Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

7 YILDA AKP ILE YOZLASAN TÜRKIYE YOBAZ DAHA YOBAZLASIYOR.

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

Bilmiyorum Türkiyede nasil burda Dis parasini kendiniz ödemek zorundasiniz.. vede pahali, ondan dolayi vatandaslarimiz dislerini özel olarak Türkiye gelip yaptirirlar daha ucuza geldigi icin.. buda ilginc öyle degil mi?

Bakin bir yorumunuzda Türkiye'nin sosyal haklar konusunda avrupa ülkelerinden cok cok önde oldugunu iddaa ediyorsunuz, diger taraftanda "bilmiyorum Türkiye'de nasil burada dis parasini kendiniz ödemek zorundasiniz.." diye yaziyorsunuz. Madem bilginiz yok neden Türkiye sundan veya bundan sosyal haklar konusunda cok fazla önde diye iddaa ediyorsunuz?

Diger taraftan "burada" derken nereyi kast ediyorsunuz? Bulundugunuz ülkede dis kontrolünüze gidemiyor musunuz? Mesela Almanya'da hastalik sigortasinin dis yaptirmada belirli bir kismini üstlendigi acik ve hatta saglik sigortalari sigortalilarin her yil düzenli bir sekilde bedava dis kontrolüne gitmelerini tesvik ediyorlar ve gidenler de dis taktirma oldugunda 60% lara yakin miktarini üstleniyorlar.

Gene Almanya'da bilinen bir gercek devlet yardimi alan hic bir kimse kendi cebinden saglik sigortasina ve doktor masraflarini ödemiyor, ödemek zorunda dahi kalsa bunu gene bagli bulundugu is bulma kurumu üstleniyor. Siz herhalde Türkiye'de asla devlet hastanesine veya sosoyal sigortalara gitmemissiniz. Hele bir gidin oraya ve anlayin durumu. Orada ne kadar ilac alabiliyorsunuz? Doktorlar dogru dürüst bakmiyorlar bile hastalara, ama mesai disi özel muayenesine geldiginde ayni hastaya öyle bir bakiyorki ayni doktor sasirirsiniz. nedeni de cok acik orada hastadan para aliyor. Hastanede isini halletse bes kurus fazla para alamayacak. Arkadasim siz Türkiye'nin saglik durumunu önce iyi kavrayin ki, diger ülkelerinkine laf edelim.

Bilmiyorum nerede yasiyorsunuz ama bulundugunuz ülkede bir hastanin parasi olmadigi icin hastane tarafindan rehin alindigi gösterebilirmisiniz? Ama bunlari ülkemizde yasiyoruz. Veya hangi bir hasta icin tedavi ret edilmis? Gene bunlari ülkemizde yasiyoruz, gazeteler ve tv ler gün boyu bu tip haberleri veriyor.

Beni baska ülkelerin insanlarini göcleri fazla cazip gelmez, ben kendi ülkemin insanina bakarim. Bizde yilda acaba kac kisi gidiyor baska ülkelere? Bunu neden sayilarla söylemiyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dominik, 12 Ocak 2010 - 18:57 tarihinde, dedi ki:

Biraz acarmisiniz bu konuyu lütfen, bilgilenmemiz acisindan cok önemli görüyorum.

"Hangi Türk sonsuza kadar avrupada kalir..." diye yazmissiniz, sorumu tesbitmi anlasilir degil? 1960 lardan beri yasiyor Türk göcmenleri orada ve dönecegede benzemiyorlar. Daha geleceklerde her gün konsolosluk önlerinde nlerce sabahliyorlar. Bunlar ilac alamamak ugrunami avrupa ülkelerine gelmek icin haftalarca Istanbul'da, Ankara'da, Izmir'de ve diger sehirlerde konsolosluklarin önünde geceli gündüzlü kuyrukta bekliyorlar?

Su yazacaklarinizi en erken sekilde yazinda tüm Türk'leri bilgilendilrin ve derhal avrupa ülkelerini terk etsinler ve sizin söylediginiz gibi sosyal haklar konusunda avrupanin dahi önünde olan ülkelerine geri dönsünlerki bosuna cile cekmesinler.

Arkadasim biraz dönüp dünyaya bak kim kimin konslosun önünde beklemiyor ki?

Almanlar desen onlarda bir sürü ülkenin konslosluklarin önünde bekliyor veya o kapidan iceri giriyor.. istersen google i bir tikla senede örnegin kac alman ülkeyi terk ediyor..

Sonra bak bakalim Türk vatandaslari sadece avrupa konsloluklarin önünde mi bekliyor?

Bizim konslosluklarin önünde bekleyenlerin hakkinida yemeyelim???

Birde rica etsem 60.giden Türklerden bu yüzbinlerden kac yüz kalmis?

Dün giden bugün geliyor.. bugün giden yarin gelecektir.

Sonra bahsettigin bu ülkelerde..

Hangi sosyal hak kalmis bu bir kacini yazabilirsen cevaplayacagim buyrun..

Demisim???

Herhalde saka geciyorsunuz bizimle. Alman'lar Türk konsolosluklari önünde bekliyorlar ha? Nicin beklesinler ki? Türkiye'ye seyehat etmek icin ne zamandan beri Alman vatandaslari vize almak zorundalar?

Buyur arkadasim yazilari tekrar gözden gecir..

Ve tekrar soruyorsun almanlarin ne zamandan beri türk konsolosluklarin önünde bekliyor diye..

Daha önce nasil yazmisim tekrar bakalim..

Almanlar desen onlarda bir sürü ülkenin konslosluklarin önünde bekliyor veya o kapidan iceri giriyor..

Bekliyor veya o kapidan iceri giriyor! bu ne anlama geliyor..

Bu arada kendinde izah ediyorsun onlara vize yok neden beklesinler.. öyle mi?

Demek oluyor ki Vize disarda bekletiyor? bir düsünelim her yil 200.bin alman göc ediyor hersenede milyonlarca almanda seyahat ediyor.. ayni sekilde almanlarda vizeyle karsilassa ne cikar ortaya?

Bizim yüz kati bir kuyruk cikar? demek oluyor ki...

Konuyu burlara tasimanin anlami yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Beni baska ülkelerin insanlarini göcleri fazla cazip gelmez, ben kendi ülkemin insanina bakarim. Bizde yilda acaba kac kisi gidiyor baska ülkelere? Bunu neden sayilarla söylemiyorsunuz?

