Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRBANIN DİLİ VARDIR... (Türbanlı eş bir kimliktir... Şeriatçıdır, Medeniyeti sevmez........)

DİPNOT

Önerilen İletiler

Öncelikle her yazana inanmamanı tavsiye ederim...

İkinci olarak saygı duymayı da bilmelisin...

Kutsal saydığım herhangibir şey hakkında konuşurken dikkatli ol....

üçüncüsü biz bu hükümetin sevdalısı değiliz

araplaşmıyoruz da gayet de türküz ve orta asyadan geldiğimizi unutmadık...

ha devletide güzel sahiplendin...

ama bu devlet senin gibilerin eline kalırsa doğuda ermenistan batıda bizns güneyde kürdistan....

ooooo bize kocaman iç anadolu coğrafyası...

başka yerlerde yazdıklarınla kendini yalanlıyorsun...

Sevgili arkadaşım...

Gerçekte 'milliyetçilik' ile 'dincilik' (daha başka deyişle ümmetçilik) taban tabana zıttır.

Amerika'nın süper güdümünde bu ikisini kaynaştırmaya çalışanlar şimdi ne yapacaklarını bilemiyorlar; ama, önlerinde bir tek yol var:

''Ey Türk!.. Titre ve kendine dön!..''

1917 Devrimi Anadolu Türklüğü için bir talihtir; çünkü 1920'de başlayan 'Milli Kurtuluş Savaşı' mız sırtını dayayabileceği bir yandaş devlet bulmuştur...

1991'de Sovyetler'in yıkılması Türkiye için yine bir talih midir?..

Sovyetler'de odaklaşan ''komünizm tehdidi'' kimi gözleri körleştiriyor, ABD bu 'paranoya' yı sonuna dek kullanarak Türkiye'deki milliyetçileri bile dincilerle ittifaka sürüklüyordu...

Sovyetler yıkılınca, er geç gözler açılacak, milliyetçilik ile ümmetçilik çelişkisi ortaya çıkacaktı; bugün ''Türk-İslam Sentezi'' ve MHP kesiminde yaşanan bunalımın kökeninde yatan gerçek budur.

İslamcı dinciliğine..

Türkçü milliyetçiliğine..

Köylü köyüne..

Evli evine...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 234
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

En başta;

İnsanları görünüş ve kılık kıyafetine göre yorumlamak(mini etekli, türbanlı) gibi sınıflandırmak "işte bunların hepsi böyledir demek" insanı insan olarak göremeyen beyinlerin düşüncesidir.

Türban Allah(C.C)'nün emrettiği tessettüre uymanın pratikteki uygulanışıdır.

Kapalı bir bayan en mükemmel bir şekilde Türk kültürünü (şunun bunun kültürünü değil) yaşayabilir.

Cumhuriyet'in devrim ve yasalarını oldukça sever. Gerekirse cumhuriyeti müdaafa etmek için başörtüsüyle, türbanıyla, kapalılığıyla mücadelesini verir.

Eşi kapalı olan bir erkek için kadın kutsal bir varlıktır. Ve asla 2. sınıf biri değildir.

Türban, kapalılık, tesettür, başörtüsü mümin erkek ve bayanların birbirlerinin iffetine, kastetme ihtimalini minimuma indirerek, seviyeli, ölçülü, bir ilişki içersinde konuşmaşı, fikir alışverişinde bulunması için pozitif bir ortam yaratabilir (aynen kapalı olmayan hanımların yapabileceği gibi). İslam ve türban haremlik selamlık istemez.

İslam ve muhafazakar müslüman-türk kültürü-kapalılığı da içine alan- şeriatçılığı, yobazlığı, rejim karşıtlığını çoktan aşmıştır. Hatta bu bu tür örümcek kafalılardan nefret etmektedir.

Laikliğin, cumhuriyetin ve aydınlığa ulaşmanın koruyucusu durumundadır.

İşte bu kültür kendi gibi olamaynları bile hoşgörü ile görebilecek altın bir gözlüktür. Bilinçli bir eşi türbanlı beyefendi ve hanımı tesettüre uymayan insanlar için "onların yetiştiği ortam farklı, zorla değiştirecek değiliz ya, ama yine de bu ülke içinde birlikte huzur içinde yaşamalız" gibisinden düşünecek kadar empati ve höşgörü sahibidir.

Bu kültür (Müslümanğılı,başörtüsünü içeren kültür), orta çağlardan kalma, modern batı nın 100 yıl önce reddettiği evrim teorisine inanan inana insanlara küfretmek yerine "Allah'tan hidayet dilemek ve bilimsel gerçekleri görmesi için akılını kullanmasını dilemektir".

Elhamdülillah; hem lâikiz, hem de dindar;

Hem başörtülüyüz, Atatürkçü hem de

Cami de benim kalem, üniversite de

Bir elim de Kur'an, ötekinde bilgisayar

Siz anlamak isteseniz de, istemeseniz de...

Yazan: Emre Geniş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle her yazana inanmamanı tavsiye ederim...

İkinci olarak saygı duymayı da bilmelisin...

Kutsal saydığım herhangibir şey hakkında konuşurken dikkatli ol....

üçüncüsü biz bu hükümetin sevdalısı değiliz

araplaşmıyoruz da gayet de türküz ve orta asyadan geldiğimizi unutmadık...

ha devletide güzel sahiplendin...

ama bu devlet senin gibilerin eline kalırsa doğuda ermenistan batıda bizns güneyde kürdistan....

ooooo bize kocaman iç anadolu coğrafyası...

başka yerlerde yazdıklarınla kendini yalanlıyorsun...

senin gibilerin eline kalirsa ne olucagida belli artik kapanmak zorunlu olurr senin kutsal seylerin benim kutsallik anlayisima girmiyo yazilarim seni ilgilendirmez

istedigimi derim yada dusunurum

hic bir yerde yazdiklarim yalanlamiyo

turkum diyorum ulkemi severim yapilan yanlisliklarina kizdim zamaninda diger topikteki inanclari icin ulkemin oldurdugu insanlar gibi

