Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Silahı bırakıp, seçime girsinler

y.yılmaz

Önerilen İletiler

TV de Yaşar Okuyan Başbakanın bir demecini gösterdi, ben de araştırdım, buldum ve iletiyorum:

AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Eğer dürüstlerse, eğer samimi iseler silahlarını bıraksınlar öyle sandığa gitsinler, bakalım o zaman kaç oy alacaklar. Silahlarla tehdit ederek 'yakarız, yıkarız bu köyü ortadan kaldırırız' demek suretiyle, oy almak kolay. Bırak benim halkın, benim Kürt kardeşim de kendi iradesiyle oyunu kullansın bakalım o zaman kaç tane oy alacaksın. İşte onurlu oy, o oydur'' dedi.

AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, partisinin 16. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de, Tayyip Erdoğan hangi hakka sahipse Kürt kökenli vatandaşın da aynı hakka sahip olduğunu belirterek, ''Ben Rizeliyim diye farklı bir şey talep etmiyorum ki benim böyle bir derdim yok ki. O da aynı hakka sahip. Parlamentomda şu anda Kürt kökenli 100'e yakın arkadaşım var. Sadece benim partimde 60'ı aşkın arkadaşım var ama bizim bir sorumuz bir problemimiz yok. Bu ülkenin yargısında Kürt kökenli vatandaşım var, en üst düzeyde yargıda var. Aynı şekilde bu ülkenin birçok kurumunda var, olmayan ne? Sıkıntı nerede? Akıl almaz şeyler gündeme getiriliyor'' diye konuştu. Bu tür durumlara karşı milletçe el ele, omuz omuza durmak gerektiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti

.

.

.

:

-http://www.haber7yaman.com/gundem/erdogan-silahi-birakip-secime-girsinler.htm-

18.10.2010/ 22.38

Bu ülkede Kürt Sorunu vardır diyerek bu tartışmaları başlatan kim diye insan merak ediyor....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TV de Yaşar Okuyan Başbakanın bir demecini gösterdi, ben de araştırdım, buldum ve iletiyorum:

-http://www.haber7yaman.com/gundem/erdogan-silahi-birakip-secime-girsinler.htm-

18.10.2010/ 22.38

Bu ülkede Kürt Sorunu vardır diyerek bu tartışmaları başlatan kim diye insan merak ediyor....

Yazıyı okurken dikkatimi çekti,

Sayın Başbakan doğuda yaşayan halkın çekincelerden ve baskılardan dolayı oylarını bu bağımsız adaylara verdiğini (Silahlarla tehdit ederek 'yakarız, yıkarız bu köyü ortadan kaldırırız' demek suretiyle, oy almak kolay) cümlesiyle ortaya koymuştur.

Burada yaşayan halka en doğal hakkı olan seçme ve seçilme hakkını götüremediğimizi üzüntüyle algılıyorum,

(Neyi götürebildik ki?)

Biz insanların güvenliğini sağlıyamıyorsak, oturup ne zaman düşünmemiz gerek?

Sayın Başbakan karşısında kimi muhattap görmüş ve ona böyle mesaj vermiş?

Biz birlik beraberlik içerisinde yaşıyoruz demekle olmuyor sayın Başbakan,

Güvenliğin olmadığı, Korkunun egemen olduğu bir coğrafyada,

Biz burda çok iyiyiz, hep beraber gül gibi geçinip gidiyoruz,

Sizin orda sıkıntınız ne diyemessin,

Bu olayda Dağdaki Teröristi kendine muhattap almaya başladığın anda

Acı içerisindeki masum halkını gözden kaçırırsın.

Dağdaki teröriste Onurlu oy nasıl alınır bunu anlatacağına,

Halkına, senin halkına onurlu yaşama fırsatını vermek onların güvenliğini sağlamak mecburiyetindesin.

ve evet Sayın YILMAZ gerçekten bir sorun var, ama Planı,Programı olmayan, Bir gün sağa bir gün sola kıvıran bu idareciler yüzünden sıkıntıyı çeken yine bizler oluyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazıyı okurken dikkatimi çekti,

.

.