Gidenleri takip ediyorsan :)

Arkadasim biraz dönüp dünyaya bak kim kimin konslosun önünde beklemiyor ki diye aramizda böyle diologda gecti.. demek oluyor ki böyle seyler beni rahatsiz etmiyor..

O zaman rakamlarla İstatistikleri ortaya koyacaksin ben yaniltmak istemiyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim biraz dönüp dünyaya bak kim kimin konslosun önünde beklemiyor ki?

.

.

.

Konuyu burlara tasimanin anlami yok demek ki?

Ya gercekten de komik bir durum ortaya cikti. Konu bayagi karisti. Ne söylemek istediginizi sizden baska anlayan birisi varsa lütfen bana aciklarsa sevinirim. Ben anlamis degilim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin bir yorumunuzda Türkiye'nin sosyal haklar konusunda avrupa ülkelerinden cok cok önde oldugunu iddaa ediyorsunuz, diger taraftanda "bilmiyorum Türkiye'de nasil burada dis parasini kendiniz ödemek zorundasiniz.." diye yaziyorsunuz. Madem bilginiz yok neden Türkiye sundan veya bundan sosyal haklar konusunda cok fazla önde diye iddaa ediyorsunuz?

Diger taraftan "burada" derken nereyi kast ediyorsunuz? Bulundugunuz ülkede dis kontrolünüze gidemiyor musunuz? Mesela Almanya'da hastalik sigortasinin dis yaptirmada belirli bir kismini üstlendigi acik ve hatta saglik sigortalari sigortalilarin her yil düzenli bir sekilde bedava dis kontrolüne gitmelerini tesvik ediyorlar ve gidenler de dis taktirma oldugunda 60% lara yakin miktarini üstleniyorlar.

Evet önde her konuda önde.. bunda kimsenin itirazi yok..

Sonra Almanya´da saglik alanında köklü reformlar olmasa bunu yapmadiklari takdirde kisa dönemde cok seylere sahit olacagiz arkadasim..o zaman tekrar hatirlatmak isterim..

Gelelim

Mesela Almanya'da hastalik sigortasinin dis yaptirmada belirli bir kismini üstlendigi acik ve hatta saglik sigortalari sigortalilarin her yil düzenli bir sekilde bedava dis kontrolüne gitmelerini tesvik ediyorlar ve gidenler de dis taktirma oldugunda 60% lara yakin miktarini üstleniyorlar.

Almanya´da düzenli dis doktoruna gitmek sadece gitmek senede 40.euro ödersin bu bir ikincisi eyer dolgu yaptiriyorsan her dolguya 120.euro ödersin.. bunu kasa karsilamaz.. köprü yaptirirsan yüzde 30 karsilanir.. bir köprü iki üc bin eurodur.. yani karsilanan para cok ufak kismi..

Bedava hic birsey yok lütfen...carpitmayalim. bedava olan siyah dolgu!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet önde her konuda önde.. bunda kimsenin itirazi yok..

Sonra Almanya´da saglik alanında köklü reformlar olmasa bunu yapmadiklari takdirde kisa dönemde cok seylere sahit olacagiz arkadasim..o zaman tekrar hatirlatmak isterim..

Gelelim

Almanya´da düzenli dis doktoruna gitmek sadece gitmek senede 40.euro ödersin bu bir ikincisi eyer dolgu yaptiriyorsan her dolguya 120.euro ödersin.. bunu kasa karsilamaz.. köprü yaptirirsan yüzde 30 karsilanir.. bir köprü iki üc bin eurodur.. yani karsilanan para cok ufak kismi..

Bedava hic birsey yok lütfen...carpitmayalim. bedava olan siyah dolgu!

En azindan hala iki tane Almanya oldunu sizin sayenizde ögrenmis bulunuyorum. Cünki bende Almanya'da yasiyorum ve hic bir zaman yilda iki defa dis kontrolüne gidiyorum ama bes kurus para vermiyorum. Siz ise 40 € veriyormussunuz. Size tavsiyem doktorunuzu degistirin cünki bir hile var isin icerisinde.

Dolgu meselesi desen gene sizin yasadiginiz Almanya'dan degisik burada. Dogu bedava ama kursun dolgu bedava. Siz beyaz olsun diyorsaniz dogal olarak farki ödüyorsunuz, ama bu asla 120 € falan degil. Ben en son yaptirdigimda 65€ vermistim, yani gecen sene.

Köprü konusuda cok degisik. Benim esim yaptirdi. Doktor toplam 1450€ masraf gösterdi ve kontrolünede sürekli gitigini isbatladiimiz icin bizim ödedigimiz miktar 350€ ya düsüverdi.

Hangi Almanya'da yasdiginizi cok merek ediyorum dogrusu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En azindan hala iki tane Almanya oldunu sizin sayenizde ögrenmis bulunuyorum. Cünki bende Almanya'da yasiyorum ve hic bir zaman yilda iki defa dis kontrolüne gidiyorum ama bes kurus para vermiyorum. Siz ise 40 € veriyormussunuz. Size tavsiyem doktorunuzu degistirin cünki bir hile var isin icerisinde.

Dolgu meselesi desen gene sizin yasadiginiz Almanya'dan degisik burada. Dogu bedava ama kursun dolgu bedava. Siz beyaz olsun diyorsaniz dogal olarak farki ödüyorsunuz, ama bu asla 120 € falan degil. Ben en son yaptirdigimda 65€ vermistim, yani gecen sene.

Köprü konusuda cok degisik. Benim esim yaptirdi. Doktor toplam 1450€ masraf gösterdi ve kontrolünede sürekli gitigini isbatladiimiz icin bizim ödedigimiz miktar 350€ ya düsüverdi.

Hangi Almanya'da yasdiginizi cok merek ediyorum dogrusu.

Muayenehane ücretini hatirladiniz mi..

Ev doktoruna ve dis doktoruna her üc ayda bir 10 Euro ödenen?

Ev doktorun dan havale kagidi alinmadan uzman doktora gidildiginde bu doktora da 10 Euro ödeniyor mu ödenmiyormu?..

Ödeniyorsa senede kac para yapar..

Bakin ben burda cok insafli davranmisim buna tasarufda diyebiliriz.. Kisi basina sadece Muayenehane ücreti senede 40 euro degil 100 euro yi gecer..

Zaten kendinizde belirtiyorsunuz düzenli Muayenehane gidilmek zorunda..