ve senin ne oldugunu anlamayan benim milliyetcimisin dinci kesim mi

ben acikca soluyorum ya sen ne oldugun belli degil

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

islamiyet devlet işlerine girse ne olur

okullarda başörtülü olunsa ne olur

başörtülüler egitimi engelliyo mu

her dinde devlette sözü geçenlerin arasında(mesela hristiyanlık)papazlar var

onlar geri mi kaldı devletleri gelişmedimi orduları büyümedimi

Ben hicbir hiristiyan politikacisinin arkasinda papaz görmedim,sokaklarda papaz kiyafetleriyle cirit atanlarida görmedim.papazlarin ülkenin siyasi islerine karistiklarina sahit olmadim.papazlarin halkin din ihtiyaclari disinda siyasetle mesgul olduklarinida görmedim.Türban fransadan türemis ve geleneksel rahibe giysilerindendir.hiristiyanlik dinindede kadinlarin baslarini örtmeleri ilk asirlarda vardi ve hala köylerde ufak sehirlerde kadinlar genelde baslarini kapatirlar.ne varki ben Alman meclisinde basi kapali bir milletvekili hanim görmedim.bunlar sanirim dinsiz degillerdir.ama ibadetlerini bizm politikacilar gibi merasim esliginde yapmadiklari icin kamu oyu onlari ibadete giderken görmez gazetecilerde politikacilarin peslerinde kosup hangi camide namaz kilacak diye reklam yapmazlar.Türbani konu ederek demokrasi insan haklari diye yatip kalkip kavga edenler bunu demokrasi insan haklari diye yapmiyorlar,Bu tamamen bazi seriat özlemcilerinin yönlendirdigi bilincli ve Laaik Cumhuriyete yönelik saldiri kampanyasinin saf inananlar tarafindan ciplak gözle görülememesinden kaynaklanan ve olaya sadece basini kapatip kapatmama olarak bakmalarinin bir sonucudur.dolayisiyle ser odaklari saf inanc sahiplerini kullanarak kendilerine bir güc kaynagi olusturup gayelerine erisme cabasindaddirlar.Ama uyutuyoruz sandiklari cevreler asla uyumadiklari icin yeri geldiginde gereken uyarilari yapmayi ihmal etmiyorlar,

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

senin gibilerin eline kalirsa ne olucagida belli artik kapanmak zorunlu olurr senin kutsal seylerin benim kutsallik anlayisima girmiyo yazilarim seni ilgilendirmez

istedigimi derim yada dusunurum

hic bir yerde yazdiklarim yalanlamiyo

turkum diyorum ulkemi severim yapilan yanlisliklarina kizdim zamaninda diger topikteki inanclari icin ulkemin oldurdugu insanlar gibi

ve senin ne oldugunu anlamayan benim milliyetcimisin dinci kesim mi

ben acikca soluyorum ya sen ne oldugun belli degil

Ben TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM.....

Ve sana iki kitap tavsiye edeyim bunlar bizim önümüzü ışık tutan kaynağımızdır....

1)Türkçülüğün esasları...

2)Türkleşmak İslamlaşmak Muasırlaşmak.....

Bunları biliyorsan Türk milliyetçisi kavramınıda öğrenmiş olursun...

Öyle kürtlere özgürlük yok şu yok bu diyerek türk milliyetçisi olunmuyor....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar şuanda bu tartışmayı yapanların başörtüsü ve türban konusunda nasıl bir ayrım yaptıklarının bilincinde olduklarını zannetmiyorum , öncelikle Türban kelimesinin kökü Fransızca dan gelmektedir , ve eğer Dini inançları ve Kitabında Allah emrettiği için başını örten yani tesettürlü insana Türban lı diyorsanız (ki okullaara kamusal alanlara alınmayanların çoğu bunlardır) alın Türkiyeye sizin getirdiğiniz Türbanı kendi başınıza geçirin , biz örtünmeye tesettür diyoruz.

Bikere bu yazı ne kadar ******* bir yazıdır , insanların inançları vardır , bazı insanlarda Kuranı Kerim e ve onu indiren Allaha inanabilirler değilmi yani izniniz olursa , o kitabın Nur Suresinin 31-32. ayetinde Müslüman kadının örtünmesi yani tesettürlü olması gerektiği yazıyor , ve yine sizin izniniz olursa o kitabın o ayetini bir insan okuyup yine izninizle o emri yerine getirmek isteyebilir sanırım , neden getirmek ister çünkü onu okuyana göre kendisini Allah yaratmıştır ve onada böyle bir görev vermiştir. Sen bu insanın inancına neden saygı göstermezsin düşün bi ya 17 yaşında Kitabını açmış okumuş bi kız çağına uygun bi şekilde örtünmüş , bu küçücük kızcağızı neyle suçlayıp anarşist damgası koyarak yasaklar getirirsin ,

Şöyle düşünelim arkadaşlar Türkiyede değilde başka biryerde doğduğunuzu düşünün sizin inancınızda örtünmeye tesettüre dair birşey yok ve istediğiniz gibi giyiniorsunuz hatta öyle giyinmeyi zorunlu hissediyorsunuz çeşitli sebeplerle , snra Devlet size diyorki başını kapatmadan okula gidemezsin Devlet dairesine giremezsin yasak... Bu sizin için nekadar adil olurdu... ki bu insanlar zevk için takmıor o örtüleri snçta inandıkları kitapta emrediliyor , siz İnançlarının emirleriyle Devlet emri arasında kalmak nasıl bir şey tahayyül edebiliyormusunuz... Kitabında örtün diyor kitabında oku diyor ama devleti açmadan okuyamazsın diyor... Aslında olaylara biraz objektif bakılabilse İran nasıl millete baskı yapıorsa Ülkemde de aynısının yapıldığını görebiliriz.

Sygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM.....

Ve sana iki kitap tavsiye edeyim bunlar bizim önümüzü ışık tutan kaynağımızdır....

1)Türkçülüğün esasları...

2)Türkleşmak İslamlaşmak Muasırlaşmak.....

Bunları biliyorsan Türk milliyetçisi kavramınıda öğrenmiş olursun...

Öyle kürtlere özgürlük yok şu yok bu diyerek türk milliyetçisi olunmuyor....

Bir bakalım milliyetçilik nedir?

Türk Dil Kurumu Sözlüğü, milliyetçiliği (Türkçesi ulusçuluğu) şöyle tanımlamış:

''Kendi ulusuna özgü şeyleri üstün tutma. Yabancı baskısı ve sömürüsünden kurtulmayı, kendi ulusunu sevip onu yüceltmeyi, kendi ırkını başka ırklardan üstün görüp onları egemenliği altına almayı istemeye dek varan, öğretilerin adı; milliyetçilik, nasyonalizm''...

LÜTFEN DİKKAT!...

'''Yeni ulusalcılık'' ise; DİKKAT MİLLİYETÇİLİK DEĞİL: ''Bu ulusalcılığın kurucusu ve dünyada ilk kez uygulayıcısı Atatürk önderliğindeki Türk ulusudur.'' FAKAT BU ARADA MİLLİYETÇİLERİN çoğunda bugün kafa karaşıklığı yaşanmakta ve ne yazıkki Atatürk'ümüzün aksine bunla '' ulusçuluğu halk yığınlarını uyutmayı amaçlayan gerici ulusalcılıktan (yani milliyetçilikten) kesinlikle ayırmak gerekir.''

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tesekkür ederim berceste.

Bende bu forumda tek bir müslüman yok mu diye kendi kendime soruyordum.

Müslümanlari asagilayan bu sahisa cevap vermeyen müslüman degildir benim gözümde!

Berceste.. Sevgilerimi sunuyorum.

Bu forumda cok müslüman var ama hicbiriside senin kadar müslümanliga ters düsmedi,Atatürke düsmanligini bukadar acik acik ilan etmediler.Yobazligi soruyorsun.Yobaz yasa dinlemeyen dag kanunlarini devletin üstünde tutan ve gercek dindarlarda bulunan devlete ve yasalarina saygisi olmayan dinle uzaktan yakindan hicbir ilgisi olmayan dini Türbanin altina ancak sigan kafasi kadar basite alarak Allah adina dinsizlik yapanlara denir.Itirazi olan varsa buyursun yazsin.

Saaygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu forumda cok müslüman var ama hicbiriside senin kadar müslümanliga ters düsmedi,Atatürke düsmanligini bukadar acik acik ilan etmediler.Yobazligi soruyorsun.Yobaz yasa dinlemeyen dag kanunlarini devletin üstünde tutan ve gercek dindarlarda bulunan devlete ve yasalarina saygisi olmayan dinle uzaktan yakindan hicbir ilgisi olmayan dini Türbanin altina ancak sigan kafasi kadar basite alarak Allah adina dinsizlik yapanlara denir.Itirazi olan varsa buyursun yazsin.

Saaygilarla

yobazlığın bu kadar iyi bi tarifini hiç okumamıştım... tek itirazım bir dindar olarak . Allah adına dinsizlik yapma tabiri olabilir , Allah adına dinsizlik yapılamaz ancak Allah adına bişeyler yapmak isterken cahillikten dolayı dinsizlik yapılabilir buda Allah adına olmaktan çıkar. . biz kısacası kendisini dindar zanneden cahiller diyelim bu kesme... Ama bakın burda ince bi nuans var ben dindar derim kendime , ben başörtüsünün farzlığını bilir ve Devletin bu konudaki yasak yasasını asla tasvip etmem , ama yasal yollarla bunun düzeltilmesi için elimden geleni yapar gerekirse devletim için dinimden taviz vermeden bunun cefasınıda çekerim. bu da yobazlığa girer derseniz buna karşı çıkarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar şuanda bu tartışmayı yapanların başörtüsü ve türban konusunda nasıl bir ayrım yaptıklarının bilincinde olduklarını zannetmiyorum , öncelikle Türban kelimesinin kökü Fransızca dan gelmektedir , ve eğer Dini inançları ve Kitabında Allah emrettiği için başını örten yani tesettürlü insana Türban lı diyorsanız (ki okullaara kamusal alanlara alınmayanların çoğu bunlardır) alın Türkiyeye sizin getirdiğiniz Türbanı kendi başınıza geçirin , biz örtünmeye tesettür diyoruz.

Bikere bu yazı ne kadar alçakça bir yazıdır , insanların inançları vardır , bazı insanlarda Kuranı Kerim e ve onu indiren Allaha inanabilirler değilmi yani izniniz olursa , o kitabın Nur Suresinin 31-32. ayetinde Müslüman kadının örtünmesi yani tesettürlü olması gerektiği yazıyor , ve yine sizin izniniz olursa o kitabın o ayetini bir insan okuyup yine izninizle o emri yerine getirmek isteyebilir sanırım , neden getirmek ister çünkü onu okuyana göre kendisini Allah yaratmıştır ve onada böyle bir görev vermiştir. Sen bu insanın inancına neden saygı göstermezsin düşün bi ya 17 yaşında Kitabını açmış okumuş bi kız çağına uygun bi şekilde örtünmüş , bu küçücük kızcağızı neyle suçlayıp anarşist damgası koyarak yasaklar getirirsin ,

Şöyle düşünelim arkadaşlar Türkiyede değilde başka biryerde doğduğunuzu düşünün sizin inancınızda örtünmeye tesettüre dair birşey yok ve istediğiniz gibi giyiniorsunuz hatta öyle giyinmeyi zorunlu hissediyorsunuz çeşitli sebeplerle , snra Devlet size diyorki başını kapatmadan okula gidemezsin Devlet dairesine giremezsin yasak... Bu sizin için nekadar adil olurdu... ki bu insanlar zevk için takmıor o örtüleri snçta inandıkları kitapta emrediliyor , siz İnançlarının emirleriyle Devlet emri arasında kalmak nasıl bir şey tahayyül edebiliyormusunuz... Kitabında örtün diyor kitabında oku diyor ama devleti açmadan okuyamazsın diyor... Aslında olaylara biraz objektif bakılabilse İran nasıl millete baskı yapıorsa Ülkemde de aynısının yapıldığını görebiliriz.

Sygılar

O ayni Kuran diyorki bulundugun yerde hangi kanunlar varsa onlara uymakla mükellefsin.Kurani carpitip insanlara biseler yutturmaya sonrada yutmayanlari Islam düsmani diye göstermeyin.Kafasini kapatanlar müslüman kapatmayanlar ise dinsiz sizin gözünüzde.Insanlari kendi dar görüsleriniz icine sokup Allahin kitabini kendi kafaniza göre yorumluyorsunuz.Kuran insanlara sadece kafani kapat demez baska seylerde söyler,ama siz ancak isinize geleni okursunuz.Evet Türban bir rahibe giysisidir.ve ne Türklükte nede Islamda Türban yoktur.Size kimse baski yapmiyor ki siz kendi kendinize yasalara karsi cikiyor sonrada Mossad yapti diye kiliflar ariyorsunuz.Sizin bütün kavganiz Laik Cumhuriyetledir.Ben hicbir Islami medyada görmedim diyorsun eh sen gercekleride kabul etmiyorsun.Türbanli Türbansiz pilavini sabah aksam önümüze koyup kaldiran kanallardan birisi Kanal 7 dir,Laiklge küfür eden azeteler sizin gazeteleriniz sAMANYOLU F:gülenin kanalidir F.Gülen Laiklik düsmanidir.Bunlari hos görüp sonrada kalk Türkiyenin %99 u müslüman diyerek birseyler ima etmeye calis.Türkiyenin %99 u evet müslümandir ama bu %99 un sadece %25 i türban kavgasini veriyor yoksa geri kalanlar yalanci müslümanmi.Hayir yalanci degil bence gercek müslümanda onlardir.Cünkü onlarin Devletle hicbir sorunlari yok,onlar icin türbandan cok daha önemli seyler var kavgasi yaplacak.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türbanın manası bana göre bu değildir. Dinimizin (islamın) getirilerinden biridir. Yaradanın emirlerindendir. "Yapan yapar, yapmayan dil uzatır" diye birşey yok. Herkesin fikri başkadır ama bu başkalık onu haklı yapmaz. Bir örnek verecek olursam;

Bir fil'i karanlık bir odaya atmışlar,10 tane de adam. Birbirlerini görmüyorlar. Ve herkes filin neresinden tutarsa kendince yorumlamış.

