Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ahmet Türk'ün soyadı neden Türk?

Misafir Domuzbağı

Önerilen İletiler

Bu konuda belki de en az görüs belirten ben oldum,belki görüs belirtmek istedim ama olmadi,öyle veya böyle.

Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olan kim varsa,soyadinin,Kürt veya Türk veya Laz,Cerkez olmasi kadar dogal hicbirsey olmamalidir.Yalniz ne var ki,bir insan karsi oldugu kavramlara göre kisiligini gösterir.

Ahmet Türk,o soyadini kendisi almis degildir,o soyadi ona dedelerinden kalmadir saniyorum.Ahmet Türk'ün bugün güttügü siyaset ile soyadi birbiriyle tamamen tezad teskil etmektedir.Acikcasi ben o adamin Türk soyadi tasimasindan rahatsiz oluyorum.Türkiye'ye karsiti Türk toplumu karsiti siyaset yapacaksin sonra da onun adini soyadi olarak tasiyacaksin.Tarafsiz bir insan olarak onun hangi soyadini tasidigi önemli degildir,ama tarafli olan birinin karsi oldugu tarafin ismini tasimasi bence takiyyeden öte degildir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 122
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Öncelikle, böyle bir zorunluluk olduğuna dair kanıtınız nedir, bunu alalım sizden ? Var mı bir kanun maddesi ?

Türkiye'nin vatandaşlık başvuru koşulları :

-Müracaat tarihinden geriye doğru Türkiye'de (5) beş yıl ikamet etmiş olmak. Bundan kasıt, beş yıl içinde toplam 6 aydan fazla Türkiye dışında bulunmamaktır.

-Türkçe'yi en az meramını anlatacak kadar konuşabilmek ve söyleneni anlamak; (bunun onaylanması için Başkonsolosluğumuza bizzat gelinmesi gerekir).

-İyi ahlak sahibi olmak.

-Sağlıklı olmak

-Türkiye'de yerleşmeye karar verdiğini, taşınmaz mal edinmek, evlenme, ticaret ve is merkezini başka memleketten Türkiye'ye nakletmek, sermaye yatırımı yapmak gibi davranışlarla teyit etmiş olmak.

-İyi bir gelire veya mesleğe sahip olmak.

Sn Dogrucudavut cevabini bilsek size sormazdik. Sadece takip ettigim kadariyla en azindan bazi futbolcular cin gecerli vatandasliga gecenlerin isimleri de birde Türk ismi oldu. Dolayisiyla sizden ögrenmek istedik bu degisimle igili bir kanun varmi? Yoksa bu isim degistirme neye bagli?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli dostum,inanın ki hala bu yaklaşımda ki mantığı çözemedim.

Türk,rahatsız olduğunu mu ifade etti soyadından veya soyadı ile ilgili çıkarımlarda mı bulundu.

Ben,adlara takılmayalım derim.Bu bizlere yakışmaz.

Ben sn Türk'ün soyisminden rahatsiz oldugunu duymus degilim. Sn Türk ben Kürdüm derken Türk'leri sevmiyorum ve dolayisiyla Türk'ler benim düsmanim gibi sözlerde ifade ettigini duymadim. Sn Türk'ün Türk düsmani oldugu sadece Türkcülerin kendi yorumlaridir, yani onlar sn Türk'ü kendileri Türk düsmani ilan etmisledir. Anlayacagin Türkcüler kendin pisir kendin ye misali, istediklerini Türk düsmani ilan ediyorlar ve arkasindan da neden soyismini degistirmiyor gibi sözlerde bulunuyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben sn Türk'ün soyisminden rahatsiz oldugunu duymus degilim. Sn Türk ben Kürdüm derken Türk'leri sevmiyorum ve dolayisiyla Türk'ler benim düsmanim gibi sözlerde ifade ettigini duymadim. Sn Türk'ün Türk düsmani oldugu sadece Türkcülerin kendi yorumlaridir, yani onlar sn Türk'ü kendileri Türk düsmani ilan etmisledir. Anlayacagin Türkcüler kendin pisir kendin ye misali, istediklerini Türk düsmani ilan ediyorlar ve arkasindan da neden soyismini degistirmiyor gibi sözlerde bulunuyorlar.

eee başbakan da kalkıp önüne gelene aynı düşüncelerle "ya sev ya terk et" diyorsa... :( çok komik ya!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda belki de en az görüs belirten ben oldum,belki görüs belirtmek istedim ama olmadi,öyle veya böyle.

Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olan kim varsa,soyadinin,Kürt veya Türk veya Laz,Cerkez olmasi kadar dogal hicbirsey olmamalidir.Yalniz ne var ki,bir insan karsi oldugu kavramlara göre kisiligini gösterir.

Ahmet Türk,o soyadini kendisi almis degildir,o soyadi ona dedelerinden kalmadir saniyorum.Ahmet Türk'ün bugün güttügü siyaset ile soyadi birbiriyle tamamen tezad teskil etmektedir.Acikcasi ben o adamin Türk soyadi tasimasindan rahatsiz oluyorum.Türkiye'ye karsiti Türk toplumu karsiti siyaset yapacaksin sonra da onun adini soyadi olarak tasiyacaksin.Tarafsiz bir insan olarak onun hangi soyadini tasidigi önemli degildir,ama tarafli olan birinin karsi oldugu tarafin ismini tasimasi bence takiyyeden öte degildir.

saygilarla

Beyefendi bi bu ulkede bir suru insanin makamindan ve sahip olduklari soyadlarindan rahatsiz olduk.

- "Yilmaz"lar yildi ve yildirdi,

- "Evren"ler evren kadar masum insanin kanina girdi,

- "Turkes"ler kendi akillariyla Kurtluk dusmani yaparak Turklugu yucelttiler ama sonuc olarak batirdilar,

- "Erbakanlar" balon gibi sonduler...

Ornekleri cok hele hele benim kisisel goruslerimi de dizersem sizlere.

Ne yapsin size gore siyasetci? A desin Z mi yapsin? Iste alistiginiz Turk siyasetcisi oyle yapiyor.

Ahmet Turk yapmasi gerekeni yapiyor. Kurtler onu haklarini aramak icin meclise gonderdiler ve adam onu yapiyor. Ve bunun da yaninda kalmiyor Turkiye'deki bir suru BOZUKLUGA isaret ediyor. Sizin hosunuza gitmeyebilir ama o bizlerin GOZ NURUDUR! Bunu da iyi bilin!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla sana bunu kim anlattı ise güzel senaryo yazmış neden ???

birincisi hiç bir tarihçi kalkıpta osmanlı Türklükten nefret ederdi demez hatta ve hatta Türkiyenin ilk tarih profesörü olan Afet İnanın kitaplarına bakarsanız eğer aynı zamanda da Türkiyenin şuanda en ünlü tarih profesörlerinden İlber Ortaylının kitaplarına bakarsanız bunu çok açık görürsünüz.Osmanlının Türklüğü red ettiğini söyleyen bir tane kitap vardı o da Ali Kemal Meram isimli yazarın yazdığı kitaptı o da toplatıldı zaten hatta televizyonlarda bir çok tarihçi çıktı osmanlıyı seveni sevmeyeni kitapla dalga geçmişti sanırm siyasset meydanı programı idi.

Tarihte Türk ismi kullanan Osmanlı Padişahı var mıdır ?

Osmanlı sarayında Türk kelimesi aşağılama ve hakaret olarak mı kullanılırdı, övgü için mi ?

15. yy dan itibaren Osmanlı sarayına herhangi bir Türk vezir, sadrazm, olarak girebilmiş midir ?

Türkler yeniçeri ocağına alınırlar mıydı ?

Osmanlı edebiyatından "Türk" kelimesi ne olarak kullanılırdı ?

