Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MAVİ MARMARA'DA ELE GEÇİRİLEN CEPHANELİK

Misafir CYRANO

Önerilen İletiler

İsrail'i terörist yapmayan İsrail ve abisi ABD karşısında duracak onlara laf söyleyecek bir babayiğidin hala olmaması.İsrail'i terörist yapmayan bütün dünyaya yayılmış etkili lobilerinin, kendilerini savunacak güçlü medyalarının, her ülkede bağlantılarının olması.Dünyayı yönlendirecek para güçlerinin olması...Velhasılı kelam bunlar şimdilik dünyanın kralları kim karşısına çıkıp da diyebilir ki '' Kral çıplak.''Krallar ne derse o.Onlar dünya için kimi terörist ilan etmişlerse herkes için terörist o, onlar dünyaya kimi düşman devlet ilan etmişlerse dünya için düşman devlet o.Irak'ı da işgal ederler, Filistini'de yakarlar yıkarlar, Afganistan'a da girerler, gemi de basarlar, adam da öldürürler keyifleri nasıl isterse...

Bunları bir başka devlet yapsaydı görürdük ne olacağını, BM'nin tavırlarını, yaptırımlarını ki İran konusundaki BM'den çıkartılan kararlar ortada.Kabadayılar karar çıkacak deniyor dedikleri çıkıyor kendi yaptıklarına karşı yapacak bir şey yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsrail'i terörist yapmayan İsrail ve abisi ABD karşısında duracak onlara laf söyleyecek bir babayiğidin hala olmaması.İsrail'i terörist yapmayan bütün dünyaya yayılmış etkili lobilerinin, kendilerini savunacak güçlü medyalarının, her ülkede bağlantılarının olması.Dünyayı yönlendirecek para güçlerinin olması...Velhasılı kelam bunlar şimdilik dünyanın kralları kim karşısına çıkıp da diyebilir ki '' Kral çıplak.''Krallar ne derse o.Onlar dünya için kimi terörist ilan etmişlerse herkes için terörist o, onlar dünyaya kimi düşman devlet ilan etmişlerse dünya için düşman devlet o.Irak'ı da işgal ederler, Filistini'de yakarlar yıkarlar, Afganistan'a da girerler, gemi de basarlar, adam da öldürürler keyifleri nasıl isterse...

Bunları bir başka devlet yapsaydı görürdük ne olacağını, BM'nin tavırlarını, yaptırımlarını ki İran konusundaki BM'den çıkartılan kararlar ortada.Kabadayılar karar çıkacak deniyor dedikleri çıkıyor kendi yaptıklarına karşı yapacak bir şey yok...

Sayin FUZULİ

Artik birakalim yahudi lobisi ayagini inan ki gina geldi yok lobiymis, yok cok paralari varmis artik bugünden itibaren ben bunlari yutmuyorum. Bütün herkese örnek olsun..yeter ya lobi para.. Bakin ülkeler biraz bütceleri acildi mi asrin krizine giriyorlar! gecelim bunlari ülkeler lobilerle yürümüyor yürütülmüyor olsa olsa alacaklari kararlari tepkiye göre bir lobi ayaginin arkasina gecilmesi, olurmu oda yemiyor olsa olsa hakkinda istenmeyen karari alan devlet yöneticeleri iceri dönük bakin bu kararin alinmasin da o lobi etkili oldu diye benim deha ma dokunmayin diye iceri dogru bir ayaktir deha larin ayagidir..Cok para Araplar´da da var bakin dünyanin cok parasi olan ülke siralamasina bankalar da ülke siralamasin da birinci geliyorlar.. gecelim bunlara derim..

Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde Israil´e en büyük destek AKP Hükümeti tarafindan olmustur hem maddi hem manevi...Bu da bir Deha örnegidir !!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuva_yı Milliye örgütleri niye terörist olsun, sivil halka karşı bombalama, yıldırma, sindirme, katliam saldırıları yapmadılar, işgalci askeri hedeflere saldırdılar.