?

Eyer ölüm derecesinde degilseniz, bunun disinda rahatsizlandiginiz her hastaligin ilacini kendimiz karsilamiyormuyuz..

2005 yilindan itibaren bu uygulamaya konmadi mi.

Muayenehane gittik birde bunun recetesi var..

Aslinda bunun adi recetesiz ilaclar..

Recetesiz alinabilen ilaclarin masrafini artik sigorta karsilamiyor. Sadece 12 yasin altinda olan cocuklar bu uygulamanin disinda tutuluyor.

Bas agrisi, dis agrisi, grip-nezle, ates ve benzeri ilk etapta küçük rahatsizlik olarak algilanan hastaliklarda kullanilmak üzere recete olmadan da satin alinabilen ilaclari simdiye kadar ev doktoruna yazdirmak ve yedekte bulundurmak mümkün oluyordu. Artik bu sadece kisinin gelir durumuna bagli..

Hastane-lerde kalinan her gün icin ödenen 10 Euro..

Masaj, isin ve fizik tedavisi veya benzeri tedavi yöntemleriyle ilgili katki payi uygulamasini biliyorsundur . Recete üzerinden yapilan bu tedavilerde hasta artik kendi karsilamak zorunda..

Bu katki payi en acil ilaclar ve pansuman bezlerine kadar inmasi? Sosyal devlet ya?

Acil ilaclarda kalite farkida var...

örnegin bir ilac 70 euro ise katki payi 7 euro bu parayi cebinden ödemek zorundasin.. fakat o ilaci herkese yazamazlar daha önce belrtigim gibi saglik sigortalarin baskisi var Doktorlarin üzerinde..

Bu durumda ne yapiliyor.. O ilacin 10 euro olanida var deneme safhasinda bir ilac evet deneme safhasinda.. evet O, 10 euroluk ilaca katki payi olarak 10 euro ödüyorsun.. cünkü katki payi yüzde 10 oldugu icin 5 euro ise 5 euro ödüyorsun..

Bir ilac 100 euro ise yine 10 euro ödüyorsun en fazla katki payida 10 euro...

Bir doktora gitmek 10. euro dan basliyor birde ilaclari ekledin mi.. birde sürekli rahatsizligin varsa ayligini sosyal devlete teslim etmis oluyorsun..

Emekli olunca rahat veriyorlar mi?

Biliyorsun

2005 yilindan itibaren

Artik bütün emekliler saglik sigortasina, calisiyormus gibi tam aidat ödüyorlar! Bu sosyal adalet mezara kadar gider mi gider?

Vefat Parasi (Sterbegeld) yasal sigorta kapsamindan tamamen oda cikartildi biliyorsan..özel sigorta yaptirmasan cenaze ortada kalabilir..Türkiye degil ki komsularin kaldirsin..

Halkin saglik sigortalara katki payi..

Genel olarak bütün sigortalilar yillik gelirlerinin yüzde ikisine kadar katki payi ödemek zorundaydilar bugüne kadar. Kronik hastalarda bu oran yüzde 1 olarak belirlenmisti. Bu durumda katki payi simdi ne asamada bir zahmet onuda arastirip bize sunarsan memnun olurum.

Tekrar belirteyim?

Almanya´da saglik alanında köklü reformlar olmasa bunu yapmadiklari takdirde kisa dönemde cok seylere sahit olacagiz arkadasim..o zaman tekrar hatirlatmak isterim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muayenehane ücretini hatirladiniz mi..

.

.

.

Almanya´da saglik alanında köklü reformlar olmasa bunu yapmadiklari takdirde kisa dönemde cok seylere sahit olacagiz arkadasim..o zaman tekrar hatirlatmak isterim..

Arkadasim konu bayagi cigrinmdan cikti malesef. Bakin ilk yaziniza siz Dis hekiminden bahsetmisiniz ve bende bu konuda yorum yapmisim. simdi bununla sinirli kalmamamis tüm saglik alanina gecmissiniz.

Düzelteyim sizi bi konuda daha.

Dis hekimine kontrole gittiginizde cebinizden bes kurus € cikmiyor, sizden aliniyorsa doktorunuzu degistirin derim.

Ikincisi saglik sigortalarinin müsterilerini tesvik anlamiyla yilda en az iki defa dis kontrolüne gitmelerini istemesi (zorlama yok dikkat) sigortalinin yararinami zararinami? Tesvikten anlasilanda, yillik kontrolünü düzgünyapan sigortali ilerde köprü isi oldugu zaman sigorta sirketinin üstlendigi miktar orani artiyor. Bunu neresi kötü? Sizin amaciniz vatandaslar hic doktora gitmesinde tüm dislerinin durumu kötü olduktan sonrami care aramaya baksinlar?

Diger taraftan herkes kendi doktorunu hala secebiliyor ve söylediginiz gibi 3 ayda bir defaya mahsus olmak üzere 10 € ödeniyor, ama istedigi kadar ve istedigi doktorada gidebiliyor, hic bir engel yok. Ilac konusu kusura bakmayin ama hicte sizin bahsettiginiz gibi degil. siz gene burada yanlis bilgilendirme sonucu sigortali yerine ilac kartellerini destekliyorsunuz. Sigorta sirketleri sigortalilarin vermis oldugu pirimlerle ödemelerde bulunuyor, yani senin ve benim paramla. Bildiginizi sart kosarak, ilac kartellerinin hele hele Almanya'da bir cok ucuz ilaci dahi cok büyük miktarda paralarla pazarliyorlar. Ama ayni etkiyi saglayan baska ve ucuz ilaclarda var. Eskiden sadece bu kartellerin ilaclari veriliyordu ve gelinen nokta ile sigortalilarin pirimleri devamli yüksekdi ve ödeyemez hale gelindi. Buna bir dur demek kötü ise buyurun cenaze merasimine derim.

Diger taraftan bunlari konusmamizin sebebi gene sizin Türkiye ile avrupa ülkeleri arasindaki sosyal haklari kiyaslamanizdan ve Türkiye'ni onlardan kat kat daha iyi oldugunu iddaa etmenizden kaynaklandi.

elestirdiginiz Almanya'nin saglim sistemiyle Türkiye'ninkini karsilastirin ve bana nerede kat kat önde oldugunuzu aciklayin.

Türkiye'de her hasta kendi doktorunu secebiliyormu?

