Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MAVİ MARMARA'DA ELE GEÇİRİLEN CEPHANELİK

Misafir CYRANO

Önerilen İletiler

Sayin FUZULİ

Zaten farkindaysak ABD en pervasizca davrandigi bölge ortadogu oluyor bunun temel nedeni Araplarin aga babasi ABD dir bu gercegi artik bilelim onlarin muslugu para muslugu ABD dir onlar ABD i fevasizlik yapmazlar zaten filistin halkina yapilan zulmün arkasinda Arap ülkeleri vardir..Bakin vefasiz cikan Saddamin sonunu nasil getirdiler bunu aga babalarinla ortak gerceklestirmislerdir..Orlarda oyun oynamaya gelmez kimin kimi oyuna getirdigini anliyamazsin..Bunun icin orda oyanan oyunlar icin benim ABD Israil icin neden bir extra ultura düsmanligim olsun neden orda oyunlarin icine cekileyim !!!

Demek oluyor ki dünya´da tam asayis düzenlenmis degil, bunun en büyük sorumlusu da islam ülkeleridir onlarin geri kalmisligidir dinle yatip dinle kalkmalaridir demek oluyor ki daha zaman istiyor bu ülkelerin su anda dünya ya bir katkilari olamaz zarardan baska üstüne üstlük bu ülkeler bir de ne yazik ki enerji yataklarin üzerinde oturuyor. Ve aga olarak ABD´i secmisler ve kimsenin gücü yetmez onlarin aga babalirini degistirmek su asamada. Bana mi düsüyor aga babaniz sizin dinize zara veriyor diye yoksa bizimde oralarda din adina aga babaligina soyunmamiz mi gerekiyor bakin yeni bir babaniz daha oldu buda din babaniz diyelim !!!

Ezilenler birlikte olacakmisiz mis mis mis

Bugün ezilenler yarinin ezenleri olursa ne olacak mis mis mis

Demek oluyor ki asayis düzenlenmesi gerekiyor birlesmis milletler bir cok kurumlar sorgulanmalidir yada parmaklar dogru kalkmalidir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ezilenler birlikte olacakmisiz mis mis mis

Bugün ezilenler yarinin ezenleri olursa ne olacak mis mis mis

Demek oluyor ki asayis düzenlenmesi gerekiyor birlesmis milletler bir cok kurumlar sorgulanmalidir yada parmaklar dogru kalkmalidir

Vallaha ben hiçbir katilin kendi kurduğu kendi, yargıçlığını yaptığı mahkemede kendine idam kararı çıkardığını ya da ne bileyim kendine hapis cezası verdiğini görmedim...

Bugün ezilenlerin yanında olursak yanında olduklarımız da bir gün ezen konumuna yükselirse bu seferde ezen konumuna yükselenlerin ezdikleri yanında oluruz olur biter...

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde Israil´e en büyük destek AKP Hükümeti tarafindan olmustur hem maddi hem manevi...Bu da bir Deha örnegidir !!!

Sahi ya, bu vatan toprakları İsrailli firmalara 49 yıllığına kiralanırken, İstanbul un en işlek limanı Ofer e verilirken, Ofer in uçağıyla Uzakdoğu ya gidilirken bu Filistin sorunu yok muydu? Bu kadar yaygara kopardıkları halde bir tane ekonomik yaptırım kararı alındı mı? İsrail şeriat devletiymiş yok değilmiş, bu neyi değiştirir? Sivil insanları kim öldürüyorsa ö terör uyguluyordur, bunu İsrail de yapıyor, Filistinliler de. Bu sorunu bitirmek isteyenler İsrailin kulağını çeker, Filistine de füze vermezler. Yani aynı Mavi Marmara gibi, gemi gönderilmese olay çıkmayacak, burada da destek verilmese sorun çözülecek. Bunu AKP bilmiyor mu, niye sadece İsrail e yükleniyor, BM e yüklensene; silah verenlere yüklensene.