.

ve evet Sayın YILMAZ gerçekten bir sorun var, ama Planı,Programı olmayan, Bir gün sağa bir gün sola kıvıran bu idareciler yüzünden sıkıntıyı çeken yine bizler oluyoruz.

Burda tartışılacak çok konu var ama bence en önemli olan bu güvenliği sağlaması gereken Başbakan ın silahların gölgesinde, tehditlerle seçim yapıldığını itiraf etmesi. Muhalefeti de Sivastan öteye gidememekle suçlarken yine aynı hataya düşerek onların oraya gitmesini sağlamanın kendi görevi olduğunu unutması.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hatırlıyorumda bend aha küçükken Habep yada dehap'mı ne vardı,köye askerle geldi,kahvede oturan adamları dışarı çağırdı komutan,herkes bıraktı çayını,oyununu çıktı dışarı,bizde köy meydanında oyun oynuyorduk ve merakla oraya koştuk,komutan elini arkasına koydu ve gür bir sesle (Bu köyden,onlara oy çıkarsa bu köy boşaltılır,bu köyden bir tek oy çıkmayacak) dedi,etrafıma baktım her taraf askerlerce sarılmıştı,sanırım başbakan bunu kastetmiş olmalı,enazından 17 yaşıma kadar yaşadığım bölgede gördüğüm tek baskı buydu....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hatırlıyorumda bend aha küçükken Habep yada dehap'mı ne vardı,köye askerle geldi,kahvede oturan adamları dışarı çağırdı komutan,herkes bıraktı çayını,oyununu çıktı dışarı,bizde köy meydanında oyun oynuyorduk ve merakla oraya koştuk,komutan elini arkasına koydu ve gür bir sesle (Bu köyden,onlara oy çıkarsa bu köy boşaltılır,bu köyden bir tek oy çıkmayacak) dedi,etrafıma baktım her taraf askerlerce sarılmıştı,sanırım başbakan bunu kastetmiş olmalı,enazından 17 yaşıma kadar yaşadığım bölgede gördüğüm tek baskı buydu....

Sanırım anlamak istemiyorsun, o Türkiyeyi yönetebilecek dediğin partinin başkanı bunu BDP ve pkk için söylüyor. Silahlarını bıraksınlar, öyle sandığa gitsinler, bakalım o zaman ne kadar oy alacaklar? Yani daha önce seçime girmiş birilerinden bahsediyor ve silahsız giderlerse ne kadar alabilecekler diye de kıyaslama yapıyor. Ya koskoca Başbakan doğruyu söylemiyor veya siz söylemiyorsunuz. Eğer siz doğruyu söylüyorsanız o halde yine aynı kapıya geldik, ülkeyi yönetebilen tek parti nasıl oluyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım anlamak istemiyorsun, o Türkiyeyi yönetebilecek dediğin partinin başkanı bunu BDP ve pkk için söylüyor. Silahlarını bıraksınlar, öyle sandığa gitsinler, bakalım o zaman ne kadar oy alacaklar? Yani daha önce seçime girmiş birilerinden bahsediyor ve silahsız giderlerse ne kadar alabilecekler diye de kıyaslama yapıyor. Ya koskoca Başbakan doğruyu söylemiyor veya siz söylemiyorsunuz. Eğer siz doğruyu söylüyorsanız o halde yine aynı kapıya geldik, ülkeyi yönetebilen tek parti nasıl oluyor?