Tükiye'de hastlar hastanelrde doktor tarafindan muayane yapildiktan sonra tekrar ayni doktorun özel muayanesine gitmek zorunda kalipta cebinden yüzlerce lira ayrica ödemek zorunda kalmiyormu?

Hastalara dis doktoru tarafindan keramik dislermi takiliyor bedavaya?

....????

Bu tip sorulari daha cogaltabiliriz.

sunuda unutmayalimki birinci jenerasjondan bir cok Türk göcmen Almanya'dan Türkiye'ye dönselerde haklarini kaybetmemek icin oturma izinlerini iptal ettirmiyorlar ve ikinci bir ikametgah ile bazi dönemlerde Almanya'ya gelip saglik haklarindan yararlaniyorlar. Bu insanlar acikcada ülkemizdeki saglik sisteminin bozuklugunu mertce söylüyorlar.

Ama siz sadece lafta Türkiye'nin sosoyal haklar konusunda avrupadan kat kat önde oldugunu söylüyorsunuz, isbata gelince yok ortada bir sey.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim konu bayagi cigrinmdan cikti malesef. Bakin ilk yaziniza siz Dis hekiminden bahsetmisiniz ve bende bu konuda yorum yapmisim. simdi bununla sinirli kalmamamis tüm saglik alanina gecmissiniz.

Düzelteyim sizi bi konuda daha.

Dis hekimine kontrole gittiginizde cebinizden bes kurus € cikmiyor, sizden aliniyorsa doktorunuzu degistirin derim.

Ikincisi saglik sigortalarinin müsterilerini tesvik anlamiyla yilda en az iki defa dis kontrolüne gitmelerini istemesi (zorlama yok dikkat) sigortalinin yararinami zararinami? Tesvikten anlasilanda, yillik kontrolünü düzgünyapan sigortali ilerde köprü isi oldugu zaman sigorta sirketinin üstlendigi miktar orani artiyor. Bunu neresi kötü? Sizin amaciniz vatandaslar hic doktora gitmesinde tüm dislerinin durumu kötü olduktan sonrami care aramaya baksinlar?

Diger taraftan herkes kendi doktorunu hala secebiliyor ve söylediginiz gibi 3 ayda bir defaya mahsus olmak üzere 10 € ödeniyor, ama istedigi kadar ve istedigi doktorada gidebiliyor, hic bir engel yok. Ilac konusu kusura bakmayin ama hicte sizin

Bu tip sorulari daha cogaltabiliriz.

Üc ayda ödenen 10 euro senede kac para yapar? 40 euro yapar degil mi.. bastan bu 40 euro ya karsi cikmistiniz.. ev doktoruna ödenen 10 euro da dis doktoru icin gecerli degil.. bunuda itiraf edelim?

Gerci bunuda itiraf etmek zorunda kalacaksiniz bekleyelim görelim smile.gif

Onada senede 40 euro tabii bu sadece giris ücreti birde bunun cikisi var bunlari izahat ettik fena mi olmus..

Dis doktoruna tabii ki senede iki sefer insanlik mecburiyeti var fakat senede dört defa gidilmese olmaz degil mi.. disler en azindan temizlenir.. tabii ikisini mecburiyetten kendisi ödüyor.. arkadasim kisaca paraya göre temizin boyutu degisiyor..

Bu link´i vereyim cok yararli olacagi inancindayim..

Buyrun -http://www.aok.de/tuerkisch/berl/rd/238.php-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Üc ayda ödenen 10 euro senede kac para yapar? 40 euro yapar degil mi.. bastan bu 40 euro ya karsi cikmistiniz.. ev doktoruna ödenen 10 euro da dis doktoru icin gecerli degil.. bunuda itiraf edelim?

Gerci bunuda itiraf etmek zorunda kalacaksiniz bekleyelim görelim smile.gif

Onada senede 40 euro tabii bu sadece giris ücreti birde bunun cikisi var bunlari izahat ettik fena mi olmus..

Dis doktoruna tabii ki senede iki sefer insanlik mecburiyeti var fakat senede dört defa gidilmese olmaz degil mi.. disler en azindan temizlenir.. tabii ikisini mecburiyetten kendisi ödüyor.. arkadasim kisaca paraya göre temizin boyutu degisiyor..

Bu link´i vereyim cok yararli olacagi inancindayim..

Buyrun -http://www.aok.de/tuerkisch/berl/rd/238.php-

Pes dogrusu vallahi.

Bakin konu dis hekimliginden acilmisti ve siz dis hekimine gidip kontrol iicn her üc ayyda bir 10€ ödendiginden bahsetmistiniz ve bende bunu yanlis oldugunu söylemistim ve genede ayni görüsteyim.

Dis hekimine 10 € sadece kontrol disindaki ziyaretler icin, yani köprü veya dolgu yaptiriyorsaniz. Ama kontrol icin bes kurus ödemiyorsunuz. Daha bhnun neyini itiraf edeyim?

Doger doktorlara giderkende her üc ayda bir 10 € ödersiniz.

Ama siz lütfen kendi söylemlerinize neden cevap vermiyorsunuz?

Türkye'nin sosyal hitmetler konuusnda avrupa ülkelerinden kat kat önde oldugunu iddaa ediyorsunuz ama hic bir aciklama yapmiyorsunuz.

Simdi ben size sorayim ve begenmediginiz avrupa ülkeleriyle karsilastiralim.

1. Türkiye'de hasta doktor secimi yapabiliyormu? Yani özel doktordan bahsetmiyoruz, sigortali hatalarin gidecegi doktorlardan bahsediyoruz.

2. Türkiye'de ktorlar gerekli her ilaci cok cok pahalida olsa hastalara almalari icin recete ile verebiliyorlarmi?

3. avrupa ülkelerinde herhangi bir hastanin sigortasi veya parasi olmadigi icin hastane tarafindan rehin alindigini söyleyebilirmisiniz? Ama Türkiye'de bunun örnekleri sayisiz.

