Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRK GENÇLİĞİ BUMU ŞİMDİ?... YAKIŞIYOR MU?... (Gazi Üniversitesinde kendisini ÜLKÜCÜ olarak tanımlayan Üniversitelilern davranış ve örgütlenme biçimi)

OBJEKTİVİST

Önerilen İletiler

Kavram karışıklıkları üretmekte ve polemik yaratmakta uzman arkadaş...

kendini olduğundan değerli atfeden yeni yazılar yazamana neden olmamak için okuduklarımızı ciddiye alıp sana bir şeyler yazmamak konusunda oldukca dikkatli olmamıza karşın... Bu seferde sen bunu fırasat bilip salladıkca sallıyorsun...Sen insan olmakla olmamak arasındaki farkları anladığın anda beynini bu alıklık deryasından uzaklaştırıp anlayamadığın bir çok şeyin farkına varabilirsin...

Sözünde ve davranışlarında doğruluktan ayrılmayanlara, laf atıp kaçmayı ilke edinmiş birinden böyle bir yakıştırma gelmeside abesle iştigal oluyor ne yazık ki...Senin kafanda oluşan eksik bilgileri, kavram karışıklarını ve bunun sonucu ortaya çıkan ucube sorulara, oturupta üşenmeden birde cevapmı yazmamız gerekiyor be kardeşim...insaf yani...

sağolasın Gecekuşu bu doğru dürüst okumayanlardan okudukları kısımlardan bile doğru sonuçlar çıkarmasını beceremeyenlerden artık içim şişti.Size katılıyorum sevgili Dipnot ve Gece kuşu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 309
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ülkücü olmak ne içki masalarında din üzerine siyaset yapmak ne ülküyü kendisi gibi sevmeyenlerebıçaklarla saldırmaktır ne de büyük başbuğun arkasına sığınıp ülkücülüğün ne olduğunu bilmeden adice onun arkasına sığınmaktır ülkü demek o inandığının da yanlışlarını görerek bütün ayrıntılarıyla hiç birşeye boyun eğmeden atatürk ilkeleri dışına çıkmadan yaşamaktır eğer birisi ülkü değerinin arkasına sığınarak adam öldürüp bıçaklayıp insanlara zarar veriyorsa bu ülkücülük değil --------

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok doğru :)

evet arkadaş ırk kelimesinin önce sözlük anlamına bakmak gerek bence,günümüzde ırkını sevmeyi onun yüceliğini yaşamayı(hele birde yüce TÜRK ırkına mensupsan)yanlış değerlendiren zihniyet,malesef başka ırkları taktir ve takip etmektedir.şimdi adına ister Atatürk milliyetçiliği değin ister ırkını seven(ırçı) değin temelde aynı şeydir.--NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE--

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu topiğe bi kaç şey yazmıştım ama kendi arkadaşlarımın bana anlattığı bi kaç şeyi paylaşmak istiyorum:

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesinde geçen sene kendini ülkücü olarak tanıtan bi kaç kişi okuldaki doğulu arkadaşları rahatsız etmişler kavgalar falan olmuş.gecen sene okulda istediğini yapamayan o kişiler geçen hafta yine doğulu öğrencileri rahatsız etmeye başlamış.Wc ve kantinde sıkıştırmaya başlamışlar Allahtan bizimkiler fazla üstlerine gitmemişler.Arkadaşın bana dediğini aynen aktarıyorum : yahu anlamıyorum onlarda gurbette bizde gurbetteyiz kimsenin işine karışmayız ama böyleleri gelince kızmamak elde değil.

Saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu topiğe bi kaç şey yazmıştım ama kendi arkadaşlarımın bana anlattığı bi kaç şeyi paylaşmak istiyorum:

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesinde geçen sene kendini ülkücü olarak tanıtan bi kaç kişi okuldaki doğulu arkadaşları rahatsız etmişler kavgalar falan olmuş.gecen sene okulda istediğini yapamayan o kişiler geçen hafta yine doğulu öğrencileri rahatsız etmeye başlamış.Wc ve kantinde sıkıştırmaya başlamışlar Allahtan bizimkiler fazla üstlerine gitmemişler.Arkadaşın bana dediğini aynen aktarıyorum : yahu anlamıyorum onlarda gurbette bizde gurbetteyiz kimsenin işine karışmayız ama böyleleri gelince kızmamak elde değil.

