıklarını acıyarak okudum bu elemanı muhatap almıyacağımı daha öncede belirtmiştim ama son yazdıklarından sonra içim burkuldu eleman gittikçe kendini kaybetmeye başlamış zaten olacağıda buydu bence tedavi görmesi gerekebilir böylesine sanal bir ortamda dahi fikirlerini usluplu bir şekilde tartışamayan kimse hastadır Kralx arkadaşım sen de muhatap alma bence bu elemanı bırak yazıp dursun zaten o ve onun gibilerin sayısı çok az bırakalımda forumlarda bu tip numunelerde bulunsun ortama renk katıyorlar :D

12693[/snapback]

Ortamın renge ihtiyacımı var. Ortam zaten rengarenk. Bize düşen kararlı bir şekilde bıkmadan usanmadan bilgilerimizi aktarmaktır. Arkadaşların yanlış yolda olduklarını bildirmektir. Bana adını ilk kez duyduğum internet adresini bilmin kaynağıymış gibi gösteriyor. Şuan çağdaş bilim 19. yüzyılın bütün kurgularını ve safsatalarını tarihe gömmüştür. Bilim adamları ezici bir çoğunlukla bir yaratıcının olduğunu söylemektedirler. Sana son kez teklifte bulunuyorum sayın fragged, benim karşıma belgelerle ve bilgilerle çıkacaksan seninle günlerce tartışırım, yok alaycı ve yuvarlak sözlerle konuyu kaosa götüreceksen yokum. Yıllarca fikirdaşlarınız böyle yapmıştır...

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALIN ARKADASIM; EZICI BIR ANKET.

dikkatli okursaniz anlasilmasi muhtemeldir.

Amerikali Bilim Adamları Ve Tanri Kavramina inanc istatigi.

Edward J. Larson*, Larry Witham**

Amerikali bilim adamlari arasinda, dini inanclar, yuzyilin basindan beri tartisma konusu.

Son arastirmalarimiz onde gelen doga bilimcilerinin neredeyse tumunun Tanri'ya inanmadigini ortaya koydu.

Bu konudaki arastirmalar, 1914 yilinda ABD'li psikolog James H. Leuba ile basladi. Leuba gelisguzel secilmis 1000 Amerikali bilim adamindan % 8'inin inancsiz oldugunu belirledi.

Ayni arastirmayi 20 yil sonra, yani 1924 te tekrarladiginda ise, bu oranlarin sirasiyla % 67 ve % 85'e vardigini gozlemledi.

1996 yilinda Leuba'nin 1914 yilindaki arastirmasini tekrar ettik ve Nature dergisinde sonuclarimizi yayinladik. Bu yil, Leuba'ninki gibi onde gelen bilimciler arasinda yaptigimiz anketsonuclari, inanclilarin oraninin % 4'lere dustugunu ortaya cikardi.

Leuba bu yuksek orandaki inancsizlik ve supheyi, bilim adamlarinin yuksek duzeydeki bilgi, kavrama ve deneyimine baglamistir.

Oxford Universitesi bilim adamlarindan Peter Atkins , 1996 yili anketimiz sirasinda Bilim adami olup ta, ayni zamanda dini inanclara da sahip olanlara kelimenin en derin anlamiyla bu sekilde inanclar tasiyarak bilim adami olmaniz olanaksizdir demistir.

Bilimadamlari arasindaki % 4 inanclilik orani cesitli elestiri ve yorumlara neden olmasi, bizi Leuba arastirmasini tekrarlamaya yoneltti.

Bu kez arastirmamizi ülkenin önde gelen bilimcileri arasindan, Ulusal Bilim Akademisi (NAS) uyesi bilim adamlari arasindan sectik.

Anketimize gore birkac matematikci disinda biblimadamlarinin neredeyse tümü Tanri'ya inancsizdi. Fizikciler ve astronomlar ise tamamen inancsiz cikti.