Düşünce özgürlüğü, yazar da yazmış, kendine göre doğru olanı ama neden yazmış, diğerlerine de bunu kabullendirmek için.. Bu çok yanlış. Düşünüp sölemicen, düşünüp oturucan ki, hazmetsin beynin. Belki eritemedikleri olur ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O ayni Kuran diyorki bulundugun yerde hangi kanunlar varsa onlara uymakla mükellefsin.Kurani carpitip insanlara biseler yutturmaya sonrada yutmayanlari Islam düsmani diye göstermeyin.Kafasini kapatanlar müslüman kapatmayanlar ise dinsiz sizin gözünüzde.Insanlari kendi dar görüsleriniz icine sokup Allahin kitabini kendi kafaniza göre yorumluyorsunuz.Kuran insanlara sadece kafani kapat demez baska seylerde söyler,ama siz ancak isinize geleni okursunuz.Evet Türban bir rahibe giysisidir.ve ne Türklükte nede Islamda Türban yoktur.Size kimse baski yapmiyor ki siz kendi kendinize yasalara karsi cikiyor sonrada Mossad yapti diye kiliflar ariyorsunuz.Sizin bütün kavganiz Laik Cumhuriyetledir.Ben hicbir Islami medyada görmedim diyorsun eh sen gercekleride kabul etmiyorsun.Türbanli Türbansiz pilavini sabah aksam önümüze koyup kaldiran kanallardan birisi Kanal 7 dir,Laiklge küfür eden azeteler sizin gazeteleriniz sAMANYOLU F:gülenin kanalidir F.Gülen Laiklik düsmanidir.Bunlari hos görüp sonrada kalk Türkiyenin %99 u müslüman diyerek birseyler ima etmeye calis.Türkiyenin %99 u evet müslümandir ama bu %99 un sadece %25 i türban kavgasini veriyor yoksa geri kalanlar yalanci müslümanmi.Hayir yalanci degil bence gercek müslümanda onlardir.Cünkü onlarin Devletle hicbir sorunlari yok,onlar icin türbandan cok daha önemli seyler var kavgasi yaplacak.

Saygilarla

Kardeşim Kuranın Devletinin kanununa uymakla mükellef olduğuna dair ayetini bana bnm verdiğim gibi yazarmısın , o şekilde bir ayet yok , sen kandırma asıl insanları varsa koy ortaya şu sure şu ayet die , bilmeden konuşuorsunuz , utanmasanız Allahın kitabını değiştireceksiniz şayet devletin islam devletiyse bu konuda bir hadis var sadece... ama konumuz bu değil ben diğer konudada bunu açıkladım , islamda isyan yoktur biz zaten yasayı kabulleniriz , ama uygun platformlarda değişltirilmesini de isteriz , kim dedi sana kimin gerçek müslüman olduğunu vahiy mi geldi ? Kardeşim ya bek ben sana neyin nerde olduğunu gösteriyorum sende göste hangi islami medyada bu danıştay olayı takdir edilmiş nerede nezaman göster , kafandan asparagas uydurmabende inanayım. Fethulllah Gülen Laik düşmanı filan değildir Laik Cumhuriyetin arkasına saklanıp Ülkeyi yerinde saydırıp yasakjlara gömenler gibi Amerikan kuklalarından biri olabilir ancak , hepsi aynı... Onlar için daha büyük sorunlar olabilir ama bnm için Allah emrinden daha büyük bi mevzu olamaz eğer var dersem alıp verdiğim nefesinn hesabını veremem

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En başta;

İnsanları görünüş ve kılık kıyafetine göre yorumlamak(mini etekli, türbanlı) gibi sınıflandırmak "işte bunların hepsi böyledir demek" insanı insan olarak göremeyen beyinlerin düşüncesidir.

.

.

.

Yazan: Emre Geniş

Esi kapali bir kadin kocasi icin kutsaldir 2.sinif degildir* yazinizda katildigim bazi kisimlar var,yalniz bir kadinin kutsal olup olmamasi kapali olup olmamasi ile ölcülemez.Bu müslümanligin nasil carpitilip erkekler lehine yorumlandiginin bir ibret belgesidir.yani siz diyorsunuz ki bir kadin basi aciksa,yerdeki tozlari süpüren kiyafetler giymiyorsa pece veya gözlükte takmiyorsa o kadin kutsal degildir ve 2.siniftir.Bilmiyorum sizin tarzinizda giyinmeyen kadinlara bu kadar agir bir hakarette bulunmak hakkini acaba size Allahmi verdi.Müslüman oldugunuza ve Allahin yolunda oldugunuza göre böyle bir iddia ancak Allah veya peygamberin görüsü anlamina geliyor ki ben Ne böyle bir ayyetin olduguna nede Peygamberin böyle bir Hadisi olduguna inanmiyorum.Eminimkki benim gibi düsünen bircok arkadas cikacaktir.Iste hep böyle gördügünüz icin bu Türban yasaklari devam etmektedir.suna o kadar eminimki elinize gececek ilk firsatta cadde ve sokaklarda kadinlari kutsal ve 1.sinif yapmak icin gereken önlemleri alacaksinizdir.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Esi kapali bir kadin kocasi icin kutsaldir 2.sinif degildir* yazinizda katildigim bazi kisimlar var,yalniz bir kadinin kutsal olup olmamasi kapali olup olmamasi ile ölcülemez.Bu müslümanligin nasil carpitilip erkekler lehine yorumlandiginin bir ibret belgesidir.yani siz diyorsunuz ki bir kadin basi aciksa,yerdeki tozlari süpüren kiyafetler giymiyorsa pece veya gözlükte takmiyorsa o kadin kutsal degildir ve 2.siniftir.Bilmiyorum sizin tarzinizda giyinmeyen kadinlara bu kadar agir bir hakarette bulunmak hakkini acaba size Allahmi verdi.Müslüman oldugunuza ve Allahin yolunda oldugunuza göre böyle bir iddia ancak Allah veya peygamberin görüsü anlamina geliyor ki ben Ne böyle bir ayyetin olduguna nede Peygamberin böyle bir Hadisi olduguna inanmiyorum.Eminimkki benim gibi düsünen bircok arkadas cikacaktir.Iste hep böyle gördügünüz icin bu Türban yasaklari devam etmektedir.suna o kadar eminimki elinize gececek ilk firsatta cadde ve sokaklarda kadinlari kutsal ve 1.sinif yapmak icin gereken önlemleri alacaksinizdir.

Saygilarla

o arkadaşımız eşi kapalı bir kadın kocası için 2.sınıf bir insan değildir diyerek , yobazların ve din karşıtlarının kapalı kadınları 2.sınıf bir insan olarak görmelerine karşın islamda kadının erkekle eşit olduğunu anlatmaya çalışmış , yani açıkların böyle bir derdi yok zaten 1. sınıflar ama kapalı olanlarında 1. sınıf olduğunu anatmaya çalışmış , cümleleri çarpıtyorsun diğer konudada yaptın... yazıları sadece kendine göre okumasan insanların nedemek istediklerini anlarsın belki kardeşim. Kimsenin açıklarla bi işi yok kimse kapamayada çalışmıor , sadece inançları için kapananların vatandaşları oldukları ülkede özgürce yaşayabilmeleridir amaç...

