Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ateist?

Misafir ^^esra^^

Önerilen İletiler

ateist gercek Tanriyi reddetmesi imkansiz olandir. tanrinin soyle ya da boyle temsili reddediliyor

ateist hakiki tanriyi ariyor

Tanri var ve kendini dünyaya aciyor

agnostisizme sapan pratik ateistler var yukarda biri hicbir sey kazandirmayan dusunceyi dogru sayiyor o halde o düsünemiyor.

ve insan emanetin tasiyicisidir, en üstün varliktir, kainattaki her sey insan icindir insansa tanri icin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 245
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ateist gercek Tanriyi reddetmesi imkansiz olandir. tanrinin soyle ya da boyle temsili reddediliyor

agnostisizme sapan pratik ateistler var yukarda biri hicbir sey kazandirmayan dusunceyi dogru sayiyor o halde o düsünemiyor.

ve insan emanetin tasiyicisidir, en üstün varliktir, kainattaki her sey insan icindir insansa tanri icin..

11614[/snapback]

Sevgili inanan arkadaşlar size küçük bir uyarıda bulunmak isterim. Yaratıcımızın adı Allah tır. Tanrı kelimesiyle bahsolunamaz. Çünki; tanrı kelimesi geneli ifade eder ve genele açıktır. Tanrı ek alan bir kelimedir, tanrılar kelimesini de gerektirir. Nitekim su tanrısı, güneş tanrısı, aşk tanrısı gibi kavramlar oluşur. Oysa Allah lafzı müstakildir, hiç bir ek almaz. Sadece ve sadece ona özeldir. Allah'a tazim ve hürmet için lütfen onu anacağımız zaman, tanrı kelimesini kullanmayalım.

:clover: Allah O'dur ki, kendisinden başka hiçbir ilâh yoktur. En güzel isimler O'nundur. Taha-8 :clover:

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11614[/snapback]

Sevgili inanan arkadaşlar size küçük bir uyarıda bulunmak isterim. Yaratıcımızın adı Allah tır. Tanrı kelimesiyle bahsolunamaz. Çünki; tanrı kelimesi geneli ifade eder ve genele açıktır. Tanrı ek alan bir kelimedir, tanrılar kelimesini de gerektirir. Nitekim su tanrısı, güneş tanrısı, aşk tanrısı gibi kavramlar oluşur. Oysa Allah lafzı müstakildir, hiç bir ek almaz. Sadece ve sadece ona özeldir. Allah'a tazim ve hürmet için lütfen onu anacağımız zaman, tanrı kelimesini kullanmayalım.

:clover: Allah O'dur ki, kendisinden başka hiçbir ilâh yoktur. En güzel isimler O'nundur. Taha-8 :clover:

Saygılar...

11636[/snapback]

bunu biliyorum# aslinda aklima gelmisti ve tanri kelimesini kullanmam normalde ama karsi tarafla ilk iletisimde onlarin dilini kullanmak istedim

bir daha olmayacak insallah

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11614[/snapback]

Saygılar...

11636[/snapback]

bunu biliyorum# aslinda aklima gelmisti ve tanri kelimesini kullanmam normalde ama karsi tarafla ilk iletisimde onlarin dilini kullanmak istedim

11638[/snapback]

x lerin kralı tanrı türkçe bir kelimedir tengri kelimesinden türer

sen muhammedin babasının ismini biliyormusun abdullah anlamıda ne? büyük allah ortada islamiyet yok iken muhammedin babasının ismine abdullah koymuşlar

allah cahiliye döneminde ay tanrısı idi neden türkçe kelime kullanmak var iken özellikle ay tanrısının ismi allah olan arapçada ısrar ediyorsunuz anlamadım?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11614[/snapback]

Saygılar...

11636[/snapback]

11638[/snapback]

x lerin kralı tanrı türkçe bir kelimedir tengri kelimesinden türer

sen muhammedin babasının ismini biliyormusun abdullah anlamıda ne? büyük allah ortada islamiyet yok iken muhammedin babasının ismine abdullah koymuşlar

allah cahiliye döneminde ay tanrısı idi neden türkçe kelime kullanmak var iken özellikle ay tanrısının ismi allah olan arapçada ısrar ediyorsunuz anlamadım?