İsrail karşıtlığı ve ABD karşıtlığı prim yaptığı için bu yol izleniyor, önceden tutarlı bir politika izleselerdi ben bile destek verebilirdim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet cok güzel bir soru ne yapilabilirdi bugün kü Türkiye gerceginle birde deha olsaydim tabii bu durum avanta getirirdi. Eger Halkin büyük kismi bu deha ligima prim veriyorsa eger inanmissa bu dehalik askida kalmazdi..

Ne olabilir Türkiye´yi ne ucurabilir Halk kisa zaman diliminde nasil mutlu olur Türkiye´nin önü ucurumsuz nasil yol alabilir en kisa zamanda o uygulanirdi..

Ilk önce disari kapali kutu olurdum binbir maymunlari oynamaya hic bir zaman gereksinme duymazdim. Iceri gelince..

Bunun ilaci hafif sanayi tarima dayali olurdu bununla hedef köy kentlesmesi bu cok rahatlikla olurdu iletisim zaten en ücra kösede var halk hazir bu ülkede halk herseye hazir sanki zaman tünelinde bekliyor öyle yapisi var.. Köy kentlesmesi Insanlarin kisa zamanda cagdaslasmaya götürecek büyük adim olurdu..Örnegin zeytin agaclariniz var bunun karsiliginda zeytin yagi fabrikaniz var kasabalarinizda..

Elma agaclariniz var bunun karsiliginda elma suyu üreten fabrikaniz var bunlar siralamakla bitmez bu imkanlari sunmaklada bitmez dört mevsim var dört mevsimde ekilebilir..Sifir vergiyle calistirirsin yurdun her kasabasi hafif sanayi kucaklar ve kendi gelisimini saglayacak imkana vede özgüvene kavusur..

Toprak reformu en basta gelen konulardan biri bugün Türkiye halki bu konuda dibine kadar soyuluyor Örnegin Avrupa´da topragi dar olan alanda dogru imarla dogru yerde yerlesimle ve yesillikler icinde 1000 kare en fazla 50 bin euro ya satilirken ve en kücük parca olarak da 1000 kareye bölerler yerlesme alani olarak bir aileye..

Bizde malesef 300 metre kareyi bu fiyata yakin satiliyor ve bu ne demek topragi bol ülke 300 bölüyor topragi dar yesilligi bol ülke 1000 kareye bölüyor..Ve sadece iki kata izin veriyor???

Bu örnekle yola cikarsam hedef gösterirdim halkima bunu basarmaliyiz halkla birlikte basarirdim her bir aileye 1000 kare toprak ayda 10 Tl taksitle buda oralara alt yapinin daha kisa zamanda gitmesi icin.. Zaten farkindaysan böyle sorunumuz yok imar gecmeden ister illagal ister legal olsun her yerlesim alani ister gecekondu ister bag bahce elektrik su götürülüyor.. bu bir zaten avantaj..bu avanta sunu gösteriyor dogru adimlar atilmasini yoksa hersey hazir..

Zaten toprak yerlesim alani olarak 1000 kare olarak paylasilirsa bölünürse bir cok hafif sanayi yaninda tasir ebediyen ve aileler daha mutlu ve kendini bu ülkede daha emin hisseder..Insanlari sürekli büyük sehirleri umut olarak gösterip orlara mutsuz sekilde yigmanin anlami yok. Insanlari ülkeye bagli kilmanin bir yoluda dogru toprak paylasimidir..

Tabii bu röportajın asli olmaz bir basbakanin bir ülkenin okumus milyonlarca birikimi vardir bas danismanlari vardir onun icin öbür yapilacaklar bana yazmak düsmez benim yazdiklarim sadece benim mütavazidir.

Biz tam tersini yapıyoruz, tarım alanlarına fabrikalar kurup yabancılara satıyoruz, bu fabrikalar da hammaddeyi dışarıdan alıp yine kendi ülkelerini kazandırıyorlar. Biz de ihracat yaptık diye övünüyoruz, ithalattan söz eden yok. Bu tarım alanlarının yok edilmesiyle işsiz kalan vatandaşlar da işin cabası.