Biz bulgularimizi derlerken NAS, ABD'de bilim dunyasi ile tutucu Hiristiyanlar arasinda bitmeyen bir surtusme konusu olan evrim kuraminin, devlet okullarinda ogretilmesini tesvik eden bir kitapcik yayinladi. Kitapcikta "Tanri'nin var olup olmamasinda bilim tarafsizdir" denilmektedir.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ortamın renge ihtiyacımı var. Ortam zaten rengarenk. Bize düşen kararlı bir şekilde bıkmadan usanmadan bilgilerimizi aktarmaktır. Arkadaşların yanlış yolda olduklarını bildirmektir. Bana adını ilk kez duyduğum internet adresini bilmin kaynağıymış gibi gösteriyor. Şuan çağdaş bilim 19. yüzyılın bütün kurgularını ve safsatalarını tarihe gömmüştür. Bilim adamları ezici bir çoğunlukla bir yaratıcının olduğunu söylemektedirler. Sana son kez teklifte bulunuyorum sayın fragged, benim karşıma belgelerle ve bilgilerle çıkacaksan seninle günlerce tartışırım, yok alaycı ve yuvarlak sözlerle konuyu kaosa götüreceksen yokum. Yıllarca fikirdaşlarınız böyle yapmıştır...

Saygılar..

Ne yani dünyadaki bütün bilim adamlarının yararlandığı bilimsel kaynak merkezini sizin bilgisizliğinizden dolayı bırakmamı mı istiyorsunuz? Öncelikle şu soruyu yanıtlarmısınız: Siz bir bilim adamı mısınız? Eğer öyleyseniz, bize yararlandığınız bilimsel kaynaklarınızı açıklarmısınız. Eğer değilseniz o zaman susmanızı ve burada yazdıklarıma ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK iyi kulak vermenizi tavsiye ediyorum. Zaten etmeyecek olsanız, bilim konusunda tartışma yapacak biz düzeye sahip değilsiniz demektir. Dünyada sizin dediklerinizi kabul edecek kimse de yoktur olamaz da.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gene birşeyleri ıspatlamışlık havasındasınız.. Soruyorum..

1- Bu anketi yapan kişilerin ideolojileri nedir. Sonuçta bu anket gökten inmedi, kendiliğnden de yapılmadı.. Bilirsiniz ki her bir taraf kendini önde göstermek ister, nitekim son seçimlerde de görüldü, bir siyasi parti anket yaptırıyor kendisini önde gösteriyor, diğer parti anket yaptırıyor onun anketinde de o önde. Bu anket ne kadar tarafsız??

2- Bu anket kaç ülkede yapıldı. Sadece Amerikada yapıldıysa Amerikan bilim adamları dünya bilim adamlarının kaçta kaçıdır??

3- Canlıların yapı taşlarından biri olan proteinlerdeki, sitokrom-c nin dizaynını mantıklı bir şekilde izah edebilirmisiniz??

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir bilim insaninin nasil bir ideolojide olmasini arzu ederdiniz ki?

anketin ilk cümlesi tarafsizligini ortaya koymuyor mu:

"Bu konudaki arastirmalar, 1914 yilinda ABD'li psikolog James H. Leuba ile basladi. Leuba gelisguzel secilmis 1000 Amerikali bilim adamindan % 8'inin inancsiz oldugunu belirledi. "

1914 te inancli bilim adami, yüzde 92

20 yil sonra bu oran yüzde sifirlara kayiyor.

Bu sonuclar, bilimin gelismesinin ürünü degil midir?

Ikinci olarak, dünya bilim insanlari bir cok alanda ortak calismaktadirlar.

Düyanin tüm pozitif bilim insanlari biribirleriyle entgre icindedirler.

Ama Konya selcuk üniversitesinden bir bilim insani malesef dünya literatürüne girecek tezleri hazirlayamadiklari icin onlarin bazilari da ne yazik ki prof sayilamiyorlar.

Bir prof adayimiz gecen yil Berlin de halk kütüphanesinde, osmanlica kitaplarin, dünyanin nerelerinde oldugu, nasil disari cikarildigi üzerinde tez hazirladi.