Bunları eksiksiz bir şekilde yapan İsrail'i terörist yapmayan nedir ?

DemirEfe,

Ben, "İsrail'i işgalci yapmayan nedir?" diye soruyordum;

Fakat, açıklamana Cyrano'nun sorusu ile daha iyi bir karşılık verilebilir...

Sivil halka karşı bombalama, yıldırma, sindirme katliam saldırıları yapan,

Bunun yanında başlı başına işgalci olan İsrail'i

Terörist yapmayan nedir?

Sanırım yanıtın:

"Düzenli Ordu'ya sahip olması!"

Yine Cyrano'nun, hakkınızda yansıttığı mantığa dönüyoruz:

Demek ki PKK ileride devlet ve düzenli ordu kursa,

Bu sefer onun da terörünü meşru görecek misiniz!

"Meşru" demek "Haklı" demek değildir.

"Haksız" fakat "Meşru" görmeniz oldukça doğal olabilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin FUZULİ

Artik birakalim yahudi lobisi ayagini inan ki gina geldi yok lobiymis, yok cok paralari varmis artik bugünden itibaren ben bunlari yutmuyorum. Bütün herkese örnek olsun..yeter ya lobi para.. Bakin ülkeler biraz bütceleri acildi mi asrin krizine giriyorlar! gecelim bunlari ülkeler lobilerle yürümüyor yürütülmüyor olsa olsa alacaklari kararlari tepkiye göre bir lobi ayaginin arkasina gecilmesi, olurmu oda yemiyor olsa olsa hakkinda istenmeyen karari alan devlet yöneticeleri iceri dönük bakin bu kararin alinmasin da o lobi etkili oldu diye benim deha ma dokunmayin diye iceri dogru bir ayaktir deha larin ayagidir..Cok para Araplar´da da var bakin dünyanin cok parasi olan ülke siralamasina bankalar da ülke siralamasin da birinci geliyorlar.. gecelim bunlara derim..

Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde Israil´e en büyük destek AKP Hükümeti tarafindan olmustur hem maddi hem manevi...Bu da bir Deha örnegidir !!!

Peki Sayın Efendi Türkler İsrail ve ABD'yi dünya siyasetinde bu kadar pervasızca hareket ettiren güç ne?İsrail ile ABD bugün neden dünya siyasetinde belirleyici rol oynuyorlar, istedikleri gibi davranıyorlar nerden geliyor bu değirmenin suyu?

Onların dehaları kim güçlü olmak onların kaderi onların gücünü kıracak deha yetiştiremek de bugün için bizim, bizim gibi ülkelerin kaderi mi?Yoksa atı alan Üsküdar'ı geçti mi?

Siz bu ülkenin lideri olsaydınız ve bir deha olsaydınız nasıl bir tavır takınırdınız hamaset üstü, gerçekçi, yapılabilir olarak?Türkiye'nin bugün için yaptığı doğru mu, siz olsanız ne yapardınız eğer bugününü beğenmiyorsanız?

Vallaha ''Bekara karı boşaması kolay derler.'' en kolayı oturduğun yerden yanlış, doğru belirlemek, dilimizin vergisi yok konuşmak serbest...

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dünyada işgalci olmayan hiç kimse yok...

PKK düzenli orduya dönüşürse sorusunu şöyle anlıyorum: Faraza Kuzey Irak'ta bir Kürt devleti kurulursa ve bu devlet Türkiye'den toprak talebiyle Türkiye'ye savaş açarsa demek oluyor.

E savaşırız... Normal şekilde bir savaş cereyan eder yani. Terörist olmazlar, düşman olurlar savaşırız.

İsrail terörist mi, hayır. Saldırıya uğramadan karşılık vermiyor. Çok sert karşılık veriyor, doğru. Kınıyorum. Daha ölçülü karşılık vermeli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK düzenli orduya dönüşürse sorusunu şöyle anlıyorum: Faraza Kuzey Irak'ta bir Kürt devleti kurulursa ve bu devlet Türkiye'den toprak talebiyle Türkiye'ye savaş açarsa demek oluyor.