Artık tohumu bile dışarıdan, hatta yerden yere vurduğumuz İsrail den alıyoruz. Verimsiz diyerek kendi tohumlarımızdan vaz geçtik, şimdi milletin eline bakıyoruz. Tarımda kendi kendine yeten üç, beş ülkeden biriyken kendini vuran bir ülke olduk. Alamanya da bile helal kesim, helal et derken ne olduğunu bilmediğimiz etleri ithal etmeye başladık.

Evet efendi türkler, çok doğru tesbitler, yapılması gerekenler belliyken bunların tersinin yapılması kimlerin değirmenine su taşımaktır bunların sorgulanması gerekir diye düşünüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hiç bir Müslüman ın bu tesbite itiraz edebileceğini sanmıyorum! İsrail in yaptıkları da tuz biber ekiyor.

Ben itiraz ediyorum, ben bu minvalde bir hissiyata sahip değilim.Burdan benim Müslüman olmadığım manası çıkmasın.smile.gif

Hiçbir insanın da İsrail'in uygulamalarına bakarak Müslüman olmasa bile İsrail'e öfke duymanın mesnetsizliğini savunacağını zannetmiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konumumuz gereği İsrail'in ABD'nin at koşturmak istediği bu coğrafyada bu adamlarla yollarımız kesişiyor, kaçışımız, göçüşümüz yok.Bunlara dur diyecek, kendi siyasetimizi uygulayacak, uygulattıracak gücümüz de yok bu aşikar.Eeeee bu adamlarLa aşık atamazsın, karşına almak doğru olmaz, mantığı şartlar dahilinde mantıklı.

Ne yapacağız bu coğrafyada peki?Bu adamların biçtiği rolü mü oynayacağız sesimizi soluğumuzu çıkarmadan, ''Evet haklısın, evet sen büyüksün, evet sen öldürürsün...' mü diyeceğiz?Bu adamlardan hayır yoksa bize, Arapların ipiyle de kuyuya inilmezse ne yapalım?

AB'ye girelim diyoruz adamlar bunlar Müslüman diyor başka bir şey demiyor; eee Müslümanlarla bir olalım diyoruz ''Şeriat'' naraları yükseliyor...

Ne olalım, kiminle kanka olalım ben de anlamadım...

Muhabbetle...

Sayın Fuzuli, bunlar daha önceden de bilinmiyor muydu, ABD ye gidip oradan icazet alırken bilinmiyor muydu, AB nin bizi hiçbir zaman almayacağı bilinmiyor muydu? O zaman insanlar niye kullanıldı, oy için mi, o zaman oy için bunları yapanların bugün de aynı şeyi yapmadıkları ne malum? Bir zamanlar Saddam a yürü ya kulum diyenler sonunda ne yaptılar? Bugün de aynı şeylerin olmayacağından nasıl emin olabiliriz?

Bugün C.Çiçek in Avusturya da yaptığı bir konuşma vardı gezetede. Araplar ın petrolün üstünde oturduğunu ve bir gün vanaları kapatmakla istediklerini yaptırabilecek güce sahip olduklarını söylüyor. Bizim böyle bir gücümüz yok, ABD ve İsrail e dayanan savunma sanayimiz var. Niye sadece biz kahraman oluyoruz, artık Osmanlı İmparatorluğu olmadığımızı ne zaman kavrayacağız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben itiraz ediyorum, ben bu minvalde bir hissiyata sahip değilim.Burdan benim Müslüman olmadığım manası çıkmasın.smile.gif

Hiçbir insanın da İsrail'in uygulamalarına bakarak Müslüman olmasa bile İsrail'e öfke duymanın mesnetsizliğini savunacağını zannetmiyorum.

Müslüman olmayanları bilemem, ama Müslümanların bu konularda delilleri var, ayetler var...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşin ciddisi ve doğrusu, Türkiye bir dünya devletidir. Çünkü kilit bir nokta tutmaktadır. Ne kimseye angaje olabilir, ne kimseye sırtını dönebilir.

Türkiye kadar kilit konumda bir coğrafya yoktur.

Denge siyaseti izlemeye eli mahkumdur.

Türkiye'nin balansını etkileyecek her ağırlık koyma, çok dikkatle hesaplanacak kritik bir karardır. Türkiye'nin balansı bozulursa dünya sarsılır.