Pkk diye bir parti olmadığına göre Bdp'ye diyor,e bende yaşadığım gördüğüm bir olayı paylaştım,kimin nasıl baskı yaptığı daha net anlaşılsın diye,o yıllarda Akp'de yoktu,sanırım Çiller Başbakandı,hoş ona Boşbakan demek daha doğru olur ya neyse,eğer Başbakan ''Pkk silah bıraksın,gelsin seçimlere girsin'' diyorsa kendisine sormak lazım,seçildikleri zaman,tıpkı bugün seçilmiş siyasetçilere yapıldığı Kck diyerek hapse atmak içinmi bu çağrıyı yapıyormuş,ülkeyi yönetmek konusuna gelince,Chp bugün başta olsa bu sorun hakkında dahamı ileri bir noktada olacaktık,Chp'nin çözüm önerisi nedir,eğer 89 raporu ise neden Baykal Başbakanla görüşüp masaya 89 raporunu koymamaıştırda,direkt olarak ben gelmem ben karışmam demiştir,başa gelincede memleketin en önemli sorunlarının çözümü için onla görüşmem,oraya gitmem diyecekse neden bu halktan İktidar olmak için oy istiyor..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pkk diye bir parti olmadığına göre Bdp'ye diyor,e bende yaşadığım gördüğüm bir olayı paylaştım,kimin nasıl baskı yaptığı daha net anlaşılsın diye,o yıllarda Akp'de yoktu,sanırım Çiller Başbakandı,hoş ona Boşbakan demek daha doğru olur ya neyse,eğer Başbakan ''Pkk silah bıraksın,gelsin seçimlere girsin'' diyorsa kendisine sormak lazım,seçildikleri zaman,tıpkı bugün seçilmiş siyasetçilere yapıldığı Kck diyerek hapse atmak içinmi bu çağrıyı yapıyormuş,ülkeyi yönetmek konusuna gelince,Chp bugün başta olsa bu sorun hakkında dahamı ileri bir noktada olacaktık,Chp'nin çözüm önerisi nedir,eğer 89 raporu ise neden Baykal Başbakanla görüşüp masaya 89 raporunu koymamaıştırda,direkt olarak ben gelmem ben karışmam demiştir,başa gelincede memleketin en önemli sorunlarının çözümü için onla görüşmem,oraya gitmem diyecekse neden bu halktan İktidar olmak için oy istiyor..........

Eğer AKP nin çıkarı yoksa teklif nereden gelirse gelsin reddediyorlar. Kılıçdaroğlu da konuşmasında söyledi, faili meçhullari araştırmak için CHP önerge veriyor, AKP nin oylarıyla reddediliyor. Buna rağmen çıkıp bu konuyu istismar ediyorlar. Ben karışmam diye söylenen herhalde açılım sürecinde olan olayları kastediyorsun AKP hiç bir öneri getirmedi ki, iktidar olarak o öneri getirmeliydi diğer partiler görüş belirtsin. Açılımın adı vardı hiç bir plan, proje sunulmadan diğer partilerden katkı beklendi ondan sonra da taş koyuyorlar diye yaygara yaptılar. Hala ne yapmak istedikleri belli değil, belkide kendileri de bilmiyor. İşte ne güzel ülke idare ediyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben masum halkın çektiği sıkıntılardan,gördüğü baskılardan üzüntü duymamız gerekir dedim, sense bu baskının kimden geldiği yönünde bizi bilgilendirdin ve ekledin 17 yaşına kadar orda kaldım başkada baskı görmedim, bildiğimiz senin dışında orada yaşayanların aktardığı, ama senin (Gördüğün tek baskının asker baskısı) diyerek inkar ettiğin diğer baskıyı sadece sen dedin diye görmezden mi gelicez?

İşte benim bahsettiğim zihniyet bu zihniyet pkk nın masum halka yaptığı baskıyı inkar ederek,

Birşeylerin savunulucuğunu yapmaya çalışman senin değil ama o bölgede yaşayan benim halkımın problemlerini çözmez,

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer AKP nin çıkarı yoksa teklif nereden gelirse gelsin reddediyorlar. Kılıçdaroğlu da konuşmasında söyledi, faili meçhullari araştırmak için CHP önerge veriyor, AKP nin oylarıyla reddediliyor. Buna rağmen çıkıp bu konuyu istismar ediyorlar. Ben karışmam diye söylenen herhalde açılım sürecinde olan olayları kastediyorsun AKP hiç bir öneri getirmedi ki, iktidar olarak o öneri getirmeliydi diğer partiler görüş belirtsin. Açılımın adı vardı hiç bir plan, proje sunulmadan diğer partilerden katkı beklendi ondan sonra da taş koyuyorlar diye yaygara yaptılar. Hala ne yapmak istedikleri belli değil, belkide kendileri de bilmiyor. İşte ne güzel ülke idare ediyorlar.