E savaşırız... Normal şekilde bir savaş cereyan eder yani. Terörist olmazlar, düşman olurlar savaşırız.

İsrail terörist mi, hayır. Saldırıya uğramadan karşılık vermiyor. Çok sert karşılık veriyor, doğru. Kınıyorum. Daha ölçülü karşılık vermeli.

Evet İsrail terörist değil bir devlet.Düzenli ordusu var, Hamas terörist bir örgüt.İsrail bir devlet olarak, düzenli ordusuyla Hamas'ın yaptıklarının yüz mislini yapıyor, devlet oduğu için de terörist kavramını kullanmak ayıp olur Hamas dururken.İsrail'le Hamas'ın gerçekleştirdikleri fiiller arasında yedi farkı bulabilir misiniz?

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İsrail'le Hamas'ın gerçekleştirdikleri fiiller arasında yedi farkı bulabilir misiniz?

1.Güçler asimetrik

2.İsrail silahları daha sofistike

3.İsrail'de nükleer de var

4.Hamas kayıpları daha fazla

5.Ellerinde tuttukları esir sayısı farklı

6.Irkları farklı

7.Dinleri farklı

(Son iki madde zorlama oldu, yedi madde istediğiniz için...)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1.Güçler asimetrik

2.İsrail silahları daha sofistike

3.İsrail'de nükleer de var

4.Hamas kayıpları daha fazla

5.Ellerinde tuttukları esir sayısı farklı

6.Irkları farklı

7.Dinleri farklı

(Son iki madde zorlama oldu, yedi madde istediğiniz için...)

Cümleme dikkat ettiyseniz iki olgu arasındaki yedi nitelik farkı demedim, iki olgunun fiilleri arasındaki yedi fark dedim gözden kaçmış galiba...

Hamas terörist eylemler yapıyorsa ki yaptıklarından dolayı terörist yaftası yapıştırılıyorsa İsrail'in yaptıklarıyla Hamas'ın yaptıkları arasındaki far ne ola ki İsrail'in uygulamalarına dayanarak İsrail terörist bir devlettir diyemiyoruz?

Muhabbetle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

E işte fazla fark yok anlamına geliyor.

O zaman şöyle açıklayayım: İsrail kendisine bir saldırı olmadıkça saldırmayacaktır. İsrail'in istediği sınırlarının güvenliği. Füze fırlatılmaz, bombacı gönderilmez, herhangi bir terör eylemi olmazsa Hamas'a saldırı yapmayacaktır.

Terörist öyle yapmaz. Zaten varlık amacı saldırmaktır, o yüzden.

Bir de ambargo konusu var, hiç terör saldırısı yapılmayan makul bir süre geçtiğinde ambargo elbette ve mutlaka kalkacaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu söylemin de ciddiye alınacak yani yoktur.

Medeniyet, çağdaşlık, insanlığın gelişimi gibi kavramları bir kenara bırakırsak ancak arkadaşımız gibi bir mantık yürütebiliriz.

Antik Çağ'da, Orta Çağ'da kısaca bugün var olan evrensel normlar ve hukuğun olmadığı çağlarda gerçekleşmiş olaylar ve uygulamaları bu çağda gerçekleşen olaylar ve uygulamalara gerekçe olarak göstermek ancak böyle bir mantık ürünüdür.

Mesela 15. yüzyılda bir devletin başka bir devletin topraklarını istila etmesi ile, 20. yüzyılda bir devletin başka bir devletin topraklarını istila etmesini aynı görmek ciddiye alınacak bir argüman değildir.

Bu mesela bugün kölecilik yapan bir devletin köleciliğini meşrulaştırmak için herkes köleciydi demeye benzer.

İşgalcilik, sömürgecilik eski çağlarda meşru ve yasal idi. Bugün ise suç. Bu suçu işleyen devletler isgalci olarak tanımlanır Birleşmiş Milletler tarafından.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

E işte fazla fark yok anlamına geliyor.

