Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRK GENÇLİĞİ BUMU ŞİMDİ?... YAKIŞIYOR MU?... (Gazi Üniversitesinde kendisini ÜLKÜCÜ olarak tanımlayan Üniversitelilern davranış ve örgütlenme biçimi)

OBJEKTİVİST

Önerilen İletiler

Şevval gibi güzel ruhlu birinin eline silah alıp kimseyi vurabileceğini zannetmem ancak vuran elleri de görmezden gelmesini de kabul edemem.. Onlara destek verici hiç bir yazımız olmadı diyorsun Asterix.. Ancak onları lanetleyici ve eleştirisel hiç bir yazınızda olmadı.. .

Geçmişe kısa bir yolculuk yapalım ve şevvalin diğer topiclerde neler söylediğine beraber bir göz atalım.Ve kendini magazin forever'ın içinde olduğunu düşünüp asparagas yazılar yazan arkadaşlarada asılsız iftiralarına da şevvalin kendi kalemiyle yanıt vermiş oluruz.....

bakınız ne demiş ;

öncelikle sunu bir kez daha söylemek istiyorum bizde terörün her türlüsüne karsıyız

terörün kelime anlamı neyse buna uyan her türlü unsura karsıyız

ben yasamım boyunca hiçbirzaman ırkçılık yapmadım hele fasizanlık asla hele provakatörlük asla !!!!!!!!

bütün halkların kardesligine inanan bir insanım

demiş ve bununla yetinmemiş olacaksınızki şevval yine devam etmiş ;

kürdüm ve insanım bu ülkeyi en az sizin kadar seviyorum ve bir şeyi bilmenizi isterim ki bizler varken sizin gibilere kalmadı bu ülke gercek yurtsever de gercek vatansever de sizin gibiler degil bizim gibilerdir

saygılar

Ama hayır yanıtlar sizi kesmiyor ısrar üzerine ısrarlarınız devam ediyor.Sizler şunu çok iyi biliyorsunuzki Gerçekler size ağır gelecek bedel ödemeye alışkın olmayan bünyelerinizde bedel ödetmek bir bağımlılık olmuş ve ısrara devam etmişsiniz ki hala da ediyorsunuz...

Ve dikkatimi birşey çekti onca yazılar yazılmış onlar kelimeler sarfedilmiş fakat şevvalin sizden kınamanızı beklediği yazıya hala bir cevap gelmemiş sebep nedir acaba !!!

ne kadar kolay degilmi insanlara etiket yapıstırmak

teröre hatta terörün her türlüsüne karsıyız dedik bunu bile kalkıp irdelemişsin

hadi sende lanetle bakalım yeşili , bu ülkenin yasaları varken mahkemeleri varken kalkıp 100 lerce insanı gözaltında kaybeden kulak kesen ölülere tecavüz edenleri kınasana

maraşı sivası çorumu yapanları kınasana

burda da insanlar vahşice öldürülmedimi

şimdi sen bunları kınamıyorsun diye peki ben sana hangi etikiti yapıstırıyım söyle bakalım

bu ülkede herkes muhafazakar olmak zorundamı

durusu sol olan herkes pkklımıdır herkes teröristmidir ayıp senin bu yaptıgın

işte asıl sizin gercek yüzünüzü görsünler kimsiniz siz ve derdiniz nedir

nazım okuyan vatan haini

orhan pamuk okuyan vatan haini

yaşar kemal okuyan vatan haini

kürdüm ve insanım diyen vatan haini

liste uzun ama senle ugrasacak zamanım yok

EEE ses yok neden kınamıyorsunuz faşistmisiniz yoksa ah ah ah bizim yurt severliğimizi eleştirenler bunlara çanakmı tutuyor yoksa olmadı olmadı bakın şimdi bizde ayıp ediyoruz bunları yapan vatanı çok seven insanlardı değilmi ????

Ayrıca benim gözümde TÜRKİYE CUMHURİYETİ rejimini değiştirmeye yönelik her hareket bölücü hareket anlamını taşır..

Ellerinizdeki kanlar ne zaman kurududa yurt severlere çamur atmaya başladınız bakınız faşist arkadaşların şiirlerine...

Ya ülkücüler devletleşecek

Yada bu devlet ülkücüleşecek

işte budur işte beklenen gerçek

Devletin başına “DEVLET” gelecek

Hımm devlet sizsiniz yani ve bizlerde küçük değersiz piyonlarız..Ama ben türk değilim ve senin ülkücü anlayışının içinde yer almıyorum ben mecburmuyum senin kirli,yalan,ve bağnaz bir tutumunun oluşturduğu partiyi ideolojiyi savunmaya ???

Ben bunları savunmuyorum diye vatan haini mi oluyorum yada bizler vatan hainimi oluyoruz..

Ayrıca siz kimsinizki bizi yanıt vermek yönünde zorlayan bir faktör olasınız...

fakat bu yanıtlar kapak mahiyetinde yazıldı asla sizin bizleri suçladığınız için değil...

Tabi ki insan doğasında var bu herkes görmek istediğini görür.. Siz bir rüya görüyorsunuz..

İnsanın doğasına sonradan eklenenlerde oluyor malesef...Bizler bu rüyadan uyanmayacağız emin olun..Uyanıp da bu dünyayı ne kadar rezil bir duruma düşürdüğünüzü görmemek için uyanmayacağız taki sosyalizm gelinceye kadar o zaman uyuma sırası size gelirse sakın uyumayın o dünyanın içinde bizlerin olduğu kadar sizlerin de hakkının olacağını unutmayın..Bizler düzen isterken eşitlik isterken sizlerin yapmış olduğu gibi insanları yöre yöre,kısım kısım ayırarak özgürlük yada eşitliği savunmuyoruz....Bakın aramızdaki fark ne kadar belli değilmi....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 309
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Kesinlikle aramızda çok FARK var ... Onca ileti almışsın ama bir tanesinde tkpml tikko dev sol pkk gibi örgütlerin isimlerini göremedim..:)

Tek bir topiciniz yok ki bu örgütler hakkında eleştirisel iletileriniz olsun.. Hani nasıl derler mesele kınamaksa böle kınamayı dedemde yapar samimi olmadıktan sonra..

Seni her zamanki gibi hezeyanlar içerisinde gördüm yine . Ne demiştim hayırlı rüyalar..

islamiyet ve terörizm topicinde sözümona islami terör örgütlerini nasıl kınadığımı bulabilirsin.. Onlar hakkında yazdıklarımı okuyabilirsin .

Madem bu kadar eşitlikçi bir sistemi savunduğunu düşünüyorsun buyur bize komünizmin tarihini anlat ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kişi kendinden, kendi düşüncelerinden ve yazdıklarından sorumlu olmalı ve tutulmalı.

Ne iyiniyetimi ya da vatan sevgimi ölçmek birilerinin haddidir, ne de ben

birilerini memnun etmek için kalemimi oynatırım.

Hiçbir terör örgütünü ya da silahlı ideolojik mücadele veren örgütü desteklemediğimiz

yazılarımızla ortadayken, bu terör örgütlerinin varlığı ile onların lanetlenmesi arasında

kurduğun ilişki senin sorumluluk alanındadır artık. Tıpkı terör eylemleri yapan bir örgütün

etnik temeli ile, tüm bir halkı terörist olarak görme alışkanlığında ve ayıbında olduğu gibi.

Bizim gündemimizde böyle bir konu yoktur, var ise eğer bu forumda böyle birileri

enerjinizi o insanları pes ettirmek ya da kendinize biat ettirmek için sarfedersiniz.

Onun ötesinde bizler, bu ülkede vatanseverlik, bayrakseverlik ve ezanseverlik şampiyonu

olanların (bunları hangi hakla kendi tekellerine almışlarsa ya da kim vermişse hoş onlara)

bu değerleri bu halkın emeğini çalmada kılıf olarak kullanmalarının önünde dikilmeye devam

edeceğiz. Bu vatanı "gerçekten" sevmek gibi bir amaç ya da ortak paydada buluşulabilirse

sizden de bu hırsızlıklar ve arsızlıklar hakkında ciddi ve tutarlı eleştiriler bekleriz.