Sen bu sorulara cevap ver dostum. Kolayca bakarız Osmanlılar Türklük hakkında ne düşünüyor muş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Beyefendi bi bu ulkede bir suru insanin makamindan ve sahip olduklari soyadlarindan rahatsiz olduk.

- "Yilmaz"lar yildi ve yildirdi,

- "Evren"ler evren kadar masum insanin kanina girdi,

- "Turkes"ler kendi akillariyla Kurtluk dusmani yaparak Turklugu yucelttiler ama sonuc olarak batirdilar,

- "Erbakanlar" balon gibi sonduler...

Ornekleri cok hele hele benim kisisel goruslerimi de dizersem sizlere.

Ne yapsin size gore siyasetci? A desin Z mi yapsin? Iste alistiginiz Turk siyasetcisi oyle yapiyor.

Ahmet Turk yapmasi gerekeni yapiyor. Kurtler onu haklarini aramak icin meclise gonderdiler ve adam onu yapiyor. Ve bunun da yaninda kalmiyor Turkiye'deki bir suru BOZUKLUGA isaret ediyor. Sizin hosunuza gitmeyebilir ama o bizlerin GOZ NURUDUR! Bunu da iyi bilin!

Göz nurunuz ikilesti galiba,biri terörist basi digeride onun siyasi kolu.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Göz nurunuz ikilesti galiba,biri terörist basi digeride onun siyasi kolu.

saygilarla

Bos yere provoke etmeyin lutfen. Bizleri taraf olmaya itenlerden hesap sorun. Yani sizin gibi bizleri YOK sayip IMHA etmeye calisan ve haliyle taraf olmaya itenlerden hesap sormak lazim!

Diyarbakirli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Tarihte Türk ismi kullanan Osmanlı Padişahı var mıdır ?

Osmanlı sarayında Türk kelimesi aşağılama ve hakaret olarak mı kullanılırdı, övgü için mi ?

15. yy dan itibaren Osmanlı sarayına herhangi bir Türk vezir, sadrazm, olarak girebilmiş midir ?

Türkler yeniçeri ocağına alınırlar mıydı ?

Osmanlı edebiyatından "Türk" kelimesi ne olarak kullanılırdı ?

Sen bu sorulara cevap ver dostum. Kolayca bakarız Osmanlılar Türklük hakkında ne düşünüyor muş.

Sorularinizi kimse cevaplandirmadi...

Ben cevaplari merak ediyorum, aciklarmisiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Sorularinizi kimse cevaplandirmadi...

Ben cevaplari merak ediyorum, aciklarmisiniz?

şimdi tüm sorduğunuz sorulara hakim değilim ama bazı konularda cevaplamak isterim.osmanlıda tebaa-ı sadık diye bir ünvan vardı ve bu hiç bir zaman türklere verilmemiştir çünkü osmanlı tarafından yani türkler tarafından verilmiştir bunun için rumlara,ermenilere verilmiştireğerki osmanlı bir türk devleti olmasaydı bu tebaa-ı sadığı ilk olarak alacak ve hiçkimseye vermeyecek tebaa türkler olurdu.onun için burda türklerin etkinliğini ve önemini osmanlıdaki anlarız.bir diğeri "ceddin deden neslin baban hep kahraman türk milleti"şimdi savaşa giderken yeniçerilerin bu mehter marşıyla ve türklüğe vurgu yapılarak gittiğini bilmiyormuyuz...edebiyatta kullanım fln ne olduğunu bilmediğim için cevap veremeyeceğim kusura bakmayın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Ahmet Türk'ün soyisminin neden "Türk" oldugunu ögrenmek bizlere ne ketirecekki? Soyisimlerden yola cikarak siyasetmi yapilir? veya belirli siyasi sorunlarmi cözülür veya daha iyi kavranilir? Ahmet Türk'ü siyasi dursundan dolayi begeniriz veya karsi geliriz, ama konunun soyisimiyle alakasi yokki. Soyismini arastiracagimiza veya sorgulayacagimiza, siyasi düsüncesini irdeleyelim ve ne yapmak istedigini konusalim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Ahmet Türk'ün soyisminin neden "Türk" oldugunu ögrenmek bizlere ne ketirecekki? Soyisimlerden yola cikarak siyasetmi yapilir? veya belirli siyasi sorunlarmi cözülür veya daha iyi kavranilir? Ahmet Türk'ü siyasi dursundan dolayi begeniriz veya karsi geliriz, ama konunun soyisimiyle alakasi yokki. Soyismini arastiracagimiza veya sorgulayacagimiza, siyasi düsüncesini irdeleyelim ve ne yapmak istedigini konusalim.