sen milletin sözlerini çarpıtacağına araştırda uydurmaya çalıştığın ayetleri bul , belki osırada ayet uydurmanın cezası nedir Kuranı Kerimde onada rastlarsın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşim Kuranın Devletinin kanununa uymakla mükellef olduğuna dair ayetini bana bnm verdiğim gibi yazarmısın , o şekilde bir ayet yok , sen kandırma asıl insanları varsa koy ortaya şu sure şu ayet die , bilmeden konuşuorsunuz , utanmasanız Allahın kitabını değiştireceksiniz şayet devletin islam devletiyse bu konuda bir hadis var sadece... ama konumuz bu değil ben diğer konudada bunu açıkladım , islamda isyan yoktur biz zaten yasayı kabulleniriz , ama uygun platformlarda değişltirilmesini de isteriz , kim dedi sana kimin gerçek müslüman olduğunu vahiy mi geldi ? Kardeşim ya bek ben sana neyin nerde olduğunu gösteriyorum sende göste hangi islami medyada bu danıştay olayı takdir edilmiş nerede nezaman göster , kafandan asparagas uydurmabende inanayım. Fethulllah Gülen Laik düşmanı filan değildir Laik Cumhuriyetin arkasına saklanıp Ülkeyi yerinde saydırıp yasakjlara gömenler gibi Amerikan kuklalarından biri olabilir ancak , hepsi aynı... Onlar için daha büyük sorunlar olabilir ama bnm için Allah emrinden daha büyük bi mevzu olamaz eğer var dersem alıp verdiğim nefesinn hesabını veremem

sizin gibiler zaten asirlar öncesinden baslayarak Kurani carpittilar,bozguncularin peygamber söyledi diyip Islama soktuklari binlerce sacmaliklari hadis diye insanlara yutturdular,Birileri gercekleri söylemeye basladiginda hemen hakaretlerle karsiliklar verip susturmaya calisiyorsunuz.Islami yasatmak yerine insanlari hurafelerin mahkumu yapmaya calisiyorsunuz.Arap geleneklerini Isslam diye insanlara satmaktan vazgecin artik.Islami sadece türbana baglamayin önce insan olunmali Islam budur.Allah insanlari kafalarinin örtüsüyle degil o kafanin icidekilerle yargiliyacaktir.Eger kafanin ici bos disi örtülüyse bu sadece Allahi kandirmaya calismak degil insanlari kandirmaktir.Sen devletin icin hicbirsey yapma insanlik icin hic birsey yapma ilim bilim adina hicbir sey yapma fakat oturup kalkip türban savasi ver ve bunun adinada cihat veya hakkimi savunuyorum de.Kurani bizler degil ama sizler degistirdiniz.Okoca kitabin icinden bula bula birtek basörtmeyi buldunuz.ve baska mücadele edecek birsey olmadigindan Türban savasi veriyor,Devletin kurumlarina saldiriyor ve bunun adinada Mossad yaptiriyor diyosunuz.Bence Mossada ne gerek varki siz kendiniz söylüyorsunuz karsi oldugunuzu.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sizin gibiler zaten asirlar öncesinden baslayarak Kurani carpittilar,bozguncularin peygamber söyledi diyip Islama soktuklari binlerce sacmaliklari hadis diye insanlara yutturdular,Birileri gercekleri söylemeye basladiginda hemen hakaretlerle karsiliklar verip susturmaya calisiyorsunuz.Islami yasatmak yerine insanlari hurafelerin mahkumu yapmaya calisiyorsunuz.Arap geleneklerini Isslam diye insanlara satmaktan vazgecin artik.Islami sadece türbana baglamayin önce insan olunmali Islam budur.Allah insanlari kafalarinin örtüsüyle degil o kafanin icidekilerle yargiliyacaktir.Eger kafanin ici bos disi örtülüyse bu sadece Allahi kandirmaya calismak degil insanlari kandirmaktir.Sen devletin icin hicbirsey yapma insanlik icin hic birsey yapma ilim bilim adina hicbir sey yapma fakat oturup kalkip türban savasi ver ve bunun adinada cihat veya hakkimi savunuyorum de.Kurani bizler degil ama sizler degistirdiniz.Okoca kitabin icinden bula bula birtek basörtmeyi buldunuz.ve baska mücadele edecek birsey olmadigindan Türban savasi veriyor,Devletin kurumlarina saldiriyor ve bunun adinada Mossad yaptiriyor diyosunuz.Bence Mossada ne gerek varki siz kendiniz söylüyorsunuz karsi oldugunuzu.

Ben şimdi sana bir hadismi söledim ... Bir ayet söyledim ve diğer ayetleride hergün okuyup hafızamı tazeliyorum bence bilmediğin konular üzerine fazla konuşma .alıntı yaptığın yazıya cevap veremiosun sonra Demogoji yapıosun , sen bana varolduğunu iddia ettiğin ayeti bul yerini göster görelim kim Allah Kelamını değiştirior , ben dinden bir söz söylüorsam kaynağıyla söylüorum... Önce dininin İslamın kelime anlamı nedemek onu bi öğren de snra İslamı bana anlat.. İslam üzerine kaç sene eğitim aldın da bana İslamı anlatıyorsun... Bir kaynak istedik hani ortada bişey yok boş laf...Karşı olmak başka birşey terör başka birşey sende muhtemelen hükümete karşısın hükümet şuan devletin başında sen teröristmi oluorsun şimdi... Eğer her yapılanı doğru kabul etseydi bu millet bugunlere gelemzdi....

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayin hearten

eger su anda yerimizde sayiyorsak siz ve sizin gibiler yuzunden dipnot tamamen hakli bu ulkeyi Ataturk temizledi o seeriatcilardan sen simdi hangi akla uyupta bunlarin basa gecmesinden bole zevk aliyon turbanli olmaya cok merakliysaniz gidin arap ulkelerinde yasayin burasi size gore olmazzz

cumhuruyett gidiyor sizin gibi beyinler yuzundenn

Merhaba sevgili arkadaşım,

Öncelikle bu ülkenin neden biz ve bizim gibiler yüzünden yerinde saydığını söyleyebilirmisin?

Yıllardır ülkeyi yöneten sağ görüşlü yada başörtülü insanlar değil, sol görüşlü ve her saniye cumhuriyetçi olduğunu iddia eden insanlardır. Bana şu anki hükümet dışında devlet kademesinde sağ görüşü destekleyen bir devlet adamı gösterebilirmisin?

Devlet kademelerinde görev alan kadınların %60 ı başörtüsüne sıcak bakmayan insanlardır, %100 üde kullanamaz. Varmı başörtülü bir memur?

Üniversitelere başörtülü kızlar girmiyor ve üniversite okuyamadıkları için devlet yönetiminde söz sahibi olamamaktadır. Umarım gözleriniz kör değildir de bunları görebiliyorsunuzdur…

Imam hatip liselerinden mezun olan sağ görüş ağırlıklı gençlerde katsayı infazı ile ne yazıkki üniversitelere giremiyorlar ve yine okuyamadıkları için devletin hiçbir kademesinde söz sahibi değiller.

Elbette bir insanın müslümanlığı başörtüsü yada imam hatipe gidişi ile tartılmaz fakat sizin deyiminize bakarsak bu zihniyete sahip insanlar, başörtüsü örtenler ve din eksenli hayat yaşamaya çalışan insanlar geri kalmışlığın sebebi...