4. Dis hekimi secenegi varmi Türkiye'deki bir sigortalinin? ve dis hekiminde gerekli tedaviyi bedava alabiliyormu?

5. Ortondi icin Türkiye'de sigortalilar istedikleri zaman ve istedikleri ordontiye gidebiliyorlarmi? (benim enistem Türkiye'de ortodonti ve bugün telefonla özellikle sordum bu konuyu ve bana verdigi cevap, bir sigortalinin sigorta üzerinden ortodonti yaptirabilmsi icin en azindan 5 yila yakin bir bekleme zamannina razi olmasi gerekliymis ve o yüzden de cogu insan beklemeden tabiiki parasi varsa özel olarak ortodontiye gisiyorlar, ama bu tabiiki sadece büyük sehirlerde böyle. Kücük sehirde yasayanlar icin ortodonti uzmani bulmak hayal, yani onlar birde özel olarak baska sehirlere gitmek zorundalar.) Ama en azindan mesela Almayna'da her sigortali kendi ordonti uzmanini secebiliyor ve hicte yillarca beklemesine gerek kalmadan. Hastalik kasasi bunu tümünü üstleniyor, sadece ortodonti 2 yila yakin sürdügü icin sigortalilarin yarida birakipta bosuna masraf cikartmamalari icin önceden masrafin 20% sini östlenir ve sonunda kasadan geri alir.

Yani arkadasim madem Türkiye sosoyal hakjlar konuusnda kat kat önde bunu örnekleriyle ve karsilastirmalarla bize göstermen gerek. Yoksa tabiiki bizde biliyoruz avrupa ülkelerinde her seyin güllük gülüstanlik olmadigini, ama bir karsilastirma yaptigimizda halaa önde olduklarinida görüyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Pes dogrusu vallahi.

Bakin konu dis hekimliginden acilmisti ve siz dis hekimine gidip kontrol iicn her üc ayyda bir 10€ ödendiginden bahsetmistiniz ve bende bunu yanlis oldugunu söylemistim ve genede ayni görüsteyim.

Dis hekimine 10 € sadece kontrol disindaki ziyaretler icin, yani köprü veya dolgu yaptiriyorsaniz. Ama kontrol icin bes kurus ödemiyorsunuz. Daha bhnun neyini itiraf edeyim?

Doger doktorlara giderkende her üc ayda bir 10 € ödersiniz.

Ama siz lütfen kendi söylemlerinize neden cevap vermiyorsunuz?

Ben gercekten nasil bir yol izliyorsun anlamis degilim.. ödenmediginden yola ciktin..

40 euro rahatsiz etti Muayenehane icin öedenen senede sadece ev doktoruna, ve bunu sonunda kabullendiniz..

Dis doktoruna kesinlikle Muayenehane ücreti ödenmiyor dediniz-simdi kabul ediyorsunuz biraz dolaylida olsa!

Etti mi 80 euro Muayenehane ücreti..

Senede en hafifinden sorayim disler kac defa temizletilir dis taslari olusmamasi icin, ve bu ücret nedir ve kim karsilar?

Ve bu temizleme olayinda Muayenehane ücreti olarak ön ödemede yapilir mi? yapilmaz mi? temizleme ücretinden haric.

4. Dis hekimi secenegi varmi Türkiye'deki bir sigortalinin? ve dis hekiminde gerekli tedaviyi bedava alabiliyormu?

Merak ediyorum Avrupada kim bedava tedavi olmus veya oluyor..bakin hanim dediniz ve ek olarak ödediginiz miktari söylediz.. o miktar oranti dogru olmasada bir köprü dis ücret icin genede calisan birisi icin büyük miktar..öyle mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyin tartismasini yaptiginiz hic anlasilir degil, Elbetteki sahislar belli bir ucret odeyeceklerdir doktora, dis doktoruna bedavaya nerede var soylermisiniz bizde gerci doktorlar hastaneler bedava dis doktorlarina gittiginin yarisinida kendin oduyorsun ama simdi siz diyorsunuzki biz yilda 40 euro oduyoruz ve pahali turkiye ucuz o yuzden herkes muayne icin turkiyeyemi gidiyor ? Bence o yuzden gitmiyorlar Cunku Euroyu Tlye cevirdiginde Euro deger kazandigi icin ucuza gelmekte oyuzden cogunluk gidip Turkiyede muayne olmakta ama Turkiyede yasayan halka sorsaniz pahalidir onlarin aldigi maasla kendi kazandigin maasi hesaplarsan aradaki farki anlamak okadarda zor olmaz .. Sizin soylediginiz Turkiye avrupadan onde sozu sadece gericilikte onde oldugunu gosterir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyin tartismasini yaptiginiz hic anlasilir degil, Elbetteki sahislar belli bir ucret odeyeceklerdir doktora, dis doktoruna bedavaya nerede var soylermisiniz bizde gerci doktorlar hastaneler bedava dis doktorlarina gittiginin yarisinida kendin oduyorsun ama simdi siz diyorsunuzki biz yilda 40 euro oduyoruz ve pahali turkiye ucuz o yuzden herkes muayne icin turkiyeyemi gidiyor ? Bence o yuzden gitmiyorlar Cunku Euroyu Tlye cevirdiginde Euro deger kazandigi icin ucuza gelmekte oyuzden cogunluk gidip Turkiyede muayne olmakta ama Turkiyede yasayan halka sorsaniz pahalidir onlarin aldigi maasla kendi kazandigin maasi hesaplarsan aradaki farki anlamak okadarda zor olmaz .. Sizin soylediginiz Turkiye avrupadan onde sozu sadece gericilikte onde oldugunu gosterir.

Lütfen doktor konusunu bastan alip okuyun öyle cevap verin.. simdi yazdiklarin benim yazdiklarimla ne alakasi var 40 euro icin mi? kalkip Türkiye gelinecek güldürmeyin ucak bileti gidis dönüs kac kirk euro eder..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bastan alinacak okadar cok konu varki hadi neyse doktor konusunu bastan alip tekrar okuyayim, siz demedinizmi burada"almanya" dis muaynesini halk kendisi oduyor cebinde ve oldukcada pahali diye ve o yuzden turkiyeye dis yaptirmaya gitmekteler dediniz..bende diyorumki aslinda Turkiyedede ucuz degil ama sizler Turkiyede yapilan muayneleri Euroya cevirip sonrada almanya ile kiyasladiginiz icin ucuza geliyor. Bugun bir ucak bileti hic eskisi kadar pahali birsey degil cok ucuzada bir ucak bileti bulabiliyor insanlarimiz. Ama Eger maasiniz Tl olarak almis olsaydiniz hicte okadar ucuz olmadigini anlardiniz aslinda :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben gercekten nasil bir yol izliyorsun anlamis degilim.. ödenmediginden yola ciktin..