Sayin Dunyahepimizin,

Biz zaten "Ahmet Turk'un soyadi neden Turk?" olayini cozmustuk! Zorla dayatilmis bir soyadi bu sayin Ahmet Turk'un dedelerine. Yani hem suclu hem guclu oluyor bu soruyu sorma durumunda bulunanlar!

Hicbirimiz Tunceli'nin isminin, ya da soy isimlerimizin, koylerimizin isimlerinin degismesini kabul etmedik zamaninda! Zorla yapilan dayatmacalardir bu isim degisiklikleri ve bizzat devlet tarafindan yapilmistir! Baskinin yegane orneklerindendir! Asimilasyon cabalaridir ki islememistir Kurt halkina! Islemezde!

Diyarbakirli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Dunyahepimizin,

Biz zaten "Ahmet Turk'un soyadi neden Turk?" olayini cozmustuk! Zorla dayatilmis bir soyadi bu sayin Ahmet Turk'un dedelerine. Yani hem suclu hem guclu oluyor bu soruyu sorma durumunda bulunanlar!

Hicbirimiz Tunceli'nin isminin, ya da soy isimlerimizin, koylerimizin isimlerinin degismesini kabul etmedik zamaninda! Zorla yapilan dayatmacalardir bu isim degisiklikleri ve bizzat devlet tarafindan yapilmistir! Baskinin yegane orneklerindendir! Asimilasyon cabalaridir ki islememistir Kurt halkina! Islemezde!

Diyarbakirli...

Sn Diyarbakirli, lütfen hakkimizi yemeyin, biz birazda olsa Kürt vatandaslarimizi asimile etmeyi becerdik. Bakin ic anadoluya, ege bölgesine falan, oradaki sürgün olmus kürt köyleri kürtceyi neredeyse unuttular. Dolayisiyla aslinda Kürt'lerin direncli olmalarindan gurur duyuyorum ve ne pahasina olursa olsun dillerine ve kültürlerine sahip cikiyorlar ve ayni zamanda da biz Türk'ler ile baris ve kardesce yasiyorlar, o kadar zulme ve haksizliga ragmen.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz Türkler!Kürtler'e onca zulme ragmen!Asimile etmeyi basardik!Kürtceyi unuttular!

Yukardaki sözler Bostanci'da etrafi kana bulayan bir devrimci teröristin savunmasini üstlenenler tarafindan yaziliyor. ***** Terörist örgütün uzantisi bir siyasi parti bölücülük yaparken onlara karsi alinan önlemleri zulüm olarak niteleyenler zaten amaclarinida aciklamis olmaktalar. Birakin Kürtce konusmayi iki kelimeyi bir araya getiremeyen binlerce insan icin Kürtce unutturuldu savini yapmak vicdani degerlerden yoksun olmak demektir.