O zaman şöyle açıklayayım: İsrail kendisine bir saldırı olmadıkça saldırmayacaktır. İsrail'in istediği sınırlarının güvenliği. Füze fırlatılmaz, bombacı gönderilmez, herhangi bir terör eylemi olmazsa Hamas'a saldırı yapmayacaktır.

Terörist öyle yapmaz. Zaten varlık amacı saldırmaktır, o yüzden.

Bir de ambargo konusu var, hiç terör saldırısı yapılmayan makul bir süre geçtiğinde ambargo elbette ve mutlaka kalkacaktır.

Eeeee işte fark yoksa ki siz de söylediniz, o zaman Hamas eylemlerine bakılarak terörist bir örgüt ilan ediliyorsa İsrail'in uygulamalarına bakılarak da terörist devlet demek mantıksız olmasa gerek...

İsrail bugünkü sınırların güzvenliğinin peşinde mi yoksa kafasındaki sınırlara ulaşmanın bunun için her yolu mübah görmenin mantığı içinde mi?

Siz İsrail'in Orda Doğu'da hakikaten Filistin'in de bulunduğu İsrail'in kendi sınırları içinde olduğu huzurlu, barış eksenli bir coğrafyadan yana olduğunu mu düşünüyorsunuz?Bütün sorun İsrail'i o bölgede istemeyen Filistinli ve diğer Müslüman ülkelerde mi görüyorsunuz?

Uygulanan ambargonun mahiyeti terör saldırısı, makul bir süre gibi etkenlerle açıklanamayacak kadar, savunulamayacak kadar vicdanlık dışı, evrensel hukuk dışı...

Siz Hamas'ı vicdani, hukuki , insani temellerden hareketle eleştirirken İsrail'in uygulamalarını hangi insani, vicdani, hukuki temelde hafifletebiliyorsunuz nereye sığdırabiliyorsunuz?

Düşünceniz, mantığınız ideolojik kaygılardan uzak, nesnel, insani olacaksa ki insani odaklı mantığı savunuyorsanız Hamas ne ise İsrail de aynı olmalı aynı duyguları uyandırmalı sizde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlaşılmadıysa tekrarlayayım: İsrail kendisine bir saldırı olmadıkça saldırmayacaktır.

İsrail'in "biz meğer meşru kurulmamışız, Hamas füzelerini yeyince kafamıza dank etti, olmadı başa saralım, tası tarağı toplayıp çekip gidelim" demesini mi bekliyorsunuz?

İsrail devleti vardır ve orada doğan çocukların vatanlarını, doğdukları toprakları savunmak en doğal haklarıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşgalciliğin bitme miladını nereye koyacaksınız? 20. Yüzyılın başlangıcına mı? 1899... İşgalcilik serbest. Gücün yettiğini işgal et. 1900... Hop! İşgaller çağı bitti, bas geri...

Var mı böyle şey?

Farzımuhal Kürt devleti sana saldırdı, sen geri püskürttün. Tekrar saldırıyı önlemek için güvenlik alanı işgal edersin. İsrail'in Golan ve Sina işgalleri gibi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim bu forumda yazan bazı arkadaşların görüşlerinden anladığım; Filistin'lilerin en büyük suçunun Müslüman ve Arap olması galiba.

Müslüman oldukları için mi Araplardan nefret ediliyor yoksa, nefret edilen Arap'lar olduğu için mi Müslümanlık tepki alıyor onu henüz çıkaramadım ama... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olmert kalıcı barış olacaksa Doğu Kudüs'ün Filistin'e verilebileceğini deklere etmiştir.

İsrail'in tek derdi varlığını ve sınırlarını koruyabilmektir. Bu saatten sonra bir adım daha genişlemeyi rüyasında bile görmez, göremez.