11651[/snapback]

Tanri kelimesi farkli cagrisimlar uyandirabiliyor

Allahîn bircok ismi vardir ama Allahin kendine nisbet ettigi ve anlamini su an bilemeyacegimiz en yuce isim Allahtir.

Allahimiz kendine bu ismi vermisken biz onu alelade bir tanri kelimesiyle cagirmamaliyiz ki su var aslinda bilimde tanri kelimesi kullanilir genelde duada ve birebir iliskide Allah kelimesi ama müslümanlarda bizlerde farkli cagrisimlar uyandirdigi icin tanri kelimesi hos karsilanmiyor, aslinda bir tek tanri vardir o da Allah bunu bilirsek sorun kalmaz

bir de Abdullah Allahin kulu demek ve cahiliye devrinde Araplar Allahin varligina inaniyorlardi.

türkler de de tek tanri inanci vardi tek tanri göktanri, islami inanca gayate yakin

peki bu tanri inanci nerden geldi??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen ilkel insansın mağarada topluca yaşıyorsun gece mağarada topluca yatıyorsunuz diğer vahşi hayvanlar üçünüzü dördünüzü kapıp dışarıda yiyorlar her gece bu korkuyla yatıyorsunuz bir gün ateşi icat ediyorsunuz o ateşin sizi ısıttığını anlıyorsunuz sonra mağarada koca bir ateş yakarak yatmaya başladınız ve o geceden sonra hiç vahşi hayvan gelmedi o zaman ateş hakkında ne düşünürsün?

anladın mı tanrının nereden geldiği

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1-ates hakkinda mi???

ben gök tanri inancindan bahsetmistim

türkler atese tapmadi

2-ben sana tanri fikrinin nasil dogdugunu soruyorum

sense insanin tanriyi nicin icad ettigini söylüyorsun

mesela insan zihni dünyanin eksikligi karsisinda nicin ilgisiz olmuyor ve kendini noksansiz varligi tanimaya götüren bir seyre girisiyor

bu nicine cevap Allahin varolusunda ve insanin Allah tarafindan Allah icin yaratilmis oldugu kabulünde vardir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1-ates hakkinda mi???

ben gök tanri inancindan bahsetmistim

türkler atese tapmadi

2-ben sana tanri fikrinin nasil dogdugunu soruyorum

sense insanin tanriyi nicin icad ettigini söylüyorsun

mesela insan zihni dünyanin eksikligi karsisinda nicin ilgisiz olmuyor ve kendini noksansiz varligi tanimaya götüren bir seyre girisiyor

bu nicine cevap Allahin varolusunda ve insanin Allah tarafindan Allah icin yaratilmis oldugu kabulünde vardir.

11721[/snapback]

ne türkleri ne gök tengri ben senin homosapiens homoeraklus ve ya homo habilis olduğun dönemden bahsediyorum milyon yıl öncesini anlatıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrim literatürünün popüler yayınlarından Earth Sciences dergisinin editörü Richard Monestarsky, evrimcileri çaresiz bırakan bu gerçeği şöyle kabul eder:

"Bugün görmekte olduğumuz oldukça kompleks hayvan formları aniden ortaya çıkmışlardır. Bu an, Kambriyen Devrin tam başına rastlar ki denizlerin ve yeryüzünün ilk kompleks yaratıklarla dolması bu evrimsel patlamayla başlamıştır. Günümüzde dünyanın her yanına yayılmış olan omurgasız takımları erken Kambriyen Devir'de zaten vardırlar ve yine bugün olduğu gibi birbirlerinden çok farklıdırlar."

Hiçbir ortak ataya sahip olmayan bu farklı canlı türlerinin nasıl olup da ortaya çıktığı, evrimcilerin asla cevaplayamadıkları bir sorudur. Evrim teorisinin yaşayan en ünlü savunucusu olan İngiliz zoolog Richard Dawkins, bu konuda şu itirafı yapar: "Kambriyen Devri canlıları, sanki hiçbir evrim tarihine sahip olmadan, o halde, orada meydana gelmiş gibilerdir."