Ben masum halkın çektiği sıkıntılardan,gördüğü baskılardan üzüntü duymamız gerekir dedim, sense bu baskının kimden geldiği yönünde bizi bilgilendirdin ve ekledin 17 yaşına kadar orda kaldım başkada baskı görmedim, bildiğimiz senin dışında orada yaşayanların aktardığı, ama senin (Gördüğün tek baskının asker baskısı) diyerek inkar ettiğin diğer baskıyı sadece sen dedin diye görmezden mi gelicez?

İşte benim bahsettiğim zihniyet bu zihniyet pkk nın masum halka yaptığı baskıyı inkar ederek,

Birşeylerin savunulucuğunu yapmaya çalışman senin değil ama o bölgede yaşayan benim halkımın problemlerini çözmez,

Saygılar

Sevgili Y.Yılmaz,Baykal açılım konusunda görüşmemiş olabilir ancak çıkıp ben Kürt sorununun çözümü konusunda şu,şu şu adımların atılmasının uygun olacağını,falanca falanca adımların bu ülkeye zarar vereceğini düşünüyorum bu temelde bir görüşme olursa görüşürüm deseydi eğer bence bugün Chp daha haklı bir konumda olurdu.

Nakiran,ben kendi gördüğüm,babamın,annemin,abilerimin ve 17 yaşıma kadar kaldığım bölgede büyüklerimin sohbetlerinde hep asker baskısı olduğunu biliyorum,Pkk baskısı yoktur demiyorum ama hiç görmedim yada duymadım bunu,ancak Diyarbakır B.Ş.Beldeiyesinin çalışmalarının Türkiye'deki en iyi belediyecilik denecek noktada iyi bir belediyecilik olduğunu tanıdığım bütün Diyarbakır'lılardan duydum....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu diyarbakır belediyesinin yapımış olduğu hizmetler olsaydı senin yaptığın yorum üstünden tartşırdık, ancak konu belirli çevreler tarafından saptırılıyor, kck'nın pkk'dan farklı olmadığını aynı yumurta ikizleri olduklarını kabul etmek gerekir.

Şayet bir gün gerek bdp gerekse kck pkk'yı inkar ederek onların yaptıkları bu hareketi kınayarak yola devam ederse o zaman işler değişir, o zaman ben onları ne düşünürlerse düşünsünler ne isterlerse istesinler siyasi bir aktör olarak görebilirim.

bdp hala katil apo'nun muhattap alınmasını istiyor. Eski milletveki apo'nun avukatlığını yapıyor, bu bizlerde derin yaralar açmakta, bu yaraları kapamak oturup beraber hareket etmek sanıldığı kadar zor değil, bunun yolu ilk olarak hep birlikte silahları susturmak bu devletin askerine kurşu sıkanları,sivil halka zarar verenleri yargılamakla olur, buna hata yapan askerde dahil,

Bir dönem bu coğrafya hiçbir suçu olmayan öğretmenlerin,doktorların öldürülüşünü duydu.

Bir dönem pkk türkiyenin çeşitli yerlerinde bombalar patlattı daha iki önce pkk elebaşlarından biri bu konuda hata yaptıklarını ifade etti,

Arkadaşlar bu konular biz hata yapmışız,

Ama onlarında hataları vardı,

Şimdi özür dilesek iyi olur gibi sözlerle atlatılıcak yada hafifletilicek konular değildir. Kimse TÜRK halkından bunu bekleyemez,

Bu coğrafyada kardeş gibi yaşamak ümidi ile CUMHURİYET BAYRAMINIZI KUTLARIM.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Y.Yılmaz,sanırım bugün haber sitelerinde yer alan bu haberde benim ne kadar haklı olduğumu ıspatlar nitelikte bir haberdir,bu haber bugün Radikal Gazetesi ve ilkehaber isimli internet sitelerinde mevcuttur...

Baykal yönetimindeki CHP, 30 yıllık CHP üyesi kadın profesörü Mazıcı'yı çileden çıkarttı.Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, Baykal ve ekibine ateş püskürdü: "Baykal belasını buldu, inşallah ekibi de bulur."