Bu kitaplari bulup bulup fotograflarini cekt, fotokopiler aldi. Bu tez ile prof olacak bey efendi :D

Görebiliyor musunuz tezin zorlugunu?Insanliga ne kadar yararli degil mi?

Olabilir mi böyle bir sey.?

Elinizi vicdaniniza koyun, dünyaya ne kadar osmanlica kitap dagilmis diye bir tez konusuyla gidin ülkenizde profösör olun.

Ülkemizde yiginla bilimsel sorunlar dururken adamin aradigina, ve buna tez oluru verecek üniversite kurullarina bakin.

Avrupa da bir üniversite biterken bile diploma yapmak icin ögrenciden kendine özgü kararlari iceren, kendine ait iddialari olan tezler istiyorlar.

Simdi, eger prof iseler, insanlarla yapilacak bir anketin ne denli saglikli olabilecegini bir orta okul ögrencisine sormak gerek.

En saglikli yaniti ondan aliriz.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Onca mücadeleme rağman, bu anketi yapan kişi yada kuruluşun tarafsızlığına dair bir belirtiye rastlayamadım.))

Modern bilimin doğması ve gelişmesinde , antik ateist felsefenin değil, Allah inancının teşvik edici rolü vardır. Modern bilime öncülük edenlerin çok büyük bölümü Allah'ın varlığına inanan insanlardır ve bilimsel çalışmalar yaparken de Allah'ın yarattığı evreni keşfetme, O'nun kanunlarını, yaratışındaki detayları görme amacını taşımışlardır. Leonardo da Vinci, Kopernik, Keppler, Galilei gibi astronomlar, paleontolojinin babası sayılan Cuvier, botaniğin ve zoolojinin öncüsü olan Linnaeus, "yaşamış en büyük bilim adamı" olarak anılan Isaac Newton gibi isimler, Allah'ın varlığına, tüm evrenin ve canlıların O'nun yaratmasıyla var olduğuna inanarak bilim yapmışlardır. Yüzyılımızın en büyük dehası sayılan Albert Einstein da yine Allah'a inanan bir bilim adamıdır ve şu sözlerin sahibidir: "Derin bir imana sahip olmayan gerçek bir bilim adamı düşünemiyorum. Bu durum şöyle de ifade edilebilir: Dinsiz bir bilime inanmak imkansızdır."

Modern fiziğin kurucularından ünlü Alman fizikçisi Max Planck ise şöyle demiştir: "Hangi alanda olursa olsun bilimle ciddi şekilde ilgilenen herkes, bilim mabedinin kapısındaki şu yazıyı okuyacaktır: 'İman et.' İman, bilim adamının vazgeçemeyeceği bir özelliktir." Evrim teorisi ise, antik materyalist felsefelerin yeniden uyandırılmasıyla gündeme gelen ve 19. yüzyılda yaygınlaşan materyalist felsefenin ürünüdür. Materyalizm, başta da belirttiğimiz gibi, doğayı yalnızca maddi etkenlerle açıklamaya çalışır. Yaratılışı en baştan reddettiği için de, canlı ve cansız her varlığın, hiçbir yaratılış olmadan, rastlantılarla ortaya çıktığını ve düzen kazandığını öne sürer. Oysa insan aklı, bir düzen gördüğünde mutlaka bir düzenleyici iradenin varlığını kavrayacak şekilde işlemektedir.

Sanırım İsacc Niwton ve Albert Eingstein sana yeter... Onlarıda yalanlar yada reddedersen birşey söylemeye takadim kalmıcak..)))

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Din'in bilime esin kaynağı olabileceği fikri rüyamda bilr gelmezdi. Hem kişilerin dini inaçları ile yaptıkları bilim arasında hiç bir alaka yoktur. Bilim metoda dayalıdır. Din gibi fantazilere değil. İnsanlar bilimi metodla keşfederler. Fantazi de kurarlar elbet. Ama her fantazi dini olacak diye bir şey yoktur tabi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.