40 euro rahatsiz etti Muayenehane icin öedenen senede sadece ev doktoruna, ve bunu sonunda kabullendiniz..

Dis doktoruna kesinlikle Muayenehane ücreti ödenmiyor dediniz-simdi kabul ediyorsunuz biraz dolaylida olsa!

Etti mi 80 euro Muayenehane ücreti..

Senede en hafifinden sorayim disler kac defa temizletilir dis taslari olusmamasi icin, ve bu ücret nedir ve kim karsilar?

Ve bu temizleme olayinda Muayenehane ücreti olarak ön ödemede yapilir mi? yapilmaz mi? temizleme ücretinden haric.

Merak ediyorum Avrupada kim bedava tedavi olmus veya oluyor..bakin hanim dediniz ve ek olarak ödediginiz miktari söylediz.. o miktar oranti dogru olmasada bir köprü dis ücret icin genede calisan birisi icin büyük miktar..öyle mi?

Ya neden siz yorumlari tersinden anliyorsunuzki?

Tekrarliyorum, dis kontrolüne gittiginizde asla 10 € ücretini ödemiyorsunuz, daha neyi itiraf etmisim anlasilir degil. Diger taraftan hastalik sigortalari pirimler ve devlet destegiyle karsilaniyor. Saglik hic bir zaman bedava degildi ve vatandasin ödemesine göre ve hastaliklara göre de harcamalar degisiyor.

Ama siz neden gercek konuya gelmiyorsunuz?

Siz bize lütfen kendi iddaaniz olan Türkiye ile avrupa ülkeleri arasindaki sosyal haklari karsilastiripta nasil "kat kat önce oldugumuzu" göstermiyorsunuz?

Size ben dogrudan sorular sordum ama cevap yerine demagoji. 40 € da takilip kaldiniz, ama ülkemizde rehin alinan hastalardan özellikle bahsetmekten kaciniyorsunuz.

Siz bize lütfen kendi iddaaniz olan su "avrupa ülkelerinden kat kat önde oldugumuz" sosyal haklari anlatsaniz keske.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bastan alinacak okadar cok konu varki hadi neyse doktor konusunu bastan alip tekrar okuyayim, siz demedinizmi burada"almanya" dis muaynesini halk kendisi oduyor cebinde ve oldukcada pahali diye ve o yuzden turkiyeye dis yaptirmaya gitmekteler dediniz..bende diyorumki aslinda Turkiyedede ucuz degil ama sizler Turkiyede yapilan muayneleri Euroya cevirip sonrada almanya ile kiyasladiginiz icin ucuza geliyor. Bugun bir ucak bileti hic eskisi kadar pahali birsey degil cok ucuzada bir ucak bileti bulabiliyor insanlarimiz. Ama Eger maasiniz Tl olarak almis olsaydiniz hicte okadar ucuz olmadigini anlardiniz aslinda :)

Konu Türkiye'nin sosoyal haklarda avrupa ülkelerinden kat kat oldugu iddaasiydi. Arkadas bu konuda iddali, o yüzden doktora her üc ayda verilen 20 € yu örnek gösteriyor. Ama ülkemizin hangi sosyal haklari avrupa ülkelerininkinden önde halaa anlatilmasini bekliyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Almanya-Sosyal Hayat i güzel olan nadir ülkelerden birtanesi ayni zamanda göc ülkesi.. Ülkemizden buraya bu dönemde göc etme plani olan ya da bu düsünceyi kafasindan gecirenlere.. gercekleri izah etmekde yarar var diye düsünüyorum, bu anlamda dogrulari egri diye yazma durumumuz olamaz..

Almanya güllük gülüstan bir yer degil..Alt yapisi saglam olabilir hizmet anlayisi farkli olabilir fakat? bu dönemde gelen bir kisinin bilakis Türkiyeden gelen bir kisinin mutlu olacagini hic zannetmiyorum hem sosyal hem manevi.. kisaca sadece hüsrana ugrar ve ayni zamanda yikima.. bu budur Almanya nin durumu Türkiyeden farkli degil sosyal alanda cok gerilere gidiyor.. geriliyor..yatirim olanaklarida bitmis ülke..

Insanlar burda gecimleri hicde kolay degil bir kisi ortalama 1500 euro maas aliyorsa isterseniz bunu burda ki millet vekili maasina cevirin farketmez 2500 euro yapin?

bir kira ortalama 500 euro kaltmiete sadece kuru kira 500 euro diyelim bakin en önemlisi Nebenkosten yani yan gider.. cöp parasi filan 250 euro.. buyrun burdan devam edin yasamaya.. sigortalisiniz üstüne üstlük her görünmenizde Muayenehane ücreti..alinmasi tabii ki yasamda etkisi oluyor..Türkiye´de kücülen para zamanla halkimiz bu 10 tl ninde etkisini büyüklügünü anlayacaktir!

Bir dis yaptirma 2000 euro yakindir sadece bir dis.. devam edelim bir gözlük almaniz veya degistirmeniz.. 800 euro civarindadir buna kasanin katkisida yoktur..saglikta vs vs devam eder..

Calisan birisinin önüne sirf bunlar cikmiyor ki bu miktarlari kücümseyelim? Neler cikmiyor ki diyenleri bir sorun fazla uzatmak istemiyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uzaktan davulun sesi hos gelir denilir, hayat hic bir yerde kolay deyildir, yazdiklarinizin coguna katiliyorum yazdiklariniz avrupada yasayan vatandaslarin kanayan karasidir bunu inkar edecek degilim, Turkiyede universite bitirip almanyada hollandada veyahut avrupanin herhangi bir ulkesinde vasifsiz isci olarak calismakta, isin aci tarafi onlara neden burada yaptiginiz isin aynisini turkiyede yapmadigini sordugumda emeginin karsiligini alamaigini soylemekteler emeginin karsiligini alamamak cok uzucudur eger turkiyede halk emeklerinin karsiligini alamiyor ve careyi baska ulkede ariyorsa buda kanayan bir yaradir yazinizda yazmissini belki almanya sistemini rayina oturtmustur evet almanya ve bircok avrupa ulkeleri sosyal hak konusunda sistemini rayina oturtmustur ve Turkiye halen bu rayin yolunu bulamamistir. Oyleki bir ameliyat gerektiginde nekadar para odeyecegini dusunme geregini duymuyor ama Turkiyede oyle degil paran olmadan ameliyat masasina yatamazsiniz..Ama bu yazdiklarimizin konu basligiyla alakasi oldugunu sanmiyorum Yozlasiyormuyuz yoksa yozlastiriliyormuyuz ? soru bu degilmi ?insan hic istemedigi surece yozlastirilirmi? buda benim sorum olsun

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Almanya-Sosyal Hayat i güzel olan nadir ülkelerden birtanesi ayni zamanda göc ülkesi.. Ülkemizden buraya bu dönemde göc etme plani olan ya da bu düsünceyi kafasindan gecirenlere.. gercekleri izah etmekde yarar var diye düsünüyorum, bu anlamda dogrulari egri diye yazma durumumuz olamaz..