Çünkü bu halkın yaşadığı bu gerçeklik, öyle komünizm korkutmaları ile üstü örtülecek

kadar hafif değildir ve ne komünizm umacısının ne de vatan bayrak demogojilerinin arkasına

saklanacak kadar da küçük değildir.

Hakaret konusundaki şikayet ortak şikayetimizdir ve bu tartışmaları izleyen ya da

yönetenlerin de sorunudur aslında.

Bu noktadan sonra bize düşen; başımızda bizi gözetleyen bir çobana ihtiyaç duymadan

insiyatifi elimize alıp kendi otokontrolümüzü yapmaktır.

Herkes kendi ağzından çıkana şu andan itibaren dikkat eder, herkes kendi yoldaşını ya da

ülküdaşını uyarır, en azından tartışılan konuların seviyesi ve kişilerin kişilik hakları

korunmuş olur.

Kimse farklı düşüncesinden ya da farklı kimliğinden dolayı potansiyel suçlu ilan edilmez

olur biter.

1)senin varsa vatan sevgin,sana saygı duyarım.ama senin vatan sevgisizliğinin karşısında susamam arkadaş.cünkü bizim davamız bu.bu vatanın ekmeğini yiyip bu vatanın rejimine muhalafet olan herkeze karşıyız.doğala olarak sanada.

2)siz teröristleri desteklemediğiniz yazılarınızla gercekten ortada görüyoruz.zaten desteklemenizede gerek yok.komünizmin kendisi terördür.uzun yıllar komünist bir ülkede yaşayan sonrada oralardaki ıstıraplı hayata dayanamayıp selameti demokratik ülkelere kaçmakla bulan insanları biliyoruz.insanların hürriyetinin nasıl gasp edildiğinide biliyoruz.din ve ailenin tanınmadığını,din adamlarını ve ibadet yerlerinin nasıl vahşice katledildiğini biliyoruz biz.sizin terörden ne farkınız var asıl terörist sizlersiniz.ve bundan dolayı vatan hain iilan edildiniz t.c. tarafından.konuyu saptırmadan ve kişiselleştirmeden bunlara cevap verin.sen bu konuyu değerli düşüncelerinle yine yagara ortamına cekersin ama neyse...

3)atatürkcü,milliyetci,demokratik sağcı ve solcularla ortak bir noktada yani vatan sevgisinde buluşuruz ama komünistlerle asla vatan SEVGİSİZLİĞİ gibi bir noktada birleşmemiz söz konusu olamaz.

4)başımızda bir coban olmasın istiyorsan önce kendini değiştir sonra hep beraber değişelim.ve düşünerek yorum yapmakla düşünerek yaygara cıkarmak arasındaki farkı idrak edin ve hobidaşlarınızı uyarın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

Arkadaşlar belkide sorunu şurada kilitleniyor; ''milliyetçiliğe yatkın ve ülkücüler'' ile ''devlet fetişizmi'' yapan solcu aydınlar, sol çevreler yıllardır bu ülkede varlığını sürdürümekte ve bunlar kimlerdir nelerdir biliniyor ama. Bence asıl tartışılması gereken, günümüz dünyasında (özellikle de Türkiye gibi emperyalizmin her türlü kuşatması altındaki ülkelerde), evrensel değerlerin yanı sıra, ulusal değerlerin, ulusal varlığın, ulusal kimliğin, ulusal devletin korunup savunulması konusunda tavrımızın ne olduğudur. Türkiye sağının ve solunun çözmek zorunda olduğu asıl sorun, belki de, böyle bir sentezin hakkıyla nasıl başarılabileceğidir.

Bence asıl konumuzun özü ve noktası bu olmalıdır ve belkide bunu tartışmalıyız...

NE DERSİNİZ?...

.

Yani olaya bak topici açan kim ? Bir solcu olan Objekticist..

Konusu ne ? Ülkücü gençliğin kötü yüzü..

Konuşulanlar ne ? Sağcıların kötü yanları ..

Sevgili erman arkadaşım...

Gerçekten solculuğu felsefe edinmiş ve sağcılığa gönül vermiş ve onun ilkeleri doğrultusunda düşünen ve fikir üğreten arkadaşlarımız var ve bu arkadaşlarımızın paylaşımlarını zevkle okuyoruz... Diğer taraftan sizin düşünce ve görüşlerinize bakıyorum tamamıyla önyargılı, kavgacı, kafanızda oluşan bir kurgu ve kavram biçimiyle, kişisel dalaşmaları seven bir yapınızı ortaya koyuyorsunuz... Açıkçası bu forumda bugüne kadar sizden öğrendiğim ve bana birşey katan hiçbir düşünce ve paylaşımınız olmadığını söylemem bilmem sizi üzermi ama bu gerçeği söylemek ve paylaşmak ta durumdayım...

Sevgili arkadaşım...

Bu topiği açmamdaki amaç günümüzde gelişen ulusalcılık ve vatanseverlik akımları karşısında milliyetçiliği bir şekli ile tartışmaya açma düşüncesidir. Nedenine gelince bütün ideolojiler ile birlikte milliyetçilik te değişen dünya koşulları çerçevesinde artık çok değişik bir hal içerisine girdir ve artık bütün dünyada ulusalcılık'tan yana olmak ile Globalleşmeden yana olmak diye bir kavram üzerinde kurulurken bizim gibi gelişmeye açık toplumlardaki ideolajilerin de bir şekli ile sarsılması ve duygusal milliyetçilikten, akılcı ulusçuluğa ve vatanseverliğe yönelim olabilirmi? nedenselliğidir...

Hayrıca da; Milliyetçi ideolojinin ulus-devletin yaratılması döneminde, feodal sistemi yıkarken devrimci bir rol oynadığını biliyoruz. Ancak o dönem geride kaldı. Milliyetçilik, günümüzde egemenliği elinde tutan tutuculaşmış burjuvazinin toplumu peşinde koşturmak ve statükoyu pekiştirmek amacıyla kullandığı bir demagojiye dönüşmüştür... Son olarak sizden çok rica ediyorum lütfen cevap yazarken beni ve başkasın eleştirmekten ziyade yukarıdaki konuya ait düşüncelere biraz olsun katkı sağlayabileceğin birşeyler yaz...

Sevgilerimle...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili sözümona Objektivist.. Senin hakkım da düşündüğün olumsuz düşünceler inan beni hiç üzmez.. Ben bu foruma neler verdiğimi bilirim.. Sende neler verdiğini düşün.. Bu şekilde önyargılı yazılarınla objektivist olduğunu düşünüyorsan eğer sana kolay gelsin der başka da bişi demem.. Bu arada madem konuyla ilgili yararlı yorumlar yapmamı istiyorsun buyur o zaman sana gerçekçi bir soru daha.. Diyelim ki tümden sol haklıdır. Diyelim ki sağ zihniyet bu milletin canına okuyor.. Peki o zamn milletin gözünde sağ neden zirvede ve sol neden altta ... İstatistikler yalan söylemez. Buyrun.. Okuyun...

TNS PIAR ARAŞTIRMASI: AK PARTİ YÜZDE 39.5, CHP YÜZDE 14.1

Barajı iki parti geçiyor

TNS Piar'ın, Aralık 2005 tarihli araştırmasının sonucu: AK Parti yüzde 39.5 ile açık ara birinci. CHP yüzde 14.1... Yüzde 10'luk barajı aşabilen başka parti yok.

Barajı iki parti geçiyor

110 ülkede faaliyet gösteren TNS Piar, her ay Türk halkının nabzını tutuyor. 18 ilde, Türkiye genelini yansıtan deneklerle, yüz yüze görüşüyor. Ve "Bugün seçim olsa kime oy atardınız" diye soruyor. İşte, Aralık 2005'te ortaya çıkan son tablo:

Aynı şirketin Haziran 2004 tarihli araştırmasında yüzde 50.8'lik oy oranını gören AK Parti, inişte. Ama hâlâ rakipsiz. CHP yerinde sayıyor. DYP, MHP, DEHAP, ANAVATAN yükseliyor. Ancak, dört parti de henüz barajdan uzak.

Bugün seçim yapılsa barajı iki parti geçiyor

AK Parti yüzde 39.5 ile açık ara birinci. CHP'nin oy oranı yüzde 14.1'de kalıyor. Diğer partiler yüzde 10'luk barajı aşamıyor.