Kambriyen patlaması canlıların Allah tarafından yaratıldığının açık bir delilidir. Çünkü canlıların hiçbir evrimsel ataları olmadan aniden ortaya çıkmalarının tek açıklaması yaratılıştır. Nitekim Darwin, "eğer aynı sınıfa ait çok sayıdaki tür gerçekten yaşama bir anda ve birlikte başlamışsa, bu doğal seleksiyonla ortak atadan evrimleşme teorisine öldürücü bir darbe olurdu" diye yazmıştır.

Darwin'in korktuğu bu öldürücü darbe, fosil kayıtlarının henüz başlangıcında Kambriyen Devir'den gelmektedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrimciler bu hayali formları aramak için 140 yıldır fosil tabakalarını alt-üst etmektedirler. Milyonlarca omurgasız fosili vardır, milyonlarca balık fosili vardır, ama hiç kimse tek bir tane bile ara form fosili bulamamıştır. Evrimci paleontolog Gerald T. Todd, bu gerçek karşısında şu çaresiz soruları sıralar:

"Kemikli balıkların her üç sınıfı da, fosil tabakalarında aynı anda ve aniden ortaya çıkarlar... Peki ama bunların kökenleri nedir? Bu denli farklı ve kompleks yaratıkların ortaya çıkmasını ne sağlamıştır? Ve neden kendilerine evrimsel bir ata oluşturabilecek canlıların izlerinden eser yoktur?"26

Evrimci senaryo, omurgasızlardan evrimleşen balıkların, bir süre sonra da karada yaşama imkanı olan amfibiyenlere dönüştüğünü iddia eder.

(Amfibiyenler kurbağalar gibi hem suda, hem karada yaşayan hayvanlardır.) Ama tahmin edilebileceği gibi bu senaryonun da hiçbir delili yoktur. Yarı balık-yarı amfibiyen bir canlının yaşadığını gösteren tek bir fosil bile bulunamamıştır. Omurgalı Paleontolojisi ve Evrim kitabının yazarı olan ünlü evrimci Robert L. Carroll, bu gerçeği "Erken amfibiyenlerle balıklar arasında ara form fosillerine sahip değiliz" diyerek istemeden de olsa ifade etmektedir

Kısacası hem balıklar, hem de amfibiyenler, yeryüzünde hiçbir ataları olmadan, bir anda ve bugünkü halleriyle ortaya çıkmışlardır. Bir başka deyişle, Allah tarafından kusursuzca yaratılmışlardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili kardeşim dilku bunları yazıpta kendini yorma, ben yaza yaza bileklerim klavyeyle aynı rakımda kaldı. Ispat diyorlar kanıt diyorlar sayfalarca kanıt getiriyoruz. Olmadı hoop başa. Evrimin saçmalıklar manzumesi olduğunu bu günki bilim ıspatlamış, gerisi angarya..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Ateist nedemektir arkadaslar bana aciklmasini yaparmisiniz kendiniz bildiginiz kadar ?

10033[/snapback]

Esra Merhaba, Dünya da Globalleşen Yeni dünya Düzeninde İllaki bir Çok Yaşam Şekilleri vardır Anarşizim, Enternasyonalizm, Sosyalizm veya Kominizm ve bilmen gerekir ki bu Örnekler Çoğaltılabilir, Ancak Ateizim Sadece Materyalist kriterlerle Gelen bir alt Katagori Gibi de görebiliriz, Allah Yoktur Felsefesi yada Düşüncesi ile Doğan sadece Şeytani Şerrin Hüküm sürdüğü Duygu ve Fikirlerin Bütünlüğünü oluşturan Kriter yada Sisteklerdir, Akabininde Sadece Ateizim Yaşam Kültürünü Benimseyen Bir Çok Yaşam Formları vardır yada insancıklar ancak bu insancıklar sadece bir tek olgu üzerine yoğunlaşmış ve o olgu ve düşünce sisteminde hapis yada mahsur kalmış insanlar yada insancıklardır... oysa yeni dünya düzeninde bu tür Nasosyal yaşam tarzları sadece Belge metninde inceleniyor ve yorumlanıyor...

Teşekkürler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zamanında sahte fosil kullanılarak ispatlanmaya çalışılan bir şey ne kadar güvenilir olabilir ki???