bak gardaş sana bir kaç şey söyleyeyim .birincisi orası bir eğitim yuvası,ikincisi oraya sözde okumaya gelen gençler bilmezlermiki ana babaları onlara hangi şartlarda para kazanıp gönderiyorlar.ana babasının kıymetini bilmeyen daha neyin kıymetini bilir.Kaldıki bu ülke doğusuyla batısıyla bizim değil mi? hep öyle demiyormuyuz.fakat doğrudur doğudan gelen bazı aklı evvel öğrenci kılığında dolaşan ve hangi işe kulluk ettikleri belli olan (?)şahıslar da aslında çok şeyleri haketmiyor değil,yalnız bu nasıl olur?okumakla önce okulunu bitireceksin anana babana ve vatanına yararlı olacaksın sonra istediğin yolda gideceksin .Yalnız kimseyi ve hiç birşeyi kırmadan. sana katılmadığım konu;Şayet Türkiye cum. vatandaşıysa ülkenin neresinde olursa olsun yurdumun her yeri ona kendi evi gibi gelmesi gerekir,gurbet değil! ''TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN''

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir dakika anlamadım şimdi bana karşı olduğun nedir ? ya gidip ben ülkü ocağının bu okula verdiği reisim doğuluları burdan kovacaz diye birşey nasıl söylebilirsin ? daha açık olursan sewinirim ???

arkadaşım cevap bekliyorum hadi bişi dedikden sonra susmayın ?

sana katılmadığım konu;Şayet Türkiye cum. vatandaşıysa ülkenin neresinde olursa olsun yurdumun her yeri ona kendi evi gibi gelmesi gerekir,gurbet değil! ''TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN''

neyime katılmıyorsun :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sağolasın Gecekuşu bu doğru dürüst okumayanlardan okudukları kısımlardan bile doğru sonuçlar çıkarmasını beceremeyenlerden artık içim şişti.Size katılıyorum sevgili Dipnot ve Gece kuşu

:clover:

ülkücü olmak ne içki masalarında din üzerine siyaset yapmak ne ülküyü kendisi gibi sevmeyenlerebıçaklarla saldırmaktır ne de büyük başbuğun arkasına sığınıp ülkücülüğün ne olduğunu bilmeden adice onun arkasına sığınmaktır ülkü demek o inandığının da yanlışlarını görerek bütün ayrıntılarıyla hiç birşeye boyun eğmeden atatürk ilkeleri dışına çıkmadan yaşamaktır eğer birisi ülkü değerinin arkasına sığınarak adam öldürüp bıçaklayıp insanlara zarar veriyorsa bu ülkücülük değil --------

:clover:

Her ikinizede dost sevgiler...

.

c0711000hd.jpg

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sana katılmadığım konu;Şayet Türkiye cum. vatandaşıysa ülkenin neresinde olursa olsun yurdumun her yeri ona kendi evi gibi gelmesi gerekir,gurbet değil! ''TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN''

neyime katılmıyorsun :)

bunda yanlış bir şey yokki sen okuduğun her neresisyse Türkiye'nin dışıda bir yermi şayet öyleyse onu bilmem. sonra kaldıki sen ken kendini niye gurbette hissedesinki öyle değilmi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ustat76 ya eğitim sayfasındaki dünyanın en iyi üniversiteleri başlığına bakmasını öneriyorum

sadece öneriyorum

gardaş deyip kızmasın şimdi

estağfırlah neden kızayım ki :) gardaş birliğin vede samimiyetin ifadesidir .dediğin üniversite ülkeden ülkeye değişir (kargaya yavrusu şahan gelir) biri oxfort der diğeri harran bilmem anlatabiliyormuyum :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bugün akşam üstü ülkü ocaklarına üye olan 2 kişi tarafından uyarı aldım sakalım için :) o sakalı görmicez dediler bakalım görünce ne olacak :)

Sevgili marti_name...

Onların amaca yobazda kılık kıyafet nasılsa...

Bunlarda da sakal küpe o...

O dar kalıplarının dışına çıkamamayan...