Almanya güllük gülüstan bir yer degil..Alt yapisi saglam olabilir hizmet anlayisi farkli olabilir fakat? bu dönemde gelen bir kisinin bilakis Türkiyeden gelen bir kisinin mutlu olacagini hic zannetmiyorum hem sosyal hem manevi.. kisaca sadece hüsrana ugrar ve ayni zamanda yikima.. bu budur Almanya nin durumu Türkiyeden farkli degil sosyal alanda cok gerilere gidiyor.. geriliyor..yatirim olanaklarida bitmis ülke..

.

.

.

Ama neden halaa binlerce Türk vatandasi bu ülkeye gitmek iicn hr yolu deniyor dersiniz?

Demekki yasadigi ülkede her konuda umutlari bitmiski careyi gitmekte ariyor.

Hani Türkiye sosyal haklar konusunda avrupa ülkelerinden kat kat öndeydi? Durum böyle olsa insanlar ülkeyi terk etmek istermi?

Kendi söylemlerinizle celisiyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama neden halaa binlerce Türk vatandasi bu ülkeye gitmek iicn hr yolu deniyor dersiniz?

Demekki yasadigi ülkede her konuda umutlari bitmiski careyi gitmekte ariyor.

Hani Türkiye sosyal haklar konusunda avrupa ülkelerinden kat kat öndeydi? Durum böyle olsa insanlar ülkeyi terk etmek istermi?

Kendi söylemlerinizle celisiyorsunuz.

Alip Alip cevirip ayni seyleri nakarat seklinde tekrarliyorsun..birak terk et bu durumu..Ne kadar Türk terk etmek istiyorsa ülkesini o kadarda Alman terk ediyor? Söylermisin bunlara ne oluyor?

Bunlarin rahatsizligi ne...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alip Alip cevirip ayni seyleri nakarat seklinde tekrarliyorsun..birak terk et bu durumu..Ne kadar Türk terk etmek istiyorsa ülkesini o kadarda Alman terk ediyor? Söylermisin bunlara ne oluyor?

Bunlarin rahatsizligi ne...

Alman'larin neden ülkelerini terk ettigi beni hic alakadar etmyor ki. Siz degil misiniz Türkiye'nin sosyal haklar konusunda avrupa ülkelerinden kat kat önde oldugunu iddaa eden? Ehh bizde bu tablo cercevesinde madem bizim sosyal haklarimiz Almanya'ninkinden kat kat önde ise neden insanlarimiz o ülkeye gitmek icin her yolu deniyor diye soruyorum...

Madem tekrarlamamizi istemiyorsun anlat artik bize avrupanin kat kat önünde olan sosyal haklarimizi.

Diger taraftan Almanya'yi terk eden Almanlar Türkiye'ye mi göc ediyorlar? Hayir, genelde Almanya'dan daha rahat yasayacaklarini umduklari ülkelere göcüyorlar, mesela Amerikaya, Kanada'ya,.....

Ama Türk'ler neden tüm bati avrupa ölkelerine göc etmek icin hatta para verip sahte evlilik dahi yapiyorlar? NEDEN ACABA? Sosyal haklari kat kat önde oldugu icin mi yoksa kötü oldugu icin mi? Bizi Türkiye ilgilendirir. Siz önce iddianizin arkasinda durun ve bize aciklayin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alman'larin neden ülkelerini terk ettigi beni hic alakadar etmyor ki. Siz degil misiniz Türkiye'nin sosyal haklar konusunda avrupa ülkelerinden kat kat önde oldugunu iddaa eden? Ehh bizde bu tablo cercevesinde madem bizim sosyal haklarimiz Almanya'ninkinden kat kat önde ise neden insanlarimiz o ülkeye gitmek icin her yolu deniyor diye soruyorum...

Madem tekrarlamamizi istemiyorsun anlat artik bize avrupanin kat kat önünde olan sosyal haklarimizi.

Diger taraftan Almanya'yi terk eden Almanlar Türkiye'ye mi göc ediyorlar? Hayir, genelde Almanya'dan daha rahat yasayacaklarini umduklari ülkelere göcüyorlar, mesela Amerikaya, Kanada'ya,.....

Ama Türk'ler neden tüm bati avrupa ölkelerine göc etmek icin hatta para verip sahte evlilik dahi yapiyorlar? NEDEN ACABA? Sosyal haklari kat kat önde oldugu icin mi yoksa kötü oldugu icin mi? Bizi Türkiye ilgilendirir. Siz önce iddianizin arkasinda durun ve bize aciklayin.

Yazilara ve konulara sadece kendi pencerenden bakiyorsun. Türkiye ye karsi biraz empati kurmaya calis eyer bu Patolojik vaka(normal sinirlara yakin veya uzak ask patolojisi) degilse, bir misyonumuz yoksa Türkiye karsi biraz empati ve demokrasi pencereni kullan derim..

Ama simdi siz bunlari söylerken hatirliyorum da ege denizinde son 30 yilda umut tekneleri gözümün önüme geliyor umut a kacis bu insanlar uzak dogu insanlari aralarinda bir tane Türk yok..

Bu insanlarin bogulmayip da oralarda bu insanlarin umut bulduguna inaniyormusun, bunlara is imkanin varligindan sosyal vede manevi olarak mutlu olacaklarina inaniyormusun.. rüyalarini süsleyen aslinda hic umduklari gibi olmayan bu avrupadan..

Avrupanin kapitalist dislerini hergecen gün siklastirdigi insanlarin umutlarini bir kiyma makinasinda ceker gibi düzenlemeler getirdigi.. Artik kendi psikoljik dünyasini perdelerle örtemeyecek noktasina gelmis.. Bu avrupadan bu umuda kosanlarin tekrar eskisi gibi mutlu dünyalarina dönebileceklerine inaniyormusun..ki avrupanin sosyal adaletine bu kadar yapisiyorsun..

