Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Eski sevgili nedir?

Taylan Abi

Önerilen İletiler

-eski sevgili bi boka yaramaz atsan atilmaz satsan satilmaz, ayak bagi olur, yorar insani

-dost kalmaya çalışılan ama bir şekilde saygı ve sevginin yitirildiği müssese.

-bazenleri 'wish you were here' cümlesi söz konusu olabiliyor...

-herzaman bi yeri wardir kalplerde... gelen gideni aratir bazen...ama giden diil kalandir aslinda terkeden...

-eski sevgili ile görüshmek zordur kayitsiz kalinamayabilir...

-eger ayrilma nedeni ona dayaniyorsa ilerde pek kaale alinmayan ama ayrilma nedeni sizin essekliginize dayaniyorsa ilerde vicdan azabindan maymun olabileceginiz sahsiyetler

-insanin sinirini bozan, yenisini edinmemizi bi sekilde kötü etkileyen sahsiyetler.

-bazılarıyla her karşılaşınızda özlem gibi ama tam öle olmayan bi duygu yaşanılır. bazıları da unutulur gider tabi, genelde karşılaşılmaktan kaçınılır bunlarla. ister istemez yeni sevgiliyle karşılaştırılır. ama hatadır o ayrı.

-boktan şeyler, keşke ayrılıktan hemen sonra kendilerini imha etseler..

-eski sevgiliyle tekrar berabek olmak demek:

*asidi kaçmış kolayı içmektir

*pis bir çorabı,donu tekrar giymektir

*tamamlanmış bir tablonun üzerinde oynamalar yapıp,sıçıp batırmaktır

*izmariti tekrar yakıp içmeye çalışmaktır

-yillardan bir yil, gunlerden bir gun sirf kendi kotu durumda diye arayip sizin de hayatinizi karistirmaya calisan yaratik. hemen yuzune telefonu kapatirsiniz, cok ise yarar.

-binbir zorlukla büyütürsün, eğitirsin.sonra senden ayrılır, meyvasını başkası yer

tav olursun :)

e-ski defterler kapanir gider, eski sevgilim diye aniliyorsa biri iliskinin bitmis olmasina ragmen, anan kisi sevgilisini aklindan cikartamamistir, yasayacaklarini yasamamis farzetmektedir. bilincalti onu anar durur, zaman zaman da kotuleyerek kendini ondan uzaklastiracagini sanar. yeni birinin bulunmasi halinde bile unutulamiyorsa durum kotudur, yeni birinde de eskisinin davranislari aranir ve belli bir zaman sonra hic kimse o eski sevgilinin yerini tutamayacagini anlayip kisi kendini toplumdan soyutlamalidir.

-tam kafanızdan attıgınızda karsınıza çıkan yaratıklar

-bir iki derken bi bakarsiniz bolunerek cogalmis bunlar, onbirlik takimlardan futbol ligi kuracak kivama gelmis.kimi telefon sapigi olur, kimi dost, kimi de maymun. ama guzel seyler yasanan, asikken ayrilinanlar vardir ki asla unutulmaz, her zaman gonulde ufak da olsa yer vardir onlara.

-unutmanın mümkün olmadığı, yapılabilecek tek şeyin hatırlamamak olduğu şahsiyet. kurtulmak için illa da nefret etmek gerekiyor. özellikle de terkedilmek gibi bi durumda cok ilginc insanlardir su eski sevgililer. hem arkadas olmak isterler, hem de gelip gozunuzun icine baka baka yalan solerler. yalanin hakkı olan ayarı alinca da cok bedbaht olduklarini arkadaslarina anlatip, sizin gotunuzun kalktigina kanaat getirirler. siz de şaşırarak bakmaya devam edersiniz.