:zorro:

13379[/snapback]

Gerçek fosil bulsalar ne olacakki. Kökenine erişebileceklermi. Hücreleri, dna yı, molekülleri, atomları ve alt parcacıkları nasıl açıklıcaklar.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Ateist kavramı çok geniş bir kavram. Bu tanım mevcut olan herhangi bir dine ya da tanrıya inanmayan ya da reddeden anlamına geliyor. Sizin tasavvur ettiğiniz ateistin tipinin bir arayış içinde olup olmaması beni bağlamıyor. Ben kendi fikirlerimi bilirim.

Bana göre başlangıcı ya da sonu olmayan bir varlık olamaz. Her varlığın bir başlangıcı ve sonu vardır. Her sonun ardından yeni bir başlangıç başlar. Bu da bizi devinim kavramına götürür. Değişmeyen tek şey devinimdir, değişimdir.

Bu materyalizmdir.

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ateizm Nedir?

Doğa üstü varlıkların ve dolayısıyla da tanrının varlığını, mantık, akıl, ve bilim yoluyla değerlendiren/ neden sonuç ilişkisi içerisinde doğa üst güçlerin olamayacağını ispat eden görüş... Ateizm, ruh, ölümden sonra yaşam vb. her türlü metafizik inançların akıl ve mantıkl yoluyla yadsınmasını kapsar. Ateizm, Tanrıyı ve tinsel (ruhsal) varlıkları kabul eden teizmin karşıtıdır.

Ayrıca ateizm, Tanrının var olup olmadığı sorusunu karşılıksız bırakan, bu sorunun yanıtsız ya da yanıtlanamaz olduğunu savunan agnostizimden ayrılır. Ateistlere göre, tanrının var olmadığı kesin bir doğrudur. Ateizmin felsefesel temeli, özdekçiliktir.

Ateizm i inkarcılıkla birbirine karıştırmamak gerekir. Ateizm tanrıyı inkar etmez; tanrının olmayacağına bilimsel yaklaşım sunarlar...

Ateizm, bazılarımızın sandığı gibi nefret ve kinden yani duygusallıktan doğan düşünce akımı değildir; mantıksal ve akılcı yaklaşımla tanrının varolup olamayacağını sorgulayan ve sonuca ulaşan düşüncedir.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Agnostisizm Nedir?

İnsanın, kendi deneyimleriyle elde ettiği olguların ötesinde hiçbir şeyin varlığını bilemeyeceğini ileri süren öğreti. Agnostisizm hem bir terim , hem de felsefi kavram olarak Thomas Huxley tarafından ortaya atıldı. Huxley agnostik sözcüğünü hem geleneksel Yahudi-Hıristiyan tanrıcılığını, hem de tanrıtanımazlık öğretisini reddederek Tanrının varlığı sorununu ortada bırakan düşünürler için kullandı. Terim daha sonra geriye götürülerek bütün bilinemezci öğretileri kapsamıştır. Agnostisizm, tarihsel olarak bilimin denetiminden yoksun insan düşüncesinin düştüğü büyük yanılgılara bir tepki olarak ortaya çıkmıştır. İlk tepkiyi Yunan antikçağ bilgicilerinden duyumcu sofistler vermiştir. Onlara göre bilgi duyuların sonucudur ve duyular dışında bilgi edinemez ve herkes için geçerli bilgi olamaz.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Deizm Nedir? - Tanrı tanırcılık

Vahiy ya da bir kilise öğretisi aracılığıyla edinilmiş her türlü dinsel bilgiye karşı çıkan buna karşılık belirli bir dinsel bilgi bütününü herkesin doğuştan taşıdığını ya da us yoluyla elde edebileceğini savunan görüşe denir. Deizm, tanrılık gücünün sadece yaratma işlemiyle sınırlandığını ve bir kez yaratıldıktan sonra dünyanın hiçbir işine karışmadığını eş deyişle dünyayı yönetmediğini belirtir.

