Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

DUSUNDUREN SORU

Misafir ^^esra^^

Önerilen İletiler

işte benim evlenmek isteyeceğim kızda öylelerine kanmayacak kadar akıllı olmalı zaten bunu başardımı ortada sorunda kalmıyor ;)

ne diyim umarimm bulursun istedigin olurrr ama karsina sevdigin biri cikarsa bence ona gore yargilamaaa insanlari dinle........;

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 131
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ne diyim umarimm bulursun istedigin olurrr ama karsina sevdigin biri cikarsa bence ona gore yargilamaaa insanlari dinle........;

bence bu konuya önemsiz deyip geçenler için önemli bir konu kalmıyor bu konuyu aşan adama her konu vız gelir tırz gider ozaman birini buldunmu güzelliği tamamsa evlen gitsin oh ne ala

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence bu konuya önemsiz deyip geçenler için önemli bir konu kalmıyor bu konuyu aşan adama her konu vız gelir tırz gider ozaman birini buldunmu güzelliği tamamsa evlen gitsin oh ne ala

tas seni anladim dedim ve umarim kafana gore bulursun da dedimmm dimii

sen kiz istiyosan iste ama sevdigi kizi herseyiyle kabul edenlere karismaaa.....

insanlarin dusuncesi ve yasantisi seni ilgilendirmezzzz...dunyadaki okadar onemli konu varki bekaret konusuyla ugrasmak sacma geliyoo...sen aradigini ara bulursan solersinnnn

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası arkadaşlar ben bu konuda kadının bakire olmasından yanayım..Bana göre ters..Ya bırakın kadın erkek meselesini..Ne kadın isterse bu olur nede erkek..Bir kere dinimiz gereği ben bunu yanlış buluyorum..Kadın içinde erkek içinde..

Her koyun kendi bacağından asılır öyle değilmi..Siz size emredileni kul olarak yapmak zorundasınız..Gerisi kişilere kalmış bişey..

Erkekler bu konuda kendilerini dokunulmaz buluyor ama işin iç yüzü öyle değil..Hangi biriniz kalkıp şimdi erkeklerin bunu yapmasını haklı görebilir yada kadınların..

Allah bize nefis denen bişey vermiş..Bunu kontrol etmek bizim elimizde ve kadın olsun erkek olsun bunu kontrol edebiliyorsa ne güzel..

Ben bakire olmaktan yanayım ama bunu millet ne dermiş diye değil inançlarım gereği böyle olduğu için doğru buluyorum..

Toplumda kadın kötü gözle bakılıyorsa bu toplumun yarattığı bir değer yargısı..Erkekler yaparken yanlış olmamasıda yine ataerkil bir toplum düzeninden gelmiş olmamızın bir gerçeği..Ama dinen ikiside günah.. -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tas seni anladim dedim ve umarim kafana gore bulursun da dedimmm dimii

sen kiz istiyosan iste ama sevdigi kizi herseyiyle kabul edenlere karismaaa.....

insanlarin dusuncesi ve yasantisi seni ilgilendirmezzzz...dunyadaki okadar onemli konu varki bekaret konusuyla ugrasmak sacma geliyoo...sen aradigini ara bulursan solersinnnn

hayır arkadaşım evlenemezler vururum ikisinide :D

demek istediğim bu değil yarısını kriptex anlatmış diğer yarısıda bu yasakları aşmış bir insan ileridede hertürlü yasağı aşması doğal ben ömrüm boyunca gözlerim onun üstündemi olacak aman aldattı aman aldatacak bana beni aldatmayacağına asla inandıramaz kısacası geçmişindede yasaktı aşmış geleceğindede yasak geçmişinde ailesini çevresini düşünmeyen geleceğinde benide düşünmez ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayır arkadaşım evlenemezler vururum ikisinide :D

