Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KÜRTÇE'YE RESMİ DİL YOLU AÇILDI

kaplan-200

Önerilen İletiler

Almanya 'da ki Türklerin durumundan hiç farkınız yok, orası Almanya ise burası da Türkiye... Yani Türklerin memleketi...

Bakiniz su günlerde "Türk" kelimesinin irk degilde vatandaslik baginda söylendigini iddaa edenler nasil kendi yalanlarini ele veriyorlar yukaridaki cümleden cok acik ve net olarak gözüküyor.

Türkiye "Türklerin memleketi"!!!!

Hani " ben Türküm" demek sadece vatandaslik bagindaydi?

Arkadaslar artik o kadar celiskili konusuyorsunuzki dün söylediklerinizi unutuü bugün tam tersini söylüyorsunuz. Artik "Türk'lükten" ne anladiginizi acikca söyleyebilirsiniz, zaten bilmeyende yok, bosuna ugrasmayin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir "Irkı Temsil Ederek" yapılan siyaset, ne zamandan beridir "Demokrasi" olarak adlandırılıyor?

Demokrasi niyetinde değil ve Irkçılık amacındaysanız;

Etnik-Kökeninizi Siyasi ve Toplumsal Kimlik olarak taşıyın!..

"Türkiye Türklerin memleketi" derken bir irki temsilen ve de irkcilik olmuyor bilakis demokrasi oluyorda Kürt vatandaslarimizin kendi irklarini temsil eden görüsleri demokrasi olmuyor ama irkcilik oluyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla şimdi lafı uzatmaya hiç gerek yok. Bu topraklarda bir tarih yapılmış, o yapılan tarih de yazılmış, o yapılan ve yazılan tarihe bir atama olarak ulus bilinci oluşturulmuş, adı da konmuş. Bu atamanın ırkla, etnikle bir ilgisi yok. Türk ne bir etniği, ne de bir ırkı temsil etmiyor. Bunu da dost düşman cümle alem bal gibi biliyor. Bu sadece ve sadece tarihe, ulus bilincine yapılan bir atamadan ibaret.Çok küçük bir azınlık ve onlara prim vermek işine gelenlerden başka bu atamadan gocunan da yok. Koparılan fırtına bir bardak suda koparılan yapay bir gürültüdür.

Yok ama illa Türk etniktir, ırktır diye inat eden ve farklı bir adlandırma isteyen varsa, yeni bir tarih yazacak. Yazmak için onu yapacak. Ben kolay gelsin diyeyim, ama zor değil imkansız olduğunu bu saatten sonra, belirteyim... Tarihi yapan yaptı, yazan da yazdı. Kolay gelsin yerine geçmiş olsun desek daha doğru olur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakiniz su günlerde "Türk" kelimesinin irk degilde vatandaslik baginda söylendigini iddaa edenler nasil kendi yalanlarini ele veriyorlar yukaridaki cümleden cok acik ve net olarak gözüküyor.

Türkiye, Türk Ulusu'nun Memleketidir...

Bu Ulusa; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Kürtler, Türkmenler, Çerkezler, Lazlar, Boşnaklar, Araplar, Farslar vs. hepsi dahildir.

"Ben Türküm" demek sadece vatandaşlık bağını temsil eder...

"Ben Türküm" ibaresini "Irk"a indirgeyen bir Türkmen Etnik-Kökenine sahip kimsenin

Bir DTP'liden ya da bir Kürt Etnik-Milliyetçisinden farkı ve onlardan daha fazla bilgi ve eğitimi yoktur...

O kimsenin, bu Vatan uğruna canlarını veren şehitler için çok yoğun duygusal bir his beslemesi de bu gerçeği değiştirmez...

"Türkiye Türklerin memleketi" derken bir irki temsilen ve de irkcilik olmuyor bilakis demokrasi oluyorda Kürt vatandaslarimizin kendi irklarini temsil eden görüsleri demokrasi olmuyor ama irkcilik oluyor.

Evet, "Türkiye Türklerin Memleketi" derken "Irkçılık" olmuyor.