Otoyolda 120 yapacaksanız, lastiklerinizi iyi bir balansçıya göstermenizi tavsiye ederim. Rasgele uyduruk balansçılara teslim etmeyin. İlmihal, tefsir, kırk hadis haricinde kitap okumamış, dil bilmeyen, dünya bilmeyen, çekilen iple oynayan hamasi balansçılar tehlikeli...

Sayın demirefe aralarında bazen doğruyu söyleyebilenler de var ama nedense konuşmaktan çekiniyorlar. Cemil Çiçeği okumuşsunuzdur, gerçekleri konuşacağım ama burada Vatan Gazetesi var demiş. Yani o tefsir okumuş insanlar da hür iradeleriyle konuşamıyorlar, konuşunca da kapının önüne konuyorlar, hani çok demokratlar ya; Anayasayı demokratik yapacaklar ya...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Karavana atış. Tutmadı. Şöyle demeliydin:

"Demek müslümanları katlettiği için müslümanları sevmeyenler tarafından seviliyormuş."

Ha, öyle bir şey yok o ayrı tabii... Dinimi soranlara "İslam" diyorum. Bunu reddetmeyi, adımı sanımı, coğrafyamı, milletimi red gibi ele alıyorum. Gerek yok. Kafa kağıdımda dini İslam yazıyor, amenna, başım gözüm üstüne. Silmeye hiç gerek duymuyorum.[/font]

İnsanları yaftalamak bu kadar kolay mı ya? Müslümanım diyen birine sen kafirsin demek mazallah insanı dinden çıkarır; İnsanları düşüncesinden dolayı İsrail yandaşı yapmak nasıl bu kadar kolay oluyor, insanlar bu hakkı nereden buluyorlar anlaşılır gibi değil. Fikirlerini beğenmedin mi, senin düşüncen yanlış, şundan, şundan dolayı dersin olur biter. Ama insanlara istemediği birşeyi yakıştırmak hiç kimsenin hakkı olamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Fuzuli, bunlar daha önceden de bilinmiyor muydu, ABD ye gidip oradan icazet alırken bilinmiyor muydu, AB nin bizi hiçbir zaman almayacağı bilinmiyor muydu? O zaman insanlar niye kullanıldı, oy için mi, o zaman oy için bunları yapanların bugün de aynı şeyi yapmadıkları ne malum? Bir zamanlar Saddam a yürü ya kulum diyenler sonunda ne yaptılar? Bugün de aynı şeylerin olmayacağından nasıl emin olabiliriz?

Bugün C.Çiçek in Avusturya da yaptığı bir konuşma vardı gezetede. Araplar ın petrolün üstünde oturduğunu ve bir gün vanaları kapatmakla istediklerini yaptırabilecek güce sahip olduklarını söylüyor. Bizim böyle bir gücümüz yok, ABD ve İsrail e dayanan savunma sanayimiz var. Niye sadece biz kahraman oluyoruz, artık Osmanlı İmparatorluğu olmadığımızı ne zaman kavrayacağız?

Eeee bu ülkede iktidar olmak istiyorsan bu ülkede arka planda kimlerin sözü geçiyorsa kimler bu ülkeyi nasıl görmek istediği konusunda yönlendirme gücüne sahipse gidip o adama danışmadan bir işe kalkışmazsınız.ABD bu ülkede Ergenekon yapılanmasını ''İslamcı Devlet'' oluşumuna karşı nasıl desteklediyse şimdi de işini beraber götürebileceği din değerli bir AKP'yi destekliyor.Belgeleri yok elimde uzaktan böyle görünüyor sadece benim gözüme.AKP ABD'ye Irak konusunda söz vermiştir herhalde, 1 Mart tezkeresi için veya başka planlar için.ABD'de AKP'ye bak ülkenizdeki ideolojik, bürokratik Kemalist yapıyı kıracağız sizin İslam anlayışınızı destekleyeceğiz demiştir, herhalde...

Tek başımıza oyun kurgulayıp, yönetmenliğini yapacağımız bir bütçeye sahip değiliz.Dış destekli film çekiyoruz...