Bunu bir insanı ezmenin mutluluğununu yaşama psikolojine iten....

Ve yıllardır ezilmişliğini sürü psikoloji ile elde etmenin avantajını kullanarak siz yanlız insanları ezme gibi insanötesi bir davranışı kendi düşüncelerine uygun görüyorlar...

Ne acı değilmi?...

Ve bu...

Bütün dünyanın bügün kültürel ve sosyal devrimlerini tamamlamış olması ve bunu ileriye götürebilecek, bunu dahada sıçratabilecek şahir, yazar, ressam, mühendis, doktor, bilimadamı vb. gibi konuların çokluğunu hizmet ederken maalesef bizde cüpbeye, sakala, Türbana ve dini konulara hizmet etmektedir.

Onlar ki bu ülkenin zeminine yıllarcı yobaz kadar, kürt milliyetçileri kadar dinamit döşemişlerdir...

Kültürel ve toplumsallaşamamış kişilerin oluşturduğu ve korku, baskı ve sindirme ile yapılan politakalar sanki bu ülkenin bölünmezliğine hizmet edermiş gibi, sanki yobazın ve bölücünün ekmeğine yağ sürmezmiş gibi haraket etmekte ve Ülkemiz büyük yaralar almaktadır...

Bugün senin sakalını kestirenler senin beynindekiler yok edebileceklermi peki...

Yanınında olduğumuzu unutmayın lütfen..

Yol bilimin ve çağdaşlaşmanın ışığında modern ve aydın bir Türkiyenin yoludur...

Karanlıkların...

Bölücülerin...

Amerikan müslümancılarının değil...

Size birşey olmaması açısında kestirin derim...

Nedeni ise önce eğitim...

Biliyoruz ki...

Sizin eğitim anlayışınızın gücü...

Onların ise kılık ve kıyafet gücü...

Sizce hangisi toplumu, insanı ve Ülkeyi yüceltir...

Sevgilerimle...

.

muammeragac6da.jpg

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bana bu uyarı yapanların zaten kulağında küpesi eksik :) hiphop dinleyen ve onlar gibi giyinen bi kaç serseriden alacağım uyarıyla bi halt etmem ben

o hallerine rağmen ülkeyi tek savunanların kendileri olduklarını düşünürler

onlar atalarından gördüğünü yaşayan YALNIZ sorgulamak nedir bilmeyen insanlar

p.s cafe kapanana yakın foruma girersen cevap yazamazsın tabi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

o hallerine rağmen ülkeyi tek savunanların kendileri olduklarını düşünürler

onlar atalarından gördüğünü yaşayan YALNIZ sorgulamak nedir bilmeyen insanlar

p.s cafe kapanana yakın foruma girersen cevap yazamazsın tabi :)

Seni yanlış anlamış olabilirmiyim diye düşünüyorum sevgili sara k..

Eğer böyle ise çok üzürülürüm...

Dost sevgilerimle...

.

ayna2457az.gif

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sadece bu yaşananlar üniversite bazında değil lise hatta ortaokul sıralarına bile sıçramıştır yaşananlar genç beyinlerin karamsarlığa ve dar bi pencereden dünyaya bakmasına sebeb olmaktadır baskı ve zorlamayla bu konular insanların zihinlerine kazınmak istenmektedir herkes kendi özgür iradesi ile karar verme hakkına sahip olmalıdır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar

bilgilerinize sunulur

yeni aldığım özel mesajlara göre ülkücüler tek tip değilmiş

bir kısmı kıla küpeye uyarı veriyor

bir kısmı düşüncelere uyarı veriyor

bir de hareketli kesim var tabi onların iletişimleri kanlı

bana mesaj gönderen şovenist arkadaşlara söylüyorum

adınızı kurtarmak kendi elinizde

insanların düşüncelerine yaşam tarzlarına karışıp kan dökenlere saygı duyacak değilim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben butür insanların yanlış yönlendirildiği kanaatindeyim, çünki çoğu bişeyler yapıyor ama neden,niçin ve ne amaçla yapıldığının farkında bile değiller ,onlara ne denirse ona inanıp doğru oymuş gibi bildiklerini yapıyorlar.