-kafa karistirici etkisi yuksektir. insani herseyden sogutur. gittikce boktan yanlari siliklesir iyi yanlari hatirlanir. herseyde o vardir. yenisi olsa bile o mutlaka vardir. 'billboard' larda ona benzeyen insanlar gordukce kafayi yersiniz. arsivlerin en boktan koselerinden onun resimleri cikar. en guzel yerlerin en kuytu koselerinde hayalini gorursunuz. en can alici ozellikleri ile hafizalarda kalir. pisman eder adami. hayati rezil eder. moral ********* olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Şunu farkettim; eski sevgili, yeni sevgilinin olmadığı zamanlarda problem çıkarıyor. Halen biriyle beraberseniz, aklınızdan tebessümle geçer belki sadece. Ama yine yalnız olduğunuz bir dönemse, rakı masalarındaki kadehlerin sayısı da artmışsa, aklınıza bir gelir, gitmeyiverir.

Tecrübeyle sabittir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Bir kişiye eski sevgili diyorsanız;

o kişi hiç bir zaman sevgiliniz olamamıştır.

Eğer " sevgili " olsaydı bin sene sonrada ve her koşulda unutulmaz sevgili olurdu.

..diye düşünüyorum!..

7691[/snapback]

İstersen konuya " ya sev ya terket moduna girmiş kasap Haydar" modeli gibi yaklaşmayalım. Sevginin azı-çoğu-gizlisi-alenisi mümkündür ama yoktur, olmamıştır demek :) Haksızlık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın Taylan Abi bey,

Bizim gibi ölümlülerin aşkın kürsüsü!

Lütfen açıklarmısınız;

Şu kasap haydar modeli ne mene bir şey?

Ben de sizinle aynı şeyleri söylüyorum ama, anlatamıyor muyum?

Bende acaba ifade bozukluğu mu var?

Kutsal vaktinizi aldığım için özür dilemeli miyim?

Şaşırdım! Acaba ben kimim?

sevgiler taylan abi bey :wacko:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın Taylan Abi bey,

Bizim gibi ölümlülerin aşkın kürsüsü!

Lütfen açıklarmısınız;

Şu kasap haydar modeli ne mene bir şey?

Ben de sizinle aynı şeyleri söylüyorum ama, anlatamıyor muyum?

Bende acaba ifade bozukluğu mu var?

Kutsal vaktinizi aldığım için özür dilemeli miyim?

Şaşırdım! Acaba ben kimim?

sevgiler taylan abi bey :wacko:

7722[/snapback]

Benim aklımın yetebildiği, anlayabildiğim şu idi;

Eski sevgili diye bir şey varsa, zaten hiç sevgili olamamıştır. Eğer yoksa, zaten yoktur.

Bu durumda sevgili olabilme ihtimalimiz sıfırdır.

Vakit kutsaldır ama benden özür dilemek pek gereksiz, paylaşmak için buradayız :) Sürçi lisan ettimse affola.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki potansiyel sevgili kavramına da giriş yapacağız. Her an yeni sevgili olabilir, olmazsa platonik kalır. Platonik bir sevgiliyi tavsiye etmem şöyle ki;

İçimizde patlar, yüreğimiz yanar bilmem kaçıncı derece yanıkla. Tecrübeyle sabittir, denemeye çalışmayın.

Yeni bir şey genelde iyidir di mi? :) Ben de istiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

yenisinde herşeyi bulduğunuzda yüzünüzde sadece minicik bir tebessüm yaratan "iyki"dir o...eğer o olmasaydı yeni sevgilimin değerini nasıl anlardım dır......

ama yenisi eskisini aratıyorsa....aahhbe herşeyim neden, neden bırakıp gittin sankidir...hergece gözyaşınızdır gözünüzden akan, yüreğinizi kavuran.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...

valla ben eski sevgililerimden 2 tanesine çok üzülürüm. hiç bir suçları günahları yoktu ve beni gerçekten sevmişlerdi.ama onları çekici bulmuyordum.daha çekici birileri üzerime geldi ve aldatmak istemediğim için terk ettim. çok üzüldüler tabi. o ikisine hala çok üzülürüm..üzdüm insanları.insan kendini de eleştirebilmeli

ama diğerleri ne hali varsa görsün diyeceğim insanlardı aklıma bile gelmezler.ben haklıydım çünkü.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.