AKP gerçekten ABD ve Batı hayranı mı?Ben samimice onların oyunlarına gönülden destek verdiklerine, onlar adına bu ülkeyi yönettiklerine inanmıyorum.AKP iktidara gelmek için izin ABD'den destek almak zorundaydı aldı, AB'yi de ülkedeki birçok reform hareketine paravan olarak kullanıyor, yoksa AB'nin bizi almayacaklarını kendileri biliyordur.

Şimdi AKP ABD'ye, AB'ye düşmanım, günahım kadar sevmiyorum dese, sizinle hiçbir işte ortak olmam dese yüzünü doğuya dönse İran'a, Suriye'ye, Mısıra ne bileyim bilumum Müslüman ülkelere en başta içerden yaygara kopuyor şeriat tehlikesi hasebiyle.İran konusunda BM'de alınan kararlara verilen ret oyundan sonra başladı tartışma'' Eksen kayması var, aman dikkat...'' şeklinde.

Bu kafayla kahraman olmamız zor zaten.AKP gücü ölçüsünde mevcut oyunun içinde ara sıra hissiyatını açığa vurarak hareket etmeye çalışıyor.''One minute'' diyor, kızgınlığını dile getiriyor ama radikal kararlar alarak da İsrail'in başımıza açacağı işten de korkuyor, ciddi kararlarla tavrının altını dolduramıyor...

Kendi kendine kararlar alabilen, kimseden çekinmeyecek kadar güçlü bir ülke olsaydık AKP yüzünü nereye dönüyordu, kiminle dostmuş kiminle düşmanmış görürdük...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eeee bu ülkede iktidar olmak istiyorsan bu ülkede arka planda kimlerin sözü geçiyorsa kimler bu ülkeyi nasıl görmek istediği konusunda yönlendirme gücüne sahipse gidip o adama danışmadan bir işe kalkışmazsınız.ABD bu ülkede Ergenekon yapılanmasını ''İslamcı Devlet'' oluşumuna karşı nasıl desteklediyse şimdi de işini beraber götürebileceği din değerli bir AKP'yi destekliyor.Belgeleri yok elimde uzaktan böyle görünüyor sadece benim gözüme.AKP ABD'ye Irak konusunda söz vermiştir herhalde, 1 Mart tezkeresi için veya başka planlar için.ABD'de AKP'ye bak ülkenizdeki ideolojik, bürokratik Kemalist yapıyı kıracağız sizin İslam anlayışınızı destekleyeceğiz demiştir, herhalde...

Tek başımıza oyun kurgulayıp, yönetmenliğini yapacağımız bir bütçeye sahip değiliz.Dış destekli film çekiyoruz...

AKP gerçekten ABD ve Batı hayranı mı?Ben samimice onların oyunlarına gönülden destek verdiklerine, onlar adına bu ülkeyi yönettiklerine inanmıyorum.AKP iktidara gelmek için izin ABD'den destek almak zorundaydı aldı, AB'yi de ülkedeki birçok reform hareketine paravan olarak kullanıyor, yoksa AB'nin bizi almayacaklarını kendileri biliyordur.

Şimdi AKP ABD'ye, AB'ye düşmanım, günahım kadar sevmiyorum dese, sizinle hiçbir işte ortak olmam dese yüzünü doğuya dönse İran'a, Suriye'ye, Mısıra ne bileyim bilumum Müslüman ülkelere en başta içerden yaygara kopuyor şeriat tehlikesi hasebiyle.İran konusunda BM'de alınan kararlara verilen ret oyundan sonra başladı tartışma'' Eksen kayması var, aman dikkat...'' şeklinde.

Bu kafayla kahraman olmamız zor zaten.AKP gücü ölçüsünde mevcut oyunun içinde ara sıra hissiyatını açığa vurarak hareket etmeye çalışıyor.''One minute'' diyor, kızgınlığını dile getiriyor ama radikal kararlar alarak da İsrail'in başımıza açacağı işten de korkuyor, ciddi kararlarla tavrının altını dolduramıyor...