demek istediğim bu değil yarısını kriptex anlatmış diğer yarısıda bu yasakları aşmış bir insan ileridede hertürlü yasağı aşması doğal ben ömrüm boyunca gözlerim onun üstündemi olacak aman aldattı aman aldatacak bana beni aldatmayacağına asla inandıramaz kısacası geçmişindede yasaktı aşmış geleceğindede yasak geçmişinde ailesini çevresini düşünmeyen geleceğinde benide düşünmez ;)

sana Taş Yürekli ve sana kriptex sonuna kadar katılıyorum.biz örf ve adetlerine bağlı namusuna sahip çıkan bir toplumuz.ama bikaç bişeyde eklemek istiyorum.namusun göstergesi sadece bu olmamalı,çünkü biliyoruz ki etrafımızda ayakkabı deyiştirir gibi sevgili deyiştirip,aynı anda 2,3 tanesini idare edip,sevgilileriyle olağan dışı yakınlık kurup yinede bakire insanlar çok.bu yüzden daha fazla dikkat lazım. -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla kriptex tas ve guzel yaz alah askiniza ya simdide din mi oldu bu konu yaa bi konunun icinede dini sokmasaniz kafami kesicegimm dine bagli olupta yapmayan hicmi yok tass dedigin dogru degiill insanlari o bir hatasina gore yargiliyamazzin bu yanliss ozguruz ozgurum tamam mi hayatim boyunca kendimi evlenecegim kisiye saklamam sanki o kendisini bana sakliycakmi hayir

tanisip evlenmem kimseyle o kisiyi tanamak benim icin onemli ve evlilikte cinsellikte onemli cinsel acidan mutlu olmadigim biriyle turk kadinlari gibi yapamam bu konuyuu bence abartiyosunuzz

adam istedigini yapiyoo sonra evleniyo zavalli kadin omrunde gormemiss sonra aldatiliyooo

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eski köye yeni adet gibi bu söylediklerin senin fikrin o bizimkide bu kimsede kimseninkini değiştiremez ama şunuda unutmaki bekarete önem veren erkek asla kabul etmez kendimden örnek vereyim bir bayanla tanıştım diyelim onu çok sevdim çok bağlandım sonra birgün bana itiraf etti ondan o anda soğurum ondan sonrasıda sevginin gücüyle kabullenmeye çalışsamda elimde olmayan bir soğukluk mutlaka gelecektir çünkü ben çok kıskanırım sevdiğim hayatımı adayacağım kadının sadece bana ait olmasını isterim onu başkalarıyla hayal ederek mutlu bir şekilde yaşayamam benim mutsuzluğumda onun mutsuzluğu olacağını biliyorum bunlar prensipte değil içten gelen insanın elinde olmayan şeyler

sen sürekli erkekleri örnek gösterip duruyorsun kendini başkalarıyla kıyaslayarak doğruyu bulamazsın kendin için kendi kuralların olmalı sana mutluluk veren ne ise o olmalı kuralın özgürlükse özgür biriyle evlenmelisin ki mutlu olasın (yani görürsün gününü)

sen cinsel açıdan özgürlük istiyorsun evleneceğin adamda içki içiyor kumar oynuyor eve gelmiyor geldimide dövüyor seni adam tam bir egoist sadece kendini düşünüyor sen şimdi bu adama güvenebilirmisin ileride bunları yapmayacağına inanabilirmisin ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eski köye yeni adet gibi bu söylediklerin senin fikrin o bizimkide bu kimsede kimseninkini değiştiremez ama şunuda unutmaki bekarete önem veren erkek asla kabul etmez kendimden örnek vereyim bir bayanla tanıştım diyelim onu çok sevdim çok bağlandım sonra birgün bana itiraf etti ondan o anda soğurum ondan sonrasıda sevginin gücüyle kabullenmeye çalışsamda elimde olmayan bir soğukluk mutlaka gelecektir çünkü ben çok kıskanırım sevdiğim hayatımı adayacağım kadının sadece bana ait olmasını isterim onu başkalarıyla hayal ederek mutlu bir şekilde yaşayamam benim mutsuzluğumda onun mutsuzluğu olacağını biliyorum bunlar prensipte değil içten gelen insanın elinde olmayan şeyler