Türkiye'de asla bir asimilasyon olmamistir.Asimilasyondan bahsedenlerin asimilasyonun ne oldugundan haberleri yoktur. Birlikte yasamayi, birlik ve bütünlük icinde ülke cikarlari icin calismayi,ayirimcilik yapmadan tek bir hedefe yürümeyi, asimilasyon olarak görenlerin ne kadar inandirici olabilir ki?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Diyarbakirli, lütfen hakkimizi yemeyin, biz birazda olsa Kürt vatandaslarimizi asimile etmeyi becerdik. Bakin ic anadoluya, ege bölgesine falan, oradaki sürgün olmus kürt köyleri kürtceyi neredeyse unuttular. Dolayisiyla aslinda Kürt'lerin direncli olmalarindan gurur duyuyorum ve ne pahasina olursa olsun dillerine ve kültürlerine sahip cikiyorlar ve ayni zamanda da biz Türk'ler ile baris ve kardesce yasiyorlar, o kadar zulme ve haksizliga ragmen.

Iftahar duydugunuz seye bakin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz Türkler!Kürtler'e onca zulme ragmen!Asimile etmeyi basardik!Kürtceyi unuttular!

Yukardaki sözler Bostanci'da etrafi kana bulayan bir devrimci teröristin savunmasini üstlenenler tarafindan yaziliyor. ***** Terörist örgütün uzantisi bir siyasi parti bölücülük yaparken onlara karsi alinan önlemleri zulüm olarak niteleyenler zaten amaclarinida aciklamis olmaktalar. Birakin Kürtce konusmayi iki kelimeyi bir araya getiremeyen binlerce insan icin Kürtce unutturuldu savini yapmak vicdani degerlerden yoksun olmak demektir.

Türkiye'de asla bir asimilasyon olmamistir.Asimilasyondan bahsedenlerin asimilasyonun ne oldugundan haberleri yoktur. Birlikte yasamayi, birlik ve bütünlük icinde ülke cikarlari icin calismayi,ayirimcilik yapmadan tek bir hedefe yürümeyi, asimilasyon olarak görenlerin ne kadar inandirici olabilir ki?

saygilarla

Turkiye'de yillardir Kurtce neden yasakti ?

Yayin ve egitim hakkimiz neden daha yeni verilmeye baslandi?

Belediye hizmetlerinde neden Kurtce yasak?

Bir halkin dil ve kulturel gerceklerini arastirabilmek icin ilk KULTUREL ve DIL OZGURLUKLERI olmasi gerekir... Bizlerin bu haklari onyillardir yasakti ve bu herkes tarafindan biliniyor, sizin gibi dusunen bir kac insan haricinde!

Bizler mecliste Kurtce konustugu icin hepislere atilan milletvekillerini goren nesildeniz,

Bizler polislerin nasil acimasizca 14 yasindaki cocugu hastanelik ettigine sahit olan nesildeniz,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O kadar güzel organize etmişki bu sömürücü(emperyalist) zihniyet. O kadar güzel başarmışki...

Arkadaşların tartışmaları, tartıştıkları konu, açıkça gösteriyor bu vehameti.

Neymiş soy isim neden Türkmüş? Neden değerler asimile olmuş? Neden şu olmuş, neden bu olmuş?

İşte bütün bunları emperyalistler soruyor ve sizlerden cevap istiyor.

Ayrılıkçı zihniyet bir kenara bırakılıpta, "yahu sanane biz önce insanız, insanca değerlerde birleşip, haksızlıklara karşı mücadele vermesini de biliriz" denilse kargaşa bitecek.

Sömürücü zihniyet Türk-Kürtle de kalmamış daha neleri alet etmiş. Din, dil, ırk, mezhep, töre, ahlak.

Isıtıp ısıtıp sürüyorlar önümüze. Biz de en lezzetlisinden kek oluyoruz onların sofrasına.

Söylenecek o kadar şey varki...

Ama bunca kavganın gürültünün tek cevabı varki, o da HEPİMİZİN aldatıldığı ve farkında olamayışımız.

Sömürü zihniyete aldanmamak için yapılacaklar:

-Sömürüye kaynak teşkil edecek ayrıcalıklar, her nereden gelirse gelsin farkında olabilmek.