Her ay Türk halkının nabzını tutan TNS Piar'ın, 18 ilde deneklerle yüzyüze görüşerek yaptığı araştırmadan ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Araştırmanın verilerine göre, vatandaşların büyük çoğunluğu erken seçime pek sıcak bakmıyor, olası seçimlerde ise AK Parti ve CHP dışında hiçbir partinin barajı geçmesine izin vermiyor. Avrupa Birliği'ne destek sürüyor ama Birliğe girme umudu giderek sönüyor.

Bin 600 kişiyle yapıldı

TNS Piar, 1997'den bu yana aralıksız her ay siyasi, sosyal ve ekonomik konularda halkın eğilimlerini ölçüyor. Yüz yüze yapılan anket yöntemi ile 18 yaş üstündeki seçmen nüfusunu temsil eden araştırma, yaklaşık 2 bin kişilik bir kitle üzerinde yürütülüyor. Araştırma ekibinde ise tamamı anketör ve araştırma uzmanı olan 80 kişi yer alıyor.

Hemen seçim olsa

TNS Piar araştırmasının en çarpıcı sorularından birisi, önümüzdeki pazar seçim olsa sandıktan kimin çıkacağı idi. Haziran 2004 ile Aralık 2005 arasında, aylık ortalama 1600 kişiye bu soru yöneltildi. Sonuçlara göre barajı ancak 2 parti geçiyor. Son günlerdeki araştırmaların tersine Meclis'e CHP ve AK Parti dışındaki partiler giremiyor. Diğer partiler yüzde 10 barajının altında kalıyor. AKP yüzde 39.5'lik oran ile seçimden galip çıkıyor. Onu 14.1'lik oy oranı ile CHP izliyor. Genel Başkanlığı'na Mehmet Ağar geçtikten sonra çıkışa geçtiği düşünülen DYP araştırmada ancak yüzde 6.1 oy oranı alıyor ve yüzde 6'lıkoy oranı alan MHP ile birlikte barajın altında kalıyor.

Kararsızlar artıyor

Araştırmada olası bir seçimde iyi bir performans göstermesi beklenen Erkan Mumcu'nun ANAVATAN Partisi ise sadece yüzde 4.2 oy alıyor ve yüzde 5.3 oy alan DEHAP'ın gerisinde kalıyor. Ancak AK Parti'nin aldığı oyların aylara göre dağılımında dikkat çekici bir gerileme gözlemleniyor. Seçmenlerin yüzde 50.8'i Haziran 2004'te AK Parti'ye oy verirken Aralık 2005'te bu oran yüzde 39.5'e geriliyor. Dikkat çekici verilerden bir tanesi ise kararsızların sayısının artması. Kararsızların oranı aynı zaman dilimi içinde yüzde 10.7 'den yüzde 18'e tırmanıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili erman arkadaşım...

Gerçekten solculuğu felsefe edinmiş ve sağcılığa gönül vermiş ve onun ilkeleri doğrultusunda düşünen ve fikir üğreten arkadaşlarımız var ve bu arkadaşlarımızın paylaşımlarını zevkle okuyoruz... Diğer taraftan sizin düşünce ve görüşlerinize bakıyorum tamamıyla önyargılı, kavgacı, kafanızda oluşan bir kurgu ve kavram biçimiyle, kişisel dalaşmaları seven bir yapınızı ortaya koyuyorsunuz... Açıkçası bu forumda bugüne kadar sizden öğrendiğim ve bana birşey katan hiçbir düşünce ve paylaşımınız olmadığını söylemem bilmem sizi üzermi ama bu gerçeği söylemek ve paylaşmak ta durumdayım...

Sevgili arkadaşım...

Bu topiği açmamdaki amaç günümüzde gelişen ulusalcılık ve vatanseverlik akımları karşısında milliyetçiliği bir şekli ile tartışmaya açma düşüncesidir. Nedenine gelince bütün ideolojiler ile birlikte milliyetçilik te değişen dünya koşulları çerçevesinde artık çok değişik bir hal içerisine girdir ve artık bütün dünyada ulusalcılık'tan yana olmak ile Globalleşmeden yana olmak diye bir kavram üzerinde kurulurken bizim gibi gelişmeye açık toplumlardaki ideolajilerin de bir şekli ile sarsılması ve duygusal milliyetçilikten, akılcı ulusçuluğa ve vatanseverliğe yönelim olabilirmi? nedenselliğidir...

Hayrıca da; Milliyetçi ideolojinin ulus-devletin yaratılması döneminde, feodal sistemi yıkarken devrimci bir rol oynadığını biliyoruz. Ancak o dönem geride kaldı. Milliyetçilik, günümüzde egemenliği elinde tutan tutuculaşmış burjuvazinin toplumu peşinde koşturmak ve statükoyu pekiştirmek amacıyla kullandığı bir demagojiye dönüşmüştür... Son olarak sizden çok rica ediyorum lütfen cevap yazarken beni ve başkasın eleştirmekten ziyade yukarıdaki konuya ait düşüncelere biraz olsun katkı sağlayabileceğin birşeyler yaz...

Sevgilerimle...

.

Sevgili sözümona Objektivist.. Senin hakkım da düşündüğün olumsuz düşünceler inan beni hiç üzmez.. Ben bu foruma neler verdiğimi bilirim.. Sende neler verdiğini düşün.. Bu şekilde önyargılı yazılarınla objektivist olduğunu düşünüyorsan eğer sana kolay gelsin der başka da bişi demem.. Bu arada madem konuyla ilgili yararlı yorumlar yapmamı istiyorsun buyur o zaman sana gerçekçi bir soru daha.. Diyelim ki tümden sol haklıdır. Diyelim ki sağ zihniyet bu milletin canına okuyor.. Peki o zamn milletin gözünde sağ neden zirvede ve sol neden altta ... İstatistikler yalan söylemez. Buyrun.. Okuyun...

TNS PIAR ARAŞTIRMASI: AK PARTİ YÜZDE 39.5, CHP YÜZDE 14.1

Barajı iki parti geçiyor

TNS Piar'ın, Aralık 2005 tarihli araştırmasının sonucu: AK Parti yüzde 39.5 ile açık ara birinci. CHP yüzde 14.1... Yüzde 10'luk barajı aşabilen başka parti yok.

Kardeşim ben hiçbir partiye üye değilim ve burada hiçbir partiyi savunmuyorum...

yukarıdaki yazılanlar ile ilgili olarak düşünce ne sen onu belirt, üret, yaz paylaş...

Üstelik feodaliteden kurtulamamış bir toplumun siyasi gücünün ve politik tercihinin dışında bir konu üzerinde duruyoruz ve bunun çıkış noktalarını arıyoruz...

Tabii düşünen, araştıran, üreten ve paylaşan beyinlerle...

Lütfen bu topic'i de kişisel kavgalarına alet etme...

Hoşçakal...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hadi ya.. Ciddimisin ? Demek sen objektifsin ve hiç bir görüşü savunmuyorsun öyle mi ? :)

Konuları kişiselleştiren ben değilim az daha dikkatli okur ve gerçekten tarafsız bakabilirsen anlarsın.

Konu madem Gazi üniversitesinde ülkücülerin davranış biçimleriydi de bu reddeye gelene kadar rahatsız olmadın da ben çok gerçekçi sorular sorupda sen veremeyince mi rahatsız oldun..

