Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Aç Insanlar Icin-Lutfen Her Gelişinizde 1 defa Ugrurayin.

Önerilen İletiler

Birleşmiş Milletlerin (UN) Başlattığı Güzel Bir Uygulama Var!

Birleşmiş Milletlerin Açlık Sitesine Girin SİTEYE GİRMEK İSTİYORUM

Orada Göreceğiniz Sarı Düğmeye TIKLAYIN.Dünyanın Herhangibir Yerinde Aç Bir insan Yiyecek Alıyor Size Hiçbir Maliyeti Yok, Yiyeceğin Parası Reklam Logolarını Görmeniz ile Reklam Yapan Sponsorlar Tarafından Ödeniyor,, Tüm Yapacağınız Bu Siteye Girmek ve Yiyecek Bağışla ( GIVE FREE FOOD ) Düğmesine TIKLAMAK. Bir Saniye Sürüyor, Günde Sadece Bir Kere Bağışda Bulunabiliyorsunuz..

İzleyin Lütfen Madalyonun Öbür Yüzünü Görün

şaka bir yana benim sık kullanılanlarımda ekli ve unutmadığım hergün bir kere tıklıyorum

forumdaki arkadaşlardan da aynı duyarlılığı bekliyorum yıkama yağlama topiclerinden bir tanesine yazma süreniz kadar bir dakikanızıda buraya ayırın sadece sarı butona basacaksınız zor olmasa gerek unutmayın insanların renkleri başka başka olsada gözyaşlarının rengi aynıdır ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben dikkat etmemişim demekki sağlık olsun yararlı bir konu bos birkonu değil.Ben sabitledim.Burdan devam edelim ;) kolay gelsin

sevgili wherthus;

Yararlı bir konu olduğuna yüzde yüz katılıyorum...Ancak,Havadan sudan konular yerine ,

Güncel Konuların içine sabitlemiş olsaydık daha etkili olurmuydu acaba diye düşünüyorum...

hatta.. formun giriş bölümünde;

....................................................................................

Güncel Konular

Güncel Konularda Hakkında Herşey Buraya...

Birleşmiş Milletlerin Açlık Sitesine Girin

Alt Forumlar: Toplantı, Parti, Gösteri, Eğlence Duyuruları

.....................................................................................

şeklinde bir düzenleme yapsak,herkesin dikkatini çekerek,çok daha kolay ulaşabilmesi açısından daha etkili olurmu acaba...

benimkisi bir öneri ve böylesine önemli bir konuyu sabitlemenizi taktirle karşılıyor,

Sitemize giren herkesin ama herkesin link açık olduğu sürece " Madalyonun Öbür yüzünü " izlemesi gerektiğine inanıyorum...

LÜTFEN ama LÜTFEN bunu sağlayın...

Şimdiden size ve yönetime sonsuz TEŞEKKÜRLERİMİ sunuyorum...

..,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:( eklenecek hiç bir şey yok hergün bu iki eşitsizliği görüpte meydanlarda yada mikrofon uzatılınca bunu kullanıp siyaset yapmaklar olmuyor .

Dilin söylediğini el yapmazsa kabahat elin beceriksizliğindedir ama

Elin yapğtını dil söylemezse kabahat yürektedir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''Hala çok fazla derdin olduğunumu düşünüyorsun.....?

Etrafına bak ve sahip oldukların için şükret...''

Resimleri güzel seçmişssin Erbay...

Çelişkiler, vurgulama çok güzel....

Fotoğraf albümüm için kopyaladım...

Sosyal adaletsizlik bütün çıplaklığı ile gözüküyor.

Çelişkileri bulmakta usta bir yapın var anlaşılan.

Ama baş çelişkiyi de bulabilecekmisin acaba...

Etrafına bak ve sahip oldukların için şükret...

Diyorsun...

Diyelimki 2. resimdeki gibi bir sosyal yaşantımız var.

Bu halimize şükredecekmiyiz.

Böyle layık gördün ya rab böyle kalalım isterseniz diye duamı edelim.

Şükret dediğine göre....

Yoksa 1. resimdeki gibi bir yaşam içinmi dua edelimmi ?

Yoksa acaba bu düzensizlik için karınca kararıncada olasa mücadelemi edelim.

Çelişki, baş çelişki nedir sence.

Veya resimde çok güzel gözüken bu eşitsizliğin asıl nedeni ne sence..

Ne yapılmalı, neler yapılmalı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

problem çok......göremiyoruz problemleri......çünkü bakmasını bilmiyoruz.......

çok teşekkür ederim arkadaşım...çok fazla etkilendiğim bir slayt gösteri olarak izledim ben bunu....15 gündür etkisinden kurtulamadım........eline yüreğine sağlık......

bence bu resimleri herkesin görmesini sağlamalıyız.......hep beraber.....lütfen çalışalım.....hergün buraya yazalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

olaylara ..genel ve toplumsal olarak bakmak gerekir.......genelleme yapmalıyız...ferdi düşünmemeliyiz......her halukarde halimize şükür etmeliyiz....azla yetinmeyi bilmeliyiz......dünyadaki diğer insanlarıda düşünmeliyiz....bencillik yapmadan.....yaşamımızı biz yönlendirebiliriz.sadece....herşeyin sebebi biziz.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kardeş beterin beteri vardır ben şahsen her halime şükrederim aksi takdirde asilik yapmış olursun buda dini inancına göre değişir tabii...