Çünkü Anadolu'da "Türk Irkına Dayalı bir Toplumsallaşma" çeşidi göremezsiniz.

Dolayısı ile Türk Irkının nitelenebileceği bir memleket anlayışı yoktur, olamaz...

Türk adı, Irk ayrımı yapılmadan Ulus anlamı içerir...

Fakat Türkiye'de bir Kürt Etnisitesi vardır ve Kürt Etnisitesine dayalı toplumsallaşmalar da vardır.

Kaçınılmaz olarak, Kürtlüğe atanarak istenen her hak, Irkçılık yapmaya %100 açıktır.

Irka dayalı talepler, görüşler, dünyanın her yerinde "Irkçılık"tır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ırkçılık değil ama ben Kürdüm demek Irkçılık oluyor bu bölücülük olmuyor ama Kürdüm demek Kürtlüğünü belirtmek Bölücülük oluyor haa!! Söylenecek fazla bişey yok biz böyle durumlarda kısaca (Takke düştü,kel göründü) veya (Görünen köy klavuz istemez'' deyimlerini kullanmayı yeyliyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ırkçılık değil ama ben Kürdüm demek Irkçılık oluyor bu bölücülük olmuyor ama Kürdüm demek Kürtlüğünü belirtmek Bölücülük oluyor haa!! Söylenecek fazla bişey yok biz böyle durumlarda kısaca (Takke düştü,kel göründü) veya (Görünen köy klavuz istemez'' deyimlerini kullanmayı yeyliyoruz...

Alla allaaaa...

Takkenin düşmesi gibi bir durum yok ki!

Neye bu kadar şaşırıyorsunuz?

Zaten en baştan beridir söylediğimiz şeyi söylüyoruz...

Kürt Etnik-Kökenini, Kimlik olarak benimsemek Irkçılıktır;

Çünkü Kürtlük, bir Etnisitedir...

Kimliğinizi, Etnisitenize göre tanımladığınızda,

Hitler'den farkınız kalmaz...

Türklük bir Ulusal bağdır;

Tarihsel bir adlandırma, atamadır...

Irksal bir anlamı ve bağı yoktur Anadolu'da...

O yüzden, kimliğiniz açısından;

"Ben Kürdüm" demek Irkçılıktır...

"Ben Türküm" demek Ulusalcılıktır...

Etnik-KÖKEN'ininizin ise ne olduğu kimseyi ilgilendirmez;

O zaman ister "Ben Kürt'üm" deyin, ister "Ben Yam-yam'ım" deyin...

"Türklük" Ulusal bağından vazgeçebilirsiniz;

Uyruğunuzu değiştirebilirsiniz...

Fakat "Kürtlüğünüzü" değiştiremezsiniz...

O sizin Etnik-Kökeninizdir...

O yüzden siz, seçiminiz olmadan geldiğiniz Etnik-Köken'den sorumlu olmadığınız gibi;

Sanki bir üstünlük vasfıymış gibi, diğer bireylere nazaran bir Kimlik olarak edinemezsiniz...

Avcı-Toplayıcı ilkel yaşamından Klan-Aşiret ilkel yaşamına geçişte önem taşır insanların Etnik-Kökeni...

Modern/Çağdaş toplumlarda ve Ulusal üretim ilişkilerinde Etnik-Kimliğinizin zerre kadar değeri yoktur...

Kimlik olarak edinmeye çalışmak da, ilkel bir toplumsallaşma çeşidine öykünmek demektir...

Devrim ile özdeşleşemez, bağdaşamaz...

Anlatamadık hala Ulus ile Etnik-Köken arasındaki farkı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu Ulusa; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Kürtler, Türkmenler, Çerkezler, Lazlar, Boşnaklar, Araplar, Farslar vs. hepsi dahildir.

"Ben Türküm" demek sadece vatandaşlık bağını temsil eder...

.

.

.

Benim yorumum sardunyam isimli arkadasin yorumuna karsilikti. O arkadasin yorumundan sizin bahsettiginiz "ben Türküm" demek sadece vatandaslik bagini degil irki anlamda anlasiliyor. Yorumcu arkadas ta "burasi Türkiye, Türk'lerin memleketi" derken irki anlamda syölüyor. O yorrumu okumanizi tavsiye ederim. Demekki "ben Türküm" herkes tarafindan ayni anlasilmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alla allaaaa...