türk gençliği nasıl olmalı:

vatanını sevmeli, bilinçlenmeli ,her denilene aldanmamalı , kendi araştırmalı okumalı vatanı için neyin mübah olacağını bilmeli , mustafa kemal atatürk'ün bu vatanı neden ve niçin aldığını bilmeli, bizlere bıraktığı vu güzel vatanı niçin bıraktığını sorgulamalı.

ama bizim gençliğimiz bir kısmı lay lay lom demekten başka bişey yapmıyor ülke elden gidiyor vatan satılıyor neden gidiyor niçin satılıyor diye düşünmüyor. çünki sorgu yok bana dokunmayan yılan bin yaşasın modundalar ama onlarada dokunacağının farkında değiller, vatanı benmi kurtaracam sözünün içinden kendilerini kurtarmaları gerekmektedir. birlik ve beraberliğin içie girmelidirler. birlik beraberlik olamazsak başarıyı nasıl getiririz.

gençlerimizi bilinçlendirelim herkez yakınıdaki ve çevresindeki gençlerden 5 10 tanesini bilinçlendirse onlarada 5 10 derken ozaman birlik kurulur.

saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben butür insanların yanlış yönlendirildiği kanaatindeyim, çünki çoğu bişeyler yapıyor ama neden,niçin ve ne amaçla yapıldığının farkında bile değiller ,onlara ne denirse ona inanıp doğru oymuş gibi bildiklerini yapıyorlar.

türk gençliği nasıl olmalı:

vatanını sevmeli, bilinçlenmeli ,her denilene aldanmamalı , kendi araştırmalı okumalı vatanı için neyin mübah olacağını bilmeli , mustafa kemal atatürk'ün bu vatanı neden ve niçin aldığını bilmeli, bizlere bıraktığı vu güzel vatanı niçin bıraktığını sorgulamalı.

ama bizim gençliğimiz bir kısmı lay lay lom demekten başka bişey yapmıyor ülke elden gidiyor vatan satılıyor neden gidiyor niçin satılıyor diye düşünmüyor. çünki sorgu yok bana dokunmayan yılan bin yaşasın modundalar ama onlarada dokunacağının farkında değiller, vatanı benmi kurtaracam sözünün içinden kendilerini kurtarmaları gerekmektedir. birlik ve beraberliğin içie girmelidirler. birlik beraberlik olamazsak başarıyı nasıl getiririz.

gençlerimizi bilinçlendirelim herkez yakınıdaki ve çevresindeki gençlerden 5 10 tanesini bilinçlendirse onlarada 5 10 derken ozaman birlik kurulur.

saygılarımla

Capulcu dan Türk milliyetcisi,Türkcü olmaz.

Türk´ün yasama ve mücadele tarzinda önünde M.KEMAL ATATÜRK gibi bir önderi,ögretmeni,bir Basbugu varken ,yasama tarzlarini kimlerden ögrenmislerse iste ancak mürsidleri gibi tavir sergilerler.

Bu güruh gercek Türkcülerle,Türk milliyetcileri ile karistirilmamalidir.

Saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ellerinizi yıkayında gelin demek olaylara at gözlüğüyle bakmak demek değilmidir.

Aşırı solun 80 öncesi yaptığı halkların özgürlüğü propangası şimdiki mikro kürt ırkçılığının sebeplerinden değilmidir ki sadece ülkücüleri emparyelizme hizmet etmekle suçluyorsunuz.

Ki pkk nın da önce sol şimdilerde kürt milliyetçisi gibi davranmasından belli değilmi.

Kemalist Sol Ulusalcı sol söylemini kullananlara da sözüm Kemalizm Yanına bir sıfat gelmeden daha temiz daha güzeldir.

Burda işçi partisinden birçok kişinin kemalist söylemler ağza alarak ve bunuda sosyalizm için perdeleme ve basamak olarak kullanmasından rahatsızım.

Ülkücülerin ve diğer vatanseverlerin özünde vatan sevgisi barındırması nedeniyle birbirlerine karşı kırıcı olmamaları lazım.

Atatürk ten sonra emparyelistlerin amaçlarına hizmet etmeyen kim var.Ne tam bağımsızlıktan taviz verip ab ye giriş için çaba gösteren mhp nede liberal mayalı görüntüde sol chp.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.