Kendi kendine kararlar alabilen, kimseden çekinmeyecek kadar güçlü bir ülke olsaydık AKP yüzünü nereye dönüyordu, kiminle dostmuş kiminle düşmanmış görürdük...

Bunları yazan biri, şu İsrail katliamının ABD den bağımsız olamayacağını dolayısıyla bu işten Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin de haberdar olmayacağına inandığını sanmıyorum. Burada bir komplo olabileceği hiç aklınıza gelmiyor mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye´de yeterince sol var da merak ediyorum pakistan´da Iran´da Arap ülkelerinde ne kadar sol var !!!

Gemide silahli eyleme gidenleri gittiklerin ispati en bariz ispati Türkiye´de Tarikata davet edilmeyen komsu kaldi mi!!!

Ne ister bu tarikatlar ne yer ne icerler..

Hey gidi Türkiyem ???

Efendi,bana sosyalizmi tanımlasana... sadece tanım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunları yazan biri, şu İsrail katliamının ABD den bağımsız olamayacağını dolayısıyla bu işten Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin de haberdar olmayacağına inandığını sanmıyorum. Burada bir komplo olabileceği hiç aklınıza gelmiyor mu?

Net olarak bilmediğimiz bir olayın görünen tarafının arkasında komplo olma olasılığı her zaman vardır tabiatıyla.Kim bu olaya kesinlikle komplodur diyorsa, kesinlikle komplo değildir diyenler kadar doğruluk payına sahiptir komplo olup olmaması konusunda.

Lakin bu olay nasıl bir komplo ve kimin faydası güdülmüş olmalı ki gelinen noktada İsrail dünya kamuoyunda tepki almayı kimin için göze aldı.Kime yaradı bu durum?AKP'ye içerde kamuoyu desteği sağlamak için mi yaptılar bunu, İsrail ve ABD birlikte?

Bu noktadan sonra AKP'den beklenen İsrail'le sonuna kadar dostluk değil İsrail'e karşı sert tutum ve İsrail'in yanında yer almamadır.AKP içerde oy toplasın diye İsrail dünyadaki itibarının sarsılmasına göz yumacak bir oyunu ABD'yle AKP'yle birlikte kurgulayacak akabinde AKP İsrail karşıtlığıyla içerde oy toplayacak ve hiçbir şey olmamış gibi Türkiye'yle ilİşkilerinin eskisi gibi gideceğini varsayacak bir planı yapacaklar...Bu olay bana birilerinin işine yaraması için planlı olarak hazırlanmış gibi gelmiyor sonuçları itibariyle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Net olarak bilmediğimiz bir olayın görünen tarafının arkasında komplo olma olasılığı her zaman vardır tabiatıyla.Kim bu olaya kesinlikle komplodur diyorsa, kesinlikle komplo değildir diyenler kadar doğruluk payına sahiptir komplo olup olmaması konusunda.

Lakin bu olay nasıl bir komplo ve kimin faydası güdülmüş olmalı ki gelinen noktada İsrail dünya kamuoyunda tepki almayı kimin için göze aldı.Kime yaradı bu durum?AKP'ye içerde kamuoyu desteği sağlamak için mi yaptılar bunu, İsrail ve ABD birlikte?

Bu noktadan sonra AKP'den beklenen İsrail'le sonuna kadar dostluk değil İsrail'e karşı sert tutum ve İsrail'in yanında yer almamadır.AKP içerde oy toplasın diye İsrail dünyadaki itibarının sarsılmasına göz yumacak bir oyunu ABD'yle AKP'yle birlikte kurgulayacak akabinde AKP İsrail karşıtlığıyla içerde oy toplayacak ve hiçbir şey olmamış gibi Türkiye'yle ilİşkilerinin eskisi gibi gideceğini varsayacak bir planı yapacaklar...Bu olay bana birilerinin işine yaraması için planlı olarak hazırlanmış gibi gelmiyor sonuçları itibariyle...