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) ve Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şubesi işbirliğiyle Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) salonunda düzenlenen, ‘Cumhuriyet ve Demokrasi İlişkileri’ konulu konferansta konuşan Prof. Dr. Nurşen Mazıcı, Baykal başından geçen bir olayı kamuoyu ile paylaştı:

"BELASINI BULDU"

"Ben 17 yaşımdan 47 yaşıma kadar CHP üyesiydim. Bizim Coğrafya Fakültesi'nden 6-7 profesör, Nesrin Baytok'un 6 ay randevu vermesini bekledi. Geçtiğimiz yerel seçimler öncesi CNN Türk'ten programa davet edildim. Konu, partilerin oy potansiyeliyle ilgiliydi. Beşiktaş'tan geçerken MHP'ye uğradım, ‘Bana parti programınızı verir misiniz?’ dedim, verdiler. AKP'ye girdim, soğuk sular koymuşlar kapının önüne. ‘Soğuk gazoz da ikram edelim’ dediler. Programı da verdiler. CHP'ye gittim, ‘bizim seçim programımız yok’ dediler. ‘Siz bilirsiniz. Ben siyaset bilimcisiyim. CNN Türk'te akşam program var, anlatacağım bunu’ dedim. Adam masanın altından çıkardı verdi seçim programını. Ben profesör olduğum halde, 30 yıldır CHP üyesi olduğum halde böyle bir olayla karşılaştım. Baykal belasını buldu, ekibi de bulur inşallah.”

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Y.Yılmaz,sanırım bugün haber sitelerinde yer alan bu haberde benim ne kadar haklı olduğumu ıspatlar nitelikte bir haberdir,bu haber bugün Radikal Gazetesi ve ilkehaber isimli internet sitelerinde mevcuttur...

.

.

.

sayın biji bu neyi ispatlar ben anlamadım?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taksimdeki saldiri PKK tarafindan yapildi.Bu tespit edilmekle kalmadi ayni zamanda saldiriyi yapanin PKK'li olduguda tespit edildi..

"Saldiriyi TAK üstlenmis"kimmis TAK?söyleyelim;PKK'nin baska bir kolu Kürdistan Özgürlük Sahinleri adi altinda calisan PKK'ya bagli bir yan örgüt.Simdi bu isbirlikciler ve ihanet sebekesi tutturmuslar;Ergenekon diye.Ya insan bir parca utanir yüzü kizarir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taksimdeki saldiri PKK tarafindan yapildi.Bu tespit edilmekle kalmadi ayni zamanda saldiriyi yapanin PKK'li olduguda tespit edildi..

"Saldiriyi TAK üstlenmis"kimmis TAK?söyleyelim;PKK'nin baska bir kolu Kürdistan Özgürlük Sahinleri adi altinda calisan PKK'ya bagli bir yan örgüt.Simdi bu isbirlikciler ve ihanet sebekesi tutturmuslar;Ergenekon diye.Ya insan bir parca utanir yüzü kizarir.

saygilarla

Bence hala pkk yapmadı diyenler çıkacaktır,hatta pkkyı haklı gösterenler bile olacaktir.Her zaman öyle olmadı mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Babamın oğlu bile yapmış olsa lanetliyorum ve kınıyorum,ayrıca derhal bir Hakikatleri Araştırma Komisyonu kurularak bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi gerektiği kanısındayım....

Komisyon kuruldu diyelim, komisyon üyelerini kim belirleyecek, nasıl karar çıkacak? Bu öneriyi daha önce de birisi yapmıştı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Komisyon kuruldu diyelim, komisyon üyelerini kim belirleyecek, nasıl karar çıkacak? Bu öneriyi daha önce de birisi yapmıştı.

Bunlar konuşulur tartışılır ancak şahsi görüşüm yurtiçinden ziyade uluslararası bir komisyon kurulmasıdır,BM,AP ve dünya çapında sivil örgütlenmelerin akil adamları ve askeri,siyasi ve sosyal konularda tecrübeli isimler olmalı....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar konuşulur tartışılır ancak şahsi görüşüm yurtiçinden ziyade uluslararası bir komisyon kurulmasıdır,BM,AP ve dünya çapında sivil örgütlenmelerin akil adamları ve askeri,siyasi ve sosyal konularda tecrübeli isimler olmalı....