Olaya bireysel anlamda değilde kurumsal olarak yaklaşalım,

Devleti asıl yöneten kurumlar, danıştay, yargıtay, anayasa mahkemesi, tsk, yök vb. Bu kurumların hangisinin ruhunda başörtüsü yanlılığı olduğunu söylermisin? Bütün bu kurumların başörtüsüne ve başörtülülere nasıl baktığı aşikar belli…

Hal böyleyken nasıl oluyorda devletin yerinde saymasına sebep olan ben ve benim gibiler oluyor?

Umarım mantıklı ve tutarlı bir açıklaman vardır…

Ayrıca sen bana başka bir ülke adresi gösteremezsni kimse sana bu selahiyeti vermez. Kimsin sen? Daha ülke sınırları içinde bile yaşamıyor, ülkenin içinde bulunduğu buhranı yakından yaşamıyorsun, buna maruz kalmamak için besbelli ülkeyi terkedip avrupaya gitmişsin, birde kalkıp bana milliyetçilik mi taslıyorsun?

Bu ülkeyi benim savunduğum başörtüsünü takan kadınlar kurdu, senin başörtüsünü lanetleyen zihniyete sahip kadınlar değil!!!

Ben sana adres göstermeyeceğim, zira yerini çok iyi bulmuşsun. Yalnız bir ricam olacak sakın olaki bu ülkeye gelme, senin gibi bir zihniyetten kurtulmuşken bir daha sahip olmak istemez bu topraklar sana...

10 icinde ne olur soleyimmi turbanlilarin sonu gelirr ve bunuda herkez gorur cunku avrupa birligi diye tutturan insanlarr o turbanla biraz zor girersiniz ben avrupadayim ve onlari burda gordukce elinde sonunda cikarcaklarini biliyorum cunku turbanin varsa hicsinn calisamazzin okuyamazzin

ve ne olursa olsunn turkiyede kendinden odun vermiycek turbanlilar herzaman goruceklerki laiklik kazanicak siz dini kendi egonuza gore yonlendirip ona gore butunlugu bozamazziniz

sizin konusmaya bile hakkiniz yokk...........

Izin verde 10 yıl içinde ne oluyormuş deneyerek görelim. Senin ihtimallerine kulak kesilerek geleceğimizi şekillendirirsek vay halimize…

Kazanan her zaman laiklik olacak ama dikta, baskıcı, hak ve hürriyetleri sadece kişisel yada ideolojik yaklaşımlara mahkum bırakmış, menfaat ve mevki için bütün değer yargılarını kullanmaktan beri durmayan, zalim bir laiklik değil. Din ve devlet işlerini birbirinden ayıran ve halkı baskı altına almak yerine devlet içindeki kurumlar arasında kendini gösteren bir laiklik olacak bu. Bugünkü sahte cumhuriyetçilerin, cumhuriyetçi yobazların, cumhuriyetçi irticacıların anlayışı değil, Atatürk ün getirdiği saf haliyle…

biz ve bizim gibilerin tirnagi olamazziniz sizlerr

inanc hurryeti nedir laik bir lkedesin yasalar belli bunlari degistiremezziniz gazinin askerlerindeki maneviyata gelince bu ulkeyi turbanlilarin kocalarina yada abi kardeslerine birakmak icin savasmadilar ozgurluk ve demokrasi icin eger o gazinin askerleri urbani destekleseydi simdi hersey farkli olurdu anlatabiliyormuyum sizeeeee

sen kendinin ne olduğunu anlatabilirmisin? Sen kimsin ve nasıl bir üstünlüğe sahipsinki bizler senin gibi olamıyoruz? Çok ilginç… Ateistmisin sende? Kendisini dünyanın hakimi gören ama bir gün hiç ummadığı ve beklemediği bir anda azraille tanışma kahrına nail olan insan tipini görüyorum sende…

bu ülkeyi kurtaranlar senin gibi başörtüsüne hayır diyen zihniyetler değildir.

Ülkeyi kurtaran kadınlar, analar hepsi başörtülü oldukları için savaştılar.

Başörtülerine, ezanlarına, imanlarına esaret gelmesin diye düşmana karşı koydular.

Senin Kahramanmaraşlı Sütçü İmam Efendiden haberin yok herhalde? Avrupada yaşaman tarihini unutman anlamına mı gelir? Sizler başörtüsünü savunduğu için Sütçü İmamı bile rededersiniz beklerim…

Sakın bir daha bu ülkeyi iman gücü ile kurtaran aziz şehitlerin üzerine yorum yapma. Sütçü imamları, nene hatunları ağzına alma yakışmıyor…

Eğer şehit olan bu askerlerin iman güçleri, birlik ve beraberlikleri olmasaydı sen şimdi ben Türk’ üm diyerek ortada gezebilecekmiydin onu düşünde sonra insanlara soru sor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bırakın Türküm diye gezmesinler...

Türkü tanımayanlar da yanlış tanımasın....

Bazı şeyler demekki anlatmakla olmuyor hissedilmesi gerk...

İçinde yüreğinden gelerek ....

Ama ondan da geçtik hissetmeyin fakat çamur atmayın...

İnançlara saygılı olun..

Tıpkı bizim sizin inançsızlığınıza saygılı olduğumuz gibi....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben şimdi sana bir hadismi söledim ... Bir ayet söyledim ve diğer ayetleride hergün okuyup hafızamı tazeliyorum bence bilmediğin konular üzerine fazla konuşma .alıntı yaptığın yazıya cevap veremiosun sonra Demogoji yapıosun , sen bana varolduğunu iddia ettiğin ayeti bul yerini göster görelim kim Allah Kelamını değiştirior , ben dinden bir söz söylüorsam kaynağıyla söylüorum... Önce dininin İslamın kelime anlamı nedemek onu bi öğren de snra İslamı bana anlat.. İslam üzerine kaç sene eğitim aldın da bana İslamı anlatıyorsun... Bir kaynak istedik hani ortada bişey yok boş laf...Karşı olmak başka birşey terör başka birşey sende muhtemelen hükümete karşısın hükümet şuan devletin başında sen teröristmi oluorsun şimdi... Eğer her yapılanı doğru kabul etseydi bu millet bugunlere gelemzdi....