Türkiye de Kıbrıs'ta işgalcidir ve kalıcı barış olacaksa işgal ettiği Kıbrıs topraklarından tamamen bile çekilebileceğini söylemektedir. Rumlar terörist EOKA eylemlerine dönüş yaparsa yeniden savaş çıkar mı çıkmaz mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlaşılmadıysa tekrarlayayım: İsrail kendisine bir saldırı olmadıkça saldırmayacaktır.

İsrail'in "biz meğer meşru kurulmamışız, Hamas füzelerini yeyince kafamıza dank etti, olmadı başa saralım, tası tarağı toplayıp çekip gidelim" demesini mi bekliyorsunuz?

İsrail devleti vardır ve orada doğan çocukların vatanlarını, doğdukları toprakları savunmak en doğal haklarıdır.

Maviyle belirttiğim cümlenin başındaki İsrail yerine ''Filistin'' koyun bir de böyle düşünmeyi deneyin Sayın demirefe...

Orda bir İsrail Devleti'nin olduğunu ben de biliyorum bilmesem bile İsrail bayağı bayağı ben burdayım diyor zaten.

Adamların derdi tası tarağı toplayıp gitmek değil zaten, başkalarının tası tarağı toplayıp gitmesi için uğraşıyorlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim bu forumda yazan bazı arkadaşların görüşlerinden anladığım; Filistin'lilerin en büyük suçunun Müslüman ve Arap olması galiba.

Benim de bu forumda yazan bazı arkadaşların görüşlerinden anladığım, İsraillilerin en büyük suçunun Yahudi olması, ya Müslümanlığı kabul etmemeleri, ya elleriyle küçülerek cizye vermemeleri, ya da Arabistan'ı tamamen Müslümanlara terkedip (*) tası tarağı toplayıp gitmemeleri galiba...

(*) bkz. Kuran Tevbe s.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olmert kalıcı barış olacaksa Doğu Kudüs'ün Filistin'e verilebileceğini deklere etmiştir.

İsrail bugüne kadar Filistin'le yaptığı tüm barış anlaşmalarını tek taraflı olarak bozup yayılmacı politikasına devam etmiştir.

İsrail'in tek derdi varlığını ve sınırlarını koruyabilmektir. Bu saatten sonra bir adım daha genişlemeyi rüyasında bile görmez, göremez.

İsrail biz bu satırları yazarken, Batı Şeria'da Filistinliler'in evlerini yeni Yahudi yerleşimleri yapmak için yıkmaktadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Müslüman oldukları için mi Araplardan nefret ediliyor yoksa, nefret edilen Arap'lar olduğu için mi Müslümanlık tepki alıyor onu henüz çıkaramadım ama... :)

Benim de bu forumda yazan bazı "gerici" arkadaşların görüşlerinden anladığım, İsraillilerin en büyük suçunun Yahudi olması, ya Müslümanlığı kabul etmemeleri, ya elleriyle küçülerek cizye vermemeleri, ya da Arabistan'ı tamamen Müslümanlara terkedip (*) tası tarağı toplayıp gitmemeleri galiba...

(*) bkz. Kuran Tevbe s.

Tamam şimdi çözdüm olayı, Müslüman oldukları için Araplardan nefret ediliyormuş. B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim de bu forumda yazan bazı "gerici" arkadaşların görüşlerinden anladığım, İsraillilerin en büyük suçunun Yahudi olması, ya Müslümanlığı kabul etmemeleri, ya elleriyle küçülerek cizye vermemeleri, ya da Arabistan'ı tamamen Müslümanlara terkedip (*) tası tarağı toplayıp gitmemeleri galiba...

(*) bkz. Kuran Tevbe s.

İsrail'in suçu Birleşmiş Milletler'in belirttiği gibi işgalci, insanlık suçu işleyen bir devlet olmasıdır. İsrail Birleşmiş Milletler'e göre hem işgalci hem de insanlık suçu işleyen bir devlettir.

İsrail savunucularının bu yüzden gelen eleştirileri anti-semitizm safsatasıyla göğüsleme çabası;

bu videoda da görüldüğü gibi artık kimse tarafından ciddiye alınmamaktadır. Bayatlamıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.