sen sürekli erkekleri örnek gösterip duruyorsun kendini başkalarıyla kıyaslayarak doğruyu bulamazsın kendin için kendi kuralların olmalı sana mutluluk veren ne ise o olmalı kuralın özgürlükse özgür biriyle evlenmelisin ki mutlu olasın (yani görürsün gününü)

sen cinsel açıdan özgürlük istiyorsun evleneceğin adamda içki içiyor kumar oynuyor eve gelmiyor geldimide dövüyor seni adam tam bir egoist sadece kendini düşünüyor sen şimdi bu adama güvenebilirmisin ileride bunları yapmayacağına inanabilirmisin ?

yaa tass sen cinsel açıdan özgürlük istiyorsun evleneceğin adamda içki içiyor kumar oynuyor eve gelmiyor geldimide dövüyor seni adam tam bir egoist sadece kendini düşünüyor sen şimdi bu adama güvenebilirmisin ileride bunları yapmayacağına inanabilirmisin ?

bu kisim yaziyi batirdi allah askina paristeyim erkek arkadasim ispanyol

sen neden bahsediyon kacinci yuz yildayizzz insanlari secmeden evlenilirmii sen yasadigin sehirden cik birazz tass dunyayi tanii isler senin bildigin gibi donmuyoooo

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ozaman cinsellik serbest olsun sokaklarda otobüslerde ilişkiye girsin herkes ayıp bişeymi yooo neden yapmıyorsunuz?

...zaten şahsiyeti,karakteri,hayattaki duruşu sağlam olan kişiler ulu orta sevişmezler..aslında konu sevişmeler de değildi ama ona değinmişin. mevzu namusu nelerde aramalıyız dı..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şey anlamadın galiba ben TÜRK üm ispanyol değil ve hayatımdanda memnunum başkalarının yaşantısında gözüm yok herkes bildiği gibi yaşasın

tas sana demek istedigim herseyi baska yerlere cekiyonn dedigim ozgurluk normal kimsenin sokakta seviscegini sanmiyorumm ben bekarete onem vermiyorum bu benim icin siradan bir sey ama bu benim sorunum mesela annem tam tersii bole seylere cok onem verir ama bu benim hayatimm zaten birlikte olucagim insan sirf bakire degilim diye ayrilirsa bu kisiyi bende istemem benim icin o insanla basladigim zamandan sonrasii onemli ondan once yapilanlar orda kalmiss ama sana da hak veriyorum yasadigimiz buyudugumuz ortamlardan dolayi bencee aramizda buyuk farklar var bu yuzden bensexin su icmek kadar dogal oldugu biyerdeyim ve insanlar bu konuyu burada konu bile yapmiyo turkler disinda....

sevgilime biraz once bu konuyu actim dedi ki iyi ceviremiyom ama anlaa ben cok mu temizim senden kuusursuzu bekliycem dedii

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ispanyol işte :D

ay sen cok harikasinda benim sevgilime laf atiyonn ondan romantigi yokturr oglumm bu forumdaa

hatirliyon mu hayalimizdeki erkegi tarif ediyoduk iste aynisi yani buldummmm :P

simdide turkce ogretiyomm bak 1 insan daha turkceyi ogrenecekk yaaaaa insan tesekkur eder dilimizi bole dagitiyon diyee hallaa hallaaa

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dıyelımkı kız aldın bakıre ama hergun baska bır erkekle yatmış,senle evlednıkten sonrada yapar haylı haylı

dıger yandanda bakıre olmayan bırnı alırsın bırnı sevmıstır,onunla beraber olmustuur,ama ayrılmıstır,

bence ıksının arasında bır fark olmalı

iste benim de demek istedigim o sayin miroglu bey kardesim

yani simdiki kizlar bekaretlerini bozmuyoo ama her bi boku yapiyolar bence bunu yuzune durustce soyleyen kiz durusttur ve seviyosa yapmazz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.