Saygilarla

Bak simdi konuyu alip biyerlere tasimaya calisiyorsun terörden hükümetten bahsediyorsun,Islami bilmekten bahsediyorsun beni bilmemekle sucluyorsun.Yani zorla benimle tartisma araniyorsun.Sen eger dini okadar iyi biliyorsan benden kalkip kaynak istemezdin demekki süphen var,Bana Kuranda kesinlikle saclarinizi örtünüz diye bir ayet oldugunu iddia ediyorsan böyle kesin bir ayet yoktur örtün kelimesinin birkac anlamindan sadece kafa örtmeyi bulup cikartmissiniz ortaya.Örtülü kadin kocasi icin kutsaldir sözünü kendine göre yorumlayan beb degil sensin.yani kadin acik olsa idi kutsal olmayacakti,o sözden baska bir anlam cikartiyorsan ayni kuran sözleri gibi o sözüde carpitiyorsun demektir.Islami sen nekadar biliyorsun onu bilemem ama ben senin yanlislarini düzeltecek kadar bildigimi saniyorum.Islam üzerine doktora yapmadigim icin kendimi Islam bilim adami olarak nitelemiyorum.Evet beb hükümete karsiyim,ve diyorumki bu hükümet isbirlikci bir hükümettir,devletin kurumlarina düsmandir.Danistaya saldiriyi orduya veya Mossada yükleyecegine önce hükümette olanlarin o kurumlara sözlü saldirilarini incele.sen dinden hicbirsey söylemedin su ana kadar sadece benimle tartistin.Sana sadece su kadarini söyliyecegim;Eger bir insan inancliysa dinine bagliysa bu onun bireysel hakkidir bu hakki kimse onun elinden alamaz.özel hayatinda dinini yasama hakkina baskalarinin hakkina tecavüz etmeddigi sürece sahiptir.Bireyin bu dinsel özgürlügü kamu alanlarinda özel hayattan ayrilir.Kamu alanlarinda belirli yasalar konmustur bu yasalara hekesin uyma zorunlulugu vardir.Kimse dini inanci ne olursa olsun yasam tarzi nasil olursa olsun bu yasalari cigneyemez.Laikligin esprisi burda ortaya cikiyorki Kamu ile özel hayat tamamen farkli seylerdir.Eger dine dayali bir siyasi rejim olsaydi o zaman senin dediklerin gecerli olurdu.Sen yasalara karsi türban veya benzeri tesettür giysilerinin savasini veririm diyorsan bunun adina din fedailigi degilde zorbalik denir.

bana sordugun sorularin tartisma yeri burasi degildir.Eger o konulari tartismak istiyorsan *dini konular*forumuna yazabilirsin.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba sevgili arkadaşım,

Öncelikle bu ülkenin neden biz ve bizim gibiler yüzünden yerinde saydığını söyleyebilirmisin?

Yıllardır ülkeyi yöneten sağ görüşlü yada başörtülü insanlar değil, sol görüşlü ve her saniye cumhuriyetçi olduğunu iddia eden insanlardır. Bana şu anki hükümet dışında devlet kademesinde sağ görüşü destekleyen bir devlet adamı gösterebilirmisin?

Devlet kademelerinde görev alan kadınların %60 ı başörtüsüne sıcak bakmayan insanlardır, %100 üde kullanamaz. Varmı başörtülü bir memur?

Üniversitelere başörtülü kızlar girmiyor ve üniversite okuyamadıkları için devlet yönetiminde söz sahibi olamamaktadır. Umarım gözleriniz kör değildir de bunları görebiliyorsunuzdur…

Imam hatip liselerinden mezun olan sağ görüş ağırlıklı gençlerde katsayı infazı ile ne yazıkki üniversitelere giremiyorlar ve yine okuyamadıkları için devletin hiçbir kademesinde söz sahibi değiller.

Elbette bir insanın müslümanlığı başörtüsü yada imam hatipe gidişi ile tartılmaz fakat sizin deyiminize bakarsak bu zihniyete sahip insanlar, başörtüsü örtenler ve din eksenli hayat yaşamaya çalışan insanlar geri kalmışlığın sebebi...

Olaya bireysel anlamda değilde kurumsal olarak yaklaşalım,

Devleti asıl yöneten kurumlar, danıştay, yargıtay, anayasa mahkemesi, tsk, yök vb. Bu kurumların hangisinin ruhunda başörtüsü yanlılığı olduğunu söylermisin? Bütün bu kurumların başörtüsüne ve başörtülülere nasıl baktığı aşikar belli…

Hal böyleyken nasıl oluyorda devletin yerinde saymasına sebep olan ben ve benim gibiler oluyor?

Umarım mantıklı ve tutarlı bir açıklaman vardır…

Ayrıca sen bana başka bir ülke adresi gösteremezsni kimse sana bu selahiyeti vermez. Kimsin sen? Daha ülke sınırları içinde bile yaşamıyor, ülkenin içinde bulunduğu buhranı yakından yaşamıyorsun, buna maruz kalmamak için besbelli ülkeyi terkedip avrupaya gitmişsin, birde kalkıp bana milliyetçilik mi taslıyorsun?

Bu ülkeyi benim savunduğum başörtüsünü takan kadınlar kurdu, senin başörtüsünü lanetleyen zihniyete sahip kadınlar değil!!!

Ben sana adres göstermeyeceğim, zira yerini çok iyi bulmuşsun. Yalnız bir ricam olacak sakın olaki bu ülkeye gelme, senin gibi bir zihniyetten kurtulmuşken bir daha sahip olmak istemez bu topraklar sana...

Izin verde 10 yıl içinde ne oluyormuş deneyerek görelim. Senin ihtimallerine kulak kesilerek geleceğimizi şekillendirirsek vay halimize…

Kazanan her zaman laiklik olacak ama dikta, baskıcı, hak ve hürriyetleri sadece kişisel yada ideolojik yaklaşımlara mahkum bırakmış, menfaat ve mevki için bütün değer yargılarını kullanmaktan beri durmayan, zalim bir laiklik değil. Din ve devlet işlerini birbirinden ayıran ve halkı baskı altına almak yerine devlet içindeki kurumlar arasında kendini gösteren bir laiklik olacak bu. Bugünkü sahte cumhuriyetçilerin, cumhuriyetçi yobazların, cumhuriyetçi irticacıların anlayışı değil, Atatürk ün getirdiği saf haliyle…

sen kendinin ne olduğunu anlatabilirmisin? Sen kimsin ve nasıl bir üstünlüğe sahipsinki bizler senin gibi olamıyoruz? Çok ilginç… Ateistmisin sende? Kendisini dünyanın hakimi gören ama bir gün hiç ummadığı ve beklemediği bir anda azraille tanışma kahrına nail olan insan tipini görüyorum sende…

bu ülkeyi kurtaranlar senin gibi başörtüsüne hayır diyen zihniyetler değildir.

Ülkeyi kurtaran kadınlar, analar hepsi başörtülü oldukları için savaştılar.

Başörtülerine, ezanlarına, imanlarına esaret gelmesin diye düşmana karşı koydular.

Senin Kahramanmaraşlı Sütçü İmam Efendiden haberin yok herhalde? Avrupada yaşaman tarihini unutman anlamına mı gelir? Sizler başörtüsünü savunduğu için Sütçü İmamı bile rededersiniz beklerim…

Sakın bir daha bu ülkeyi iman gücü ile kurtaran aziz şehitlerin üzerine yorum yapma. Sütçü imamları, nene hatunları ağzına alma yakışmıyor…

Eğer şehit olan bu askerlerin iman güçleri, birlik ve beraberlikleri olmasaydı sen şimdi ben Türk’ üm diyerek ortada gezebilecekmiydin onu düşünde sonra insanlara soru sor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hearten arkadasim bütün yazdiklarina degilde sadece Imam-Hatip okullari icin sanirim birseyler söylememe müsaade edersin.önceden sagol diyorum.