.

.

.

Anlatamadık hala Ulus ile Etnik-Köken arasındaki farkı...

sorunun başlangıcı şudur ki; Osmanlıda Kürt halkı Özerliğe yakın bir yönetim tarzı ile yönetilmekteydi,Atatürkün söylemlerinde bile ismi geçen Krdistan ismini taşıyordu yaşadıkları bölge,şehirleri kendi isimleri ile anılıyordu,Cumhuriyet kurulduktan sonra bölgenin ismi değiştirildi,şehirlerin ismi değiştirildi,vatandaşların çocuklarına Kürtçe isim takmaları yasaklandı ben türküm diyeceksin denildi vs.. vs... Bu tür bir yaklaşımı kim kabul eder...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla şimdi lafı uzatmaya hiç gerek yok. Bu topraklarda bir tarih yapılmış, o yapılan tarih de yazılmış, o yapılan ve yazılan tarihe bir atama olarak ulus bilinci oluşturulmuş, adı da konmuş. Bu atamanın ırkla, etnikle bir ilgisi yok. Türk ne bir etniği, ne de bir ırkı temsil etmiyor. Bunu da dost düşman cümle alem bal gibi biliyor. Bu sadece ve sadece tarihe, ulus bilincine yapılan bir atamadan ibaret.Çok küçük bir azınlık ve onlara prim vermek işine gelenlerden başka bu atamadan gocunan da yok. Koparılan fırtına bir bardak suda koparılan yapay bir gürültüdür.

Yok ama illa Türk etniktir, ırktır diye inat eden ve farklı bir adlandırma isteyen varsa, yeni bir tarih yazacak. Yazmak için onu yapacak. Ben kolay gelsin diyeyim, ama zor değil imkansız olduğunu bu saatten sonra, belirteyim... Tarihi yapan yaptı, yazan da yazdı. Kolay gelsin yerine geçmiş olsun desek daha doğru olur...

Ben onca güzel açıklayıcı iletiye karşılık gelen cevapları gördükçe boşuna yazıp çizdiğimizi düşünüyorum. Dediğim dedik, çaldığım düdük :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sorunun başlangıcı şudur ki; Osmanlıda Kürt halkı Özerliğe yakın bir yönetim tarzı ile yönetilmekteydi,Atatürkün söylemlerinde bile ismi geçen Krdistan ismini taşıyordu yaşadıkları bölge,şehirleri kendi isimleri ile anılıyordu,Cumhuriyet kurulduktan sonra bölgenin ismi değiştirildi,şehirlerin ismi değiştirildi,vatandaşların çocuklarına Kürtçe isim takmaları yasaklandı ben türküm diyeceksin denildi vs.. vs... Bu tür bir yaklaşımı kim kabul eder...

Şu iletiyi okursanız, Özerklğe yakın mıymış, yanından bile geçmiyo muymuş anlarsınız...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu iletiyi okursanız, Özerklğe yakın mıymış, yanından bile geçmiyo muymuş anlarsınız...

O iletide Osmanlının son dönemlerinden bahsediliyor,Kürt sorunu osmanlının merkeziyetçi ve Türkçülüğe doğru gitmesi ile 1800'lü yıllarda baladı zaten 1806 yılından önce neden Kürtlerle herşey yolunda gidiyordu?

Ben söylim çünkü ırki özellikler değil bizi birleştiren özellikler ön plana çıkarılıyordu....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O iletide Osmanlının son dönemlerinden bahsediliyor,Kürt sorunu osmanlının merkeziyetçi ve Türkçülüğe doğru gitmesi ile 1800'lü yıllarda baladı zaten 1806 yılından önce neden Kürtlerle herşey yolunda gidiyordu?

Ben söylim çünkü ırki özellikler değil bizi birleştiren özellikler ön plana çıkarılıyordu....

Osmanlı'nın Kürtler ile ilgili durumlarının yolunda gitmesinin nedeni, yapının özerk olup olmaması ile ilgili değildir...