Tekrar sorayım.. Sağ görüşe mensup zihniyet eğer bu milletin canına okumuşsa neden hala açık ara öndeler ? İstatistikler sana ne anlatıyor ? Ülkücüler madem bu kadar zararlı insanlardı bir önceki hükümette işleri neydi ? Nasıl başımıza gelebildiler ? ( Bu arada ülkücü olmadığım halde onları savunur duruma düştüm ya bu da benim için ilginç oldu :))

Bir de bir görüşü kıyasıya eleştirirken başka bir görüşü alternatif olarak sunmak durumundasınızdır.. Siz hiç ir partiye mensup değilseniz nasıl oluyorda her açtığınız topic sağ zihniyetin aleyhine olabiliyor ? Ordan bakınca çok mu saf görünüyor burada ki üyeler ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya şimdi arkadaşlar biraz mantıklı düşünmek lazım ve bu konuyu kendi aramızda polemiğe dönüştürmeni,n hiç bi manası yok.eğer üniversitelerde ülkücü gençlik adına gezen arkadaşlar olmsa ki çoğu sözde ülkücü ortalığı boş bulan tabiri caizse onun bunun evlatları propaganda da yapar ortalığı karıştırıp "diyarbakır bizimdir "diyede bağırırlar.elbette yapılan bazı şeyle ryanlıştır olacaktırda.bi arkadaşımız ülkücü kime denir fiye yazmışta.ülkücü dedğiniz adam delikanlı olmalı.dinimizin getirdiği emir ve yasaklara uymalı ama hangimiz ne derece uyuyoruzki.evet yine söylüyorum bazı yanlışlıkllar var ama bunlarda olmasa ortalığın ne hale geşleceğini de düşünün

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya şimdi arkadaşlar biraz mantıklı düşünmek lazım ve bu konuyu kendi aramızda polemiğe dönüştürmeni,n hiç bi manası yok.eğer üniversitelerde ülkücü gençlik adına gezen arkadaşlar olmsa ki çoğu sözde ülkücü ortalığı boş bulan tabiri caizse onun bunun evlatları propaganda da yapar ortalığı karıştırıp "diyarbakır bizimdir "diyede bağırırlar.elbette yapılan bazı şeyle ryanlıştır olacaktırda.bi arkadaşımız ülkücü kime denir fiye yazmışta.ülkücü dedğiniz adam delikanlı olmalı.dinimizin getirdiği emir ve yasaklara uymalı ama hangimiz ne derece uyuyoruzki.evet yine söylüyorum bazı yanlışlıkllar var ama bunlarda olmasa ortalığın ne hale geşleceğini de düşünün

Arkadaşım sen ne dedin :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir hakanbaranyildirim

Önce şu konu da anlaşalım istersen bir daha ''Canım'' la başlayan cümleler kurmazsan sevinirim... ;)

Ülkücülük nedir ? Zahmet edip okursan bir kaç sayfa önce Ülkücü kimdir Ülkücülük nedir yazmıştım..

''cevap çok basit diye''

Türk milliyetçiliği, Türk milletine karşı duyulan derin sevgi, bağlılık ve onu güç durumdan, baskıdan uzak, şerefiyle yaşayan, müreffeh, mutlu ve modern uygarlıkta en ön safa geçmiş bir hâle getirmek isteği ve bu isteğin yarattığı duygudur.

Biz öyle milliyetçileriz ki, bizimle işbirliği yapan bütün milletlere saygı duyarız. Onların milliyetlerinin bütün gereklerini tanırız. Bizim milliyetperverliğimiz her halde bencil ve gururlu bir milliyetperverlik değildir. (1920)

Her milliyetçilik saldırganlaşır.... Bu mudur yani?

Canım Asena...

Yazdığın son mektubu aldım,selam eder ellerinden öperim.

Yalnız mektuptan ziyade "teorik bilgiler ansiklopedisi" misali yazıp beni ihya etmişsin.Hepsine cevap vermeye takati var mı yok mu bilemeyeceğim ama denemek boynumun olmasa bile boyun altı sakallarımın borcudur.

Ülkücülüğün cevabı çok basit:Türk milliyetçisi turancılara verilen bir ad.Ama bu tanım ülkücüleri hafife almak olur bence,yanına bir de FAŞİZAN örgütlenme ibaresi eklemek gerekiyor.

Senin verdiğin tanım,1920'lerde kalmış ve bir savaşa hazırlanan bir asker-bürokrat kesiminin verdiği tanımdır.Bundan yola çıkarak bir yere varamazsın.

Şekilde görüldüğü gibi "milletperver" lafı burada ilginçtir,karıştır bakalım sözlükleri...

Saldırgan olmayan bir milliyetçilik olamaz.Çünkü zaten varoluşunu bir tepkiye borçludur,tepkiden doğan bir şey tepki gösteriri ve saldırganlıktır bunun adı.Ülkücülerin ve milliyetçilerin memleketin her tarafında sağa-sola saldırdıkları hepimizin malumu...Bu sana bir fikir verecektir.

Bir de şunu söyleyeyim:gelecekte,kısa bir süre sonra MERSİN'de benzer büyük bir olay yaşanacaktır ve o zaman anlarsın neden söylüyorum bunları...

eğer üniversitelerde ülkücü gençlik adına gezen arkadaşlar olmsa ki çoğu sözde ülkücü ortalığı boş bulan tabiri caizse onun bunun evlatları propaganda da yapar ortalığı karıştırıp "diyarbakır bizimdir "diyede bağırırlar.elbette yapılan bazı şeyle ryanlıştır olacaktırda.

ülkücü dedğiniz adam delikanlı olmalı.dinimizin getirdiği emir ve yasaklara uymalı ama hangimiz ne derece uyuyoruzki.evet yine söylüyorum bazı yanlışlıkllar var ama bunlarda olmasa ortalığın ne hale geşleceğini de düşünün

Üniversite koruyuculuğu ve ülkücülük...rahatladım valla,satırlarla korunan bir üniversite beni çok rahatlattı.

Memleketi çok korudunuz şimdi sıra üniversitelerde...

Delikanlı profili de güzelmiş hani...Memlekette herkes delikenlı...

Ayrıca Diyarbakır da bizimdir,YEŞİL VADİ de...Sonra maraza çıkarmayalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Canım Asena...

Yazdığın son mektubu aldım,selam eder ellerinden öperim.

Yalnız mektuptan ziyade "teorik bilgiler ansiklopedisi" misali yazıp beni ihya etmişsin.Hepsine cevap vermeye takati var mı yok mu bilemeyeceğim ama denemek boynumun olmasa bile boyun altı sakallarımın borcudur.

Ülkücülüğün cevabı çok basit:Türk milliyetçisi turancılara verilen bir ad.Ama bu tanım ülkücüleri hafife almak olur bence,yanına bir de FAŞİZAN örgütlenme ibaresi eklemek gerekiyor.

Senin verdiğin tanım,1920'lerde kalmış ve bir savaşa hazırlanan bir asker-bürokrat kesiminin verdiği tanımdır.Bundan yola çıkarak bir yere varamazsın.

Şekilde görüldüğü gibi "milletperver" lafı burada ilginçtir,karıştır bakalım sözlükleri...

Saldırgan olmayan bir milliyetçilik olamaz.Çünkü zaten varoluşunu bir tepkiye borçludur,tepkiden doğan bir şey tepki gösteriri ve saldırganlıktır bunun adı.Ülkücülerin ve milliyetçilerin memleketin her tarafında sağa-sola saldırdıkları hepimizin malumu...Bu sana bir fikir verecektir.

Bir de şunu söyleyeyim:gelecekte,kısa bir süre sonra MERSİN'de benzer büyük bir olay yaşanacaktır ve o zaman anlarsın neden söylüyorum bunları...

Mektubumu almışsın ama maalesef tam manasıyla okuyamamışsın üstelik de çok net yazmıştım :unsure::D

Varmak istediğim yol belli...

Mersin de benzer bir olay yaşanacak bunu hepimiz sabırla beklemekteyiz -_- Mersini iyi bilirim ve bu büyük olayın da neden çıkacağını da çok iyi bilmekteyim..Elbette başı bozuk sesler bir şekil de bastırılır...

Hala aynı kısr döngü içerisin de savrulmakta olduğunu görmekte ve bundan dolayı da büyük üzüntü yaşamaktayım..Milliyetçiliği nerelere bağladın :P tebrik ederim Milliyetçilik en güzel senin tabirin ile anlatılabilirdi . Başarılarının devamını diler mektubmun cevabını aynı hız ve samimiyetle çok ama çok büyük meraklar içerisin de beklerim :D

* Ben senin asker arkadaşın değilim, Okul da sıra arkadaşın değilim,İş arkadaşın değilim,aynı takımı tutan fanatik bir arkadaşın değilim, devrimcinin olağan ateşiyle kucakladığınız arkadaşlarından hiç değilim...