Deizmin dayandığı “doğal” din kavramı başlıca iç kaynaktan beslenir. İnsan usuna duyulan inanç, dogmacılığa ve hoşgörüsüzlüğe yönelen vahiy öğretisinin, reddedilmesi ve tanrının düzenli bir dünyanın ussal mimarı biçiminde kavranması. Deizmciler Müslümanlıkta ve dünya dinlerinde görülen ibadet, inanç ve öğreti farklılıklarının temelinde evrensel olarak benimsenmiş din ve ahlak ilkelerinin, ussal bir özün bulunduğunu öne sürerler.

Deizimcilere göre kendi başına doğal din, her türlü kuşku ve yozlaşmadan uzaktır. Bu yüzden us yoluyla doğrulanmış yalın ahlakı, doğrular dışında Müslümanlığın sonradan eklediği tüm öğelere karşı çıkarlar.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Teizm Nedir

Evreni yaratan ve yöneten, vahiy yoluyla insanlara buyruklar veren bir tanrının varlığına inanır. Teizm deyimi usu ve iradesi olan kişisel bir tanrının varlığını ileri sürmekle vahyi inkar ederek herkesin kendi aklına tabi olmasını ileri süren teizmin Allah ile alemi bir sayan panteizmin, Allah’ı ve dini inkar eden ateizmin, çoktanrıcılığı kabul eden politeizmin karşısındadır. Bağnaz dinsel bir felsefe öğretisidir, bilimi yadsır. Tanrıya insansal duygular yükleyen biçimine kişisel teizmin , tanrıyı tüm nesneleri nedeni sayan biçimine ussal teizm denir.

Tüm bilimsel kuramları alt üst eden düşünce sistemidir. Bilimle örtüştüğüne inandıkları değerler varsa sahip çıkarlar. Neden-nasıl gibi soruları sormaz, bilimi kabul edeceklerse düşünceleriyle çelişmemesi şartını koşarlar...

Siyasallaşan teistler ise bilimi siyasal bir araç olarak görüp bilimle bilimin yöntem ve bulgularını kullanarak savaşmayı tercih etmektedirler. Bilimi yadsımakla kalmazlar bilimi dinsel kitaplardan örnekler vererek çürüttüklerini iddia ederler; bilimi dinle çürüttüklerini iddia ederler.

Toplumun çoğunluğunu etkisi altına alan bilimi kabul ederken, bilimdeki yeni gelişmeleri dine ve Allah'a bilinçli darbe vurmaya çalışanların ürünü olarak görme eğilimindedirler...

Ateizm, Teist düşünceyi, düşünce sistemini temellendirirken baz almazken, teist düşünce ateizm'i siyasi bir olgu olarak değerlendirir ve dünyanın başına gelmiş en büyük felaket olarak görür. Ateizm ile savaşmayı temel prensibi haline getirir.

Bu günün teistleri, teizm ile taban tabana zıt olan, panteizm, politerizm, deizm gibi düşünce akımlarını görmezden gelirken, ateizm'i kendisine yegane düşman olarak görme eğiliminde olmakla beraber, ateizminde teizme düşman olduğu sanrısına kapılarak, hezeyanlar yaşamaktadır.

Tüm tarih boyunca birbirleriyle mücadele eden savaş veren teist akımlar, günümüze gelindiğinde şaşırtıcı bir şekilde ortak çalışma yürütmekte ve ateizmin lanetlenmesi için hertürlü çalışmaya girmektedirler.

Batı teist düşüncenin ateizmle mücadele yöntemini doğu teizm i başarılı bulmakta ve batı teist kaynaklarını kendi dillerine çevirerek uyarlamalar yapmakta ve bu yayınları ücretsiz dağıtmaktadırlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu foruma yaklaşık 3 üydır üyeyimm fakat zaman kısıtlığından dolayı incelemek için fırsat bulamadım..1-2 haftadır dini konular ile ilgili yazdıklarınızı takip etmeye çalışıyorumm