Osmanlı, oradaki Aşiret yapısını, 1500lerden beridir, kendi yararına ayakta tutmuştur.

Bu da Aşiretlerin elbette ki işine gelmiştir ve rant elde etmişlerdir halk üzerinde.

1800lerden beridir Osmanlının iç dinamikleri bir çıkmaz haline gelmiş ve Kürt Aşiretler daha çok ekonomik çıkar peşine düşmüştür.

Vergi sisteminde daha çok geliri hedeflemişlerdir.

Cumhuriyet Döneminde de Irki özellikler ön plana çıkarılmadı...

Vatandaşlık özellikleri ön plana çıkarıldı;

Ortak değerler ön plana çıkarıldı...

Ortak değerlerin ön plana çıkarılması, diğerlerinin asimilasyon edilmesi demek değildir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asagidaki alintidan ne anliyorsunuz? Isterseniz alinti yapilan yorumu tümüyle okuyun. Burada Türklükgü ayni sahislarin degisik sekillerde acikladigini göstermeye calisiyoruz. Ama anlayana tabiiki.

Almanya 'da ki Türklerin durumundan hiç farkınız yok, orası Almanya ise burası da Türkiye... Yani Türklerin memleketi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birde sormak istiyorum Güneydoğunun meselesi Kürtçe ise orada yaşayan Süryaniler ve Araplar neden kendi dillerini dayatmıyorlar? Malum Güneydoğu Kürdistan değil...! Türkiye hala ve daima...[/b]

Malesef ülkemizdeki azinliklara ne kadar uzak oldugumuz gene onlarin adina konusmamizla belirginlesiyor. Yukaridaki sözelirinizden ülkemizde yasayan Süryani ve Arap asilli vatandaslarimizla konusmadiginiz cok acik ve net. Tavsiyem onlar hakkinda suu istemiyorlar bunu yapmiyorlar demeden önce o toplumun insanlariyla konusmaniz. O zaman ne kadar yanildiginizi anlayacaksiniz. Hele siz bir konusunki sorunlarinin kac yildan beri hala cözüm bekledigini görün.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Irka dayalı talepler, görüşler, dünyanın her yerinde "Irkçılık"tır...

Peki Turk adi ULUS adiysa, sizin ETNIK adiniz ne halk olarak madem? Hani TURK kelimesi sizin hem sizin halkinizin adi hem de bir ulusun adi olamaz ayni zamanda degil mi?

O zaman Turk halkina yeni bir ISIM mi vermek lazim?

IRKCLIK bir irki kucumsemektir. Bir halki degil! Zeniclere irkcilik yapanlar olmustur ya da asyalilara...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asagidaki alintidan ne anliyorsunuz?

burası da Türkiye... Yani Türklerin memleketi...

Bu sözlerden ülkenin Türk ırkına ait olduğunu, Türk olmayanların ikinci sınıf vatandaş olduğunu sizden başka anlayan yok. Çünkü defalarca açıkladık, Türk ırkı yoktur, Türk etniği yoktur. Bu, tüm vatandaşlara verilen etnik dışı, ırk içermeyen bir adlandırmadır. "O halde niye Türk de Elf, Ork... vs... değil?" diyorsanız, bu sadece bir atamadan öte bir şey değil. Ulusları oluşturan tarih bilincidir. Defalarca söyledim; bu ülkeyi kuranlar atıyorum Hertler olsaydı Hertiye Cumhuriyeti olurdu. Tüm vatandaşlar da etniğine bakılmaksızın Hertler diye adlandırılırdı. Bunda da gocunacak hiç bir şey yoktur. Koskoca bir Türk tarihi var. Yapılan atama boşa yapılan bir atama değil. Emeğe saygı diye bir şey varsa, bu tarihe de bir atamada bulunmak hiç fazla gelmemeli. Çünkü kimsenin ne kafatası ölçülüp "olmadı, sen Türk standartlarına uymuyorsun" deniliyor, ne de genetik haritası istenip "iyi de bu Türk geni olmayan genler ne? Şimdi olmadı işte! Kafa kağıdına ikinci sınıfsın yazmak zorundayız" diye bir şey asla denmiyor.