-Kültürel değerler ne olursa olsun, her bireyin, her gurubun yaşam hakkının tıpkı bizlerinki gibi değerli olduğunun bilinmesi. Zira herkesin değerleri kendisine göre en az bizlerinki kadar kutsal ve doğrudur.

-Herkesin yaşam hakkını ve değerlerini kabullenmenin tek yolu; sadece demokratik bir zihniyetle(empati) mümkün olabileceğinin bilinmesi.

-Anti demokratik görüşlerin, yönetimlerin insanları ayırımcılığa ve kavgalara götüreceğinin bilinmesi.

Bu sebeple tüm kültürel değerlerin evrensel yönde evrilmesi gerekliliğinin kabullenilmesi.

-Unutulmamalalıdırki, vatan, millet, Sakarya gibi soyut değerler, sömürücüler için değil sömürülenler için kutsaldır.

Kutsal olan en büyük olgu, senin ve diğerinin MUTLU YAŞAM haklarıdır.

Birilerinin mutlu yaşamının, diğerinin mutsuzluğuna sebep olması insani değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

....

Sömürü zihniyete aldanmamak için yapılacaklar:

-Sömürüye kaynak teşkil edecek ayrıcalıklar, her nereden gelirse gelsin farkında olabilmek.

-Kültürel değerler ne olursa olsun, her bireyin, her gurubun yaşam hakkının tıpkı bizlerinki gibi değerli olduğunun bilinmesi. Zira herkesin değerleri kendisine göre en az bizlerinki kadar kutsal ve doğrudur.

-Herkesin yaşam hakkını ve değerlerini kabullenmenin tek yolu; sadece demokratik bir zihniyetle(empati) mümkün olabileceğinin bilinmesi.-Anti demokratik görüşlerin, yönetimlerin insanları ayırımcılığa ve kavgalara götüreceğinin bilinmesi.

Bu sebeple tüm kültürel değerlerin evrensel yönde evrilmesi gerekliliğinin kabullenilmesi.

-Unutulmamalalıdırki, vatan, millet, Sakarya gibi soyut değerler, sömürücüler için değil sömürülenler için kutsaldır.

Kutsal olan en büyük olgu, senin ve diğerinin MUTLU YAŞAM haklarıdır.

Birilerinin mutlu yaşamının, diğerinin mutsuzluğuna sebep olması insani değildir.

Çözüm zihniyet...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O kadar güzel organize etmişki bu sömürücü(emperyalist) zihniyet. O kadar güzel başarmışki...

Arkadaşların tartışmaları, tartıştıkları konu, açıkça gösteriyor bu vehameti.

Neymiş soy isim neden Türkmüş? Neden değerler asimile olmuş? Neden şu olmuş, neden bu olmuş?

.

.

.

Sucu hala neden Emperyalistlerin ya da dis guclerin uzerine atiyorsunuz? Biz yapiyoruz haksizligi iste, Devletimiz yapiyor.

Koyun su olayin adini artik: "Devletimiz Kurt vatandaslarina ayirim yapiyor ve haklarini cigniyor" diyebilin!