Erbay,

Sorumu tekrarlıyorum...

Diyelimki ikinci resimdeki gibi bir sosyal yaşamımız var...

Bu halimize şükredip böyle kalmamıza rağzımı olalım, duamı/şükürmü edelim ?

Yoksa ikinci resimdeki sosyal yaşantımızın olması için dua mı edelim.

Resimdeki çelişkili sosyal yaşamın nedeni nedir?

İyi dileklerimle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende sana diyorum ki ne halde olursak olalım şükretmesini bilelim ama tabii ki daha iyi olması için ALLAH'a dua edelim...şükredipte durumumuzu değiştirmek için çabalamazsak olmaz tabii...senin amacının ne olduğunu biliyorum kendini fazla yorma forumuda başka taraflara çekme... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam Erbay,

aslinda gözle görülür fakat görmesini istemeyenlere buncasini

gösterdigin ve paylasimin icin tesekkürler.. :clover:

Wherthus sanada ayrica tesekkürler, konuyu kapatmadigin icin..

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asıl çelişki bataklığı kurutaMAMAKta...

Dünya açlarını bu ezilmişlikten kurtaracak yegane hedef, emperyalist sömürü ve soygun düzeninin yeryüzünden silinmesi olacaktır. Savaşlar, sömürü, açlık da ancak o zaman yok edilebilir, Afrika ve dünya açları ancak o zaman doyurulabilir. Zaten emperyalizmin sömürü ve talan eli kırıldığı taktirde, Afrika ve sömürüden dolayı geri kalmış ülkelerin kaynakları kendini beslemeye fazlasıyla yetecektir. Emperyalist terör/anti-terör kısır döngüsünü kıracak biricik gerçek güç, dünya emekçi sınıfı ile tüm dünyanın ezilen halklarında ve onların bilinçlenmesindedir. Karşı-terörün gücü, emperyalizmi dizginlemeye bile yetmiyorken, işçi sınıfının ve ezilen halkların çağdaş demokratik devrimci mücadelesi,onu yeryüzünden tümüyle silebilir. Tüm dünya halkları için, savaşsız, sömürüsüz bir yeni dünya düzeni kurabilir.

Ya barbarlık içinde çöküş, ya da eşit sosyal haklar için emperyalizme ve maşa olarak kullandığı gericiliğe başkaldırış...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her gün tıklamak hiç problem değil ama gerçekten faydası oluyormu bilemiyorum. yine de belki olur diye tıklayacağım. bu açlıktan sorumlu olanlar bugün medeniyet beşiği sanılan batının kendisidir. yıllarca sömürülen ama karşılığında herhangi bir iş, aş, yatacak yer ya da yatırım yapılmayan topraklar da yaşayan insanların sefilliğe terkedilişidir.

hergün beğenmeyip yemediğimiz ya da daha iyisini aradığımız yiyecekler şuan bana tiksinti veriyor. Bu vurdumduymazlığa ve bu terkedilmişliğe dur demek lazım. nerde bu insanlık hangi inanca mensup olursa olsun insani ve vicdani duyguları olanlar buna karşı nasıl bu kadar tepkisiz kalabiliyor.

Savaşlara ve silahlara para dökenler ve hatta cana kıymak için başka topraklara girenler neden bu insanlar için aynı özveriyi göstermiyorsunuz?

Bush denen katil Irak taki halka demokrasi getimek için tepelerine bomba yağdırdı. Yıllarca köle olarak kullandıkları insanlara yardım etmek için neden bir şey yapmıyor? Kutuplarda kalan bir balina için seferber olanlar bu açlıktan ölen çocukları görmüyorlar mı? bu ne yaman çelişki.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Herkese selamlar,

Gerçekten resimlere bakıpta üzülmemek elde değil, elbetteki halimize şükretmeliyiz

Bakara-152. Öyle ise siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin; sakın bana nankörlük etmeyin!

وَاِذْ تَاَذَّنَ رَبُّكُمْ لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَاَزيدَنَّكُمْ وَلَئِنْ كَفَرْتُمْ اِنَّ عَذَابى لَشَديدٌ

Bunu Alemlerin Rabbi emretmekte.

Bilimselci'de hemen çözüm sunmuş sağolsun bu çarpık nizama ama gericilikten kasıt eğer anladığımı kasdediyorsanız yanılmaktasınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanlik utansin,aclik icin degilde insan kani dökmek icin milyarlar savuran yönetimler utansin.

cok olumlu ve cok faydali bir girisim,en azindan bir ise yaramis olmanin mutlulugunu yasadim.

---------------------------

INSANLARIN SECKINI INSANLIGA FAYDALI OLAN INSANDIR

HALK NAZARINDA MUTEBER KIMSE;MERHAMETLI OLAN INSANDIR

KUTATGU BILIG

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.