Türk atamasının ırkla, etnikle bir ilgisi yok!!! Bunun harici her söylem ırkçılıktır, ulus bilincine karşı yapılmış bir suikasttir. İsterse kafatasçı, Türk atamasını ırk anlamında alan bir ırkçıdan gelsin bu söylem, isterse herhangi bir etnik aidiyetten. Irk bağlamı öne süren herhangi bir kimse ırkçıdır.

Sayın sardunyam'ın ise Türk ulusundan bahsettiğini, Türk ırkından ve ırkçılıktan bahsetmediğini biliyoruz. bahsetmesi düşünülemez, bir anlamı olmaz çünkü. Genetiği hiç karışmamış Türk diye bir şey yoktur. Adından başka bir şeyi kalmamıştır bu topraklarda. Aksi olsaydı ortalık çekik gözlü, çıkık elmacık kemikli, yuvarlak yüzlü ve orta boylulardan geçilmezdi. Bu ırk özelliklerini görmek için bir zahmet Orta Asya'ya kadar gitmek gerekiyor. Bu ülkede ırkçılık yapmanın bir yolu yoktur. Faydası hiç yoktur, zararı sayılamayacak kadar çoktur. Çünkü burası ırkların harman olduğu kıtaların geçiş kavşağı. Bu ülkeyi paramparça etmenin en iyi yolu ırkçılıktır. Bunu bir de dini ayrımcılıkla birleştirebilirlerse alayül ala...

Zaten Türkiye düşmanları da bu gerçeği iyi bildikleri için bu noktada ısrarcılar. Açılımın tüm adımları AB tarafından empoze edilip dayatılmaktadır. PKK'nın koruyucu ve kollayıcısı, finansörü, destekçisi AB tarafından... PKK Marksizmi çoktan terketmiş, Kürt ayrılıkçı hareketi habire din temeline yerleştirilmeye çalışılmaktadır. Kürtlerin töre, gelenek, inanç bağlılığı bilindiği için bunun daha başarılı olacağını hesaplıyor ve umuyorlar. Tüm dert Şeyh Said gibi dini temelli bir Kürt ayrılıkçılığı hortlatabilmek. O zaman Sevr'i yeniden dayatırız diye umuyorlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu sözlerden ülkenin Türk ırkına ait olduğunu, Türk olmayanların ikinci sınıf vatandaş olduğunu sizden başka anlayan yok. Çünkü defalarca açıkladık, Türk ırkı yoktur, Türk etniği yoktur. Bu, tüm vatandaşlara verilen etnik dışı, ırk i

.

.

.

Birilerinin adina konusup onu savunacaginiza önce yazilan yorumu okuyup yorum yasaniz daha saglikli olurdu. Alinti yaptigim cümleyi ne anlamda yazdigini orada görürdünüz.

Ha gercekten "Türkiye Türk'lerin memleketi...." cümlesinden ne anliyorsunuz?

Umarim dogrudan cevap veririsiniz.

Onun disinda mesela yillardan beri Hürriyet gazetesinin ilk sayfasinda devamli yazilir "Türkiye Türklerindir"

Neden dogrulari hala sakliyoruz? Kendi kendimizi aldatabiliriz ve oyalayabilirzde, ama baskalari asla bu yalana kanmaz.

Bu cümleler kime karsi yazilan ve söylenen cümleler?

Hürriyet gazetesi kimlere karsi söylüyor bu cümleyi? Ayni soru diger alinti yaptigim cümle icinde gecerli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkeyi paramparça etmenin en iyi yolu ırkçılıktır.

Siz bu cümlelerinizi irkcilara söyleyin. Bakin mesela Nihal Atsiz ve onun günümüzdeki takipcileri, kendisine Atatürkcü,ulusalci ve solcu olarak niteleyen "Türk Solu" dergisi. Örnekleri cogaltabiliriz. Siz önce gercek anlamda irkcilara durusunuzu gösterinki niyetiniz belli olsun. Kimse saydigim kurulus ve sahislari irkcilikta gecemez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz bu cümlelerinizi irkcilara söyleyin.