Bilmem anlatabildim mi ;) Sen çok zeki birisin aslın da benim ne demek istediğimi çok çok iyi anlıyorsun beni yorma -_-

Bir mektubumuz eksikdi o da oldu tam oldu :D

Bu arada maraza çoktan çıktı :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ülkücülerin içinde vatanseverleri tabiki vardır ama maalesef bir kısmı yolsuzluğa bulaşmıştır.Benim şahsi kanaatim ülküclerin sentezcilik ve Kürt kardeşliği masalı anlatark Türk oylarını kaybettikleridir.Özellikle bazı ocakların adının yolsuzluğa çok sık karışması bazılarında ise Türk namına tek bir zat bulunmaması beni derinden yaralamkatadır.Ülkücüler ne zaman emperyalistler ve onların kuklarına karşı Türkçü bir çizgide saf tutacaklar o zaman oylarını arttıracaklar ve milletini gözünde değer kazanacaklardır.Entellektüel bilinç de önemli bir sorundur.Ülkücüler eğer gerçek anlamda Türk milleyetçisi olup vatana hizmet istiyorlarsa sürekli okumalı,karşıt görüşten dahi kitapları okuyup onlara karşı fikir geliştirmelidirler.Oysa ülkü ocakları kuruluş amacından sapmıs,çoğu kişi buralara sadece çay ocağı gibi takılır olmuş,parti içine Kürtlerin oy kaygılarıyla dahil edilmesiyle giderek Türk kültüründen uzaklaşmışlardır.En önemlisi Kürt mafyası bu kadar yaygınlaştı ve Kürtler siyasi etkinliklerini bu kadar arttırabildilerse bu hepimizin ama en çok benim gibi gençlerin değil hareketin içini boşaltanların ve sentezcilerin suçudur.Ülkü ocaklarını kuruluşundaki gibi Türkçü ve Kemalist görüsek ne ala.Ama aksi takdirde ayrı Türkçü oluşumlar oluşturulması kaçınılmazdır.Ama tabiki bizim gibi vatnseverlerin temel temennisi bütün vatansever kuvvetlerin tek çatı altında toplanmasıdır.Umarız Mhp yanlışlarından döner.

Ha bu sözlerim Mhp içinde olup da saf bozlumamıs kalbi Türk ülküsüyle çarpan Türk evlatları için değildir.

Ayrıca dünkü siyaset meydanında Kürdi bir kişinin "Ben Kürdüm,sizlerle ayrı değiliz ki birleşelim(bkz. Kürdistan 2035-Suriye Kürt siteleri),Türkiyede Türk yoktur"gibisi sözlerine ülkücü gençlerin okumamaktan dolayı doğan bilgi eksikleriyle cevap verememesi beni derinden yaralamıştır.Keşke o programa daha bilinçli,bilgili ve Türkçülükle donamış ülkücüler çıksaydı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Milliyetçilik,ana kaynağını Fransız İhtilali olarak görür.Aksini söyleyenler kendi dümenlerinde boğulurlar.Biz doğuştan milliyetçiyiz ve ezeli ve ebediyen diyorsan o başka...Ama bu dediğin başka milliyetçilik değil,sallamadan öteye gidemeyen bir söylem olur.Demek Fransızlar birbirini keserken ataların "dünyayı hizaya" getiriyordu;getirdikleri belli...Ergenekon hakkında bir yeni tespit var kardeş -sen ve ataların dünyayı hizaya getirmeye durun- aslında asena'nın KURT değil de KEÇİ olduğu söyeniyor.

hakan sen neyi temsil ediyorsun dağdaki eşkiyayı desem onlardan tanıdım. kandırılmış ama inanmış,inandığı yolda ölümü göze almış bu cesaret saygıyı hakeder.kandırılmış olması beni üzer

peki sana nedemeli *** ******** *** ve uslupsuz yazılarınla amaçladığınne ,senin gibileride gördüm süt dökmüş kedi gibi dururlar karşılaşınca ,yazılarını sanki karşılıklı oturuyormuşuz gibi yazarsan kaybettiğin seviyeni kendiliğinden bulursun

değer vermediğin insanlara canım deme canının önemsizliği ve gereksizliği gibi bir sonuç çıkar .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya aslında ben pek kavgayı sevmem ama niye öyle göründüm hiç bilmem :)

neyse gelelim konumuza ;

Türk_islam sentezi nasıl bizim kurtuluş reçetemiz oluyormuş ilginç :unsure:

Türklük ve islamiyet hangi asgari müştereklerde birleşiyorlar ?

peki İslamiyette Türkçülük diye bir tanım varmıdır ?

bu sentezde Türkiye topraklarında yaşayan bütün azınlıkların bütün diğer etnik kimliklerin Türkleştirilmesi varmıdır?

bu sentezin mutlaklaşmasını isteyenlerin nedenlerden biride

irandaki islam devriminden korkanlar bu sentezin benimsenmesine ve yayılmasına gönüllüde olmuşlarmıdır?

ve bu güçler kimlerdir kime hizmet ederler ?

belli güçlerin yeni dünya düzeninde geleceğe daha güvenle bakabilmeleri için ılımlı İslamiyet tanımı bu

sentez için geçerlimidir?

çünkü bu sentezle aşırı şeriat yanlısı güçlerde milliyetçilik üzerinden acaba eritileceği düşünülmüş olabilirmi?

hem siyasi islama karşıyız deyip bunun yanıssırada İslamiyeti milliyetçiliğin yanında tanımlamak

samimiyetsizlik olabilirmi?

şimdi bu durumda insanların din sevgisi ve milliyetçilik duyguları istismar edilmiş olabilirmi?

sorularım uzar gider ama şimdilik sanırım bu kadarı yeterlidir şimdiden cevapladığınız için teşekür de edeyim

ben...

türklük bedenim islam ruhum

gördüğün gibi biri millet diğeri din sentezdeyil türk islam ülküsü osmanlıyı zafere götüren anlayışın adı

osmanlının sonu asliunsura yani türklere gerektiği önemi vermemesidir.

islam dinlerin en mükemmeli en sonuncusu hepsinin tamamlayıcısı aslını yitirmeyenidir.

türklük tarihinde gerek sosyal hayat açısından gerek inanış açısından hiçbir sapkınlığı bünyesinde barındırmamış bir milletin adı

fetihle türk milleti hz. peygamberin öygüsüne masar olmuştur. islam kimse kavmini sevmekle suçlanamaz buyrulur

azınlıkları türkleştirmek diye bir derdimiz yokki olsaydı dünyanın hamisi olduğumuz yıllarda yapardık bizi diyer milletlerden ayıran biz sömürücü sömürgeleri olan bir millet olmadık kabulde etmiyoruz.eşitlik ilkesinden hiçbir zaman vazgeçmedik savaşmadan alınan topraklar adalet anlayışımıza olan güvendendir bunun yanında geçmişde gördüğümüz ihanetler, damat feritler, gülbekyanlar v.s atatürkün EY MİLLETİM DEVLET YÖNETİMİNE GETİRECEĞİNİZ İNSANLARIN MİLLİYETİNİ ARAŞTIRMAKTAN İPTİNA ETMEYİN sözünü dunutmamamız gerektiğinin bir işaretidir.

istismara gelince ben bütün milletin değerleri ortak paydaları olarak görüyorum siyasi rantolarak görmek gelip gecici başarılarıda beraberinde getirir topyekün milletin deyerlerine sahip çıkması bizi refaha huzura götürecektir...

samşmşyetsizliğe gelince sence ben nekedar samimiyim....

islam dini berrak birdindir aşırısı ılımlısı olmaz.......

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili dile gel anadolum...

Sizin ülkücü olarak algıladığınızı biz VATANSEVER olarak algılarız...

Gelelim sizin ülkücülüğünüze...

Ülkücülük öyle okullarda, falçeta, bıçak vb. aletlerle gezip korku salmak değildir... Yapılan ancak küçük dünyanın içinde lokal bekçiliktir...

Şimdi size soruyorum...

1-___''Kıbrıs konusunda önündeki süreci görmeyerek Türk Kıbrıs'ın ekonomik ve siyasi teslimiyetini kabul edecek yolu açan imzayı atabilme karşısında duyarsızlıkmıdır ÜLKÜCÜLÜK?''