Imam-Hatip liseleri ilahiyat fakülteleri ve YÜKSEK iSLAM Enstitüleri din adami yetistirmek icin kurulmustur.Imam-Hatiplerden mezun olanlarin sayilari artmasina ragmen ülkede yeterli sayida din adami yani imam mevcut degildir.Bunun tek nedeni o okullardan mezun olanlar yasadaki gibi din egitimi ile ilgili alanlarda degilde baska görevlerde sorumlulk üstlenmektedirler.Bir yandan imam kadrolari yeterli derecede dini egitimi olmayanlara teslim edilirken asil bu görevi yapacak olanlar baska alanlarda görevlendiriliyorlar.

Ülkemizde son senelerde yasanan cok acik secik dinsel kadrolasmanin altinda yatan tek neden din degildir Laik cumhuriyete karsi bir kadrolasmadir bu.

Saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygilarla

Sevgili politika düşüncelerinizi çok net ifade etmişsiniz ve düşüncelerinize katılıyorum...

Paylaşımlarınıza teşekkürler...

Dost sevgilerimle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili politika düşüncelerinizi çok net ifade etmişsiniz ve düşüncelerinize katılıyorum...

Paylaşımlarınıza teşekkürler...

Dost sevgilerimle...

Sagol dostum,belki bazi arkadaslar icin kirici oluyor ama baska türlüde anlatilmiyor.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak simdi konuyu alip biyerlere tasimaya calisiyorsun terörden hükümetten bahsediyorsun,Islami bilmekten bahsediyorsun beni bilmemekle sucluyorsun.Yani zorla benimle tartisma araniyorsun.Sen eger dini okadar iyi biliyorsan benden kalkip kaynak istemezdin demekki süphen var,Bana Kuranda kesinlikle saclarinizi örtünüz diye bir ayet oldugunu iddia ediyorsan böyle kesin bir ayet yoktur örtün kelimesinin birkac anlamindan sadece kafa örtmeyi bulup cikartmissiniz ortaya.Örtülü kadin kocasi icin kutsaldir sözünü kendine göre yorumlayan beb degil sensin.yani kadin acik olsa idi kutsal olmayacakti,o sözden baska bir anlam cikartiyorsan ayni kuran sözleri gibi o sözüde carpitiyorsun demektir.Islami sen nekadar biliyorsun onu bilemem ama ben senin yanlislarini düzeltecek kadar bildigimi saniyorum.Islam üzerine doktora yapmadigim icin kendimi Islam bilim adami olarak nitelemiyorum.Evet beb hükümete karsiyim,ve diyorumki bu hükümet isbirlikci bir hükümettir,devletin kurumlarina düsmandir.Danistaya saldiriyi orduya veya Mossada yükleyecegine önce hükümette olanlarin o kurumlara sözlü saldirilarini incele.sen dinden hicbirsey söylemedin su ana kadar sadece benimle tartistin.Sana sadece su kadarini söyliyecegim;Eger bir insan inancliysa dinine bagliysa bu onun bireysel hakkidir bu hakki kimse onun elinden alamaz.özel hayatinda dinini yasama hakkina baskalarinin hakkina tecavüz etmeddigi sürece sahiptir.Bireyin bu dinsel özgürlügü kamu alanlarinda özel hayattan ayrilir.Kamu alanlarinda belirli yasalar konmustur bu yasalara hekesin uyma zorunlulugu vardir.Kimse dini inanci ne olursa olsun yasam tarzi nasil olursa olsun bu yasalari cigneyemez.Laikligin esprisi burda ortaya cikiyorki Kamu ile özel hayat tamamen farkli seylerdir.Eger dine dayali bir siyasi rejim olsaydi o zaman senin dediklerin gecerli olurdu.Sen yasalara karsi türban veya benzeri tesettür giysilerinin savasini veririm diyorsan bunun adina din fedailigi degilde zorbalik denir.

bana sordugun sorularin tartisma yeri burasi degildir.Eger o konulari tartismak istiyorsan *dini konular*forumuna yazabilirsin.

Saygilarla

sen her türlü bilgiyi kafandan salladığın için ben senden kaynak istiyorum kardeşim , bak iftiraların biri daha üstteki yazıda var ben türbanlı kadın kutsaldır demişim nerde? hani böle birşey yok çünkü kendi kafandan yazdın:) bu yüzden ben senden kaynak istiyorum , Doktora yapan bir insanın her hangi bir tartışma platformunda bir bilgi verirken kaynak vermesi gerektğini bilmemesi gerççekten garip... Ben Ankara Üni İlahiyat Fak mezunuyum ve bize eğitim kurumunda ilk öğretilen eğer Dini bir konuda bir bilgi verecekseniz mutlaka kaynağını vermeniz grekir olmuştur. Benim olay hakkında İslam ın ve İslamıi Düşüncedeki insanların görüşlerini anlatmaya çalıştım tekrar açıklayayım , Nur Suresi 31-32 . Ayetlerde tesettürle alakalı emirler bulunmaktadır bunların tefsirleri peygamber efendimiz (s.a.v)döneminden beri yapılmış ve hükümler verilmiştir , tesettürün farz olduğu her ilmihal ve tefsir kaynağıunda yazar , öncelikle tesettür başörtüsü değil tüm vücudun örtünmesidir. Her müslüman Kuranı Kerimde Allahın emrettiği ve yasakladığı şeyleri kabul etmek zorundadır, ama çeşitli sebeplerden uygulayamayabilr , bu onun kutsallığını fln belli etmez, zaten insanın kutsallığınıda Allahtan başka kimse bilemez.Ztn o kurallar imtihan için koyulmuştur ve bu imtihandan kimsenin tam not alamayacağıda sölenmiştir. Aynı zamanda İslam da Devlete sadakat vardır , isyan yoktur , fakat hak aramak vardır, uygun platormlarda uygun bir şekilde hakkını aramak da farzdır... Bnm anlatmak istediğim başından beri bu Kuranıkerimi bilen okuyan bir müslüman , asla hakkını aramak için anarşi ,terör cinayet gibi kavramların yanından bile geçmez. Sen yüzyıllardır islam alimlerinin tefsirlerini değiştiremezsin inkar etmek gibi bi durum içerisine gireceğinide düşünmüyorum. Ama kabul etmekle uygulamak aynı şey değil tesettür elbetteki herşey değil böyle bir iddiam da olmadı , sen bni başkalarıyla karıştırdın sanırım. Bnm ailemdede var açık insanlar bu olağan bişey bu insanın içinden gelen birşey , bnm savunduğum anlatmaya çalıştığım tek şey İnsnlar kişisel tercihleri için hangi kesimde olursa olsun yargılanmamalı birşeylerden mahrum bırakılmamalı , sen nasıl snn bi kızkardeşn olsa ona biri sen niye kapanmıosun diye sorsa rahatsız olursunda itiraz edersin "sanane" diye , ben de bnm kızkardeşime nişanlıma sen başını aç deyince rahatsız oluorum. eğer o yasalar kamusal alana örtünmeden giremezsin olsaydı sen itiraz etmicekmiydin elbette ederdin ama o itirazda bende senin yanında olurdm , bu bir kişisel insan hakkıdır , bence müdahale hiçbir şartta doğru değildir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.