T.C ni suçlayabilecek kim varsa onlardan oluşsun diyorsunuz yani...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

T.C ni suçlayabilecek kim varsa onlardan oluşsun diyorsunuz yani...

Bütün dünya T.C dÜşmanı yani,yapmayın Allah aşkına,eğer bu saydıklarım T.C dÜşmanı,Pkk taraftarı olsaydılar T.C'nin pkk'ye karşı silahlı kuvvetler nezlinde başarı sağlaması imkansız olurdu....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir sömürge degildir.AB ülkesi de degildir.Türkiye Cumhuriyeti bagimsiz bir devlettir.Kimligini ispat etmistir.Türkiye Cumhuriyetinde adam kalmadi mi ki bilmem kimlerde olussun gibi abuk subuk teklifler veya öneriler getiriliyor.Hangi hakikatlerden bahsediliyor.Gercekleri saptiran medyanin vermedigi gercek haberlermi yoksa iktidarin kamuoyundan sakladigi hakikatlermi?

Kürtcüler,yillardan beri yabancilari bu Kürtcülük oyunlarina alet ederek onlarida aynen Sevr gibi Türkiye'nin ic islerinde söz sahibi etmeye oynuyor.Irak'i böyle böldüler.Simdide Türkiye üzerinde bu kirli emellerini gerceklestirmeye calisiyorlar,Nasil olsa AKP iktidari var.Her seye razi,AB ve ABD'nin adami.

Bunlar daha dün Birlesmis Milletleri cagirmadilarmi Kürtcülere yardim etsin diye.Bu adamlar gercekten takdir edilmesi gereken adamlar,cünkü bunlar niyetlerini hic saklamadan anlatiyorlar.Asil hesaba cekilmesi gerekenler,bunlara yandaslik yapan iktidardir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bütün dünya T.C dÜşmanı yani,yapmayın Allah aşkına,eğer bu saydıklarım T.C dÜşmanı,Pkk taraftarı olsaydılar T.C'nin pkk'ye karşı silahlı kuvvetler nezlinde başarı sağlaması imkansız olurdu....

Terörü niye bitiremiyoruz? Eğer onların desteği olmasaydı bu hainler dağda barınabilir miydi, o kadar hazırlık yapıp Iraktan geri çekilinir miydi? pkk nın önemli isimleri Avrupa ülkelerinde nasıl barınıyorlar, niye bize teslim etmiyorlar?

TSK başarılı olduğunu kabul ediyorsunuz demek ki, bu da bir gelişmedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanlis bir teori sizin söylediginiz.Tabii ki bütün dünya Türkiye Cumhuriyeti'nin düsmani degildir.Ne var ki sizin bu iddianiz bir sasirtmacadan öte degildir.Düsmanlik derken nedir anlatmaya calistiginiz?Eger düsmanligi Türkiye'ye karsi silahli bir cephe olarak tanimliyorsaniz,Türkiye ne Irak'tir ne Yugoslavya.Yani böyle bir düsmanlik uzun vadede kimsenin cikarina degildir.Hele de Amerika'nin veya Avrupa'nin...

Düsmanligi ekonomik ve stratejik olarak tanimlarsaniz evet tüm dünya degilsede bazi devletler Türkiye'nin ne ekonomisinin rayina oturmasini isterler ve stratejik olarakta Türkiye'nin kolunun kanadinin zayif düsmesini isterler.Bu gizli saklida degildir.Bugün Türkiye'ye karsi degisik kiliflara sokularak savunulan bir PKK örgütü vardir.Sadece PKK degil ayni zamanda seriatci örgütlerde savunulmaktadir.Ayrica yine demokrasi kilifi icinde Türkiye'nin tüm milli degerleri yok edilmektedir.Bunlar sizce düsmanlik degilmidir?Yoksa gercekten bu olanlari demokrasi olarak mi niteliyorsunuz?Irak'a getirilen eger demokrasi ise o zaman evet haklisiniz davanizda.Ama bakin Irak'a ne demokrasi geldi ve nede AKAN KAN DURDU.Demek ki Irak'ta kanin akmasi bazi devletlerin cikarinadir.Türkiye icinde düsünülen aynisidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.