Diyarbakirli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şimdi bir insanın adının ahmet ermeni olduğunu düşünün ve bu insanın hayır ben ermeni değilim türk'üm ve kesinlikle soykırım olmamıştır(ki bencede olmamıştır ama bu sadece bir örnek)dediğini ve bunu cok fanatik bir şekilde savunduğunu düşünün.bu nasıl herkese garip gelebilirse ahmet türk'ünde soyismi sadece insanlara ilginç geşlmiştir ondan dolayı konusuluyor ve bence birde nasıl asimile edilmiş kürtler var diyorsanız o bölgede asimile olmuş türkmen insanlarda vardır zamanla kendilerini kürt kabul ettiikleri bir gerçektir.belkide ahmet türk'ünde öyle olduğu düşünüldüğü için böyle bir konu acılmıştır.dayatmalardan dolayı diyorsunuz ama bir yerdede dedelerinin türkiyeye bağlılığını göstermek için soyisminin türk olduğu söyleniliyor hatta üvey annesinin ismi türkiye soyisminin türk olduğu söyleniyor ki bunların hepsinin doğruluğu tartışılır tabiki ama vakti zamanında bu ülkeye bağlılığını göstermek için gerçektende insanlar soyisimlerini öztürk,türk vb. gibi almışlarıdr ki bunlara zorla verilmemiştir bu soyisimleri ki ahmet türk'ün ağbiside adalet partisinden milletvekilliği yapmış bi insan olmuştur yani türkiyeye bağlı bir aileden geldikleri bence daha olağandır.kimse kürtçekonusyorsunuz diye sana birşey söylemez veya kimse demeyim ama söyleyen insanları devlet politikası oalrak düşünmek yanlış bunu söylemek isterim.kürtçü kürtlerin bu ülkenin ismine bile takmış olduğu gerçekken pireyi deve yapacağıda cok acıktır.kürtçe şarkı veya gazete fln olması gerekn birşeydir veya kürte kürt olduğu için hakaret edenlereceza gibi uygulamlar yapılmalıdır ama nasıl bu ülkede kamu kurumlarında türban takılmıyorsa okullarda ve mecliste vb. yerlerdede kürtçe konusulmaz.konuyu başka yere cekmek için değil bu söylediklerim yanlış anlaşılmasın.ki son derecede doğrudur ayrışmak değil bütünleşmek derken asimile demek değil bu bütünleşmek sadece

şimdi 14 yaşındaki cocukların dövüldüğünü gören ama onları öne süren ve dayak yemesini isteyen ve bunu sonrasında propaganda olarak kulllanan insanları göremeyecek,onlara hiç bir laf söylemeyecek,hatta onları savunacak ta bir nesilsiniz.cocuk bayramında git taş at diyeni değil sonrasında dayak yiyince cocuk bayramında kürd cocuklarına bayram hediyesi=ölüm diye provoke eden,cocuk bayramında eğlenmesini istemeyen ve onu kullanan ve gözünüzü kinle büreyen insanları savunanda bir nesilsiniz.bu şekilde beyninizin bu tarz düşünclerle doldurulmasına müsaade eden ve bunu sorgulamadan kabul eden ve sonrasındada aynı davranışları hatta daha fazlasını gösterende bir nesilsiniz.bunlarıda düşün

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sucu hala neden Emperyalistlerin ya da dis guclerin uzerine atiyorsunuz? Biz yapiyoruz haksizligi iste, Devletimiz yapiyor.

Koyun su olayin adini artik: "Devletimiz Kurt vatandaslarina ayirim yapiyor ve haklarini cigniyor" diyebilin!

Diyarbakirli...

Sanırım yazdıklarım anlaşılmamış. Ben devletlere değil insanlığa çağrı yapmıştım.

İnsan olduğumuzun farkına varıp, insan olarak bilinçlenmeliyiz. Bireyler olarak bilinçlenmeye ihtiyacımız var.

Devletlerin siyasetini belirleyecek olan, insanların, toplumların bilincidir.

Tüm insanlığın ayrımcılık adına yücelttiği, oyuna geldiği değerlerden bahsetmiştim.

İlk iletimi lutfen bir kez daha okurmusun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım yazdıklarım anlaşılmamış. Ben devletlere değil insanlığa çağrı yapmıştım.

İnsan olduğumuzun farkına varıp, insan olarak bilinçlenmeliyiz. Bireyler olarak bilinçlenmeye ihtiyacımız var.

Devletlerin siyasetini belirleyecek olan, insanların, toplumların bilincidir.

Tüm insanlığın ayrımcılık adına yücelttiği, oyuna geldiği değerlerden bahsetmiştim.

İlk iletimi lutfen bir kez daha okurmusun?

Bilimselci :flowers:

Bence boşuna nefes tüketmeyin herkes anlamak istediği gibi okuyor bence, sizin iletiniz gayet açık bir şekilde anlaşılıyor.

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.