Tepki almanın İsrail in umurunda olduğunu sanmıyorum, işin için de ABD ve AKP varsa herşey olabilir diyorum. Çırak usta misali....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şurası da bir gerçek ama İsrail'i sert bir dille eleştirip akabinde hala askeri, ticari anlaşmaların hala sürüyor olması ''Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?'' dedirtiyor insana...

İşte sorun da bu, esip gürleniyor, Kılıçdaroğlu nun dediği gibi bir de yağ be kardeşim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte sorun da bu, esip gürleniyor, Kılıçdaroğlu nun dediği gibi bir de yağ be kardeşim...

Meteorojiden alınan son bilgilere göre yağmur bekleniyor, yağmazsa da başında söyleniyor zaten hava tahmini diye...

Yağmur yağmazsa da Sayın Kılıçdaroğlu'ndan yapay yağmurlama bekliyoruz, rahmetsiz kalmasın topraklar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mesnet için kitaba bakmaya gerek yok, İsrail'i izleyin yeter...

Ben anlatamamışım, Müslüman olmayanların İsrail e nefreti konusunda birşey söyleyemeyeceğimi belirtmiştim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Meteorojiden alınan son bilgilere göre yağmur bekleniyor, yağmazsa da başında söyleniyor zaten hava tahmini diye...

Yağmur yağmazsa da Sayın Kılıçdaroğlu'ndan yapay yağmurlama bekliyoruz, rahmetsiz kalmasın topraklar...

Önce bir gürlemesini bekleyelim, daha sonra yağıp yağmayacağına bakarız. Meteoroloji den hava tahmin raporu almadan gürlersen yağmadığın zaman iyot gibi açığa çıkarsın, bu kimin lafıydı ya?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimse Araplardan veya başka bir ırktan etnik kökeninden dolayı nefret etmiyor, geçmişte yapılan ihanetlerden dolayı bir sevgisizlik olabilir. Bununla beraber birde duyduğum ( gerçekten sahih olup olmadığını bilmiyorum ama araştırıyorum) hadis e dayanarak, Araplardan nefret etmem söz konusu olamaz dedim. Yani insan olduğundan başaka bir de hadisle kuvvetlendirdim.

Gecmisteki hangi ihanetlerden bahsediyorsunuz? Sakin Osmanli isgaline ve sömürgesine karsi vermis olduklari mücadeleyi kastetmeyin? Ne zamandan beri ülkesini isgal eden bir ülkleye karsi mücadele etmek ihanet oluyormus? Yapmayin lütfen. Nereden aliyoruz bu hakki? Biz mücadele edince kurtulus savasi oluyor, baskalari bize karsi yapinca ihanet oluyor. Bu mantikla her daim sorunlu olmaktan kurtulamayiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Meteoroji --> meteoroloji

Kılıçdaroğlu lafı geçince iş meteorolojiye kadar gidiyor

Tepkinin altında yatan nedenleri merak ettim de... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Meteoroji --> meteoroloji

Kılıçdaroğlu lafı geçince iş meteorolojiye kadar gidiyor

Tepkinin altında yatan nedenleri merak ettim de... :)

Düzeltme için teşekkürler...

Meteoroloji meselesine gelince çağrışım yaptı, yazıverdim aklıma gelenleri bir anda.Siyaset bir nevi meteorolojik bir mevzu.Yağmasanız da gürlersiniz...Yok mudur bütün siyasetçilerde bu, en sağından, ortasına oradan da soluna kadar?İktidara gelene kadar meydanlarda bilmem kaç defa ülkeyi kurtarırlar o da yetmez dünyanın en büyük devleti yaparlar hızlarını alamayarak.

Kemal Kılıçdaroğlu da bizim siyasetçilerden.O da iktidar olana kadar, meydanlarda, ekranlarda işsizliği bitirecek, tarımı, sanayiyi şahlandıracak, ne AB'ye boyun eğecek ne ABD'ye...PKK sorununu halledecek, şeriat tehlikesini bertaraf edecek, demokrasiyi rayına oturtacak, hukuğu baştacı yapacak, yandaşlık gütmeyecek...

Bütün bunlar nedense bu ülkede hep söylenen ama bir türlü yapılamayanlar.Sayın Kılıçdaroğlu'nun farkı ne?

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.