Zaten onlara da ve tüm ırkçılara söyledim. Türk atamasını Türk ırkçılığı olarak anlayan ve Türk ırkçılığını savunan kimseler varsa onlara da söylüyorum. Ama böyle bir kimseler ben göremiyorum, varsa da çok çok marjinaldir. Ya da tepkisel, tam bilincinde olmadan söyleniyordur. Öyle etkin ve ciddi bir Türk ırkçılığı yoktur. Olmuştur evet, ama bugün kimse esamesini okumaz.

Türkiye'de en etkin ve dış destekli ırkçılık Kürt ırkçılığı. Başka ciddi anlamda bir ırkçılık yoktur. Varsa da çok önemsiz düzeydedir. Sardunyam'ın yazısını da tabii ki okudum. Irkçı anlamda söylemiyor. Hürriyet gazetesi de Türkler derken tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kasteder. Herhangi bir etnik ayrım yapıp "Türkiye onların ise değildir" şeklinde bir anlam kastettiği düşünülemez, paranoya olur bu...

Tekrar ediyorum: Türk adı atamadır, etniği ne olursa olsun tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını içine alır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zaten onlara da ve tüm ırkçılara söyledim. Türk atamasını Türk ırkçılığı olarak anlayan ve Türk ırkçılığını savunan kimseler varsa onlara da söylüyorum. Ama böyle bir kimseler ben göremiyorum, varsa da çok çok marjinaldir. Ya da tepkisel, tam bilincinde olmadan söyleniyordur. Öyle etkin ve ciddi bir Türk ırkçılığı yoktur. Olmuştur evet, ama bugün kimse esamesini okumaz.

Türkiye'de en etkin ve dış destekli ırkçılık Kürt ırkçılığı. Başka ciddi anlamda bir ırkçılık yoktur. Varsa da çok önemsiz düzeydedir. Sardunyam'ın yazısını da tabii ki okudum. Irkçı anlamda söylemiyor. Hürriyet gazetesi de Türkler derken tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını kasteder. Herhangi bir etnik ayrım yapıp "Türkiye onların ise değildir" şeklinde bir anlam kastettiği düşünülemez, paranoya olur bu...

Tekrar ediyorum: Türk adı atamadır, etniği ne olursa olsun tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını içine alır...

Yahu ilahi! urk irkcilarini goremiyormusunuz? Gormeniz icin daha ne lazim? Rabbin gokten inip size gostermesi mi?

Bence gormek istemiyorsunuz! Ya da "onlar irkci degil, ulusalcilar" diye gecistiriyorsunuz! Nihayetinde bu devletin partileri'nin de anayasasi'nin da buyuk bolumu milliyetcilik ve irkcilik uzerine kurulmus unsurlardan mevcut.

Ha bu arada, sizce MHP irkcimidir? Ve irkciysa ne zaman MHP'yi elestirdiniz onu sormak istiyorum size!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ama baskalari asla bu yalana kanmaz.

Sonra? Biz çözemezsek o başkaları gelip de mi çözerler? Siz de gül gibi açılıp bunu da söyleyin bari!

Biz ne kendimizi, ne kimseyi kandırmıyoruz. Bu ülkede Türk ırkçılığına da, başka ırkçılığa da geçit yoktur, olmamıştır, olmaz. Kastedilen ırkçılık değil, ulus bilincidir. Irkçılıkla ulusçuluğu karıştıran çiçekçi mamulatı, AB çiçekçileri tarafından sulanıp yetiştirilmektedir. Onlara bakmayın siz. Onları desteklemek, AB yi ve Sevr'in yeniden dayatılmasını desteklemektir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne zaman kendi beceriksizligimizin ve yanlislarimizin sebeblerini AB'de veya baska yerde aramaktan vazgececegiz?

Bu senaryolari yanilmiyorsam 85 yildir duyuyoruz. bazi ülkelere bakiyorumda tarihlerinde bizden fazla sorunlari olmus ama nedense onlar bizim hastaligimiza kendilerini kaptirmamislar ve cözüm arayarak bulmuslar.