2-___''ABD'yi NATO içerisinde müttefik ortak olmaktan öte, 'stratejik ortak' olarak ilan etmek bahtsızlığı mıdır ÜLKÜCÜLÜK? (Kaldıki yıllar önce 6. filoyu ülkemizden koymaya kalkan vatanseverlere önce siz engel olup düşman bellemedinizmi?)

3-___Stratejik ortağın egemenliğindeki Kerkük'te PKK irtibat bürosunun kendi bayrağını çekmesini eli kolu bağlı seyretmek mi ÜLKÜCÜLÜK?

4-___Dubai'de 80 milyar dolar kredi karşılığında 'Kuzey Irak'a girmeyeceğim' siyasi koşullu anlaşma imzalayanlara karşı sessiz kalmakmıdır ÜLKÜCÜLÜK?

4-___Telekom'u Ermeni diyasporası destekçisi Arap sermayesine yok pahasına ***** ***** siyasi irade karşısında sessiz, dilsiz ve sağır kalmakmıdır ÜLKÜCÜLÜK?

5-___AB sürecinde 17 Aralık kararlarını her türlü ek siyasi koşula rağmen bayram yaparak kutlayanlar kaşsında izlenen politikanızın ne olduğunu bile ortaya koyamayacak kadar güncelikten uzaklıkmıdır ÜLKÜCÜLÜK?

Lütfen artık kendi kuytularınızdan çıkın ve büyük düşünün...

Ülkemizin durumu ortada ve hergün yerli ve yabancı işbirlikçiler tarafından oynanan oyunların farkında olmamak büyük bir eksiklik. Bu nedenle Başka Türkiye yok ve Yaşayabileceğimiz, gidebileceğimiz başka bir ülke yok. Enerjinizi falçıta ve bıçak kullanarak harcayacağınıza onları da kazanmanın yol ve yöntemlerini arayın. Yarın çok geç olacak ve kimin kime acıyacağı hiç ama hiç belli olmaz...

Sevgiyle kalın...

bu konuya yazı yazmak istemiyordum ama degerli arkadaşımın konuya bakış açısı ve değindiği konular bana çok komik düzeyde ve bi okadarda şaçma geldi...

ülkücü iradeyi savunmak bana düşmedi ama içinde bulunduğum ve Allah rızasını kazanmak için devam ettiğim bu dava sizin bahsettiğiniz kadar basitleşmedi .. bi kaç çapulcunun yaptıgını ki... bunların bir çogu sizin hayal ürününüz.. neden diyeceksiniz ben ve tanıdığım arkadaşlarımın böyle komik seylere sıgınacak kadar olmadıgımızı belirterek başlıyayım...

1 - ülkücü hareket tamemen milliyetçi hareket partisine bağlı bi kurum deildir. sembolundende anlayacagınız gibi kurt sembolu özgür düşünce yapısının bi semboludür. yoksa bizim taptıgımız bi varlık deil.. neden böyle dediğimi düşünüyorsunuzdur.. türkiyede bi kesim bizleri dinsiz diger bi kesimde yobaz ilan etti... atılan imzaya gelice onuda parti lideri cevaplamıştır...

2- abd den konu açılmışken gelelim açıklamaya... birincisi ben o zaman yoktum.. ikinciyi bu olaylarda devletin parmagı oldugunu bilmeyecek kadar safmısınız.. ayrıca sunuda belirteyim.. açık yüreklilikle söylüyorum eger o zamanda olsaydım.. bende su anki düşünce yapımla 6 . filoya karşı elimden gelen her türlü eylemi gercekleştirirdim...

3 - biz Türk gençliği olarak bunu hazmedemiyoruz...

ayrıca bu sözlerim ülkücü fikri savunan düşünen kimseyi ilgilendirmez ... bu tamamen benim ülkücü hür iredemle verdiğim cevapdır...

ayrıca bazı kesimler bizleri mafya ilan etti.. Türkiye Cumhuriyetinde kimin uyuşturucu işi yaptıgını ayrıca kimin kaçakçılık ve yolsuzluk işlerine girdiği biliniyor... sanal mafya uyduruklarınıda vazgeçin asıl gözlerinizi açma zamanı şimdi..

konuyu açan sevgili kardeşime teşekkür ediyorum.. bi nevi kendiside benim gözümde vatanseverdir.. ama bindiği dalı kesmekde pek akıllıca bi iş deil....

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu konuya yazı yazmak istemiyordum ama degerli arkadaşımın konuya bakış açısı ve değindiği konular bana çok komik düzeyde ve bi okadarda şaçma geldi...

1 - ülkücü hareket tamemen milliyetçi hareket partisine bağlı bi kurum deildir. sembolundende anlayacagınız gibi kurt sembolu özgür düşünce yapısının bi semboludür. yoksa bizim taptıgımız bi varlık deil.. neden böyle dediğimi düşünüyorsunuzdur.. türkiyede bi kesim bizleri dinsiz diger bi kesimde yobaz ilan etti... atılan imzaya gelice onuda parti lideri cevaplamıştır...

2- abd den konu açılmışken gelelim açıklamaya... birincisi ben o zaman yoktum.. ikinciyi bu olaylarda devletin parmagı oldugunu bilmeyecek kadar safmısınız.. ayrıca sunuda belirteyim.. açık yüreklilikle söylüyorum eger o zamanda olsaydım.. bende su anki düşünce yapımla 6 . filoya karşı elimden gelen her türlü eylemi gercekleştirirdim...

3 - biz Türk gençliği olarak bunu hazmedemiyoruz...

ayrıca bu sözlerim ülkücü fikri savunan düşünen kimseyi ilgilendirmez ... bu tamamen benim ülkücü hür iredemle verdiğim cevapdır...

ayrıca bazı kesimler bizleri mafya ilan etti.. Türkiye Cumhuriyetinde kimin uyuşturucu işi yaptıgını ayrıca kimin kaçakçılık ve yolsuzluk işlerine girdiği biliniyor... sanal mafya uyduruklarınıda vazgeçin asıl gözlerinizi açma zamanı şimdi..

konuyu açan sevgili kardeşime teşekkür ediyorum.. bi nevi kendiside benim gözümde vatanseverdir.. ama bindiği dalı kesmekde pek akıllıca bi iş deil....

saygılar...

Sevgili arkadaşım ilbey_26...

Düşünsel anlamda burada dile getirdiği paylaşımlarını gerçekten ciddi buluyorum...

Önemli tespitler sunmuşsunuz ve tabiki ülkemizin içinde bulunduğu şu hanki durumu bir nebze olsun analiz eden ve yorumlarınız ile değer katan bir görüş açısı ortaya atmışsınız...

Aslında konu böyle düzeyli ve ciddi boyutlarda kişisellikten uzak tartışılmız olsa eminim burada tüm arkadaşlarımız her konuda biraz daha sıçrayacağın bir haraket alanı yakalamış olurlar ki bunda da faydalanan hepimiz olacağız...

Neyse konu ile ilgili olarak bende şunları belirtmek istiyorum... Türkiye, coğrafyası ve tarihinden kaynaklı olarak yaşadığı bütün sorunlar ve emperyalist baskılara karşın, diğer bütün Avrupa ülkeleri gibi, ırk esasına dayalı bir ulusçulak anlayışını benimsememiştir...

Ayrıca Türkiye, dünyayı yönetmeye ve bir dünya devleti olmaya soyunan işgalci güçlerin kuklalarının yönettiği bazı Arap ülkelerinde görüldüğü gibi, ülkesinin en üst yöneticilerinden bazıları, ümmet esasına dayalı din devletini önlerine hedef olarak koymuş olsalar bile, ümmetçilik esasına dayalı bir din devletini de reddetmiştir...

Yine Türkiye’nin benimsediği ulusçuluk anlayışı, bu topraklarda yaşayan herkesin “kendisine Türküm dediği” sürece bu ulusun ayrılmaz bir parçası olduğu çağdaş ve Kemalist ulusçuluk anlayışıdır ki, bu anlayış, demokratik, laik ve insan haklarına dayalı bir devletin olmazsa olmaz koşullarından birisidir.