çok şükür müslümanımm ve ALLAH'ın varlığını inkar eden(haşa) zihniyete anlam veremiyorum.bazı ateist forumdaşların ALLAH'ı inkar ederek,uygun bir ortam hazırlandığı takdirde bir canlı oluşabileceği yani ilk canlılının ALLAH tarafından yaratılmadığı yönündeki yazdıklarının akla mantığa uymadığını düşünüyorum..tüm evrenin,insanlığın yoktan var olduğunu nasıl,neye dayanarak söylediklerini anlayamıyorumm.bu sözlerimden sonra birkaç ateist arkadaş sözde bilimsel bi kaç yazıyla bni ikna etmeye daha doğrusu ikna değil de yazdıklarımın yanlış olduğunu anlatmaya çalışacaklardır. fakat forumda geçen bu konudaki tartışmalarınızı okudum ve gördüm ki bu konuda sorulan soruları hiçbir ispat niteliği taşımayan sözde bilimsel yazılarla cevap vermişsiniz ya da yanıtsız bırakıp sözü dolaştırmşsınız.ztn bu sorunun tek bir cevabı vardır:ALLAH...farzedin ki bi arkadaşınız size boş bi yolda birden bi bina kendiliğinden oluşuverdi dedi.tabiki herkesin böyle bi durumda vereceği tepki aynıdır:arkadaşına inanmamak.peki bi binanın kendiliğinden oluşmasına inanmıyorsunuz da tüm evrenin,kaainatın hiç yoktan kendiliğinden hem de böylesine kusursuz bi düzen içerisinde oluştuğuna nasıl inanaıyorsunuz??

umuyorum bir damla olsun sorularınıza karşılık bulabilmişsinizdir...

söylemeden geçemiycem sevgili kralx, gerek din gerek bilim açısından vermiş olduğun bilgiler için sana çok teşekkür ediyorum gerçekten yaptığın açıklamalarla hiç bilmediğim şeyler öğrendimm..ayrıca göstermiş olduğun sabır ve saygıyı çok insan yapamaz bu yüzden sni tebrik ediyorumm :clover:

saygılarımla........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover: bi arkadaşınız size boş bi yolda birden bi bina kendiliğinden oluşuverdi dedi.tabiki herkesin böyle bi durumda vereceği tepki aynıdır:arkadaşına inanmamak.peki bi binanın kendiliğinden oluşmasına inanmıyorsunuz da tüm evrenin,kaainatın hiç yoktan kendiliğinden hem de böylesine kusursuz bi düzen içerisinde oluştuğuna nasıl inanaıyorsunuz??

xminex arkadaşımızın sorduğu bu soruyla beraber ilk canlı nasıl oluştuğunun da cevabını yazarmısınız

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ateism " yaratanı ınkar ederek kurtulacagını sanan bir avuc ınsanın görüsü. dunyaya tamamen gözü kapalı bakarlar" bu sözlerden baska ateizm aciklanmaz bence.. ama unutmamak lazim Tanriyi inkar ettikleri halde Tanriya inanırlar bundan emin olun.. belki ateistler karsi gelecekler ama

"görünen köy klavuz istemez"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ateizm i inkarcılıkla birbirine karıştırmamak gerekir. Ateizm tanrıyı inkar etmez; tanrının olmayacağına bilimsel yaklaşım sunarlar..

Hayır arkadaşım..

Bugüne kadar bilimsel yaklaşımlar sunulmadı..

Hiç bir zaman merkeze inilmedi..

Örneğin bir stokrom-c yi açıklayabilen çıkmadı..

Madem yaratan yoksa, kendiliğinden oluşum vardır..

Bu oluşumu hiç kimse açıklayamadı..

Darwin sadece bir teori koymuştu ortaya..

Darwin'in yaşadığı zamanda mikro biyoloji bilinmiyordu, DNA bilinmiyordu..

Ama bugün bilim bunları ortaya çıkarttı ve bunların ne tesadüfle ne rastlantıyla nede evrimle oluşamayacağını apaçık gösterdi..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bana göre ateist varsa din ortadan kalkar.....

herşey körelir.....

gerçek bi atesit bu dünyada var olamaz...

yaratıcın olmadan nereye kadar...

ateistler hiç düşünmezler mi ki elleri nasıl hareket ediyor??

onların hiç akrabalırı ölmedi mi ki haşa allah yok diyor....

gerçi inanamayana anlatılacak bişey yoktur...

o zaten inanmaz anlatsan nereye kadar??

ateistlikle ilgili bi kitap tavsiyesinde bulunacağım:

hekimoğlu ismail-sibel....

ateistlere özellikle....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.