Lütfen artik baska bahaneler uyduralim. Herzaman duyduklarimiz eskidi ve zevk vermiyor artik.

Bu azimle biz bir 100 yil daha sorunlarimizla bogusuruz ve gücümüzü kalkinma yerine böyle bosuna harcariz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sonra? Biz çözemezsek o başkaları gelip de mi çözerler? Siz de gül gibi açılıp bunu da söyleyin bari!

Biz ne kendimizi, ne kimseyi kandırmıyoruz. Bu ülkede Türk ırkçılığına da, başka ırkçılığa da geçit yoktur, olmamıştır, olmaz. Kastedilen ırkçılık değil, ulus bilincidir. Irkçılıkla ulusçuluğu karıştıran çiçekçi mamulatı, AB çiçekçileri tarafından sulanıp yetiştirilmektedir. Onlara bakmayın siz. Onları desteklemek, AB yi ve Sevr'in yeniden dayatılmasını desteklemektir...

Peki burada halen "Bur Turk Olarak Kurtlere Soruyorum" basligiyla ileti atilmasi ne kadar ULUSCU geliyor size?

Demek ki soruyu soran ve iletiyi ateslendiren (ki sizlersiniz bunlar yine) Turk ile Kurt halkini bir ULUS olarak gormuyor. Yoksa kim kime ne soruyor? Hic dusundunuz mu bu baslikli ileti ne anlama geliyor sizin ULUS tarifinize gore?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Bur Turk Olarak Kurtlere Soruyorum" basligiyla

Adı geçen başlıkta bu iletiyi tepkisel ve fazla sert bulduğumu söylemiştim. Ama etki tepkiyi doğurur, fizik kuralıdır...

Ayrıca ben yanlışı yanlış adreste aramam. Ama bunu yapmamayı bir saplantı haline getirip kaynağı dışarda olan bir empozeyi de görmezden gelecek değilim.

Aksi halde ülkemiz işgal edilip Sevr dayatıldığında da "vardır bir suçumuz, medeni Avrupa bizi suçsuz yere işgal edecek değil ya, belki bizi de uygarlaştırırlar, vardır hikmeti" demeliydik ve boyun eğmeliydik. Ayrıca evet tabii ki vardı kabahatimiz, ihmallerimiz, geri kalmışlıklarımız ama, celladımıza ipimizi elimizle verecek kadar da değil yani!

Sevr yeniden sahneye konmaya çalışılıyor. Olay budur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adı geçen başlıkta bu iletiyi tepkisel ve fazla sert bulduğumu söylemiştim. Ama etki tepkiyi doğurur, fizik kuralıdır...

O basligi bende nefretle okudum. Orada konu olan sorular tepkiyle yazilan olarak belirlenemez. Bakiniz Almanya merkez bankasi (yanilmiyorsam) baskani da gecenlerde benzeri irkci söylemleri Berlin'de yasayan Türk ve Arap göcmenler hakkinda da söyledi. O da kendisine göre irkci söylemleri icin herhangi bir sebeb buldu. Ama sonuc olarak ülkede tüm demokratik parti, kurulus ve göcmen kuruluslarinca kinandi. Su an koltugu dahi sallaniyor diyebiliriz, en azindan önemli görevler elinden alindi ve istifaya davet ediliyor. Hatta bazilari dahada ileri gidip Türk'lerin dogum makinasi oldugunu ve yakin gelecekte bu gidisle sayilari Alman'lari gececegini dahi iddaa ediyorlar. Bu söylemler ile bahis konusu basliktaki söylemler arasinda hic bir fark yok. Lütfen lafimizin nereye gittigini görmemiz gerekli.

Kimse irkci söylemlerini "etki tepkiyi dogurur" sözünün arkasina saklamasin. Onlar aslinda devamli düsündüklerini disa vermis bulunuyorlar.

Siz o basligi fazla sert buldugunuzu söylüyorsunuz, yani en azindan söylenenlerin dogrulugunu ama dozunu fazla buluyorsunuz. Dolayisiyla gercek anlamda irkciliga karsi olup olmadiginizi sorgulamanizi beklerim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.