Bütün bu tartışmalara söyleyeceğim son söz ise ; Garson, çek oradan bir Pilav Üstü Kimlik olacaktır...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1)senin varsa vatan sevgin,sana saygı duyarım.ama senin vatan sevgisizliğinin karşısında susamam arkadaş.cünkü bizim davamız bu.bu vatanın ekmeğini yiyip bu vatanın rejimine muhalafet olan herkeze karşıyız.doğala olarak sanada.

2)siz teröristleri desteklemediğiniz yazılarınızla gercekten ortada görüyoruz.zaten desteklemenizede gerek yok.komünizmin kendisi terördür.uzun yıllar komünist bir ülkede yaşayan sonrada oralardaki ıstıraplı hayata dayanamayıp selameti demokratik ülkelere kaçmakla bulan insanları biliyoruz.insanların hürriyetinin nasıl gasp edildiğinide biliyoruz.din ve ailenin tanınmadığını,din adamlarını ve ibadet yerlerinin nasıl vahşice katledildiğini biliyoruz biz.sizin terörden ne farkınız var asıl terörist sizlersiniz.ve bundan dolayı vatan hain iilan edildiniz t.c. tarafından.konuyu saptırmadan ve kişiselleştirmeden bunlara cevap verin.sen bu konuyu değerli düşüncelerinle yine yagara ortamına cekersin ama neyse...

3)atatürkcü,milliyetci,demokratik sağcı ve solcularla ortak bir noktada yani vatan sevgisinde buluşuruz ama komünistlerle asla vatan SEVGİSİZLİĞİ gibi bir noktada birleşmemiz söz konusu olamaz.

4)başımızda bir coban olmasın istiyorsan önce kendini değiştir sonra hep beraber değişelim.ve düşünerek yorum yapmakla düşünerek yaygara cıkarmak arasındaki farkı idrak edin ve hobidaşlarınızı uyarın.

Vatan Haini

"Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet.

Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."

Bir Ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne, kapkara haykıran puntolarla,

bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson'un

66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali

Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.

"Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet

Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt

hainiyim, ben vatan hainiyim.

Vatan çiftliklerinizse,

kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,

vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,

vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,

fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,

vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,

vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,

ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,

vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,

vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,

ben vatan hainiyim.

Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :

Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

Şair : Nazım Hikmet Ran

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın urungu ben size duygularınızı sormamışdım siz duygusal cevaplar vermişsiniz sizin duygularınız

benim sorularımı yeterince açıklayamamış

şöyle yapalım isterseniz ben kendim kendi sorularımı cevaplamaya çalışayım eksik bir anlatım

olursa siz tamamlarsınız hocam :)

Türk_İslam sentezi emperyalist güçlerin ve onun işbirlikçilerinin geliştirdiği bir aldatmadan ibarettir

bu sentez 1900 lerdede kullanılmıştır doğrudur ama bu 12 eylülle beraber zorunlu ihtiyaçtan dolayı tekrar

sahneye indirilmiştir

Türk_İslam ülküsü Anadolu müslümanlığı Türk İslamı gibi isimlerle tarihte kendini

göstermiş ve egemen güçlerce 12 eylülle beraber artık Türk_İslam sentezi adını almıştır

isimler değişiyor ama öz aynı öz

bu sentezle sadece Türkiye halklarını değil aynı zamanda ortadoğu kafkaslar balkanlar da

emperyalizm ve onun yeni dünya düzeninin hakimeyitini sağlaması için artık kendilerince tek

doktrin olarak görülmüştür

12 eylülde yükselen toplumsal bilinç ve mücadele bu sentezin en önemli pratik ayağınıda oluşturacak

koşulları artık yaratmış ve fiili olarak devlet tarafından da desteklenmiştir

12 eylülde kapatılan bir çok partinin içinde Mhp de vardır ve buna rağmen gene bu

koşullarda ülkücü hareket cuntaya tam desteğini sürdürür ve cezaevindeki ülkücülerinde

artık gündeminde kendini yenileyen ve yeni bir isime bürünen Türk_İslam sentezi vardır

kendileri devlet tarafından gayri resmi bir güç olarak kullanılmıştır ve işlerinin bittiğini

düşündükleri noktada partilerini ve yan örgütlenmelerini kapatıp kendilerinide cezaevine

yollayan cuntaya teşekür gene göreve hazırız kim için ne için ve kime karşı

İslamiyet neden milliyetçiliğin hizmetine sunuluyor ırkçılık dinimizde yasaksa eğer

şimdi bu hizmet ne kadar sevaptır ben gene sorayım

İslami değerler saygı görüyor ve insanlar üzerindeki etkisi ve önemi nasıl kontrol edilebilir elbette ki

milliyetçiliğin hizmetine sokularak

birbirine karşı iki farklı dünya görüşünü birleştirip Türk_İslam sentezini yaratan güçler emperyalistler ve

onların işbirlikçileridir

Komünizmin İslamiyetinde milliyetçiliğinde ortak düşmanı olma inancını bu paydadan hareketle çıkarcı

güçler gene bunu kendi hizmetleri için kullanmışlardır bakınız hiçbir fırsat kaçırılmıyor

madem İslamiyet milliyetçilerin vazgeçilmezlerinden peki İrandaki islam devrimi ve bu devrimin

Amerika'nın bölgesel çıkarlarını zora sokması bundan ne anlamalıyız

madem ki Hira Dağı Kadar Müslümanız diyorsunuz peki irandaki İslam devrimi neden sizi ilgilendirmiyorduda

Amerikanın bu devrimden sonra bölge çıkarlarının artık yokolma tehlikesine karşı

safınız gene emperyalist güçler oldu

İslamiyetin eğer ılımlısı olmaz diyorsanız alın işde size siyasi İslam devrimi

Ne öyle ne böyle kabul

şimdi hangi safda hangi yanda kimin güdümünde vatan millet sakarya ?????????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türk İslam sentezciliği yanlış bir doktrindir.Yapılması gereken dine,inanca karışmayan Kemalist bir Türkçülüktür.Nice öz be öz tanıdığım Türk Alevisi Mhpnin Şii ve Alevi Türkmenleri dışlaması yüzünden,nice Sunni Türkçü'de partideki İslami tabanlı Kürt aşkı yüzünden bu partiye oy vermiyor.(Ben de dahil)Bir Ortodoks Gagauzu,Musevi Karayı,Şii Azeri,Sunni Özbeki birleştirebilecek tek bir şey vardır-bu da kültür ve aidiyet bilincidir.(Din değildir)

Eğer hala biz islamcıyız da milliyetçiyiz de diyorsanız hata etmiş olur sunuz.Hem ümmet,şeriat hem millet bilincine nasıl sahip olacaksınız.O zaman İrandaki Farsları da destekleyelim malum onlar da şeriatla yönetiliyor.Ayrıca ülkelerindeki Türkleri de pek bir severler hani. :D

Aynı Yusuf Akçuranın ve Ziya Gökalp'in(ki kendisi Türkmendir ama Kürdiler Kürt olduğunu söyler,bazı okumayan ülkücüler de, köklü bir Türkmen ailesinden gelir)yaptığı gibi.Bu ülkeyi kuran fikir akımı Kuvayi Milliye Ruhu,Türkçülük olmuştur.Türk düşmanları yine palazlandığına göre yine kurtaracak olan onlardır.Cia tezgahından çıkma doktrinler değil.

İşte Türkiye halklarından bahseden insanlara cevap vermek iki zıt düşünceyi savunduığunuz için böyle çelişir.Mhp tabanındaki Türkçü ocak ve teşkilatlara saygım sonsuz ama kumar oynayan,mafyalık yobazlık yapan ülkücüler siz Türk ülküsüne ne kadar sahipsiniz lütfen bunu kendinize sorun.

Sözüm Türkçü değil sentezci ülkücülere:

Tvde Kürt kardeşinizle Türkiyede Türk yoktur diyen adamla kucaklaştınız.Bu mu sizin Türk ülkünüz?

Titreyip kendinize dönünüz.Hala bazı insanlarımızca Türkçü bilinen sembolunde bozkurt olan bir partiyi böyle rezil etmeye hakkınız yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

Türk Gençliği Bu Mu Şimdi?... Yakışıyor Mu?...