Sosyal adalet dedigin ölmüyorsan calismak zorundasin sosyal yardim aliyorsan karnini doyurabilmek icin onun icinde calismak zorundasin karin tokluguna.. bunlarin sosyal adaleti bu..ölünceye kadar calismak.

Emekliler durumunu biliyorsun veya bilmiyorsun emeklilerden saglik sigortasina tam aidat payi 2005 sonra uygulamaya koyup kestigi, Ozamana kadar gecerli olan uygulamada emekliler saglik sigortalarina maaslari göz önünde bulundurularak yarim aidat ödüyorlardi. Simdi bütün emekliler calisiyormus gibi tam aidat ödüyorlar..ortalama emekli ayliginin kadinlarda 400, iken 300 düsmesi..

Bu durumun erkeklerde 500 - 900 dan bu kesintiyle birlikte artik ortalama 400 - 800 Euro ya düstügünü görürüz.. bunlari göz önüne aldgimizda diger kesinti ve katki paylariyla birlikte yasli nüfusun yasam kosullarinin giderek zorlastigi bir ciplak kadin gibi ortada yani A sosyal yasantiya laik görülmeleri...

Bütün ömürleri boyunca calisarak sosyal güvenlik kasalarina aidat ödeyerek dolduran bu insanlar verilen bütün vaatlere karsin yaslilik dönemlerinde de aidat ödemeleri... bu sosyalligin ötesi A sosyallik bütün ömürleri boyunca calisan bu insanlara yapilan bütün yapilan bu davranislarin adini koyamazsin.

Avrupanin sosyal adaleti bu.. bizdeki gibi yesil mavi kart yok gecinemiyorsan cöp tenekesinden gecinirsin.. Ananda yoktur orada Babanda..

Yeri geldiginde Deniz gezmislerden bahsediyoruz, acaba onlar nederdi avrupanin siyasal sosyal adaletine.. patolojik vaka gibi mi bakardi.. yoksa bugün ülkemizde yasadigimiz terör olaylarinda ki gibi halkin bindigi otobüslere molotofkoktey atanlara alkis tutarmiydi..

Birde Orhan pamukmuz vardi...

‘Sürgünde degilim hâlâ ülkemi seviyorum’ diyen orhan pamuk,..artik nobel ödülü veren bati bile inanmiyor ki Türk halki inansin artik kendisi kendisi seviyor.. kendi kendine konusan bir yazar durumuna gelmis..bunlarda psikoljik vakadir Türkiyenin basinda.

Kisadan..

Avrupanin sosyal adaleti..ölünceye kadar soy adaleti denebilir. Bati zaten kendi adaletini saklamiyor.. Reklamini zamaninda ücüncü dünya ülkelerine iyi satmis..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazilara ve konulara sadece kendi pencerenden bakiyorsun. Türkiye ye karsi biraz empati kurmaya calis eyer bu Patolojik vaka(normal sinirlara yakin veya uzak ask patolojisi) degilse, bir misyonumuz yoksa Türkiye karsi biraz empati ve demokrasi pencereni kullan derim..

.

.

.

Avrupanin sosyal adaleti..ölünceye kadar soy adaleti denebilir. Bati zaten kendi adaletini saklamiyor.. Reklamini zamaninda ücüncü dünya ülkelerine iyi satmis..

Baska ülkeleri birakalimda kendi avlumuza bakalim derim. Baskalarini elestirmek kolayda neden kendimizi elestirmek o kadar zor anlasilir degil.

Ben size bir önceki yorumumda dogrudan sorular sormusum, siz önce lütfen o sorulara cevap verin. Baskalarinin eksiklerini cok kolay konusuyoruz ve tesbitte ediyoruz, ama onlarin eksikligi bizim eksiklerimizi tamamlamiyor malesef.

Konu basligi Almanya degil Türkiye. Buyurun kendi ülkemizi masaya yatiralim ve görelim. Neden kaciyoruz bundan? Mesele Türkiye olunca empati kuralim oluyor, ama baska ülkelere vurabildigin kadar vur, nasil olsa meydan serbest.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Korkunç boyutlarda yozlaşma yaşanıyor, Türkiye seksen sonrası yozlaşmaya, yobazlaşmaya başlamıştı zaten ve Akp hükümeti ile bu tavan yaptı...

Halk evlendirme programlarına rağbet ediyor, kitap okuyan insan sayısı artacağına azalıyor ama enteresan olan kitap yazan sayısı çoğalıyor...

İnsanlarla televizyonda yayımlanan program, dizi, şarkıcı veya güncel magazin haberleri dışında entellektüel hiç bir tartışma yapılamıyor...

Halkın çoğunluğu geçim sıkıntısı ile o kadar meşgul ki, sosyalleşemiyor, kendisini geliştirecek hiç bir etkinliğe katılamıyorlar halkın yegane eğiticisi, öğreticisi, habercisi, hipnozcusu televizyonlar...

Bir kısmı dini öğretilerin etkisinde kalıp dinen yozlaşıyor, bir kısım bar ortamında yozlaşıyor, geçim sıkıntısında olan halk bedavacılığı benimseyerek yozlaşıyor...

Bir ülkede, kitap satış oranları, bilim dergilerinin satış oranları, karikatür dergilerinin satış oranları, tiyatro salonlarının doluluk oranları, sosyal aktivitelerde bulunma oranları ölçüsünce medenileşmektedir... Yerel belediyelerin Kültür Merkezi adı altında açtıkları yerlerde yapılan tek sosyalleşme nikah salonlarında oluyor, bir de Ramazan ayında iftar çadırlarında...

İşte Türkiye çıtayı bu kadar düşürüyor!

Eeee, bana yöneticini söyle sana nasıl bir halk olduğunu söyleyeyim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

şimdi yazılanları baştan sona okumadım, ama söylemek istediğim birşey var. benim forumda yazılarını okuduğum birçok kişi var. herkesi tanımak namümkün tabiki. herkes yozlaşma yaşandığı kanaatinde yada çoğunluk diyelim bende öyle düşünüyorum. insanlar muhtaç duruma düşürüldü bu da aç gözlü bi millet olmamızı sağladı. iyi herşey tamam da bu kadar adam karşı bu akp hükümetine, kim oy verdi bu adamlara kim oy veriyor? :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.