Türkiye Cumhuriyeti, küresel güçler ve yerli işbirlikçileri tarafından, "tamam mı devam mı?" ikilemine hızla sürükleniyor. NATO'cu zihniyetin yıllar süren ihanetinin Türkiye'yi getirip dayattığı nokta maalesef bu. Peki emperyalist dayatmaya karşı ülkenin bağımsızlığı konusunda soluyla sağıyla duyarlı olması gereken gençlik ne yapıyor. Hangi noktada hangi mücadeleyi veriyor. Ya da bu konuda bir mücadele veriyor mu? Solun, soğuk savaş sonrası kendisini yenileyememiş, "Milenyum yobazları'na dönüşen yozlaşmış solu bir kenara koyalım" Etkileyebildikleri genç üniversite öğrencilerini ne hale getirdikleri ortada. Gazi üniversitesi'nde bir süre gözlem yaptık. Özellikle kendisini Ülkücü olarak tanımlayan üniversitelilerin davranışları ve örgütlenme biçimlerini size aktaralım dedik

BU NEYİN ÖRGÜTLENMESİ?

Ülkücülerin her Üniversitede bir okul reisi var. Bu okul reislerine bağlı olarak her okulda bölüm ve sınıf reisleri bulunuyor. Kantinde okul reisinin masası ayrı. Oraya reis dışında herhangi birinin oturması yasak. Okul reisi değiştiği zaman, bölüm ve sınıf reisleri de değişiyor ve okul reisi tarafından belirleniyor. Yeni seçilen reis, "kırık kanat" diye tanımlandığı şekilde yürümeye başlıyor; yani sol omuz biraz düşük kabadayı yöntemi. Yeni seçilen reis ayrıca sürekli siyah takım elbise giymek zorunda. Yeni seçilen reislerin devir-teslim törenleri her yıl 4 Nisan'da MHP'nin Merhum Lideri Alparslan Türkeş'in vefat ettiği tarihte yapılıyor. Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde ise bu örgütlenmeleri denetleyen 'Üniversite masaları" bulunuyor.

EĞİTİM, KÜLTÜR, JİLET, FALÇATA

Reisler ve yakın çevresindeki üniversiteliler, sallama, neşter, falçata, jilet gibi kesici/öldürücü aletleri gerekli hallerde taşımak ve yine gerekli hallerde kullanmak zorunda. Burada anlattığımız yer üniversite. Satır arasında hatırlatalım. Bu bir haber, gerilim hikayesi değil. Gazetelere yansıyan çatışma haberleri de zaten bu konuda yeterince aydınlatıcı.

DÜŞÜK BEL VE TOP SAKAL YASAK

Ülkücü öğrenciler, kendilerine göre bir kıyafet uygulaması da başlatmışlar. Buna göre kız öğrenciler, göbeği gösteren pantolonlar, mini etekler giyemiyor, abartılı makyaj yapamıyor. Erkeklere ise düşük bel pantolon ve top sakal yasak.

İTALYA VE ALMANYA ÖRNEĞİ

Uygulamalar, Mussolini önderliğindeki İtalyan Faşist partisi'nin milis örgütü, Kahverengi Gömleklilerini ve Hitler Liderliğindeki Alman Nazi Partisi'nin, milis örgütü "SA"ları hatırlatıyor.

Bu davranışlar, Atatürk'ün tanımladığı, ülkenin geleceğini emanet ettiği Türk Gençliğine yakışıyor mu şimdi?. Üniversitede satırla, falçatayla, jiletle dolaşmak, nasıl bir zihniyettir? Büyük Önder'in, 'En Gerçek yol Gösterici Bilimdir' sözü dururken, bunun yerine silahı koymak yakışıyor mu?

KAYNAK: http://www.digimedya.com/default.asp?NID=103924

...

insanlarımız okutulmamış,bilinçlendirilmemiş,kafalarını ve yüreklerini milli bir terbiyeden geçirmemişiz ki.Cami okullarında medreselerde ,ne tarih ne coğrafya dersi verilir,ne de vatan,millet nedir öğretilir.bu yüzden düşman kadar ,cahil,ga fil ve hainlerle de uğraşıyoruz .

....

mustafa kemal atatürk

paylaşım çok güzeldi bende atatürkün bu sözünü yazamadan duramadım.

saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben duygusalım duygusal yorum yaptım senin yorumuna nedemeli ......

80ihtilalini yapanlar ülkücüleri asmadımı lideri dahil tüm kadrolarını hapse atmadımı

cuntayla hangi işbirliği demeyeceğim vereceğin isimler malum....

ülkücülük yaşam biçimi, doktirini olan memleket meselelerine vakıf hertürlü emperyalist düşünceye karşı kadroları olan hareketinadı....

bu manada irandan devşirilecek düşünceyede kapalı abd den alınacak emrede

sende anlayamadığım ülkücü hareketi hangi tavrından dolayı abd yanlısı ilan ediyorsun

ve vatan millet sakarya diyerek hamasetle itham ediyorsun

humeyni takıntınıda anlamadım...

ülkücüleri öğrendiğin kaynaklar nedir kime hizmet eden insanlardır doğrusu merak ediyorum.

söylermisin 12 eylülün maduru ülkücüler deyilmidir içsavaşı ülkücülermi çıkardı devrim diye tutturan düşüncelerinin iktidarını kanla sağlayacağını düşünen insanların hedefi olmadılarmı hertürlü barış çabasına rağmen şehit edilmedilermi

nereden çıkarıyorsun emperyalistlerin konturolünde birhareket olduğunu

hanki ülkenin menfatlerine dönük hareket etmişler.

dün kan ve göz yaşı sorumluları........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vatan Haini

"Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet.

Bir Ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne, kapkara haykıran puntolarla,

bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson'un

66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali

Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.

"Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet

Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt

hainiyim, ben vatan hainiyim.

Vatan çiftliklerinizse,

kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,

vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,

vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,

fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,

vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,

vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,

ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,

vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,

vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,

ben vatan hainiyim.

Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :

Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

Şair : Nazım Hikmet Ran

ben sana vatanın ne olduğunu anlatrım.ama senin;bu komünizm ***** bulanmış zihnin anlayamaz bunları.

senin komünizmin;insanların beşeri haklarını,

manevi değerlerini,aile kuruluşunu,

insan kitlelerini bir sürü gibi idare etmek için milyonlarca insanlar öldürmekse,

din halkın afyonuysa...komünizm;ben bu zihniyetteki adama vatan sever diyemem.hele hele bazı şeylere kızıp, kendisinin vatan haini olduğunu kabul eden insanlara,ben vatansever dersem Atatürk!ün kemikleri sızlar.

İşte gözüm bizim sizden farkımız bu;bizim bu ülkeye olan sevgimizi hiçbir şey yıldıramaz.

biz hiçbir zaman kendimize vatan haini dedirtmeyiz.

biz canakkalede, elimizde kuran-ı kerim ile şavaştık.biz ne dinimizden nede kitabımızdan ödün veririz.biz hiçbir zaman dinimizi afyon olarak nitelemeyiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...

insanlarımız okutulmamış,bilinçlendirilmemiş,kafalarını ve yüreklerini milli bir terbiyeden geçirmemişiz ki.Cami okullarında medreselerde ,ne tarih ne coğrafya dersi verilir,ne de vatan,millet nedir öğretilir.bu yüzden düşman kadar ,cahil,ga fil ve hainlerle de uğraşıyoruz .

....

mustafa kemal atatürk

Deli gül kardeş;ben ismin karekter üzerindeki etkisinin çok büyük olduğunu biliyordum ama bu denli karakteri etkileyeceğini bilmiyordum. :clover: bana, farkında olmadan bişeyler öğrettiğin için teşekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...

....

mustafa kemal atatürk

Katkın ve paylaşımın için teşekkürler sevgili deli gül...

Hakikatan Mustafa Kemal Atatürk o dönemlerde söyledikleri ile bugün bile bunu bizlere hala hssettirenlerin aynı paralelde olması olayın ne kadar ciddi ve vahim olduğunu göstermekle birlikte Büyük önderin nekadar haklı olduğunu da ortaya koymaktadır...

Sevgiler...

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.